Geen stemmachines Praten over Rijksweg agenda Nieuw winkelcentrum in Noord-Hofland Leidse avond vierdaagse van start gegaan Gemeenteraad Leiderdorp Thorn is kandidaat wethouder Weer post gevonden Muzikale lucifers Dienstverlening samen Horst en Vliet in Meisje ernstig gewond LEIDERDORP Tijdens de vergadering van het hoofd stembureau in Leiderdorp waren zes raadsleden unaniem van oordeel dat er nooit meer stemmachines mogen worden gebruikt. Een soort principebesluit dus. „De raad kan er toe besluiten tot het zo voordelig mogelijk wegdoen van deze machines", aldus Riet Uhlenbeck van D'66 die geen medelijden had met de andere ldeiine partij, DS '70, en vond dat de verticale telling van de stemmen moest warden aan gehouden en niet die van de totaalteller. De kieswet voorziet niet in dit soort vergissingen van de machine, (waar door DS'70 niet meer terugkomt), maar er moet wel volgens deze wet gehandeld worden, zo luidde onge veer het betoog van Riet Uhlenbeck. Schoolzwem- wedstrijden in Oegstgeest OEGSTGEEST Meer dan 600 kinderen waren present in het zwembad Poelmeer om deel te ne men aan de jaarlijkse schoolzwem- wedstrijden. De heer A. L. van In- gen-Schenau van de organiserende zwemvereniging "Poelmeer" zorgde voor maar liefst 750 starts op de 25 meter school-, rug-, vrije slag en es tafette. De wethouder van CRM, de heer J. J. Thorn, en de heer van Ingen Schenau reikten de prijzen uit. De Leidse Houtschool won de "jon- gens"-beker over drie afstanden met 274,2 sec. Oudenhofsahoöl en Kam- perfoeüeschool waren respectieve lijk 2e en 3e. De meisjes van de Ma- riaschool waren de Jongens van de Leidse Houtschool de baas en won nen hier de beker. Kamperfoelie en Leidse Houtschool waren 2e en 3e. De estafette, werd door de Jongens van de Leidse Houtschool gewonnen en dit betekende een tweede beker. Bii de meisjes verwierf de Maria- school de le plaats. Jongens estafet te: 2eOudenhofschool en 3e Maria- school. Meisjes estafette: 2e Kam perfoelie- en 3e Leidse Houtschool. OEGSTGEEST De nieuwgeko- zen raadsfractie van het CDA in Oegstgeest heeft besloten de heer J. J. Thorn (thans wethouder CRM) voor de komende periode voor te dra gen als wethouder. Als fractievoorzit ter zal de heer P. van Veen optre den. Zoals afgesproken zullen de fractievoorzitters van de deelnemen de partijen na 15 Juli bijeenkomen om tot een constructief gemeentebestuur te komen. Dus moet Jo Nievaart na 21 Jaar raadslidmaatschap zijn zetel door een haperende machine inleveren. De wet moet niet aangepast worden. Jo Nievaart moet aangepast worden aan de fouten van een machine. Daar komt het wel op neer. De an dere collega's deden het zwijgen er toe. Riet Uhlenbeck was wel verheugd dat Jo Nievaart bezwaar had aan getekend tegen deze beslissing van het hoofdstembureau o.l.v. burge meester van der Have. Dit was het trieste begin van de raadsvergade ring in Leiderdorp die verder nog el lenlange discussies opleverde over het ja of mee aanleggen van de rijksweg 11 en provinciale weg 6. Er hoefde geen besluit genomen te worden omdat het stuk alleen ter be spreking aan de raadsleden werd voorgelegd. Na de (uitvoerige) be sprekingen merkte wethouder Drenth (verkeer) op dat er sprake van een beleidswijziging was. Hij vond dat de provinciale weg 6 van Alphen naar Leiderdorp achterwege moet blijven tot er een gedegen onderzoek naar de verkeersproblemen op de Ho ge Rijndijk was