Geref. Kerken groeiden met vier man Hervormde synode bespreekt "geheim van de gemeente" Leiden voorheen en thans Bigkaas en speculaas op 'f Binnenhof DEN HAAG Als laatste redmiddel om de centen bijeen te krijgen voor de restauratie van de eeuwenoude kerken van Anjum, Hamtum en Jouswier, bieden deze dorpen op 19 Juni de voorzitter van de Tweede Ka mer op het Haagse Binnenhof een big, een boerenkaas en een speculaasconterfeitsel aan. De drie Friese dorpen hopen, dat de volksvertegenwoordigers we gen kunnen vinden om de gro te dorpsmonumenten in de klei ne plaatsjes voor verval te be hoeden. De 3 eeuwenoude kerkgebou wen zijn dringend aan herstel toe. De overheid wil 90 procent van de restauratiekosten beta len, maar de kerkvoogdijen van de drie Nederlands Hervormde Gemeenten en de bevolking van de dorpen, totaal zo'n 1650 zie len, kunnen met de beste wil van de wereld de overige tien procent niet opbrengen, die nog altijd de som van f230.000 uitmaakt. I 'Het geheim van de gemeente" is de titel van een rapport, dat op 18 Ju ni, de tweede dag van de a.s. Juni- vergadering van de generale syno de van de Nederlandse Hervormde Kerk zal worden behandeld. Het rapport is afkomstig van haar raad voor de zaken van kerk en theologie te Driebergen. "Wij denken in dit geschrift", zo staat er in, "na over het geheim van de gemeente, omdat in onze tijd er veel bezig is te veranderen: in de traditionele vormen van het kerke lijk leven, in het afnemen van het meeleven met de kerk en in het den ken over de plaats van de kerk in de wereld". Daaraan voorafgaand wordt ge- I steld, dat "het bijzondere volk van God in de wereld zichtbaar is in het volk Israël en ook in de gemeente die Christus heeft gesticht. Wel werkt J God daarnaast in andere mensen op een manier, die wij niet kunnen Hadden de gereformeerden gelijke tred gehouden met alle Nederlan ders dan had er een groei met 0.76 procent moeten worden genoteerd, wat voor die kerken zou zijn neer gekomen op zo'n 6700 gereformeer den méér. De uitgewerkte statistieken die een verklaring moeten bieden voor de snelle terugval komen pas dit na- Jaar uit. In elk geval kan die verklaring niet liggen in een geboortecijfer dat ver beneden, of een sterftecijfer dat ver boven het Nederlandse gemiddelde TWEE ZEGES SCHAAKTEAM NICE In de vierde ronde van de schaakolympiade heeft Nederland gisteravond de achterstand op Oos tenrijk weer iets verkleind. Neder land won zoals was te verwachten met 4—0 van de Bahama-eilanden. Een prettige verrassing voor de Ne derlanders was dat Oostenrijk tegen Marokko (3—1) een belangrijk punt moest afstaan. De Oostenrijker Pra- meshuber had tegen Sbia een ver schrikkelijke koning sa an val te ver duren, die eigenlijk in een paar zet ten de beslissing had moeten bren gen. De Marokkaan speelde echter niet nauwkeurig. Net toen Prames- huber weer de iets betere kansen had gekregen gaf hij, geplaagd door tijdnood, tot voldoening van de mee kijkende Nederlanders een toren weg. Dommer kreeg tegen de Bahama's met zwart na een Pircverdediging door zijn tegenstander Antonas ach tereenvolgens een pion, een stuk en een kwaliteit "toegeworpen". De par tij duurde toen niet lang meer. So- 6onko won met wit tegen Thompson in een B enoni-verdediging een pion, die met een groot positioneel overwicht in het eindspel de beslis sing bracht. Ree verkreeg tegen Rol- le na een Siciliaanse verdediging een klein eindspelvoordeel, maar vergooide dit bijna onmiddellijk. In plaats van een volledig gelijke stel ling te forceren gaf Rolle toen een pion weg en enige zetten later in reeds verloren stand een stuk. Kuy- pers kon tegen de Pircverdediging van Adderley snel een koningsaan val opzetten, waarmee hij zonder moeite won. De ontmoeting tegen Zwitserland, werd