Onderzoek flora en fauna van de land goederen „Ik voel er niet voor om door een machine gewipt te worden agenda Voorrangswegen in woonwijk Binnenhof Droomspel te weinig zeggings; kracht Wandelaars met veel bloemen ingehaald Leiden Van het Droomspel' van August Strindberg, dat donderdag avond in het LAK-theater in pre mière ging, vond gisteravond een heropvoering plaats. Reeds in de in- troduktie tot deze serie voorstellin gen wordt verwezen naar het grond thema, dat door de spelers onder re gie van Huub Hansen, is verlaten. Het absurdistische element van Strindberg is verlaten voor een vorm van eigen symboliek en zeggings kracht die zou Qioeten uitrijzen bo ven de strekking, die Strindberg zelf aam het stuk meegeeeft. Dit is echter niet gelukt. Hoewel het verwondering wekt, dat Droomspel* in staat blijkt te zijn om het LAK-theater tot de laatste plaats bezet te houden, rechtvaardigt de strekking van het gebodene deze belangstelling niet. Nog geheel los van het feit, of men met dit stuk van Strindberg wel een gelukkige keuze heeft gemaakt, moet duidelijk - zijn, van deze levensgrote aanklacht tegen de mensheid nauwelijks even wichtig overkomt. Ook het relateren van de vier wetenschappen: rechten, filosofie, theologie en de medische wetenschap aan het ongeloof en het onvermogen van de mens is vrij op pervlakkig behandeld. Dat de pro motie dan uitmondt in een compila tie van muziek van de Pink-Floyd en klokkengelui beantwoordt dan eer der aan een verwachting dan dat het een verrassingseffect teweeg brengt. Ook is het illustratief, dat met een zucht van verlichting kan worden geconstateerd, dat de aangekondig de monoloog van de visser achter wege blijft. Het is bevreemdend te moeten con stateren. dat de 'woordvoerder van de mensheid' zich zo makkelijk door Agnes over laat halen. Dat daarbij tevens de indruk werd gewekt, dat de toeschouwers lachten op ogenblik ken, dat dit niet de bedoeling was, werkte alleen maar hinderlijk voor enerzijds de spelers en anderzijds de critische toeschouwers. Ook de brui degom, die uiterst verdwaasd achter xijn Victoria aan blijft rennen ('maar de herfst is mijn voorjaar') en die het verboden wordt de deur open te maken, vervaagt onmiddel lijk in de herinnering, als hij het to neel heeft verlaten. Die fascinerende combinatie van professionele regie en enthousisast spel is dus teruggebracht tot een ma nifestatie, die alle zegginskracht ont beert. Helaas is Leiden in het nasei- zoe altijd uterst karig in haar 'culturele alternatieven'. Het ver dient ditmaal aanbeveling tegenover 'Droomspel' een al dan niet profes sionele manifestatie te zetten, die de toekomstige toeschouwers ervan weerhoudt 'slaapwandelend' naar Droomspel te gaan. A. C.KOEKEB AKKER JR. Teleurgestelde DS 70-vertegenwoordiger Jo Nievaart: 99 LEIDERDORP ..Ik zal des noods tot aan de Kroon beroep aantekenen", zegt een verbolgen Jo Nievaart, de lijsttrekker van DS'70, die zo rampzalig uit de raadsverkiezingen tevoorschijn kwamen. Ging het al niet zo naar wens, van de twee zetels verloor men er één, maar nu is ook de andere raadszetel de neus van Jo Nievaart voorbijgegaan: Gistermorgen, tijdens de open bare zitting van het hoofdstem, bureau oJ.v. burgemeester van der Have, is beslloten de zaak af te doen volgens de letter van de Okies) wet. We waren nog even bij Jo Nievaartt om uit zijn mond te horen hoe en wat er