Program PPV omvat alles voor leefbaar en goed Voorschoten agenda Presentiegeld raadslid met 100 procent omhoog Burgemeester wiln bijdrage orgelfonds Meerjarenbegroting voor Wassenaar f 40.000 AAN KLEDING GESTOLEN WELZIJN ONDER DE LOEP STAD EN RAND VOORSCHOTEN In Voorschoten hebben PvdA, PPR, PSP en D'66 de Progressieve Partijen Voorschoten (PPV gevormd). Lijsttrekker is het PvdA-raadslid H. van Wijk (40), hoofd van een personeelsafdeling van de PTT te Den Haag. Het kernprogramma van de progressieven wordt door alle deelnemende partijen onderschreven. Door verschil in visie zal niet ieder punt van het programma door elke partij als even belangrijk worden beoordeeld en binnen de combi natie met evenveel kracht worden beklemtoond. Centraal staat de democratisering, wat inhoudt dat iedereen zoveel mo gelijk kaïn meebeslissen over alle za ken die hem raken. Inplaats van on doorzichtige machtsconcentraties. Wil de PPV openheid en machtssorei- ding. Alle commissies van bijstand, moeten openbaar zijn, terwijl ook de burger ingeschakeld moet worden, zoals thans reeds beperkt het geval if bij sport, en recreatie. Van Wijk ipeent dat je als raadslid steeds aan gesproken moet kunnen worden en open moet staan voor allerlei ak- ties en kreten, zelfs als deze twijfel achtig zijn. dan nog moet een raads lid bereid zijn om te luisteren en zo de zaak tot klaarheid brengen. De progressieven zijn voor een zwaar gewest Leiden. Ook Voor schoten moet verantwoordelijkheid Willen dragen voor de city van Lei den WARMOND Het CD A. dat morgenavond in het gemeentecen trum een propaganda-avond organi seert met betrekking tot de as. ge meenteraadsverkiezingen hoopt dat voetballiefhebbers zich niet zullen la ten weerhouden deze bijeenkomst te bezoeken. Er zal gezorgd worden, voor een televisietoestel. Een belangrijk punt is de woning bouw. Van Wijk onderstreept dat het woningbouwbeleid in Voorscho ten om moet. In de eerste plaats moet de woningbouw afgestemd worden op de eigen behoeften. Thans worden de geboren en getogen Voor schotenaren het dorp uitgejaagd bij gebrek aan betaalbare woningen. Bo vendien is ae ombuiging van de wo ningbouw naar de behoeften en niet naar het zgn. financieel haalbare noodzaak om tot een evenwichtige bevolkingsopbouw te komen. Daar schort op dit moment alles aan. De VVD heeft in deze zittingsperiode twee wethouders versleten op open bare werken. De grootste partij eis te de zwaarste portefeuille op en het resultaat is volgens van Wijk bedroe vend. Er is geen enkel bestem mingsplan vastgesteld, er is niets gedaan aan b.v. het Vernèdepark. De eerste daad van de VVD-er De Vos van Steenwijk was het dichtspijkeren van leegkomende woningen in dit. park en verder is er in die vier Jaar niets gebeurd. Alleen maar geheim zinnigheid ten aanzien van de grond- politiek en voorbereidingen. Het plan Bijdorp wordt binnenkamers voorbereid, terwijl de burger maar moet afwachten. Inspraak is beter dan tegenspraak en dat laatste ont staat steeds door het onthouden van informatie. De PvdA heeft vier jaar wethouder Pels gehad voor sport en recreatie en milieuhygiëne. Vriend en vijand kan constateren dat vooral de ge organiseerde sport daadwerkelijk OEGSTGEEST Burgemeester Van Eysinga heeft de wens te kennen gegeven om hij de viering van zijn 25-jarig ambts jubileum op 16 mei aeen bijdrage te mogen ontvangen voor het Orgelfonds Groene Kerk. Dit in de plaats van per soonlijke geschenken, bloemen e.d. Het fonds ivordt. in een daarvoor speciaal op te richten Stichting ondergebracht, ivaardoor het een eigen leven gaat leiden. Een werkcomité bestaande uit de heren T. Plate, M. Kool, dr. W. J. Maan, ir. R. A. Kasper en N. van Weizen wil in een soort bliksemactie een aardig bedrag bijeenbrengen om dit op 16 mei aan de jubilaris te kunnen overhandigen. Men kan storten bij de Alg. Bank Nederland (postgiro 9013) op de rekening: jubileum burgemeester/Orgelfonds