I I I Rolf Thung verrast met winst op Reyso Seegers NEDERLAND HEEFT ZICH GEPLAATST! n beu* Geslaagd in Leiden Achterstand schakers in partij tegen Joegoslaven NEDERLAND-ARGENTINIE OOST DUITSLAND-NEDERLAND NEDERLAND-BRAZILIE reisbureau 974 I DINSDAG 25 JUNI 1974 loernooi Wimbledon staat onder zware politie-bewaking WIMBLEDON Tom Okker heeft, zoals verwacht, de tweede ronde gehaald van het tennistoernooi van Wimbledon, dat gis teren officieel is geopend. Hoewel hij een set moest prijsgeven laan de Amerikaan Ralston, de coach van het Amerikaanse Davis Cup-team, waren de standen overtuigend genoeg: 61, 63, 46, 63. Rolf Thung, de enige Nederlandse herenspeler naast Tom Okker, die zich gekwalificeerd heeft voor het hoofd toernooi, won verrassend in drie sets (61, 64, 64) van de Zuidafrikaan Reyso Seegers. In de tweede ronde komt hij voor de bijna onmogelijke taak te staan het hoofd te bieden aan de Amerikaan Alex Mayer, die vorig jaar de als eerste geplaatste Roemeen Ilie Nastase versloeg. Door Ton Schuurman® 3een van de geplaatste toptennis- is tijdens de eerste ronde In prnstige moeilijkheden geweest, hoe- r, afgezien van de partij van Je Australiër Newcom.be tegen de isman Goven (6-3, 8-2, 8-6) op eerste dag geen topprestaties fijn geleverd. Vooral de als vijfde geplaatste Björn Borg werd her haaldelijk uit zijn concentratie ge bracht door de kansloos geachte paar uiterst attraktief spelende Brit Stillwell. die met subliem spel de tweede set op zijn naam bracht de achttienjarige Zweed Borg in fle daarop volgende set in grote verwarring bracht met briljant sla venwerk Borg won tenslotte in vier tets: 6-1, 4-6, 6-4, 6-1. De andere Itopspelers, zoals Jan Kodes en Ken hosewall wonnen met redelijk ge- >ui-|nak van respectievelijk de Ameri- lingkaan Stewart en de Austrailiër Phi lips Moore met 6-3, 6-4, 6-3 en 6-3, seg-6-4. 9-7. Kodes, de winnaar van vo ire-rig jaar, verklaarde na afloop last van zijn service te hebben onder lat tronden. 6-2, 6-4, 7-9, 7-5 Masters (Aus) - Mitton (ZAF) 6-4, 6-3, 7-5 Roche (Aus) - Davidson (Aus) 6-2, 6-4, 7-5 Rosewall (Austr) - Phillips Moore (Austr) 6-4, 6-3, 6-3 Borg (Zwe) - Stillwell (GB) 6-1, 4-6, 6-4, 6-1 Okker (Ned) - Ralston (VS) 6->/A 6-3, 4-6, 6-3 Pasarell (VS - Graebner (VS) 6-3, 0-6, 6-3, 4-6, 6-3, Smith (VS) - Redid (VS) 6-3, 6-3, 6-2 Dibbs (VS) - Ploetz (WDld) 2- 6, 6-1, 6-4, 6-2 Kodes (Tsj) - Ste wart (GB) 6-3, 6-4, 9-7, Gilttaan (Austr) - N'Godrella (Pr) 6-3, 3-6, 6-4, 6-2. Hewitt (Z Afrika) - Pinto Bravo (Chili) 6-4, 6-1, 2-6, 6-3. Pilde (Joeg) - Estep (S) 4-6, 6-3, 6-4, 6-2. V. Amritraj (India) - Lutz (VS) 7-5, 6-4, 8-6 Alexander (Austr - Szoke (Hong) 6-2, 7-5, 8-6 Case Austr) - Simpson (NwZlnd) 6-3, 9-8, 6-3 Thung (Ned) - Seegers (Z Afrika) 6-1, 6-4, 6-4 Mottram (Gb) - Ball (Austr) 6-4, 6-3, 7-9, 6-3 Nastase (Roem.) - Hrebec (SsJ.) 8-9, 6-3, 6-4, 6-2 Gorman (VS) - A. Am ritraj (India) 6-4, 7-5, 3-6, 4-6, 8,6.