Leo üuvndam: Lik voelde ine erg sterk „Spel van Nederland is spel van Michels" APPIE HAPPIE Barry Hulshoff in Leiden over wereldkampioenschappen: f WESTLANDER WINT GROTE PRIJS VAN LEIDSCH DAGBLAD VOOR GERBEN KARSTENS Onbegrijpelijk BARCELONA IN BEKERFINALE Schot Davidson leidt Succes voor Nederland - Argentinië Peul 3) f>TNSDAG 25 JUNI 1974 ïtie LEIDEN. Als Barry Hulshoff na het wegschieten van de wieier- profs (schieten is een groot woord, omdat het wedstrijdpistool bijna traditiegetrouw alle mede werking heeft geweigerd) rustig denkt weg te lopen wordt hij aan geklampt door de nicht van Joop Door Jan Preenen Riethoven. "U bent toch de echte Hulshoff? Barry? Ja, ik ken u wel. Ik ben een grote fan van u. Weet u hoe ik u noem? De stier. Als ik u op de tevee zie rennen dan zeg ik. daar gaat ie, de stier". Barry Hulshoff is er even stil van, probeert aan zijn nieuwe bij naam te wennen en wordt dan al weer belaagd door autogrammen- Jagers: tieners, die de mouwen speciaal opstropen, maar ook ge vorderde fans, die hun adoratie niet willen laten blijken en zeg gen in naam van hun zoon of dochter te handelen. Barry "bak kebaard" Hulshoff, voor wie ster allures vreemd zijn, speelt het spel vriendelijk mee. Desgevraagd verstrekt hij een bewonderaar ook nog zijn prognose voor de wedstrijd Neder land-Argentinië 2-0. Hulshoff had graag zelf voor die uitslag willen zorgdragen. De binnenmeniscus van de rechter knie sloot de toegang tot de we reldkampioenschappen voor de Ajacfed echter af. Drie weken ge leden nam hij dankzij orthope- disch-chirurg dr. Gastkemperin het Lucas-ziekenhuis in Amster dam afscheid van die vervelende blessure. "Ik hoop tenminste dat het hiermee over is. We zullen ge woon moeten afwachten. Ik word eerst nog begeleid door het zie kenhuis. Over een week gaat Jan van Gorp, onze fysiothera peut er aan werken. Daarna ga ik toewerken naar 't nieuwe sei zoen. Of ik er bij zal zijn weet ik niet. Voorspellen doe ik liever niet". Dat Hulshoff niet zou kun nen worden uitgezonden naar West-Duitsland werd duidelijk toen hij in het bekerduel tegen PSV voortijdig inrukte. "Ik had al eerder, tegen NAC, een blessu re opgelopen. Aan het kniekapsel. Toen waren er nog geen sympto men van een meniscus. Na die wedstrijd tegen PSV wezen de fo to's wel uit dat het ernstig was. Toen ik wist dat het mes er in moest, dacht ik alleen aan die knie. Niet aan de wereldkampi oenschappen". In plaats van zich te laten inkwartieren in het trai ningskamp in Zeist, kon Hulshoff daardoor op vakantie gaan naar St. Maartenszee en kon hij zich na het ontslag uit het ziekenhuis gaan bezighouden met de verhui zing van Zaandam naar Schoor 1. "De NOS is nog wel bij me ge weest om te vragen of ik ais ver slaggever wilde meegaan. Maar ik had er geen tijd voor. Natuur lijk had ik er graag bij willen zijn. Als speler allereerst. Zoiets is toch het hoogtepunt in Je car rière. Vooral nu Nederland het uitstekend doet". Overigens is Hulshoff bepaald niet bang geweest voor een af-, gang. 