be j aardenprobleem Leiden heeft nog steeds geen studie gereed over het agenda Jacques Stuifzand (kwart eeuw bij UDO) werd met twee onderscheidingen verrast PvdA: vol goede moed Verlies progressieven bij verkiezingen U.R. Progressieve Drie solidair met het Huurderskommitee ZATERDAG 8 JUNI 1974 LEIDEN Er was heel wat bedrijvigheid in de Groenoordhal, gistermiddag. De voorberei dingen voor een aangepaste uit zending van het televisieprogram ma „Piste". Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van „De Zonnebloem", een vereniging die zich bezighoudt met het welzijn van zieken en gehandicap ten, zendt de KRO-televisie van avond rechtstreeks een speciale versie van „Piste" uit. Er is plaats voor ongeveer 1500 perso nen. De plaatsen zijn echter al vergeven aan leden van de ver eniging. De uitzending zal worden ge presenteerd door Berend Boude- wijn en Pierre van Ostade, het roemruchte duo van de BB-kwis. De nationale actie, die dit jaar het motto heeft: „geef vijf piek van uw vakantiegeld voor een piekfijne vakantie" wordt dit jaar voor de twaalfde keer ge houden. Op de foto van Jan Holvast zien we Berend Boudewijn in ge sprek met regisseur Jos van der Valk (presenteert De Voorschotense commissie voor maatschappelijk welzijn kreeg drie intergemeentelijke samen werkings- regelingtn ter beoordeling die alle drie gericht zijn op de Haagse ag glomerate bejaardenvoorzieningen, sociale werkvoorziening en "De Prin senhof'. De gemeente Den Haag heeft een ontstellend tekort aan bejaar denvoorzieningen en vraagt de mede werking aan de gemeenten binnen de Haagse agglomeratie en tevens aan de gemeenten Wassenaar en Voor schoten om in gezamenlijk overleg de tekorten zo spoedig mogelijk op te heffen. Voor 7% van de bejaarden dient plaats te zijn in een verzor gingstehuis en voor 15% van de be jaarden een aangepaste woning. De gemeente Den Haag zelf heeft een behoefte aan verzorgingsplaatsen van 5.810, terwijl er maar 3.522 zijn. Aan bejaardenwoningen is 'n behoef te van 8.880 terwijl de gemeente Den Haag er maar 2.160 heeft. Een uit voerige nota gaat uit van de behoef- ten in de diverse gemeenten rond Den Haag te helpen, maar dat er wel bejaardenwoningen gebouwd moe- ten worden. De verzorgtngsplaatsen in de bejaardentehuizen worden ook nu al gedeeltelijk ingenomen door Haagse inwoners zoals b.v. "Pro Se- nectute" geheel uit "Hagenaars" be staat. De commissieleden wilden wel de in tentie onderschrijven om gezamenlijk het probleem op te lossen, maar leg den de nadruk op de verplichtingen ten opzichte van de gemeente Lei den. Helaas heeft deze gemeente nog steeds geen studie gereed over het bejaardenprobleem en staat er nog niets vast. Met de gemeente Rijswijk gaat Voor schoten een intergemeentelijke sa menwerking aan ten behoeve van de sociale werkvoorziening. Voorschoten telt dertig inwoners werkzaam op een sociale werkplaats, hiervan zijn er 21 al in Rijswijk, 8 in Leiden en 1 in Heemstede. De voorkeur voor Rijs wijk is vooral gelegen in het feit dat deze werkplaats veel moderner is. Met de gemeenten Leidschendam en Voorburg zal Voorschoten de statu ten voor de "Stichting Prinsenhof" moeten wijzigen. De meest essentië le wijziging is dat de stichting niet langer bestuurd wordt door een al gemeen én een dagelijks bestuur. Er komt een bestuurslichaam, waarin niet de wethouders van de drie ge meenten automatisch zitting hebben. Het aantal leden wordt 9, van iede re gemeente drie. waarvan steeds 1 lid tevens raadslid moet zijn. De commissie kon zich in zijn algemeen heid met de statutenwijziging vereni gen. LEIDEN Onvervaard en met een lichte blijmoedigheid, waar schijnlijk