'Ik zie een reis naar Londen niet zo zitten' {'Scheiding der geesten9 in Montreux r(ï^]vanc/aaa... ...e/7 gisteren i •oblemen Jan Michiel Otto van Leidse Trioleeringf ind de •igehuwde beder in JlO-serie f/IÖiÖ\ mgmmma] TV morgén] DUITSE TV DAG 3 MEI 1974 oo ^'eet het 00k niet meer- Ik Beef Fillekers, "Kijk-Kijk" maar toen 't die dwars door alle nationaliteiten, dan nog veel liever naar een Oostduit de zaal over een stoelpoot struikelde. i. Het enige wat ik nog weet is, op prijzen geven aan kwam, zei ie- religies en tradities heen looot. Ik produkt kijkt waarvan bil voor- TvnprpnH Hnt iv tnon oo i-eet het ook niet meer. Ik geef Het enige wat ik nog weet is, blij ben dat ik tv-criticus mag een zo aardig, tolerant en ook gierig land als Nederland, ik zou me toch al bijzonder gaan vervelen als ik (bijvoor- in een land als Zwitserland oordelen moest geven. Wat dë t bijvoorbeeld "Le Tribune- over het ZweedsNeder- programma "Optisch Laby- (van Ardy Strüwer en met ienivan Dyck die prijs stelt op jfpsilon) De Grappen van het -dy en Lasse waren niet ver- de s*nc*s VOI*i6 jaar, en het rd« 'e toeB€V°egde sex was dit keer waarlijk al te twijfelachtige Gevolgd door de zin: "er consternatie zelfs onder de preutse toeschouwers", consternatie heb ik onder de anders en de Zweden in ieder totaal niet opgemerkt, maar iien behoren die niet tot de __fcr preutse toeschouwers". De {e d'Avis de Vevey" prees de chansons (dus Linda van de excellente muziek, vond grappen ook leuk, maar 't 1 van de grappen" getuigde ,n slechte smaak, en de beide slechts zelden schouwers aan het lachen laatste is eenvoudig niet er werd voortdurend gela- lat kon je horen, zoals er een lar geleden in Montreaux ook lachen werd om het NCRV- Inma van onder meer Jan Fillekers. "Kijk-Kijk" maar toen 't op prijzen geven aan kwam, zei ie dereen haastig dat het toch eigen lijk van slechte smaak getuigd had, en dat men toch eigenlijk liever niet gelachen had. En wat stak er nu voor kwaad achter een programma als "Kijk-Kijk", laat staan Jan Fil lekers? Tenslotte was er dan ook nog "La Suisse", die van een "Gentille Pro duction" sprak (een vriendelij ke produktie), maar er aan toe voegde, dat een of twee onderdelen in Zwitserland toch niet uitgezonden zouden kunnen worden. We zitten hier nu dus met een Ne derlandse inzending, en met een Zweedse inzending met veel Neder landse inbreng, die allebei, her en der, grote waardering ondervonden, maar die, gesteld al dat een van de twee de Gouden Roos zou krijgen (wat er voor Holland meer dan voor Zweden nog altijd in zit), toch een groot deel van de deelnemende lan den voor het gewetensconflict zou den plaatsen dat ze het niet in zijn totaliteit zouden durven uitzenden, zoals enkele jaren geleden ook "Ha- dimassa" (dat hors concours in Mon treux vertoond werd) met graagte en bewondering door de BBC werd aangekocht, echter met de bedoeling toch wel dat laatste "sexonderdeel" er bijtijds uit te knippen. Er bestaat dus een scheiding der geesten over wat "kan" en "niet kan" op het scherm, een scheiding die voor een goed dee: door nationa liteit, religie of traditie bepaald wordt. Er bestaat echter een nog veel grotere scheiding van de geest die dwars door alle nationaliteiten, religies en tradities heen loopt. Ik krijg namelijk steeds meer de over tuiging dat de televisiekijkers te ver delen zijn in twee rassen: zij die het hardste lachen om