uiteindelijk met 3—1 gewonnen. Zondagavond leidde ons land met 2 —0. Gisteren kwam Sosonko remi se overeen met Lombard en wist En klaar tegen de verwachting in ook een onbeslist te bereiken tegen Schau- felberger. In deze laatste par tij maakte de Zwitser een rij kleine foutjes, die het hem uiteindelijk on mogelijk maakten, de bij het afbre ken voor de hand liggende winst ook inderdaad te grijpen. Groep acht: Bahama's Neder land 0—4, Marokko—Oostenrijk 1— 3, Mexico—Argentinië 0,5—3,5 Grie kenland Amerikaanse Maagdemei- landen 4—0, Zwitserland vrij. Stand: 1. Argentinië 14,5 punten, 2. Oostenrijk 12. 3. Griekenland 10,5, 4. Nederland 8. 5. Mexico 6, 6. Ma rokko 5, 7. Zwitserland 4, 8. Ameri kaanse Maagdeneilanden en Baha ma's 2. In groep één leidt de Sowjet Unie met 15—5 punt vóór Wales dat 14 punten heeft en een afgebroken par- zien, maar hoogstens vermoeden". In het rapport komt echter alleen het volk van God ter sprake, dat op aarde onder de volkeren als zodanig tevoorschijn treedt, omdat God het met name heeft geroepen, met de nadrukkelijke bestemming om Zijn volk te zijn. Met het oog op de veranderingen in deze tijd zijn er allerlei gedachten opgekomen over vernieuwing van de vormen van gemeente-zijn. Eerst zal men de blijvende kenmerken moeten vaststellen. Tot die kenmer ken behoren: de verkondiging en de viering van het heil; de onderlinge gemeenschap; de ambten en de dienst aan de wereld. De kerkdienst op de zondagmor gen is de belangrijkste vorm van sa menkomst van de gemeente. De diepste en meest sprekende vorm van viering van de gemeenschap tussen God en de van Hem ver vreemde mens is de viering van het zou liggen. Er is niets dat daarop wijst. Men zal het moeten zoeken in emi gratie, kerkelijke emigratie wel te verstaan, waarover het uitgewerkte overzicht altijd zeer interessante gegevens meedeelt. Nu deze niet voorhanden zijn, is moeilijk na te gaan of men naar andere kerken is geëmigreerd of meer naar de bui tenkerkelijkheid. Slaapsteden Wel staan in het Jaarboek vergelij- Profs contra Boom Ruygrok Bij de rechtbank van Haarlem heeft gistermorgen het kort geding gediend, waarin meester J. L. Janssen van Raay optrad namens de centrale vereniging van oontoaotspelers in het betaald voetbal naar aanleiding van de eis van Johan Cruijff en zestien andere voetballers de firma Boom Ruygrok in Haarlem op te dragen een by dit bedrijf uitgegeven boek uit de handel te nemen. Het boek dat handelt over het toernooi om het we reldkampioenschap, heeft een foto van de spelers gepubliceerd. De spe lers menen nu aanspraak te kunnen maken op een vergoeding. Bovendien is gebleken, dat Martini Rossi ge bruik maakte van het boek. Dat was voor meester Janssen van Raay in eerste instantie aanleiding op te mer ken te overwegen een kort geding tegen Martini Rossi aan te spannen. Hij was van mening, dat Boom— Ruygrok de grootste boosdoener was, omdat dit bedryf het mogelijk heeft gemaakt het boek goedkoper te ver kopen via Martini Rossi. Mieester Krul, die het woord voerde namens BoomRuygrok, zette uiteen, dat dit bedrijf het boek weliswaar heeft uit gegeven, maar de oplaag van 20.000 aan Martini Rossi heeft verkocht. Krul: „Zij maakt reclame en niet Boom—Ruygrok". Nadat de heer Janssen van Raay verklaard had niet voldoende op de hoogte te zijn ge weest met de gang van zaken met Martini Rossi, gaf de president van de rechtbank beide partijen in over weging Martini Rossi uit te nodigen voor een gesprek. Beide partijen zijn daartoe bereid. Morgen uitspraak in kwestie Johan Neeskens AMSTERDAM De leden van de arbitragecommissie van de KNVB hebben gisteravond in hotel Okura te Amsterdam een vergadering gehou den over de kwestie-Johan Nees kens. De AJacied wil komend seizoen uitkomen voor