ieuwe tegenslag voor de "Ik Wl1 ëeen upervisor Rinus Michels WyreioleI aftreksel van mezelf 99 'oetemelk uit lidi Libre a valpartij Goedkoop veilig op de band., met de groene stip Arturo Ithurralde bakt het bruin op Wembley Haiti ook naar Leiden APPIE HAPPIE wilde slechts herstellende spelers uittesten JAN VAN BEVEREN: [GELO Willy van der Kuylen niet. Gerry Mühren niet. Barry Hulshoff niet. Jan iveren niet. Een afschuwlijk slechte oefenwedstrijd van degenen die wél kunnen en willen je Hamburger Sport Verein. Nieuwe klap pen voor Rinus Michels. De supervisor moet na tegenslagen héél diep in de put zitten. blijft Rinus Michels al at nu wel kort dag dapper t tijden hopen. Wellicht te- weten in. Trouwens, er weinig anders over. Ho- net dadelijk met de Feyen- ij beter zal lopen. Hopen huidige vraagtekens Israel redelijk) en Mulder (po ttekens kunnen wor- >rd. Hopen dat de accu >pen Ajacieden kan wor- Hopen op het won- er in een geforceerd tempo Michels het zelf uitdrukt een ingespeeld elftal, een team waarin ploegverband zit, kan wor den gecreëerd. Voor het feit dat de vertoning te gen de Hamburger sparringpartner ver beneden peil bleef, had Rinus Michels overigens een redelijke ver klaring. De supervisor: „We hebben er juist twee dagen in Zeist opzit ten, waarin hard is getraind. Dat viel nu goed te merken". Jan Mulder: „Hard getraind? Ik heb nog nooit zo verschrikkelijk hard moeten trainen. Je moest op het laatst zelfs overgeven". Pleun Strik: „We waren nog doodmoe". Johan Cruyff: „Door die training in Zeist was ik in de tweede helft vol ledig op. Ik kon niet meer". IS Joop Zoetemelk Is de eerste etappe van Libre, opgenomen in het van Beziers. Zoetemelk, tweede in deze Zuidfran- aagse" was vlak voor de i de eerste etappe Car- -Valras betrokken bij een valpartij. Negen renners overgebracht naar het zie- Beziers. rondingen van Joop Zoete- de knie lieten zich later niet ernstig aanzien. Zij lichte aard. Wel moest de nummer één verstek >r de tweede etappe, eemt evenwel aan dat de Zoetemelk verder niet zal rijn normale seizoenpro- il te werken. Lannoo zal daarentegen :de maanden wel niet aan verschijnen. Hij heeft een dijbeen en inwendige sn. geluk ontstond doordat 'n op het aankomstparkoers Op de boulevard, die langs ld loopt, slaagden de meest van de coureurs erin de e wagen te ontwijken en was Peeters. die in de Sibille, Perin en Hoban De minder sterke sprin- het hart van de eden niet uitwijken voor ;1 en van hen reden er volle vaart op de wagen. vloog zeker vijf meter icht voor hij tegen de kte. Lannoo smakte te nd, Van Impe vloog op die al gevallen was. ede etappe van deze weg- 1 everde woensdagmiddag tinning op voor de En- Barry Hoban, die daar- leider werd in het klasse- 'eede werd de Belg Ver derde diens landgenoot msman Jean-Pierre Dan- gisteren de eerste weer over van Barry Ho- Sappe van gisteren, een rit spelüer naar Ales over 'n 198 kilometer, werd 'n voor de Belg René fe bij de eindstreep zijn sts eerder over de aan duwde dan Danguillaume. ■VAN ITALIë BJaard Jose Manuel Fuen- de zevende etappe van ■eider gebleven in het alge- ®ement met een tijd "an minuten en 41 seconden. is verder: 2. Gimondi Bilioli 36.30.11; 4. Baittag- 11; 5. Moser 36.30.13; 6. 