Gek dat een ratten goed boek over verkoopt Er viel weinig te lachen in Cannes rffy)vandaag Aanmoedigingsprijs voor Maarten 't Hart DUITSE TV Koffieconcert voor derde maal 'gered9 TV morgén] Burton en Liz toch uit elkaar VRIJDAG 26 APRIL 1974 CANNES Je ka-n op die MIP-tv worden aangeboden, ben Ik toch blij Chiffres", waarin de deelnemers van hielden. „Elizabeth R" en „Hendrik de Acht- CANNES Je kan op die MIP-tv natuurlijk wel veel goede program- zien, van „De koopman van Venetië" met Sir Laurence Olivier in de hoofdrol, via „Scènes uit een hu welijk" van Ingmar Bergman, tot aan de politieserie „Softly, softly" (ik beperk me nu even tot de sectie „drama" genoemd wordt), maar Door Nico Scheepmaker je krijgt er toch geen gemiddeld beeld van wat al die televisielanden op hun eigen schermen te bieden hebben. Toen ik het lijstje van Ne derlandse offerandes had doorgeno men, zei ik dan ook met een zucht yan verlichting dat ik blij was dat dit programmapakket geen doorsnee ben gaf van de Nederlandse tele visie. Want ondanks zulke goede series Is „Een mens van goede wil" en .Stille kracht", ondanks zulke waar devolle documentaires als „Laait de ide leven" en „Koreaanse weeskin- en ondanks zulke aantrekke lijke showprogramma's met Roberta Flack en Diana Ross, die in Cannes worden aangeboden, ben ik toch blij daarnaast ook nog „Het gat van Nederland", de Berend Boude- wyn-quiz, „Waar gebeurd" en Brand punt hebben. Maar dat zijn programma's waar voor het buitenland geen belangstel ling heeft. Neem bijvoorbeeld „De ivoren toren", door de samenstellers zelf „De ivoren theemuts" gedoopt, een uitstekend maar zelfs door de eigen AVRO verstoten programma. Het gaat over kunst. En het aantal kunstprogramma's, in Cannes ver toond, besloeg slechts een zeer ge ring percentage van het totale aantal programma's. Nog lager scoorde ove rigens .geschiedenis" met 0,01 pro cent. maar ook sport (0,75 procent) en reizen (0,75 procent) prijken aller minst boven hun macht, evenmin als de politie-(detectives) met 0.60 pro cent en de avonturenfilms: even eens 0.60 procent. Zelfs avantgardes en reportages staken daar met 1,50 procent en 1,60 procent nog ruim schoots boven uit. Quizes heb ik in Cannes helemaal niet gezien, behalve dan elke avond om zeven uur op de Franse tv een populair programma .Lettres et Chiffres", waarin de deelnemers zeven letters een zo lang mogelijk woord moeten maken. Wie wint mag blijven. Maar op MIP-tv? Geen quiz te bekennen, wel waren er opvallend veel documentaires (31,12 procent), en opvallend veel poppen- en teken films: 19,15 procent. Drama bleef er met 13,60 procent ruimschoots bij achter (en onder drama wordt bij voorbeeld ook de Onedin Lijn ver staan), evenals variété (9,50 procent) en komedies (3,90 procent). Vooral over het ontbreken van leuke programma's waarom te lachen viel, werd geklaagd. Ik heb erg, dat wil zeggen: hardop, moeten lachen om Benny Hill, die vooral in een scène waarin hij optrad als een aan tal voetbalkeepers die in aanmerking kwamen om als keeper van het Jaar te worden gekozen fabelachtige din gen deed mede dank zij de tech niek, die hem niet in de steek liet. Maar verder? Ik zag „Pete and Dud" twee Jongens die blijkbaar veel suc ces hadden in Londen en New York, maar op televisie pakte het uit als een serie sketches van Monty Python, gespeeld door twee studenten die eigenlijk niet van Monty Python hielden. Het zal dus vooral van de drama series moeten komen: „Scènes uit een huwelijk" (met de complicatie, dat Ingmar Bergman de serie eerst als een film van vier uur lengte in de bioscoop wil hebben, omdat hij alleen van de tv-rechten niet uit zijn kos ten komt: de enige uitzondering die hij heeft gemaakt is