de Spaanse kam pioensclub CF Barcelona, maar het bestuur van AJax houdt vast aan de langjarige verbintenis met de in ternational. De arbitragecommissie maakte geen nadere bijzonderhe den over de bijeenkomst bekend. Men zal morgenochtend uitspraak doeui Heilig Avondmaal. "De wekelijkse kerkdienst zal niet in zichzelf blij ven rusten, maar een opening krij gen naar de nood van de wereld en naar ons concrete handelen in ver antwoordelijkheid. Als deze opening ontbreekt is onze viering leeg geble ken". Veelheid van gestalten "Met de vier genoemde kenmer ken is het beeld van de gemeente niet volledig. Naast de eenheid van de ge meente moeten we ook oog hebben voor de veelheid van de gestalten, waarin de ene gemeente zich ver toont: de gemeente als instituut en als beweging: als geestelijke werke lijkheid; in de apostolische en in de oecumenische gestalte; de gemeente in de leer; in actie en als maat schappelijk en cultureel verschijn sel. Tenslotte rijst de vraag: wat zijn de grenzen van de gemeente". kende ledencijfers per classicaal (regionaal) gebied. De ernstige te ruggang in de grote-stadsclasses be hoeft nog niet te betekenen dat hier de oorzaak van de stagnatie uitsluitend te zoeken is. Daartegen over staat namelijk groei in gebie den waar de slaapsteden of de fo- renzendorpen liggen. Maar het ech te platteland is geen groeigebied. Verlies in de Amsterdamse agglo meratie (1900 leden) de Haagse Havelange: Hele wereld moet bij WK betrokken zijn FRANKFORT De Braziliaan Joao Havelange, die welhaast zeker voorzitter wordt van de FIFA (de wereld-voetbalbond), heeft gisteren gezegd dat de wereldkampioenschap pen voetbal nog "groter" moeten wor den en dat de hele wereld erbij be trokken moet zijn. Vandaag kiest de FIFA in Frank fort haar nieuwe voorzitter. De hui dige, de Brit Sir Stanley Rous, leidt de FIFA al 13 Jaar. Als Havelange wordt gekozen is hij de eerste Zuid amerikaan, die deze belangrijke func tie gaat vervullen. Tot nu toe zijn alle voorzitters Europeanen geweest. Havelange wil het aantal deelne mende nationale elftallen, thans 16, verhogen tot 24 door ploegen uit Afri ka en Azië te l»-ten deelnemen Rous, oud 79 Jaar, zei over de ver kiezing van vandaag dat dit geen persoonlijk duel tussen hem en de Braziliaan gaat worden, maar in feite een tussen Europa en Zind-Amerika. "Ik weet niet waar hij dat vandaan heeft", aldus de 58-Jarige Havelange. "De rivaliteit tussen Europa en Zuiö- Amerika bestaat alleen tussen de aanhangers van de sport. Wat de leiding der bonden betreft kent men geen verschillen." De regels van de FIFA schrijven voor dat er elke vier Jaar een nieuwe voorzitter moet worden gekozen. "Sir Stanley is de twee laatste malen ge kozen toen er geen tegen-kandidaten waren. Waarom zou Brazilië, dat driemaal de wereldbeker heeft ge wonnen, niet eens een voorzitter le veren?" aldus Havelange. Europese voetballeiders zijn be vreesd voor het vooruitzicht dat meer "nieuwe" landen aan de wereldkam pioenschappen gaan deelnemen en dat terwijl sterke Europese ploegen in de voorronden konden worden uitge schakeld. Er is zelfs sprake van geweest dat men de UEFA, de Europese band, wil losmaken van de FIFA. "Dat is onmogelijk", zei Havelange hierover. "Er komt geen afsoheiding." Hij hoopte het nog eens mee te ma ken dat de wereldkampioenschappen worden gespeeld in Afrika of Azië. Omdat dit een ingewikkelde en kost bare zaak is zou het mogelijk kunnen zijn, aldus Havelange, dat drie of vier Afrikaanse of Aziatische landen het dan "samen gingen doen". Over Stanley Rous zei hij nog. dat di* de beste voorzitter was die de Bij de gemeente als geestelijke werkelijkheid wordt gezegd, dat de "gemeente van Jezus Chrisus meer is dan instituut, meer dan een bewe ging- Als instituut