volgens hem precaes is fout gegaan. „De stemmachine in de Meye- gaardschool, een van de drie ge bruikte in Leiderdorp, is goed gekeurd door de minister. Er zit dan een goedkeuringsplaatje op het apparaat. Bij deze goedge keurde machine zat bij elke lijst een totaalteller. En deze is be slissend". Dat heeft hij uit mon_ de van de deskundige van Sam son uit Alphen aan den Rijn, leverancier van de machine. „Dit staat echter niet in de kies. wet", zegt Nievaart „en die moet dan aangepast warden. Of an ders mogen dergelijke machines met goedgekeurd wonden om ge. bruikt te worden om te stem- Op de machine zijn op de lijst Nievaart 41 stemmen uitge bracht volgens de totaalteller. Het klopt ook met de aantal in geleverde oproepkaarten en het aantal stemt ook overeen met het aantal paragrafen van het lid van het stembureau (bureau 8) in het kiesnegister. Wanneer men echter de aantal stippen voor de namen op de DS'70 lijst optelde kwam men echter op 38. „Dat is drie te weiivig", meent Jo Nievaart, „dan is er iets niet aangetikt in dat ding, en daar ben ik nu het slachtoffer van. De 369 mensen die op mij heb ben gestemd, hebben dat voor niets gedaan. In principe worden nu anderen (PCG) ten onrechte bevoordeelt. De kieswet voorziet echter niet in dit soort calami teiten. „Met de kieswet in de hand, aldus, burgemeester v. d. Have, moet ik er drie aftrek ken". Het was voor het hele Hoofdstembureau een vervelende zaak." Mij hoont die zetel toe, zegt Jo Nievaart, al 21 jaar raadslid waarvan 8 Jaar als wet. houder. Tijdens een, mogelijk extra, raadsvergadering zal de raad erover moeten beslissen voor 10 augustus. Ik verwacht een gunstige uitslag omdat het recht altijd komt bovendrijven. Als de raad z*n eigen verant woordelijkheid weet; zal het nuchter verstand moeten preva leren en moet men tot de slot som komen dat deze stemmen DS'70 toekomt. Zal ik te weinig steirupen gehad hebben, dan leg ik me erbij neer, maar ik voel er niet voor om door een machine gewipt te wor. den. Via Gedeputeerde Staten zal ik tot bij de Kroon mijn recht zoeken". RONALD VEEREN ZATERDAG 1 JUNI 1974 Zaterdag Micro-theater: „Imperium" speelt „Keer-Omme". 20.80 uur. Hooglandse Kerkgracht 48. dansen De Burcht grote aaal. Antiekmarkt. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit kamerbewoners, vanaf 9 V Zondag Antonius Clubhuls. dansen 811 UlGeversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit kamerbewoners Twentwel. sociëteit LEIDEN Het diamanten bruidspaar RombautBruij stens in de Zaanstraat kreeg gisteren bezoek van burgemeester Vis en zijn echtgenote. Bij dat bezoekje werd naturlijk ook een attentie overhandigd. Op de foto van Jan Holvast mevrouw Vis in gesprek met de diamanten bruid. De Voorschotense burgemeester J. van der Haar, zal op 6 en 13 juni a.s. wegens vakantie verhin derd zijn spreekuur te houden. De Voorschotense wethouder voor Maatschappelijk Wélzijn, P. S. Pels zal op 7, 14 en 21 jund a.s. wegens va kantie verhinderd zijn spreekuur te houden. Woensdag VOORSCHOTEN De gemeenteraad van Voorschoten besloot tot bet beschikbaar stellen van een voorbereidings- krediet van f 7.500,bestemd voor een inventarisatie van de flora en fauna van het ontwerpbestemmingsplan „Bui tengebied Natuurgebieden". Hieraan vooraf ging een dis cussie veroorzaakt door een brief van de Stichting Oud-, Groen en Leefbaar Voorschoten, waarin