36.30.15; 7 De Vlaemimck Bitossi 36.30.16; 9. Merckx Bitossi 36.30.16; 15. Kui- H ■e etappe woensdag, een rit dlometer van Tarente naar s een overwinning gewor- de Italiaan Franco Bitossi, ;rd, op 2 seconden, de Belg derde de Italiaan Avo- Per eindigde als tiende. De Sappe, die gisteren werd tan Foggia naar Chieti over fld van 257 km leverde een 'oor de Italiaan Colombo. ïerd, op 4 seconden, De ira»* k, derde Bergamo (It) en WARSCHAU—BERLIJN—PRAAG PRAAG Stanislav Szozda is winnaar geworden van de jaarlijkse amateuretappewedstrijd Warschau Oost-BerlijnPraag. De 22-jarige Pool besloot de "Vredeskuers" woensdag in grootse stijl door de veertiende en laatste etappe van Mlada Boleslav naar Praag (160 km) te winnen. Het was zijn zesde ritzege in de ronde, die met de tour de l'avenir het belangrijkste ama teurevenement van het seizoen is. In het eindklassement eindigde Frits Schür op een voortreffelijke vierde plaats. Van Helvoirt werd 31- sbe, Smit 39ste en Gevers 45ste. NEDER-OOSTENRIJK MÖDLING Henk Broeren heeft zich in de eerste etappe van de ron de van Neder-Oostenrijk vast aan de kop van het bergklassement ge plaatst. In de etappe-uitslag kwam Broeren, die voortdurend voorin had gekoerst, niet verder dan de 38ste plaats. Eerste werd de Oostenrijker Csenar. Dat de oefenwedstrijd bitter teleur stelde, deerde Rinus Michels weinig. Hij: „Deze partij was in feite voor namelijk om herstellende spelers uit te testen. Een Rinus Israel bijvoor beeld. Ik geloof dat hy vandaag heeft bewezen dat hij het fysiek weer aan kan. Alleen ontbreekt het hem nog aan wedstrijdritme. Maar dat is logisch". Rinus Israel zelf was niet al te op getogen over zijn prestatie. De Feyenoorder, die met één been in (Club) Brugge staat: „Ik had na die loodzware partij tegen de Spins lie ver een halve wedstrijd gespeeld Maar Michels wilde precies weten hoe het nu lichamelijk met me zit. Dus werd het de volle negentig mi nuten. Fysiek ben ik overigens in or de. Als ik wil speel ik morgen wéér een wedstrijd. Maar Je moet dan niet vragen hoe!" Afvallen Rinus Michels test uit, probeert en zal daarna enkele spelers uit de se lectie moeten laten vallen als de Feyenoorders in naam van oranje gaan werken. Ruud Geels, die na de rust inviel: „Ongetwijfeld zullen er een paar spitsen afvallen. Toen het begon, stonden er vier in het veld Cruijff, Mulder, Brokamp en Keizer dus en zaten er vier op de bank: Rensenbrink, Rep, René van de Kerkhof en ik. Allemaal een beetje teveel van het goede, hè". Het heeft er overigens alle schijn van dat Rinus Michels, die onge twijfeld „hét elftal" in grote trek ken al in zijn hoofd heeft, oefen wedstrijden als die van gisteren ook benut om spelers die waarschijnlijk Ruud Geels, ingevallen voor Willy Brokamp, bedreigt de doelman van HSV Hamburg, Kargus Veenendaal gaat naar Veenendaal ARNHEM Herman Veenendaal van Vitesse, met 23 doelpunten het af gelopen seizoen topscorer in de eer ste divisie, is van plan met het spe len van betaald voetbal te stoppen. Zijn contract bij de Arnhemse club loopt af en hij heeft het komende Jaar weinig tijd beschikbaar. Vee nendaal "Als ik betaald voetbai speel wil ik dat voor honderd procent doen en niet voor vijftig. Dat lukt me gewoon niet meer". Herman Veenendaal zal naar alle waarschijnlijkheid gaan spelen, voor de amateurclub DOVO uit Vee nendaal. „Duitsland" toch niet halen, door de mand te laten vallen. Waarom liet hij