-. Fassbender (Wdl) - Cox (GB) 6-2, 6-4, 7-9, 6-4 Fraser (Austr) - David Lloyd (Gb) 4-6, 8-9, 7-5, 6-4, 11-9 Mayer (VS) - McMillan (Z Afrika) 3-6, 9-7, 5-7, 6-2, 6-4. Dryedale (ZA) - Molina (Col.) 6-0, 6-3, 6-3. Rolf Thung: verrassende zege. Bewaking den pet toernooi staat onder zware be waking van de Britse politie eiT de drs. speciale afdeling van Scotland [ui-Yard, uit voorzorg voor moeglijke an- IRA-activiteiten. Intussen is de nkt koude oorlog, die veertien dagen zal gaan duren, tussen de topspelers begonnen. De strijd is geopend door Hok de als nummer een geplaatste John en- Newcombe, die openlijk heeft ver- 2n- klaard dat de Jonge Zweed Borg lair weliswaar een zeer talentvolle speler Is. maar nog lang niet volwassen ng, genoeg om een toernooi als Wim bledon te winnen, tennis-experts hebben daarop gereageerd met de te ppmerking dat Newcombe vermoe delijk de kans zal krijgen dat in de finale tegen Borg te bewijzen, als Newcombe de finale haalt. Want ondanks de wat teleurstellende prestaties van de Zweed, is men er Dp Wimbledon nog steeds van over- lls" tuigd dat Borg in elk geval in de )p" felndstrijd zal spelen. Wi- Uw krant organiseert in samenwerking met de VVV Katwijk en Reisbureau Beuk tou- ringcarreizen naar de volgende finalewedstrijden van het Nederlands elftal: Grootmeestertitel voor Jan Timman x" Uitslagen oe- (Uitslagen heren enkelspel: Orantes «Spa) - Solomon (VS) 6-3, 6-2, 6-1 Tanner (VS) - Dell (VS) 6-4, len 6-3, 6-4 Newcombe (AUS) - Goven *- (Fra 6-3, 6-2, 8-6 Elenbroich tig (WDL) - Mandarino (Bra) 7-5, 6-2, es- (6-1 Fassbender (WDL) - Cox (Eng) nis SPORTTOTO lo de ij- pEN HAAG De uitslag van sport- toto no. 50 is: Deelnemers: 163.466, bruto inleg: f 340.642, prijzenbedrag J*5' f 144.091,56. Eerste, tweede en derde e prijs: 8 winnaars, die elk bruto a" 4.502,80 ontvangen. Tweede prijs: en 197 winnaars, die elk per kolom en If 182,80 ontvangen. Derde prijs: 1.547 winnaars, die elk i Iper kolom f 23,20 ontvangen. De premie wordt na het verstrijken van de reclametermijn woensdag 17 Juli 1974 bij loting toegewezen laan een van de le prijswinnaars. NICE In de tiende ronde van de finalegroep van de Olympiade staat Nederland tegen het sterke Joego slavië met 2—1 achter. Als Timman tegen Gligoric remise haalt staat Nederland nog steeds op de vijfde plaats, zij het samen met Hongarije dat gisteren zonder strijd vier snel le remises met de Sowjet-Unie maak te. Timman kwam tegen Gligoric met zwart comfortabel uit de ope ning, 'n Ben Oni. Hij kon een paar stukken ruilen en had toen nauwe lijks mogelijkheden. Toch wist Gli goric 'n microscopisch voordeel te behouden en zelfs te vergroten. De partij is afgebroken in een eindspel waarin Gligoric een paard tegen een loper heeft en een sterke gedekte vrijpion hem misschien winst kan sen biedt. Donner werd tegen LJuboJevic na een koningsfianchetto verrast door een onorthodoxe en waarschijnlijk ook wel inferieure aanvalspoging van de Joegoslaviër. Hij vond niet het juiste verweer en stond toen zeer kritiek. LJuboJevic liet zich er ech ter toe verleiden een kwaliteit te win nen, waarna een eindspel ontstond dat eerder beter voor Donner was. LJuboJevic moest de kwaliteit terug geven, en daarna stond Donner een pion voor die echter niet