en ruil Werv- teen Olsen zie zitten NOBEL WIL REHABILITATIE Fuente loopt verder uit Gé Dubbeldeman weer bij Docos APPIE HAPPIE jerver: We hebben een vervanger nodig voor Boskamp 28 MEI 1974 torn Georg Knobel terug Ijj hoort: op de voorste rij. lopvallend als hij donderdag j(n van het publiek in Hen- Oranje observeerde, zo opval- Stolk os zaterdag zijn benoeming ndscoach. Terug in het Bra- is Knbel tot rust gekomen, im Ajax komt hem niet meer lippen. Knobel heeft zich op geen enkele wijze ne- uitgelaten over zijn werkge- at siert hem. Wat hy graag rthabilitatie. dat dat gebeurt ls ook vrij ffibo van der Linden liet op verzoek het bandje, waarop het interview dat hem de kop zou hebben gekost uittypen. Waarmee de kans dat die rehabilitatie er komt en dat Knobel de arbitrage wint, vrij groot is geworden. Waaruit bestaan de werkzaamheden die u per 15 juli gaat uitoefenen? Knobel: „Voor negentig procent cursus/opleiding wat de trainersli centies betreft. Voor tien procent begeleiding van het Nederlands elf tal". Voorziet u moeilijkheden in de toe komst met voor Oranje te selecte ren Ajacieden? Knobel: „Daar praat ik liever niet over. Ik heb overigens een aantal prettige reacties gehad van Ajacie den". U zou er mee te maken kunnen krjjgen. Knobel: „We bevinden ons momen teel volop in de voorbereiding wat München betreft. Wanneer ik er mee te maken zou krijgen, is het al september. Dan is de geschiedenis tussen Ajax en mij zes maanden uit en al lang en breed vergeten". Er is door de WON al eerder over gesproken. Moet de omgang met de pers in de trainersopleiding worden opgenomen? Knobel: „Ik ben er een voorstander van. Ik was tien jaar geleden, denk ik, een goed cursist. Maar pas in de praktijk krijg ik er voor het eerst mee te maken. Er moet bij beide partijen meer inzicht komen. Bei den moeten hun vak kunnen uitoe fenen. Het kontakt is nu niet opti maal. Wanneer er na afloop van een wedstrijd twintig journalisten wachten, worden de vragen door hoogstens vijf man gesteld. De an dere vijftien nemen vaak niet eens de moeite om zich voor te stellen. Het initiatief zou ook van de trai ner kunnen uitgaan. Iets anders is dat er begrip moet komen dat de man van de plaatselijke krant min stens zo belangrijk is als de Journa list van de grootste krant van Ne derland. Ik heb een ontwerp voor een speciale opleidingsmethode, he lemaal gericht op de praktijk". Bent u, zoals is gesuggereerd, de enige sollicitant geweest voor de functie van bondscoach? Knobel: „Dat weet ik niet". Knobel: „Met FC Porto en een an dere Portugese club (Belenenses) zijn serieuze gesprekken geweest. Ik heb op voorhand tegen zeven of U hebt een contract van een jaar. Is dat uw eigen wens geweest? Knobel: „Er is in eerste instantie sprake geweest van twee Jaar. Zelf hek ik erop gestaan dat dat een Jaar zou worden". U hebt eerder de kans gehad als bondscoach te gaan werken. Knobel: „Klopt. Ik was toen echter al in een te ver stadium met Ajax Toen werd het Cor van der Hart". Hebt u enige inspraak wat betreft het benoemen van de functie van „directeur sportief" waarvoor Kess- ler in aanmerking zou komen? Knobel: „Wie het wordt is mij niet bekend. Ik heb echter bedongen dat ik er in zou worden gekend wanneer die benoeming aan de orde komt". IDAM De persconferentie Feyenoordstadion over de strijd tegen Tottenham as al een tijdje afgelopen, journalisten praatten nog met Guus Brox. Het gesprek rer de ruil „WerySteen Ol- manager: „We hebben nog enkel kontakt met Olsen ge- Even later ging de deur van pje open. Wie stapte er bin- Jörgen Kristensen met zijn loot John Steen Olsen!. Vente rechtsback en Wim Rijsbergen vult op het middenveld het gat op dat door de schorsing van