ingesteld. Verschil lende raadsleden vonden het wel wenselijk dat rijksweg 11, zy *t langs de spoorlijn, aangelegd zal worden. Het voorstel inzake het instellen van een onderzoek naar de winkel behoeften in Leiderdorp had weer Riet Uhlenbeck, op haar praatstoel gisteravond, als spitsafbytster. Zij vond dat het onderzoek omtrent de eerste bouwfase vn Winkelhof zo snel mogelijk afgerond diende te wor den. De tweede fase ligt dan geheel open en daarover zou men later zich nog beraden. Ook Brainidh (WD) ging met het, verkorte, onderzoek (kosten ca f 25.000,-) akkoord. Hij vroeg zich wel af of er na het onder zoek gestart kon worden met de bouw, of dat er dan nog meer moei lijkheden zouden zijn. Ook KVP-er "Heken was voor 'direct doen', van het onderzoek. Wethouder Drenth (ook maddenstandszaken) had ge ïnformeerd bij GS en die hadden hem verteld dat er op basis van dat onderzoek gestart zou kunnen wor den met het eigenlijke Winkelhof. (Momenteel zijn juist tien dagen de noodwinkels open na veel geharre war) Alleen de bestemmingsplan procedure zou de realisering dan nog op kunnen houden. Tot besluit hield men zich uitvoe rig bezig met de bespreking over de amendering en vaststelling van de doelstellingennota en prioriteiten stelling. De nieuwgekozen raadsle den in Leiderdorp zaten op de tribune de verrichtingen van hun a.s. colle ga's aan te horen. Zij weten steeds beter wat hun de komende 4 Jaren voor werk wacht LEIDEN Overal in het land zullen deze week iveer velen de avondvierdaagse gaan wandelen. In Leiden vindt deze voor de zeven tiende keer plaats en het is de tweede keer dat de Wan delsportvereniging Zuid-West de organisatie verzorgt. Ter wijl de bewolking overal weg trok gingen gisteren 161 wan delaars van start voor een tocht van 10 of 15 kilometer. Diverse gezinnen hadden ingeschreven, sommigen gin gen rustig in hun eentje op stap en er waren drie groe pen: 15 kinderen van speel tuinvereniging Beatrix, 18 le den van de vereniging Zuid- West en 22 leden van de wan delsportvereniging Willen Is Kunnen, welke laatste groep in de gloedvolle avondzon met "vliegende vaandel" van start ging zie foto Jan Hol vast). Donderdagavond zullen de succesvolle deéltiemers inge haald worden door de Sleu telstad-Drumband en majo rettes van de buurtvereniging Actief; dit vindt plaats tus- sefi half acht en half negen vanaf het Vijf Meiplein. Dinsdag Rij nsburgerweg 163, spreekuur Alg. Bureau voor Levens, en Gezinsvragen. 7.308.30 uur nam. Hooigracht 38, spreekuur Stichting Huisvesting Welkende Jongeren. 7.30 Melj van Streeftoeikstr. 48. gespreks- avond Baha'i Gemeenschap, aanvang Breestraat 19. Twemtwel, sociëteit v. kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Stadlhus, vergadering Comm. Maat schappelijke Aangelegenheden en Ge- zondheldiszorg, 4 uur nam. Stadhuis, veirgaderling Gemeente raad, 7.30 uut nam Stadhuis, vergadering Rechtskundige Commissie. 3.3Ö uur nam. Jeugddorp Zuidwest, start Leidse Avondvierdaagse 6—7 uur nam. Sportvelden Hoogmadeseweg, start Lelderdorpse Avondvierdaagse. 67 u. MÓrsweg 10, vergadering Werkgroep Structuurplan. 8 uur nam. Woensdag Ten Kateetraat. speeltuingebouw, be jaardensociëteit Humanitas. 24.30 u. Geverssrtraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, 8—12 uur nam. Donderdag n Hoogmadeseweg, start i Avondvierdaagse. 