nadrukkelijk ver zocht werd om het onderzoek uit te strekken tot Berbice en Bijdorp. VOORSCHOTEN Den procent van de Voorschotense bevolking is deze week vier avonden gaan stappen. De wandelsportvereniging SVLV had een prachtig parcours uitgezet en gisteravond vond het feestelijke einde plaats van deze goed georganiseerde avondvierdaagse. Twee muziekkorpsen en zeker enige duizenden belangstellenden haalden de bijna twee duizend wandelaars over de laatste kilometers heen. Rond acht uur in de avond was het dorp voor de wandelaars en zat het verkeer een half uur potdicht. Bij het Cultureel Centrum het officiële einde was het een mensenzee en vanaf de flats leek het wel een bloementuin. Helaas was er geen enkele gemeentelijke autoriteit aanwezig. De gemeente raad vergaderde en hoewel de muziek en de wandelaars extra hard zongen bij het passeren van het gemeentehuis, ging het vergaderen door. De twee duizend wandelaars bestonden voor een belangrijk deel uit Jeugd, daarnaast was er o.a. een grote groep militairen en enige honderden ou deren. Haagweg, Rijndijk. Dijkhoflaan, V alkenburgse weg, Da Costastraat, Klikspaanweg, De Genestetstraat. Nic. Beetsstraat, Potgieterlaan, Tol lensstraat, Schimmelstraat, Olt- mansstraat, Hasebroekstraat, Bor- gerstraat, de Lennepstraat, ten Ka- testraat, Toussaintkade, Staringka de. Kneppelhoutstraat, Multatulistraat, Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat, A. Verweystraat, Jacq Perkstraat, H. Gorterstraat, L. Cou perusstraat, Hoflaan, Willem Kloos- laan, Boshof, Duinhof, Meerhof Akkerhof, Weidehof. Telderskade Mulderstraat, Gerrit Kastednstraat, Segaarstraat, van Diemeistraat Rooseveltstraat. Vrijdag Ter Haarkade, Boshuizerlaan, Bos- huizerkade, 5 Meilaan en plein, Be vrijdingsplein, G. van der Veen- straat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Wal raven van Halstraat, Wiardi Beck- manstraat, van der Helmlaan, Areni Brunsstraat, Lieven de Keystraat Zocherstraat, van Banchemhof. de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Keldermansstraat, Vingboenshof. Jacob van Campenlaan, Voorscho- terweg, Stalpaerthof, van 's-Gra- vensandestraat, Berlagestraat. Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein, Zoeterwoudseweg, Me loenstraat, Appelstraat. Tomaten- straat, Duivenstraat, Kersenstraat. Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vlietweg, Vrouwenweg. Cronestein (woonschepen). Oegstgeest Enkele leerlingen van het Rijnlands Lyceum in Oegst geest zullen binnenkort het wereld record steppen verbeteren. Zaterdag 15 Juni vertrekken zij, richting Brus sel. Het doel van de reis is het pro- paganderen van acties als de Zon derdag, S.O.S. Sahel, Lekker Dier en vooral Stop de Vogelmoord. Wie mee wil kan inlichtingen verkrijgen bij Walter Schrader, Cartesiuslaan 12, Oegstgeest. Ook onderdelen voor de autopeds kunnen ze goed gebruiken. Woensdag 5 Juni, wereldmilieudag, zal er een kwalificatiewedstrijd in het steppen worden gehouden. Aan vang 4 uur in do Cartesiuslaan. De Klerk Wolters naast de door B. er zen landgoederen Ter Wadding, Dui venvoorde, Haagwijck en Ter Horst ook graag Stadwijck en de bestaan de weidegebieden genoemd hebben PCG) wilde Het gehele college van B. en W. staat W. aangewe- nog steeds afwijzend tegenover een tracé van Rijksweg 11 dat Berbice zou aantasten. Op verzoek van Goo- sens (D'66) was het college wel be reid om