voor Engeland, dat altijd een slecht Bergman-land te geweest, omdat hij hoopt op een doorbraak als hij de serie daar eerst op de tv en pas daarna in de bio scopen brengt)„The Pallisers", maar bijvoorbeeld ook „Ure zoo gang" (ik zag een aflevering, die mij in zijn genre uitstekend beviel), „Zodiac" (ik zag een halve af leveling, zag dat het niet goed was en hoorde daarna dat men inmiddels van zijn fouten geleerd had en de serie nu anders ging aanpakken), „Thrillers", „Fan tastische Verhalen" (waarvan er vier gemaakt werden door niemand min der dan Claude Chabrol), en een serie thrillers die door Orson Welles worden ingeleid. Wat u in het serie-genre ook wel te zien zult krijgen is „Edward de zevende", een soort pendant van „Elizabeth R" en „Hendrik de Acht ste". Een typisch Engelse historische kostuumserie, met allemaal mensen die echt bestaan hebben maar die in dit geval toch niet weer tot leven wilden komen. Misschien komt het omdat het geen BBC-produktie, maar een ITV-produktie is, mis schien was men ook niet zo geïn spireerd, maar in ieder geval kwam het op my over als een verzameling oerlelijke mensen, die in prachtig- mooie kostuums op zijn Nederlands acteerden. Koningin Victoria bijvoorbeeld werd gespeeld door Anette Crosbie, die sprekend op Eucalypta de heks leek. en met al haar kraaienpootjes al minstens een Jaar of 45 moet zijn. Toch was zij in het tv-spel nog maar pas getrouwd met Albert. Een blik in de Petiti Larousse in de boekhandel op de hoek (op twee steenworpen af stand van de plaats waar Napoleon in de nacht van 1 op 2 maart 1815 in de duinen bivakkeerde na zyn over tocht vanuit Elba, op weg naar Pa rijs), leerde me dat Victoria op 21- jarige leeftijd met Albert huwde. Naar ik aanneem nog zonder kraaie- pootjes. Meesterschap in 'Duivenvoorde' VOORSCHOTEN Het komt weinig voor, dat de Marotzaal van Kasteel Duivenvoorde concerten niet overvol is. Oorzaak van de geringere belangstelling gisteravond twee nogal geav ceerde programmanamenMes- siaen en Dutilleux? Of die by het algemene publiek minder inge burgerde kunstenaarsnamen mezzo-sopraan Inge Frölich. ho boïst Maarten Karres en pianist Ton Hartsuiker? Maar Saint- Saëns «hobo-sonate), Fauré (lie deren) en Poulenc (L'Histoire de Babar voor spreekstem), alle drie met piano, kunnen in geen geval tot de afschrikwekkende zaken van de huidige cultuur worden gerekend. Het tweede deel van S. Saëns, ad libitum, dus tempo naar verkie zing, is zowat als het geldige me- lodistische standaardpatroon van al generaties schalmeiende com ponisten te beschouwen. Spleen Arpege van Fauré zijn alge meen geaccepteerd en zo'n „His- toire" is bepaald buitenkans. De tekst, in het Nederlands gespro ken, wordt in taferelen gesplitst van elke verhaalde episode •ft Poulenc nadien een muzi kale projectie. Poulenc doet dat ?n muziekdronken vrybuite- rig subjectivist, die de ene keer wat rotzooit, de volgende puristisch klassicistisch is. dan oubollig sentimenteel doet, een straatlied te pakken neeemt en als vuurwerk weg- knalt. Van Messiaen gingen drie liede- uit de cyclus Harawi van 1945, waarin men mysticistische onwezenlijke subtiliteiten hoort afwisselen door uit de bestudeer- zangslag van oosters gevogel- gepuurde ritmieken en door i zich slecht daarbij voegende opjtonkerige grove akkoordiek. In at koele, melodisch schrale lotenweving paste een iets ruige, iet allereerst lyrische stem als an Inge Frölich heel goed. 'auré daargelaten, zit in al het enoemde denkelijk wel geen leuwigheid. Meer in de vrij klas- iek gebouwde sonate, die de erst aangekondigde van Poulenc erving. Als we het wel hebben 7-okowJew's opus 94, dat naar be leven zich leent voor fluit, viool, lobo. We hebben gewacht met zuinig te gebruiken woord, dat zowel deze hoboïst als ienieze pianist in pleno toekomt: er-nc.