voldoende voor de winst was. Ivkov speelde te gen Ree een rustige Koningsindi- sohe opstelling in de voorhand. De partij was voortdurend in evenwicht en hoewel Ivkov zeer lang nadacht om te pogen toch iets te bereiken kon hij niet verhinderen dat Ree door een taktische wending afwik kelde naar een volledig gelijk eind spel. Enklaar stond tegen de Pircverde- diging van Planic misschien iets beter tot hij door een stukkenruil een verre vrijpion forceerde, die er dreigend uitzag, maar op den duur waarschijnlijk toch zwak was. In de moeilijk te beoordelen stelling was Enklaar tegen de handige manoeu vres van Planic niet opgewassen. Met het verlies van zijn pion stort te ook zijn gehele stelling ineen. De wedstrijd tegen de Philippijnen is door Nederland afgesloten met 'n overwinning van 3,5—0,5. Zowel Enklaar als Kuypers wonnen hun afgebroken partij. De stand aan de kop van de fina legroep is na tien ronden: 1. Sow- jet Unie, 30 punten, 2. Joegoslavië 25.5 en 1 afg., 3. Bulgarije 24.5 en 1 afg., 4. Verenigde Staten 24 en 1 afg., 5. Hongarije 22.5, 6. Nederland 22 en 1 afg. 7. West-Duitsland 21.5, 8. Spanje 20. Jan Timman is gisteren tijdens het FIDE-congres in Nice tot groot meester benoemd. Hij is de derde Nederlandse grootmeester na prof. dr. Max Euwe en Jan Hein Donner. Voorts kregen de problemisten G. Dresse en mr. P. ten Cate de titel van internationaal meester voor schaak composities. LEEUWARDEN De onduide lijkheid, die heerste over de natio nale schaaktitel en de degradatie uit de hoofdklasse na het toegewezen protest van BSG uit Bussum blijkt toch nog niet opgelost. Philidor Leeu warden, dat de titel kreeg toegewe- woensdag 26 juni. Aanvang 19.30 uur Kosten f65,(zitplaatsen) zondag 30 juni. Aanvang 16.00 uur Kosten f 4^50 (staanplaatsen) woensdag 3 juli. Aanvang 19.30 uur Kosten f47,50 (staanplaatsen). In deze reissom is begrepen: Vervoer per luxe tourincar Entreebewijs -V Reis-, bagage- en ongevallenverzekering Boekingen, tegen betaling bij onderstaande adressen: Vuurtorenplein 5, Noordwijk. 01719—5241. Nieuwe Beestenmarkt 19, Leiden. Heerenweg 229* Lisse. V.V.V. KANTOOR - Boulevard 68, Katwijk, telefoon 01718 13045. Telefonische informatie: LEIDSCH DAGBLAD, telefoon 01710 25041, toestel 20. Onze lezers in Alphen aan den Rijn en omgeving kunnen zich ook verstaan met bovenstaande adressen en telefoonnummers. zen ten koste van het oorspronke lijk als kampioen uitgeroepen. Wa tergraafsmeer is die inmiddels ook al weer kwijt. De wedstrijd tussen Watergraafsmeer en BSG werd uit eindelijk op 4,54,5 en een ongel dige party bepaald, nadat deze aan vankelijk van 5,5—4,5 was gewij zigd in 4.5—5.5. Het gevolg van dat alles is dat er nu nog geen kampioen en geen degradant bekend is. De vier besturen van de betrokken vereni gingen zullen op 1 Juli rond de ta fel gaan ziten om e proberen tot *n oplossing van de onbevredigende si tuatie te komen. Schuiten prof AMSTERDAM Roy Schuit ei heeft gisteren in Amsterdam een contract als wielerprofessional gete kend voor de groepering Ti-Raleigh. waarvan Peter Po6t ploegleider is Het