Groene Kerk. Dit comité stelt zich voor na de zomermaanden zich te richten tot alle Oegstgeestenaren. Immers de Groene Kerk is een Oegstgeester monument. Het dient niet alleen voor de ere-dienst van de hervormde kerk, er zijn elke maand oecu menische diensten. K. en O. organiseert er concerten. De kerk doet ook dienst als aula bij teraardebestellingen. De kerkvoogdij van de Herv. Kerk zal het reeds bijeenge brachte bedrag storten op de rekening van de nieuwe Stich ting. PPV-er Van Wijk werd geholpen, het aantal sportvel den is bijna verdubbeld. Het programma van de PPV om vat alle facetten voor een goed en leefbaar Voorschoten. De nadruk is niét gelegd op de groei maar op de behoeften. Door concentratie van de vier partijen kan de PPV een grote fractie vormen in de gemeenteraad. Twee kandidaten met raadser va ring: H. van Wijk en J. Goosens en verder kandidaten, die midden in het Voorschotense leven staan zoals Vis ser van "De Lindehoeve" en de vroegere gemeente-secretaris Eve- leens. Van Wijk ziet de komende verkie zing met optimisme tegemoet. WASSENAAR Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben aan de commissie Financiën een meerjarenbegroting, een investe ringsplan en een prioriteitenschema aangeboden voor de jaren tot en met 1978. In het prioriteitenschema is een aantal nodig geachte investerin gen opgenomen in volgorde van ur gentie. De vernieuwing van de verwar mingsinstallatie van het gemeente huis. waarvoor door de raad intussen al een krediet van 115.000 gulden be schikbaar is gesteld, staat bovenaan de lijst. De verliching van de kruis punten op de Katwijkseweg, waar aan de raad eveneens zijn fiat heeft gegeven, komt op de tweede plaats. Het totaal van de in 1974 te inves teren sommen bedraagt 10,8 miljoen gulden. Uitgaven die in een later stadium moeten worden gedaan zijn onder meer 9 miljoen gulden voor uitbrei ding van het raadhuis, 1 miljoen gul den voor de reconstructie van de Lange Kerkdam, 1,2 miljoen gulden voor de reconstructie van de Oostdor- perweg en als klap op de vuurpijl 4 miljoen gulden voor de bouw van een centraal gebouw voor gemeenebe- Bij een aantal van laatst genoem de investeringen staat het nog niet vast of ze ten uitvoer worden ge bracht. l MEI] DINSDAG Breesiraat 19 Leiden Soc. voot handicapten, 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163 Leiden Spr uur Alg. Bureau voor levena- zinsaanvragen, 7.308.30 uur i Hooigracht 38 Leiden Sp stichting Huisvesting Werkende geren, 7.308.30 uur nam. De Meij van Streef kerkstraat Leiden Gespreksavond Bahai meenschap, 8 uur nam. Stadhuis Leiden Vergafl raadscommissie onderwijs, 4 uur Ons Eiland, Kortenaarstraat b Elfde jaarfeest Ned. Chr. Vrou WOENSDAG Ten Katestraat, speeltuingebout jaarden sociëteit Humanltas. 2-i Gevêrstraat 65, 0«cy£geest, soc voor kamerbewoners en alleenstas 8-12 uur nam. Morsig 10, Vergadering werk leefbaarheid/stadsverfraaiing. 8' nam; vergadering werkgroep n menten, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Consurella's shopping theater met "De straai Bevrijdingskerk, ledenvergadering derlandse Christen vrouwenbond Ada v. d. Bent. 8 uur nam. DONDERDAG Breestraat 19. sociëteit voor gi capten. 2-5 uur nam. Kreatief Sentrum. defensievoorli Apotheken De avond-, nacht--en zondags der apotheken In de regio b waargenomen door a-pothee* fcraal. Breestraat 74 (telefoon apotheek Voorschoten. Leldsew (telefoon 2525) en apotheek Lijtweg 4, Oegstgeest (telefoon 5 SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 0! 