LCC: blijven praten Geslaagd in Leiden Erotisch filmfestival - Hell Drivers - Jeugddorp TROEF DICHT Huizen verkocht Nieuwe voorzitter „roerige" middenstand MAANDAG 24 JUNI 1974 AFSCHEID NA 43 JAAR f.FTTDEN A. s. vrtfdag zal Zs. iffiOK-ilac fissalgai! lafeitatd ittffneir van de St. Lidwinaschool, waar zij 43 jaar werkzaam is geweest. Het bestuur van de Stichting Ka tholiek Onderwijs Leiden houdt van 14.30 uur tot 15.30 uur een receptie In de school Lammenschansweg 6. LEIDEN Vormingscentrum TROEP (Hogewoerd 57) is /anaf vandaag 's avonds gesloten. A.s. vrij dag is de laatste SOOS-avond Er worden dan 2 popfilms in kleur ge draaid waarin oa. Slade, Soft Ma chine en Pretty Things te beluiste en zijn. Aansluitend hierop disco toor DeeJee Nico Bill. De hele maand JULI is Troef we ens vakantie gesloten. Aangezien r nog geen groepen draaien. is ""roef in augustus 's avonds dicht. LEIDEN In het Venduhuis der fotarissen werden de navolgende ercelen geveild: t.ov. notaris F. K. Woonhuis Papengracht 28 te Lei en verkocht voor F. 64.000,— Koper nakelaar J. v. Iterson q.q. t.o.v. Not. C J. A. van Loenhoud: Voonhuis Fagelstraat 50 te Leiden erkocht voor F. 40.500,- Koper: B. Duuren q.q. Woonhuizen Lage Morsweg 75 en 7 te Leiden verkocht voor F. 66.570,- loper Mak. P. Moerman q.q. LEIDEN Bouwbedirjf Niers man viste in de Ringvaart. De vangst was matig. De uitslag luidt: 1. J. v Went 71 pnt 19 st., 2. J. Sloos 32, 6, 3. H. Vogelaar 30, 5, 4. J. Beu- kenholdt 29, 8, 5. H. Dijkstra 14, 6, 6. D. Holswilder 13, 3, 7. A. Voge laar Sr. 11, 2, 8. K. Vogelaar Jr 10 2, 9. K. Vogelaar 10 3, 10. P. B. Tel- lekom 9, 3. VOP 74 viste in De Zijl. Uitslag: 1. J. Veldman 22 st. 1740 gr., 2. J. van Kampen 17—1720, 3. H. van Hoiten 15—1230, 4. J. v. d. List 14 —1050, 5. H. Giltjes 12—1190, 6. A. Dubbeldeman 11—1200, 7. S. Verste gen 12—750, 8. R. v. d. Zeeuw 11—080 9. A. v. d. Meij 7—590 en 10. Seel- bach 6—560. Hengelsportvereniging DVS. Wed strijd-uitslag 1. W. v Loon 68 4780, 2. .J v Loon Jr 72 4550, 3. W. v Ber- kel 58, 4250, 4. F. v. d. Woerd 60, 4000, 5. H. v Loon 58 3780, 6. A. Stap horst 53, 3700, 7. W. Weenink 47, 3110, 8. F. Zandbergen 37, 3075. 9. P. Kneyber 37, 2870, 10. E. Mooi- broek 38, 2665. De vangst was goed. ADVERTENTIE Voor oom, Krijn die (eervol) tweede werd bij polsstok- springen. Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Uw Fleur op- bloemist zorgt ervoor! Fleuröp Inlerflora Nederland. Gegarandeerd goed. Duyn, M. J. van Egmond, J. C. van de Ende, S. G. van der Geer, W. Geerlings, R. C. de Graaff, E. Groe nendijk, M. de Groot, J. Hansen, M. Hasselbach, M. van den Hoed, A. Hoge, A. M. ten Hoorn, E. Kemner, E. Koning, I. Koopmans, B. Koore man, M. Kramer, C. S. van Krieken, J. van der Mark, R. A. F. van der Mark, J. J. Marijt, R. van