onderscheidt ze zich nauwelijks van andere organisaties, die evenals zij, gebruik maken van structuren, die aansluiten bij het doel, dat men nastreeft en tijden kent van beweging en verstarring. Het geheim van de gemeente is, dat zij daarin en daar bovenuit een gees telijke werkelijkheid is, dat wil zeggen een schepping van de Heilige Geest. Wat betreft de oecumenische ge stalte van de gemeente wordt opge merkt: „Is het niet zo, dat alle pre tenties over het bezit van een geheim ontmaskerd worden door de in het geheel niet geheime, maar integen deel, de al te zichtbare verdeeldheid van de kerk? En moet de gemeente, (1700) en de Rotterdamse (1550), maar de groei in de kop van Noord Holland en in het eens groene hart van Zuid-Holland. Verlies van en kele honderden in de stad Gronin gen, maar winst in de driehoek Groningen-Drachten-Assen, om van Bedum en hogerop niet te spreken. Waarbij het opvalt dat Noordoost- Groningen, de bakermat der Af scheiding, achteruitgaat evenals Noord-Friesland. Nieuw Branhilde had beste team LEIDEN Nieuw Brunhilde hield gisteren in de gymnastiekzaal aan de Durieustraat turnwedstrijden voor meisjes van 9—11 Jaar en van 11— 15 Jaar. Zowel in het persoonlijk als in het ploegenklassement zegevier de de organiserende vereniging. Uit slag teams: 1. Nieuw Brunhilde, (Conchita Monfils, Monique Kouden- burg, Dorien Terlingen, Ellen Broe ken, Sonja Lasschuit, Yvonne Jan sen (174.10). 2. DOS (Marjolein Bey, Lia van Schravenzande, Irma Wol vers, In grid Kuyvenhoven, Mady Wiesenberg, Christy Romijn) 164.40 3. Avanti 162.30, 4. Sparta 132.95. In het persoonlijk klassement ging de zege bij de meisjes van 9—11 Jaar naar Conchita Monfils (Nieuw Brun hilde). In de categorie 11—15 Jaar was de overwinning voor Sonja Las schuit (Nieuw Brunhilde). Duidelijke zege cricketers Ajax LEIDEN In zijn tweede thuis wedstrijd speelde het eerste cricket- team van AJax tegen het Voarburgse V CjC. De captain van AJax, Frits de Jongh, won wederom de toss en ging over tot de aanval. In deze aanval speelde F. A. de Jongh met 5—20 en D. Eldering met 3—9 de hoofdrollen. Gesteund door een goed vangend veld wisrten zij de battingside van V.C.C. voor slechts 78 runs op te rollen. Het totaal der gasten werd door AJax voor het verlies van 3 wickets ge passeerd. F. A. de Jongh 14. Met D. Eldering nog op de mat ging AJax door om V.C.C. later nogmaals in te sturen. Op 96 viel het wicket van Eldering, die met 60 runs (3x6, 7x4) een allround prestatie leverde. A. Wilson 10 en E. Oudshoorn 19 zetten zijn werk goed voort, maar toen op 132 bet laatste wicket viel, kwam AJax nog 21 runs tekort om de op posanten voor innings te sturen. As. zondag Rood en Wit 3— Ajax 1 te Haarlem. FIFA ooit had gehad. "Als ik gekozen word dan is het eerste wat ik doe Sir Stanley benoemen tot ere-voor- zftter voor het leven. Ik zal ook voor stellen dat de wereldbeker wordt om gedoopt in de Stanley Rous-beker." voordat zij het recht heeft te spre ken over haar geheim, niet eerst voor een zichtbare eenheid zorgen?". in de onaangevochten vanzelf sprekendheid, waarin een kerk haar aparte bestaan leeft, gaat het ge heim van de gemeente verloren". Over actiegroepen wordt het vol gende gezegd: „Men kan wel eens waarnemen, dat actiegroepen een geïsoleerd bestaan gaan leiden los van de plaatselijke (of landelijke) kerkelijke instituten. Men wachte zich ervoor daar te snel een oordeel over uit te spreken. Niet zelden zijn zij bezig met za ken, waarvoor velen in de kerk helaas nog geen zintuig hebben, maar die toch wezenlijk uit het evangelie voortspruiten. Men valt hen aan op hun eenzijdigheid, terwijl het mees tal nodig is eenzijdig te zijn om op gemerkt te worden. Vaak doen de actiegroepen plaatsvervangend wat Het rapport