GRATIS 20LANDEN de postgiro Franse interesse voor Piet Keizer og tien dagen in et ziekenhuis Haiti ook tegen militair elftal heel matig; 4-1 |>etemelk voortdurend last van hoofdpijn Valentijn beste sprinter Swift GER BLOK NAAR KNVB maar met de Postgiro betaalkaarten kunt u terecht in meer dan om zonder kosten vreemd geld op te nemen. da's makkelijk! Zuid Limburg massaal boos op Rinus Michels Nicholson gelooft er nog in SPORT AGENDA SPORT OP POSTZEGELS KOERSEN xN HILVERSUM SDAG 29 MEI 1974 PAGINA 17 AMSTERDAM Er bestaat Franse interesse voor de AJax- aanvoerder Piet Keizer. Zowel Olympique Marseille als Paris Saint Germais, 'n club die dit sei zoen is gepromoveerd naar de hoogste afdeling van 't Franse voetbal, hebb enhun oog op de Ajax-linksbuiten laten vallen. Kei zer staa nog tot '76 onder con tract staat bij de Amsterdamse formatie "Ik ben in tegenstel ling tot vroeger wel geinteres- seerd. Maar het is allemaal af hankelijk van de ontwikkelin gen bij AJax. Maar eens één of twee seizoenen spelen in een an dere omgeving trekt me wel aan", zegt hij laconiek. Overigens is Keizer, na afloop van het vol gend seizoen transfervrij, in ver band met zijn leeftijd (Keizer wordt volgende maand 31 jr.) Maar Piet Keizer, die reeds zo'n veer tien seizoenen bij Ajax een glans rol vervult, heeft nog geen enke le beslissing genomen. "Een en ander is nogmaals afhankelijk van het feit hoe AJax zich ver der ontwikkeld. Hoe wordt de po sitie van Kraay? Wat voor be voegdheden krijgt hij? Zal hij voldoende armslag krijgen om alles zo te regelen als nodig is? Ik ken Kraay enigszins en vind dat hij zeer modern denkt. Maar kan hij zijn denkbeelden uit voeren"? Voorlopig heeft Piet Keizer zijn hoofd echter niet bij een transfer. De wereldkampioen schappen naderen en dat vindt hij belangrijker, alhoewel hij wel hoopt voor het vertrek van de ploeg meer duidelijkheid over en van AJax te hebben gekregen. Verdacht Voorzitter Claude Cuny van de Franse eerste-divisieclub Nancy is er in geslaagd de Fran se voetbalbond over te halen 'n onderzoek in te stellen naar het verloop van verscheidene wed strijden, die het afgelopen week einde zijn gespeeld. Het gaat om de ontmoetingen ReimsMonaco '84) en SedanTroyes (43). Als gevolg van deze resultaten werd Nancy (naast FC Paris en Sedan) de derde degraderende club door een slechter doelge- middelde dan Bastia, Monaco en Troyes. De laatste twee clubs kwamen op gelijke hoogte door de bonuspunt-regel die inhoudt dat elke club die drie keer of meer scoort een punt extra krijgt. Monaco, dat met 08 achter stond, maakte in het laatste half uur tegen Reims nog vier doel punten en Troyes scoorde tegen Sedan ook in de laatste dertig minuten drie keer. De heer Cuny vindt dit ver dacht. "Ik wil niet zeggen dat alles van tevoren afgesproken is", aldus de voorzitter van Nancy, "maar wel is duidelijk geworden dat de wedstrijd in Reims een lachertje was, waarvan wij het slachtoffer zijn geworden". De Franse voetbalbond heeft al be kend gemaakt dat de wedstrijd resultaten van afgelopen zater dag niet officieel zijn, voor de speciale commissie zijn Onderzoek heeft afgesloten. Het bonuspunt-systeem werd aan het begin van het afgelopen seizoen ingevoerd om het spel aantrekkelijker te maken, wat niet is gelukt. Blaren Udo Lattek is gisteren niet aangetreden voor de tweede etap pe van zijn voetreis Neurenberg- München. De clubarts van Bay- ern München had het de oefen- meester om gezondheidsredenen sterk afgeraden. Maandag liep Lattek in grote hitte de 4 kilo meter van Neurenberg naar Weis- senburg, waar hij met aanzien lijke blaren aan de voeten uitge put aankwam. De trainer, die destijds