Mastrigt, P. B. Mulder, H. J. Neuteboom, J. H. Nieuwenhuis, H. J. van Oo6ten, A. A. den Os, M. F. Perel, H. Peter sen, M. J. Piersma, J. C. Ranselaar, A. A. Reisner, I. van der Reyden, L. Reyken, H. S. E. Roessingh van Iterson, J. de Rooy, E. de Ruiter, J. Schildwacht, IJ. Soesbergen, P. Sta pel, M. Stikvoort, D. J. Stoeken, J. M. Tammeling, L. B. C. Tjebbes, M. Toereppel, J. C. Verleg, S J. Ver sluis. B. Versteeg, P. Vlasveld, C. R. L. van Weizen, K. Willems, J. J. Wolfslag, D. H. M. Wijsman, M. J. Zirkzee, E. Zondervan, A. C. Zwart. (Vijf Meilaan) Mavo 4: Aad Arbouw, Rob Bak ker, Bram Bavelaar, Sjaan van der Biezen, Leo Blikman, Ewout Boekee, Leeuw, B. J. E. Luger, P. M. van der Mark, H. Modderman, J. Ouwerkerk, Y. M. Paes, I. T. M. Rempt, A. Roest, F. J. Schild, L. P. Sonneveldt, P. T. Spaanderman, A. M. E. Spier dijk, M. J. Stadler, J. T. Subke, I. M. van Tol, M. H. Tijdeman, E. van der Voort, P. J. W. de Water, D. Weeda, P. J. van der Woude, N. Wijnstra. R. IJperlaan, A. G. Zomerschoe. (Voorschoten) Mavo-4: S. Baas, R. van Berne, Chr. Broomans, M. Cieremans, Y. Focke, I. Gruwel, V. Helm, M. Hoo- genstein, J. Kruyt, G. van der Lin den, R. Nicolai, M. Niesten, H. Pola- ne, J. Verhoeven, M. van der Voort, P. Wink, M. Zeggelink. Visser 't Hooft Gymnasium alpha: Frouke Bas- ters, Katwijk; Joke Boer. Oegstgeest; Marion Borreman, Leiderdorp; Siets- ke van Herwaarden, Noordwijk; Nico Kaptein, Sassenheim; Paul van der Meulen, Wassenaar; Ar ja Meijers, Louise j Aan de Louise de Coligny scholen gemeenschap: iavo-3 Bas Bennis, Wim Dee- ntu, Heini van Drie, Clement Duijn- dam, Rob van Dijke, Stef van Ek- dom, Joke Erades, Eric Keislair, Ri- card Konings, Bennie Ouwehand, Michel v. d. Rest, Liesbeth Smant, Johan Tummers, Ans Varkevisser, Koen van Venetië, Ben Voorham, j Fred v. d. Wijngaard, Dirk Zuiddam. Mavo-4: Johan Abrahams, Katja Auriaansche, Hélène van Berge He negouwen, Joke Boodt, Henny Boom, I Huub Boon, Marion Broekhof, Marja Bronsgeest, Carly van Drie, Hans I Ebeling, Hans Eebes, Henk van Elk, Lisa Flippo, Eelco Geertsma, Joke Hartevelt, Roel Heinrich, Wil ma j Jansen, Jan Keijser, Ingrid Kirsten, Tonny Lagerman, Hannie Langezaal, Hennie Mark, Diny van der Nat, Aartjan Nooter, Janny van Polanen, i Wilma Pracht, Monique Ridder, Ron I Robijn, Jan Schaafsma, Jetty Smol- ders, Jan Snaterse, Yolanda Son A I Hing, Loli van Staveren, Pieter de Goey. Havo: Mare Aronds, Yolanda Beekman. Richard van den Berg, Herry Binnendijk, Ton van der Blom, Joke de Boer, Ali-Mieke Bol, Kasper Burgy, Fred van Dam, Ton van den Dop, Lia Freeke, Marjolein Goed hart, Koos Gonlag, Hans de Graaf, Karin Gramkow, Frans Groeneveld, Mar gr eet Groesbeek, Liesbeth Haas broek, Trees Haringsma, Tineke Har- tevelt, Philip Hekman, Annette van den Heuvel, René van der Horst, Sietske van der Horst, Hanneke