Jongerenpastoraat ver meldt dat het aantal doopleden dat belijdenis doet afneemt. Het rapport gaat uit van de vroeger normale gang van zaken, dat men vóór zijn twintigste Jaar belijdend lid werd. Tegenover 16.723 gedoopten in 1952 stonden twintig Jaar later in 1972 niet meer dan 9.134 mensen die be lijdenis deden (54,67 procent) Hier uit concludeert het rapport dat bij na 46 procent van de doopleden thans geen belijdenis meer doet. Het aantal doopleden dat in 1967 belijdenis deed (ruim elf duizend) bedroeg nog ruim 62 procent van het aantal gedoopten van 1947. Het aantal dopelingen daalt trou wens de laatste Jaren sterk: in 1969 nog ruim zeventien duizend, in 1972 ruim 14.700. Ook wordt een versnelde uittocht van doopleden gemeld. Geruisloze onttrekking (door bij verhuizing te „verdwijnen") en openlijke onttrek king nemen toe. Veroudering Geconcludeerd wordt: de Gerefor meerde Kerken verouderen minstens even snel als de hele bevolking. Deze kerken weten veel minder dan vroeger Jongeren te brengen tot een eigen beslissing en tot het aanvaar den van een eigen verantwoorde lijkheid in de kerk. Het rapport pleit voor een intensie ve en gerichte aanpak van het jon gerenpastoraat voor de gehele leef tijdsgroep van 0 tot 35 jaar. Voor vele jongeren zou zo'n aanpak mo gelijk al te laat komen. Er bestaat reeds een diepgaande vervreemding van de gereformeerde jeugd en hun kerk. Als kernprobleem ziet het rapport, dat met het wegvallen van het christelijk stempel op de leefwereld van nu steeds meer het duidelijk belang van christelijke opvoeding voor de Jeugd verdwijnt. De ge meente en dus ook de opvoedende kracht die van haar kan uitgaan, Hulshoff lost startschot voor profronde LEIDEN Het startschot voor de profronde van Leiden, die op 24 Ju van de gemeente verwacht zou mogen worden". „Het is dankbaar, dat in een nood situatie de gemeente in haar totali teit als lichaam van Christus actie- en pressiegroep wordt: soms door on recht aan te wijzen en te bestrijden, soms ook door onrecht te dulden of voorkeur te geven aan een geweldloze weerbarheid". Het laatste hoofdstuk ,De ge meente op weg naar de toekomst," sluit met de zinsnede: „In het licht van heit Koninkrijk Gods wordt het geheim van de gemeente doorzich tig tot op haar eigenlijke bestem ming. Zij overstijgt zichzelf, omdat God haar gebruiken wil als draagster van Zijn boodschap en als getuige van het gekomen en komende heil. Zij deelt in de zending van Christus: zij is er niet voor zichzelf, maar is op weg naar het Rijk van vrede en gerechtigheid, waarin zij haar be stemming bereikt". verliest voor het besef van de Jonge ren een groot stuk van haar bete kenis want de gemeente is diffuus geworden. De onderlinge verhoudin gen zijn uiteengevallen. De kerkelij ke gemeente is niet meer het meest nabijliggende veld van geloofsbele ving. „Het Is onthutsend te moeten ver nemen dat de kerk met al haar in spanning aan catechese en verkon diging en pastoraat er niet in ge slaagd is de bijbel dichter bij de mensen te brengen; dat de bijbel ondanks alles een vreemd boek voor hen is gebleven. Misschien nog scherper: door de wijze van omgaan met de bijbel is hjj voor velen een gesloten boek gebleven. Groei en verlies in Zuid-Holland In Zuid-Holland (verdeeld over drie regionale synodes) groeide het ledental in de classes: Gorkum met ca. 140; Gouda met 437 tot 13.227, Delf land (incl. Zoetermeer) met 132 tot 22.096; Rijnland met 250; Barendrecht met 31 tot 14.124; Brielle met 191 tot 10.026. Het ledental daalde in de clas ses: Rotterdam met 1557 tot 30.660; Den Haag met 1671 tot 33.202; Leiden met 38 tot 32-445; Schiedam met 752 tot 23.267. Zwaar verlies lijkt de classis Dordt geleden te hebben (1800), maar dit is grotendeels een ge volg van splitsing