dingen die zij van te voren zien aankomen, en zij die het hardste lachen om dingen die geheel onverwacht komen. Het eerste ras geeft bijvoorbeeld de voor keur aan het Noorse programma, het tweede ras aan het Zweedse. Het eerste ras lijkt me ook duide lijk het grootste, reden waarom de BBC-inzending ("Some mothers do 'ave' em") nog lang niet kansloos is. Op de MIP-tv in Cannes zag ik een andere aflevering van deze speelserie (te vergelijken met bij voorbeeld The Liverbirds, die dolle meiden uit Liverpool, die bij ons wordt uitgezonden), dan hier in Mon treux. Het ging over een buitengemeen onhandige jongen (vriendelijk, maar rijp voor opsluiting), die lekkage en nog veel meer veroorzaakte bij vrien den. Hij werpt van één hoog water uit het raam, de vriend beneden denkt dat het 'regent en steekt zijn hoofd uit het raam om te voelen of het inderdaad regent (u en ik kijken dan, of steken onze hand uit het raam), en wat denkt u? Inderdaad, volgende plens water over zijn hoofd, en het grootste ras lacht zich te pletter, terwijl het kleinste ras blijft bidden en hopen op een enkele ver rassing, hoe klein ook. U begrijpt misschien al, dat ik tot het kleinere minderheidsras behoor, dat steeds bevreemder tegen zo'n BBC-produkt zit aan te kijken en dan nog veel liever produkt kijkt baat vaststaat, dat er niets om te lachen valt. „Zeven rozen heeft de ruiker" liet ons drie kwartier lang kennismaken met Vera Oerlschlegel, die gedichten zei en liederen zong van Brecht. Ik vond dat zij dat heel goed, heel indrukwekkend en tegelijk heel ingetogen deed, en verschilt wat dat betreft van mening met Jaspe- rina de Jong. Die vond dat haar stem niet krachtig genoeg was voor Brecht. Vera Oerlschlegel, die in de zaal aanwezig was, kreeg na afloop niet alleen twee bossen met zeven rozen te verwerken, maar ook vele compli menten, die haar de tranen tersluiks over de wangen deden vloeien. „Want zo'n film is erger dan een zaaloptre den," zei ze, omdat je er niets meer aan kan veranderen". Toen ik haar vroeg, wat ze dan eigenlijk had wil len veranderen, noemde zij dat een „Gretohenfrage". De vraag rijst, of zo'n program ma, dat een beetje festivalrijp was gemaakt door Vera Oerschlegel met opzet niet "kaal" op het toneel voor de camera te zetten maar in omge vingen te plaatsen die soms de tekst versterkten, en soms alleen maar als kijkvoer leken te dienen, nu wel geschikt was om ingestuurd te wor den naar een festival dat toch wel onder de noemers "amusement "un- terhaltung" en "entertainment" is ondergebracht. De enige keer dat er opeens even gelachen werd was, toen de titel "Das Pflaumenlied" op het scherm kwam, en dat was ver moedelijk omdat iemand elders in de zaal over een stoelpoot struikelde. Typerend was, dat ik toen even "ge hinderd" opkeek, want lachen was eigenlijk verboden bij een program ma, waarin Vera Oelschlegel bij voorbeeld deze tekst zegde (ze was zo vriendelijk hem nog een keer voor mij te reproduceren)"Toen de Amerikaanse soldaten mij vertel den dat de goedgevoede Duitse bur germansdochters voor tabak te koop waren en de kleinburgerdochters voor chocola, maar dat de uitgehon gerde Russische slavenarbeid- sters niet te koop waren, bespeurde ik een gevoel van trots". Het leek me ook zonder vragen dui delijk genoeg dat niet de Duitser Brecht trots was op zijn vrouwelij ke landgenote omdat zij zo mense lijk de Brecht trots op zijn