Jansen, Geert Kliphuis, Erica Kooi stra, José Lajragenberg, Frans Leuge- ring, Richard Mittelmeijer, Ru Mod derman, Corrie Muns, Marianne Nieuwenhuis, Roy Parmentier, Adri Piekaar, Wies Piso, Pieter van Pola nen, Rudie Portier, Judith Rigter, Cobie Siebert, Pieter Sitsen, Ans Sterk, Annelou Terpstra, Bert van der Tol, Ada Tuinhof de Moed, Tjeerd Valk, Petra van Velde, Hans Verra, Leonoor van der Vliet, Adri de Vos, Sylvia Winterink, Marja Zwart. Atheneum: Maartje Bakker, Hil- tje Barendsen, Annet Boodt, Karen Brand, Aaltje Burggraaf, Eric Ha- man, Rudi Kawilarang, Annemieke Kersbergen, Frans van Loenhoud, Wil Moerland, Marlou van den Oever, Gusta Osseman, Hans Par doen, Ron van Poelgeest, Marga Posthumus, Tanny van der Reijden, Koen van Venetië, Cor Verdoes, Paul Vogelsang, Henri Woelders, Lili Ye. Rembrandt Aan de Rembrandt-scholenge- meenschap: Atheneum: W. Abcouwer, R. Boer man, P. W. Dam, J. Dekker, M. Fal- laux, L. de Groot, L. de Hertog, T. Hooghiemstra, H. W. Minderhout, W. Neuteboom, A. van Overmeire, H. Schaling, M. Smits, J. van Sonsbeek, M. I. van Stockum, R. van Straten, H. Tortike, F. Weiland, M. de Wolf, W. Zwarts, S. Akerboom, J. Azier, E. Cannoo, W. van Dorp, H. Fray, H. Humme, W. van Ittersum, S. de Jong, J. K. Louwman, W. M. Middel burg, E. Piena, W. Swen, A. Visser, M. Vroom, T. L. Yap, M. Zuiderduin. Havo: E. Abbink, M. Anemaet, J. H. van Beek, H. Been, H. van Berge Henegouwe, C. Bergman, T. van de Bogaart, G. de Boot, F. Burgerjon, L. Cornelisse, F. van Dam, N. van Dam, L. Deimveld, G. Dekker, J. Dekker, P. Dekker, M. Dreef, R. van Max van den Bos, Frans Breedeveld, Nelleke Ceinola, Peter Delfos, Marien Doderer, Donald van Doesburg, Mar- go van Drie, Harry Dumas, Fred van Duyn, Ruud van Eldik, Ronald de Graaf, Anja de Groot, Hans Haast, Jan-Maarten de Jong, Saskia Kik kert, Jan de Lang, Brigit Leidel- meyer, Giel Leupen, Annelies van Ockenburg, Frans-Jan Pieren, Irma Pots, Romelia Ravensbergen, Peter Roemelé, Liesbeth Roman, Anja van Soest, Mieke Stafleu, Frank Tem mink, Richard v. d. Tuin, André Velthuis, Onno Verhoeven, Martyn Wegman, Peter Wiering, Aad Wil ling. (Van den Brandelerkade) Mavo-4: D. A. Berlemon, R. Boom, M. P. Chevalier, F. W. Frfjlink, M. C. Harteveld, A. van Hemert, P. J. A. Hendrikse, J. J. Hoogbruin, M. J. van den Hout, E. L. Huizinga, W K. Jas pers, A. J. Jonker, C. W. Koome, A. L. Lacourt, K. G. Lamerdin, F. J. de Noordwyk; Saskia van Nie, Leider dorp; Feike Reitsma, Lisse; Marja Schutte, Leiderdorp; Cobie Steen beek, Leiderdorp. Gymnasium bèta: Peter Go, Lei den; Martin van der Graaf f, Kat wijk; Ad Hoefnagel, Leiderdorp; José Hoetmer, Noordwijk; Leo Izeboud, Sassenheim; Nellie Kroon, Lisse; Eberhard van der Laan, Rijnsburg; Marja van Loemen, Leiderdorp Evertjan Masurel, Leiden; Fred Mel- link, Noordwijk; Dik