Geen geld voor het Burmaatse Verlaat agenda Partij van de Arbeid Lijst 2 Zwemvereniging Poelmeerin discussie met VVD deze 2 deze 4: Weigering terecht STAD EN RAND ZOETERWOUDE Nuchtere cij fers en zakelijke overwegingen heb ben het dan toch gewonnen van liefde voor de geschiedenis en be wondering voor het technisch kun nen van onze voorouders. Het Bur maatse of Weipoortse Verlaat wordt niet gerestaureerd omdat er te weinig geld beschikbaar is om al dit soort zaken aan te pakken en omdat de betrokken instanties me nen de financiën, die wel beschik baar zijn, beter te kunnen beste den. Er is overigens wel degelijk se rieus geprobeerd dit historische staaltje van praktische waterbouw kunde voor de toekomst te bewaren. De door de provinciale waterstaat voorbereide restauratie is zelfs aan besteed) de gunning van het werk is echter niet doorgegaan toen bleek, dat de werkelijke kosten min stens twee maal zo hoog zouden worden als was berekend. In de oorspronkelijke opzet zou den zowel de gemeente (30 procent) als het rijk (40 procent) en de pro vincie (30 procent) een deel van de kosten voor hun rekening ne men. De gemeenteraad van Zoeter- woude bleek nog bereid een aanvul lend krediet te verstrekken. toen de oorspronkelijke raming van f99.500 opgetrokken moest worden tot f171.600. maar het rijk liet het toen meteen afweten. Dat leidde uiteraard tot vertraging en dus verdere prijsstijgingen, zodat uit voering van de plannen nu door het dagelijks bestuur van de provincie in financieel opzicht niet langer verantwoord wordt gevonden. Af gezien van de gemeentelijke bijdra ge zouden immers de extra kosten geheel voor rekening van de pro vincie moeten komen. Door deze ontwikkeling staat nu dus wel vast. dat een belangwek kend en zeldzaam voorbeeld van historische bouwkunst gaat ver dwijnen. Het gaat hier om een van de heel weinig overgebleven houten verlaten of schutsluizen in de provincie. Rot terdam heeft zijn Boterdorpse ver laat vernieuwd en noordelijker langs de Rotte is het, eveneens gerestau reerde. Bleiswijkse verlaat te vin den. Zoeterwoude kende tot voor kort de enige twee andere houten verla ten in Zuid-Holland, het verlaat in de Hogeveense vaart, bij de onttakel de Benthuizer molen en het Burmaat se of Weipoortse verlaat. Het eerste is inmiddels gesloopt; de restau ratie van het tweede gaat niet door, zodat het in het belang van de wa terkering eerdaags wel volgestort zal worden. Dit Burmaatse verlaat is het enige in Rijnland overgebleven, driehon derd jaar oude. verlaat met juk ken. Deze jukken dienen om de sluiswanden voldoende sterkte te ge ven tegen de druk van de grond. Het verlaat vormt een verbinding, tussen de Weipoortse Vliet, als onder deel van Rijnlands boezem en de Bent- en Delf- of Generale polder. Het is ongeveer 22.50 meter lang tussen de sluishoofden en de breed te is 2,85 meter. Het verschil in waterhoogte ter weerszijden van de sluis is ruim een meter. Dat verschil is o.m. een ge volg van het feit, dat het polderpeil flink is verlaagd toen de vaarverbin- ding van steeds kleiner belang werd door de aanleg van ontsluitingswe- gen in de polder. Op het beneden- sluishoofd staaf nu dan ook nog maar ongeveer tien centimeter wa ter. Restauratie van het verval len verlaat zou dan ook niet alleen neerkomen op slopen en geheel, nieuw bouwen, maar betekent ook 't lager leggen van de sluisvloer. De ingrijpende aard van het werk is uiteraard mede oorzaak van de on verwacht hoge kosten. Bij het besluit van GS om van res tauratie af te zien, heeft mede een rol gespeeld het feit, dat het verlaat op particulier terrein ligt. in de zo mer van de weg af nauwelijks op valt en voor buitenstaanders moeilijk bereikbaar is. Ook de particuliere eigenaren lijken niet over te lopen van geestdrift om aan herstel van het sluisje mee te werken. En