'Ik neb altijd wel vertrou wen in Michels gehad. Ik weet dat hij alles ondergeschikt maakt aan het doel. Daar concentreert hij zich op. De rest is bijzaak. Ook het publiek. Bij AJax pakte hij de zaken ook altijd rigoreus aan en was Je de eerste wedstrijden moe. Vandaar dat Je in de oefenwed strijden niet veel kon verwach ten". Ook de opstelling van Haan /Rijsbergen, met welk duo het hart van de Oranje-defensie zo regelmatig klopt, vindt Hulshoff een gouden greep: "Zelf had ik Ruud Krol als stopper genomen en een specifieke linksachter ge zocht, maar ik moet zeggen dat Haan en Rijsbergen het geweldig doen. De kracht van Rijsbergen is dat hij bijzonder goed een man kan uitschakelen. Zijn dekking is erg kort. Een tekortkoming van hem is alleen dat hij teveel over tredingen nodig heeft. Hij let al leen op zijn man. In deze situatie moet hij dat ook wel doen, om dat het belang voor hem veel te groot is. Hij mag zich geen fout permitteren". En over de mens Michels: "Hij heeft zijn eigen manier van relaxen. Hij zal niet zo gauw een borreltje nemen met ie spelers. Hij zondert zich iets if". Is hij de ideale trainer? -Die bestaat niet, dus is hij het ook niet". Je kan wel stellen dat het spel van Nederland, het spel van Michels is. Niet van AJax. Wij hebben sinds hij is vertrokken, twee andere trainers gehad. Er is veel veranderd.Onder andere door toedoen van George Knobel, met wie Hulshoff goed kon op schieten. "Ik had steeds een goed contact met hem. Ik wist dat hij voor het nieuwe seizoen heel an dere plannen had. Maar nu hij weg is zal ledereen zich moeten richten naar Hans Kraay. Van hem zal veel afhangen. Ik zie het wel zitten als wij nog enkele spe lers er bij krijgen. Goede, wel te verstaan. De inbreng van een Neeskens is altijd erg groot ge weest. Krijgen we iemand, wiens inbreng veel minder is, dan zie ik het somber in". Tot zover AJax. Joop Rietho ven, een Feyenoord-speldje op de revers, wil Hulshoff nog even bij de microfoon hebben. Dan stapt Hulshoff op. Niet op de fiets. "Ik ben niet zo'n wielrenner. Ik heb wel eens meegedaan aan een gentleman-koers in Hummelo. De volgende dag liep ik wijdbeens. Door de zadelpijn". ADVERTENTIE REIZEN vanaf f 45,— «REIDEN Voor wie „kwaad" dacht over de wielersport, lag de uitslag van de vierde arofronde van Leiden at" bij voorbaat vast. „Thuisrijder" Gerben Karstens zou de rit Lover 80 kilometer gaan winnen. Hij zou weliswaar fel moeten sprinten, zo was de me aning van die wantrouwenden, maar dan zou hij ook zegevierend de grote prijs van het .jJ^eidsch Dagblad in ontvangst kunnen nemen. Joop Zoetemelk had de koers immers raf'wee jaar geleden ook al voor eigen publiek triomferend besloten? En Karstens zou zijn s»>pvolger wel zijn. ïadDoOr Paul de Tombe lot de kopgroep van acht die in —ie 21ste (van de 52) ronde was geformeerd, maar ook hij liet zich teut er rassen in de boeiende finale. !*ibe sterke Leo Duyndam liet het iJief op een eindsprint aankomen, tiaviloeg in de voorlaatste ronde im- Hföonerend snel een gat en bleef de teven "stilgevallen" achtervolgers ni«|of op de streep twintig seconden ui öoor. Karstens („Natuurlijk rijd ik in nJ)e Tour") kon zich er niet druk om rvopaken. Nadat hij de spurt om de ^^jweede plaats nog gemakkelijk had i7«ewonnen van Ottenbros en Hordijk 0i7jei hij: „Teleurgesteld? Welnee. Een iriteriuan rij ik nooit om te winnen. l t$)aarin rij ik alleen voor het publiek btfn om kilometers te maken. En dat jiet plotseling stilviel toen Duyndam JjH-as weggesprongen, was ook logisch, ickfr was al zoveel gedemarreerd en ledereen. zat iedereen op dat moment •>ale beloeren, dus je weet dat er toch Onmiddellijk iemand meegaat, als jij ert pet probeert". 