contract is aangegaan voor de duur van twee en een half Jaar. De 23-Jarige wielrenner uit Zandvoort, die vorig jaar nog overwoog met fiet sen te stoppen, maakt zijn debuut als professional op 17 Juli in de Ronde van Ulvenhout. Voorts neemt hij op 22 juli in Amsterdam deel aan de strijd om het Nederlands baankam- pioenschap achtervolging voor profs. Schuiten beleeft een succesvol sei zoen. Hij won onder meer de Ronde van Engeland, Olympia's Ronde door Nederland en het kampioenschap van Noord Holland. Gisteren is een geweldige r\ lands elftal. Zo ook hier in i op kaarten ontstaan voor de volgende wedstrijden van het Neder- ra Amro-bank in Amsterdam. Agnes Aan de scholengemeenschap „St. |Agnes": Atheneum A: Bernadette Akerboom, Sylvia Aker- |boom, Gerrie van Alphen, Gerda Arends, Walter v. d. Berg, Toke Be- Izuijen, Marjo Borsje, Janine v. d. Bruggen, Ton v. Brussel, Anja Dick- hoff, Anneke v. Dijk, José Elsgeest, |Tineke Feijen, Ine v. d. Geest, Gerrie Huiberts, Frans Kales, Leonnie v. iKesteren, Hennie de Kier, Henne Koek, Arno Kooloos, Annelies van Leeuwen, Lia Lenting, Jooske Lim- j burg, Mirjam Neervoort, Cécile |Noordman, Annelies v. d. Poel, Li- dwien Ponsioen, Willy Regter, Ellen IRiekert, Marja v. Rijn, Joke Straat hof, Martin Tielman, Astrid v. d. Valk, Magda Verbij, José Verdel, Ma- I rijke Verplancke, Hans v. Vonderen, Anja v. d. Voort, Els Vreeburg, Els Werneke, Trudy Wisse. Joke Witte lman. Atheneum B: Margo van Berkel, iMariëtte v. d. Bosch, Marianne Dir- 'ken, Liesbeth v. d. Geest, Helma Gerritsen, Mieke Gordijn, Marja Hoekstra, Christien Janssen, José de jJong, Elise v d. Klein, Bea v. d. Kleij, Annie van Klink, Harry v. d. Krogt. Cilia Krol, Mily Lakeman. Antoinette Loenen, Ria v. d. Meer, Petra Momberg, Willy Peterse, Mir jam Rietbroek, Cobie v. d. Salm, José Spruit, Monique Tieken, Patri cia Ursem, Annie de Vroomen, MÜ- riam Vroonhof, Wim Westerhoven. Havo: Angelina Aanhaanen, José lanhaan^ Margarpt.h Beekman Lapré, Els v. d. Berg, Margreet Bo- gaart, André de Bree, Dorien v. d. Broek, Paula Buters, André v. Buu- ren, Trees Cozijn, Maria Derksen, Ans v. d. Geest, Hans v. d. Helm, Hanneke van Heugten, Ellen Höl- scher, Jacqueline Hooymans, José v. d. Jagt, Mimy Jansen, Lyda de Jong, Annemieke Juffermans, Heieen Koo loos, Felica Koopmans, Ineke Kou- wenhoven, John Kranenburg, Ma rian van Laere, Leo Lamboo, Babs Lebens, Xandra Lebens, Iteke Men- tink, Gonny v. d. Mey, Anita van Nieuwland, Jos van Noort, Trudy Nijssen, José Ouwerkerk, Johan Paardekooper, Nicoline Paardekoo- per. Hans Reekers, Hetty van Rijn, Annemieke van Saase, Monique Stavleu, Ton van Velzen, Joyce Ver- meeren, Cora van Vliet, Lia Vrou- wenvelder. Ellen Wagenaar, Thijs v. Winsen, Peter Zevenhoven. Mavo-4Roland Abspoel, Jeroen Ahling, Wilma v. d. Berg, Gemma van Buuren, Pim v. d. Geest, Henny Gottenbos, Peter Halvemaan, Loes Ham, Jan Hauwert, Wil Henskens, Dick Hoekstra, Ria van Hulst, Jan. Jansen, Ruud van Keimpema, Marga van Kessel, Hans de Koning, Carla Langeslag, Martin Lange zaal, Henny Loos, Petra Looyestein, Oswald Mank, Wilma