Europese fabrikanten geven nu de toon aan Palet Palet P -"'Bfi/i olie Mina's gaan tie voeren voor oonvoorzieningen ,DAG 18 MEI 1974 EXTRA PAGINA 25 Door het verlies van ruim 34 miljoen gulden dat het Ameri kaanse spijkerbroekenconcern Levi-Strauss het afgelopen jaar in Europa heeft geleden is er onverwacht een einde ge komen aan de monopoliepositie van de Amerikaanse jeans- gigant. Suiting van het „Werkende plan" zullen de Dolle Mina's rade weken een aktie gaan yoor gemeenschappelijke leningen in flats en Ie Mina's vinden dat de berg- kelders in de grote beter en vooral effi- »uden kunnen worden ge- zouden worden inge- i gemeenschappelijke hobby- l wasserettes, crèches en des- s keukens. D>it vooral aldus i Mina's omdat door derge- wzieningen het kontakt tus- verschillende bewoners aan- zou kunnen worden verbe- uardoor het ook gemakkelij- gemeenschappelijke pro- op te lossen. Bovendien zou ipaalde tot dusver nogal geï- groepen zoals vrijgezellen. 65-plussers en alleen- ouders wat meer bij allerlei i kunnen betrekken. de bedoeling dat de plannen Dolle Mina's op allerlei dis- ileenkomslen in oude en wijken ter sprake zullen gebracht. De resultaten d zullen worden samengevat luwden zijn irzich tiger knsen zijn door het huwelijk «Üchtiger in het verkeer ge- blijkt uit de statistieken 3 aantal Franse verzekerings- tappijen. Aangetoond werd touwde mannen beneden de minder auto-ongelukken "er- ttdan vrijgezellen uit dezelf- <ftijdsgroep. Het verschil 1 men zelfs op twintig pro- fcn vrouwen blijken na het fc zelfs nog voorzichtiger te ttt bij hen daalde het risico tor liefst vijfentwintig pro- in een eisenpakket dat aan de mi nister van Volkshuisvesting zal wor den overhandigd. Bovendien zal volgende maand het „Zwartboek" van de Dolle Mina's verschijnen. Een protestboek waarin de aktiegroep een overzicht geeft van alle voor vrouwen discrimine rende situaties, die men in het maatschappelijke leven signaleerde. De kleinere Europese spijnerbroe- kenfabrikanten, die sneller een nieuwe trend kunnen volgen, zullen het waarschijnlijk in het vervolg voor het zeggen hebben, zo menen invloedrijke modedeskundigen. Het Levi-concern, dat de vorige eeuw de eerste spijkerbroeken maakte, zat de afgelopen maanden in Europa met zulke grote voorraden dat men een voudig genoodzaakt was om maar liefst acht miljoen Jeans beneden de normale prijs aan winkels en warenhuizen te verkopen. Gebrekkig De voorraden waren ontstaan doordat de nogal gebrekkig georga niseerde Europese verkoopmaat schappijen van Levi er geen be hoorlijke voorraad administratie op na hielden. Door Jos Hagers Bovendien was men vorig Jaar niet in staat om snel genoeg in te haken op de rage van voorgewassen spij kerbroeken. Dat kwam ondermeer doordat de toenmalige Beneluxdi- recteur Caroll Robinson, die onaf hankelijker van de aanvoer uit Amerika wilde zijn, alleen de de- nimstoffen bij de moedermaat schappij in San Francisco bestelde en de stoffen vervolgens naar Hong Kong en Puerto Rico liet versche pen om ze daar voor de Europese markt te laten confectioneren. Het produktieproces nam daardoor zo veel tijd in beslag, dat het niet mo gelijk was om snel genoeg op een nieuwe modetrent in te haken. Toen de topleiders van Levi dat be gin dit jaar bemerkten werden de Europese dochtermaatschappijen drastisch gereorganiseerd. En men slaagde er in om de voorraden een flink stuk te verminderen doordat het lukte om grote voorraden wat uit de mode geraakte spijkerbroeken naar het Midden Oosten en de lan den achter het IJzeren Gordijn te exporteren. Het is echter de vraag of Levi- Strauss in staat zal zijn om het gi gantische verlies op te vangen. En men vreest dan ook dat de directie van het bedrijf binnenkort tot in krimping van de