67 u. gehan- Kreatlèf Sentmim, defensievoorlich ting, 89 uur nam. Tslalkowskilaan 39. Voorschoten, ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap. 8 u. Monsweg 10. vergadering Werkgroep Wonen. 7.30 uur nam. Stadhuis, vergadering Commesle voor -"m. 4 uur nam. start Leidse rtvelderT" Hoogmadeseweg, start dorpse Avondvierdaagse, 67 u. Viscollege de Ruisvoorn viste haar eerst wedstrijd in boótjes te Roe- lofaremdsveen. De vangst was rede lijk goed. Uitslag: 1. J. Nieuwen- burg, 42 stuks 2470 gram, 2. G. Vos kuil, 33. 2200 3. J. Hollebeek 29 1500 4. Th. J. Voskuil 22 1430 5. P. Dub- beldeman 21, 1340, 6. Th. v. Daalen 15 1230, 7. W. v. Velzen,16 1090, 8. W. Mulder 8 750 9. K. Dorrepaal 10 710 10. P. Kijk in de Vegte 13. 700. Viscollege "De- Brasem" viste haar eerste wedstrijd van het sei zoen in de Nieuwe Aartsevaart. De vangst was zeer slecht te noemen. 1. H. Boot 4150 gr. 19 st., 2. S. den Dub belden 1825, 7. 3. H. Porrey 1595, 5 4. A. v. d. Hulst 1525 5 5. D. v. d. Berg 1425 4, 6. L. d. Planjer 1280 6 7. Th. Boot 1025, 6, 8. A. v. d. Vos 825, 2 9. P. Eradus 685 3 10. J. Harteveld 680 L Grootste Blei A. v. d. Vos 39.7 cm. Grootste voorn J. Harteveld 35.5 VOORSCHOTEN De firma Reijm BV uit Waddinxveen hoopt in augustus de eerste paal te slaan voor een nieuw winkelcentrum aan de Ad miraal de Ruytersingel in Voorscho ten. In dit complex worden twaalf buurtwinkels en veertig flats onder gebracht. Vanaf morgen ligt 't bouw plan gedurende een maand op het gemeentehuis, zodat mensen die be zwaren hebben tegen het bouwplan deze kenbaar kunnen maken. Het bouwplan is ongeveer twee en een half jaar oud en is volgens directeur J. Blonk van de firma Reijm met goedkeuring van de be woners van de wijk Noord Hofland V erhapstukking Karei en Mien Britten hadden zondag een ontzaglijk volle bak by de opening van him splinternieuwe snackbar in het Winkelhof. „Carels snackbar" heeft wat pech gehad by de opening: er was geen water voor het etablissement voorhanden. De tent stond droog dus. Hoe jammer was dat. Alle leed is nu vergeten, ge lukkig en alles is te verhapstukken. Correspondent Ronald Veeren is er een broodje bal gaan eten en meldt met volle maag dat de kwali teit uitstekend is Specialiteit is kwalüiteit, zegt Briütyn. Koord-Studio De immer actieve Willem van Buuren van Koord-Studio aan de Oude Ryn 88 belde even met de me dedeling dat er vanavond om 8 uur „weer wat" gaat gebeuren. Hein Westeranen van Meeteren, een student, komt verhalen over zijn reis door Azië. (India, Pakistan en de buren). Hy neemt foto's mee en iedereen die wat meer wil weten is van harte welkom. Hein komt praten in het kader van de inzet van socië teit Minerva voor de Koord-Studio. Zoals bekend krijgt Koord van de gemeente geen subsidie. Minerva poogt met allerlei hulp vóór, tydens en na het lustrum Koord een beetje op de been te houden. Een lofwaar dige zaak, meen ik. Levende school Morgen vrienden, morgen viert de St. Leonardusschool feest. Niet om dat deze Haag-wegkwartier school wordt „afgebouwd", want dat is na tuurlijk allerminst een reden tot vreugde. Maar wel omdat de leerlin gen het feest nog tegoed hadden door de verwikkelingen rond de af bouw is er vorig Jaar niets van geko men en misschien ook wel om er uiting aan te geven dat de school in dit stadium nog wel degeiyk leeft. Het feest, dat georganiseerd wordt door het oudercomité in samenwer king met de leerkrachten, begint om negen uur met een H. Mis en wordt voortgezet met