die mede werking zou toch ook nodig zijn ge weest aangezien overdracht in eigendom of erfpacht aan de provin cie van het verlaat en bijbehorend terrein, door het rijk als voorwaar de was gesteld voor financiële steun. Dat probleem is echter nu ach terhaald. Er wordt niet gerestau reerd en de sluis gaat dicht. De damwand. die er nu als waterkering is ingeslagen, biedt op de duur nl. onvoldoende veiligheid als waterke ring. Wordt de sluiskok volgestort, dan komen de resten van het verlaat wel licht over enkele honderden jaren nog eens bij graafwerk weer te voor schijn. Mogelijk is er dan wel geld voor herstel in oude staat. LEIDEN Voor de kleuters gebeurtenis die de kleuters moch- van de Prinses Marijkeschool aan ten opluisteren met bloemen en de Anthony Duïklaan was het erebogen. Als beloning maakte gisteren groot leest. Hun leidster het bruidspaar met de kinderen mejuffrouw M. Hack (23) trad in een tochtje over de Kagerplassen. het huwelijk met J. Bruintjes, een (Foto Jan Holvast) Bejaardenkoor verovert eerste prijs Voorschoten Het Voorschoten- se Bejaardenkoor o.l.v. Cor van der Keur met aan de piano zuster Rosa ria o.p. heeft bij het nationale zang concours in Apeldoorn de eerste prijs en de wisselbeker gewonnen. Van de 50 deelnemende koren kwam het Voorschotense koor met glans door de beoordeling, allemaal achten en negens, met de liedjes "Zondagmor gen" van Frans Abt en "De Wind" van Geerlings. Het koor dat 45 leden telt heeft de reis naar Apeldoorn kunnen maken door een loterij en medewerking van Rotary- en Lionsclubs en UW. Gisteravond was er ter gelegen heid van het behaalde resultaat een feestelijke bijeenkomst in het be jaardentehuis. "Adegeest", waar de koorleden werden toegesproken door Ds. G. de Zeeuw, oud-burgemeester L. de Kool als voorzitter van de Be jaardenzorg, Dr. M. van der Stoel en cantor-organist H. Walvaart. Prins Bernhard reikt op 25 juni in het Koninklijk paleis op de Dam in Amsterdam in hoedanigheid van regent van het prins Bern- hardfonds zilveren anjers uit aan de heren A. D. van Dijk uit Nieuw Nickerie, dr. H. L. Oussoren uit Wassenaar en H. F. de Boer uit uit Buitenpost. Dinsdag capten. 25 i Rijnsburgerweg 163, spreekuur Bureau voor Levens- en Gezlnav 7.30—8.30 uur nam. Hooigracht 38. spreekuur Sticht Huisvesting Werkende Jongeren. 8.30 uur nam. Meü van Streefkerkstraat 48. E spreksavond Baha'l Gemeenschap.'aa Steenschuur 6, Leldse Vereniging v, Postzegelverzamelaars, Twentwel s Hoge woerd 108, voor verkiezingen, 8 Stadhuis, vergadering Commissie 3e Binnenvestgracht 3. zaal Clc* mT Leembruggen, dia's "Leiden rtn™ 23 •Leiden door voetbalwedstrijd PvdA. d< Woensdag Geversstraat 65. Oegstgeest. s ,-oor kamerbewoners en alleens! 19, Twentwel. soclëte wonere en alleenstaande Stadsgehoorzaal, Politieke bijenkort, afd. Leiderdorp. 10 Donderdag Breestraat 19. sociëteit 9? OEGSTGEEST De ging "Poelmeer" hield een ring. waarin de publikatie van de VVD in een verkiezingspamflet over Sport en Recreatie, waarin als ex ploitatietekort van "Poelmeer" ge noemd werd een bedrag van f. 500.000 ter sprake kwam. Het be stuur van "Poelmeer" was erover ontstemd en daar de WD vergader de in de Rode Leeuw besloot men zich voltallig daarheen te begeven om over dit stuk te discussiëren. Men erkende van VVD-zijde blij te zijn met de vernieuwingen van hoc key- en tennisaccommodaties en wil graag ASC behulpzaam zijn ook met cricket-accommodatie maar men wil een kritische benadering cmtrent het overdekt zwembad. De tekorten zouden vijf ton gaan bedra gen. Bestuurders van Poelmeer kwa men hiertegen op. Het is geen reëel cijfer, doch een verondersteld be drag. Men verweet de VVD dat men er niet tegenop ziet hoge bedragen uit te geven voor de soorten waarmee de WD zo blij is doch men moet wel in het oog houden dat "Poelmeer" ca 350.000 bezoekers