MOEIZAAM OVERLEG OVER WETHOUDERS ,/Uzif fK Voorschotenaar reist Europa af voor VW's agenda Afspiegelingscollege is haaibaai' in Voorschoten Pastoor S Mussert vertrekt Politie pakt jonge inbrekers in kraag VOORSCHOTEN In Voorscho ten komt, heel voorzichtig, het overleg op gang over het nieuw te vormen college van b. en w. Voor de raadsverkiezingen deel den o.a. VVD en PPV hun kiezers reeds mede ieder te beschikken over twee wethouderskandidaten. De VVD schoof Mr. Begeer en N. Oosterbaan naar voren, de eer ste voor Openbare Werken en de tweede voor Financiën. De pro gressieven wezen op .J 'Visser voor Onderwijs en Cultuur en A. Eve- leens voor Openbare Werken. Nu de verkiezingen in tegenstelling tott alle prognoses minder gunstig uit. gevallen zijn voor de WD en de progressieven en bovendien het CDA gezien de resultaten van de laatst gehouden statenverkie zingen grote winst maakte, is al les weer open komei te liggen. Daar komt nog bij dat de huidige wethouder van Financiën W. J. Iestra als eenling in de raad te rugkeert door zijn eigen lijst. De WD wordt de grootste partij met 7 zetels, dan het CDA met 6 ze tels, de PPV met 5 ze els en lestra met 1 zetel. Vast staad inmiddels wel dat zo wel VVD als PPV niet ieder 2 wet houders kunnen claimen. Het zou eenvoudig zijn indien het aantal wethouders teruggebracht v/erü tot drie, maar daar voelen de par tijen weinig voor, hoewel burge meester Van der Haar medege deeld heeft wel iets meer te wij len gaan doen binnen het dage lijks bestuur dan alleen hoofd van de politie en brandweer te zijn, zoals thans het geval is. In het huidige college van b. en w. hebben VVD en PvdA ieder 1 wethouder en de confessionelen 2. terwijl ook ae burg imeesr.er a's confessioneel gezien wordt. In het nieuwe college maakt de heer lestra, hoewei hij als een ling in de raad terugkeert, een kans wederom wethouder \oor Fi nanciën te worden. Dit is een wei nig begerenswaardige portefeuil le, maar de afgelopen vier Jaar is er nimmer door een oartij directe kritiek geuit op deze wethouder. Het CDA stelt prijs op de porte feuille van Onderwijs en Cultuur, thans lm handen van de heer Bs- selaar, die lijsttrekker voor het CDA was. De heer Eveleens, hoewel nieuw als raadslid, maar door na. zijn vroegere functie van gemeente secretaris, is acceptabel voor alle partijen als wethouder en ae por tefeuille van Openbare Werken behoort tot de mogelijkheden, om dat zowel de progressieven als hot CDA( deze portefeuille niet willen geveh aan de VVD. De VVD heeft in N. Oosterbaan een kandidaat voor milieuzaken en public-relations, terwijl mid denstandszaken hem ook niet vreemd is. Mr. Begeer, president- commissaris van de Kon. Van Kempen en Begeer, is allerminst gebrand op een wethouders/etc'.. WOENSDAG 5 JUNI 1974 Woensdag Ten Katetroat, speeltulngebouw, bejaardensocljiteit Humanltas, 2—4.30 Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit alleenstaan- soclëteit held/stadsverf raaiing, Donderdag Breestraat 19, sociëteit voor gehan dicapten. 25 uur nam. Kreatlef Sentrum, defensievoorlich ting. 8—9 uur nam. TJaikowskylaan 39, Voorschoten Ba- ha'i Gemeenschap, 8 uur nam. Apotheken WARMOND De pastoor Ma/tthiasparochie in Warmond heeft zondag aangekondigd te zullen ver trekken uit het dorp. Officieel heet het dat pastoor P. C. M. Mussert om gezondheidsredenen weg gaat, maar het is bekend dat de pastoor vanaf het begin (1972) niet heeft kunnen wennen. Niet aan het dorpst? leven en niet aan de functie De avond-, nacht- en de dienst der apotheken op de beide Pinksterdagen wordt waargenomen door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; Apotheek Van Breest. Smallenburg, Loevestein 7, Leiderdorp, tel. 99211. Tevens zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmlna. park 8, tel. 53274 en Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, tel 01717- 2525. Vanaf maandag 2e Pinksterd 8 uur vjn.: Apotheek Herdingh Ac Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717—2525; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, t f 55482. SOS-dienst de den verkeren dag i Foto boven (van Jan Holvast): Ton Zitman aan het stuur van zijn Schwimm-wagen, waarvan