o.a. een optreden van een goochelaar, een poppenkastvoor stelling en draaiorgelmuziek. By mooi weer buiten, by slecht weer jawel De St. Leonardusschool bestaat nu uit zes klassen, maar zal na 13 augustus nog slechts vyf klassen tel len. Een heel verschil overigens met zo'n 25 Jaar geleden toen de in 1933 opgerichte school 14 d, 15 klassen telde met zo'n vyftig leerlingen per klas, verspreid over 4 dependances. Het hoofdgebouw stond teen aan de Potgieterlaan, dat in 1965 verlaten werd toén de school naar de Ter Haarkade verhuisde. Het totaal-aan- taJl leerldingen bedraagt thans 126. Victor En Jawel, daar ze weer. Victor Conselman en „Artiestenpalet". Don derdagavond om kwart over acht voor de tweede keer in gebouw Herco van de Ursulakliniek aan de Eiken laan in Wassenaar. Dit keer met me dewerking van Leo Muntslag (zang), John Elferink (hokus-pokus-pas) en Lena da (bekend van microfoon en het Knokkefestival). En uiteraard Victor achter de schermen. Van Gent en Van Gend Binnenkort zal de heer J. van Gent, die bij Van Gend en Loos werkzaam is als declarant I. binnen kort met pensioen worden gestuurd. Redaktie Paul Wolfswinkel De heer Van Gend en de heer Loos doen dat met pyn in het hart. Op 16 juni trad Van Gent (geen familie dus van Van Gend) in dienst en na 47 dienstjaren is het voorby. Colle ga's en bekenden zullen hem node missen. Terre des Hommes Hier is de uitslag van de fietspuz- zelrit en de braderie die op Hemel vaartsdag is gehouden door „Terre des Hommes", werkgroep Leiden. De naam van de pop (Joke) is geraden door Johan Lardé. Leemanstraat 32 in Leiden. Het aantal koffiebonen bedroeg 5018, zowel W. Nagtegaal, Corelli- straat in Leiden, als N. Buyn van de Bernhardkade kwamen er met 5000 het dichtste by. Ieder krygfc de helft van de bonen in een leuke stopfles. Wy zyn jaloers hoor. reken En dan de fietspuzzelrit. Maar liefst 17 kinderen hadden de vragen goed beantwoord. Ze krijgen allemaal een leuk prijsje thuisgestuurd. De slagzin die de volwassenen moesten oplossen luidde: „Ryden door Leiden om het lyden van kinderen te ver minderen". De prijs, 2 bonnen voor een K&O-voorstelling gaat naar de heer B. Röling, vyf Meüaan 109. De netto-opbrengst van de„Terre des Hommes-dag" bedraagt f 6574, waarmee de werkgroep zeer tevreden is. Het geadopteerde project (een voedingsdagverbiyf) is hiermee rond. Bovendien is er nog f 1500 over, die in overleg met het hoofdbestuur van Terre des Hommes zal worden be steed voor hulp aan Ethiopië. De werkgroep Leiden dankt iedereen die heeft meegewerkt, vooral de mensen van de Doelenkazerne. Het exercitie terrein bleek een uitstekende plaats te zyn, zodat de werkgroep er over denlkt om „op herahlimg" te gaan. We laten u wel horen wanneer dat zal gebeuren. LEIDEN/LEIDERDORP Op nieuw is gisteren in het Leiderdorp- se park De Houtkamp een zak met post, afkomstig van de Stadspost ge vonden. Niet bekend ls of dit een nieuwe vondst is of dat de zak be hoorde tot de eerder gevonden hoe veelheid. De door regen doorweekte post is naar het postkantoor ge bracht. Lenteklokjes en Alouettes Voorschoten Het kinderkoor De Lenteklokjes en het meisjeskoor De Alouettes geven morgen een uitvoe ring in het Cultureel Centrum, aan vang 19.30 uur. Instrumentale mede werking wordt verleend door San- der van Marion piano, Hans Roos fluit, Peter Roos gitaar, Luc Nagte gaal, slagwerk. Het geheel staat M. Eriks. tot stand