van dit ressort waartoe een Jaar geleden de Bel gische kerken (2059 leden) be hoorden, zodat het Dordtse ver lies beperkt bleef tot ca. 258. ni op een circuit aan de Wassen aar- seweg wordt gehouden zal worden gelost door de AJacied Barry Huls hoff. In het deelnemende rennersveld is enige wijziging gekomen. Fedor den Hertog, die had toegezegd te zullen komen, is niet van de partij. Hij wil, uit angst voor valpartijen, zo kort voor de start van de Tour de France een dergelijke koers liever niet rij den. Ook Cees Priem zal op 24 Juni niet aanwezig PREDIKANT WORDT NIET BERISPT LUNTEREN De synode van de Gereformeerde Kerken heeft beslo ten geen maatregelen te nemen te gen de Amsterdamse studentenpre dikant dr. H. Wiersinga. De predikant was in opspraak ge raakt door zijn afwijkende opvattin gen inzake het leerstuk van de ver zoening die hij neerlegde in zijn proefschrift, waarop hij in 1971 aan de Vrije Universiteit te Amsterdam promoveerde, en in latere publica ties. De synode had verschillende be zwaarschriften ontvangen van ker keraden en gemeenteleden die tegen dr. Wiersinga, omdat hij het hart van het evangelie zou hebben aangetast. In haar uitspraak handhaaft de synode de kerkelijke verzoeningsleer en constateert ze dat dr. Wiersinga daarvan op een belangrijk punt af wijkt. Tegelijk stelt de synode vast dat hij zich wil laten gezeggen door de bijbel en dat het gesprek met hem op verschillende punten al ver heldering heeft gegeven. "Er zijn in dit geval voldoende redenen om nog verder met hem in gesprek te blij ven", aldus de uitspraak van de sy node. De synode heeft haar deputaten voor kerk en theologie opgedragen de kwestie in bespreking te nemen en daarbij dr. Wiersinga te betrek ken. SCHAKEN Prof. dr. Max Euwe, voorzitter van de wereldschaakbond speelde gisteravond in Nice, waar de Schaakolympiade wordt gehouden, tegen de mascotte van het toernooi, een robot, genaamd Philibert. De naam van de robot, een schaker die schuil ging achter een grotesk mas ker, werd niet bekend gemaakt. Het gerucht wilde dat het Bobby Fischer zou zijn. Jongerenpastoraat urgent: „Een snelle vermindering van het ledental van de Gerefor meerde Kerken moet worden verwacht". Dit zinnetje besluit een bijlage met cijfers, behorende bij een rapport over „jonge renpastoraat" dat inmiddels door de gereformeerde synode is behandeld. De urgentie van dat jongerenpastoraat werd eerder geïllustreerd door de kerkelijke statistiek in het zojuist uitge komen Jaarboek 1974. Vorig jaar groeiden de Gereformeerde Kerken met zegge vier man. Het ledental bedroeg op 1 januari j.l. 879.838 belijdende leden en doopleden. Vanmiddag is in het Snouck Hurgronjehuis door vrienden en bekenden een receptie aangeboden aan prol. dr. H. Berkhof, kerkelijk hoogleraar vanwege de Nederlandse Hervormde Kerk in de dogmatiek en bijbelse theologie aan de Leidse universi teit. Een en ander geschiedde ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van de hoogleraar. Mevrouw dr. E. Flesseman-Van Leer bood prof. dr. Berkhof een bundel aan met 25 reacties op zijn vorig jaar december verschenen boek "Christelijk ge loof". Een boelc, waarin we Leiden zoals we het nu kennen, kunnen vergelijken met dat aan het begin van deze eeuw. Een honderdtal foto's tellend boek met geschiedenis en uitgebreide bijzonderheden. Tekst- oud-redacteur Leidsch Dagblad S. Platteel. Foto's: J. Holvast Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Kosten: Afgehaald aan de balie van II Leidsch Dagblad f 9,50 £öj-., Afgehaald aan de balie van het Jsüï= Alphens Dagblad f 9,50 Bestellingen tegen vooruitbetaling f10,80 op giro 57055 tn.v. Leidsch Dagblad I Telefonische informatie: 01710—25041 toestel 45.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11