Europese verkoop maatschappijen zal moeten beslui ten. Lichtpuntje Een lichtpuntje voor Levi is echter dat de prijs van denim op de we reldmarkt maar liefst 30 procent is gestegen, doordat de katoenoogst van Pakistan door de overstromin gen van het vorig jaar vrijwel vol ledig verloren ging. De spijkerbroe- len zullen de komende zomer daar door al iets duurder worden. Nu het de Amerikaanse jeans-fabri- kanten zo veel moeite kost om het hoofd boven water te houden doen hun Italiaanse collega's steeds bete re zaken. Dat komt vooral omdat de coupe van hun spijkerbroeken beter is afgestemd op de Europese jeugd. Bovendien werken de meeste Italiaanse fabrieken nauw samen met toonaangevende boetiekontwer pers waardoor het hen vaak lukt om een nieuwe modetrend uit te brengen. Patchwork In Italië is het tijdperk van de voorgewassen Jeans dan ook al lang voorbij. En in plaats van de ge bleekte spijkerbroeken worden de patchworkjeans daar nu het meest verkocht. Op het modefestival van Capri, dat onlangs werd ge- Patchwork spijkervakken zoals deze modellen van Royal Regs beloven deze zomer bestsellers in Italië te worden. houden waren naast de in verschil lende kleuren denim opgelapte jeans, hele series spijkerpakken met tussengezette stukken van romanti sche 1950-katoentjes te zien. Ze beloven net als de jeans met tussengezette stoffen met fotoprints van kranten, filmsterren en bloe men de bestsellers van deze zomer te worden. Maar de boetiekjes in het zonnige zuiden doen op het ogenblik even goede zaken met lan ge denim patchwork rokken die kwistig met ruches zijn afgebiesd. Filmsterren, regisseurs, actrices en toneelspelers vertonen zich in Italië alleen nog in spijkerbroeken op straat. De Paus zorgde dit voorjaar echter voor de beste reclame toen hij zich hoogst persoonlijk met de advertenties van de jeansfabrikan ten ging bemoeien. Kort nadat het grootste Italiaanse spijkerbroekenconcern „Jesus Jeans" miljoenen posters had verspreid van de fraai gevormde achterste van Donna Jordan, gehuld in één van hun nieuwste creaties en voorzien van het bijbelse opschrift: „Als gij mij lief hebt volg mij dan" liet de paus een verklaring in de L'Osser- vatore Romano publiceren, waarin hij de campagne stijlloos noemde. De verkoop van de „Jesus Jeans" verviervoudigde echter in een paar dagen tijd en de directie van het concern besloot dan ook om met de reclame-aktie door te gaarji waarop in alle grote kranten en tijdschrif ten een advertentie verscheen van een alleen in een spijkerbroek ge huld meisje dat zeer sexy haar rits dichttrekt. De foto is voorzien van de ook al op de bijbel geïnspireerde tekst: „Gij zult niet in andere jeans voor mij verschijnen" Het Vaticaan heeft daarop aan de Italiaanse regering gevraagd om een dergelijke manier van adverteren te verbieden. Het reclamebureau van „Jesus Jeans" denkt daar voorlopig niet over. Volgens de directeur van het bureau de 35-jarige Giovanni Mucini, zijn de spijkerbroeken altijd het favoriete kledingstuk van pro testerende Jongeren geweest en moeten de fabrikanten van Jeans hun reclame campagnes daarbij aanpassen. Snelle verwisseling van de mode in jeans was nekslag voor Levi reinigingscrème, nacht-creme, dag crème, lotion en een vloeibare ma- ke-up. De prijs van de produkten varieert van f9.65 tot f27.50. Ook Revlon heeft iets nieuws voor de droge huid: anti-rimpelcrème voor de ogen die pectine en kruiden bevat (f 14) en de antirimpel stick die onder de make-up gebruikt kan worden <f 12)Ook is er een vocht- brengende stift voor de lippen die zowel 's nachts als overdag ge bruikt kan worden, (f8.50). Ook voor een droge huid is de hydra serie van Dior, die bijna geen par fum bevat. Deze serie bestaat uit zeven produkten, die in prijs va