„GEEF VOS EN CO. GEEN TOESTEMMING TOT VESTIGING" 50 JAAR SCHOOL IN EEN WIJK „We zijn het beu!" agenda Winkeliers Haarlemmerstraat: PRATEN OVER STAALWIJK r3r5TuK ZOETERWOUDE De actiegroep „Stop Gifgevaair", be gin maart ontstaan naar aanleiding van de vestiging van een chemicaliën distributiecentrum op het industrieterrein de „Grote Polder" op nog geen tweehonderd meter van de kleuterschool en de nieuw te bouwen lagere school, heeft deze week opnieuw haar stem aan B. en W. van Zoeter- woude laten horen. De groep die middels een op acht maart gehouden hoorzitting al een Calamiteits-planning naar de vestiging van Vos-chemie heeft bewerkstelligd, dringt in een uitgebreid schrijven aan burgemeester en wethouders opnieuw aan de vergunning krachtens de Hinderwet niet te verlenen. De actiegroep haalt in haar brief onder meer de ramp aan die kort geleden in Engeland plaatsvond in de chemische fabriek waar capro- lactam werd vervaardigd. "Dit be drijf", aldus de groep Stop Gifge- vaar, "is een van de veiligste fa brieken ter wereld genoemd. Juist met deze ramp, in dit bedrijf, is weer eens aangetoond hoe groot het ge vaar wel is van chemische bedrij ven dicht bij woonkernen". Ook heeft het comité enkele stof fen uit het leveringsprogramma van de handelsmaatschappij Vos en Co de revue laten passeren. Met de kundige hulp van professor dr. H. L. Booy (Hoogleraar Medische Che mie Rijksuniversiteit Leiden), Dr. W. T. Raudenbusch (Kan. Shell la boratorium Delft) en drs. E. Mara- ni (Lab. voor Neuro-anatomie. Rijksuniversiteit Leiden) met de heren P. d. Winter en A. Baars me de-ondertekenaars van de brief heeft de Actiegroep een bijlage sa mengesteld. waarin een keuze is gemaakt uit het voornoemde che micaliën - leveringsprogramma van het om vestiging vragende over slag-bedrijf. De conclusie, beter gezegd het hieruit voortvloeiende advies aan B. en W.: "Het lijkt ons gezien het grote aantal brandbare en giftige stoffen dat deze firma zou gaan le veren, in hoge mate onverantwoor delijk een dergelijk bedrijf toestem ming tot vestiging en toestemming tot bedrijfsuitoefening te geven in de onmiddellijke nabijheid van een kleuterschool en van de woonwijk Hoge Rijndijk". Tot slot heeft de actiegroep een lijst met acht punten opgesteld voor het geval deze toestemming wel zou worden verleend. Punten die zeker als voorwaarden gesteld dienen te* worden, zijn volgens deze veront ruste Zoeterwoudenaars: 1 Het be drijf zover mogelijk van school en woonwijk plaatsen, 2. Een verbod van giftige en brandgevaarlijke chemicaliën, 3. Bescherming van het bedrijf tegen jeugdige bal dadigheid (een bijzonder goede af rastering), 4. Goede dag en nacht bewaking, 5. Alle werkzaamhe den voortdurend onder toezicht van gediplomeerd personeel. 6. Een regelmatig vrijgegeven lijst van oo geslagen chemicaliën, die aan een deskundige commissie zou moeten worden overlegd, 7. Een voort durende controle door gemeente, 8. Vrije weg voor brandweer, in ver band met het grote brandgevaar, 9. Een van gemeentezijde adequate controle op de naleving van de voor schriften inzake vervoer van ge vaarlijke stoffen. Heilig Hartschool jubileert: LEIDEN Komende week gaan leerkrachten, leerlingen en vooral ook ouders het feit vieren dat de Heilige Hartschool aan de Lusthoflaan een halve eeuw be staat. Ter gelegenheid daarvan is er een boekje verschenen, dat door de medewerkers aan de school is samengesteld en op de eigen sten- cilapparatuur is gedrukt. Het boekje dat „50 Jaar een school in een wijk" heet wordt huis aan huis in Leiden-noord verspreid. De school wordt helemaal in de buurt opgenomen en de buurt wil en mag van allerlei bemoeienis hebben met de school. Dat is het ook begrijpelijk dat de ouders voor 