1-1 Die gedachte beheerste ook de an- vas?ere zes mannen (Ottenbros, Van Tol Leo Duyndam LEIDEN Er is geen peil op te trekken. De profronde van Leiden, twee Jaar geleden nog bekeken door 2800 man, trok gisteravond slechts 900 betalen de bezoekers. Terwijl toch het gros van de Nederlandse prof coureurs naar de Wassenaarse Weg was gekomen, terwijl toch Barry Hulshoff het startschot ging lossen, terwijl er toch zo veel medewerking van allerlei instanties (gemeente, sport stichting, middenstand en dag blad) was geweest. Het Leidse publiek hield het wel voor ge zien. "Onbegrijpelijk", vond Gerben Karstens, die als oud-Leidenaar een "thuiswedstrijd" reed. "Nou was er geen voetbal op de tv en nou komen er nog maar zo weinig mensen. Daar begrijp ik niks van". En ritwinnaar Leo Duyndam"Misschien ligt het aan het parcours, anders zou ik het ook niet weten". Misschien wel Ja. Joop Riet hoven, voorzitter van de organi serende Swift-combinatie neemt volgend jaar in iedter geval het zekere voor het onzekere. Vlak voor het einde van de ronde, kondigde hij aan volgend Jaar te proberen een criterium in de Breestraat te laten verrijden. Misschien dan met meer (fi nancieel) succes, want gister avond resteerde als batig saldo 2500 gulden, bestemd voor het geestelijk gehandicapte school gaande kind. Een kwart van het bedrag, waarnaar was ge streefd. Pens, Hordijk, Tabak en De Schipper) waardoor in de groep het evenwicht van de angst heerste. Dat was dan echter wel voor het eerst in de 52 ronden, want daarvoor hadden de 900 aan de kant een boei end spektakel kunnen aanschouwen. Het veld van 31 renners bleek bereid een avondje voluit te gaan. Vooral Gerrie Knetemann was van plan er zo vlak voor de start van de Tour nog eens even lekker hard aan te trekken. Keer op keer spoot de knecht van Joop Zoetemelk weg in de aan- vangsperiode, steeds echter werd hij teruggehaald. Samen met Tino Tabak, de grootste premie-verzamelaar gis teravond, gaf hij de koers de eerste kleur. Het was daarom des te triester voor Knetemann, dat hij de beslissende slag miste (en later zelfs door ma- teriaalpech een ronde achterstand kreeg). Toen de groep van acht was gevormd, kon al halverwege worden gesteld dat de beslissing was gevallen. Voorin immers, reed veel „kwaliteit". Achttien, achtentwintig, en later zelfs veertig seconden erachter zwoegden de wat minderen (Kuiper en Vianen waren snel verdwenen) en een paar regionale „meerijders". De ronde bleef echter boeien door de activiteit die aan het front voortdurend werd ontwikkeld en dankzij de snelheid die vooral voor de wind werd bereikt. Toen de 21 overgeblevenen zich gin gen opmaken voor de fin*"1® kon dan ook al worden teruggezien op een interessante strijd. Het slotstuk was nog boeiender. Terwijl de kansen van Karstens zich allengs duidelijker leken af te te kenen. doorkruiste Duyndam alle theorieën met een machtige sprong naar zijn vferde seizoenzege, terwijl de zeven achter hem geremd werden door rivaliteit. De winnaar, geconfronteerd met de uitspraak van