riëren van f26 tot f48. Het zijn reinigingsmelk, lotion, basiscrème een crème <Me die hiuiid voorziet van het nodige vet en vocht, voe dingscrème, een crème voor de huid rond de ogen en een masker. Magarete Astor heeft de serie schoonheidsprodukten uitgebreid met nieuwe oogmake-up produkten. In een doosje brengt men vier kleuren die lopen van licht naar donker. De kleuren waarin het doosje verschijnt zijn groen, blauw en bruin. Juvena geeft de kans zelf een oogmake-up-paletje samen te stel len. Er zijn namelijk twaalf losse steentjes in de handel waarmee 't doosje gevuld totaal f 13.95) op nieuw kan worden samengesteld. Prijs f 4.75. Ook voor vader is een klein setje van Dior met de after shave eau sauvage met lotion en scheerzeep van dezelfde geur. In deze serie zijn verder deodorant spray en stick, zon nebrand crème en produkten voor na het scheren en tegen zonnebrand speciaal voor een gevoelige huid 9 In de Juvenance-serie is een pro- motiedetje uitgekomen met verzorg- preparaten voor de hals het gezicht en de huid rond de ogen Dit setje bevat skin regenerator <14cc) throat crème (20 cc) en eye con tour treatment (5cc). Prijs f 13.95. Ook de verzorging van het haar is belangrijk. Vooral met de moder ne haarlijnen, die vaak soepelval- lend en gemakkelijk in model te du wen haar vereisen. Daarom is er een tijdje geleden een moddershampoo" op de markt gekomen. Een shampoo op basis van klei vermengd met di verse kruiden. Na een wassing is het resultaat al te merken. O Een reissetje met zes flesjes met renutriv extract brengt Estee Lauder op de markt. Guy van Rooyen, visagiste van Max Factor demonstreert zijn nieuwe lijn en over vrouwelijke belangstelling heeft hij daarbij niet te klagen. (Foto Jan Holvast) "Geen tijd", het is een kreet die veel keer per dag wordt geslaakt. Geen tijd voor dit geen tijd voor dat en zeker geen tijd voor uitvoe rige huidverzorging. Een beetje lipstick, wat oogschaduw klaar, 't Belangrijkste echter, de goede ver zorging, want die kleurtjes zijn vaak alleen maar camouflage, wordt maar al te snel vergeten. Estee Lauder heeft daar ook eens aan gedacht en heeft toen een se rie ontworpen die een hele verzor ging geeft en toch niet zoveel tijd kost. De serie bestaat namelijk uit allover cleanser, allover moisturizer, allover cover en allover color. Schoonheidsprodukten zijn vaak onnodig duur. Door de mooie verpakking, door de firmanaam die dik betaald moet worden. Dat schrikt af, vooral als Je moet rond komen van zakgeld. Daarom intro duceerde Max Factor al een tijdje geleden de avocado lemonserie die in royale verpakking rond de vijf gulden kost. Juvena doet in de Miss Juvenaserie iets dergelijks. Om iedereen de gelegenheid te ge ven de huid te verzorgen een ver zorgingsserie tegen zakgeldprij- zen. Maar je wilt natuurlijk wei eens wat anders daarom ook in de ze Miss-serie nagellak (f 4.95) in fijne jonge kleurtjes en voor de ogen een eenvoudig aan te bren gen make-up. Tien sticks in vrolijke kleuren met o.a. rood, lila, groen en blauw, waarmee ook iets anders dan ogen geschilderd kan worden en twee kleuren lipstick: oranje rood en transparantrood. De droge huis komt kennelijk in de belangstelling bij veel make specialisten. Harriet Hubbard Ayer ontwierp een serie van vijf pro dukten om deze huid te lijf te gaan: Wills introduceerde een poosje geleden een nieuwe vloeibare oog schaduw die snel droogt, en wa terproof is. Voor een schappelijk prijsje: f4.25. Voor de ogen heeft Marbet een leuk doosje. Met rose en aubergine- kleurtjes. Het effect van deze kleurt tjes kan een leuk zijn, weer eens iets anders als groen of blauw Voor vaderdag neelt Max Factor de cadeautjes al weer klaar liggen,

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 25