"Kritiek moet mate leveren, je met anders word je vervelend rouwe KABO- :den gehuldigd Sportstichting-voorzitter Piet Biegstraaten: Bussen op corsodag TtIJDAG 26 APRIL 1974 LEIDEN 'Piet Biegstraaten kijkt wel blij, maar hij is het liet. Hij heeft zorgen'. Met deze woorden stuurde, twee weken eleden op de receptie van de 60-jarige voetbalvereniging UVS, eremoniemeester Prevo de voorzitter van de Leidse Sport- tichting naar het spreekgestoelte. ZorgenHet lijkt (met de nadruk op het woordje 'lijkt') at er in de beleidssfeer van de gemeente Leiden een aanval is igezet op de gevestigde positie van de sportstichting. Het kostbaar) ODRP-rapport werpt zijn (slag) schaduw dreigend ooruit. Als dat rapport door de gemeenteraad wordt aange- omen, zou de sportstichting als een zakje zand worden leeg- fstrooid in de gaarkeuken van een groot, centraal ambtelijk pparaat. Waarmee, vreest de sportstichting-aanvoerder, de inow-how', de in een lange reeks van jaren opgebouwde erva- ing en deskundigheid, de relatie o verheid-burgerij, waarin de portstichting een brug-functie vervult, zal gaan verdwijnen in e ruime bureauladen ten stadhuize. dolf ^feet rapport komt op een moment 'lub arop de sport in Leiden politiek tha :h al zo op de tocht staat. Welis- ar constateerde vorige maand, in ,iji interview in dit dagblad, de heer nne Saxmes dat er in Leiden te inig aandacht wordt besteed jrtvoorzieningen maar tegelijker- stak de oud-wethouder bestraf- id zijn vinger uit in de richting am, ii de sportstichting. "Die eist inig", heette het. "Van tijd tot tijd iafci iet je durven. Dan moet er met de ierj|nden op tafel worden dan die "wanhoopskreet" kolonel Theo Wessels de sport", liet de anders zo Jo- UUIile krijgsman (b.d.) weten. Ook de et Herman Amptmeijer deed een it in het zakje. Zijn opmerking in weer) een commissievergadering er niet om: "Als de sportstich- teveel macht zou hebben, da«n het i ingen. mtrast oe zijn die "politieke" uitlatingen statenverkiezingen gegeven. Hij vei u Door René Vos ken later nog eens te lezen. Want myn eerste reactie was ongezouten. Ik vond die opmerking een aantas ting van de sport. We vragen toch geen speelruimte voor ons zelf? Het is toch voor de gemeenschap. Maar later, toen dacht ik, ach het is toch kolonel Wessels die het zegt, een er kende grappenmaker. Dan zou ik in de Groen- staat zijn ik heb het niet ge- dhalcommissie. "We gaan kapot daan, hóór naar hem toe te gaan hem een klap op zijn schouder te ge ven en te zeggen: beste man. op jouw leeftijd moet je ook niet meer aan sport doen Politieke sfeer d om die macht terug te h<*" Ple'Ble»" •i straaten de uitlatingen van Sanne Sannes ('verwerkt". "Ach, Sannes heeft die in de politieke sfeer van de ïek rgekomen by de man die het ;hf t-gesalarieerde voorzitterschap VVD de portefeuille aa4 d de sportstichting blijmoedig in vrije tijd "bekjeedt" er soms rier avonden per week aan kwijt maar toch steeds weer de in put uit zijn idealistische instel- ten opzichte van de sport? (Al er ook best worden gesproken n opmerkelijk hobby-isme). En r vond het zo krachtig door San- (DS'70) aanbevolen "met de 'en :iden op tafel slaan" zijn voe- *8® ijsbodem? het omdat Piet Biegstraaten (54) sterk contrasteert met zijn voor- lger rclie onder Sannes "diende") P. van der Reijden? Het is Joop van der Reijden timmer- publiekelijk wat opvallender aan weg. Schertsend werd van de itorandus wel eens gezegd, dat hij, hem iets niet zinde, met veel la ai door de ramen van het stadhuis Sannes binnensprong. - ,t is niet de opvatting van Piet straaten. Hij betreedt het stad- via de voordeur. 