25202 Voor allen die ln moet!; T den verkeren dag en nacht te L Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden Dierenambulance. Tel. 0I710-J Release Hulpverleningsdienst Release: Rijn 20a, tel 24555 Ma met ultzonderini VOORSCHOTEN In de nacht van zondag op maandag is er voor ruim veertigduizend gulden gestolen ^"uur "nam uit de kledingzaak "La Mode" aan vrij. middag, de Schoolstraat in Voorschoten. De dieven zijn via de binnenplaats aan de Wetswinkelt je achterzijde van het pand gekomen. JunalKh waar zij door een deur te forceren de rechtskundige bestand. Adres weg naar binnen vrij maakten. VPlk8^^is' ^J?ot^ekersd^ *1 nlngstljden dlnsd woensd dond uur Ho 79 uur Weggenomen werden onder andere 250 dames japonnen, 200 damesbroe ken en enkele Jurken. bhul el WASSENAAR In de algemene vergadering van de Vrienden van Wassenaar, die op donderdagavond 9 mei wordt gehouden, al voorname lijk worden gesproken over het „wel zijnsbeleid". Men heeft dit onder werp gekozen, aldus de Vrienden van Wassenaar, omdat er onder de bur gerij een zekere bezorgdheid is ont staan over een aantal punten van dit beleid. Bezorgdheid bijvoorbeeld over de sanering in de dorpskern, die de ka rakteristieke dorpsstfeer aantast en over nieuwbouw in andere oude wij ken, die qua vormgeving niet altijd in de omgeving passen. Er zou volgens de Vrienden van Wassenaar ook meer aandacht moe ten worden besteed aan het onder houd van wegen, fiets- en wandelpa den en aan het bomenbestand langs de openbare wegen. Ook de geluidshinder dient krach tiger te worden aangepakt. Twee fa cetten van 't welzijnsbeleid zullen in de komende vergadering nader wor den ingeleid. De heer H. Hierck zal spreken over „Meer aandacht voor de omgeving" en de heer A. Vaan drager hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst over „Zorg voor het Wassenaarse bomenbestand". Na de inleiding wordt een fo rumdiscussie gehouden. Burgemeester mr. K. Staab is bereid gevonden zit ting te nemen in het forum. Redaktie: Paul Wolfswinkel Volley Op 5 mei werd in de Vtff Mei sporthal in Leiden een familietoernooi van de volleybalvereniging Leythom A.C. gehouden. Voor dit toernooi tanden aileen de leden en familieleden worden inge schreven. Al tijdens de inschrijving bleek de belangstellig zeer groot en op 5 mei mocht het organiserend co mité ruim 150 deelneemsters en deel nemers begroeten. Alle teams werden eemixed samengesteld; zowel dames- en heren junioren en senioren en ook jeugdleden speelden met. elkaar. Het succes was groot: ruim twintig teams kwamen in het strijdperk om te proberen de hoofdprijs in de wacht te slepen. Deze prijs bestond uit een glazen volleybal, door twee handen gedragen en door een Leython-AC lid zelf geblazen. Tijdens het toernooi werd een wed strijd gespeeld tussen het eerste da mes- en herenteam. De lengte van de heren was aan het net een te gro te handicap voor de dames. De heren n dan ook met 30. verloting gehouden die I 350.- op bracht, zijnde één bed. De actie was over het algemeen een groot succes. De verwachtingen zijn verreweg overtroffen. Bonte Avond Donderdag aanstaande organiseert het Dienstencentrum Morskwartier een "bonte avond" in het kerkgebouw aan de Lage Morsweg, hoek Dijk- straat. De avond begint om half acht. De mensen die optreden zijn: majorettes uit de Juwelenwijk, leer lingen van het Stedelijk Gymnasium (die maken muziek), het diensten centrum zangkoor, leden van Augus- tinus die volksliedjes kwelen en ook nog een groep volksdansers. Kaarten kosten één gulden en zijn bij alle dienstencentra te verkrij- gen. Uiteraard zijn Jong, zowel als oud welkom. Vietnam In de week van 23-31 maart is er in Leiderdorp een actie gehouden door de werkgroep Vietnam samen met de plaatselijke wereldwinkel en het St. Elisabethziekenhuis voor het Binïi Vién Ha-Lan- Nederlands Zieken huis in Vietnam. De opbrengst bedroeg ruim f. 22.000, hetgeen betekent: 62 bedden voor het ziekenhuis. Het grootste deel hiervan is bijeen gebracht door het huis-aam-huis col lecteren door bijna 100 mensen bij de inwoners van Leiderdorp. Verder heeft de christelijke mavo een sport dag georganiseerd mét een opbrengst van ruim honderd gulden. Door de hi ij art vere nigicg "Doesburg" is een Revindiceren Onderstaand bericht is een bijdra ge van onze nieuwe