Marks, Theo v. Noort, Jacqueline Onderwater, Wilma Pouw, Hanneke Schouten, Jaap Schrijvers, Jeanette Slingerland, Jennifer Soff- ner, Marianne Staats, Frans van Stijn, Toon v. d. Vooren, Leo v. d. Weijden, Ruud Witteman, Betty li rif 9^ Anallieten Aan het Leids opleidingsinstituut voor analisten: Dagschool M.B.O. analytisch chemische rich ting, algemeen chemische differen tiatie: B. Bouma, Oegstgeest; H. Brag gaar, Leiden; mej. A. C. de Graaf, 's-Gravenhage; mej. J. W. M. Grimbergen, Leiden; mej. M. W. A. Groen in 't Woud, Leiden; J. H. Hol lander, Lisse; H. Hooyerink, Leiden; D. N. Huijsman, Katwijk aan Zee; mej. Y. L. M. Jacob, 's-Gravenhage; wijk aan Zee; mej. G. Giezen, Rot terdam; M. J. van Haastrecht, Lei den; mej. T. J. Hak, Wassenaar; mej. L. H. M. van Houten, Heem stede; A. P. L. Verhaegen, Noord- wijk; H. de Vries, Hazerswoude; F. A. J. M. Vijverberg, Rijswijk; mej. J. M. C. Wulffers, 's-Gravenhage. H.B.O. A medische afdeling, kli nisch chemische richting: mej. H. D. L. Bertz, Katwijk aan Zee; mej. A. Knot, Leiderdorp; mej. C. van Noort, Benthuizen; mej. H. C. M. Pietersen, Zwammerdam; mej. H. Poelman, Katwijk aan den Rijn; mej. J. H. ker, Zierikzee, mej. J. K. Kleiverda, Sassenheim; mej. A. M. J. Kulker, Leidschendam; mej. M. J. Mulder, Leiden. M.B.O. analytische chemische rich ting, klinische differentiatie: mej. E. F. v. d. Bent, Noordwijkerhout; mej. A. de Bode, Leiden; mej. C. W. Bo- verhof. Wassenaar; mej. H. J. F. van Breugel, Lisse; mej. E. Bruinsma, Leiden; mej. A. S. J. Cambier, Voor schoten; mej. M. J. E. Feit Zoet, Gouda, E. de Haas, Noordwijk; mej. A. J. H. den Hollander, Leiderdorp; mej. E. Houshidar, Leiderdorp; mej. W. F. Maas, Leiden; A. van Polanen, Leiden; F. A. Prins, Leiden; mej. A. F. T. M. Zwetsloot, Alhpen aan den Rijn. H.B.O, A chemische afdeling, analytische richting: Mej. P. J. Boot, Leidschendam; mej. A. E. M. Door duin, Leiden; mej. S. F. v. Duiven- boden, Oegstgeest: mej. M. H. A. W. v. d. Geest, Oud-Ade; J. Guyt, Kat wijk Rijn: mej. P. A. M. Immerzeel, Voorhout; H. van Keulen, Leiden; mej. M. H. Langebroek, Oegstgeest; P. J. M. Rotteveel, Sassenheim; G. J. Scherpenzeel, Katwijk aan den Rijn. H.B.O. B chemische afdeling, ana lytische richting: A. G. Boom, Kat Poot, Haarlem; mej. M. A. M. Uyt- dehaage, Leidschendam; mej. I. S. Zwart, Heemstede; mej. C. J. M. Hoek, Oude Wetering. H.B.O. A medische afdeling, mi crobiologische richting: Mej. A. J. Boerefijn, Alphen aan den Rnij; mej. M. Degeling, Maasdijk; mej. G. J. de de Ruiter, Abbenes; mej. M. A. M. Segers, Leiden; mej. E. A. Slinger, Woerden: J. C. van Velde, Zelhem; mej. C. P. D. Vos, Boskoop. H.B.O. A medische afdeling, mor fologische richting: mevr. B. W. Ben nis-van Nes, Utrecht; R. G. J. Coe- nen, Heythuysen; mevr. I. T. Fran cken—Alofs, Heemstede; L. C. Jon J. de Jong, Boskoop; mej. G. Klok, Katwijk aan Zee; mej. M. J. T. van Leeuwen, Voorschoten; G. T. Mollet, Heemskerk; mej. S. Outmans, Rijs wijk; mej. E. M. C. Remmerswaal, Wassenaar; mej. E. J. Sassen, Den Haag; E. van Seggelen, Leiden; me vrouw M. W. Verhulst-Jellema, Voor