layern Munchen fgebluft; nverdiend og tweede kans Zaak van gangmakers bij >ees hof van justitie Europ< APPIE HAPPIE een loon naar werken voor beter Atletico Madrid: 1-1 J udo-aan winsten Finale avondzesdaagse in Leidse Breestraat voor Eendracht Leiden Bij de judoclub Eendracht «afd. Morskwartier) hebben zich als lid aangemeld M. P. R. Groos, 4e Dan judo, 6e graad jiu Jitsu. Maar- tje Immerzeel, 2e Dan judo da meskampioen van Nederland. Avondtoernooi veteranen Leiden Morgenavond aanvang 7 uur, finale 11.30 uur organiseert LFC een avondtoernooi voor vete ranen om de Boshuizenbadcup. Deelgenomen wordt door Leidsche Boys, Lugdunum, De Sleutels, Te- xas/DHB, Oranje Groen, Unitas L, VNA en LFC. "Er wordt in twee pou les gespeeld. SSEL „Een uitstekend resultaat. Deze wedstrijd verdiende geen winnaar". De den kwamen na afloop uit de mond van Udo Lattek, de trainer van Bayern Mün- Maar welk een belachelijke uitspraak moest dat worden genoemd. Want als ooit loeg verdiend had de Europa Cup te winnen, in een wedstrijd overigens hoe trooste- ook, dan was het toch Atletico Madrid wel. Het deklasseerde Bayern München zelfs den wijlen. Toch zouden de Spanjaarden zich niet als de opvolger van Ajax aan Vvoorzitter dr. Franchi mogen presenteren. had kunnen bestijgen, een minuut voor de gedachte triomftocht van de Spanjaarden voor de gelijkmaker zorgde. Hij, Schwarzenbeck, een van de zwakste schakels in de Duitse verdediging. Het was in die laatste zestig secon den, dat hij vrijelijk kon oprukken, dat de Spanjaarden hun gedegen dekking heel even verwaarloosden. Schwarzenbeck rook als het ware zijn kans, schoot blindelings vanaf zo'n vijfentwintig meter. Een poging zoiets als van god-zegene-de-greep. Een geslaagde poging. Want het in derdaad verwoestende schot, de schuiver, rukte vlak langs de bin nenkant van de paal tot achter At- letico's doelman Reina. Die tot daarvoor vrijwel geen listige capro- len had behoeven te maken. ererondc. nog. Geen kruisjes, iraties van de naar schatting rintigduizend gastarbeidende aten. Tranen zelfs bij de Van Lois, de arme, arme schrale Spanjaard liep, de ogen geslagen, als een kind het Brusselse sld af. Hij, de 36-Jarige, maal drie kwartier en vijftien minuten verlen- ieerst op het middenveld. winnen moest zijn af- adeau van het grote inter- voetbal zijn. De techni- iestro zelf zorgde ervoor dat Madrid, het verguisde Atle- achtste minuut van de rerlenging, zeven minuten de Europa Cup als kon omklemmen. Door een Een hoogst onverdiende gelijkma ker, dat zeker. Want Bayern Mün chen had zich vooral na rust, maar de symptomen hadden zich ook al in de eerste helft geopenbaard, la ten wegspelen door een technisch vakbekwaam Atletico. Een Atletico, altijd door het centrum speelde. Zelfs de grote Beckenbauer echter was ook machteloos. Aanval nauwelijks sen lijken te hebben. Atletico's trai- Gerd Müller, lamgelegd door Eusebio ner Lorenzo liet zich al in die geest die niet schroomde veelvuldig mee in de aanval te gaan: „Met een bal kunnen die lui alles." Uli Hoeness: „Toch pakken we ze vrijdagavond. Vital Loraux (niet slecht, niet uit gesproken goed ook, maar er zo on tliet altijd wilde priegelen en niet geveer tussenin) meende Irurata te ondervinden vóór morgenavond, wanneer voor het eerst in de 19-ja- rige historie van het Europa Cup O Wielrennen De Oostduitser Hans-Joachim Hartnick heeft gis teren de achtste etappe van de amateur wielerronde Warchau- BerlijnPraag gewonnen. De pool Mytnick behield de leiderstrui. Boksen De bokswedstrijd om het wereldkampioenschap zwaarge wicht tussen titelhouder George Foreman en ex-kampioen Moham med Ali zal definitief op 24 septem ber in Kinshasa, de hoofdstad van Zaire, wonden gehouden. Dit its gis teren in New York bekend gemaakt. Voetbal Het Eigelse voet balelftal heeft gisteravond voor 48.500 toeschouwers in Londen °en uit, ofschoon men dan altijd nog maar moet afwachten in hoeverre hij op dat moment al de tegenstan der wenste te verblinden. „Er zijn We laten ons geen tweede keer een moeten bestraffen voor een iets te I-toernooi de finale wordt overge- harde charge, terwijl hij