\sterschap in de verklanking. KEES VERHOEF LEIDEN Maarten 't Hart, wiens boek 'Ratten' nog onlangs in dit dagblad werd besproken, heeft van het Ministerie van Cultuur, Recreatie én Maatschappelijk Werk een toelage gekre gen, groot f4000,-. Met hem werden deze toelagen toegekend aan de dichters W. J. Otten uit Amsterdam en L. Ferron uit Haarlem, alsmede aan de schrijver R. M. de Jong uit Hilversum. De toelage werd door de minister toegekend op advies van een jury, waarin zitting hadden: Judith Herzberg, wijlen Nico Ver hoeven en W. A. M. de Moor voor poëzie en Andreas Burnier, Alfred Kosmann en Aad Nuis voor proza. De toelagen stonden ter beschikking van dichters en auteurs in de leeftijdsgroep van 18 tot 35 jaar. Door Bert Koekebakker omgeving. Ik vind wel, dat mijn pro za enige verwantschap vertoont met het werk van Maarten Biesheuvel. JEUGD Het eerste, dat bij Maarten 't Hart opvalt is, dat hij geen Neder lands heeft gestudeerd. Dit hoeft natuurlijk geen vereiste te zijn voor verantwoord schrijversschap, maar het is in het verleden wel vaak een goede b^is geblekt (Couperus Wj- heb voorbeeld behaalde zijn Nederlands ,U4. Waar vindt Maarten *t Hart de mo tieven voor zijn verhalen? In mijn eigen Jeugd. Het zijn op twee na autobiografische verhalen. En de dingen, die ik in mijn verhalen beschrijf zijn ook i MO). Van Maarten 't Hart zijn in middels al twee romans verschenen: "Stenen voor een ransuil" en "Ik had een wapenbroeder". Daarnaast noemt vardingen kreten hTbbën bracht in Maassluis, terwijl Maarten Biesheuvel in Schiedam heeft ge woond. We kennen elkaar echter omdat we op dezelfde school in hij nog zijn boek "Ratten" en ver telt terloops over zijn verschijning ii "De Vuist" van Willem Duys en ii "Een Groot uur U" van Koos Poste ma. Deze beide uitzendingen gingen paulkner, Helnrich Böll, over zijn bemoeienissen met de rat- Qreene\ Wat zijn de favoriete schrijvers? 'In Nederland Vestdijk, Van Ouds hoorn, Van Schendel en in het bui tenland Thomas Hardy, P. William Graham ten. Is de keus voor de toelage una niem op hem gevallen? Nee. Kossman en Aad Nuis voelden veel voor mijn boek, terwijl Andreas Burnier zich bijzonder voelde aan getrokken tot het werk van De Jong uit Hilversum. Die roman gaat na melijk over een Nederlands meisje Chili en het is boek geworden, 't Hart spreekt z'n verwondering over uit, dat een dergelijk feministisch boek door 'n man geschreven kan worden". Is die leeftijdsgrens van 18 tot 35 Jaar willekeurig gekozen? Het is meer bedoeld als een aan moedigingsprijs voor Jonge auteurs. Je werkt op het zoölogisch laborato rium en Je schrijft romans. De link' met 't boek 'Ratten' is nog enigszins te onderkennen, maar de verhouding tot Je twee andere romans, die zuiver 'literatuur' zyn, is enigszins vaag. Hoe zit dat? Met "Ratten' is de verhouding inder- feministisch daad aanwijsbaar. Maar met mijn eerste twee romans en met deze te verschijnen verhalenbundel is die lo gische consequentie zeer zeker zoek. Al zijn er meer biologen, die schre ven, zoals Hilenius en Vroman. Daar bij moet ik tegelijkertijd wel de aan tekening plaatsen, dat bij Hilenius de wetenschapsman en de auteur in el- van doorkruipgedrag" NEDERLAND I 18.45 18.55 19.05 19.30 20.00 21.10 22.25 22.30 22.55 23.35 Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) Zorro, jeugdserie (TROS) Wat een familie, tv-serie (TROS) Journaal (NOS) Alles of niets, kwis (TROS) Vanavond doet de heer Zadelhof voor de derde en te vens laatste keer mee. De spelregels zyn nog hetzelfde: alles of niets! Hawkins, tv-serie (TROS) Olympia's Ronde door Nederland, reportage (TROS) Wereld op wielen (TROS) Doorpraten (IKOR) Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Waar of niet waar (NCRV) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 The Eddy go round Show (NCRV) 21.10 Goud voor Montevazall, filmkomedie (NCRV) Een satirisch sprookje voor volwassenen. Zelfs een nie tig vorstendom als Montevazall wil zichzelf vla een gouden plak op het wereldplatform van de Olympische Spelen tillen. 