Driemanschap gaat „Dennendal" leiden Niet-etende Fuente is de leiding kwijt Ultimatum voor groepsleiders Gesprek over samen werking HAL-Brostrom Giscard en Schmidt zijn het eens over toekomst Europa UTRECHT Staatssecretaris Hendriks van Volksgezondheid heeft gisteren besloten een drie manschap aan te wijzen dat het beheer van Dennendal op zich moet nemen. De opvolging van Gay Balmaz is in overeenstem ming met de gedachten die de commissie-Langemeijer heeft. Ook het bestuur van de W.A. Stich- ^eeft er in toegestemd, wanneer da.4- gebeurt onder dezelfde voorwaar den als tijdens het beheer van Gay Balmaz. Realisering van de overdracht van het beheer, zoals volgens het minis terie nog enige dagen vergen. De namen van de drie leden van het driemanschap zijn nog niet bekend. De heer Gay Balmaz is bereid om gedurende de periode van enkele da gen het beheerderschap voort te zet ten. Gistermiddag heeft hij de vijf ont slagen groepsleiders laten weten dat ze tot en met de dag na Pinksteren (dinsdag 4 Juni) nog op Dennendal aanwezig mogen zijn. Daarna mo gen ze zich er niet meer vertonen. De heer Balmaz schrijft de ont slagen groepsleiders nog respijt te hebben gegeven "in verband met de inhoud en geest van pinksteren". De vilf groepsleiders die werden ontsla gen omdat ze zonder medeweten van Bo1maz met twaalf pupillen op zeil vakantie waren gegaan, keerden gis. termiddag met de pupillen op Den- PINKSTER CONFERENTIE SOEFI IN KATWIJK den ze het terrein en het paviljoens gebouw betreden. Over de brief van Gay Balmaz, heeft het DS70 tweede-kamerlid me vrouw Van Veenendaal vragen ge steld aan staatssecretaris Hendriks. Zij vindt dat deze brief niet in overeenstemming is met zijn uit spraken tijdens het kamerdebat en vraagt hoe lang de staatssecretaris toestaat dat recht en wet niet wor den gehandhaafd. Kabinet achter verdrag Parijs Joop Zoetemelk wordt r*og steeds verpleegd in een Parijs' ziekenhuis. Bij een valpartij in de Midi Lïberé liep hij ernstig hoofdletsel op. DEN HAAG Nederland zal bin nenkort als een der eersten het Ver- - drag van Parijs tekenen waarin de vervuiling van het zeewater van ar binet is hiermee gisteren akkoord STAP VOORUIT Ronde van Italië gegaan. In de toekomst zal een zwarte lijst worden samengesteld waarin stoffen zullen warden opgenomen waarvan het lozen geheel verboden zal war den. Daarnaast komt er een grijze Staatssecretaris Hendriks van lijst van stoffen waarvan de lozing Vólksgezondheid. drastisch zal worden beperkt. IN ONDERZOEK NAAR KANKER LONDEN (APP) In het Royal Marsden"-ziekenhuis in Londen, £3 *n nieuwe techniek in gebruik om in een vroeg stadium kanker te ontdek ken De nieuwe techniek is geba seerd op 't registreren van de echo's van geluidssignalen, hetzelfde prin cipe als de sonar, die wordt gebruikt duikboten op te sporen. ROTTERDAM (ANP) De Hol- De Broström Groep SAN REMO In een dramatische opwindende 14de etappe, die door De vS Tan dTÏShotechniek ^SSr dC Span" dC voortdurende re^n "iet de HAL, zijn dat er veel kleinere gezwellen lië. dat hi] tien dagen lang heeft ge- iu uw» ci v«i «.iuiiituc Jaard José-Manuel fuente het land Amerika Lijn in Rotterdam, werken op het ogenblik al samen in ontdekt kunnen worden dan met V&n d* Rond' van Ita" voert op het ogenblik besprekingen, de Atlantic Container Lijn, die tien röntgenstralen Zwe- jaar geleden werd opgericht. KATWIJK Met het thema "Ver ruiming van bewustzijn, mystieke ervaring, wegen naar vrijheid", houdt de Soefi-beweging