had aangekondigd de tocht te zullen maken als Bayern de Europacup won, had trouwens besloten zich van een kunstgreep te bedienen. Een slimmerd had hem er name lijk op gewezen dat in het Pfalz- gebied (bij Amberg) eveneens een 'München' ligt, een klein dorpje, slechts 35 kilometer van Neuren berg. Lattek was van plan zich dinsdag naar Neurenberg te la ten terugrijden en dan de afstand naar klein-München in één ruk af te leggen. Hij zal dit nu ver moedelijk doen op 10 juni. Het opgeven van Udo Lattek komt als een niet geringe opluch ting voor zijn spelers Johnny Hansen en Viggo Jensen, die hun trainer (39) vergezellen. Ook zij kampen met blaren. "Dit is oneindig veel inspannender dan een voetbalwedstrijd", aldus Han- Blessure 9 In het Braziliaanse trainings kamp in Herzogenhorn maakt men zich zorgen over Clodoaldo. De 24-jarige vrij verdediger liep zondag in het oefenduel tegen een selectie van spelers uit Zuid- west-Duitsland een ernstige dij beenblessure op, die mogelijk zijn deelneming aan de eindronden van het toernooi om het wereld kampioenschap in gevaar brengt. Clodoaldo (voluit Clodoaldo Ta- vares Santos) zag zelf zondag de toekomst donker in. Hij verzocht de begeleidende arts, Lidio Toledo, zelfs hem maar naar huis te stu ren, omdat hij drie maanden ge leden al door dezelfde blessure werd geplaagd. Inmiddels schij nen echter onderwater-massages van de beroemde verzorger Ame- rico verlichting te hebben ge bracht. Het is de bedoeling dat Clodoal do op 3 juni in de laatste oefen wedstrijd van Brazilië (tegen FC Basel) wordt ingezet. Mocht deze test niet goed verlopen, dan wil trainer Mario Zagalo, Carbone van Botafogo uit Brazilië laten overkomen. IESNES Joop Zoetemelk tien dagen in he t ziekenhuis iuresnes moeten blijven. Gis- rgen werd de Nederlandse kampioen in het ziekenhuis omen omdat hij nog steeds van hoofdpijn na zijn val de finish van de eerste in de Midi-Libre op woens- 2 mei. artsen van de afdeling neuro- gie in het ziekenhuis van Su- hebben na een dag van on- kingen nog onvolgoende in de oorzaken, die leiden tot ortdurende hoofdpijn van Zoe- Daarom werd gisteravond in medische communiqué slechts I dat de patiënt sinds zijn val oortdurend verschijnselen ver een shock-toestand. Het in vervolgde: "Er is geen re- nemen dat de val een idiging van de hersenen tot heeft gehad. Er bestaat op nkele wijze gevaar voor Zoe- emelk zal nog een aantal on- kingen dienen te ondergaan i preciese diagnose kan wor- gesteld. Sinds zijn opname Nederlandse wielerkam- geen moment het bewustzijn verloren, maar de artsen achten 't de Nederlander mentaal nogal aan- desondanks beter dat hij voorlopig geslagen door zijn voortdurende geen bezoek ontvangt. Volgens hoofdpijnen. Caput: „Hij vroeg, ploegleider Caput, die gistermorgen waar heb ik dit mu aan verdiend en vroeg bij Zoetemelk is geweest, is zal ik ooit weer op de fiets kunnen stappen"? RIJNSBURG Cees Valentijn, heeft het tweede deel van het club kampioenschap van Swift, de sprint wedstrijden. op zijn naam gebracht. Op de Vinkenweg in Rijnsburg toonde Valentijn zich oppermachtig. In de finale versloeg hij Frans van Duuren. Derde werd Teun van Duuren ea vierde Gijs Helmus. In de strijd om het algeheel kampioen schap, een rit met alle kampioenen, ging de overwinning eveneens naar Valentijn vóór Peter Post, Theo Hoogkamer en Aart de Jong. Uitslagen: Junioren: 1. Peter Post; 2. Peter Kok; 3. Evert Voskuil. Nieuwelingen: 1. Aart de Jong; 2. Leen Janszen; 3. Jacq. Aertssen. Stand na twee wedstrijden bij de amateurs: 1. Cees Valentijn; 2. Teun van Duuren; 3. Wim van Velzen; 4. Chris Kempenaar. A.s. vrijdag wordt het derde deel van het