Karstens („In criteria rijd ik niet om te winnen")„Flor wekul, hij wilde net zo graag winnen als ik. Daarom wilde ik het niet op een sprint latén aankomen. Dan ben ik kansloos tegen die mannen. Ik moest gewoon blijven aftasten tot ze kapot zaten en ik voelde me sterk genoeg. En als Je dan in de voor laatste ronde een gat slaat van zo'n zestig meter moeten ze van goeden huize komen om me nog terug te halen. Maar het blijft een gok: als het lukt is het prachtig, als het niet lukt, word Je meteen laatste". Uitslag: 1. Leo Duyndam, de 80 ki lometer in 1 uur en 51 minuten, 2. op 20 sec. Gerben Karstens. 3. Harm Ottenbros, 4. Bas Hordijk. 5. Gerrie Pens, 6. Tino Tabak, 7. Jos Schip per, 8. Janus van Tol, 9. op 50 sec. Jan Serpenti, 10. Klaas Balk, 11. Louis Westrus, 12. Ben Janbroers, 14. Van Rossum, 15. Van Venrooy. MADRID CF Barcelona heeft gis teravond de finale van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker be reikt door de tweede wedstrijd voor de halve finales in Madrid tegen At- letico met 2—1 te winnen. Het eer ste duel was in 1—1 geëindigd. De club van trainer Rinus Michels (die uit West Duitsland was overgewipt) treedt komende zaterdag in de eind strijd aan tegen Real Madrid, dat zich zaterdag JL reeds plaatste via een overwinning op Las Palmas. Barry Hulshoff in de bloemetjes gezet door Joop Riethoven. (Foto Jan Hol\ roeisters Die Leythe FRANKFURT De wedstrijd tus sen Nederland en Argentinië in de tweede finale ronde van het toernooi voor de wereldbeker voetbal morgen in Gelsenkirchen zal worden geleid door de Schotse scheidsrechter Da vidson. Grensrechters zijn Tschen- scher (West-Duitsland) en Kasakow (Rusland). De wedstrijd tegen Oost- Duitsland aanstaande zondag wordt gefloten door de Zwitser Scheurer. Hü zal worden geassisteerd door Linemayr (Oostenrijk) en Delgado (Columbia). De wedstrijd van 3 Juli tegen Brazilië wordt geleid door Tschenscher met behulp van David son en Suppiah (Singapore). Arie v. Gemert behoeft noch als scheids rechter noch als grensrechter in actie te komen. De arbitrale trio's voor de tweede finaleronde zijn: Groep A: 26/6 Hannover Brazilië Oost-Duitslandscheidsrechter Thomas (Wales), grensrechters Ba- bacan (Turkije) en Boskovic (Austra lië). Hannover Argentinië—Brazilië: Loraux (België), Taylor (Engeland) en NTXiaye (Senegal). 3/7 Gelsenkirchen Argentinië— Oost-DuitslandTaylor (Engeland), Thomas (Wales) en Kamel (Egypte). Groep B: 26/6 Dusseldorp Joego slavië West-Duitsland: Marques (Brazilië), Angonese (Italië) en Pe rez (Peru). Stuttgart Zweden—Polen: Barreto (Uruguay), Pestarino (Argentinië) en Archundia (Mexico). 30/6 Dusseldorp West-Duitsland— Zweden: Kasakow (Rusland), R&inea (Roemenië) en Sanchez-Ibanez (Spanje). Frankfurt Polen—Joego-Slavië: Glöckner (Oost-Duitsland), Marques (Brazilië) en Winsemann (Canada). 