EIDSCH DAGBLAD 'Maak haast met de Rijksweg 11' P.H.V.P. LUST 8 CDA LUST 2 Israël bespreekt plan Kissinger folitie itruimt artekamp Leiden, Alphen en K.v.K.: Brief aan minister LEIDSCH DAGBLAD a Nieuwbouw 'Flora' op losse schroeven PROGRESSIEVE HERVORMINGSPARTIJ ISDAG 28 MEI 1974 OPGERICHT I MAART I860 No. 34332 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN KMSTEDE (ANP) Aan de ag van de "Hartekamp" in itcde, een inrichting voor ■jijke zwakzinnigen is van een einde gekomen door in- van de politie. Het gebouw gads vrijdagmiddag twee urn- bestuur van de "Daniel Brou- üchting" kwam gisteravond met •nemende directie in de in- 3g bijeen en besloot een brief en aan de in het gebouw aan- bezetters, waarin werd ge- het gebouw onmiddellijk te «ai. Dit werd in het belang ge- I an de patiënten en de in te zet- rrstructurering van de werk lieden. De bezetters gaven aan ■^erzoek geen gevolg, waarna het de Heemsteedse politie ver- het gebouw te ontruimen. arriveerde de politie met overvalwagens en na korte tijd de ruim 50 bezetters srieh over. hen zal proces verbaal wor- gemaakt. ?en aantal ouders is ongerust- ontstaan over de rol die de «mmissie in deze kwes- ft gespeeld. Deze heeft zich, dat zij daarvoor enig man- Jjfld, achter het bestuur gesteld, rdt gezegd. Er is nu een brief aan naar alle ouders die kin- de inrichting hebben met de ;en vergadering te beleggen de oudercommissie verant- van haar doen en laten dient leggen en waarop tevens de het beleid van de ouder mie moeten worden aangege- rerpleegkundigen van de "Har- hebben gisteravond meege- dat zij van plan zijn om door met hun actie. In een mani- zij uitgegeven hebben wor- achtergronden van het con- ellcht. Zij herinneren in het enige Jaren geleden in de besprekingen et bestuur van de Daniel de «■stichting. Ook worden uit- q geciteerd van medewerkers inrichting. |,1 Efit koud ikelijk ■trc". ..loreen »d bewolkt met plaatselijk buien, ifbtige tot harde naar noordwest wind. VriJ koud weer met emperatiiren omstreeks 9 gra- rgen maxima rond 14 graden. (Opgemaakt te 11.15 uur) 9 MEI 1.29 uur; onder: 20.46 uur. 13.38 uur; onder: •rdag 22 PAGINA'S ALPHEN AAN DEN RIJN/LEIDEN De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland en de dagelijkse besturen van Leiden en Alphen aan den Rijn vinden dat het tracé van de nieuwe Rijksweg 1 1 oost-west-verbi ri ding via Alphen en Leiden zo snel mogelijk moet wor den vastgesteld en dat met de aanleg moet worden begon- De gemeenten en de kamer maken dat duidelijk in een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat, onder meer aan de hand van een enquête van de Kamer van Koophandel. In de brief uiten de gemeenten en de kamer hun zorg over de steeds voller wordende oude RW 11 (de "Ho ge Rijndijk") en het uitblijven van een concrete planning bij de wegen aanleg in dit gebied. Wel erkent men ipitein voor jaar oude ik opgepakt IEDAM De 44-jarige Schie- kapitein Huibertus de Mos de Italiaanse havenplaats Li- opgepakt voor een veertien wde diefstal van sigaretten, hij destijds verantwoorde- gesteld. kapitein van de onder Pern s'vlag varende Pisco zit op het ik in de gevangenis van Livor- Italiaanse Justitie heeft hem e Jaar veroordeeld, die hij hijnlijk op een afgelegen doorbrengen, as kapitein De Mos be- een sigarettendiefstal fan zijn vrachtschip, dat jemeerd in Salerno. Omdat de geen klaarheid in de zaak rengen werd De Mos verant- üijk gesteld. kapitein werd zonder zijn «ten toen veroordeeld tot LUNTEREN Bij een brand* in een woonhuis aan de