clubkampioenschap verreden In de Vierambachtspolder nabij Woubrugge is een tijdrit geprogram meerd over 36 km. Start om 18.45 ZEIST Ger Blok (34) trainer, van het inmiddels opgeheven De Volewijckers heeft gisteren een con tract getekend bij de KNVB. De le raar lichamelijke opvoeding aan een Amsterdamse MAVO zal zich full time gaan bezighouden met Jeugd- plan Nederland en de opleiding van de cursisten voor de trainersopleidin gen. ADVERTENTIE Wie Postgiro heeft reist rustiger, zonder nodeloos veel geld op zak. Met de veilige girobetaalkaart kunt u in meer dan 20 landen geld opnemen. Gewoon bij de meeste postkantoren. En zonder bijkomende kosten! Op vertoon van uw geldig paspoort krijgt u een vast bedrag per kaart uitgekeerd. U kunt het betaalpasje dus veilig thuis laten. Tja - de Postgiro zorgt ook in het buitenland voor gratis gemak. Liefst in meer dan 20 landen! Algerije: DA 200. Andorra: Pts 2000 of Ffrs 200. België: 612000. Cyprus: C£ 15. Denemarken: Dkr200. Duitsland: DM 100. Finland: Fmk 100. Frankrijk en Monaco: Ffrs 200. Ierland: l£ 15. Israël: IL 150. Luxemburg: Lfr 2000. Marokko: DH 200. Ned. Agtillen: Naf 100. Noorwegen: Nkr 200. Suriname: Sf 55. Tunesië: DT 20. Turkije: LT 500. Verenigd Koninkrijk, Guernsey en Jersey: 15. Zweden: Skr 200. Zwitserland en Liechtenstein: Frs 200. Spurs-spelers in Rotterdam. Links op de foto Mike England, in het midden Martin Chivers, die staat te treuren hij een gebroken fles. ROTTERDAM Bill Nicholson, de nanager-coach van Tottenham Hot spur, is ervan overtuigd dat zijn ploeg i/anavond in de tweede finalewed- itrijd van het UEFA-cup toernooi te- ?en Feyenoord beslist niet kansloos is. "Er is nog niets verloren. Wij ko nen hier met als uitgangspunt het gelijke spel van 22 uit Londen. Bij le uitwedstrijden in het toernooi om ie UEFA-cup hebben wij dit seizoen iltyd goed gespeeld en ik geloof dat lit voor ons een goed voorteken is." Nicholsen zit nog met twee poble- uen. Vrije verdediger Beal, die in de :erste wedstrijd tegen Feyenoord net nog een kwartier te spelen met ■en verdraaide enkel van heit veld noest, is nog met fit. Bovendien is ;en andere verdediger. Evans niet he emaal blessure vrij. Evans, uit wiens rrije trap vorige week in Londen de doelpunten van de Spurs ontston- len, heeft een voetblessure. Ten aan- :ien van Beal ziet Nicholson het som ber in. "Wanneer Beal niet kan spe len zal ik waarschijnlijk Dillon, die in Londen ook inviel, opstellen. Evans sal zoals ik het nu kan bekijken wel in de basisopstelling staan." Het niet meespelen van de geschor ste Wim van Hanegem vond Nichol son, hoewel hij het niet direct zo uit sprak, wel een voordeel voor de Spurs. 'Van Hanegem is een uitstekende /oetballer, fysiek sterk en goed in de lucht. Zo'n speler kan een ploeg noeilijk missen. Toch geloof ik niet lat het voor Feyenoord zo'n groot probleem zal zijn. De Rotterdammers hebben een aantal goede reservespe lers, dat heb ik in de keren dat ik Feyenoord bezig zag, wel kunnen vaststellen. Dat is juist een van de sterke punten van de ploeg." Voor Tottenham Hotspur is het veroveren van de UÉFA-cup een jiterst belangrijke zaak. "Wanneer wij de cup niet winnen zijn wij vol gend seizoen verstoken van elk inter nationaal contact. Wij moeten dan weer helemaal opnieuw beginnen", aldus Nicholson. En daarna lachend: "We winnen de UEFA-cup ook. Dat zijn wij wel verplicht. Ons jeugdteam heeft afgelopen zondag het Feyen oord jeugdtoernooi gewonnen en on ze reserves legden beslag op de Lon- dense beker. Dan moet het eerste team toch de UEFA-cup winnen." De vermoedelijke opstelling van Tottenham Hotspur is: Jennings. Evans, England, Beal of Dillon en Naylor