Van Hane- gem ontstond. Riinius Israël: „Om nou te zeggen dat ik morgenavond graag medoe is overdreven. Je weet het: Ik vind het Nederlands elftal op het ogen blik belangrijker. Ik heb Coerver dan ook voorgesteld: laat Schneider voor me spelen. Maar daar trapte hij niet in". nê de wedstrijd van woensdagavond beslist wie er van het drietal Vos RijsbergenVan Daele afvalt voor de wereldkampioenschappen. Coerver: „Dat vind i'k een onver teerbare zaak, want nu spelen ze alle drie onder zware druk. Ik ga daarom Michels opbellen en hem verzoeken of hij zijn beslissing al vóór de wedstrijd bekend wil ma ken". Onverteerbaar Wim van Hanegem: „Dat lijkt me nu juist psychologisch niet zo best. Wiel Coerver zelf tobde gisteravond Want dan voetbalt er altijd één te- over het feit dat Rinus Michels pas leurgestelde speler mee". Brox daarna: „Ik wist werke- dat hij zou komen". Wiel „Dat klopt. Hij is op mijn gekomen. Ik zie het name- in die ruil zitten", jiner: „Kijk .Henk Wery wil terug naar Utrecht. Maar FC kan onmogelijk .de trans- betalen die Feyenóord ver- Wat dat betreft zitten er in mogelijkheden. Ik wil Ol- lag, al is hij 31 jaar. Want lamp wil persé weg bjj ord. dus hebben we voor hem rvanger nodig. En Olsen wil Hij wil gewoon nog een wat verdienen en neemt het risico dat hij wellicht de bank zal moeten zitten". Brox, nadat hij met de Deen had gesproken: „Er niets beslist, maar we ken- zijn voorwaarden. Daarover in de beleidsgroep betaald praten". :n Henk Wery wil de Kuip Er zijn er meer. Rinus Is- jvoorbeeld. De ausputzer van „Ik ga morgen, dinsdag, in praten. Zondag belden ze lub Brugge voor me naar of ik maar wilde komen. Ze zelfs erg voortvarend. Ze het al over een keuring en ik heb gezegd: laten we r eens over mijn condities Nou, dat gebeurt nu". Goed dat Club Brugge regdoet. Als ik er nu heenga, tenminste niet teveel anders". hoenmaker wil het Feyen- iirt ook uittrekken. „Ik ga as een keertje met Cor bellen. Want bij Feyenoord weinig toekomst meer nu tomt en Coerver ook Olsen John Steen Olsen: naar Feijenoord? en Renzo Can- dido deel uit van het zaalvoetbal team van Swift dat dit seizoen via een kampioenschap naar de eerste klasse promoveerde. Bebaarde Dubbeldeman, wèl eens de beste keeper van Leiden genoemd Dubbeldeman ^op - je^mt.omend i geheim LEIDEN Gerard Dubbeldeman, Jaap Schilthuijzen vanaf z'n zestiende Jaar vaste doel man van DOCOS, maar later over gestapt naar Lugdunum, zal komend seizoen opnieuw de kleuren van z'n oude vereniging gaan verdedigen. Als voornaamste reden Boksen De Brit John Stracey heeft gisteravond het Europees kampioenschap weltergewicht be haald door de Fransman Roger Me- netry met een technische knock out uit te schakelen. Hockey-toernooi overschrijvingsformulier "dat z'n meeste vrienden nu eenmaal nog altijd bij DOCOS voetballen." Hoewel dit feit ongetwijfeld zwaar zal hebben gewogen bij het nemen van z'n beslissing, kan er een ander steekhoudend argument aan worden toegevoegd. Het Lugdunum-bestuur heeft enige tijd geleden een "zaalvoetbalverbod" ingesteld voor alle selectie-spelers van de groenwitte zondagtweedeklas ser. Een besluit dat voor een deel van de eerstec-elftalspelers nogal hard aankwam. Met Gerard Dubbel deman maakten ook Wim de Roo, LEIDEN De hockey-jeugd gemaakt dat hij zou Roomburg is in een door de eigen vereniging georganiseemd toernooi Zaterdagclub Vlaardingen is ontstemd Taekwon-do wedstrijden LEIDEN Afgelopen zaterdag organiseerde Sportschool „Van der Luit" Judo en taekwon-dowedstrij- den. De judowedstrijden waren schoolkampioenschappen voor de Jeugd t/m 16 Jaar met de volgende resultaten: Klasse I: le Remco v. d. V. D. Maat, 2e Gert Jan Schouten, 3e Siebe Faber. Klasse 