Bisschopweg in Lunte- ren (bij Ede) zijn gisteravond laat vier kinderen van het gezin Suitela omgekomen. De brand is door nog onbekende oorzaak ontstaan op de bo venverdieping van het huis. waar de vier kinderen twee jongens en twee meisjes lagen te slapen. Beneden za ten enkele andere kinderen van het gezin naar de tele visie te kijken. Zij wisten zich allen in veiligheid te brengen. De vier slachtoffertjes, Willy (9), Mona (8), Mikki (6) en Augusto (drie-en-een- half) konden niet meer gered worden. Hun broer Lucas (20) moest zijn pogingen opgeven toen de vuurzee te groot werd. Hij is met lichte brand wonden opgenomen in een ziekenhuis in Ede. Het huis, een eengezinswoning in een rij, brandde uit, terwijl de aangrenzende huizen ernsti ge waterschade opliepen. De ouders waren gister avond op bezoek bij kennis sen in Culemborg. Het gezin telt in totaal 14 kinderen, ivaarvan al enkele het huis uit zijn. ttgwate 4.44 9.14 17.20 Noordwijkerhouters veroordeeld voor inbraak in Alphen DEN HAAG/ALPHEN/NOORD- WIJKERHOUT De Haagse poli tierechter heeft een 21-jarige los- werkman en een 20-Jarige opperman (beiden uit Noordwijkerhout) ver oordeeld tot een gevangenisstraf, van drie maanden. Zij braken onder andere in bij een Juwelierszaak aan de Van Boetzelaerstraat in Alphen. De waarde van de bult, die hoofd zakelijk bestond uit horloges en rin gen, bedroeg ongeveer elfduizend gul den. De officier had aanvankelijk vijf maanden celstraf geëist. Bussen om de tien minuten in agglomeratie LEIDEN De gemeenten in de Leidse agglomeratie gaan samen werken op het gebied van openbaar vervoer. Als de gemeenteraden er mee akkoord gaan, komt er een ver- voersautoriteit in de vorm van een werkingsorgaan. Deze autoriteit gaat ernaar streven in het voorjaar van 1976 een nieuwe lijnvoering voor het busvervoer te hebben. De voorkeur gaat uit naar een tien minutendienst, die weinig duurder blijkt dan een kwartier- dienst. In beide gevallen draait het Jaarlijks exploitatietekort rondom de zes miljoen. De stuurgroep voor het agglome- ratie-verkeers- en vervoersplan re kent daarvoor op steun van het rijk, dat ook de tekorten dekt van de open baar-vervoersbedrijven in de grote steden. De stuurgroep hoopt, dat het sa menwerkingsverband in de toekomst kan worden uitgebreid tot een gro ter vervoersgebied, waarbij de ge dachten uitgaan naar de Bollen streek, de kust, Wassenaar en Alphen a. d. Rijn en omgeving. ZOETEMELK OPGENOMEN IN ZIEKENHUIS PARIJS (AFP) Joop Zoetemelk, Nederlands beroepswielrenner num mer één, is de afgelopen nacht in het ziekenhuis opgenomen. Zoete melk raakte vorige week woensdag (22 mei) bij een valpartij aan het einde van de eerste etappe van de wegwedstrijd "Midi Libre" gewond, en moest van verdere deelneming af zien. Na onderzoek in een ziekenhuis kon hij evenwel terugkeren naar zijn woonplaats Germigny l'Eveque. De laatste dagen klaagde Zoetemelk over hoofdpijn, die de afgelopen nacht verergerde. Zijn ploegleider Louis Caput, die de renner gisteren al opnieuw door doktoren had laten onderzoeken, achtte opname in een ziekenhuis raadzaam. Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs. Ik word abonnee per 12 juni 1974 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuuc mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. haam: adres i plaats: ?ironummer: zwart maken, bon invullen In open envelop I konder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, t totwöordnummer 214. Leiden. JERUZALEM DAMASCUS (AP DPA, Reuter) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Henry Kissinger is er gisteravond niet in geslaagd de overeenkomst tussen Israël en Syrië geheel tot stand te brengen, ondanks een lang durig verblijf in Damascus. Maar Kissinger heeft geweigerd de pogin gen op te geven. Hij zei tegen Jour nalisten dat de einduitkomst niet bekend zou zijn voordat hij overleg zou hebben gepleegd met de Israëli sche onderhandelaars, waarna hij 'n naaste medewerker naar Damas cus zou sturen om vandaag opnieuw die mening van president Hafez Assad te horen. Het Israëlische kabinet zou vanmor gen om acht uur Nederlandse tijd bij eenkomen om "een besluit te ne men". De Amerikaanse onderminis ter Joseph Sisco zal dan met het Is raëlische antwoord terugreizen naar Dichter bij huis DEN HAAG De Nederlandse toe rist heeft een toenemende belang stelling voor dicht bij gelegein lan den. Opmerkelijk is de grote toena me van bezoeken aan Frankrijk. Dit blijkt uit het Jaarverslag van de ANWB over vorig Jaar, dat zeer voorzichtig en weloverwogen te werk moet worden gegaan met we genaanleg in of langs waardevolle natuurgebieden. De minister krijgt opgesomd de ge volgen, die het niet aanleggen van de RW 11 zal hebben. Het zal volgens de briefschrijver op den duur onver mijdelijk zijn dat de nu al vaak ge bruikte sluipwegen door het piassen en venengebied worden aangepast aan het toegenomen verkeer. Men wijst op de volstrekt ongewenste si tuatie dat erg veel autoverkeer door dorpen als Hoogmade en Woubrugge rijdt. Gevolg zal volgens de brief zijn dat er ook langs deze aangepaste we gen gebouwd zal worden waardoor het beleid om woonmilieus te bunde len geweld zal worden aangedaan. Aantasting Geconstateerd wordt dat de kwa liteit van het woonmilieu langs de bestaande Rijksweg II (H&zerswoude en Zoeterwoude-Rijndyk) reeds nu in ernstige mate worden aangetast en dat vooral in Alphen a. d. Rijn de belasting van de bebouwde kom met het doorgaande oost-west verkeer on aanvaardbare vormen begint aan te nemen. "Bouwplannen als Waardeiland en Meerburg", zo staat in de brief, "on dervinden moeilijkheden omdat ze af hankelijk zijn van een nu reeds over volle Hoge Rijndijk". Gewezen wordt ook op de functie die de RW 11 heeft voor het Interlokale goederentrans port met name voor de bedrijven in de Rijnstreek. Uit de enquête van de Kamer van Koophandel en Fabrieken blijkt, dat per werkdag dit transport meer dan 7500 ton Inkomende en bijna 14.000 ton uitgaande goederen omvat. Ver der wijst men op het belang van de weg voor de Bollenstreek en tot ont wikkeling komende industriecom plexen als Barre Polder en Grote Polder. Op middellange termijn wordt niet veel soulaas verwacht van rail- of watertransport. In gevaar Tenslotte wordt in de brief gewe zen op het gevaar dat de herverka velingen van de zuidelijke Rijnstreek en de plannen in het kader van het recreatieschap Ka ge rz oom gevaar lopen als het trace voor de weg niet spoedig wordt vastgesteld. Minister Westerterp wordt door de dagelijkse besturen van Leiden en Alphen a. d. Rijn en de Kamer van Koophandel en Fabrieken uitgenodigd om binnen afzienbare tijd een werkbezoek te brengen aan de Rijnstreek om een juist beeld te vormen van de situatie Noordwijk vrijdag sparringpartner Nederlands elftal NOORDWIJK Noordwijk zal vrijdagmiddag m het KNVB-sport- centrum in Zeist als sparringpartner fungeren van het Nederlands elftal, dat zich voorbereidt op de wereld kampioenschappen voetbal. De trai ningswedstrijd wordt gespeeld zon der publiek. Minister Lubbers