3/7 Frankfurt Polen—West-Duits land: Linemayr (Oostenrijk), Scheu rer (Zwitserland) en Palotai (Hon garije). Dusseldorp Zweden—Joego-Slavië: Pestarino (Argentinië), Barreto (Urugiuay) en Llobregat (Venezuela). LEIDEN De Die Leythe-roei- sters Hannie Korthof. Michele Par- mentier en coach Anneke Klerks hebben samen met hun Amsterdam se partners Ellen en Imelde de Groot tijdens internationale Junioren wed strijden in Duisburg in het week einde beslag gelegd op de eerste plaats. De Amsterdams-Leidse com binatie was door de roeibond uitge zonden naar de wedstrijden in Duitsland op grond van goede resul taten in voorgaande wedstrijden. Tegelijkertijd roeiden in Zaandam de 12-14- en 15-16-Jarigen hun laatste wedstrijden van het seizoen. Diverse roeiers van Die Leythe pak ten deze laatste kans op een over winning met beide handen aan: de 12—14 vier van coach Pieter de Wolf besloot een ongeslagen seizoen met hun 5e plaats in de vier. Barbara van Wanrooy, vorig Jaar sterk in de skif maar dit jaar wat minder, sloot haar seizoen af met twee eerste plaatsen: één in de skif en één in de vier. Tenslote wonnen Frank van der Starre en John de Vreede in de 15-16-klasse de dubbeltwee. ADVERTENTIE Reisbureau CEBUTO DOEZASTRAAT 30 - LEIDEN TELEFOON 43612 Gerard Pasma laat zich verrassen door Stamm LEIDERDORP Het toernooi van de Mnnnik begon gisteren in de b- categorie met een verrassing van formaat. Gerard Pasma, de no. X van de net naar de overgangsklasse a gepromoveerde Noordwljkse SV en no. 4 geplaatst in Leiderdorp werd uitgeschakeld door Rob Stamm, de eerste man van het tweede team van de Leidsche Hout. Hoe is dat mogelijk zal iedereen die de partij niet heeft gezien onmiddellijk zeggen. De kij kers hebben echter twee zaken kun nen constateren. Ten eerste sprak Pasma niet in zijn beste vorm, maar daarbij mag Rob Stamm de verdien ste niet worden ontzegd dat hij de Noordwijker ook niet de gelegenheid bood om in zijn spelritme te komen. Het ergerde Pasma dat hij daarin slaagde. Het ergerde hem waar schijnlijk nog veel meer dat hij maar geen passend antwoord kon vinden op de tegen alle regels van het boekje geslagen fore- en vooral backhands van Stamm. Als we de mentale om mezwaai van beide spelers in dit tref fen goed hebben aangevoeld dan was het bij Stamm aanvankelijk de in stelling „laiten we eens zien hoeveel spellen we maken" en later in de partij „dit hoef ik niet eens te ver liezen!" en bij Pasma „dit is een ge wonnen wedstrijdje" en later „het wordt.nog erg moeilijk". Te moei lijk, zo bleek al gauw, want Stamm bereikte de tweede ronde: 7—5, 6—3. En dan te bedenken dat Stamm, tij dens de distriotskainpioenschappen no. 1 geplaatst in C verloor van Niels Blokker. Had Stamm het dan toch goed gezien toen hij besloot om niet meer in C maar in B te gaan spelen? Bijna was er gisteren nog zo'n ver rassing gevallen en weer zou het dan een lid van het net naar de overgangsklasse A gepromoveerde Noordwijkse SV zijn geweest, dat het slachtoffer zou zijn geweest. Ineke van der Meer, no. 2 van de Noord wijkse SV, kwam tegen Christine Teeuw in grote moeilijkheden, maar bleef nog net overeind: 64, 4—6* 6 4. De plaatsingen in het toernooi zijn als volgt: H. E. B. Blommendaal, Kruyt, Keizer en no. 4 was Pasma* DE. B. Milou Penseel en Ellen Ger- rese, H. D. B. Blommendaal/Pasma en Van Leeuwen/de Groot, G. D. R. Blommendaal/Ineke van der Meer en Milou Penseel/Ton Crepin. In het H.E.C. is de volgorde van plaatsing: Paul Kallenberg, M. Roo senboom, Niels Blokker en Dick Zaadnoordyk. DE. C. Maya de Boer, Christine Teeuw, Nicoline Zwikker en Marleen van der Mijn.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11