2: le Cris- tine Schouten, 2e Ilonka Kientz, 3e Monique Zandbergen. Klasse 3, le Marja de Lange, 2e Roza Wansink, 3e Ineke Schouten. Klasse 4: le Rem co Zandbergen, 2e John v. d. Steen, 3e, Ronny Eradus. Klasse 5: le Jan de Lange, 2e Theo Vrouwenvelder, 3e John Boezaard. By de Taekwon-do-wedstrijden werd door 6 andere sportscholen deelgenomen en waren de meeste prijzen voor sportschool V. d. Luit. Jeugd tot en met 16 Jaar; Klasse 1: le Ronny Haas Stoker, 2e Pe ter Haas Stoker, 3e Rudolf Vijlbrief v. d. Luit. Klasse 2: le John Boe zaard, 2e Johan Blikman, 3e John Ciere. Alle v. d. Luit. Senioren tot 60 kg le Wout Vijlbrief, 2e. Herman Harteveld, 3e Ruud van Ooyen alle v. d. Luit. 60 t/m 70 kg le Gerard v. d. Berg v. d. Luit, 2e Willem Pasma v. d. Luit, 3e Karl Stegers Clevers 70 t.m. 80 kg. le Karl Hart- mans Stoker, 2e Wil Winters Lage- waard 3e John Slagwein v. d. Luit. Boven de 80 kg le Hans Leurwik v. d. Luit, 2e Leo Leurink v. d. Luit, 3e Peter Riemersma Clevers. Sisthu Pan als amateur naar AZ6 7 KATWIJK Sitsthu Pan en Ron Verheul gaan Quick Boys verlaten. 19-Jarige Sisthu Pan zal het komen de seizoen als amateur uitkomen voor AZ'67. Pan, die het afgelopen seizoen nog op eigen verzoek is uit gekomen voor het regionale jeugd- elftal van Quick Boys, woont sinds enige tijd in Amsterdam en hoopt zich via het c-elftal van AZ'67 zoda nig waar te maken dat hem een profcontract zal worden aangeboden. Ron Verheul die in de Jongste bijzonder succesvol geweest. In de Vlaardingen, die uitkomt in de der- gespeeld in het eerste elftal b-categorie bij de jongens behaal- de klasse - over het blijven zaalvoetballen DOCOS-leiding leven - naar wij namen - geen overheersende bezwa ren tegen deze tak van sport. Gerard Dubbeldeman zelf: "Ikheb bij Lugdunum een fijne tijd gehad, Hisalis. maar dat "verbod", zonder overleg O011 *n de met de spelers genomen, is bij mij werd Roomburg eerste. Het Leider - ROTTERDAM De zaterdagclub Petitie nog slechts sporadisch heeft kee TWIJFELS BIJ ARGENTINIË AMSTERDAM De duidelijke nederlaag van 14, zondag in het Amsterdamse Olympische Stadion tegen Nederland heeft Argentinië aan het twijfelen gebracht omtrent zijn mogelijkheden in We9t-Duits land. "Als we ons niet volledig in spannen en niet in staat zijn onze te passen, dan wordt 't m het wereldkampioen- ons een ramp", zegt de vrije verdediger Hugo "Met ruimtedekking, bui- tenspelval en volledig gebrek aan eenheid zal er tegen de technisch en taktisch bekwame Europese ploegen niets te bereiken zijn", vermoedt de Argentijn, die uitkomt voor het Franse FC Nantes. Ook trainer Vladislao Cap is ge schrokken van zijn ploeg. De veer- tigjarige oefenmeester die in de cember van het vorig Jaar de taak van de succesvolle Omar Sivori overnam, en tegen Oranje voor het eerst verloor kwam blijkbaar zo on der dé indruk van de Nederlanders dat hij een finale tussen West- Duitsland en Nederland voorsnolt. Over de kansen van zijn eigen team: "Als we zo spelen als in Am sterdam, kunnen we na de voorron de wel naar huis vliegen. We maak ten tegen Nederland zulke fouten dat mijn haren te berge rezen. Ma de goede wedstrijden in Frankrijk (10) en Engeland (22) klont" 't nu helemaal niet in het elftal. "Me bultenspelval bijvoorbeeld. Het der de en vierde doelpunt ontstonden daardoor. Op het middenveld en in de aanval ontbrak het aan elk ver band en elke beweging. Die Avnia, met 46 doelpunten toch topscorer in Portugal, heeft in zijn eerste «vod- strijd meer op zijn enkel gelet dan op het doel van de tegenstander". Ook de ruimtedekking, waardoor onder meer Cruijff veel vrijheid kreeg, was een oorzaak van het verlies. Cap echter: „Straffe man dekking is niets voor Argentijnen. En