nog te danken aan de uit slag van de afgelopen verkiezingen, besprak de afdeling Leiden van de PvdA de problemen en taken die in het verschiet liggen. Wel werd eerst teruggeblikt naar de succesvolle ver kiezingscampagne. Campagneleider Leo Meijer had uit de voorlopige uitslagen van een klein onderzoekje kunnen constateren dat het huisbe zoek voor de verkiezingen zeer posi tief heeft gewerkt. Hij betreurde dat de burgemeesters niets heeft gedaan om de opkomst te bevorderen. Ook over de verkiezingen voor de Provinciale Staten was men nog niet uitgepraat. Bij het formeren van het college van Gedeputeerden was door een manoeuvre van de confessione len een WD'er gekozen. De PvdA in Zuid-Holland zal nu moeten ber slissen of zij aan dit college deel zal nemen of niet. De afdeling Leiden was voor deelname, gezien de be langen die op het spel staan en het programma, en in de overtuiging hier geen belofte aan de kiezers te schenden. Wel wezen verschillende leden er op dat men moet zorgen het vertrouwen bij de kiezers niet te schaden. Over de samenstelling van het col lege van B en W in Leiden was nog niet evel bkend. Met de partijen van lijst 4 was nog niet gesproken over de eventuele deelname van de CPN die de PvdA niet direct van de hand wees. Van Dam vertelde dat er waar schijnlijk geen interfractioneel ak koord zou komen maar een beJeids- programma van B en W bij de sa menstelling waarvan zoveel moge lijk groeperingen gehoord zouden worden. In verband met enige twij fels en bezorgdheid in de vergade ring over de keuze van capabele wet- houers stelde Van Dam dat de le denvergadering deze keuze moet kun nen toetsen, waarbij echter niet de zelfstandigheid van de fractie om uit haar eigen middelen mensen te kie zen direct wordt aangetast. Tot slot werden er twee studie commissies aangekondigd, een voor de langere en een voor de kortere termijn, die moeten bekijken hoe de organisatie van de partij het best aangepast kan worden aan de nieu we situatie. Centrum Groepering Leiden wint LEIDEN De verkiezingen voor studentenleden in de Leidse uni versiteitsraad en de (sub)faculteitsraden hebben erin geresulteerd dat de studentengroepering Centrum Groepering Leiden (C.GL.) er in de universiteitsraad één zetel bijkrijgen (van drie naar vier) en de Progressieve Partij één zetel zal verliezen (van zeven naar zes). Van de huidige studentenleden in de universiteitsraad zullen alleen Hans-August Den Boef en Tjeerd van Rij (beiden van de P.P.) terug keren. De nieuwe studentenraadsleden zijn de heren R. W M van Velzen, E. J. Zürcher, J. Th. Hoekema en mejuffrouw M. E. Ooster- huis (allen van de C.G1.), de heren H. A. M. J. ten Have, M. Th. van der Plas, R. J. van der Feen en mejuffrouw C. Snelders (allen P P en de heer H. M. Krijgsman (onafhankelijk). De plaatselijke besturen en de raadsfractie van de PPR, PSP en D'66 verklaren zich solidair met de actie van het huurderskommitee Meren wijk, dat om zijn eisen voor betaalbare nieuwbouw en huurverla- ging in de Merenwijk kracht bij te zetten gedurende enige tijd de werk kamer van staatssecretaris Marcel van Dam heeft bezet. De PPR, PSP en D'66 zulten op alle mogelijke ma nieren via hun fracties in de Tweede Kamer de gemeenteraad en daar buiten de actie van de Merenwijkbe- woners steunen. Tevens eisen zij dat de bezetters niet vervolgd zullen wor den. Namens PPR, PSP en D'66 Hilda Passchier, 5e Binnenvestgracht 1, De bezetting van de kamer van staatssecretaris Marcel van Dam, die gisteren heeft plaatsgehad door leden van bet Huurders Kommitee Meren- LEZERS SCHRIJVEN wijk komt niet onverwacht. Al te lang moeten de bewoners met een laag inkomen