de Mooy, Rijns burg; Arjan Oldenhof, Katwijk; Henk van Osnabrugge, Leiderdorp; Mieke Remmelswaal, Katwijk; Irene Sabee, Noordwyk, Hans Schüller, Leiderdorp; Jilt Sietsma, Sassen heim; Joke Spaans, Wassenaar; Tim de Zeeuw, Voorschotten; Hans ZudU- hof, Sassenheim; Joke van der Zwan, Leiderdorp. Gymnasium alpha (oude stijl) Karin van Dijke, Wassenaar; Ineke de Jonge, Oegstgeest. Gymnasium bèta (oude stijl)Ine ke van Haastert, Zoetermeer; Han Hagg, Wassenaar; Christine Sluy- ter, Wassenaar. Atheneum A: Maira Asin, Heem stede; Bert Borger, Leiderdorp; Dick van der Bijl, Leiderdorp; Lies Colyn, Sassenheim; Gusta D'hous, Leider dorp; Joke van Dorp, Wassenaar; Ewout Durieux, Wassenaar: Huug van Duyn, Katwijk; Peter van Es, Noordwijk; Koert Gerzon, Wasse naar: Marianne van der Ham, Lei derdorp; Heidi Hansen, Leiden; Pie ter Hoogendoorn, Leiden; Jan-Albert Moolenaar, Lisse; Eric Mosseveld Sassenheim; Hanke van de Putte, Wassenaar; Joke Smit, Noordwijk Menko Wiersema, Noordwijk; Gert- jan Zuilhof, Sassenheim. Atheneum B: Ruud Boer, Wasse naar; Jaap van Dyk, Sassenheim: Bram van Gent, Oegstgeest; Ko van Hespen, Wassenaar; Willeke Hil- berts, Zoeterwoude; Lydia Kofoed, Nieuw Vennep; Rob Kool, Oegst geest; Ton le Mair, Leiden; Henk de Mooy, Rijnsburg: Daan Oudshoorn, Rijnsburg; Wim Passchier, Noord wyk; Elise Verloop, Noordwijk; Jan van Vliet, Leiderdorp; Rob Waarts, Noordwljkerhout; Peter van Wave- ren. Oegstgeest; Peter de Wit, Was senaar; Ada Zandbergen, Rijns burg. Havo: Jaap van Aalst, Hazers- woude; Dick Algra, Noordwyk; Jan- neke Arends. Leiden; Willem Bak ker, Sassenheim; Loes van Bemmel, Leiden; Tineke van den Berg, Oegst geest, Nelie de Bes, Noordwyk; Mar cel Bierenbroodspot, Nieuw Vennep; Evert-Jan de Boer, Noordwyk aan Zee; Wietse de Boer, Sassenheim; Annelies Bokhorst, Nieuw Vennep, Cór Bol, Hazerswoude; Joop Bonnet, Leiden; Barbara Bouman, Leiden: Jan-Dirk Bulens, Leiderdorp; Gert Cederhout, Rijnsburg; Aad van Domelen, Rynsburg; Margreet van Duin, Noordwijk; Gert van Dyk, Rijnsburg; Nico van Dijk, Wasse naar; Kees van Eek, Noordwijk; Piet van Egmond, Rijnsburg; Conny Gay- kema, Leiden; Corine van den Haak, Rijnsburg; Piet Haasnoot, Noordwijk aan Zee; Alie Harkes, Hazer«""oude; Cobie Hartoog, Nieuw Vennep; Co- rien Hartoog, Nieuw Vennep: Koos Heemskerk, Rijnsburg, Eke Heikens, Oegstgeest; Leo Heinsman, Oegst geest; Ditje van den Hoven van Genderen, Oegstgeest; Bert Janse van Mantgem, Oegstgeest, Wim Kasteleyn, Leiden; Frank de Klerk Wolters, Sassenheim; Cate Knetsch, Sassenheim; Meino Korenhof, Oegst geest; Hans Koster, Leiderdorp; Jan Kuivenhoven, Rynsburg; Frans Kuyl Oegstgeest; Bram van der Kwast, Sassenheim: Johan van der Laan, Rynsburg; Paul Leenhouts, Leiden; Bram van Leuveren, Warmond; Ina van der Maarl, Nieuw Vennep; Ger trude