22.00 Hier en Nu (NCRV) 22.40 Vroomheid in hout en steen (NCRV) 22.50 Uit de Kunst (NOS) 23.15 Journaal (NOS) Drie vrouwen op de televisie, drie generaties. Apolonea van Ravensteyn uit Geldrop, 21 jaar, topmannequin in New York, aankomend filmsterretje, figurerend in een boeiend item van Het Gat van Nederland, Liesbeth List, even in de der tig, zangeres van beroep, niet meer zo erg hoevend zoals ze zelf zegt wanneer het gaat om een internationale carrière en Hildegard Knef. bijna vijftig, monumentale kunstenares in de voortijdig geëindigde serie „Duys op donderdag." Drie vrouwen, drie kwalifica ties. Apolonea, een huivering wekkend, kil, berekend meisje, dat niets te zeggen heeft, Lies beth, die wel uitstijgt boven de Nederlandse middelmaat maar toch de top net niet haalt en Hildegard Per Jaar zijn er een of twee televisiegebeurtenissen die Je Je blijft herinneren. Het interview van Willem Duys met Hilde gard Knef zal velen bijblijven als een unieke belevenis. Is het resultaat van dit ge sprek ook de verdienste van Duys? Gesteld dat hij één vraag op haar had afgevuurd: „Vertel iets over uw leven?" Zou zij dan tot dezelfde uit spraken zijn gekomen, zou de volgorde even chronolisch zijn geweest, zou zij ondanks haar formidabele intelligentie toch misschien verdwaald zijn? Of zou zij Juist de vrijheid hebben gehad om antwoorden te geven op vragen die nu niet werden gesteld. Laten we niet vergeten dat een televisie-interviewer veel meer aan tijd is gebonden dan een Journalist van een dag- of weekblad, die desnoods een andere keer kan terugke ren wanneer hij meent dat hij onvoldende is geïnformeerd. Tegen deze achtergrond bezien heeft Willem Duys een knap stuk werk geleverd, al waren zyn vragen soms van dien aard dat de betovering werd verbro ken. Het Gat van Nederland bracht wederom een per- pecte aflevering. De makers van dit uitstekende programma ein digden met een persiflage (Wim de Bie en Kees van Kooten) op Een leven in beeld van AVRO's Son ja Barend. Een traditionele giller. Dat vrolijke slot was wel nodig, want met uitzondering van de niet geslaagde reportage over de Derde Helmerstraat in Amster dam en het ontroerende por tret van de snoepjesontwerper waren de andere onderwerpen luguber verbeeld. Misschien :s luguber niet het goede woord. Onheilspellend is beter. Het item van Huize Windekind be klemde in hoge mate, het gesprek met de topmannequin was doortrokken van een troosteloosheid die geen treur speldichter beter in woorden had kunnen vervatten. INVALLER Leidenaar Maarten 't Hart met twee van zijn ratten. de keel springen als gewoontegedrag zijn fabels. Al moet ik daarbij wel de aantekening maken, dat soms rat- VRIJDAG 26 APR. NA 18 UUR HILVERSUM I KRO: 19.00 (S) Operettemuz. 19.30 Instemmen met velen: gezongen woord in de liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven, verzoekpl. progr. 22.00 (S) Wie niet kijken cabaretprogr. 22.25 Overweg. Nws. 22.40 Intern. s in Noordwijkerl IS) "Hits. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 18.00 (S) Licht ork. 18.45 (K) Ti-ta-tovenaar. 18.55 (K) Journaal. VARA: 19.05 (K) Corona tion Street, tv-serie. NOS: 20.00 (K) Journ. VARA: 20 20 <K) De kleine hut, blijspel. 