te hoge huurprijzen opbrengen. Wij stellen ons achter de eisen zoals deze door het Huur derskommitee zijn geformuleerd. PPR, PSP, D'66 dringen er bij B en W op aan onmiddellijk stappen te ondernemen om de Gemeentelijke Woningstichting en de Prot. Chr. Wo ningbouwver. er toe te bewegen de huurprijzen te verlagen. De leeg stand van veel woningen en infra structurele voorzieningen mogen niet op de bewoners van de Merenwijk worden afgewenteld. PPR, PSP, D'66 voor een leefbaar Leiden. Voor deze Leo Neve Oude Singel 58 In de Pelikaanflat is gistermiddag het filiaal geopend van de AMRO-bank. De opening werd verricht door wethouder Kret (links op de foto van Jan Holvasten bijgewoond door mevrouw Vis. De burgemeestersvrouw kreeg bij deze gelegenheid als ere-voorzitster van de Unie voor Vrou welijke Vrijwilligers uit handen van AMRO-bankdirecteur v. d. Koppel een certificaat voor twee (zit) banken) aangeboden. De Leidse vrouwen zijn namelijk bezig een actie te voerer. om de stad bij de vierhonderdste viering van heidens ontzet met een aantal zitbanken te verrijken. Maresingel (van Jullanastraat tot Zwarte Pad), Pr. Prederikstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, L. de Coligny- straat, Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan), Amaliastraat. J W. Frisostraat, van Hogendorp-i straat, Van Limburg Stirumstraat, Van der Duinstraat, Palkstraat, Anna van Saksenstraat, Kemperstraat, Mo lenstraat. Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart)Pasteur- straat, Hansen- en Korte Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en plein, Mussenbroek- straat, Lucas van Leydenstraat. Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Pr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg. Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort. Raamstraat, Maredijk. Piet Hein- straat, Vendelstraat, Poelgeester straat, Schutterstraat, Maredijkhof- Je, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsbur- gersingel, Marislaan. Woensdag Rijnsburgerweg, Terweepark, Boer- haavelaan. Mariënpoelstraat. Kage- straat, Zweilaodlaan, v. Swietenstr., Paljerilstr., Houtlaan, A. Duycklaan, van Beuningenlaan, van Sllnge*- landtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveldstraat, Fagelstraat, Ledenberchstraat, Hogerbeetsstraat, Warmonderweg, Nachtegaallaan, Mezenstraat, Vinkenstraat, Lijster straat, Roodborststraat, Merelstraat. Wassenaarseweg .Leeuwerikstraat. Stationsweg, Paviljoenshof, sta tionsplein, Morssingel Pesthuislaan, iet Paalt Jenspad, Morsweg (van v Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krtigerstraat, Pres Steynstraat Transvaalkade en hof Joubert- straat, Womarantstraat, v. d. Tas- straat, Lopsenstraat, Rijnzichtstraat, de Wettstraat, Reitzstraat, de la Reystraat, Pretoriusstraat. Donderdag Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof, Dia mantlaan, Onyxhof. Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstraat. Parel- straat, Topaaslaan, Aquamarijn straat, Bothastraat, H. Cos terstraat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- laan, Saffierstraat. Turkooislaan Berylstraat, Carneoolstraat, Barn steenpad, Kristalstraat, Opaalstraat. Toermalijnstraat. Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan. Vondellaan. van Baerlestraat, Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat Coornhertstraat C. Huygenslaan Brederostraat, Spieghelstraat, R Visscherstraat, Tesselschadestraat Leeghwaterstraat, St Buysingh- straat, Calandstraat, Leemanstraat Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- straat, Sluisstraat, Duikerstraat. Damlaan, Haagsestraatweg, Muider- kring, Cruqiuslaan. ZA1ERDAG Hooglandse Kerkgracht 48, dansen De Burcht, grote zaal. Antiekmarkt, 9.30 uur vm5 uur nam. Morsweg 114, Leidse Jeugdschaak- gevorderden van plm 10 tot 1 Breestraat 19, Twentwel, sociëteit 1 sociëteit, schaaklessen Jaar, 3.3 traat l_, :s, vanaf 9 i ZONDAG Antonlus Clubhuls. dansen 811 u. iglandse Kerkgracht 48, dansen alleenstaanden 8—12 uur nam. Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. MAANDAG Charlotte de Bourbonhof 1, hoek Willem de Zwijgerlaan. "Honk", spreekuur reisverenlglng T>e Wijde Vlucht", 7.30—8.30 uur nam. Rapenburg 10. gebouw Rehoboth Lei sc Amateur Fotografen Vereniging. 8 Steenechuur 6. rul lav. Leidse Poet. zegelvrienden 8 uur nam. Morsweg 10. bestuursvergadering Ad viesraad voor de Binnenstad, 8 uur Stadhuis, vergadering Gemeente raad, 7.30 uur nar* Stadhuis, vergi missie, 4 uur nan Jeugddorp Zulu ««.v, - vierdaagse, 6—7 uur nam. Artsen Leiden Wijk I: Morswegkwar- tier. binnenstad tot Cityring: H. J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 23089. Wijk II: Groenoord. Kooi en Meren wijk: P. Kehrer, Burggravenlaan 1, tel. 25820. Wijk III: Waard. Pro fes- sorenwijk, Tuinstadswijk: J. van Gent. Zoeterwoudsesingel 28. teL 22538. Wijk IV: Zuid weet. Haag- wegkwartier: W. Schellekens. Kenne dy laan 46. tel. 64035. Leiderdorp G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8. tel. 22208. Oegstgeest H. A. Reterink. Ter- weeweg 152, tel. 50394. Voorschoten P. Swen. Veur- seweg 20. tel. 2356 (zaterdag). J. Vrijenhoek, v.d. Oyelaan 38. tel. 6421 (zondag). Warmond F. Walenkamp, Dorp straat 45, tel. 2220. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen door: Apo theek Reyst, Steenstraat 35, teL 20136. Apotheek Voorschoten, Leidse- weg 66, tel. 01717-2525. Tevens zater dag tot 1 u. nam. Oegstgeestse Apo theek, Wilhelminapark 8. tel. 53274. Wijkverpleging Leiden Zr. M. H. Ammerlaan, Sohubertlaan 166, tel. 62835. Zr. Kor- teweg. Lammenschansweg 46. teL 32098. Leiderdorp Geen opgave. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 54500. Voorschoten Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan 25, tel. 4641. Warmond Zr. N. Portengen, Ka- gerplein 308, Sassenheim. tel. 02522- 11463. SOS-dienst hulpdienst, tel. 01710— Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar, tel 34687 Dierenambulance. Tel. 01710-84616 Inf o-sentrum In het Kreatief Sentrum is het Info-sentrum op de volgende tijden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Release Hulpywlenlngsdlenat^ Release. Nieuwe tja? Rijn 20a. tel. 24555 Ma. nam. (wo.avond geslote zat. 2-5 uur nam. (vrij.middag sloten) Koordstudio Centrum voor Intermenselijk be trekkingen ontmoetingsruimte Ontmoetingsruimten: Werkdagen 's avonds tot 28 uur Zaterdag gesloten, zondag van 15 tot ca. 18 uur. Tevens aangepast voor lichamelijk gehandl- Gespreksavonden Oespreksavonden Baha-1 gemeen schap. Wo. 8 uur nam., Kennedylaan 11, Oegstgeest, vr. 8.15 uur nam., Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp. T wentwel Sociëteit Twentewel. Breestraat 19, openingstijden: elke dag behalve op ma. do v.a. 21.00 uur Toegang voor mensen v.a 20 jaar Begijntje Sexueel LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel l Lelden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Ban Mulder Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.46 tjiiiirmeuujgeiden vooruit- r>etaling te voldoen Bil automa- .:s7he iverschrijving geen ad ministratie- eo incassokosten Nanezorging van 18.UO—20.00 a Zaterdag van 16 00-18.00 u. Telefoon 01710-30500. De amateursportwe reld met name op het gebied van voetbal kent zeldzame figuren. Eén daarvan is Jacques Stuifzand, sa