80% organisatorisch bij alle activiteiten van het Jubileum zijn betrokken. De gehele week zijn er festivitei ten voor de leerlingen georgani seerd. Maandag is er een sportmid dag, dinsdag eer werkmorgen. De kinderen stellen dan de tentoon stelling samen, die die avond van 7 tot 10 is te bezichtigen. De woensdag is ondermeer gereser veerd voor een poppenkastvoor stelling en 'n disco-avond voorde hoogste klassen. Donderdag wordt „Krent en Bol" opgevoerd door het LAK-theater en vrijdag is er naast het schoolreisje van de laagste klassen naar de Efte ling een fancy-fair, met onder anderen een pottenbakker, een ba tikster en een etsenmaker. Bij het begin van de feestweeek, maandag, zal een Mis worden opgedragen in de St. Josephkerk. De kinderen nemen allemaal fruit mee, dat tijdens de dienst wordt verzameld en aan een ver- het St. Elisabeth- Boekje je open Het boekje dat is versohenen, is niet alleen bedoeld voor een terugblik op 50 Jaar school, maar evenzeer is het een soort roeren in rotte plekken. De lezer zal zich vaak verbaasd afvragen, hoe het één en ander allemaal moge lijk is geweest. Zo is men er ach ter geomen, dat eerst 29 Jaar na dat Ledden-noord werd gebouwd de Huigbrug werd gebouwd. Tot dan toe was de wijk erg moeilijk te bereiken geweest. Een artikel uit de „Panorama" van novem ber 1915: ,Op dinsdag 21 november had de laatste steenlegging plaats van het blok woningen aan den Heerensingel te Leiden dat ge bouwd is doar de Coöp. Woning- bouwvereeniging „Ons Belang", een vereeniging voortgekomen uit een in 1913 gevoerde actie tegen onbUüjke huuropdrijving. Het blok bevat een 60-tal wo ningen waarvan 14 heele, 45 be neden- en bovenwoningen en één winkelwoning. Het beslaat het grootste deel van de Alexander- straat en Anna-Paulown astraat en een klein deel van den Hee rensingel, op de plaats van de vroegere onooglijke van slopjes en poortjes voorziene Gasthuis laan. De in villa-stijl opgetrok ken huizen met daarbij passende verfkleuren en „tuile-du-Nord" pannen leveren een friendelijken aanblik op en zijn voor dit stads deel, vergeleken bij den vroegere toestand, een groote verbetering aan speelruimte voor kinderen werd niet gedacht Een mooi huis was van meer belang. Waaron ook niet? Als je bedenkt dat de wer kende mannen en vrouwen van voor 1924 nauwelijks tijd en ener gie hadden om meer te doen dan te werken, te eten en te slapen. Het boekje geeft ook cijfers. Om maar iets te noemen: in 1924 ging 38% van de gemeenteinkoms ten naar de armenzorg en de so ciale dienst. werden in dat Aar ook 1285 mensen „bedeeld". Open oog Hoofd van de school, René Re- aiers schrijft ir. een stukje: De geschiedenis van Leiden lijkt uitsluitend de geschiedenis van de stad binnen de singels te zijn. De geschiedenis van antie ke gebouwen, mooie gevels, ro mantische sloppen en stegen. Ge schiedenis van de machtige uni versiteit ook. Voorbeelden? In alle kijk- en leesboeken over de oude tijd vind Je het ontstaan van het Van der Werf park. Over het Kooipark haast geen woord. Om elke gedempte gracht wor den veel tranen vergoten. Het ver dwijnen van elk leefbaar element uit een nieuwe wijk „Noord" spreekt niemand aan". Het wordt tijd dat en het is de moeite waard als met een open oog onze historie wat systema tischer en breder wordt onder zocht, met een eerlijk en open oog, aldus Reniers. ,50 jaar een school ln de wijk" is een leerzaam leuk en goed boekje. Bezoekers van de ten toonstelling, aanstaande dinsdag kunnen het daar krijgen. PAUL WOLFSWINKEL LEIDEN ,Een speciale com missie uit ons bestuur heeft reeds in een zeer vroeg stadium (meer dan een jaar geleden) een groot aantal besprekingen gehad over de eeuwfeestviering met verschillende groeperingen van de bevolking. Dit