'at niet wil zeggen, dat de huidi- voorzitter van de sportstichting 'n te etje'" zou zijn. Biegstraaten ziet eenmaal anders. Hij zegt: moet van tijd tot tijd je stem la- horen, laten merken dat je er dat je bepaalde verlangens Dat doe ik ook in het open bijvoorbeeld op de nieuwjaars- ie van de sportstichting. Maar van het standpunt uit, dat Je et mate moet doen, je moet niet iai velend worden met steeds weer lUj iek, want dan heeft die op den t< ir geen effect meer. Biegstraaten, altijd vriende- zich heen kijkend, lijkt een man, maar is dat niet. Emo- destijds, niet gelukkig mee, dat de de sport op- in Leiden wilde hebben en waarom korten zijn, denk alleen maar eens Vomhoff, toen hij nog op CRM zat aan het ontbreken van een goed als staatssecretaris, in '84 de Olym- overdekt zwembad, aan het zwembad pische Spelen naar Nederland had De Zijl als die gemeenschap die wilen halen. Als er iets geld kost verlangens uit. moet dat dan als een Biegstraaten, die, dat is duidelijk, machtspositie worden gezien? Moeten de kolonel Wessels toch een fidele vent vindt "Hij heeft destijds, worden gestuurd na toen hij nog commandant van de Ambtelijk Apparaat?' Kokschool was, erg veel voor de sport gedaan" probeert begrip te vinden voor het standpunt van de liberale kandidaat bij de komende gemeente- raadsverkiezingen. "Hij zit daar op ROO. dat moment coachen en aan de orde. De inbreng van de veemarkt wordt beter en dan gaan ze kijken hoe ze het restje nog kunnen drukken. Daarbij stuiten ze natuurlijk op de Wantrouwen Biegstraaten bekijkt de plannen de Groenoordhal te O ldereoeken, een commis- dan komen de tarieven uit beldse raad het anlbte" lijk apparaat, die het ODRP-rapport (Dokumentatie Regis'reur Perso neelsbeheer) onderzoekt) met een krachtig wantrouwen." Als de plan nen doorgang vinden, blijft er van sport en zeggen ze, verrek, de sport de sportstichting alleen een bestuur kan best wat meer betalen. Hoe Veel meer? Dat heeft kolonel Wessels niet gezegd. Er is 'n tekort, dat moet wor den weggewerkt. Maar daar ben ik het principe niet mee eens. Destijds verdwijnt het bureau, verdwij nen onze deskundigen. Ik kan niet inzien dat dat nou de verbetering is waarop ve zitten te wachten. Die de BOO hebben ge- den te geven van de Dienst van de Plantscer-en. Onder het motto: gras is gras. We hebben vier a vijf ver compromis, dat - en gaderiitgun moeten beleggen om dui delijk te maken, dat het onderhoud hoeveelheid geld heeft gekost, naar een nevenfunctie gezocht. Toen is die combinatie veemarkthal-sporthal ontstaan, dat wist men toen ook al - geld gaan kasten. Maar in ieder geval had dan ook de gewone Leidse belasttng- als het onderhoud van een sportveld, betaler iets aan die geldverslindende Daarovtï ts nu een nieuw rapport veemarkt. Dat men nu gaat Jere- verschenen. Vervolgens de personeels- miëren over de tarieven, die overi- kwestie. "e deskundigen van de BOO gens gekoppeld zijn aan die van de hadden prdacht dat de sportstichting fiMeihal en regelmatig mee omhoog best wat mensen zou kunnen ont gaan, acht ik onjuist. Trouwens, de slaan alt He sportverenigingen Groenoordhal is geen originele wat meer aan zelfwerkzaamheid sporthal, al maken we er dankbaar den doen. En dat ontslaan beteken: Naar nieuwe gemeentelijke organisatie (5) LEIDEN Het onderzoek naar een reorganisatie van het bestuurlijk en ambtelijk apparaat van 'eiden, roept weerstanden op. Er is uiter aard kritiek op de rapporten