de 25 pk-motor voor een flinke snelheid kan zorgen. Foto links onder: niet alleen in Rusland werd de Kubelwagen gebruikt maar ook in Noord- Afrika. Zeer waarschijnlijk zal de heer Mussert naar Den Haag verhuizen en daar ingezet worden in het pas toraal werk. Pastoor Mussert blijft tot eind juni verbonden aan de Matthiasparochie; op 16 Juni namelijk viert hij zijn zil veren priesterfeest. Dat wil hij te midden vap zijn parochianen vieren. Na de hoogmis zal er voor belang stellenden een receptie worden ge houden in „Het Trefpunt". „Inspraakavond" LEIDERDORP Aanstaande donderdagavond om kwart over acht Is er een .inspraakavond" in de aula van de Van Meygaardeschool aan de Vronkenlaan in Leiderdorp. Aanwezig zal zijn architect Jules Kirch, die de bouw begeleidt van het rk-kerkcen- trum „De Menswording' 'in de wijk "Het Voorhof". Belangstellenden zijn die avond van harte welkom. Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar. tel 34687 Dierenambulance Tel. 01710-34616 Inf o-sentrum In het Kreatief Sentrum is het Inf o-sentrum op de volgende tijden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Release Hulpverleningsdienst Release. Nieuwe RUn 20a. tel. 24555 Ma - Koordstudio 60-Jarigen Oude RUn 88. Lelden, tel 44000 Voor Zaterdag gesloten, ot ca. 18 uur. Tevens Uchamelltk gehandl- Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden j 45! tel? 49*441 n voorm). jezinsverzorglng. Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum. Begijn hof^ (RapenburgDu 7.30—1030 uur Dienstencentrum Noordelnpleln 2b. tel. 40483. algeme ne Informatie, dag. van 010 uur "telefoon 25260 Redaktie: Paul Wolfswinkel Vormingscentrum Troef Door Ben van Aken „Het is eigenlijk voortgekomen uit mijn jeugdhobby; van kinds af aan heb ik me geinteresseerd voor de Tweede Wereldoorlog. Ik weet niet. misschien omdat je niet in de tijd bent geboren dat je de hele nasleep van dc oorlog meemaakt. In ieder geval ben ik nu bijna een fanaticus wat het verzamelen en opknappen van oude volkswagens uit de Twee de Wereldoorlog betreft". Ton Zitman (28) woont samen met zijn vrouw en twee kinderen aan de Leidseweg in Voorschoten, waar hij achter zijn huis een riante werk plaats heeft om zijn hobby uit te oefenen. Hij is werkzaam als tech nicus bij de PTT. „Gelukkig geen automonteur", verklaart hij wat te genstrijdig. In zijn vrije tijd knutse't Ton aan oude VW Kübel-wagens en VW Schwimm-wagens, de zogenaamde Duitse jeeps, die in de Tweede We reldoorlog voornamelijk in Rusland werden gebruikt. „Het is wel eem kostbare hobby. Ver der is het erg moeilijk om nog aan een beetje „gave" exemplaren te ko men". vertelt Ton enthousiast. ..De meeste Kübels heb ik in Tsjechoslo- wakije op de kop getikt met behulp van kennissen, die daar voor me rondneuzen. Ook de losse onderdelen haail ik o.a. daar vandaan, maar ook uit Duitsland en België". BEREISD MAN De vele rondreizen door Europa hebben van Ton een bereisd man gemaakt, die bijna elke schroothoop in de Benelux weet te vinden. „Dat moet ook wel anders kom je nooit aan je onderdelen". Ton heeft de beschikking over een schait aan documentaitie-matexiaal. „Ook dilt is noodzakelijk. Zonder de lijsten met de onderdelen en werk tekeningen kun je niet werken. Het zijn overigens fotokopieën van de ori ginele bouwtekeningen, die ik ook weer via kennissen hetulosgekregen bij de Volkswagenfabrieken". In het voorjaar van 1970 komt Ton er achter dat er in Miinchen een vrij gaaf exemplaar van een Kü- bel-wagen rijdt. „Dat is een leuk verhaal want zoveel moeilijkheden als ik op deze reis heb gehad zal ik wel nooit meer krijgen", aldus Ton. Met een oude Kever is hij samen met een vriend naar München ge reden waar bleek dat men snel tot LEIDEN De Leidse politie heeft met de aanhouding van drie jongens het afgelopen pinksterweekeinde een grote serie inbraken opgelost. Het be treft hier twee 17-jarige scholieren en een 18-jarige monteur, resp. af komstig uit Voorschoten en Leiden. Het drietal heeft bekend te hebben ingebroken in kantoren en kantines in Leiden en in bedrijven in Valken burg en Voorschoten. De buit bestond voor een belang rijk deel uit electrische apparatuur, drank en