vrouwelijke geestverwante omdat zij zo standvas tig was. Wonderlijk genoeg speel de de oorlog de hele donderdagoch tend al door de programma's heen, bijna dertig jaar na dato. Bij de Joegoslaven, bij de Oostduitsers en bij de Denen in het programma rond Roger Whittaker. En eigenlijk ook nog in het Italiaanse program ma (onbeleefd zonder ondertitels, nog altijd uitgaand van het idee dat Italiaans een wereldtaal is), in een overigens schitterend ballet dat dief stal en zwarte handel van vlak na de oorlog uitbeeldde. Conclusie: de Tweede Wereldoor log is nog altijd een machtige inspi ratiebron voor amusementsprogram- NICO SCHEEPMAKER >ej do t r erofcRSUM (ANP) De KRO 5 en 7 mei in een aantal programma's uitvoerig aan besteden aan de ongehuwde 'In acht programma's zal van. schillende invalshoeken dit oHi worden belicht. De serie is ïn td op de wetenschap, dat de in frde moeder mot wordt geac- iteu en niet de faciliteiten krijgt, ntnfe zijn voor het opbouwen van «ndade toekomst voor haar en uwtid 'enig 5 mei zal de KRO-televisie jehtf tot 23.00 uur via Nederland 3 ibeeld van ongehuwde moe- ;n «tzenden. In deze doe urnen- imgdrden speciaal de onzekerhe- j praktische problemen van en jonge vrouwen die on- slotiet niet (meer) hebben van rakie partner, behoorlijke huis- en een geschikte baan toch e ti him kind te krijgen en te is |In aansluiting op dit televi- en fmma gaat de KRO-radio om verder over dit onderwerp 'Voer voor vogels"' g 7 mei worden daarna radioprogramma's (alle n 2) aan het probleem Jongehuwde moeders gewijd, i kunnen luisteraars de ge- telefonisch reageren of in- i vragen via nummer 02150- nmer via vier lijnen f wordt door een team van maatschappelijk werk- nilffwPSToeP "Blood, Sweat and pl zondagavond 26 mei een is fceven in de nieuwe Edenhal geerdam. Dit zal het enige op- ïet in Nederland zijn. Daarna mcroep op tournee door Euro- lef 11 VARA-radioprogramma "In Haan", morgenmiddag om via Hilversum I .brengt een prek met de voorzitter van prof. Piet Steenkamp De het CDA en de verhou- zichjae PvdA staat in dit gesprek In aansluiting op de woor- prof. Steenkamp zal PvdA- tocl*. Andre van der Louw, rea- de uitlatingen van de CDA- Andere gasten in "De d an" zijn de heer J. Masman, de FC Twente ,en de 0j iert Jansen (lange afstand- at e aasen zal tijdens de uit zen- in o.erhalf uur om "De Rooie ppen en rechtstreeks zijn er- vertellen. LEIDEN „Die reis naar het Londense theater- en showleven? Ik weet niet of we deze trip zo graag willen maken. We worden dan ondergebracht in een van de duurste hotels van Londen en ge acht in drie dagen tijd een be drag van vijfentwintighonderd gulden op te maken. Ik ben er zelf een voorstander van het geld te schenken aan de SAHEL-actie. die goed werk doet in de ontwik kelingslanden. Ik moet het nog doorpraten met de anderen, maar ik zie zelf niet zoveel heil in een dergelijk reisje". Door Bert Koekebakker Aan het woord is Jan Michiel Otto, een van de leden van de Leidse stu dentencabaretgroep „Trioleering", die deze week het door de stichting Conamus uitegschreven concours voor cabaretgezelschappen heeft ge- NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Levende wildernis, het Arendsnest (TROS) 19.25 Arthur, tv-serie (TROS) 20.00 Journaal (NOS) 21.21 De F.B.I., tv-serie (TROS) 21.10 TROS-Sport (TROS) 21.40 Music-All-In (TROS) Aan dit programma van Pim Jacobs (en Ralph Inbari werken