kantongerecht verslaggever Bakels Stel: Je loopt op straat en ziet plotseling je fiets staan, die maan den geleden is gestolen. Natuurlijk zit er een buitengewoon deugedelijk slot op. Wat moet Je nu doen? De Volkskrant van donderdag J.l. (rubriek „dag in, dag uit") geeft daar het antwoord van de Amsterdamse politiebureau Warmoesstraat op: men forcere in het bijzijn van een „begeleider" het slot. Een kras staaltje van „eigen rich ting", zoals Juristen dat noemen; een verschijnsel dat in de Neder landse rechtsorde (en in de rechts orde van ieder democratisch land- trouwens) pertinent verboden is. Ze ker: ons Burgerlijk Wetboek geeft in art. 2014 lid 2 degene, aan wie een roerend goed is ontstolen, gedu rende drie na die diefstal he^ recht zijn eigendom weer op te eisen. Let wel: hij hoeft hier, behoudens een ijzonder geval, geen cent voor te betalen; hij hoeft slechts zijn eigen dom te bewijzen (in ons geval bij voorbeeld door het noemen van het framenummer, of door getuigen), en natuurlijk ook de diefstal (bijvoor beeld door de aangifte). Slaagt hij hierin, dan kan hij zijn eigendom in rechte opeisen („Revindiceren"). En nu is het duidelijk dat in het Am sterdamse geval nóch aan het eerste, nóch aan het tweede, nóch aan het derde vereiste is voldaan. Wie zoiets leest vraagt zich wel licht af hoe de Leidse politie zo'n zaakje aanpakt. Nu, daar zou ik vlug genoeg achter komen: de volgende dag, vrijdag, vond ik mijn fiets, drie maanden geleden gestolen, netjes op slot in de openbare stalling op het Stationsplein. Wat te doen? Natuur lijk, vlug naar de politie, maar wat doet die met het geval? Aangifte van de diefstal had ik nooit gedaan (het was in vijf jaar al de zesde keer), en om nu met het framenummer te gaan wuiven ach, dat had ik ook even tevoren kunnen i LEIDEN De Welfarekring van het Rode Kruis afdeling Leiden, hield vandaag een boottochtje voor 80 gehandicapten en zieken. Jan Holvast maakte de foto vlak voor de afvaart aan de Haven. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en Informatief. femeenschap Zuidwest tel 3921 en 61944 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeeo Kindercentra Lelden Welzijn el Stationsweg 28. tel 46881 Geope da 9.30—12 uur. wo en do 2—4 u vr. 9.30—12 uur Vormingscentrum Troe i i Vormingscentrum Troef, 57. maandag, zelf koken van nam. sociale fcreatlvltelt var nam en toneel, van 810 i Dinsdag, eigen kleding ontwerpe nl 810 uur nam. recht/onrecb; eer spreksgroep. van 810 uur filmen, van 810 uur nam dag. samenspelen, van 810 ui Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel 40483 ne Informatie, dag vaD 9- Twentwel Sociale raadsvrouw Maandag: 10.30—11.30 aux. Ct gendorpstraat 36; dinsdag- 10.30- L- uur Driftstraat 49a; woensdag; I 11.00 uur Dijkstraat 2a en 18-30- uur. Gerecht 10; donderdag- 20.00 uur. Stadhulsppleln 1; 1 10.3011.30 uur Herenstraat Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, *""'p bejaarden en I gezinsverzorging, mi t/m vrij. Aanvrat rig ziek 45. tel. voorm). Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-1 schap. Wo. 8 uur nam.. Kennefogj Koordstudio De politie geloofde me op mijn blauwe ogen. Men ging met me mee. bracht de fiets naar de stalling onder het station en brak daar het slot onen. Vervolgens moest ik de fiets daar een nacht stallen, en zo kon ik hem de volgende dag in ontvangst g.aan nemen tegen inlevering van het stallingsbewijs, en dus niet (zo zal de redenering wel zijn geweest) via een eigenmachtig verbroken slot. Of ik wél de volgende dag nog even op \et bureau kwam (om alsnog aan gifte te doen?), maar toen men daar •o zaterdag niet eens bleek te we ten wie de betrokken agenten geweest -varen kon ik wel gaan (,.ik zou er maar geen nacht minder om slapen, neneer"). Dank u wel, alstublieft. LEIDERDORP De presentiegel den voor de raads- en commissiever gaderingen in Leiderdorp gaan met 100% omhoog. De raadsvergaderin