Meerburg, Leiderdorp; Ingrid Meijers, Oegstgeest; Irene Mosterd, Nieuw Vennep; Marieke van Niéuw koop, Leiderdorp; Reinier van den Oever, Sassenheim: Willem Ravens bergen, Rynsburg; Wim Schenk. Sassenheim; Jan Schoneveld, Noord wyk; Wim Schoneveld, Noordwijk: Peter Slootweg, Hazerswoude; Anita Stikkelorum, Leiderdorp; Greet van Vliet, Rynsbrug; Hans Vos, Lisse; Els Vijfwinkel, Oegstgeest; Ada van de Wetering, Sassenheim; Piet van der Zaag, Sassenheim; Jan-Hilbert de Zeeuw, Leiden; Kees Zwaan. Oegstgeest. Mavo: Marcellina Brouwers, Lei den; Ton Deegenaars, Leiden; Laura van Egmond, Leiderdorp; Rina Era- des, Oegstgeest; Mieke van der Gies- sen. Wassenaar; Jacinta Groenen- daal, Leiderdorp; Otto Guth, Oegst geest; Scarlett Haasnoot, Oegstgeest; Dirk Hemstra, Leiderdorp; Kees van Kleef, Leiderdorp; Albert Kloos, Oegstgeest: Dick Koopman, Leiden; George Kuyl, Oegstgeest; Gerard Laarman. Oegstgeest; Edwin Molen dijk, Leiderdorp; Marijke Putzes, RoelofarendsveenAndré Raaphorst, Abbenes; Hans Schrikkema, Oegst geest; Rosa Schroder, Leiden; Jan Sierat, Oegstgeest; Thea Sjaardema, Leiden; Wim Sleeboom, Noordwyk; Rob Smit, Oegstgeest; Niek Snel, Oegstgeest; Jantine Teeuw, Oegst geest; Marry Verhoog, Zoeterwoude Peter de Vries, Leiderdorp; Rolanda van der Waals, Oegstgeest; Femke Smissaert, Oegstgeest. Gal ge waiter Aan de Kath. Vakschool Galge water: Theoretisch niveau: J. Alberts, Lei den; M. Ammerlaan, Zoeterwoude; E. Bakker, Leiden; W. Barnhoorn, Katwyk; W. Belt, LeidschendamC. Bensdorp, Zoeterwoude; M. Boo gaard, Leiden; A. Bouckaer^ Leiden; Tr. Brandt, Zoeterwoude; Tr. Bunts- ma, Warmond; Y. Coenen, Leiden; G. Driessen, Leiden; M. Drost, Ha zerswoude; H. van Dyk, Hazerswou de; A. van Elk, Oegstgeest; E. Faas, Leiden; Ch. Grossat, Zoeterwoude; E. v .d. Haas, Hazerswoude; C. Ha verkort. Warmond; K. de Jong, Lei den; L. Knura, Voorschoten; M. Ko- ree, Voorschoten; P. Koree, Voor schoten; B. van Leeuwen, Hoog made V. v. d. Linden, Leiden; M.. v. d. Lubbe, Zoeterwoude; M.-v. d. Luit, Oegstgeest; E. Mallo, Leiden; E. Martens, Valkenburg; A. Meerburg, Leiden; L. Meiman, Leiden; A. Mon- tanus, Leiden: A. Mooyman, Zoeter woude; W. Ouwehand, Warmond: A. Ouwersloot, Leiden; W. Paardekoo- per, Zoeterwoude; W. v. d. Ploeg, Zoeterwoude; M. v. d. Post, Leiden; L. de Rooy, Warmond; L. Sanders, Warmond; V. Schakenbos, Hazers woude; M. van Schie, Leiden: H. Schouten, Leiden; R. Sierat, Leiden; C. Tegelaar, Leiden; L. van Tol, Lan- geraar; A. Vink, Warmond; M. v. d. Voort, Haazerswoude; I. Vreeburg, Katwijk; J. van Winsen, Warmond; R. Wolvers, Hazerswoude; T. Wort- man. Leiden; J. Zandbergen, Rijns burg. Voor het Praktijkexamen met aan vullend T in Nederlands en wiskunde slaagden: Tr. Houniet, Leiderdorp; R. van Rijn, Warmond; G. Wens- veen, Leiden. Voor het praktijkexamen