van het organisatiebureau van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten. Dat is gebleken in de informatieve raadsvergadering over dit onderwerp die a.s. maandag na afhandeling van een gewone agenda wordt voort gezet. Dat blijkt ook uit commenta ren van de ambtelijke organisatie, die zijn binnengekomen. Wij komen daarop binnenkort terug. Weerstand bleek ook uit het voor stel tot vaststelling van de hoofdlil- nen voor een nieuwe r.uuctuur u'i te stellen. B. en W. en BüO (Bege leidingscommissie Organisatie On derzoeken) hadden 27 mei "geprikt" als behandelingsdatum. Het verzoek om te wachten tot na de verkiezin gen op 29 mei is gehonoreerd maar het ligt wel in de bedoeling de be handeling over de principes in deze een plantsoen niet hetzelfde Is raadsperiode af te sluiten. Het len". gebruik van en zijn de zaalsporten er ernomi door uit de grond geschoten. Zonder Groenoordhal, geen zaalvoet bal. dat mag best zo worden gesteld. Kritiek tfat we dan juist die mensen de laan B. en W. vinden dit óok, al zijn ze ervan overtuigd, dat het bestuurlilk en ambtelijk functioneren ln welke nóg systeem van organisatie dan ooic wordt beïnvloed door de wijze van samenstelling van het college van B. W. Ze willen daarom ln deze Piet Biegstraten. (Foto Jan Holvast) 'Sanne Sannes moeten uitsturen die het toch al niet raadsperiode het principebesluit gemakkelijk hebben omdat ze rond nomen zien. De raad is akkoord i minimum loon leven. Ook dat heb gaan met behandeling van de voi i'c in de commissie gezegd en t °gevoegd: schamen we oi een beetje, dat we zo'n duur appa raat in het leven hebben moeten om dat te constateren? Op instructieavond in Endegeest, de heer Hendriks, de schrijver stellen op 11 en 18 juni as. niet Kritiek komt ook al naar buiten. Dat is vandaag duidelijk op deze pagi na. Ook in andere kringen hoor 1e. dat dit onderzoek veel geld kost en dat een arme gemeente als Lei den dit zich eigenlijk niet kan ver- het ODRP-rapport, uitleg gaf, werd oorloven. De leden BOO i i het gemeenschap bepaalde verlangens onderzoek inderdaad veel geld kost. geamuseerd. Sannes een C*rapjes terecht gekomen, althans niet antwoord zou moeten geven zou ik aardig. Het was niet tegen zéggen: met onze handen op de ta- de sportstichting gericht hij heeft fel slaan? Man, Leiden Is op te X*1® zich ook al in die geest uitgelaten hebben niet eens een tafel maar gewoon een politieke houding slaan. tegenover de opvolger. Daarover kan je natuurlijk je bedenkingen heb- Serieus nu weer: "Er wordt altijd sportstichting werd, de financiële deputeerde Staten. Het zal best deskundigen mij de boodschap •52 eel is hij zeer geladen, >eert altijd daar onmiddellijk af- gaven te nemen, zichzelf in de straaten, de afgelopen ,_ld te houden. "Het is misschien ^°n we no8 *e-s yoor de sport kun- verschrikkelijke tekortkoming nen doen, maar voor u is er hele- .ne", erkent hy, „maar vooral maal geen geld n ^voetbalwedstrijden leef ik sterk ^jd en in feite kost het me grote moeite mijn geweest van CRM-wethouder id te houden. Bij sommige spel- ties vreet ik me op. Maar na af- ben ik het kwijt. In mijn DO- l-tijd (in het derde elftal, een en- maal in het tweede gespeeld) ge- •de het wel, dat ik alleen ging op een bij-terrein. Ik kwam in conflict met hetgeen ik als ideaal zag. Ik kende mezelf, ik dat als ik me uitleefde, ik an- vas, dat ik me verkeerd zou uit en een ander aanstoot zou ge- Daarom ging ik moederziel al- staan op dat bij-veld. Dat poging 7 Den Haan-Groen. zijn. Maar ik ben van