21.55 (K) De Ombuds man. 22.25 (K) Man over de vloer, tv-serie. NOS: 22.50-22.55 (K) Jour die hun eerste schreden zetten op het kaar opgegaan terwijl Vroman stekelbaarzen. Ik hoop daarop te pro- ten wel in broekspijpen kruipen onzekere pad van de litaratuur. beide grootheden strikt een kerk in de Italiaanse d Brescia is een schilderij ver van de 16de eeuwse Italiaan- meester Girolamo da Romano ook cht1 "II Romanino" genoemd. let anderhalf bij twee meter grote ■-ek is door de dieven uit zijn lijst het boek 'Rat- Zou Biesheuvel dan ook niet in die aanwljsbaar gcscheiden houdf categorie vallen? Nee, hoewel je het Maarten mis schien niet aanziet, is hij in het zelfde jaar geboren als prinses Bea trix. Hy valt dus i ten deze groep? Wat vormde precies de aanleiding Een heleboel ANGST altijd gaan springen als ze in het nauw gedreven worden. De moge lijkheid bestaat dan natuurlijk, dat •'n rat Je naar de keel springt, maar 18.58 Marktber. op de 20.00 (K) Journ. KRO: 20.20 (K) MIK. 21.10 (K) Brandpunt. 22.00 Ser gio Mendes en Brasil 77, tv-show (in jflidrien-Oostencon igie (Pax Christlecon .20 (K) Journ. IKOR- i.s.m. knbtb. VPRO: 19.00 (S) Nova rkK-NCRV: 23.25-23.30 Het Zembla PM: leugens, verwarr., strijd de week. de toelage' De toelage is mij geschonken voor de verhalenbundel "Het Vrome volk". Er bestaat, vooral bij ~"Y angst voor muizen en ratten. Jij als het komt sporadisch voor. Het is y eerwacht dat het boek deskundige kunt wellicht vertellen, of wel waar- dat een rat in staat is een v J fdie v1"®68 gegrond is? baby dood te bijten. Bovendien is "Die angst voor muizen is volstrekt °°k duidelijk, dat de "ziekte van Weil" door de ratten wordt over gebracht. De urine van de ratten be zwangert het water, waardoor de 20.50 Den Haag vandaag. VARA: 21.C (S) R'dams Philh. Ork. met solisl In de pauze amws. 22.4" kaart. 23.30 (S( Muz. 21.50 Boekennws. 22.40 (3) Staal- ,W^n ongegrond, want muizen zijn zonder ongevaarlijk. De angst gegrond, dat niet, dat ik dit boek ben begonnen met een zekere Herman Dienske, ratten ders. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.02 Joost mag niet 12 miljoen gulden. middelpunt hebben het kind temid- beizg met een proefschrift die heeft later afgehaakt, al eenmaal ln het nauw" gedreven, flink ziekte ontstaat" hi] wel aanwezig in het program- kunnen blJten. Maar verhalen van zelf het kruipen in broekspijpen en naar VRIJDAG 26 APR. NA 18 UUR. DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjour- unl Konlngsmorder. 19.45 Inf. Progr.) und Koningsmorder. 19.45 7 i van Duys. Maar Dienske (22.55 Med.) AVRO: 2.02-7.00 Krijn Lautlos een streng-calvinistische ADVERTENTIE brabantia vernuftig veelzijdig voordeli irdellg brabantia vernuftig veelzijdij ijdig vooidelig brabantia vernuftig I tig veelzijdig voordelig Él brabantia vernuftig veelzijdig voordelig Êjj abantia vernuftig veelzijdig het ontbrak hem gewoon aan fcijd om dit boek met mij te voltooien. Het is verwonderlijk, dat deze alge mene, per sé niet-wetenschappelijke verhandeling over ratten zo goed verkoopt. De eerste druk van 3000 exemplaren is zo goed als uitver kocht .Het boek is eigenlijk versche nen naar aanleiding van een film, getiteld 'Willard'. Deze film gaat een Jongen, die zelf ratten houdt er op 'n gegeven ogenblik door wordt bedreigd. Torrirvga en Cees van Zijtveld. ZATERDAG 27 APRIL 1974. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgyn 720 (S) Z.O. VPRO: 7.54 Deze dag: 8.00 uur Nws. 8.11 Dingen v.d. dag: 9.35 Waterst.) 10.30 (S) Z.I. (11.