dezer da gen tot en met 3 Juni een Pinkster conferentie in haar gebouw de Uni- versel "Murad Hassil" te Katwijk aan het einde van de zuid-boulevard. Het thema van de conferentie zal door een aantal sprekers worden be licht. zoals prof. dr. G. Quispel (toelichting op de mystiek bij Do stoievsky en Solzjenitsyn), Prater H. van Hevster (Zen-meditatie) Fazal Inayat-Khan (kleinzoon van de stich ter van de Soefi-beweging met "We gen naar vrijheid"), mevrouw Belle Bruins (Religieuze ervaring in fy siek contact van dr. M. Lietaert Peerbolte), en drs. G. S. de Lange, arts (Inzicht en suggestie bij geeste lijke ontwikkeling). Leeropdracht in Leiden voor dr. C.A. Tukker Het Leidsch Universiteits-fonds heeft de faculteit der godgeleerdheid te Lei den in de gelegenheid gesteld om aan dr. C. A. Tukker, hervormd predi kant te Ka me rik, een leeropdracht te verstrekken in de geschiedenis van protestantisme. Daarmee hervat de faculteit een oude traditie. Dr. A. Eekhof was de eerste die deze leeropdracht vervulde (sinds 1914), eerst- als buitengewoon hoog leraar, later in het verband van de algemene opdracht voor kerkgeschie denis. Dit verband is in 1966 verval len. Het is de bedoeling dat dr. Tuk ker een wekelijks college in dit vak zal geven. Daarnaast heeft het-hoofdsbestuur van de Gereform. Bond in de her vormde kerk aan dr. Tukker ver zocht om bijzondere aandacht te ver lenen aan die theologische studen ten te Leiden die zich voor hun ko mende predikantschap in de her vormde kerk op de gereformeerde bond willen oriënteren. Tevens is door de hervormde kerkelijke hoog leraren te Leiden aan dr. Tukker gevraagd om gedurende de aanstaan de vacature prof. Rasker (die t.z.t. wordt opgevolgd door dr. M. H. Bol- kestein) zijn medewerking te ge ven voor de colleges in de geschiede nis der hervormde kerk. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Huizen: J. de Vreugd te Haaften. Bedankt voor Zevenhuizen (Zuid- Holland) toezegging: C. S. Ver- woert te Menaldum (Friesland) voor Rijssen en voor Meerkerk W. G. J. van der Sluys te Moerkapelle. Aangenomen naar Metslawier- Nijawier: H. A. Denkers te Han- tum ca., tevens werkzaam in het oecumenisch centrum te Bendorf in Duitsland. GEREF. KERKEN VRIJGEM. Beroepen te Mussel: J. A. van de Velden (voorheen missionair predi kant) te Enschede-Noord. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te ZwaagwesteindeJ. Westerink te Nunspeet. OUD-GEREFORM. GEM. in NEDERLAND Beroepen te Doorn: C. Smits te met de grootste rederij den de Broström Groep, we samenwerking te komen. De direc tie van de in moeilijkheden verkeren de Rotterdamse maatschappij heeft dat gistermiddag meegedeeld. HAL en Broström hopen de samenwer- kingsbesprekingen voor het eind van het Jaar te hebben afgerond. De samenwerkingsgesprekken zijn in de eerste plaats gericht op de ak- tiviteiten in de zeevaart en op die in het achterland-vervoer. Hoewel de Broström-groep ook enige cruise schepen en schepen voor speciaal vervoer exploiteert, valt het slecht renderende cruise-bedrijf van HAL, GRONINGEN De provincie Gro en van de HAL-dochter "Boig Lift", «ringen zal een links meerderheids- (zware transporten) buiten de reeks college Merckx. De Meerderheids- college van „links" in Groningen Met deze nieuwe methode kunnen dragen, verloren gezwellen, die nog kleiner zijn dan een halve millimeter, ontdekt worden, terwijl de bestaande technieken ge zwellen pas registreerden als ze 2,5 tolt 5 cm groot waren. beruchte