gen gaan van f 32.50 naar f 65, de commissievergaderingen gaan van f 27.50 nu f 48.75 opleveren. Alleen DS'70 was tegen. Van der Wijngaard vond het een drastische verhoging voor werk dat meer in de ideële sfeer ligt. Wij kun nen de raadsleden beter een cursus van Teleac aanbieden dat over het raadswerk gaat. DS'70'er Jo Nievaart had ook echt moeite met het voorstel tot verhoging van de presentiegel den. Zij waren echter de twee enigen die tegen stemden. De rest van de raadsleden, waarbij vooral de dames Riet Uhlenbeck en Marietje van der Molen, zich danig roerden, vonden die verhoging wel best. Riet Uhlen beck; "Ondanks de 100% verhoging blijft het toch een "presentiegeld" dat niet in verhouding staat tot het werk van een raadslid". Deze PAK- dames hadden wat dat betreft de wind mee van hun wijs knikkende collega's. Een gloedvol betoog van PCG- raadslid Van den Oever om een sub sidie van 1000 gulden beschikbaar te stellen voor het Rijnsburgs Bloemen corso 1974 deed dezelfde PAK-dames overstag gaan om vóór deze subsidie te stemmen. Dat bedrag, aldus v.d. Oever, garandeert dat nu vooral de ouderen in Leiderdorp, dit mooie corso in eigen dorp kunnen zien zon der daarvoor een eind weg te moeten. Ook wethouder Drenth, die eerst geen plaatselijk belang zag om dit corso te subsidiëren ging met het ar gument mee. Een aanvullend krediet voor as faltering van de Vronkenlaan van f 42.920 zünde de kosten van de strij- gende lonen en grondprijzen in één jaar tijd kwam er door. De totale kos ten voor asfaltering komen nu op f 256.000 exclusief BTW. Teneinde veelvuldig in- en uitrij den van zoekende mensen te voor komen zullen bij de toegangen nabij de Rietschans en Dennenschans, alsmede aan beiden zijden van de Me relstraat met borden worden aange geven welke straten en woningen via deze ingangen te bereiken zijn. Riet Uhlenbeck (D'66) wilde dat er een brief van de B. en W. uitging naar het zwembad "De Does" met 't verzoek de "super-autoritaire" regels wat -te matigen. Deze regels houden namelijk voor de houders va-n zwembadabonnemen ten in dat men ontzegging van toe gang voor enige tijd opgelegd kan krijgen als men het bad naar de me ning van de leiding misbruikt. Zo iets had men ook eens aan de hand gehad met de huurreglementen van de Woningbouwvereniging "Leider dorp", die men toen ook te autoritair vond. Opvallend was wel, vonden de verschillende raadsleden, dat de abonnementenverkoop wel sterk te ruggelopen was voor het zwembad. De vaststelling van de rekening 1973 van de zwem- en polovereniging "De Does" werd goedgekeurd. Aan de Pa rochie "De Menswording" in Leider dorp zal optie verleend worden tot 1 januari 1975 tot aankoop van een perceel in Het Voorhof voor de bouw van een katholiek kerkje met multi functionele mogelijkheden. Burge meester van den Have gaf nog een toelichting op de verschillende prij zen. Verkoop 100 gulden per vierkan te meter in Voorhof en de aankoop van de oude "parochiegrond" voor 50 gulden per vierkante meter. Door BTW-kwesties zal de aankoop van 50 gulden per vierkante meter wel wat meer opbrengen voor deze parochie. 25 tot 60-Jarlgen Oude Lelden, tel 44000 Voor advL._ maties etc. Werkdagen van 15- 1 ke; OntmoetingsruimtenWerkda avonds tot 23 uur Zaterdag l zondag van 15 tot ca. 18 uur. aangepast voor lichamelijk 0 tje LEIDSCH DAGBL DAGBLAD VOOR l EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Leid ne Postbus 54 - Giro 5706 Telefoon directie eD admin3| g tie 01710-25041 Telefoon re<lactle 01710-21S n t Hoofdredacteur Han Muló#f Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Poet Jaarabonnement II"" Losse nummers t Aoonm-meuisgeideo bfj rod Ret betaling te voldoen Bil +uM tiscne overschrijving *eeD tninlstraae- en tncassokoü Nabezorging van 18.0020J i Zaterdag van 16 00—18.00 f*0ez TelefooD 01710—30500 Wai ,1 m lik var -E ek dat lUi

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2