sigaretten. Bij een gros- siersbedrijf in Voorschoten werd 'n grote partij bromfietsonderdelen ge roofd en bij een inbraak in enkele clubhuizen in Leiden-Zuidwest en Leiderdorp een serie platenspelers, bandrecorders en versterkers. Uit een restaurant en een woning in Voorschoten werden resp. een ste reo-installatie en een bedrag van vierhonderd gulden weggenomen. jnhrqflif ia een Leids lyceum leverde het rovende drietal honderd twintig gulden op. De jongens kraakten ook een si garetten automaat aan het Leidse Bevrijdingsplein, waarbij voor hon derden guldens aan rookartikelen werd buitgemaakt. De rooftocht van het drietal heeft zich over de gehele maand mei en gedurende de eerste dagen,van juni uitgestrekt. Geschept Een 18-jarige jongen uit Wasse naar werd gistermiddag geschept door een personenauto, toen hij met zijn brommer komende van de Ples- manlaan de Vondellaan overstak. De jongen, die het rode licht van de fietsersoversteekplaats zou hebben genegeerd, kreeg een hersenschud ding. De automobilist, een 27-jarige Hillegommer, zag geen kans om een botsing te voorkomen. De gewonden Wassenaarder is door de EHD over gebracht naar het Diaconessenhujs. overeenstemming kon komen. „De zelfde dag terug. Nou bleek de mo tor van de Kever waarmee we op pad waren gegaan niet zo best te zijn. twee keer het klokje rond. Op een bepaald moment begeeft de motor het. Gelukkig had ik nog een reserve-motor, moet je nagaan, in de auto liggen zodat we de Kubel wagen toch nog naar Nederland hebben kunnen slepen. Dit was de eerste. Overigens hebben we ook nog moeilijkheden met de „auto- bahn-polizei" gehad. Je mag in Duitsland namelijk geen autoos slepen. Vandaar dat we nu altijd een aanhangwagentje nemen", zegt Tan. Na zijn eerste Kü- bel-wagen in totaal werden in de Tweede Wereldoorlog vijftig duizend van deze jeeps gemaakt volgden er spoedig meer. PORSCHE Bij zijn intensief speuren naar Kü- belwagens kwam Ton al gauw de naam „Schwimmwagen" tegen even eens een ontwerp van ingenieur Porsche. Deze exemplaren zijn kost baarder, daar er maar vijftiendui zend zijn gemaakt. Men kan ze het beste omschrijven als een „amfibie". Een opklapbare schroef zorgt ervoor dat dit ingenieuze apparaat ook in het water vooruit komt. „Het exemplaar waarmee ik afgelo pen zaterdag een demonstratie heb gegeven, heb ik ook uit Tsjechoslo* wakije gehaald. Dat is overigens Wei een hele poespas. Zeker wat be treft vergunningen, in- en uitvoer- papieren en douaneformaliteiten". Ton rijdt met eem oude VW-bus naar het desbetreffende land en haalt dan meteen zoveel onderdelen, dat hij daaruit bijna een nieuwe Kübelwagen kan maken. In Nederland bestaat er een Ver eniging tcrt Instandhouding van His torische Militaire Voertuigen, waar van Ton eveneens lid is. „De meeste leden hebben echter meer belang stelling voor het Amerikaanse en Engelse spul. Dat is na de oorlog voldoende overgebleven. Het .notto van die vereniging is „Keep Them Rolling", oftewel „laat ze rijden". „Het is erg gezellig. Je leert een hoop mensen kennen, waar Je mee kan samenwerken". ALPHEN AAN DEN RIJN Nu het visseizoen nog maar pas ge opend is heeft de Dolitie van Alphen aan den Rijn tijdens het Pinkster- weekeinde controle uitgeoefend op het naleven van de Visserij wet. Bij tien van de honderdvijftig gecontro leerde vissers werd een overtreding geconstateerd. Yadavindra Inn Kortgeleden kon men in deze krant lezen, dat het Leidse motel Holiday Inn wat meer activiteiten wil gaan ontplooien. De concurren tie van de vele nieuwe hotels in en om de hoofdstad werd zo scherp, dat de Inn zich maar wat van de grote toeristenmarkt afkeert en wat meer op de lokale toer wil gaan. Met wat speciale stunts wil men de mensen uit de buurt naar de Haagse Schouw lokken. In dat kader moet men het z.g. Indiase foodfestiival zien, dait van 8 juni af elke zaterdag wordt geor ganiseerd. Het restaurant wordt "op z'n Indiaas" aangekleed, men wordt bediend door Indièas personeel en er wordt natuurlijk verwacht, dat men een Indiase maaltijd zal eten en Indiase drankjes zal drinken. Am bassadeur Yadavindra Singh en z'n echtgenote is verzocht zaterdag het smakelijke spits af te bijten. Zij