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.11 (S) In de Roole Haan NOS: 14.45 (S) NOS-Jazz LEIDEN Voor de derde maal heeft K en O pogingen in het werk Maar het bleek, dat de film met moeten stellen om het koffieconcert goed liep en toen is vanuit de film- van aa. zondagochtend te redden, maatschappij het initiatief ontstaan Nadat het Nederlands Klarinet om bij de mensen de angst voor de Kwartet het in verband met ziekte, afkeer van ratten enigszins weg te van een van de leden al had lat€n nemen door iemand voor de televisie afweten blijken nu zowel het Aulos- iets gunstigs over ratten te laten ensemble uit Amsterdam als het vertellen. Na die uitzending ben ik utrechts Blaaskwintet om dezelfde benaderd door de WetenschappeliJ- reden niet naar Leiden te kunnen ko- ke Uitgeverij met het verzoek eei boek over ratten te schrijven. Dat de komende zondagochtend in de heb ik toen gedaan". Stadsgehoorzaal Les Gouts Reunis. Heeft Maarten geen behoefte om j>it ensemble bestaat uit Ricardo ooit-een roman over ratten te schrij- Kanji (blokfluit), Janneke v. d. Meer (barokviool), Willemien de Leeuw (clavecimbel) en Richter v, d. Meer (barokcello). Uitgevoerd zul len worden werken van Telemann, Joh. Seb. Bach, Hotteterre, Corelli en Graun. Naast Feya Hulsburgen, die dit Als laatste redmiddel fungeert biJna afgelopen speelseizoen ook al een contract had bij de Hoofdstad- Operette zal een tweede Sassenhei- mer tot dit gezelschap toetreden. Het is Paul van Dam, twee Jaar ge leden met Feya Hulsbergen ook al actief in de musical My Fair Lady. Van Dam krijgt een rol in het koor". De kans bestaat dat Feya Dingen 0 (S) Z Nws.) 13.00 Nws. 13.11 (S) In de Roole Haan 15.10 Progr. 16.00 Nws. zing NOS: 17.55 Med. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt- Soos, met 7.30 Nws. 7.418.00 Aktua, 8.30 Nws. en 8.368.45 Gymn. v.d. huisvr. 10.00 (S) Tien-om 10.30 Nws. 10.33 (S) Route A: amusant wegwijs derl. 11.55 Med. 12.00- i) Café-Chantant: lied- wenken en adviezen land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Tross-Country 13.30 gevar. progr. 15.30 ils dat zou kunnen: w 17.30 Nws. 1T.32 Akrua 17.50 (S) Café-Chantant: lied jes en muz uit de goede oude tijd. HILVERSUM III NCRV: 7.02 (S) Uitgeslapen 8.02 (S) (S( Elpee Pop 15.03 (S) FLlter: Jon- gerenprogr. 16.03 (S) Sportshow I: 12.26 Med. t.b Voetbal De Poolse sterspeler aan. Ik zou daar ook geen weten- Vlodzimierz Lubanski zal volgens schappelyk over boek kunnen schry- berichten van het Poolse nationale ven en de dingen, die Je met ratten persbureau PAP toch niet kunnen Hulsbergen het komende seizoen bij in een laboratorium beleeft vormen deelnemen aan de eindronden van 't de Hoofdstad Operette een van de geen romanstof. Bovendien zou ik me toernooi om het wereldkampioen- grotere rollen zal vertolken. Over moeten verliezen in verregaande schap voetbal. De knieblessure van die rolverdeling wordt op het ogen- personificaties, waarvan ik vol- de 26-Jarige aanvaller blijkt niet vol- blik bij het gezelschap intern strekt het nut niet inzie", doende te zajn genezen. druk gesproken. nog Teleac: 11.30 (K) Computerkunde herh. les 16. 12.15-12.45 Wiskunde - herh. les 1. NOS: 16.00 (K) Journ. weerber. 22.30 Fischkonzert (1) 23.35 Journaal. DUITSLAND II 18.25 Vater der Klamotte. 19.00 Jour- rep. 20.15 Kom- HOLLYWOOD Elizabeth Raylor en Richard Burton zuilen hun tien jaar geleden gesloten huwelijk toch laten ontbinden. Zij hebben dit door hun advocaat bekend laten maken. De scheiding zal in Zwitserland wor den aangevraagd, waar het paar ja ren heeft gewoond. Als reden voor de scheiding wordt opgegeven "on overbrugbare verschillen". Elizabeth Taylor kwam deze week in Hollywood aan na verscheidene weken met haar moeder en een aan tal van haar kinderen bij haar broer op Hawaii te hebben vertoefd. Ri chard Burton ligt sinds twee weken in het ziekenhuis in Santa Monica, bij Hollywood. Hij heeft bronchitis.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 5