gekomen. Het ontwerp is van het architectenbureau Stuurman uit Waddinxveen. Op de begane grond worden twaalf buurtwinkels gebouwd. Het is nog niet bekend wat voor een soort be drijven er in deze winkelruimten ko men. Naast de winkels komen en kele woningen maar het overgrote deel van de flats wordt in drie lagen op de winkels gebouwd. Een eerder ontworpen plan, dat da teert uit 1970. werd door de be woners van de wijk Noord Hofland van de hand gewezen. Het was de bedoeling een winkelruimte van drie duizend vierkante meter te bouwen met daarboven drie honderd flats in tien tot twaalf woonlagen. Men maak te toen bezwaar tegen de hoogbouw, „Tegen dit plan verwachten we géén bezwaren omdat het in samen werking met de bewoners is opgezet," aldus directeur Blonk. Op de foto de westgevel van het te bouwen winkelcomplex. Op de be gane grond de magazijnruimte van de buurtwinkels. Daarboven in drie woonlagen de ruim veertig flats. De ze gevel grenst aan de Admiraal de Ruytersingel. P.V. "HET OOSTEN" Wedvlucht vanaf Compiegne. Af stand 326 km in concours 150 duiven gelost 5.50 u. le prijsduif 9.54 uur. Als volgt 1, 10, C. Vesseur, 2, 3 6 D. Koet 4 W. Gijsman 5 8 W. v. Klink 7 A. ter Haar 9. H. de Haas. zanger, John Elferink goochelaar Lenada, 8.15 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen door: Amo- theek Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136. Apotheek Voorschoten. Leidse- weg 66, tel. 01717-2525. Tevens zater dag tot 1 u. nam. Oegstgeestse Apo theek, Wilhelminapark 8. tel. 53274. SOS-dienst hulpdienst, allen den verkeren dag ken Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 16, Leiden. Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar. tel 84687. Dierenambulance. Tel. 01710-84616 Inf o-sentrum In het Kreatief Sentrum ls het Info-sentrum op de volgende tyden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Release Hulpverleningsdienst Release Nieuwe Rijn 20a. tel. 24555 Ma. t.m. vrij. 8-10 nam. (wo.avond gesloten) en di. tjn. 'vru.middag ge in term enseiijk be- .imoetingsrulmte voor 60-jarlgen Oude RUn 88, Lelden, tel 44000 Voor advies Infor maties etc. Werkdagen van 1523 uur. Ontmoetingsruimten: Werkdagen 's avonds tot 28 - - zondag Zaterdag gesloten, t ca 18 uur. Tevens llchamelllk gehandl- Gespreksavonden ylaan vr. 8.15 uur nam. Fred. 25. Leiderdorp WARMOND De muziekvereniging 'Matthias" houdt vanavond haar Jaarlijkse lucifer-actie. Deze actie, die al gehouden wordt vanaf het Jubileumjaar is'tot nu toe iedere keer een groot succes. Na een rondgang door het dorp zal iedereen in staat zijn lucifers te ko pen. De opbrengst van dit Jaar voor de uniformen van de majorettes. Deze groep, die nu alweer 8 jaar meedraait in de vereniging, heeft nieuwe uni formen nodig. Het is de hoop van het bestuur dot ook deze actie weer een groot succes wordt. Twentwel Sociëteit Twentewel, Breestraat 19, openingstijden: elke dag behalve op ma., do. v.a. 21.00 uur Toegang voor mensen v.a 20 Jaar Begijntje Moeders voor moeders Moeders". Opge- OEGSTGEEST Het 9-jarige meisje W. Hoogewoning uit Rijns burg is gisteravond met zware hoofdwonden en hersenletsel overge bracht naar het AZ in Leiden. Het kind liep plotseling de weg op, ter hoogte van de kruising Poelgeester- weg-Lange Voort. Een naderen de automobilist uit Warmond kon haar onmogelijk ontwijken en heeft het meisje geschept. De toestand van het meisje ia kri