slaagden: M. Alberts, Leiden: R. Ammerlaan, Zoeterwoude; M. Bakker, Leiden; W. Bakker, Roelofarendsveen; J. Hil- lenaar, Hoogmade; A. v. d. Ploeg, Wassenaar; B. Schouten, Leiden; A. Sloos, Leiden. Voor het examen 3-jarig I.H.N.O. slaagden: M. Alberts, Leiden, R. Am merlaan, Zoeterwoude; W. Bakker, Roelofarendsveen; J. Bouma,Leiden; S. Dexel, Leiden; J. den Dubbelden, Hoogmade; J. van Eerden, Leider dorp; J. Hillenaar, Hoogmade; S. Homborg, Leiden; P. Hoogduin, Zoe termeer; A. de Jong, Leiden; A. Loos Roelofarendsveen; R. v. d. Mey, Lei den; A. van Niekerk, Leiden: P On- stein. Leiden; A. v. d. Ploeg. Wasse naar; B. Schouten, Leiden; H. Sie bert, Leiden; J. Slingerland, Leiden; A. Sloos, Leiden; A. de Vreede, Lei derdorp. ADVERTENTIE De blijde getuigenis van Kees. Ziet hem eens aan. Vroeger was hij een grote luiwammes. Een nietsnut Toen las hij over uitzendbureau Luba en een won dere wereld ging voor open. Hjj werd een ander mens. arbeidzaam, levenslustig. Rijk! Ook u kunt zo slim worden, als Kees. LEIDEN: Nieuwe Rijn 35. Telefoon 01710—40341. ALPHEN AAN DEN RIJN: Donizettihof 10. Tel. 01720—94698. Zomeractiviteiten in Leiden LEIDEN ,,Ik wil blijven praten". Het is een stereotiepe uiitdrukkiing, die hij in heit ge sprek enkele malen herhaalt, van de heer J. van Egmond. Hij is siindls enikele maanden voorzitter van het Leids City Centrum, dat grootwinkelbedirijf en detailhandel in het hart van Leiden will bundelen. Hij heeft die func tie overgenomen van de heer J. Th. J. Brum- mer, een man van het eerste uur, die de samenwerking tot stand bracht. Dat its gebeurd in een roerige tijd in middenstandskringen en Joop van Egmond erkent, dat hij er mo menteel zijn handen aan vol heeft. „Ik will blijven praten". Met een aantal middenstanders uit I de Haarlemmerstraat, die in een door j henzelf uitgegeven advertentieblad I a! enkele malen flink tekeer zijn ge gaan. Eerst tegen het grootwinkel bedrijf. Van Egmond daarover: "De Leidse binnenstad herbergt 21 i grootwinkelbedrijven. Dat is gewoon een feit om rekening mee te houden, j Maar het is niet zo, dat ze het LCC regeren. Er is een goede overlegba- Bis en de vertegenwoordigers van het grootwinkelbedrijf wiMèn best praten. Maar men moet goed begrijpen, dat ze ook te maken hebben met hun hoofdkantoor. Daar kun je gewoon niet omheen". Vervolgens lanceerde de Haar lemmerstraat een aanval op het ge meentebestuur en in het bijzonder op verkeerswethouder Kret in ver band met de pinksterkermis op het parkeerterrein Driessenstraat. Het is met een sisser afgelopen. Van Egmond zegt begrip te hebben voor de middenstanders, die hun boter ham in gevaar zagen. Hij geeft het gemeentebestuur het recht om ook in de binnenstad iets te organiseren, maar vraagt dan wel overleg ("wat er niet geweest is, ondanks de uitspraken