per jaar ver werkt en dat daar geld bij gaat is duidelijk. Redaktie: Paul Wolfswinkel MUD komt wèl Pink-In liefhebbers en belangstellen den zullen misschien wel met ver schrikte gezichten hebben rondgelo- Vrienden, dit is onjuist. De Organi satie van het Creatief Popgebeuren belde door dat de lieden uit het Ver enigd Koninkrijk wel degelijk aan wezig zullen zijn, de tweede pinkster, dag op het terrein van het Jeugd dorp. Maar (en dat is wel jammer) Roy Wood Wizzard komt niet. Nee. Deze jongens zijn niet erg tevreden over hun optreden, onlangs in Nederland en komen dus niet. Zo gaat dat. Daarvoor in de plaats: Sparrow uit Engeland en Earth and Fire uit Ne derland. Dat belooft dus wel ietsje Zevenkamp Herman Lormëe glom over zijn hele gezicht. En bij een gelukwens kon hij niet ge»noeg krijgen van het han denschudden. Hij was door het dolle, omdat hij de zevenkamp van manege „De Leede" in Warmond had gewon, nen. Zeven zondagen spelletjes met paarden. En Herman had één van die zondagen moeten missen wegenis een blessure aan de pols. Toch was zijn totaal van 5065 punten hoger dan dat van Eddy Armst, die met 5025 punten op de tweede plaats kwam. Het betekende het verschil tussen een beker en een standaard. Want bloemen en een lintje waren er op deze laatste zondag voor alle 21 deelinemertjes. De jongste jeugd van de manege had zelf mogen kiezen welke spelletjes zondag gedaan zou den worden. De eerste was een com binatie van dressuur en poppenspel, ae tweede een slalom te paard ge combineerd met zaklopen. Bij het op maken van het totaal kwamen Her man en Bdidy dus het besite uit de bus, daarna kwam het eerste meisje: Miranda van Weeren met 4700 pun ten. Achter haar nog drie: 4. Ineke Muider (4465), 5. Liesje Timmer (4450) en 6. Saskia Lonnëe (4420). Grofvuil In Leiderdorp blijken nog heel wat mensen te zyin, die nliet weten hoe de regeling van het grofvuil eigenlijk ds. Daarom nog even het navolgende: Voor het onbrandbaar grofvuil, zoals wasmachines, fietsen enz. kan men op maandagochtend vóór 12 uur bel len naar de dienst gemeentewerken, telefoon 99205 (NIET naar het ge meentehuis) Dan wordt het dezelfde dag of dinsdag opgehaald. Overig grofvuil kan, in hanteerbare stukken, met het wekelijkse huisvuil worden meegegeven. Kies Keurig! Wekenlange campagnes van politieke partijen om maar erg veel zetels te halen in de nieuwe gemeenteraad. Hun goed reciht. Veel mensen gaan bewust stemmen; ze vinden dat er meer moet worden gedaan, of ze vinden dat er goed genoeg is bestuurd. Veel mensen ook, die niet gaan (ze hoeven immers niest meer), omdat het hen niet interes seert. Is dat wel zo? Neem nou Leiden. Vier jaar geleden was het opkomstpercentage schrik barend laag: 59,5% Ga stemmen en kies dan keurig. AFSCHEID VAN A.W.J.WIENEN WASSENAAR A. W. J. Wienen. administrateur-econoom van de Ur- sulakliniek zal wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie aan het einde van de maand neerleggen. Hij is 18 Jaar in de kliniek werkzaam geweest. Op donderdag 30 mei a.s. is ex van 16— 18 uur een afscheidsreceptie in de aula van de kliniek. zwembad een stuk welzijnszorg is en herinnerde eraan dat de VVD des tijds tegen de velden in de Voscuyl was. Wat wil de nieuwe WD-fractie nu? CDA is voor een overdekte, dat is een principiële keuze. Fractievoorzit ter Gmelich Meijling wil de urgentie niet leggen op de uitbreiding van Poelmeer met een overdekte. Men vroeg ook de mening van wethouder Temminck. doch deze deed geen dui delijke uitspraak. Voorts werd nog gesproken over een afspiegelingscol lege. Wil de VVD daarover zeggen «althans volgens bepaalde publika- ties) dat bij de bemanning van de wethoudersposten ze eerst grondig door de VVD-zeef moeten? Het bleek dat de VVD zich op het standpunt stelt dat de gehele raad er zich ern stig over moet beraden dat