Pratt, Coates en Perryman Mc Grath, Chivers en Peters. Maastricht Het Maastrichtse reisbureau Schoonbrood heeft het sein gegeven: Zuid-Limburg is mas saal verontwaardigd. In een aan Rinus Michels verstuurd telegram stelt het reisbureau Oranjes super visor op de hoogte van het voorne men om vanaf nu alle boekingen naar de wereldkampioenschappen voetbal stop te zetten. De reden: het uitzeven van de (vaak nukkige) vedette Willy Brokamp. Algemene klacht: eens te meer heeft Michels op een Hollands onderonsje aange stuurd. Ter informatie: Hollanders, worden van Roodeschool tot Maas tricht al diegenen genoemd, die in het Westen van dit land woonach tig zijn. Vreemd genoeg deelt vedette Bro kamp die gramschap niet of nauwe lijks met zijn verstoorde provincie genoten. Eerder al deelde hij aan MVV-spelers mee dat het hemzelf verwonderde dat Michels hem als mogelijke „München-ganger" hand haafde. Brokamp in die dagen: „Ik ben aan een voor mijn doen minder goed seizoen bezig. Ik draai om wat voor redenen niet, zoals ik graag zou willen". En Brokamp nu: „Ik berust erin. Het zal wel correct zijn dat Michels me liet vallen". Wat in Maastricht opvalt is dit. De Limburger mag zich morrend tegen Michels hebben gekeerd, Brokamp blijkt niet geliefd. Zoals vrijwel overal, wordt dat gevoel ingegeven door naijver. Maar Brokamp heeft meer tegen. Want tegen het grote salaris dat hij er ten tijde dat Feyenoord poogde hem in te pal men, uitsleepte, zet Brokamp, aldus de man in de straat, een voor een profvoetballer slordige levenswandel. Voetbal Het voetbalelftal van Saarland is gisteravond in Nunspeet duidelijk sterker gebleken dan het Nederlands amateurelftal van spe lers onder de 23 jaar. Saarland won met 4—1, Verder communiceert Brokamp nauweliijks dan wel gebrekkig. Kort om, dat Brokamp als held wordt vereerd is het gevolg van het feit dat Limburg iemand nodig heeft om trots op te zijn. Alzo riep Bro kamp, „de stille vedette bij gebrek aan beter", de stuwaardse gevoelens wakker in Limburg, toen hij bij Michels door de zeef tuimelde. Betaald voetbal NACOMPETITIE EERSTE DIVISIE Tweede Pinksterdag Vitesse—Fortuna SC; Wageningeai— SC Amersfoort. 7 erdagamateurs IIALVE FINALE BEKERCOMPETITIE RozenburgGo Ahead K (terrein Nunspeet); IJsselmeervogelsGVW Cricket HOOFDKLASSE Quick HgUD;Rood en WitHercu les; VOC—HBS. Softbal HOOFDKLASSE CeleritasKennemer Intersport OG (31/5); Shell—Bloemendaal; Terras, vogelsTempo Team HHCVodo SCSchuit Copex DSS (3/6). Honkbal Orwo HCAW—Feyenoord. (1/6); O WORaak Nicols (1/6); Schoten Luyoks Giants; SpartaADO (1/6) FeyenoordOrwo HCAW; Raak Ni- cols—O WO; Luycks Giants—Scho ten; ADO—Sparta. Voetbal Jong Hongarije heeft gisteren in Boedapest dankzij een overwinning van 40 op Oost-Duits land de Europese beker voor lan denploegen gewonnen. Heit elftal, dat in de kwartfinale Jong Oranje uitschakelde met één doelpunt ver schil, had de eerste finalewedstrijd, in Oost-Duitsland met 23 veiio- HAAG Op 5 juni geeft de Nederlandse PTT een serie van twee sportzegels uit, waarvan een zegel in de waarde van 25 cent gewijd is aan voetbal en een zegel van 40 cent aan tennis. De uitgifte van de voetbalzegel houdt verband met de deelname van het Nederlands elftal aan de we reldkampioenschappen voetbal. De tenniszegel verschijnt naar aanleiding van het 75-Jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond; de uitgiftedag van deze sportserie, 5 Juni, valt sa men met de jubileumdag van deze Bond. De zegels zullen verkrijgbaar zijn t.e.m. 13 juli 1974 en daarna zoveel langer als de voorraad strekt. De gel digheidsduur is onbepaald. Zij zijn ontworpen door Jan Bo- terman (voetbal) en Marte Röling (tennis, beiden uit Amsterdam. Isedoor Naarden-prijs (autostart) 2000 m.: 1. Lion Victory (P. Kop- pejan) 2.47.8, 1.23.9, 2. Likely Devil, 3. Lucky Six. Winn. 17.30, pi. 5.20, 9.00, 3.70, kopp. 914.60, trio 2335.60 (in willekeurige volgorde) P. C. Mondriaan-prijs 2040 m: 1. Luuk K. (P. van Kerkwijk) 2.58.7, 1.28.5, 2. Lady Clementine, 3. Ma- Ton Fortuna. Winn 7.70. pi 110, 6.30, 1.80, kopp 192.30. Albert Neuhuys-prijs (autostart) 2440 m: l. La Bamba (J. Verhoo ve) 3.28.9, 1.25.2. 