aan de speeld. Voor minder publiek ver- andere kant Schwarzenbeck onge- moedelijk. want de toegang moet wedstrijd voor het toernooi om het moeid liet toen deze Garate tegen opnieuw worden betaald en daarbij Britse kampioenschap tegen Noord- de grond schopte. Het was Irureta's lieten de vele Spaanse en Westduit- Ierland meit 10 gewonnen. In de tweede gele kaart dit seizoen. Maar se charterreizen geen ruimte voor 68ste minuut scoorde Weller. het ziet er niet naar uit dat de een tweedaagse verlenging in Brus- Spanjaard de gevolgen daarvan zal sel. er bij ons Luis en Garate. Die heb ben alles gegeven in deze ene wed strijd. Of zij straks in staat zullen dergelijk spelletje opdringen." Bec kenbauer tenslotte: „Een grote zege zal het wel niet worden. Ik hoop zijn fysiek dit alles opnieuw op te dat ik die tweede wedstrijd fitter brengen, staat te bezien." Lorenzo, de trainer van Argentijnse kom-af, hield zich overigens goed nadat hij de beker vlak voor tijd aan zijn neus voorbij had zien gaan. „Een interessante wedstrijd met een nor maal resultaat", vond hij. „Pech ben dan vandaag. Daarom ben ik niet al te vaak mee naar voren ge gaan." Vast staat dat het Westduitse voet bal, zo vlak voor het begin van het wereldkampioenschap, een gevoelige tik heeft gekregen. Het team dat de van die gelijkmaker." Het zou meeste internationals levert aan Wegspelen met een schitterende s achter de verdwaasde te schieten, zo scheen het, kreeg Atleti- naar werken. Dat deed het aitputtend. Maar de decep- volgen, een teleurstelling dat overigens wel demonstreerde agenlijk niemand van de 3Ögduizend toeschouwers in aselse stadion met de op gelijkende grasmat meer gerekend. En was dat zo zo ten onrechte? Nee toch? de tot dan volledig af- Diiitsers niet in een dode- welke zorgen Rinus Michels inder tijd bij Barcelona kwelden. De bal behandeling was perfect, de opbouw van de aanvallen vaak van grote klasse, vooral wanneer de kleine, langharige libero Heredia, zijn as sistent met de verschrikkelijke grote actie-radius Adelardo, Luis en Ga- geling gehad? Hadden de rate erbij waren betrokken. verreweg favoriet, eigenlijk uitgespeelde kans gekregen Was Atletico vanaf het wt uiterst waakzaam ge- van het lot wilde itjerekend voorstopperende irabeck, de international men zich alleen nog maar afvragen hoe het in Maar in het strafschopgebied wisten de Spanjaarden het niet meer. Wa ren ze bang om ook maar een schot te lossen, schoven ze in paniek de verantwoordelijkheid daarvoor op elkaar af. Vandaar dat Bayern München zich gelukkig mocht prij zen de tweede verlenging onge schonden te halen en op de valreep een reprise van de finale te gunnen geoorloofd zijn geweest wanneer hij andere gedachten had geventileerd. Zijn opponent Udo Lattek, in de sombere gang voor de kleedkamer waar het licht was uitgevallen: „Ik geloofde niet meer in de gelijkma ker. Maar tochtoch een uitste kend resultaat. Deze wedstrijd ver diende geen winnaar. Die goal van Atletico was eigenlijk te laat geval len. Logisch dat je dan niet meer op een dergelijke climax rekent." Het is nochtans al ettelijke malen eerder in het internationale voetbal bewezen, dat je het met Duitsers eigenlijk nooit kunt weten. Ze ach ten zich zelden verslagen. Ook nu weer niet. Lattek: „Ik heb Atletico nog nooit zo sterk gezien als van avond. Misschien hebben we ze wel onderschat. Dat zal vrijdag zeker niet gebeuren." Onderschat, mis- Helmuth Schön, de bondscoach, was de gedoodverfde winnaar van deze Europa Cup-finale. De mannen van Udo Lattek hadden zo graag willen demonsteren, dat ze indertijd ten onrechte door Ajax waren uitge schakeld. Ze demonstreerden in we zen echter uitsluitend dat zelfs een aanvallend ingesteld team als Bayern München opgevangen 'kan worden. Meer dan luttele kansen stond Atletico niet toe. Gerd Müller bleek weer eens een statische spits, die zich pas in de verlenging ver waardigde de bal wat meer te gaan ophalen. Eusebio had dan ook geen enkele moeite hem in te. pakken. Wellicht is het kampioenschap dat Bayern afgelopen zaterdag behaalde debet aan de vrij lusteloze wijze waarop het in deze Europa