er in het college van B. en W. redelijk moet kunnen worden gewerkt. Men wil dus niet zover gaan iedere voorge stelde kandidaat klakkeloos te accep teren en de progressieve fractie moet wel tevoorschijnkomen met een aan tal raadszetel» dat enigszins de moei te waard is. Afscheid van adjudant Haverkotte WASSENAAR Adjudant Ha verkotte van de Wassenaarse politie gaat eind van deze maand de dienst verlaten wetens het bereiken van de zestigjarige leeftijd. Op vrijdag 31 mei a.s. is er 's middags van 16.30 tot 17.30 uur in het politiebureau aan de Hofcampweg voor ieder gelegen heid afscheid van hem te nemen. Adjudant Haverkotte heeft ruim 30 jaar deel uitgemaakt van het Was senaarse politiekorps. In juli 1953, werd hij bevorderd tot hoofdagent, per 1 januari 1960 tot brigadier en met ingang van 1 maart 1969 tot ad judant. Vanaf die datum is hij werk zaam geweest als sous-chef van de afdeling Verkeer. Hij is vele jaren actief geweest voor het Wassenaarse korps reserve-politie. Woensdag Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan Kooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Sieboldstraat, Floresstraat. Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombokstraat. Javastraat, Medusastraat, Park straat, Kooipark. Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Am- bonstraat. Madoerastraat. Lage Rijndijk, Voorstraat. Sumatra straat, Atjehstraat (var. Sumatra straat tot Soembastraat), Soemba- straat, Balistraat, Timorstraat. Ringkade, Bonairestraat. Aruba- straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maarten straat, St. Eustatiusstraat, Saba- straat, Bankastraat, Bilitonstraat. Koolhof. Donderdag Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat, Van Riebeeckhof, J. P. Coenhof, Pieter Bothstraat, Stuyve- santhof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof. Anna van Burenhof. Marnixstraat (van W. de Zwygerlaan tot Volks tuinen), Zwarte Pad en Merenwijk. Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianstraat, Julia- nakade, Sophiastraat. Anna Paulow- nastraat, Alexanderstraat. Prinsen- senstraat, Oranjestraat, Lusthof laan, Dillenburgerstraat, Nassau- 6traat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijke- straat. Margrietstraat. Irenestraat, Bernhardstraat, Beatrixstraat. Vrijdag Jacq. Urlusplantsoen, A. Noorde- wierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan. Joh. Verhulststraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat. Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wage- naarlaan, Valeriusstraat, Van Blan kenburgstraat, Julius Röntgen- straat.Mozartstraat, Bernard Sweerstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinumstraat, Brücknerstraat, Debussystraat, Ravelstraat, Chopin- straat, Moesorgskistraat, Caesar Franckstraat, Verdistraat. Schubertlaan. Mahlerstraat, Handel- straat, Beethovenlaan, Vivaldistraat, Bachstraat, Corellistraat, Toscanini- laan, Berliozpad, Rossinistraat. Lisztpad, Mendelssohnkade, Wag- nerplein, Brahmslaan. Tsjaikowski- kadc. Sibeliusstraat, Bartokstraat. Kennedylaan, Max Regerlaan. J Haydnlaan, Apollolaan. Smétana- straat, Paganinilaan, Scarlattistraat Griegstraat, Donizettilaan, Bizetpad. Voorschoten VOORSCHOTEN Het grofvuil, wordt morgen in Voorschoten opge haald in het Burg. Vernèdepark - Badhuisstraat - Parkstraat - Noort- heystraat - Stadwijkstraat - Sophia- kade - Nieuw Voordorpstraat - Prof Zernikelaan - Prof. Einsteinlaan - Prof. Lorentzlaan - Prof. Eykman- hof - Prof. Einthovenlaan - Prof. De- bijelaan - Anthoni van Leeuwenhoek kade - Lord Baden Powellweg - Kamerling Onnesplantsoen - Raad huislaan - (het gedeelte ten oosten vlietzicht), Prof van der Waalslaan - Prof. van 't Hofflaan - Curielaan - Molenlaan - (het gedeel te ten oosten van de Prof. Asserlaan) - Prof. Zeemanplantsoen - Gerard Douplantsoen - Carel Fabritiuslaan - Anthonie van Dijcklaan - Johannes Vermeerplantsoen - Govert Flinck- plantsoen - Rembrandtlaan - Al- bert Schweitzerplantsoen - Jan van Goyenplantsoen - Ferdinand Bol- laan - Jan Steenlaan - Ruijsdaelhof - Van Ostadehof - Paulus Potter- dreef - Frans Halsplantsoen en Nico- laas Maeskade. Donderdag in de wijk Noord-Hof land. aan de Hofweg ihet gedeelte tussen Voorschoterweg en de Leid- seweg), Leidseweg (het gedeelte tus sen Voorschoterweg en de Vinkweg). Lakenhal, 5 uur Apotheken De avond- nacht- en zondagdien w der apotheken in de regio Leide wordt waargenomen door: ADOthei o Leiden Zuid-West. Brahmslaan J tg tel. 63134. Apotheek Beker. Lijtw ai 4, Oegstgeest, tel. 55482. Tevens i n I terdag tot 1 uur nam. Apotha Voorschoten, Leidseweg 66. tel 017lf"& 2525. SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 01710 to 25202 Voor allen die ln moelltjkh joo den verkeren dag er, nacht te bert f Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden Vo gewonde honden, katten, vogels Dag en nacht bereikbaar, tel 34687 Dierenambulance. Tel. 01710-34616 Release Hulpverleningsdienst Release. Nieu Rijn 20a. cel. 24555 Ma. t.m. vrij. 8- nam (wo.avond gesloten) en di. t zat. '2-5 uur nam. (vrij.middag sloten) j Koordstudio Intermenselijk 5 etc. Werkdagen Oegstgeest Zaterdag geslotl ot ca 18 uur. Ter* lichamelijk gehard Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lel OEGSTGEEST Op 30 mei wordt grofvuil opgehaald in de voórm Kempenaerstraat, Terweeweg, Wal deck Pijlmontlaan. van Griethuij- Begijntje senplein, L. de Colignylaan, Anna van Burenlaan, Ch. de Bourbon laan, Oranjelaan, Emmalaan, Boon straat, Juffermansstraat, Sport manstraat, Spaargarenstraat, Dui venvoordestraat. Sexueel voorlichtingscentrum, Beft Kr. hof 2 Rapenburg)Dl^7.3010.30 Prijzen voor Matthias WARMOND De gehele muziek vereniging Matthias hield een rond gang door het dorp ter gelegenheid van de uitstekende prestaties die Mat thias twee weken achtereen heeft ge leverd tijdens het bondsconcours in Roelofarendsveen. De Harmonie werd met vlag en wimpel eerste in de klasse uitmun tendheid. De majoretten behaalden een prachtige eerste prijs met een punten aantal van 83. De jeugdmajoretten deden beslist niet onder voor de oudere groep en sleepten ook een eerste prijs weg met een totaal van 80 punten. Leiderdorp DEN HAAG De rijkshoofdi n specteur van het verkeer vindt burgemeester en wethouders Wassenaar terecht een taxiveq ning hebben geweigerd aan heer M. de Niet. die zo'n bedrijf i één auto wil stichten. De heer De Niet heeft een in* verkoopbedryf van caravans vroeg een taxivergunning aan, I hij zijn inkomsten zag dalen als \olg van de oliecrisis. Hoewel reden inmiddels is vervallen, b de heer De Niet zijn aanvrage handhaafd. B. cn W. zijn eet van mening, dat de bestaande dernemingen in Wassenaar in 1 doende mate beantwoorden aan vraag naar huurauto's; uitbreid! van het aantal vergunningen de rentabiliteit der bestaande dernemingen in gevaar kunnen brengen. De heer De Niet is tegen de gering van B. en W. by Gedept# de Staten in beroep gegaan, n* verscheen niet op de hoorzitting het Provinciehuis, waar hij standpunt had kunnen toellcW GS zullen nu een beslissing nemen. P.v.d.A. kiezen is eerlijk delen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN (Jitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en administx»* Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Hod Mulder. Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31-Jj® Per Post - 134J Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0,45 \.'>junementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bij autotn®* s~ne iverschryving geen tninistratle- en incassokosten Nabezorgtng van 18.0020.00 6 Zaterdag van 16 00—18.00 U- Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2