je kunt een tactiek niet van de ene op de andere dag veranderen. Cruijff kun je toch niet negentig minuten in bedwang houden, die zwerft over het hele veld". Horacio Troche, ex-international (49 keer) voor Urugua- spioneer de" voor zijn land. Over Argentinië had hij geen goed woord. "Die st>e- len voetbal van twintig Jaar gele den. Het was een blamage". Wat hij Urugua-'s trainer Roberto Porto over Nederland zou gaan meedelen, liet hij niet los. In nacompetitie ASC BEGINT TEGEN VDL LEIDEN ASC zal de eerste wedstrijd in het kader van de de gradatiecompetitie waarin vier derdeklassers gaan strijden om een plaats in de vierde klasse op zon dag 9 Juni spelen. De Oegstgeestse vereniging ontvang dan op het al oude veld aan de Kempenaerstraat het Vlaardingse VDL. Die voor ASC gunstige, loting vond gisteravond plaats in het club gebouw van het Rijswijkse RVC. De KNVB had tot deze loting besloten ondanks het feit dat de vier kandi daten nog niet allemaal bekend zijn. Afgelopen zondag hielden Flak- GDS elkaar ook na de ver- KNVB, is ontstemd, Quick Boys zal het komende seizoen volgend uitkomen voor het zaterdagteam lenging van het beslissingsduel om de voorlaatste plaats in de derde klasse C met 00 in evenwicht. Er seizoen betaald voetbal in deze stad KRV. Zowel in het geval Pan als in moest dan ook een replay ko- 'orden bedreven, onder de i :-categorie Jongens FC Vlaardingen. Zij heeft mr. Jan van Raay in de arm genomen, en de deze verzocht gerechtelijke stappen wel een beetje verkeerd gevallen. Je dorpse Alecto sleepte ook hier bent per slot van rekening amateur tweede plaats weg. Derde werd Fo- te ondernemen, indien de stichting in dan mag Je dacht ik toch wel zelf rescate, vierde Racing Bij de meis- derdaad onder deze naam gaat spe- eerste vóór len. Volgens het bestuur van de za- en Hisalis. terdagclub verbieden de reglemen- de KNVB dat er twee clubs plaats onder dezelfde naam uitkomen. Ramljak speelt tegen de Spurs '22' van Zweden jes b werd Alecto Roomburg, Forescate Kampioen werd Alecto ook bij de c- meisjes. Noordwijk werd hier twee de, Forescate derde en Roomburg laatste. Autosport De Australiërs An dre Welinski, Kenneth Tubmann en Jim Reddie hebben gisteren in München de autorally om de we reldbeker gewonnen. Zij arriveer den met him Citroën DS na 17.490 kilometer als eersten aan de finish in München. mende zondag op het Hion-terrein worden vastgesteld. Behalve ASC en VDL is het Wassenaarse ESDO eveneens zeker van een plaatsje in deze (late) nacompetitie. Het resultaat van de loting: zon dag 9 Juni: ASCVDL, Flakkee/ GSVESDO. Zondag 16 Juni: ES- DO—ASC. VDL—Flakkee/GSV. Zon dag 23 Juni (op nader aan te wij zen neutraal terrein)VDLESDÖ, ASC—GSV/Flakkee. STOCKHOLM De Zweedse coach Georg Ericsson heeft in Stock holm zijn definitieve selectie be kend gemaakt voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg telt g een verrassingen. ROTTERDAM Het gemis van Drie man zijn full-profs in de Bun- Hanegeni in desliga, n.l. Ronnie Hellstroem, doel- die kortgeleden een contract tekende voor 1 FC Kaiserslautern de geschorste Wim de tweede finalewedstrijd toernooi om de Uefa Cup wordt genavond in het Rotterdamse stadion de voorwaartsen Roland Sandberg voor Feyenoord enigszins gecompen seerd door het meespelen van Mla- draaien. Hij heeft kontak- den Ramijak. De Zuidslaviër is na Club Brugge Happel gjj raag een jaartje lenen wedstrijd tegen de Spurs, berg. Verdedigers echter niet op z'n vertrouwde plaats als voorstopper spelen. Die positie is voor Rinus Israel, die vorige week in Londen ook als zodanig fungeer- voetbalmakelaar kan de blonde middenvel- het Brusselse RWDM plaat- ar Feyenoord weigert voor een transferbedrag te noe- ht