mee Lionel Hampton. Jan Goudswaard, Louis van Dijk. Chris Hinze e.a. 22.50 Mistero Buffo, film (IKOR) Het Belgische toneelgezelschap ,,De Nieuwe Scene" bracht als grote verrassing tijdens het Holland Festival van 1973 in het Vlaams opgevoerde mysteriespelen, waarbij de acteurs en actrices stuk voor stuk prestaties op hoog niveau leverden. „Mistero Buffo" is een menge ling van volksverhalen uit de middeleeuwen en van ge lijkenissen naar bijbelse motieven, waarbij Jezus aan de kant van het volk staat en de Kerk als autoriteit niet zelden bespottelijk wordt gemaakt en gerelativeerd in zijm daadkracht. De suggestieve enscenering en de mu ziek zorgen van liet begin tot het einde voor een bui tengewoon boeiend toneelgebeuren. 23.30 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Met de muziek mee, gevarieerd programma (VARA) In het Amerikaans Theater in Brussel is Henk van Montfoort gastheer van: de Franse zangeres Nicoletta; het Belgische zangduo Ann Michel en Jacques Ray mond. dat een selectie uit de musical „Singing in the Rain" zingt; de variété-artiesten The Macardi's; het kinderkoor De Lustige Heivinken onder leiding van broeder Arnold. 20.00 Journaal (NOS) 20.21 De Onedin Lijn, tv-serie (VARA) 21.10 De schuilplaats, programma over een schrijfster en haar boek (VARA) Koos Postema en Ellen Blazer maakten een program ma over Johanna Reiss en haar vaak bekroonde boek „The Upstairs Room", waarin de ervaringen van een tienjarig Joods meisje in de Tweede Wereldoorlog. On der de titel „De schuilplaats" komt het in ons land uit. 21.40 Koning Klant, consumentenprogramma (VARA) 22.30 Achter het nieuws, met een reportage over de Franse verkiezingen (VARA) Uit de kunst (NOS) 23.20 Journaal (NOS) Dick Cavett in gesprek met de schrijver Norman Mailer. Een meedogenloos interview, waarin beiden recht voor z'n raap zeg gen hoe ze over elkaar denken. Rauw en hard. De gesprekjes op de Nederlandse t.v. staan niet in verhouding tot wat Dick Cavett aandurft en toelaat. Is die gemeenschap zo open en eerlijk dat men elkaar in het openbaar de waarheid durft te zeggen? Of is het een kwestie van naïveteit, ingebouwde grof heid of een behoefte aan show waar Je niet te zwaar aan moet tillen? Dick Cavett heeft een paar honderd medewerkers ter be schikking om zich op ieder in terview voor te bereiden, de slachtoffers weten dat. Zij we ten wat hun eventueel te wachten staat. Toch doen zij grif mee. Wordt een afgang hen niet aangerekend of is een televisie-interview het zelfde als een bokswedstrijd? Wie na tien tellen niet opstaat heeft /erloren. Wie geen snedig ant woord bij de hand heeft wordt vermorzeld. Dat risico durft X)k Dick Cavett te nemen. Dat net hem weinig overkomt, pleit voor zijn vakmanschap. Al is hij bij voorbaat duidelijk in net voordeel. 3yges en Kandaules, het derde spel m de serie Herodotus-vei- halen was de beste aflevering nu toe, al zal de filosofe van de man die zo verliefd is np zijn eigen vrouw dat hij zijn geluk niet alleen kan ver werken niet op iedereen begrij pelijk zijn overgekomen. Den Haag vandaag was weer helemaal op zuiver parlemen taire zaken gericht. Dat moet vermeld, omdat de makers van dit programma zich de laatste weken opvallend veel op net terrein van het Journaal De wogen. Omgekeerd gebeurde -.rouwens hetzelfde. Concurren tie binnen het eigen bedrijf toe val? INVALLER. de overwinning: v.l.n.r. Fred F alkenburg, Bart Neervoort, Jan Mi- omt :t ea SW Branhilde iet bondswedstrijd sbesl mdag Nieuw Brunhilde uit )hoort tot de verenigingen, zullen deelne- de bondskeurwedstrijd rit- gymnastiek. De overige (en zijn: AttilaUtrecht Iversum. Kracht en apAmsterdam, Neptu- eveningen. O. en O. c htQuickLeeuwarden, Iten en Wik—FTC—Hee- De wedstrijden worden ge il sporthal De Danck in Pa- Pim Jacobs presenteert van- avond om 21.40 uur via Nederland I de laatste "Muisc-All-In" van dit seizoen. Eind deze maand ech ter zendt de TROS-tv nog een programma uit met hoogtepunten van de Music-All-In's van de af gelopen maanden. Ere-gast is vanavond de Amerikaanse vibra- fonist Lionel Hampton, die vorige iveek in Amsterdam optrad. Be halve Hampton (zie foto) zijn Pe- tula Clark, Chris Hinze en Louis van Dijk in deze aflevering te iien. ders, Bart Neervoort en „technisch" man Fred Falkenburg. Jan Michiel Otto, die rechten studeert, is de „ziel" van het gezelschap, want hij schrijft ongeveer 80 van alle lied jes en skètches. Jan Michiel over de organisatie van het concours: Er is eerst een aantal voorronden geweest in verschillende plaatsen in het land en deze voorronden hebben een aantal kandidaat-cabaretgroepen opgeleverd, die uitkwamen in de fi nale. De finale is afgelopen maan dagavond gehouden in het Nieuwe de la Mar-Theater in Amsterdam. Hier kwamen die groepen aan bod, die overgebleven waren uit de voor ronden. We hebben zelf tijdens een voorronde in Utrecht gespeeld. We heboen toen bij de voorronde veel concurrentie ondervonden van Fred Hekkct, die in Utrecht een soort „thuiswedstrijd" speelde. Ik kan riet ontkennen, dat hij bijzonder getalen teerd is. Hij kan erg goed piano spelen en heeft bovendien een mooie 6lem. Wat voor soort cabaret maken jullie? Ons cabaret is sterk beïnvloed door de vele cabaretgezelschappen, waar mee ik tijdens mijn middelb< school tijd kennis maakte. In „Trioleering" zitten duidelijk herkenbare facetten van andere cabaretten, die mij zeer na aan het hart liggen. Maar er is niet één groep, die wij ons bepaald ten voorbeeld hebben gesteld. Als ik op die vraag moet antwoorden kan beter zeggen wat het niét het is géén politiek cabaret. Wij werken bovendien in een razendsnel tempo, waardoor je een soort soepele over gang tussen de afzonderlijke onder werpen krijgt., die enorm blijkt aan te spreken. Je moet de mensen een zekere mate van geluk, vrolijkheid, kunnen geven. Het is niet zozeer onze bedoeling de mensen voortdu rend aan het denken te zetten, als wel hier en daar speldeprikken uit te delen, waardoor een vorm van be wustzijnsverruiming optreedt. Het publiek moet zichzelf in de teksten van het cabaret terug kunnen vinden. Wie zaten er in de jury? Er werden drie geldprijzen ter be schikking gesteld van f. 1000.-, f. 600- en f.400,-. Bovendien werden er een persprijs en een publieksprijs uitge reikt in de vorm van een trofee De Jury's waren verdeeld in een „Jury algemeen" en een „persjury". In de eerste zaten drs. P., Pieter van Eni- pelen van (Don Quichocking), Rik Gyles. Lennart Nygh en Ivo de Wijs. In de persjury zaten Rolf ten Kate als voorzitter en verder Cees den Daas, die hoofd amusement is bij de Tros-televisie, Jan Geysen, produktieleader vain de BRT, Paul Klare, redacteur van ,De Tijd", Ruud Kuyper, hoofd kunstredactie van het Alg. Dagblad en Pol van Mossevelde, die als redacteur verbonden is aan „De