Cup-fi nale optrad. Aan de andere kant. een zo hoge premie als in het voor- schien. Maar het is nauwelijks voor uitzicht gesteld, moet toch hoogst te stellen. Want stond er voor Bayern niet een premie van 35.000 mark de man op het spel? Eigenlijk was het alleen Frans Beckenbauer, die opnieuw zijn internationale grootheid demonstreerde, perfect ti mend, vaak reddend, koel, vrijwel achteloos spelend, maar dat is nu eenmaal zijn stijl, en vrijwel geen stimulerend werken. Voor de Span jaarden betekende deze eindstrijd alles of niets. De ploeg, verguisd na het schandaal tegen Celtic in Glas gow, gebruikte deze maal alleen fai re middelen om de West Duitsers te verslaan. De overtredingen van zwaardere allure waren van de kant Bayern. Daraom was het jam- Atletico-spits Garata gewikkeld in één van de vinnige duels met Schwarzenbeck, de man die Bayern op het nippertje zou "redden". enkele foutieve pass ook. Hij ook mer dat de Belgische scheidsrechter Op zondag 16 juni LEIDEN Zondag 16 juni a.s. vindt in Leiden de finale plaats van de avondzesdaagse. Gestart wordt om 12.30 uur vóór de Sociëteit Minerva in de Breestraat. Daarna wordt (65x) het volgende par cours gereden: Breestraat, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Aal markt, Boommarkt, Kort Rapenburg en (opnieuw) de Breestraat. In totaal is de koers 100 km lang. Ook op 24 juni komen in Leiden de wielrenners in actie. Op een parcours op de Wassenaarseweg wordt een revanche gereden van het kampioenschap van Nederland op de weg en Joop Riethoven zou Joop Riethoven niet zijn, als hij daarvoor niet een voortreffelijk veld renners aan de start zou krijgen. Dat zijn o.a. Zoetemelk, Kar stens, Bal, Kneteman, Duyndam en Fedor den Hertog, die daarmee voor het eerst in Leiden rijdt. Gestart wordt om 7 uur en de op brengst is bestemd voor het geestelijk gehandicapte schoolkind. UTRECHT Het Europese hof van De beslissing van de Utrechtse de gangmakersaffaire eind dit Jaar Luxemburg gaat zich rechtbank om bij het hof te rade te ook voor de hoge raad zal gaan spe len. Men ging van vonnis in kort geding namelijk in beroep bij het hof in Amsterdam en van het arrest het hof in van het hof ging men uiteindelijk in buigen over de vraag of de bepaling van de Internationale Wielrenunie (UCI) dat bij wereldkampioen gaan paste precies in het straatje van de gangmakers die de civiele procedure hadden aangespannen a schappen en recordpogingen stayers een soort gangmaker i geen gebruik mogen maken van bui tenlandse gangmakers, in strijd is met de bepalingen van het EEG- verdrag, die discriminatie verbieden en vrij verkeer van arbeidskrachten mogelijk maken. hun zaak enkele uitspraken te kun- cassatie bij het hoogste rechtsol- nen ontlokken. In mei 1973 diende voor de president van de rechtbank in Utrecht al een kort geding tegen de UCI en de lege in ons land. Liet een rechterlijke uitspraak over de kern van deze zaak nog op zich wachten, wel oordeelde de rech- KNWU, waarbij de gangmakers ver- ter gisteren dat de UCI ten onrechte De meervoudige Civiele kamer van nietiging van de UCI-bepaling eis- had gesteld dat de dagvaarding nie- de rechtbank in Utrecht besloot gis- ten. De bepaling, die in januari tig zou moeten worden verklaard teren deze vraag aan het Europese 1973 van kracht werd, maakte het omdat de UCI geen rechtspersoon hof voor te leggen, alvorens een be slissing te nemen in het proces dat de gangmakers Bruno Walrave uit wereldkampioenschappen vorig jaar een organisatie met statuten, een Loenen aan de Vecht en Norbert Koch uit Utrecht hebben aange spannen tegen de UCI (Union Cy- cliste International) en de KNWU (Koninklijke Nederlandse Wielren unie). het Spaanse San Sebastian. De voorzitter, een eigen vermogen etce- rechtbankpresident schorste dit ver- tera wel degelijk als partij in een bod echter op voorwaarde dat men proces zou kunnen optreden. Feite een bodemgeschil bij de gewone rechter aan zou gaan. Inmiddels ziet het er naar uit dat lijk is de organisatie- daar zelfs erg goed toe in staat, constateerde de rechtbank in Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15