te zijner tijd het onderzoek steunde het verzoek van de Stich- uit te breiden met andere landgoe- ting om ook Berbice en Bijdorp met deen. Bij het beschikbaar stellen Wethouder Koetser (WD) betreur- van f 32-500 voor revlsie de het dat de Stichting binnen 24 uur voor de raadsvergadering een brief aan de raadsleden geschreven had terwijl deze heel zaak reeds in een openbare commissievergadering het 2de veld van het burgemeester Van der Hoevensportpark bracht me vrouw Reidsma (WD) de felicitatie over van de geheï? gemeenteraad voor de opmerkelijke prestaties dit DISS'S hTt' verricht door Randstad Sport niet een, ÖJn met de brief van de "°d^„(pr?"^Le,>' R»ndstad 8P°rt Stichting omdat de inventariaatie pr0m0" tie), SVLV (promotie) en twee ploe gen van Forescate (kampioen en pro- Wijkverpleging oiccouaae ie, a. voor kamerbewoners, vanaf 9 Maandag Dinsdag nuuigiaviib ÖU, oK'-v»— ---r Huisvesting Werkende Jongeren. 7.< 8'3MebW\Sn11 Streefkekstraat 48. ge- spreksavond Baha'l Gemeenschap, aan- VaBreesi£Xtnai9.' Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Stadhuis. Vergadering Commissie - Ltwikkeling. 8 uur nam veg 10. Werkgroep verkeer en 8 Artsen Leiden Eerste Pinksterdag: Wijk I: Morswegkwartier, binnenstad tot Cityring': H. C. Jasperse Jr., Witte Singel 72. teL 24961; Wijk II: Groen- oord, Kooi en Meren wijk: R. M G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, telef. 20266. Wijk in: Waard, Professoren- wijk, Tuinstadwijk: W. de Bruyne, De Laat de Kanterstraat 32, telef. 26866; Wijk IV: Zuid-West, Haagw.- kwartier: J. van Leeuwen, v. d. Bran- delerkade 28, tel. 20412. Tweede Pink sterdag: Wijk I: H. G. M. Aethers. Noordeindsplein 2a, tel. 22268: wijk Wijk n dokter Luyk, Thorbecke- straat 5, tel. 22522. Wijk HI: G. E. J. Pie- terse, Zoeterwoudse Singel 109, tel. 24403; Wijk IV: J. D. van Winger den, Boshuizerkade 28, tel. 30791 Leiderdorp: F. O. A. M. Kemme, Merelstraat 184a, teL 91000 (zater dag en zondag); S. P. Ouwerkerk, Loevestein 40. tel. 34924 (maandag 2e Pinksterdag). Oegstgeest Held, Marelaan 36, tel. 52255 (zaterdag en zondag). De Haan, Duivenvoordestraat 3, telef. 54294 (maandag 2e Pinksterdag) Voorschoten Van Beusekom, Leldseweg 51. tel. 2520 (zaterdag»; F. Koopmans, Wagnerlaan 69, tel. 6352 (zondag le Pinksterd.)A. Kostense, Voorstraat 23, tel. 2493 (maandag '2e Pinksterdag) Warmond Lempers, Churchill- laan 13. Voorhout, tel. 02522-10140 (van vrijdag tot maandag 2e Pink sterdag 8 u. v.m.), daarna: Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522- 11393. Apotheken De avond-, nacht- en de dienst der apotheken op de beide Pinksterdagen wordt waargenomen door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 7, Leiderdorp. teL 99211. Tevens zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmlna- park 8, tel. 53274 en Apotheek Voor schoten. Leidseweg 66, tel 01717- 2525. Vanaf maandag 2e Pinksterd 8 uur van.: Apotheek Herdingh «Ss Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2571; Apotheek B-ker, Lijtweg 4, Oé<r reest, tf. 55482. agrarische belangen. daarbij gaarne i De overige- voorstellen werden zon- Zowel op het landgoed Berbice als der discussie aangenomen. op het landgoed Bijdorp zijn geen agrarische bedrijven. Bovendien had VOORSCHOTEN De Voorscho- hij er bezwaar tegen dat de Stich- tense commissie voor Verkeer en ting zeer nadrukkelijk verband leg- vervoer boog