Standaard", Antwerpen. TEKSTEN Wie schrijft jullie teksten? Ik schrijf het grootste gedeelte van alle testen. Hein Snijders heeft onge veer drie nummers van ons oude pro gramma gemaakt. En verder maken we veel nummers met elkaar tijdens het repeteren. We schrijven tot nu toe alleen Nederlandse teksten, al zijn we wel eens benaderd door een me vrouw, die vroeg of we Engelse tek sten wilden maken voor een groep buitenlanders. Lijkt me erg leuk, al zie ik het mezelf voorlopig niet zo snel doen. Bart Neervoort bijvoor beeld is een tijd in Engeland geweest en die spreekt erg goed Engels. Bo vendien is dat spelen met de taal, zoals Paul van Vliet dat zo voortref felijk doet in zijn show „The truth behind the dikes" bijzonder moeilijk. Het aanvoelen van Juist die bepaalde nuances in een vreemde taal is bij zonder gecompliceerd. Welke consequenties heeft het win nen van de eerste prijs voor jullie als cabaretgroep gehad? Een paar dagen voor de finale zijn een paar mensen van Phonogram bij ons geweest, die ons een optie-con tract wilden laten tekenen, zodat 't voor ons onmogelijk zou worden ons aan andere platenmaatschappijen te binden. We hebben dat echter niet gedaan. Ik hoorde overigens, dat de juryleden tijdens de voorronden vijf punten mochten geven en die waren alle bij ons terechtgekomen, waaruit blijkt, dat we toen al erg in de lift zaten. Maar om op de vraag terug te komen: van Hein Snijders hoorde Ik, dat hij was benaderd door Toon Gispen van de TROS-televisie om een half uur „Trioleeringsshow" te bren gen. Maar ik vraag me af, of wij dat wel zo graag willen doen. Ik zelf voel me bijvoorbeeld veel meer verbonden met de VPRO en zou liever voor die omroep optreden. Waren jullie verrast met de uitslag? Volkomen. We hebben dit voorjaar weinig opgetreden en we hebben de voorronde als een enorme spanning ervaren. Bovendien heeft een krant over ons geschreven, dat hetgeen wij aan karakter en originaliteit te kort kwamen opvingen door professionele presentatie. Hoe komen jullie aan de naam? We hebben vooral van deze jury, die de naam erg flauw vond, veel aanmerkingen gehad op de naam. Ik vind die zelf eigenlijk ook niet zo geweldig De naaim is eigenlijk uit Van Dale na wat bladeren te voor schijn gekomen. Er zit het begrip „trio" in en „riolering", en „lering" is weer van „leringh ende vermaeck". Maar het blijft enigszins zwak. MINERVA Hoe is jullie cabaretgroep ontstaan? Ik had op Minerva, waar ik lid van ben, een „novietenrevue" geschreven, die „Ger van der Gevel op zoek naar zekerheid" heette. By die gelegenheid kwamen ongeveer driehonderdvyftig eerstejaars langs mijn piano om hun geluk te beproeven. Bij die eerste jaars zaten ook Bart Neervoort, Hein Snijders en Fred Falkenburg. Fred speelde toen hoofdzakelijk gitaar. Later werd ik opgebeld door iemand, die vroeg of ik 'n cabaretprogramma kon brengen. Maar ik had eigenlijk niets en toen belde ik Bart en Hein en ik heb hen gevraagd of ze &at liedjes uit die musical konden zin gen. Dat is toen zo'n succes geworden dat ik daar later wat nieuwe teksten by heb geschreven. Wie hebben je erg beïnvloed? Herman van Veen en natuurlijk Jasperina de Jong met haar grote Egotrip, die naar Montreux is uit gezonden. Bovendien ben ik een groot bewonderaar van de teksten van Guus Vleugel. Die is fantastisch. Bovendien ben ik persoonlijk erg beinvloed door een Amerikaan, Tom Lehrer, die vooral tijdens myn mid delbare schooltyd grote indruk op mij maakte. Hij bedrijft het absoluut cy nisme. Van de grote drie ben ik eigenlyk nooit kapot geweest. VRIJDAG 3 MEI 1974. 