tiek. VOORSCHOTEN In het Ge zondheidscentrum aan die Wijngaar- denlaan te Voorschoten hield giste ren het bestuur van de Stichting Maatschappeiy ke Dienstverlening „Horst en Vliet" een keunismakings- byeemikomst ter viering van het feit dat de plaatseiyke bureaus van Leld- schendam, Voorschoten en Wasse naar zich gebundeld hebben tot „Horst en Vliet". Een samenbunde ling waarvan de start in november 1972 was en de fusie tot stand kwam in Januari 1974. De fusie tussen de drie is mede tot stand gekomen door de wens van CRM, die schaalvergroting in het maatschappelijk werk als noodzaak ziet. In Voorschoten was een etage van het Gezondheidscentrum leeg en deze etage is thans ingericht voor het regionaal bureau, van waaruit de al gemene leiding onder dürekteur D. A. Massar en de coördinatie plaats vinidt. Iedere gemeente houdt het plaatseiyke bureau voor direkte hulp verlening. In Leidschendam is dat gevestigd Voorburgseweg 25; in Voor schoten eveneens in het Gezond heidscentrum en in Wassenaar in het Gezondheidscentrum aan de Hof- campweg 65. „Maatschappeiyke Dienstverlening" is een verzamelbegrip voor allerlei vormen van hulpverlening aan men sen, die op een of andere wyze wor den belemmerd in hun sociaal functioneren. De Stichting houdt zich bezig met maatschappeiyk werk als professionele vorm van hulpver lening, die samen met de hulpvragers een oplossing tracht te vinden by moeilijkheden, ontstaan door veran deringen in eigen leefmilieu of in de samenleving, welke door sommigen niet kunnen worden bygehouden. Daarnaast is de Gezinsverzorging en de Bejaardenhulp een belangryke taak voor de Stichting, die door mid del van leidsters Gezinsverzorging en Bejaardenhulp hulpverlening geeft waardoor het zelfstandig functione ren van deze leefeenheden gehand haafd, bevorderd of hersteld worden. Participanten in de Stichting „Hulp en Heil" zyn de kerken, Humanitas en kruisverenigingen. Er is een stich tingsbestuur van 12 personen, iedere gemeente heeft daarin vier afgevaar digden uit de plaatselyke instellingen, die de stichting vormen. De Stichting is een algemene, biedt hulp aan iedereen. Ty dens de kennis- makingsbyeenkomst kwamen de ver tegenwoordigingen van de verschil lende levensbeschouweiyke groeperin gen uit Leidschendam, Voorschoten en Wassenaar om het bestuur de hand te drukken. Het dagelyks be stuur bestaat uit dr. J. J. M. Veraart, voorzitter; mr. C. A. van Gorcum, vioe-voorzitter; F. Th. Zilvertant, se cretaris en F. J. Gillissen, penning meester. Hofdyk 32. Oegstgeest. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlentngs- en Informatiedienst gemeenschap Zuidwest, tel 64115, 33921 en 61944 Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundige bijstand Adres Leidse Volkshuls. Apothekersdyk 38 Ope ningstijden dlnsd woensd. dond 101 uur, do. 79 uur nam Dienstencen trum Hogendorpstraat 8C, vry 7—0 uur nam Morskwartler. clubhuls Mie. rennest. Morsweg 59. tel. 30775 do. 7—0 uur nam Architecten Rijnland. Op werkdagen tel. baar onder 26385. Zitting op wo. avond LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 r^ietoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 Ai>...;mrinentsgeiden by vooruit betaling te voldoen Bil automa tize overschrijving geeD ad ministratie- en incassokosten Nabezorging vod 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 00—18DO u. Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2