antwoordt de voorzitter van de 3 Oktober vereniging, Ruyter de Wildt, op een anoniem stukje dat onlangs verscheen in een adverten tieblaadje van de Haarlemmerstraat winkeliers. Een zuur stukje voor de 3 Oktobervereniging. Enkele passa ges: „Nu weten we nog niet waar we aan toe zijn. Nu nog is er geen sa menwerking. Nog steeds faalt het 3 oktoberverenigingsbestuur als coördinator. Al jarenlang worden we door deze heren gedicteerd. Je gaat je afvragen of het 3 oktoberfeest er nu voor de Leidenaar is. of tot ge noegen van het bestuur. AUes wordt gedaan buiten ons. om ons en over ons. Dit Jaar 400 jaar Leidens ont zet. Weet u, als Leidenaar, wat er gaat gebeuren? We namen een steek proef onder 50 willekeurige Leide- naars. Nu, amper 4 maanden voor dat een feestweek wordt ingeluid, weet 95% nergens van!! Maar ook de Leidse zakenwereld weet niet waar ze aan toe is. De heren zijn begon nen met het 3 oktoberfeest, zoals wij het al jaren kennen en bele ven, te versnipperen" De anonieme schrijver tekent be zwaar aan dat de winkels dicht moe ten op momenten dat er volgens hem behoefte bestaat ze open te hebben. Hjj zegt: „De heren beslissen maar. De totale zakenwereld zal aan Inkomsten zo'n kleine 3 miljoen gul den verliezen. De zakenwereld wordt het zo langzamerhand beu als pis paal te dienen voor deze heren. Vandaag is het de 3 oktobervereni- ging, morgen de gemeente. Er had vorig jaar al een commissie uit de grond gestampt moeten worden, waarin 't totale Leidse bedrijfsleven (industrie-Leidato-ambulante han del) samen met VVV, K. v. Koop handel, musea, 3 oktobervereniging enz. vertegenwoordigd had moeten zijn om tot een verantwoorde 3 ok toberviering te komen. Er wordt haat gekweekt en onderlinge ver deeldheid gezaaid. We gaan ons zo langzamerhand belegerd voelen en we hebben zo'n idee dat de heren van de 3 oktobervereniging ons niet zullen ontzetten. Voorzitter Ruyter de Wildt zegt in zijn antwoord dat er ook met verte genwoordigers van praktisch alle in het stuk genoemde instanties is ge sproken. „De opzet was namelijk een ge hele feestweek te organiseren, waar- In dus onontkoombaar een zaterdag zou vallen. Die plannen verwierven veel bijval en van alle kanten werd medewerking toegezegd, ook van de zijde van de middenstand. Men acht te een afzonderlijke commissie niet nodig, omdat leder op zijn eigen ter rein het nodige zou doen. Wel is er regelmatig contact geweest en dat is er nog. Het is dan ook niet Juist dat ons bestuur maar beslist. Het be slist zelfs helemaal niet; dat doen de leden van de vereniging, bijna een LEIDEN Bewoners van de Staal wijk bespraken gisteravond de eerste plannetjes van een reeks die de gemeente in petto heeft om de wijk wat op te knappen. Van de ge meentewerken (afdeling stedebouw) was J. Piret gekomen om de nodige toelichting te geven. HIJ schetste het beleid van de ge meente om zoveel mogelijk de ne gentiende eeuwse wijken buiten de Singels op te knappen en wees erop dat de Staalwijk voor deze plannen makerij afhankelijk is van de uit eindelijke bestemming van de ge dempte Trekvliet. Men moet dan voorzichtig zijn het met aanleggen van allerlei groen en speelterreinen. Niet al te grote plannen konden echter wel aangepakt worden en zo praatten de bewoners van de Staal wijk over de afsluiting van een ge deelte van de Stadhouderslaan. Men besloot de laan tussen de M. Moonstraat en de Leuvenstraat af te sluiten voor verkeer; dit kan wel licht nog voor de vakantie gebeu ren; daarna kan men dan beslissen over de verdere inrichting van een speelterreintje. Er werd geopperd om een gedeelte van het groen als tuin tjes te verpachten aan de aanliggen de huizen. Op dezelfde wijze zal de noordelijke rijbaan tussen de M. Moonstraat en de 