bedrag moet tussen de zes ton worden geschat ln Griekenland de grenzen litenlanders zijn geopend, is inaikos eveneens geïruteres- Boskamp. Bekeffy: „In iland mogen volgend seizoen «itenlanders per club spelen, fitter van Panathinaikos is ïssel geweest bij Atletico- Milnchen. Hij heeft me ge- om te bemiddelen bij de van Peter Ressel en Bos- Donderderdag ga ik met Td praten. Ressel heeft echter contract voor een jaar. Benno Magnusson, die reeds dezelfde Duitse club spelen. De selec tie ziet er als volgt uit: doelverde- een vrij langdurige liesblessure weer digers: Ronnie Helstroem, Sven- volledig fit. Ramljak zal in de twee- Gunnar Larsson en Goeran Hag- IL CIOCCO. Jose Manuel Fuente heeft zijn positie als leider van de Ronde van Italië aanzienlijk ver sterkt. De Spanjaard won het eerste gedeelte van de elfde etappe meteen voorsprong van 41 seconden op Ed dy Merckx. Derde werd de Italiaan Constantino Conti in dezelfde tijd Bjoern Anders- ais Merckx. Baronchelli werd op 47 Joergen Augustsson, Roland Grip seconden vierde en vijfde werd Fran- Bitossie. Het eerste deel voerde Modena naar Ciocco, een af- de baas bleef. Het was de 3e maal dat de Belg in deze Giro een etappe zege behaalde. 14. Kuiper (Ned) 58.12,37. SWINDON De Pool AndrzeJ Kaczmarek heeft gisteren in Swin de. (Ned.) zit., 12. Jan Raas (Ned.) z.t. 17. Herman Snoeyink 4.09.43, 21. Jan Aling z.t., 30. Roy Schuiten z.t. In het klassement kregen de num mers een, twee en drie respectievelijk twintig, tien en vijf seconden boni ficatie. derlander Aad van den Hoek legde dezelfde tijd beslag op de derde plaats. Ad Dek- heeft het afgelopen weekeinde twee kers werd tiende. overwinningen op zijn naam De uitslag is: 1. AndrezeJ Kaczmarek (Pol.) 1. Patrick Sercu (Bel) 62 km. in don de eerste etappe 18. Kuiper (Ned) z.t. daarna het ge hele peloton allen in als Sercu. Algemeen klassement: 1. Fuente (Sp.) 58.08.13, 2. Merckx Fadrhonc bij Feyenoord jeugdtrainer? Rotterdam De kans bestaat dat Frantisek Fadrhonc Jeugdtrainer bij Feyenoord wordt. Manager Guus Brox: „Doordat Arie Feyenoord zich op het steehouwer naar Veendam vertrekt, is er bij ons een vacature ontstaan. Na de Europa Cup-finale FC Mag- denburgAC Milan had ik het er over met Fadrhonc. Ik zei: „Weet Jij geen goede jeugdtrainer voor ons? Of voel Je er misschien zelf iets voor? Nou, toen ik dat zei, gingen zijn ogen glinsteren. Maar hij is tot op heden overigens niet op dat ge- werkelijk sprek teruggekomen", nan mor- En daarna: „We hebben voor die baan sollicitanten gehad, maar eer lijk gezegd voel ik het meest voor Fadrhonc. Hij lijkt me mq machti ge Jeugdtraiai^ Raid Edstroem, Conny Torstensson, stand van 62 kilometer is gewonnen door de Belg Patrick Sercu, die in (It> 58.11,21, 6. Battaglin (It 58 11,25 7. Gimondi (It.) 58.11,34, 8. De Vlae- minck (Bel) 58.11.41, 9. Zllioli (It) massasprint zijn tegenstanders 58.12,11, 10. Ruibezubia (Sp) 58.12,16 van den Hoek (Ned.) z.t., 4. Wilhelm Singer (Wdl.) z.t., 5. Arne Klavenes (Nor.) z.t., 6. Ryszard Szurkowski (Pol.) op 20 sec., 10. Ad Dekkers bracht. In de negende Ronde van Dirksland ging als eerste over de fi nish vóór Klomp uit Groot Ammers en Hendriks uit Heemskerk. In Wouw won Van Leeuwen een criterium over 103 kilometer in de tijd van 2.29.14 Tweede werd Geense uit St. Philips- land. bt stelt dat bericht ik Panathinaikos zaak niet doorgaat. Ik doe ten met Feyenoord, dus het fair zijn dan toch met door te gaan", toaikos heeft overigens ook in Anderlechts Attila La- ..beursberichten" UEFA Cupfinale •d in de uitverkochte Kuip. laat dan Rinus Israel weer l Israel wordt voorstopper: 'lelde Mladen Ramljak speelt Wm

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13