ongens wilden met gestolen acht naar 1 er. Staten m•-> m -> - Russen blijven koel Westerterp: geen garantie minder vliegbewegingen op Zestienhoven ÏÏinnenvaartmatrozen gearresteerd Om het kwartier een trein Leiden-R'dam Uit in de Randstad Huishoudbeurs 3NDERDAG 25 APRIL 1974 idam-Westerschouw naar Amerika. Daarom hr.b- die boot gepikt", luidde de ring van d<- tw?e Jeugdige ys na liun mlsluKie avontuur men om jtorJacht H'it. Waarde koppeling jn. kajuit wa begrijpt niemand, hoe ie tvee kaas t cvaartmatrozen Paul S. b. Onverlicht loodsten ze het De heer Helders had de Brit, i nacht langs verschillende emingsposten het zeegat uit. ;erniiddag Brit zes mijl uit de kust Westerse).ouw"» op Schouwen land op een zandplaat strandde. met familieleden. Juist een grote opknapbeurt gegeven. „We hadden intdekt het net geschilderd. Weken lang was er ieder vrij uurtje In gaan zit ten. Het was bijna klaar". Aan boord van de Brit. een uniek de bange uren, waarin het schip, dat is gemaakt naar een ei- over de een na de andere gen ontwerp van de heer Helders, was voor 180 uur brandstof. De heer Helders: ..Hij was net volge- tankt. Ze hadden er bij wijze van spreken mee naar Spanje kunnen geslagen en uiteinde het Strand was gegooid wer- in Rotterdam van een Zwit- innenvaartschip afgemonster- Dgelui in de duinen door olitlemensen gearresteerd. Paul en Beat in de veerha- Rotterdam hadden ingebro- aantal steeksleutels hadden aomen en enkele vernielingen aangericht braken zij het e iel .cht. waarop twee masten ^uwfI" nooit aan Betwijfeld dat „aan de praat". Het is eigen de Rotterdamse industrieel slders (53). De verzekerde is 175.000 gulden. „Maar", de eigenaar, „als Je het nu laten bouwen kom Je met lang niet klaar", duidelijk werd dat het schip stolen is hij de diefstal aan [even bij de rivierpolitie. Een ran de verzekering opperde Haagse in- en uitbreker M. ermee vandoor was ge- „We (15) paar bange uurtjes hebben doorge bracht toen ze op die zandplaat vastzaten. Ze hebben urenlang ln z'n vooruit en achteruit staan ram men om maar los te komen. De gewoon verbrand. In de as het een grote rommel: en de rookvlees tegen de mu- overal kapotte flessen, de koel- „Het is maar goed dat ze de zee kaarten aan boord niet hebben ge- het "motorjacht Nostra'Barca v™den' Je, k°n *e' merken dlat De twee Zwitserse jonge lui die er met het motorjacht "Brit" vandoor wilden gaan, worden na hun arrestatie door de Rivierpolitie in de duinen bij Haamstede weg geleid. alleen verstand hadden van de bin nenvaart. Of ik blij was toen ik hoorde dat mijn boot terecht was? Natuurlijk, al wist ik niet of hij kregen zij het zeewaardiee boven of onder wat" laB I"1 heb hij niet terecht zou komen. Het is een uniek schip. Ik herken het uit duizenden". Lenny Kuhr verblijft momenteel in Japan. Hier zal zij gedurende twee weken enkele concerten geven. Het betreft een promotie-toer in het land van de razende zon ter gelegenheid van haar Engelstalige single "Sear ching". Terug naar Nederland gaat Lenny een nieuwe Nederlandse single opnemen ROTTERDAM (ANP) Volgens telijke bevoegdheid heeft. Wester- dellijk steeg het vliegtuigje dienst luchtvaart van de )litie op en de marinelucht- ènst werd ingeseind. Via mingen radio werd aan alle gevraagd om uit te kijken et veertien meter lange Enkele uren later kreeg de via Scheveningen-radio te dat het schip gesignaleerd Een visser had het voor de Westerschouwen gezien, vuurtorenwachter van Wes- wen had het schip zien n. Hij heeft tot