wegen van de Monte Ceppo liep, maar omgeleid werd en daar door tot 189 kilometer uitliep, werd zijn „schaduw" de Italiaan Guiseppe Perlotto, die van de met 20 seconden voorsprong op zijn Vueita verloor op de Belg in deze landgenoot Panuzza de finish in San etappe liefst acht minuten en daar- Remo passeerde. Panuzza had op gesprekken, zo is meegedeeld; Gedeputeerde Staten krij gen. dat steunt op 28 van de 55 sta- De wijd vertakte Broström groep tenzetels. Het college zal bestaan uit heeft een vloot van ongeveer 70 vie schepen en tal van dochtermaat- tij schappijen die zich richten op het land-zeevervoer. Bij het concern, werken ongeveer 12.000 mensen. De avond besloten, nadat de CE)A "op- eerste ronde van hun overleg be- Holland-Amerika lijn heeft onge- nieuw geweigerd had twee andere eindigd. Giscard zei dat zij het kandidaat-gedeputeerden uit deze kring voor te dragen dan de zitten- vertegenwoordigers van de Par- an de Arbeid, een van de CPN kansel*er Helmut Schmidt en de ;n van de PPR. Franse president Valery Giscard De PvdA-fractie heeft dit gister- d'Estaing hebben vrijdagochtend de tevens de slag voor de eindzege zijn beurt weer een voorsprong van deze Giro. Overwinnaar van deze 20 seconden op drie man. Daarna volgde een groep bij wie de Belg Merckx, die een achterstand opliep van ruim twee minuten. Desondanks veroverde de Belg de leiderstrui op Fuente. Hij heeft in het algemeen klassement nu een voorsprong van 25 seconden op de Italiaanse coming- man Glambattista Baroncchelli. De bijna „traditionele" inzinking van Fuente had weer een simpele verklaring. De veelal alleen maai met zijn benen, maar niet met zijn hoofd koersende triomfator van de Ronde van Spanje, vergat te eten en Kreeg daardoor maagkramp, een PARIJS (AP) De West-Duitse card tegen Journalisten. Voor de bij wielrenners zeer gevreesde kwaal. dat samenwerking kan lei- de gedeputeerden Cazemier en Veen- den tot enkele aantrekkelijke voorde- kamp. Bij de linkse partijen in de Jen. De HAL voegt daaraan toe dat Groninger staten bestaan geworden over de Europese ge meenschap, „het behoud van wat wij bereikt hebben en de voortzetting van de opbouw ervan". Hij ontkende dat Frankrijk in de bestuurlijke huidige penibele economische situatie PvdA-woord- om Westduitse hulp heeft gevraagd, reeds eerder uitgesproken voorkeur, voerder ten aanzien van deze twee ..Frankrijk heeft helemaal geen voor intensivering van de internatio- zittende CDA-gedeputeerden. Vijf Ju- buitenlandse hulp nodig. We kun- nale betrekkingen. "'Bij het onder- ni zijn de verkiezingen voor de ge- nen de situatie zelf rechttrekken en zoek naar samenwerkingsmogelijk- deputeerden. dat zijn we van plan ook", zo zei Gis- heden zal de vergroting van de eco nomische activiteit met de daaraan verbonden werkgelegenheid op de voorgrond staan", aldus de gezamen lijke verklaring. Frans-Westduitse top speculeerd dat Bonn op een of ande re manier economisch een helpende hand zou geven aan Frankrijk. De nieuwe Franse president ver oorzaakte enige opschudding t< op ge- die uitsluitend ontstaat door honger en alle kracht uit de benen haalt Merckx was in San Remo zeer te vreden met het behaalde succes, maar gaf wel te verstaan dat hij het dit izoen zwaarder had dan ooit om brak met het protocol en met zijn de concurrentie te controleren. Westduitse gast meevvndelde naar diens hotel, op 200 meter afstand van het Elysee. Voorbijgangers keken verbaasd toe. De besprekingen van vanmorgen