mening dat er Bieg- desondanks nog een heleboel dingen jaar heb- gedaan zouden kunnen worden. Om een voorbeeld te geven: op dit ogen blik is men in Leiden bezig met dat r. Dat is dan reorganisatierapport (het ODRP- dat ook de tijd rapport, een rapport van het orga nisatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten). Ik heb me laten vertellen, dat dit rapport Lei- Sannes kritiek op den 100.000 gulden kost. Dan is plot- dan seling wel geld. Daarom zeg ik: als er wil is, is er wat te bereiken. Blijft dus de benadering van de sport zeg ik "ja". Ik geloof dat in Leiden de houding in haar totaliteit ten op zichte van de sport en dan niet alleen van de laatste vier Jaar, maar van vele jaren terug anders is dan ln gemeenten die het net zo moeilijk hebben. Ik noem een voorbeeld: Gro ningen. Daar wordt de voetbalclub weer stevig gesubsidieerd. En her haaldelijk lees je van steden, waar sportverenigingen een schuld aan de "m^h]k Liëren Hr heb overigens nooit E'™™'* kwijtgescholden, gehad ln de ware zin of Iemand Dat lk Leiden no8 8ebeu" Maar je stuit daarbij natuurlijk op de bereidheid van de mensen in de beleidssfeer. Hebben die voldoende inzicht in de problematiek van de georganiseerde sport, zeggen die: pot ting is van mening dat de georgani- Bregstraaten kent bet bestuurlij ke klappen van de zweep. Naast voor zitter van de Sportstichting is deze voortreffelijke spreker, die graag 'n grapje door zijn speeches weeft "Ik kan ook ernstig zijn als het moet, maar als ik mensen zo zwaarwichtig hoor spreken dan zeg ik: we zijn be zig met de sport, daar zitten zo ont zaglijk veel leuke dingen in" secretaris van de NKS, landelijk voetbal en bestuurslid van district west 2 van de KNVB. Hoelang is hij daar al mee bezig? Het antwoord komt van mevrouw Biegstraaten. die zegt het niet erg te vinden: "Ik ken hem niet anders. Zolang als we getrouwd zijn is hij met dat bestuurswerk bezig". Piet Biegstraaten (houdt van zijn gezel lige huis in de Leliestraat, zit graag in de tuin, is geen doe-het-zelver en kan, schande, in de eigen keuken de flesopener niet vinden) zegt droog: "We zijn 29 jaar getrouwd. De voorzitter van de Sportstich - heeft we er rekening mee zullen ten houden, dat er nog meer recreatie is in Leiden en dat die verlangens zullen moeten worden afgewogen te gen het totale recreatiebeleid. Als we dan zover zijn denk ik terug aan de. recreatieraad, waarin, als we bijvoor beeld om een veldje voor een club vroegen, alleen Hennie Kwik en i'r „ja" zeiden en de rest „nee". Dan bereik je dus niks. Als elk plan eerst de goedkeuring moet hebben van an dere belanghebbenden of eventuele belanghebenden kan je op je vin- rs natellen, dat dit alleen maar kan leiden tot nog meer uitstel. Bovendien beloop je de kans dat je ingediende plannen niet meer her kent als eigen verlangen, als ze te rugkomen van het Grote Centrale Apparaat, waar dan volgens het concept van de heer Hendriks de "deskundigheid" gaat zetelen. Ze willen grote lijnen opzetten, maar ik hou mijn hart vast en vraag: is dat dan de openheid, de duidelijkheid"? Toch even een lichte veron>twaar- r diging bij Piet Biegstraaten. Die zijn communicatie, uilig dat er in Leiden te weinig aan dacht wordt besteed aan de sportvoor- zieningen. Zijdelings is dat kritiek op het beleid van mevrouw Den Haan-Groen. Deel jij die mening?' Piet Biegstraaten: 'Mevrouw Den Haan erkent zelf dat ze op sportief bij de katholieke sportbond." "Önbe- terrein geen spectaculaire zaken heeft wust, hóór", zegt hij, "maar je