anders in Hengelo Brokamp spelen en hield hij daarentegen een zekere „Münchenganger" als Rob Rensenbrink op de bank? Het wei&trij'dverloop in Hengelo. Doordat de H.S.V. het accent zwaar op de verdediging legde, moest oranje de wedstrijd maken. Daarin slaagde het niet. Totaal niet. De Duitsers namen zelfs in de 28ste minuut via een uival de leiding. Het oncging arbiter Boosten dat Memc- ring de bal in buitenspelpositie ont ving. Geen fluitsignaal, wél een goal: 0-1. Vlak voor de rust werd het toch ge lijk. Piet Keizer gaf een voorzet op maat en de opgerukte Wim Suur- bier knikte precies op tijd ja: 1-1. Wissel Eén wissel in de rust. Piet Keizer, die beslist een ruime voldoende had gehaald, moest tot zijn teleurstel ling in de kleedkamer achter blij ven. Johan Neeskens verving hem. Rinus Michels: „Ik haalde Keizer er uit, omdat ik eens wat anders wilde proberen en Neeskens stond niet in de basisopstelling, omdat hij Tijdens het tweede bedrijf nog een wissel. De zwakke Brokamp werd vervangen door Ruud Geels. De verklaring van de supervisor: „Bro kamp had een knie in de dij gekre- zware training goed gedaan") van dichtbij doelman Kargus gepasseerd. Dat het „voorlopige Nederlands elf tal" zijn voorsprong behield, dankte het niet aan zijn verdediging (Is rael: „De samenwerking tussen Strik en mij was niet al te best"), scheidsrechter Theo gen. Toen Ruud Geels opdraafde, hix ttqv ru»* n,f leidde oranje al met 2-1. In de 61ste ?e de minuut had Arie Haan Uk kon r«=ht °P had- een strafschop, weer lekker sjouwen. Mij hielt die toe" Suu?,€" de d°°fSebroken Me- mering vloerde. Boosten floot niet. Het publiek wél. Ongenadig floot het de „oranjegezinde" Limburger uit. Maar ondanks de overwinning, on danks het feit dat het slechts een „testmatch" betrof, verspeelde oranje gisteren in Hengelo opnieuw een stukje goodwill. Maarten van Wa rneten zal heel veel oranje-paspoor ten overhouden. LONDEN Arturo Ithurralda moest toch ook zijn wedstrijdrit me behouden. De leiding van de Argentijnse Voetbalbond had het omzichtig gevraagd: zou de Ar gentijnse scheidsrechter, die de ploeg naar de eindronden van het wereldkampioenschap in West Duitsland vergezelt, niet de strijd Engeland-Argentinië mo gen leiden. De Engelsen waren te beleefd om te weigeren, maar hebben dat wel geweten. Het kost te Engeland de zege, de spelers het plezier van het spel en de 68.000 toeschouwers in het sfeer volle Wembley-stadion eigenlijk de wedstrijd. Arturo Ithurralde trok bij een beslist niet ernstige overtreding van Mike Shannon plotseling de gele kaart, hoewel hij heel wat grovere overtredingen van zijn landgenoten eerder onbestraft had gelaten. Dat Glaria nadat het rustsignaal had geklonken Engeland had Juist de leiding ge nomen Emlyn Hughes met een vuistslag velde ontging hem ten enenmale. Toen Perfumo met een welhaast klassieke worp Frank Worthington op de voor malige sintelbaan had geworpen, onderbrak hij zijn ren om de Ar gentijn over zijn wandaad te on derhouden, teneinde de Engelse verzorger te dwingen achter het doel en de hoekvlag om zijn weg naar Worthington te zoeken. In de haast om dit „incident" te re gelen bleef een bestraffing van Perfumo achterwege. Later zou de Argentijn evenwel voor een ande re overtreding zijn gele kaart toch krijgen. Ithurralda verplichtte zijn landgenoten het