zullen zijn gewijd aan de interna tionale monetaire situatie en han delsproblemen. ZATERDAG 1 JUNI 1974 Tennis jeugd strijdt om districttitels VOORSCHOTEN Ook g-'stermid- dag heeft de jeugd uit het distriot Leiden op de banen van Fore scat©, waar om de districtstiiteüs wordt ge streden, verscheidene bijzonder aar digs partijen gespeeld. In de leeftlHs. groep jongens t.m. 18 Jaar liet Bub v. d. Zee weeT eens duidelijk b' en, dat hij tot een van de serieuze 'c n- didaten voor de kampioenstit 1 be hoort. In snel tempo zette hij Ge v-d Tankelaar met 60, 6—1 aan e kant. Esther Mulder bondode sr|jd aan tegen Loes Meilink. Vooral Ln de eerste set verkeek Esther Mulder zich vaak op de veelal zachte tweede ser vice van Loes Meilink en liet zich ook nog al eens verleiden om te snel te willen scoren tegen de op zeker heid spelende tegenstandster. Toch wist Esther Mulder de eerste set op haar naam te schrijven: 9—7. De tweede set kreeg een heel ander ver loop. Waarschijnlijk gestimuleerd door de winst van de eerste set, had Esther Mulder nu geen moeite om met duidelijke cijfers de winst binnen te halen. Een bijzonder eigenaardig verloop had de partij tussen Marcel de Bakker en Paul 't Mannetje. In de eerste set had Marcel de Bakker geen moeite met het spel van Paul 't Mannetje: 6—2. Het zag er naar uit, dat de tweede set hetzelfde ver loop zou krijgen, maar tot ieders ver bazing bleek dat niet het geval. Nu was het Paul t Mannetje, die de bo- ventoon voerde en zijn tegenstander slechte één game toestond. In de der de en beslissende set bleek echter duidelijk dat Paul 't Mannetje teveel van zyn krachten had gevergd. Hij moest dan ook met de sprekende cij fers van 60 de party uit handen geven. Voor Helène van Paridon was het gisteren niet zo'n heel erg vreugde volle dag. In haar party tegen San dra Rooyaards lukte het /haar niet om ook maar één game te bemach tigen. Met tweemaal 60 kon Sandra Rooyaards als winnares van het gra- vel stappen. TON CREPIN RENSENBRINK BLIJFT BIJ ANDERLECHT ZEIST De komst van Rob Ren- senbrink naar Ajax is uiterst on- waarschyniyk geworden. De links buiten van Anderlecht. die nog voor zeven jaar aan de Belgische kam- pioensploeg is gebonden, heeft een salarisverhoging aangeboden gekre gen, waar hy geen „neen" tegen heeft gezegd. Rensenbrink: „Ik heb laten weten dat ik het daar voor doe en dus zit lk eigeniyk aan Ander lecht vast. Het is voor negentig pro cent zeker dat ik blijf. Rob Rensenbrink hoopt intussen wel dat de laatste pogingen van Ajax om hem alsnog in te ïyven dezer dagen succes zullen hebben. De linksbuiten: „Vandaag of morgen praat 'n AJax- delegatie met Vandenstock. Ik wil graag naar Amsterdam, vooral voor myn vrouw en kinderen. Maar als het niet anders kan dien ik myn voetballeven ik ben 33 Jaar als myn contract afloopt by Ander lecht uit. Per slot van rekening heb lk het daar goed" Kampong wint UTRECHT In Utrecht is het toer- dan vorig nooi begonnen om de Europa Cup voor hockey kampioenen. De uitsla gen van de eerste dag zyn: poule A: Frankfurt Warta (Polen) 1-0, poule B: Kampong Lyon 6—0. poule C: Kopenhagen Köln 1—4, poule D: Napels Rotweiss 3—0. Gevechten in Rome Linkse groe pen hebben in Rome twee gebouwen van de meo-fascisten aangevallenen met neo-fascisten op straat gevoch ten. In een van de gebouwen zijn twee brandbommen geworpen. De politie heeft de vechtenden geschei den. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN 31/5, groenteveiling: waspeen per kist AI 11801450; All 260—1080; AH nieuw 3330—339C; Cl 1150; CH 440—1180; andijvie 48—52; bospeen 95122; bos- 33; bo6kroten 54; sla 1220; 27; snijbo- spitskool 31 61 118—120; 811 33—53; krulpeterselie 6264; radys 27; snijbo nen 250410; spinazie 16; spitskool 62; selderie 7—37; bloemkool 61 120; 611 87; 81 118lf~ 81; 1011 51—59. RIJNSBURG 5 Per kilo: waspeen 38—60. Per bos: i dijs 20—21; bosuitjes 34—36. RIJNSBURG 31/5. bloemenvei ling: Alstroemerla Anjers Am 27; An' 16; Campanula 25; Eremerus 26; Idem C Korenbloemen 27; Anthurium 1.50; Cal'.a Chrj Lelie kelk 15; Idem tak 30; Liatrls 25; Margrlte wit enk. 8; Orchideeën 30; Papaver 8; Pioenen 48; Pyrethrum 5; Rozen gr.bl. 31; Idem kl.bl. 16; Sca- biosa 17; Stephanoüls 2; Violieren 18; Anjere: tros 26; Diverse snijblomen 16; Diverse snijblomen imp. 46; Anjers Am. imp. 19; Alstroemeria imp. 13; Liatrls imp. 29; Anjers tros imp. 21; Begonia 1.23; Boug.vllle 5.67; Dlv. potplanten 47; St. Paulea 97. Per bos: Chrys. tros Irc. 66; Duizendschoon 86; Freesla 1.11; Iris 1.34; Ixla 89; Lathy rus 83; Div. snybloemen 1.28; idem imp. 2.27; Statlce 1.99; Tulpen k. gr. 42; Narcis k. gr. 37. ROELOF ARENDSVEEN 31/5, bloe menveiling: Anjers 1940; Charmeur 4245; Rozen Garnette, Marimba. Ca rol. Zorina. Esther Ofarlm 1218; Ca rina. Motmea 1824; Ilona 3048; Be linda. Mercedes 1927; Sonia, Super Star 25—39; Violieren 16—29; Alstroe merla 18—31; Gerbera's 23—28; Lelies 2537; Allium 1420; Pioenrozen 30 49 p. st. Trosanjers 1.902.50; Chrys-Jaarr. 1.702.15; SniJgroen 1.20 —1.35; Colvllleis 1.50—2.60; Brodea 70 —1.65; Freesia 80—1.85; Irissen 70— 1.80; Duizendschoon 55—1.45; Mar- BTieten 80—1.70; Esther Read 80—1.35; athyrus 80—1.00: Anemonen 42—52; De uitslag van de 14e etappe is: 1. Oiu*eppe Periet to (It.) 5.21.58. 2. Waldimiro Panizza (It.) op 21 se conden. 3. Giovanni Baronchelli (It.) op 40 seconden. 4. José Luis Uribe- zubia (Sp.) z.t., 5. Lopez Carrill (Sp.) Rrnnhnrp z.t., 6. Franco Bitossi (It.) op 2.18, JUl UUllLtl C- 7. Roger de Vlaeminck (Bel.) z.t. 8. Constantino Conti <lt.) z.t.. 9. Francesco Moser at.) z.t., 10. Felice LEIDEN Nu de overschryvings- Gimondi (It.) z.t., 11. Henny Kui- Overschrijvingen periode sinds vannacht twaalf officieel is verstreken kan worden vastgesteld dat UVS 13 spelers heeft zien vertrekken en zestien nieuwe z.t., 12. Eddy Merckx De Pool Ryszard Szurkowski voetballers heeft kunnen begroeten, heeft de vijfde etappe van de Ronde Tot de vertrekkende spelers behoren van Engeland voor amateurs gewon- zoal8 bekend: John Gillis Hendrikse (beiden komen In Chester Hij legde de 148 kilometer. Nottingham, af in 3 reserve-doelman Wim Eradus (Lug- de Engelsman Hallam eindigde op dunum) en Koos Fasel (ASC). Nieu- de derde plaats. In het algemeen we blauwwitten zyn: Cor Pennen- klassement bezet Szurkowski nu de burg (overgekomen van Roodenburg) eerste positie. Bram Franken (DOCOS), A. Bakker (ARC), Teun Hoek, Cock van Weer- lee en Wim v. d. Linden (allen LFC). Noordwyk zal in de nieuwe competl- WlC^i (Pol.) z.t., 3. Ian Hallam (GB) tie o.m. kunnen beschikken over de z t- 4- Herman Snoeyink (Ned.) z.t., van de SJC afkomstige aanvaller 4 Aad van den Hoed (Ned.) z.t., 6. Arie Weyers. Fagerlund (Zw.) z.t., 7. Kanel (Zwit) 41,39. Algemeen klassement: VOETBAL Bulgarye heeft het UEFA-toernooi gewonnen door in de fTV eindstrijd Zuldsllvië met 1-0 te ver- 'J'5®,07' h ,vj\" Hoek slaan. In de 28ste minuut scoorde JÏJr Krasimlr Mankov de winnende tref- 'UIJ Fagerlun<i 17'57'04' fer. Het is de eerste keer dat Bul- 6 Snoeyink 1157,23. Chansons in Scarabee" De KRO-televisie zendt morgenavond (Nederland I. 20.40— 21.30 uur) een show rond Rob de Nijs uit. Rob de Nijs ont vangt als gaste o.a. Willeke Alberti. Syrië-VS Amerika en Syrië heb ben afgesproken volgende maand hun diplomatieke betrekkingen vol ledig te herstellen. Dit heeft het in Beiroet verschynende party loze blad „An-Nahar" uit diplomatieke bron in Damascus vernomen. Syrië verbrak de betrekkingen met Ame rika tijdens de oorlog ln het Mid den-Oosten van Juni 1967. DDR-Laos Oost-Duitsland en Laos hebben ln Moskou overeenstem ming bereikt over het aanknopen van diplomatieke betrekkingen, zo meldt het Oostdultse persbureau B^dartideT uitP?ans-Deen- se ouders, zingt naast Franse en En gelse liedjes enkele Deense liedjes. En vooral deze Deense liedjes slaan enorm aan, waarschijnlijk door het unieke daarvan in de Nederlandse chanson-cultuur. Trille zingt haar chansons met 'n glaszuivere hoge stem, die het best te vergelijken is met de stem van Joni Mitchell. LEIDEN De momenteel in Ne derland verbyvende Francaise Tril le Bedarrides treedt maandagavond a.s. op in Café-Chantant Scarabee. Trille is druk bezig om door te bre ken in het Nederlandse muziekwe- reldje. Zij zong in Ronnie Potsdam mers radioprogramma „Bon Mar riage". Daarmee had zij zoveel suc ces, dat Hans van Wilgenburg haar liet optreden in zijn "Van 12 tot 2". ADN. Postbodes demonstreren Honder den postbeambten hebben ln het cen trum van Madrid een korte betoging gehouden voor meer loon. Zulke de monstraties zijn in Spanje verbo den en de betogers verspreidden zich voordat de politie verscheen. De be ambten willen f 250 per maand meer verdienen. van Njord LEIDEN De Leidse studenten- roeivereniging „Njord" die sinds 22 meii JJ. het prod'lkaat „Koninklijke voert, heeft ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan een brochure over de roeisport uitgebracht. Het doel van het Zwanencomité, om bij de Eeuwfeestviering propa- gand ate maken voor deze sport is door middel van deze brochure èn door de met hetzelfde oogmerk ver vaardigde film „Ga aan de haal", verwezenlijkt. De zestiental pagina's tellende brochure, verlicht met fo to's bevat een inleiding van dé be kende sportredacteur Theo Koomen. Het ligt in de bedoeling „De Roei- wijzer" landelijk te verspreiden on der middeObare scholieren en leden van burger- en studentenroeivereni gingen, met als voornaamste oog merk een einde te maken aan hard nekkige misverstanden omtrent Jeugd- toer- fuif- en wedstrijdroeien, benodigd materiaal, mentaliteit en kosten. VOETBAL Het Nederlandse da mesvoetbalteam heeft gisteravond in Groningen van Engeland met 0—3 Verloren. Bank overvallen in Zwijndrecht ZWIJNDRECHT Drie mannen hebben gisteravond omstreeks acht uur de beheerder van de bondsspaar bank aan de Burgemeester Jansen- laan te Zwijndrecht, die Juist afge sloten had en naar huis wilde gaan, gedwongen de bank weer te openen en het in de kluis voorradige sreld aan hen te geven. In de kluis lag f 10.000. De beheerder.de 25-Jarige J Nou- wen werd bedreigd met iets dat op een wapen leek, zoals hij de politie vertelde. De drie mannen sloten hem op in de kluis en verdwenen. Door middel van de alarminstallatie slaag de de heer Nouwen er korte tijd la ter in de politie te waarschuwen. Die ondernam onmiddellijk een speur tocht, zonder resultaat.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 10