krijgt kunnen realiseren. Zij heeft met de daar zoveel informatie over achter- problematiek te maken, dat de ge- gronden, over de mens die de sport meente Leiden zo'n beerie aan de beoefent, dat je naarmate Je ouder rairfd van het faillissement is komen wordt, het als een ideaal gaat zien. te staan, onder curatele staat: de Die sportgemeenschap, die zo ver- door de raad goedgekeurde plannen schrikkelijk belangrijk is, niet alleen kwamen niet terug van gedeputeer- voor de opgroeiende jeugd, maar ook de staten. In hoeverre mevrouw Den voor volwassenen. Op den duur ga je Haan haar politieke invloed heeft je er steeds meer voor interesseren, aangewend om bij GS of het minis- je groeit er helemaal in mee en dank terie plannen voor Leidse sportpro- zij dat mee-vergaderen, dat mee- jecten (en die waren er) er toch pro- denken kom je tot die inzet voor de beren door te drukken, kan ik niet sport. Ik heb relaties gekregen in de ze vinden een half procei de totale loonsom van de 2200 gemeentedienst niet te veel om te besteden aan een verbe tering. Zij zijn ervan overtuigd en veel feiten onderstrepen dat dat het niet allemaal even glad verloopt in de gemeentelijke organisatie. Dat is onplezierig voor de bevolking, waarvoor de gemeentelijke organi satie er is. Dat is ook niet plezie rig voor de mensen, die hier werken. In het organisatieproces staat de mens voorop, enerzijds de burger en anderzijds de ambtenaar, die hi de organisatie als mens goed moet kunnen functioneren. Alleen op die manier kan de organisatie een me dium zijn tussen mens en mens De organisatie moet volgens de deskundigen dienstbaar worden ge naakt aan de mens. De leiding is verantwoordelijk, zowel voor de pro- duktiviteit als voor het welzijn van de medewerkers. Die zijn gediend met ontplooiingskansen, een goede open informatie. niets verdorie, er zyn dag-in, dag-uit le honderden amateur-bestuurders en commissieleden aan het werk om het 20.000 (bij de sportstichting inge- te maken hun sport te beoefenen. Dat is een belangrijke zaak. die ver dient prioriteit. seerde sport best wat geld mag kos ten. Daarom ook heeft hij het zo moeilijk gehad met de uitlating van kolonel Wessels in de Groen oordhal- commissie "We gaan (financieel) ka pot aan de sport". 'Misschien is het een grap geweest van de kolonel, dat doet hij wel meer om een reactie uit Vraag: Wordt die wat negatieve Piet Biegstraaten zegt het niet met te lokken?", probeert Piet Biegstraa- i kreet van kolonel Wessels "We instelling ten opzichte van de sport zoveel woorden, kapot aan de sport" in de krant niet mede veroorzaakt door het feit de tijd had om die te laten bezin- dat de stad Leiden doodarm is? het is wel dui- ten. "Maar als dat niet het geval vraag ik me af waarom de VVD dan heeft oz noodzakelijk die sportportefeuille stellen dat beoordelen. Maar stand gekomen, totdat we van de dienst aanvullende werken tot be strijding van de werkeloosheid moch ten beginnen aan dat veld bij Rooden burg, het schoolsportveldje bij je de Opaalsbraat en de kleedkamers voor De Danaiden en Unitas. Die plannen hadden we al jaren op papier staan...' Vraag: 'De uitlating van Her man Amptmeijer over de macht van de sportstichting? Piet Biegstraaten: 'Er zijn in Leiden 20.000 oude en jonge mensen die snort beoefenen. Dan spreek ik nog niet van de vele duizenden die als passieve re creanten van de sport genieten. Als die gemeenschap bepaalde verlangens we kunnen toch vast- in Leiden ernstige te- gehele sportgemeenschap, chend) hoe ze over me