meest aan zich in de 89e minuut. Het was als had hij de thriller zelf geregisseerd. Dodelijk vermoeid duelleerden de Argentijnse koningsschutter Ma rio Kempes en de Engelse aan voerder Hughes op de rand van het strafschopgebied. Ze wankel den meer dan ze liepen. Kempes draaide weg, struikelde half over de bal en liet zich vallen, daarbij Hughes meeslepend. De oplossing lag voor de hand. Zonder aarze len liep Ithurralda naar de witte stip, Mario Kempes gaf doelman Peter Shilton geen kans. Manager Vladisloa Cap viel de geblesseerde Heredia voor de reservebank in de armen. Hoe dan ook: het was juist nog gelukt. De ploeg was aan de nederlaag ontkomen. Een 22 tegen Engeland op Wembley was toch een eervol resultaat. En wie weet over twee weken nog dat landgenoot Arturo Ithurrale heeft geleid? Het scoreverloop was: 44. Chan- non 10, 55. Worthington 20, 58. Kempes 2—1, 89. Kempes 2—2 (strafschop) Zondag speelt Argentinië in het Olympisch Stadion van Amster dam tegen Nederland. LEIDEN Zoals de zaken er nu voor staan is het zo goed als zeker, dat het elftal van Haïti op door reis naar de wereldkampioen schappen voetbal ook een wed strijd in Leiden komt spelen. Het is een stunt van de Club 101, die, ver telde voorzitter Piet Erades, al rond is met Haïti, de KNVB, de Afdeling Leiden en de Leidse Sportstichting. Het wachten is nog slechts op toe stemming van de FIFA, vandaar „de slag om de arm". Zet ook de FIFA het licht op groen dan wordt de wed strijd op tweede pinksterdag (3 juni) op het veld van LFC ge speeld. Tegenstander van Haïti is het Leids KNVB-elftal. Ruud Geels: Ajax of Club Brugge Hengelo Komende zondag, na de Interland in Amsterdam tegen Ar gentinië, wordt definitief in welke club Ruud Geels volgend seizoen voetbalt: in Ajax of Club Brugge. De oranje-kandidaat: „Over de transfersom zijn Club Brugge en Ajax het eens. Dat is geen pro bleem. Het punt is echter: gaat Ajax op mijn financiële eisen in? Daarover praat ik zondag met Hans Kraay. In elk geval neem ik dan ook een definitief besluit. Er hebben namelijk meer clubs interesse voor- me. Maar zoniag hak ik de knoop door: Ajax of gewoon in Brugge blijven, waar ik het trouwens uit stekend naar mijn zin heb". ADVERTENTIE Ireiko leidt U£.QX£blT U WEM CE MEEST" SUJWSEMPE DI PLOMAAT ALLER TIJDEN HENRY KIMtOINGER Wy zoektt EEKJ RAAM- Plaatsje Hengelo Jan van Beveren zag er slecht uit, toen hij niet in de spe lersbus richting Zeist stapte, maar er langs liep en vervolgens met trainer Kees Rijvers richting Eind hoven vertrok. Het gevolg van de r.ojuist genomen beslissing om te bedanken voor het Nederlands elftal en ook van een nacht niet slaien. Want voor Jan van Beveren was 'iet woensdagmiddag op Zeist al luidelijk geworden: dat het niet 'ing. Door Ria Schuurhuizen Iet was die middag de bedoeling lat hij een hele wedstrijd zou spe len als keeper van het Nederlands leugdelfbal, da't toen als sparring- oartner optrad voor het Nederlands team. Al halverwege de eerste helft riep Jan van Beveren trainer Rinus Mi chels naar het doel. En na rust kwam hij niet meer terug. Toen be gonnen voor hem een avond en een nacht van piekeren. Om dat onver mijdelijke te verwerken, om die droom, die hij zo graag werkelijk heid had zien worden in rook te zien opgaan: geen wereldkampioen schap voetbal. Gisterochtend verzocht Van