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit, gen dat. 18.30 VPRO-Vrljdag <ve HILVERSUM III NCRV: 7.02 (S) Drie op je boterham. 9.03 (S) Tot uw dst: klass. verzoek- progr. 10.03 Muz. bij de koffie. 12.03 g: Los vast (S) Filter:' jonge jongerenprogr. 16.03 (S) Sporshow I: (S) In atnwoord z.pl.progr. 22.00 (S) 23.55-24.00 Nws. Nederland I - (S) De boertjes rs, feiten en achtergron- maatsch. terrein. 18.58 Engelse Cup Final. 16.45-17.45 (KJ Stuif-es-in. NOS: 18.55 (K) Ti-ta-to- venaar. 19.00 (K) Journ. AVRO: 19 05 (K) Audubon: Het wonder der Marktber. (S) Nova Zembla FM: leugens, warring, strijd en goed nws. (20.00 Nws.; 20.05-20.15 Vandaag dit. m gen dat.) NOS: 20.50 Den Haag vi daag. VARA: 21.00 (S) Sopraan piano: klass. liederen. 21.50 Zondags schrijvers aan het woord. 22.00 (S) (E) Muz. van Nederlanders: he- Klass. dendaagse i Hllve: 23.55-24.00 Nws. i III dodenherdenking op de Waalsdor- pen'lakte. 20.10 (K) Journ. AVRO: 20.25 (K) De sneeuw van de Kiliman jaro: film. 22.15 (K) Het Nederlands Kamerorkest: doc. film. NOS: 22.50- 22.55 (K) Journ. Nederland II NOS: 18.55 (K) Ti-ta-tovenaar. 19.00 (K) Journ. NCRV: 19.05 (K) Fllm- NOS: 18.02 Joost mag loopt achter: V.S.O.P.20.00 de Waalsdorpervlakte. 20.10 (K) JcTurp. E.B.U. Jazzquiz 1974 (Nieuwsbulletins De overval ln Joure. dok. 21.45 Mozart. 22.50 (K) Hier e - .oo v NOS: 23-20 (K) Journ. sprekingen. (22.55 Med.). KRO: 2.02 RKK/NCRV: 23.25-23.30 Het lied KRO-op-drie: Nachtvlucht. AVRO: Van de week 5.02-7.00 Kriin Torringa en Cees van ZATERDAG 4 MEI VOOR 18 UUR HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtengymn. 7 20 (S) Z.O. (7.54 VPRO: Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag. 9.35 Waterst.) 10.30 (S) Z.I. (11.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.11 (S) In de Rooie Haan. NOS: 14.45 Radiokoor: oude koormuz. 15.00 Herdenk, dst. in de Oude Luth. Kerk te A'dam. 15.30 (S) 15.55 Plechtigh. bij mt op de Dam. 1( Nws. 16.32 Progr. v.d. bultenl. werkn. Christian Science: 17.40 God heeft HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S Ontbijt-st VRIJDAG 3 MEI Duitsland I 17.55-18.00 (K) Journ. (Reg. progr. NDR: 18.00 (K) Sport. 18.30 (K) Akt. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nordschau- mag. 19.26 (K) George, tv-serie. 19.59 (Z'W) Progr.overzicht. WDR: 8.20—11.20 (K en Z/W) TV- B.40 (K) Akt. 19.20 (K) De galgebrokken, klein tv-spel). 20.00 (K) Journ. en weerbericht. 20.15 (K) Der letzte Wagen. Amerikaanse speelfilm uit 1956. 21.50 (K) Informatief progr. 21.55 (K) Rep. uit Bonn. 22.20 (K) Journ. en weerbericht. 22.35 (KI Das provisorische Leben, tv-film. 0.05 (K) (S) Tien-om. 10.30 Nws. 10.44 (S) Route-A: amusant wegwijs worden in Nederl. 11.55 Med. 12.00 aktua. Over- heidsvoorl.: 12.16 Vast en zeker: uitz. v.h. min. van Soc. Zaken en Voor lichtingscentrum Soc. Verzeker. NOS: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. Zweites Deutschcs Fernselien - militairen. (15.30 Nws.) 17.30 Nws. 17.32 Aktua. 17.50 (S) Caféchaqtant tijd. PP: G.P.V. te. tv-serie. 19.00 (K) Journ. 19.3 Buitenlandse reo. 20.15 (K) Die Stras sen von San Francisco, tv-film. Aansl.: (K) Tekenfilm. 21.15 (K) Journ.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 5