oordelen, dat weet ik niet. ADVERTENTIE Verlovingsringen De ruimste keuze. De beste merken. Biyvende service. Gratis graveren, desgewenst handgravure. De KONING der VERLOVINGSRINGEN Uw juwelier v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 vorming en scholing, om enkele '<en te noemen. Nu zijn er op dit ge bied veel problemen. Een grondige reorganisatie is daarom nodig. Leiden heeft volgens insiders een aniek systeem gekozen, waarbij al le mensen zoveel mogelijk betrok ken worden bij de plannen tot ver- indering. De weerstanden, die er zijn, stoelen volgens de deskundigen niet op angst voor ontslag (een ambtenaar is daarvoor niet bang), naar op angst voor verlies van po sitie en macht. Uitgaande van de gedachte, dat mensen aan elkaar gelijkwaardig zijn. moeten de problemen kunnen wprden opgelost. Het zal veel vor ming en scholing vragen, alsmede een grondige begeleiding. Een ont wikkelingsplan is nodig, dat aangeeft wat rechtstreeks kan gebeuren en waar tussenstappen nodig zullen zijn. Op korte termijn na het ne men van een principebesluit kan men "van onderaf" beginnen met het functioneren van overleg-orga- nen en stuurgroepen en het opstel len van vormingsprogramma's. "Van bovenaf" ziet men op korte termijn als eerste taken de por tefeuilleverdeling voor de wethou ders. de geleidelijke invoering van in tegratie en decentralisatie en de hoofdstructuur van de directoraten, waarin het ambtelijk apparaat wordt ingedeeld. HANS MELKERT ÏDEN Gisteravond hield de ling Leiden van de Kath. Bond overheidspersoneel (KABO) haar Ij'kse ledenvergadering, waarbij (ibilerende leden gehuldigd wer- Het woord werd gevoerd door hoofd van de propaganda- iing, de heer Van Hooff. z\jn redevoering schetste hij de .eke ontwikkelingen van de laat- iren en gaf aan wat de taak van KABO in deze is geweest, sprak over de door de olie- noodzakelijk geworden versobe- van het consumptiepatroon. De 25 danders zijn zich dank zij poli- gebeurtenisson meer bewust ge- n de luxe waarin zij leven, ogen zijn open gegaan voor de felheid wegwerpartikelen, die ge- ioeerd worden. De autoloze zon- hadden hun aangename as- i. het ambtenarenbeleid van de ing had hij kritiek. In principe Ie KABO zich wel verenigen met dee van spreiding van de werk- mheid, maar hij eist wel dat de culiere sector betrokken wordt beleid. De ambtenaren, om wie het uiteindelijk gaat tijn nauwelijks betrokken geweest in de besluitvor ming. Dit ziet de KABO als een aan tasting van de rechten van de amb tenaren. Behalve de persoonlijke be zwaren gelden ook nog meer algeme ne: Wat heeft het voor nut een overheidsdienst over te brengen naar Groningen, Friesland en andere uit hoeken, als de arbeidsplaatsen direct weer opgevuld worden? Gelukkig zijn de ambtenaren in Leiden en omgeving slechts zijdelings betrokken bij deze problemen. Van daar dat zy zich meer op andere zaken richten. Een nieuw aspect van de KABO in de laatste jaren, is de toenadering totde andere vakbonden. Belangrijk blijft voor de KABO om ln deze samenwerking de eigen katholieke identiteit te bewaren. Hiervoor is een trouwe achterban noodzakelijk. Dat deze er is bewees het groot aantal Jubilarissen van dit jaar Tot de zilveren jubilarissen be hoorden de heer Beyk, steunpilaar van de KABO in Oegstgeest, de heren Groenendijk, Knuist, en van der Poel en Uljee. Behalve zilveren werden er ook KERNVRAAC BINNENSTAD Hoofd propaganda-afdeling Van Hooff reikt de onderscheiding 50 jaar uit aan E. A. van Latum. Daarnaast leden met 40 jaar trouwe