schoten; mej. W. Vleggeert, Leid schendam; mej. H. C. M. Waayer, Avondschool H.B.O. A chemische afdeling, ana lytische richting: A. J. G. Emonds, Leiden; W. van Hemert, Leiderdorp; Q. W. G. M. v. d. Klugt, Koudekerk aan den Rijn; H. K. Koerten, Lei den; F. Sanches, Leiden; mej. F, J. Slot, Oegstgeest; J. C. v. d. Steen, Woubrugge; A. E. H. van Trigt, Hil- legom. OEGSTGEEST Aan de Christe lijke Pedagogische Academie zijn ge slaagd voor het onderwijzersexamen: Floor de Best, Bert van Dam, Rina van Egmond. Ine de Graaf, Nanke Groenevelt, Ingrid Helmus. Rob Hoek Ada Idelenburg, Gijsbert Knevel, Rommy Knot, Ronald Makkinga, Rian Muizelaar, Wilma Nell, Ronald Ober, Marianne Reedijk, Renske van Rooijen, Herman van Steenbergen, Paul Utrecht. Mieke van Weizen, Theo van Westerhuizen, Leendert v. da Berg, Elisabeth Beun, Margot Blonk, Sjoukje Briittijn, Marjan Brouwer, Han-WUlem van Duyn, Herman de Geus, Monique v. d. Gug- ten, Mieke de Haan, Huib van de Kemp, Ingrid van Leeuwen, Chris Marks, Wout Pera, Willem v. d. Poel, Dorien Schoute, Marianne Straver, Christa Tenwolde, Tejo Vink, Rie Vos Jan Woldringh, Joke de Boer, Paul van Delft. Ko Erades, Ruud Fray, Henk Godthelp, Maarten Guyt, Elly Heese, Hans Heil wig, Gijsbert Jan sen, Annelies Kaanders, Alex Kruyer, Mourits Ligthart, Hans v. d. Meij, Marieke van Oosten, Paula Peek, Ne) v. d. Plas, Fred van Randen, Rob van Rijn, Peter Tolk, Han Theil, Dushca v. d. Berg, Ineke Chardon, Ietje van Dijk, Rika van Eenennaam, Nico Keereweer, Annemarie de Kort, Mar leen de Kwaasibeniet, Lia Ouwehand, Aty v. d. Plas, Henri de Reede, Carla SchelHngerhout, Marian Schoemaker, Mieny Schrijver. Joke van Stadem, Else van Tilburg, Riet van Vliet, Ine ke de Vos, Jenny de Wit. Voor het havo-diploma zijn ge slaagd: Wies van Beek, Bram Beun, Jan-Willem van Dam, Peter de Hart, Piet van Hemert, Eddy Hoogendam, Tineke Hortensius, Jan Klinkenberg, Dick v. d. Kommer, Paul Kool, Willie Kuyper, Sylvia Roessing van Iterson, Frans v. d. Veen, Albert Vogel, Peter Banning, Aad Berger, Nicoline Bran derhorst, Joke Burema, Susan Din- kelman, Hans van Elburg, Wim van Es, Janny v. d. Heul, Lia Heyster, Marianne Izeboud, Annelies de Jong, Jaap v. d. Linden, Kees Paling, Vera Romme, Sandra Schalkers, Margot Schuitemaker, Agnita Thomas, Mari- ka de Wit, Gerard Wolvers, Floor Barnhoorn, Henny Barnhoorn, Nelle- ke Bonda, Arno Bijl, Gerrit van Eg- mond, Anne-Margot Heijloo, Freek Koops, Dirk Kroon, Wim Kuyt, Ina Nagelkerke, Willem Pera, Kees Rie- mens. Koos de Ruyter, Tan v. d. Schrier, Arie Smit, Anja van Velt- huijsen, Wim Vink, Evelien Zoet mulder. Aan de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding zijn geslaafd voor de acte leraar m.o.: B. Nieuwen - huizen en A. v. d. Kommer, beiden uit Leiden; K. d. Dood uit Leider dorp en B. Paauw uit Rijnsburg. Aan de Erasmusuniversiteit in Rot terdam zijn geslaagd voor het docto raal examen in de economische we tenschappen H. J. W. Kip te Wasse naar. G. W. Koper te Voorschoten en R. W. baron van Lynden U Noordwijk.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13