van Economische Zaken zegt ongevoelig te zijn voor de "dreigementen" van de Shell. De benzinemaatschappij heeft zo als bekend opgemerkt, dat de ben zine in ons land wel eens schaars zou kunnen worden als de prijs niet hoger wordt. Maar de minis ter wil eerst eens wat duidelijker cijfers op tafel hebben voor hij toestemming voor die prijsverho ging geeft. Om zo te zeggen: hij ziet het niet zitten PAGINA 7 9 Vol gens Tom Blom zou iedere disc-jockey een gedegen opleiding moeten krijgen PAGINA 5 Het leven in Ulster ligt zowat stil, de toestand is uitermate explosief PAGINA 11 De vrede tussen Coerver en Van Hanegem is voor de zoveelste maal getekend PAGINA 15 Commissie GS verwerpt plan RIJNSBURG De nieuwbouw- plannen, die de Rijnsburgse veiling In besloten vergadering, gister- "Flora" heeft op een terrein Stem niet links, ook niet rechts Stem V.V.D. lijst 3 Verwacht wordt dat Israël vanmid dag nog bekend zal maken of de over eenkomst naar de mening van het Is raëlische kabinet wel of niet aan vaardbaar is. Er zal niet meer on derhandeld worden over details en concessies. "Het is Ja of nee. Het ka binet beschouwt vandaag de over eenkomst als een totaal-pakket, met alle alinea's en alle onderdelen, in beschouwing", zo zei de Israëlische minister van voorlichting SJimon Pe- De minister van Buitenlandse Za ken van de Sowjet-Unie Andrei Gro- myko is gisteravond in Damascus gearriveerd. De Amerikaan Henry Kissinger was toen nog steeds in Damascus en verwikkeld in een laatste poging om met de Syrische leiders tot overeenstemming te ko men over een bestand tussen Syrië en Israël. Inmiddels dreigt Koeweit met een nieuw olie-embargo tegen de V.S. wanneer na een mislukte poging tot troepenscheiding tussen Syrië en Is raël opnieuw een conflict uitbreekt. Dat heeft sjeik As-Sabah, minister van Binnenlandse Zaken en Defensie, in het weekblad "Usbuu al Arabi" bekendgemaakt. Het blad verschijnt in Beiroet. Wees handig en verstandig stemt op 29 mei de het Provinciehuis, heeft een speciale commissie van Gedepu teerde Staten (bestaande uit onder andere de gedeputeerde Eijsink en Buysert) de gemeentebesturen van Voorhout, Rijnsburg en Oegstgeest alsmede het bestuur van "Flora" meegedeeld, dat de gemaakte plannen verworpen waren. Wel wilde de commissie haar me dewerking verlenen aan de totstand koming van een veilingcomplex in het Katwykse industrieterrein t' Heen. ..Maar dit gebied ligt helemaal bui ten ons produktiecentrum". vertelde veilingvoorzitter Van Delft vanmid dag. „Bovendien zijn de grondkosten daar zo hoog (veertig tot vijftig gul den per vierkante meter), dat het financieel voor "Flora" geen haal bare kaart is. De aan- en afvoerwe- gen zijn eveneens minder geschikt". „Wij willen", aldus voorzitter Van Delft, „bouwen in de richting Sas- senheim, Lisse en Hillegom. Want daar ligt onze toekomst. Trouwens langs de hele straatweg zit onze uit breiding. En Katwijk ligt juist verder van dat gebied af". Bom-explosie BRESCIA Tijdens een anti-fascis tische betoging is vandaag op een plein in de Italiaanse stad Brescia een bom ontploft. De politie deelt mee dat er negen doden en ongeveer 30 gewonden zijn. Er bevonden zich duizenden mensen op het plein toen de bom afging. De drie grootste vakbewegingen haddien een staking van vier uur afgekondigd om de leden in staat te stellen aan de demonstratie deel te nemen. K.V.P. en C.H.U. en A.R.P. De combinatie die veel voor de stad gedaan heeft. Zorg dat ze blijven

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 1