zioh donderdagavond de met dit onderzoek en de vraag c de „nota openbaar het tracé van de toekomstige Rijks- korte termijn". De zeer lijvige nota weg 11 LEIDERDORP Nu als gevolg van de nagenoeg voltooide bebou wing in het bestemmingsplan Bin nenhof en als gevolg van het gedeel telijk gereedkomen van het sport park De Bloemerd het verkeersaan bod daar toeneemt, moet de verkeers situatie worden aangepast. De werkgroep verkeer adviseerde B. en W. de doorgaande wegen in Binnen hof, n.l. de Gallaslaan, de Grotius- laan en de Vossiuslaan aan te wijzen als voorrangswegen. B. en W. stem men in met dit voorstel om onge wenste situaties op bedoelde kruisin gen te vermijden en een bepaalde uni formiteit in het verkeersbeeld te creëren. De kosten zullen f 13.100 bedra gen Naar aanleiding van de tervisie- legging van het ontwerp bestem mingsplan Divanswatering zijn door twee belanghebbenden in dat gebied bezwaren ingediend. B. en W. gaan er van uit dat zij de desbetreffende adviezen van de Commissie Beroep en Bezwaarschriften binnenkort zul len ontvangen. De bestudering van de bezwaren en de mogelijk daarmede gepaard gaande wijzigingen in het plan kon den nog niet worden afgerond. Ook dient het plan te worden aangepast aan nu bekend geworden verander de omstandigheden, zoals bijv. het oiet-doorgaan van een railverbin ding tussen Leiden en Alphen aan den Rijn via Leiderdorp (Meren- wijk/middenberm van de Engelen- daal) en het niet-doorgaan van de doortrekking van de Engelendaal naar de Merenwijk, waarmede reke ning was gehouden. De agenda voor 10 Juni waarin deze voorstellen staan ziet er verder als volgt uit Voorstel tot verdaging van de beslissing inzake de vaststelling van het ontwerp-bestemmings-plan „Dwartwateringkade" voor ten hoog. ste drie maanden. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan „Ockenrode. Voorstel tot het nemen van voor- bereidingsbesl uiten betreffende de ge- bieden: a. Achthovenverweg, b. cen trum, c. Oranjewijk en Doeskwartier, d. Winkelhof, e. Oude Rijn. Voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht aan de Watersportvereni ging JDoeshaven". Voorstel inzake het slopen van de door de gemeente aangekochte gebouwen van de N.V. Vereenigde Touwf abrieken. Voorstel tot beëindiging van de verhuur van een perceeltje grond aan de Hoofdstraat aan de heer W. Schneider te Leiderdorp mJ.v. 1 Ja nuari 1975. Voorstel inzake de uitvoering van maatregelen naar aanleiding van de nota „Kan het ook anders met de Achthovenerweg". Voorstel tot het treffen van ver keersmaatregelen iin Bininenihof en 't uitvoeren van werkzaamheden (Gal- laslaa/n GrotAuslaan en Vossiuslaan) Bespreking van de nota inzake rijksweg 11/secundaire weg 6 en Burgemeester Smeetsweg. Voorstel tot het instellen van een onderzoek naar de winkelbehoeften in Leiderdorp. Voorstel tot vaststelling van de ontwerp-gemeenschappelijke regeling Gewest Leiden. Voorstel tot het beschikbaar stel len van lokaalruimte ten behoeve van diverse scholen. Voorstel inzake de toekenning van een vergoeding aan het bestuur van de Protestants-Christelijke Schoolver eniging te Leiderdorp met betrekking tot: a. de dekking van de uütgaven voor het vakonderwijs over 1971, b. het salaris van een logopediste over 1971, c. het salaris van een logope diste over 1972. Voorstel inzake het uitvoeren van werkzaamheden in het sport- en re creatiepark De