3 Octoberstraat worden afgesloten. OEGSTGEEST Voor de grote kindervakantieweek te Oegstgeest, waaraan ook door kinderen uit de Leidse Vogelenbuurt en Raadsheren- wijk t.em. het viaduct kan worden meegedaan bestaat flinke belangstel ling. Enkele honderden hebben zich reeds opgegeven. Vanaf vandaag en de gehele komende week kan men zich nog mélden om mee te doen aan de talrijke evenementen, te weten bij het Raadhuis, aifd. CRM, Oegstgeest en het gemeentecentrum Lijtweg. Kosten 10 gulden per kind. En per gezin: 15 gulden, voor de héle week. OEGSTGEEST —De Stich ting Jeugd en Jongerenwerk te Oegstgeest is per 1 maart Jl. door Rijksoverheid en gemeente erkend als plaatselijke stichting voor uitvoerend jeugd- en jonge renwerk. Tevens werd hierbij subsidie verleend met terugwer kende kracht vanaf 1 januari 1974. In gesprekken kon duide lijk gemaakt worden dat er dringend behoefte was aan een tweede beroepskracht om het werk voortgang te doen vinden. De SJJO verkreeg hiervoor toe stemming en per 1 Juni Jl. is deze, tweede kracht aangesteld. Jeugdwerkleider Bert Rigte- ring (midden) gaf gistermiddag ln gebouw Taberna op dit ge beuren een kleine toelichting en maakte van de gelegenheid ge bruik zijn medewerker, de heer F Pannekoek (rechts) voor te steüen. Frits Pannekoek studeer de aan de sociale acadenjde „De Horst" te Driebergen was twee jaren betrokken bij het vor mingswerk van de bedrijfsjeugd te Den Haag en voorts een twee tal jaren bij het Jeugdwerk in het Leidse Volkshuis. Als be roepskracht zal hij zich o.a. gaan bezig houden met het jeugdwerk tot 16 Jaar, geconcentreerd in de werkgroep clubwerk. Bert Rigtering gaf tal van in teressante inlichtingenDe to- le begroting van de stichting beloopt 250.000 gulden, waarvan door rijk en gemeente op fifty- fifty basis 200.000 gulden wordt gesubsidieerd. Een groot bedrag, doch hierin zijn de salarissen van de beroepskrachten begre pen alsmede het onderhoud en huur van de vaste v accommoda ties. Iedere week nemen er 300 kin deren deel aan vaste afctivitei- ten (tot en met 15 jaar)vanaf 16 jaar zijn regelmatig 160 Jon geren bij het werk betrokken. Aan de kampweken wordt door ruim 200 kinderen deelgenomen, terwijl een staf van 120 vrij- willigers(sters) zich inzet. Aan Incidentele activiteiten wordt meegedaan door ongeveer 500 kinderen, zoals bijvoorbeeld de kindervakantieweek waarin de SJJO een groot aandeel heeft. In de stichting participeren thans de Hervormde en Gere formeerde Jeugdraad alsmede de KJJC. Vanuit de participan ten werd bij de oprichting van de SJJO een aantal werkzaam heden overgedragen zoals de drumband „De Wilbert Drum mers", een groot aantal Jeugd clubs, kampwerk, bijzondere ac tiviteiten en een sociëteit. kwart van alle Leidse gezinnen. De plannen werden voorgelegd in de in Januari en mei van dit Jaar gehouden ledenvergaderingen en op beide vergaderingen met algemene stemmen zonder enig bezwaar goed gekeurd. Waarom is één van dege nen. die thans menen zoveel kritiek te moeten uiten, niet op een van die vergaderingen geweest en waarom heeft hij zijn stem daar niet doen horen of is hij niet eens lid? De plannen zijn beide keren zeer uitvoerig in de pers gepubliceerd en er is een fraaie folder uitgegeven, zodat wanneer men thans zegt nog van niets te weten, het toch zeker niet onze schuld is". Ruyter de Wildt besluit zijn com mentaar aldus: "Nu alles geregeld is, de nodige contacten zijn gelegd en de nodige contracten zijn afgeslo ten, heeft kritiek op de opzet van de feestviering natuurlijk geen zin meer; zeker geen afbrekende. Het blijkt echter eens te meer hoe moei lijk het is om het alle mensen naar de zin te maken" WASSENAAR De gemeente- raad vergadert maandag over o.a. de volgende onderwerpen: deelneming in het V. E. G.