dienst, v.l.n.r. F. Wehber, Ch. J. de Waal, R. Verplancke en H. v. d. Boog. (Foto Jan Holvast) gouden speldjes uitgereikt voor 40 j. trouwe dienst: voor de heren van der Boog, Weber, De Waal en Verplancke. De heer Van Hatum kreeg robijn in goud voor zijn 50-jarig bewijs van trouw. Onderscheiding VU in Brussel Mei-biieenkomst c M J voor prol. Maas T.ETDF.N T)p PSP afdplina T-pï- LEIDEN De PSP afdeling Lei den organiseert een 1 Mei-bij eenkomst in ,J)e Kleine Burcht", Nieuwe Rijn 19. Spreker Is Bram van der Lek. Vertoont wordt de film „Borinage" van Jorens Ivens (i.s.m. Cineclub Leiden). Zang: Joanniek v. d. Molen. Aanvang 8 uur. LEIDEN Aan de Vrije Univer siteit van Brussel zullen vrijdag 10 mei aan prof. mi H. H. Maas, hoog leraar in het recht der internatio nale organisaties er. lid van het col lege van bestuur van de Leidse uni versiteit. de tekenen behorende bij het ere-doctoraat in de rechtsge leerdheid worden uitgereikt. Ere-pro- motor is prof. F. de Pauw. De onderscheiding is door de Brus selse universiteit aan prof. Maas ver leend als erkenning van zijn weten schappelijke verdiensten die hij als specialist op het gebied van de Euro pese Gemeenschap heeft gehad en als blijk van erkentelijkheid voor zijn bijdrage gedurende de jaren 1962- '69 in de opleiding van Vlaamse ju risten. Prof. Maas was in deze perio de achtereenvolgens als docent en als buitengewoon hoogleraar aan de universiteit in Brussel verbonden. Antwoord op het verslag van Hans lelkert. wonend te Oegstgeest, over ijn indrukken tijdens de vergade- ing van „Oud Leiden", gehouden op linsdag 23 april. Aansluitend op Uw nening over informatie uit de Pie- terswijk en Academiewijk (het wa- •en slechts 3 korte spreeksters in de ange rij het volgende 1 is het bij renovatie van oude itadskernen niet een eerste vereiste lat we komen te wonen binnen de oescherming van een stadsbeleid met een bestemmingsplan voor deze af zonderlijke kernen? is het niet zo dat in sommige stadskernen, zo b.v. de Pieterswijk en de Academiewijk en er zijn er onge twijfeld nog meerdere, horecaver- gunningen ondoordacht worden afge geven. bordelen zich tussen de ma zen door kunnen vestigen en dit in hoge mate de bewoners onveiligheid geeft? Waardoor bij ons de kernvraag rijst. 1. is het zinvol, zo hard aan onze oude huizen te restaureren, als we niet weten wie onze buren worden, als er weer een gezin naar de nieuwe wijken verhuist, als er weer gebou wen vrijkomen; 2. hoe krijgen we weer bewoners te rug als we ze geen goed leefmilieu kunnen garanderen, die ze in de nieuwe wijken gemakkelijker ver krijgen? Het thema van deze avond: hoe zijn de wegen naar subsidie voor het LEZERS SCHRIJVEN deze kernvraag ten nauwste verbon den en het verdient ons inziens aan beveling, deze bovengenoemde kern vraag in wijder verband voor te leg gen aan een volgende vergade ring van ,.Oud Leiden". MEVROUW W. RINGELBERG- GIESEN, MEVROUW M. BOSCH GANS, DHR. en MEVR, BRAND VAN LI ENT, Papengracht 6, LEIDEN Tussen Leiden naar Haarlem zal de N.Z.H. i.v.m. het bloemencorso morgen als volgt rij den: Van Leiden: tm. 9.00 u. tot Haar lem. t.m. 10.45 u. tot Bennebroek. t.m. 13.30 u. tot Hillegom. tm 1430 u tot Lisse. tm. 15.45 u. tot Sassen- heim t.m. 17.00 u. tot Warmond. Van Haarlem: tm. 10.20 u. tot Lei den t.m. 12.50 u. vervallen, t.m. 15.20 u. tot Bennebroek. t.m 1535 u tot Hillegom. t.m. 16.05 u tot Lisse Van af 16.20 u. weer naar Leiden. Naar en van Keukenhof zonodig exU'a diens Len.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3