van Kret"). Hij wil blijven praten, met het huidige maar ook met het toekomstige gemeente bestuur. "Met een links college in het voor uitzicht heb ik natuurlijk het PvdA- programma gelezen. Daar kan ik voor 95 pet. achter staan. Hier en daar spreekt men zich in het pro gram tegen. Enerzijds wordt een ge zonde middenstand voorgestaan en anderzijds worden parkeergarages uit dien boze genoemd. Dat g&8Jt niet sa men. En als Je de Rijnsburgerweg afsluit als ingaande verkeersweg, sluit Je 30 pet. van Je toevoer uit de streek af. Wat de nieuwbouwplannen van CenA in de Breestraat betreft, moet je ook voorzichtig zijn. Monu menten beschermen, daar ben ik vóór, maar vergeet niet, dat CenA, zijn geld elders zal gebruiken als het hier niet kan. En de Leidse binnen stad heeft dit grootwinkelbedrijf no dig". 3 ok tober De jongste aanval uit de Haarlem merstraat trof het bestuur van de 3 October Vereeniging. LCC-voorzit- ter Van Egmond is gewend een an dere toon te gebruiken, maar hij heeft wel begrip voor de moeilijkhe den, waarin de winkelers komendoor LEIDEN Sinds enige tijd wordt er in het gebouw van de studentenvereniging S.SJI. aan de Hogewoerd hard gewerkt om een tamelijk diepgaande verbouwing binnen drie a vier weken z'n beslag te laten krijgen. Eén van de gevolgen van die verbouwing is dat de sociëteitsruimte van boven naar beneden zal verhuizen. De studenten hebben met de aannemer de afspraak gemaakt dat zij, ivaar dat mogelijk is, bij het werk zullen assisteren. Dit maakt de verbouwing natuurlijk wel goedkoper. Elke dag fook in het weekeinde) zijn er op het werk tien studenten te vinden, in totaal hebben zich 75 studenten voor de verbouwingswerkzaamheden aangemeld. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Drie zameractiviteiteu kondigen zich aan in Leiden. In samenwerking met de Cine- olub Leidien houdt het voorlichtings- centrum voor sexualiteit en relatie vorming ,'t Begijntje' van as. woens dag tot en met zaterdag een erotisca filmfestival. De films zijn te zien m het kreat iet sentrum, Breestraat 66. Op vrijdag 12 en zaterdag 13 jili komen de Hell Drivers naar Leiden. Op het parkeerterrein van die Groen. oorchal zullen ze hun stuntwerk mei auto's en motoren verrichten. Evenals voorgaande jaren wor den ook nu tijdens de zomervakan .V in het Jeugddorp Zuid-West aktivi- fceiten georganiseerd. Getracht is m nauwe samenwerking met de buurt en clubhuizen in Zuid-West te komen tot een aantrekkelijk programma. Er is voor het eerst een speciale peuter- op vang-mogelijkheid, terwijl ook ee: aantal nieuwe activiteiten ontwikkeld kunnen worden ('bouwen, speeltoe stellen, perskamer met jeueddorj- krant. e.d.). Door de intensieve voor bereiding is er meer aandacht steed aan de coördinatie tussen a* verschillende teams i.vjn. de afstem ming van programma's