-Gasinstituut N.V., ver hoging elektriciteitstarieven, krediet voor stedebouwkundige voorzieningen, drumbandfestival Irene, voorberei- dingsbesluit Kerkehout, openstelling van weilanden in recreatiegebied Zijlwatering, beroepschrift St. Willi- brordus i.vm. duivenhok van de heer Van der Ham, Zonneveld weg 51, di verse onderwijsvrager. OEGSTGEEST In een "volgepakt" Patronaatsgebouw volgend jaar zal de school naar een grotere zaal moeten traden gis teravond de kinderen van de vierde openbare lagere school "De Springplank" voor het voetlicht. De lagere klassen zorg den voor een beetje zigeunersfeer op tekst van de eigen "jufs". De hogere klassen stoeiden met "Het koffertje van meneer Van Dalen. (Foto Jan Holvast) Maandag Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- 1 and se kerksteeg, Pelikaanstraat, Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwe- louwensteeg, Duizenddraadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwars- straat, Grevenstraat, Voldersgracht, Noord- en Zuid Runderstoeg, Jan- vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg Prinssessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten markt, Kort Galgewager, Mors- straat, Smldsteeg, Narmstraat. Kruisstraat, le en 2e Binnenvest- gracht, St. Aagtenstraat, Lammer markt, Marksteeg, Lange Schei straat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turf markt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietensttaat, Spijkerboor- steeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vrede hof, Houtmarkt, Noarderstraat, Hen drikstraat. Dinsdag Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station). Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat. M. Treublaan, Stieltjesstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat, Kanaalweg (van v. Vollenhovenpleln tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan Beyerincklaan, Temminck- laan, Suringarstraat, Burggravenlaan, Asserstraat, Scholtenstraat. Modder manstraat, Oppenheimstraa t Donderdag Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat. Dwars Havenstraat, Ververe plein, Haven, Havenkade, Kalver markt, Kijf gr acht. Minnebroers- gracht. Zuidsingel, Herengracht, Korte en Lange Langestraat, Nwe. Waardstraat, Oosterkerkstraat. Waardkerkplein en steeg, Waard- gracht, Oranjegracht. Kaarsemaker- straat, Looyerstraat, Weverstraat. Vestestraat, Groenestegen. Uterste- gracht. Kerksteeg. Breestraat. Langebrug, Ketelboeter- steeg, Schoolsteeg. Wolsteeg, Gan getje, Botermarkt, Vismarkt, Stad huisplein, Koornburgsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Mandemakersteeg, Vrouwensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn. den Burcht, Burchtsteeg, nieuw- straat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerk- gracht, Koppenhinksteeg, Hoog- landskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, hooigracht, St. Pancrassteeg, van Driessenstraat, Middelstegracht. Vrijdag Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48. danaen De Vink. dansen, van 9—2 uur nam. zaal. Antiekmarkt, Jeugdsct plm. 10 tot 18 1 De Burcht, grot* 9.30 uur v.m. 5 uui Morsweg 114, Leidse Jeugdschaak- soclëteit schaaklessen Breestraat 19, Twen t wel. sociëteit voor kamerbewoners, v.a. 9 uur nam. Zondag Antonlue Clubhuis, dansen 811 u. Hooglandse Kerkgracht 48, dansen Geverstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8—12 uur nam. Breestraat 19. Twentwel, sociëteit Maandag k", spreek Vlucht-. ICII1 UC OWIJKOIIOUU relsverenlglng "De Wijde —8.30 üur nam. Artsen- Leiden Wijk I: Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring: J L. Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481. Wijk II: Groenoord, Kooi en Merenwijk: A. R. Tegelaar, Burggra venlaan 14. tel. 34092. Wijk TH: Waard, Professorenwijk, Tulnstrds- wijkW. de Bruyne, De Laat de Kan terstraat 32. tel. 26866. Wijk ÏV: Zuid West. HaagwegkwartlerJ. D. van Wingerden, Boshuizerkade z8. tel. 30791. Leiderdorp Van 't Woud. Hoofd straat 40, tel. 30070. Oegstgeest D. Held. Marei a*n 36. tel. 52255. Voorschoten A. M. K os tense, Voorstraat 23. tel. 2493 (zaterdag). W. I. M. van Dam, Prof.Asserlaan 26. tel. 3960 (zondag). Warmond A. W. Bots, prof. Aal- bereelaan 2. Voorhout, tel. 02522- 11393. Wassenaar J. A. J. Paulides. Van Zuylen Nijeveltstraat 42. tel. 14561 (Wassenaar-noord). J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106 tel. 79676 (Was senaar-zuid). Apotheken De avond-, nacht-'en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. Apotheek Van Breest Smal- lenburg, Loevestein 7, Leiderdorp, teL 99211. Wassenaarse Apotheek. Schou- weg 32, tel. 12404. Tevens op zater dag tot 1 uur nam. Apotheek Voor schoten Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8. tel. 53274. Wijkverpleging Leiden Zr. E. S. M. v. d. KooiJ- Kemperman, Welterdreef 93. Voor schoten. tel. 32098. Zr. A. E. Kohlen berg, Lammenschansweg 339. teL 26006. Leiderdorp Geen opgave. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7. tel. 54500. Voorschoten Gezondheids centrum, V. d. Waalslaan 25, teL 4641. Warmond Zr. D. Kersten, Schoolstraat 32a 2, Voorschoten, tel. 01711-2250. Koordstudio Centrum voor Intermenselijk be trekkingen ontmoetingsruimte voor ca. 25 tot 60-Jarigen Oude RUn 88, Lelden, tel 44000 Voor advies Infor maties etc. Werkdagen van 1523 uur. Ontmoetingsruimten: WerkdageD avonds 1 zondag van aangepast Zaterdag eesloten. Gespreksavonden Gesp reksavonden Bah schap. Wo. 8 11. Oegstgeest. Hendrlkplantsc Gemeenschap Zuidwest SOS-dienst SOS-tkl. hulpdienst, tel. 01710— 25202. Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag er. nacht te berei ken. Dierenhulpdienst. Dag en nacht bereikbaar, tel 84687. Dierenambulance. Tel. 01710-34616. Info-sentrum In het Kreatief Sentrum is het Info-sentrum op de volgende tijden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Release Hulpverleningsdienst Release. Nieuwe Rijn 20a. tel. 24655 Ma. Un. vrij. 8-10 (.middag ^e-' Twentwel S clëtelt Twentewel, Breestraat 19. openingstijden: elke dag behalve op ma. do. v.a. 21.00 uur Toegang voor 20, laar Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat. Huizinga- straat, Uhlenbeckkade. Colenbran- derstraat, Meyerskade, Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot van Vollenhovenpleln), Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat. Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr brug tot Wilhelminabrug), Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat, Rijnstroom straat. Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpaa (beide van Wilhelminabrug tot RhiJnvreugd), RhiJnvreugd, Brugge- straat. Besjeslaan, Park „Die Ley- the", Roomburgerweg, Aarstraat. Meerburgerkade en straat. Gouwe straat, Amstelstraat, Leedestraat. Wierickestraat. IJsselkade, Kasteel- hof, Vliststraat. Zaanstraat. Maas straat, Merwedestraat. Drechtstraat Lingestraat. Spaarnestraat, Lek straat, Castellumweg. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: beidscb Dagblad B.V Telefoon directie en admlnlstr tie 01710-2504L Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Ran Mulder Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement Losse f 10.77 f 31.80 f 34.20 f 116.20 I 0.45 ■\i»onnementógelde(D bjj vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geeD ad ministratie- en incassokosten Naoezorging van 18.00—20.00 a Zaterdag van 16 00-18.00 a Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2