Bloemerd. Voorstel tot wijziging van de V1 eeskeurmgaverordening Leiderdorp en de Verordening keurloon 1969. Bespreking amenderingen en vast stelling van de doelstellingennota; vaststelling van de prioriteitenstel ling. Voorstel tot het vaststellen van comptabiliteitsbesluiten. vol met theorie met als kernpunten een tien minuten dienstregeling en veel vrije busbanen werd door de commissie nauwgezet beoordeeld Over het algemeen kon de commis sie wel instemmen met de nota en SOS-dienst ook met het voorstel tot het in „le ven roepen" van een vervoer autori teit. De commissie besloot na een zeer langdurige bespreking positief te wil len adviseren aan B. en W„ zodat te zijner tijd deze nota door de .ge meenteraad behandeld kan worden. Leiden Zr. M. L. C. Prins-Snu- verink, Maredijk 161, tel. 23013: Zr. G. Th. Markmari, Ambonstraat 34, tel. 25819; Zr. Kdgters, Witte Singel 58. tel. 31055. Leiderdorp Zr. Bakker, tel. 14112. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 54500. Voorschoten Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan 25. tel. 4641 Warmond Zr. A. Vriend, Frie- zenhorst 23, Sassenheim, tel. 02533- 12022. hulpdienst, tel. 01710— Dierenhulpdienst. Cog nac van dag LEIDEN Wat is er mooier om in de maand, mei in het huwe lijksbootje te stappen. Dat dachten Janneke Rijnsburger en Henk Teske ook. En gis teren, op de laatste dag van deze schone meimaand hebben ze elkaar voor altijd het „jawoord" toegefluisterd. De ambtenaar van de burgerlijke stand heeft het nog nèt kunnen horen Janneke is majorettenleidster bij de muziekvereniging ..Nieuu: Leven". Een toepasselijke naam op de huwelijksdag. Leerlingetjes stonden op de trappen van het stadhuis om haar en haar echtgenoot te bejubelen. (Foto Jan Holvast) vorige speelde nog rol DEN HAAG Een geldboete van duizend gulden, twee weken voor waardelijke gevangenisstraf en zes maanden ontzegging rijbevoegdheid, beide met proeftijd van twee Jaar, luidde de eis van de officier van jus titie bij de Haagse rechtbank tegen een 36-jarige hovenier uit Leider dorp, die onder invloed van drank 'n auto ha dbestuurd. Uit het onderzoek bleek dat ver dachte een alcoholpromilage van 1,65 in zijn bloed had, wat driemaal de hoeveelheid is als 't toegestane maxi mum. Maar volgens verdachte zou dat mede een gevolg zijn van de kwart liter cognac, die hij de dag te voren had gedronken, maar dat be twijfelde de officier in sterke rrace. Omdat verdachte nog niet eerder is veroordeeld en zijn rijbewijs be roepshalve nodig heeft, wilde de of ficier met genoemde eis volstaan. De verdediger, mr. Gasille, vond dat er toch wel reden tot twijfel was inzake het onder invloed zijn en concludeer de tot vrijspraak. Vonnis over 14 da gen. Dag en nacht bereikbaar, tel 34687. Dierenambulance. Tel. 01710-84616. !nf o-sentrum In het Kreatief Sentrum is het Info-senibrum op de volgende tijden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOUR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B V Teleiooo directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Muider Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nunxners f 0.45 AojiinementsgeideD bij vooruit betaling te voldoen Bü automa tion.- verschrijving geen ad ministratie- eo incassokosten Nabezorging van 18.0020.00 u Zaterdag van 1600—18.00 a Telefoon 01710-30500,

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2