hebben gaarne aan deze culinaire uitnodiging gehoor gegeven. Vakmanschap Mr. R. Hotke, directeur-generaal voor culturele zaken van het minis terie van CRM in Rijswijk, komt op 20 juni naar Leiden Leuk hè? Hij is uitgenodigd om de tentoonstelling "Vakmanschap is meesterschap" te komen openen in het Rijksmuseum voor oudheden. De tentoonstelling heeft niets te maken met de hopver- werkende industrie in het oosten des lands, maar wel alles met het oude Egypte, de klassieke wereld rond de Middellandse Zee en Nederland van de oudste tijden tot Karei de Gro te. Er zullen ook een aantal foto's te zien zijn van Paul Huf (vandaar de titel van de tentoonstelling) Als we de directeur van het mu seum mogen geloven (en waarom doen we dat niet?) is het een uiter mate interessante tentoonstelling die het bezoeken meer dan waard is. Tot 25 juli. met van allerlei acties. Er is een eta lagewedstrijd, waaraan prijzen zijn verbonden en medewerking wordt verleend door de winkeliers in de Haarlemmerstraat, er is een teken wedstrijd voor de kinderen en nog iets. Wat? Dit: De AMRO-bank biedt de gemeen te Leiden drie zitbanken aan. die te genover de geldkolos komen te staan. Ln dat is er aardig van ze. Duinrell Ondanks het niet zo beste weer was het op Duinrell toch aardig druk met Pinksteren. Er waren weer heel wat mensen uit heel wat landen. Veel belangstelling ook voor de clown Relly, die van de wobbelfietsen niet was weg te slaan. Maar ook temid den van de jonge jeugd bleef zijn glimlach breed, stralend en zorgeloos. (Zie foto). Stellingen dient het aanbeveling een deel der beplantingskredieten te bestemmen voor klimplanten" (A.C. van der Burg VU Amsterdam) „Witte Jassen op laboratoria den veelal gedragen door mensen, die niet weten, dat spijkerpakken nog gemakkelijker zitten" (DJL van den Eijnden VU Amsterdam). „Mensen hebben liever gelijk dan geluk". „De Nederlandse Spoorwegen zijn zo gefixeerd op hun eigen vervoer middel dat ze tijdens de oliekrisis de boot hebben gemist" (J. G. Boerlijkst VU Amsterdam) „De woorden „bezet" en „bezeten" zijn niet alleen taalkundig verwant". „Statistiek betekent onmacht" iJ. M. L. Kerbusch Nijmegen) „Het is een ongewenste situatie dat het Nederlandse muziekleven hoofd zakelijk wordt beheerst door uitslui tend commercieel ingestelde concert bureaus" (P. M. van DUk VU Am sterdam). „Holle vaten comr .mieren het hardst" (AJ. P. Veerman VU Am sterdam) 57, maandag, zelf koker?, van 68 nam. sociale (creativiteit van 8—1( nam en toneel, van 8—10 uur n Dinsdag, eigen kleding ontwerpen - Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-1 gemeen schap. Wo. 8 uur nam.. Kennedylaan 11. Oegstgeest. vr. 8.15 uur nam.. Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp Twentwel ntewel, Breci elke dag b« .00 uur Toei Bree straat 19, Sociale raadsvrouw Maandag: 10.80—11.30 uur. Van Ho- gendorpstraat 86; dinsdag: 10.3011.30 uur Driftstraat 49a; woensdag: 10.00— 11.00 uur Dtjkstraat 2a en 16.30—18.00 Herenstraat 45 Moeders voor moeders Actie „Moeders voor Moeders". Opge ven bij zuster E. aassen—Nlemeijer, Hofdijk 32. Oegstgeest. tel. 01710 Banken En alsof het allemaal niks is: za terdag is er open huis in de nieuwe vestiging van de AMRO-bank aan de Pelikaanstraat in Leiden. De bank is gevestigd onder (nou ja, op de begane grond) in de studenten flat. De opening wordt opgefleurd Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest, tel 64115, 33921 en 61944 Wets winkeltje Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundige bijstand. Adres Leidse Volkshuls. Apothekersdyk 33 Ope ningstijden dlnsd woensd. dond 10—1 uur, do. 79 uur nam Dienstencen trum Hogendorpstraat SC. vrU 7—9 uur nam Morskwartier clubhuls Mie. rennest, Morsweg 59. tel. 30775. do. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 64 - Giro 57055 Telefoon directie en &dmimstra- Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement f 10.77 f31.80 f 34.20 f 116.20 f 0.45 Abonnementsgelden b(J vooruit betaling te voldoen BU automa tische iverschriJving geeD ad ministratie- en incassokosten Naoezorging van 18 00—20.00 a Zaterdag van 16 00-18.00 a Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2