Beveren Rinus Michels niet in Hengelo te hoeven spelen. De supervisor be greep het, maar vroeg hem wel nog bij de selectiegroep te blijven tot na zondag. Maar Jan van Beveren had toen eigenlijk al het besluit ge nomen om ermee te stoppen. In Hengelo praatte hij voor de wed strijd met zijn clubtrainer Kees Rijvers. Na het gesprek vertelde hij Rinus Michels. dat hij definitief raar huis ging. „Het heeft geen zin om er langer bij te blijven. Het gaat gewoon niet. Er zijn mensen die tegen me zeg gen: Je moet leren met pijn te spe len. Maar dat weet ik allang en dat zou ook niet het ergste zijn. Tiar ik voel gewoon dat het niet gr at Ik heb geen zelfvertrouwen. En hoe moet ik dat krijgen? In die paar oefenwedstrijden? Stel dat ik van middag had gespeeld, nou je hebt gezien wat Piet Schrijvers te doen heeft gehad. Dat had ik ook heus wel aangekund. Bovendien kun je in zo'n wedstrijd veel maskeren. Snel uitgooien bijvoorbeeld. Dan valt het niet op, dat Je niet goed kunt uitschoppen. Maar zulke wed strijden zijn geen echte test. En bo vendien sta je constant te denken wat je zult gaan doen. Dat is al fout. het moet automatisch gaan. En ik wil alleen maar keepen zoals Jan van Beveren dat k&n. Ik wil geen flauw aftreksel van mezelf zijn". Toch heeft hij zondag een hele wedstrijd gespeeld met PSV. Toch deed hij mee aan de trainingen van Rinus Michels. Had hij toen dan nog wél het idee dat het ging? „Ach, eigenlijk niet. maar Je wilt zo graag. Barry Hulshoff kwam ook naar Zeist en wist toen ook eigen lijk al dat het niet ging met hem. Er zijn nu mensen die zeggen, dat ik bang ben voor een afgang, maar dat is het niet. Ik besef namelijk uitstekend dat het een afgang zou zijn geworden. Dat hóéft niet eens bewezen te worden". „En de confrontatie mt irijvers, daar zou ik ook bang /oor zijn. Maar het is immers niet eens een gevecht, als ik me geen honderd procent voel. En ik voel me geen honderd procent en die bereik ik ook deze week nog niet. Ik heb lan ger tijd nodig. Als ik nu nog een maand hard train, krachttraining vooral, dan ben ik er pas. En dan ben ik volgend seizoen ook present voor PSV. Als ik nu door blijf gaan, blijf forceren, dan kom ik weer achterop, of het gaat wellicht helemaal fout. En dat wil ik niet riskeren". Trainer Kees Rijvers kon de beslis sing van zijn pupil begrijpen. „Het is goed geweest dat Rinus Michels hem alles heeft mee laten doen tij dens de trainingen. Nu is hij door de mand gevallen, blijkt het dat hij geen honderd procent is. Dat vind ik goed werk van Michels. zo zou ik het ook hebben gedaan. Je hebt er immers niets aan met halfge- blesseerde spelers naar het wereld- I kampioenschap te gaan. Ik vind het overigens wel jammer, dat hij nu helemaal geen wedstrijden speelt. Maar Ja, dat is weer van later zorg", aldus Kees Rijvers. Rinus Michels: „Jan heeft een moeilijke beslissing op mannelijke wijze genomen. Ik vind het erg ver standig dat hij het heeft gedaan". En daarna, zakelijk: „Nee, vóór zondag wijs ik geen derde doelman meer aan. Tenzij er de komende dagen in Zeist natuurlijk weer een tje afvalt". JEUGDPLAN LEIDEN In het kader van.het Jeugdplan Nederland speelt de Leidse jeugdselectie maandagavond op het ZLC-terrein een wedstrijd te gen de jeugd van de Veenstreek. 18.45 uur.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17