2. Karla Buitenzorg, 3. Krone van Nora. Winn 9.80, pi. 2.50, 2.70, kopp. 122.80, trio 1149.90. Isedoor Naarden-prijs (tweede af deling): 1. Lepelaar (A. Mollema) 2.49.5, 1.24.8, 2. Klaziena Germano, Kobalt. Winn 2.00, pi. 1.80. 3.00, 3.00, kopp 12.90. David Ocker-prijs 2440 m.: 1. Jacco Buitenzorg (P. KoppeJan) 3.24.4, 1.23.1, 2. Higgins, 3. Gyas. Winn. 5.30, pi. 2.20, 2.90, 14.80. kopp 32.30, trio 2006.50. TLG Offermanprijs (autostart) 2000 m.: 1. Limbus Hanover (T. Kooyman) 2.45.8, 1.22.9, 2. Jolitha D'Aster, 3. Katrien Axkit. Winn 5.80 pi. 2.30, 1.70, 6.80, kopp 14.50. H. van Os Delhez-prijs 2040 m.: 1. Ivoor S. (H. Dassan) 2.52.5, 1.25.4, 2. Jungfrau W., 3. Juweeltje C Winn. 7.40, pi. 2.20, 2.70, 3.50 Kopp 36.30, trio 844.90. Amateurkampioenschap 3 (voor amateurrijders) 2040 m.: 1. Jane Prise (B. Schuurman) 2.54.3, 1.25.4, 2. Ivan Braun, 3. Joris Six. Winn 11, pi. 2.40, 2.90, 3.20, kopp 35.90. W. van Nieuwenhoven-rpijs (eer ste afdeling) 2040 m.: 1. Kris A^e- ta (G. van Eykelenborg) 2.513, 1.24.0, 2. Lady Bird, 3. Leo Hano ver. Winn 13.40. pi. 2.90, 2.30. ?.60, kopp 46.10, trio 961.60. W. van Nieuwenhoven-prijs (eer- (tweede afdeling)1. Larens Trots (P. Smit) 2.51.9, 1.23.4, 2. Karla Pluto. 3. Karma Kandia. Winn. 3.90, pi. 1.80. 1.90, 4.10, kopp 5.20. Totalisatoromzet 357.378. Voetbal Het nationale elftal van Australië heeft gisteren een oefen wedstrijd in Tel Aviv tegen Israël met 12 verloren. De Australiërs bleken tegen Israël erg zwak en konden pas één minuut voor tijd de eer redden via Mac Kay. VENRAY Het voetbal nationale team van Haïti, geplaatst bij de laatste zestien voor het we reldkampioenschap, had ook gister avond weinig te betekenen. Tegen het Nederlands militair elftal in Venray speelde de ploeg uit het Caraïbische gebied wel geïnspireerd, maar miste organisatie, overleg, in zicht en dus kwaliteit.Sommige spe lers, zoals Nazaire en Bartheleme, zijn balkunstenaars, die in een cir cus meer bereiken dan op een voet balveld omdat dergelijke individuele acties geen enkel nuttig effect op leveren. De militairen speelden met veeJ meer overleg en beheersten het wedstrijdbeeld mede door het hoge tempo. De weg van verdediging naar aanval leverde geen moeilijkheden op en na tien minuten was het al 10 via een fraaie omhaal van Ge rard Meyer. Wél kwamen er wat aanvallen van Haïti, maar door te veel weifelen gingen die verloren. Keeper Piquent van Haïti haalde een ruime voldoende. Hij verrichtte enige uitstekende reddingen, doch kon niet verhinderen dat Zand van AJax, ver naar voren gekomen, er 20 van maakte. In de tweede helft kreeg het spel van Haïti wat meer inhoud en Bartheleme kon te- genscoren na een dekkingsfout (21). Koerver stelde 12 minuten voor tijd orde op zaken na een pass van Meyer (31) en Ton Smits be paalde de eindstand op 4—1. Opstelling militair elftal: Nieuwenhout (Volewijckers), Broeksz (Roda), Bruggink (Twente), Zand (Ajax) Kerkhof (Veendam) en Mel- laard (NEC), Meyer (Amsterdam), Van der Berg (Excelsior) en Kila (Den Haag), Koerver (Roda), Verstraaten (Brugge) Bakker (Go Ahead Eagles) en Van Staveren (Sparta), Smits (NAC).

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17