op elkaar Tevens zyn op het terrein enkele ver anderingen aangebracht om de kin deren meer actieve speelgelegenheid te bieden. Nadere mededelingen volgen. Door Hans Melkert Foto Jan Holvast het grote oktoberfeest ter gelegen heid van het 400-Jarig ontzet. An derzijds heeft bij begrip voor de pro blemen van de organisatoren van het feest. Hij zegt er dit over: De sluiting van winkels voor het feest is gewoon een probleem. Het wordt te veel in de feestweek. Door de optooht wordt er ook aan de zater dag, de eerste in de maand, waarop de mensen veel geld te besteden heb ben, geknabbeld. Om één uur begint de optocht. De 3 October Vereeniging zegt, dat de winkels dan na 3 uur weer open kunnen, maar dat is on zin. Dat kan ook niet met het perso neel. En de ambulante handel zit met de markt. Wij zullen ons scha ren achter de suggestie van de am bulance handel om de optocht pas om 3 uur te laten beginnen. De or ganisatoren van het feest moeten ook de bereidheid hebben om te pra ten. Ik wil blijven praten, met ieder een. Conflicten lossen niets op". Ander gezicht Het 3 oktoberfeest heeft ook an dere consequenties voor het Leids City Centrum. Joop van Egmond heeft al dagen besteed aan de plan nen, die het LCC in samenwerking met anderen heeft om Leiden een an. der gezicht te geven. "Kijk, dat ima go moeten wij kwijt", zegt hij wyzend op het artikel in de Volkskrant, waarin Leiden een wegrottende stad wordt genoemd. Er zit veel meer in zijn tas dan dit artikel. Eruit steken stukken versie ring en op tafel komen vervolgens de net goedgekeurde ontwerpen voor de feestversiering. Die komt in het hele gebied tussen Breestraat en HaarlemmerstraatHst ontwerp van Philip Uythoven, VenD's chef- etaleur - we hebben het onlangs ge publiceerd - wordt uitgewerkt door reclamebureau Visser en Van Eg- mong is over beiden erg te spreken. "De versiering kost zo'n f 30.000 en dat is niet niks. Eén voordeelde ver siering is goed houdbaar en kan bij volgende gelegenheden opnieuw wor den gebruikt". Musea op straait Erg blij is Van Egmond met de samenwerking met de musea ("Man, wat heeft Leiden daar een schat, die velen niet eens kennen"). In de bin nenstadsetalages komen voorwerpen uit deze musea. "Het museum op straat, dat is toch uniek in de wereld We gaan er een puzzel- of speurtocht voor de jeugd aan Verbinden. Er zijn leuke reacties. De ABN bijvoorbeeld gaat in het bankgebouw in de Bree straat oud geld laten zien". Op deze manier wil het LCC bij dragen aan de imagoverbetering van Leiden. Belangrijk is, dat de de tailhandel en het grootwinkelbedrijf samenwerken. Van Egmond zou graag zien, dat meer straten zich zullen aansluiten bij het LCC. "Er zijn nu bijna 200 leden, maar dat aantal kan veel groter worden", zegt hij.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3