men met de heer Van Rijn het oud ste lid van de voetbalvereniging UDO. Gisteravond vierde Jacques het zilveren Jubileum als bestuurslid en penningsmeester in een bomvolle zaal van café "De Roode Leeuw" in Oegstgeest. Iedereen was aanwezig namens het gemeentebestuur wet houder J. E. Temminck en zijn col lega's de wethouders M. v.d. Voet en J. J. Thora alsmede de gemeentese cretaris Vreeken, de ambtenaar van sportzaken de heer Landesber- gen en namens gemeentewerken de heer Dobbelaar. Voorts waren aan wezig de voorzitter van de KNVB afdeling Leiden de heer De Jongh en zijn collega van de Ned. Kath. Sport federatie de heer Dusée. Namens de zustervereniging "Oegstgeest' tra den als sprekers op de oud-voorzitter de heer Versteeg en de huidige voor zitter de heer de Wekker. De cecre- taris de heer W. Driessen verwel komde de Jubilaris en zijn ouders die beidon getuige waren van de huldi ging die hun zoon op ondubbelzin nige wijze te beurt viel. Want UDO kan niet meer zonder Stuifzand en omgekeerd. De heer De Jongh deelde de KNVB afdeling Leiden dat Jacques Stuifzand was on derscheiden met het insigne van ver dienste. Hij speldde de jubilaris ver volgens de versierselen op de revers. De voorzitter van de Nederlands Ka tholieke Sportfederatie afdeling Lei den de heer Dusé reikte naast een oorkonde de zilveren speld van ver dienste uit aan de jubilaris. *t Woord werd ook gevoerd door de heer J. van der Geest de huidige voorzitter van UDO. "Twintig Jaar geleden was u actief voetballer u was lid van de elftalcommissie toverde met ballen weet altijd elftallen bijeen te bren gen als er tekorten ontstaan in spe- lersaantallen u was tal van Jaren leider van NKS-kampen ja wat was u eigenlijk niet voor UDO?". De heer Van der Geest overhandigde de Ju bilaris een prachtig herinneringsbord met opschrift. Namens het college van B. en W. werd het woord gevoerd door de wet houder van CRM de heer J. J. Thora. Hfj prees de heer Stuijfzand om het gezag dat er van hem uitging als er wel eens onenigheid dreigde tussen de spelers. "Zowel UDO en Oegstgeest zijn verenigingen die ons zeer ter harte gaan" aldus de wet houder die het Jubileum van Jac ques Stuifzand kenschetste als "een zilveren bruiloft maar dan met UDO". De voorzitter van de voetbal vereniging "Oegstgeest" de heer de Wekker bezegelde de Jarenlange uit stekende samenwerking met een en veloppe met Inhoud en daarna zorg de Marjan Westgeest namens het da mesvoetbal voor een groot aantal toepasselijke geschenkjes. Samen met Roos Hasebroek Marjan Velders John en Heten Manuputtl trad een "Farce Majeur" ploegje voor het voetlicht. Keeper Heemskerk spre kende namens de senioren: "Het ka rakter en d» mentaliteit van t voet bal ls anders geworden maar Jac ques Is dezelfde gebleven." Hij schonk als aandenken van de spelers een horloge met inscriptie. De twee Jong ste pupillen, Gert-Jan en Nico van Rijn (een tweeling) vergezelden de voorzitter van de Jeugdcommissie de heer Zweegman bij het overhandi gen van een uitnodiging waarop de Junilaris "Ja" zei. Namelijk het bij wonen van 'n avond van de jeugdaf deling. Ook de supportersvereniging kwam in de persoon van de heer Zwaan aan het woord: een gratis reis naar de wereldkampioenschap pen voetbal. Oud-voorzitter Ver steeg van "Oegstgeest" vroeg zich af hoeveel kilometers kalklijn hij sa men met Stuifzand had getrokken en tot slot trad het oudste mede-lid van UDO voor het voetlicht de heer van Rijn. Secretaris Driessen bedank te alten want de heer Stuifzand was tè diep onder de Indruk. Voorschotense Commissie Maatschappelijk Welzijn:

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2