op het al- e moment van de arrestatie 'n vanuit zijn toren kunnen Via de telefoon kon hij de vertellen waar het tweetal de duinen verborgen hield de Rijkspolitie in Wester- het aantal vliegbewegingen op deze a zijn Paul en Beat via een luchthaven. Hij kan de gemeente- d van het gestrande schip raad van Rotterdam echter onmo- waarna zij de duinen zijn gelijk garanderen dat er geen spra- it. Enkele politiemannen ke zal zijn van capaciteitsvergroting hen na een korte zoekactie omdat hij daartoe geen enkele wet- ;n in een duinpan. arrestatie had het tweetal aan boord gestolen spullen 'i, alsmede een plunjezak. de eigenaar van het motor- lebben de dieven voor enkele lenden guldens schade aan langericht. Helders: „De hele koppe- finaal kapot. Ze moeten een Nieuwe diensten NS: UTRECHT Tussen Leiden en Een ander nieuwtje: naar ver- Rotterdam wordt een trednkwartier- schillende plaatsen zal de laatste stopdienst ingevoerd. Dit staat in de trein nog wat later vertrekken om nieuwe dienstregeling van de NS die bijvoorbeeld „uitgaanders" meer op 26 mei ingaat. De frequentie op soelaas te geven. Bij NS kon men dit baanvak wordt daarmee tot acht gisteren overigens niet meedelen of treinen per uur in beide richtingen de op de laatste trein aansluitende opgevoerd (inclusief vier interci- busverbindingen ook naar een later tytreinen tussen Amsterdam-Rotter- tijdstip .meeschuiven". Enkele voor- dam in plaats van twee)beelden van later vertrekkende trei- Nieuw is ook de vervanging van nen: Oudenboscn en Zevenbergen diesels door sneller elektrisch mate- vanuit Roosendual, Waddlnxveen en rieel op de lijn Amsterdam-Enkhui- Alphen aan den Rijn vanuit Gouda, zen, opening van drie nieuwe stations Amsterdam vanuit lioorn «half uur (Diemen in mei, Hilversum NOS en later). Alkmaar vanuit Den Helder Voorburg 't Loo in september) en in- 'drie kwartier), Hoorn vanuit Alk- troduktie van het nieuwe stadsge- maar (een uur) en Utrecht vanuit westelijk materieel, de zogenaamde Lelden (18 minuien). „sprinters" op de lijn Rotterdam- Hoek van Holland. Tevens zullen snelbussen worden ingeschakeld, die acht niet aan een spoorlijn gelegen woonker nen met NS-stations gaan verbin den: en wel Amstelveen, Drachten Emmeloord, Mlddelharnls, Stadska naal. Veendam, Waalwijk, en Zde- rikzee. AMSTERDAM Concertgebouw: 26, 27 en 30 april, 20.15 uur, Amsterdams Philhar- monisch Orkest, o.l.v. Anton Kersjes. 26 april, (nachtvoorstel ling), Ten Years After. 28 april 14.15 uur. Residentie Orkest o.l.v. Hans Zender; 20.15 uur, Liederenserie, m.m.v. Elly Ame- ling en Dalton Baldwin. Klein Bellevue: maand april behalve ma. en di., 20.30 uur "Rood en bloot". Joris Schiks en Flip Hallema. 26 en 27 april, 23 30 uur. Late Night Jazz. Nieuwe de la Mar: 26 april t/m 3 mei, behalve ma., 20.15 uur, "Blauw blauw', van Hugo Claus, m.m.v. Ellen Vogel, Guus Oster. Eons Rademakers en Cas Enklaar. Stadsschouwburg: 26 april, 20.00 uur, 'TOrmindo", Ned. Opera stichting: 27 april 2015 uur „De Revisor", Publiekstheater; 28 april, 13.00 uur, „L'Ormindo", Ned. Operastichting; 20.15 uur, "De Hollandse ronselaar", Publiekstheater; 29 april, 20.15 uur, „Wilden". Globe: 30 april, 20.15 uur, „Don Juan", Théatre de Bougogne (Franse voorst.). Shaffytheater: 26 en 27 april, 24.00 uur (nachtvoorstelling). Mime bind voor mime beoefenaars: 27 april, 14.30 uur, „Tombola", liedjesgrabbelton: 30 april, 2030 uur, „De bokser" en „Buik gordel", Dzjatsh (zuilenzaal): 20.30 uur 'Baal', Baal (konsert- zaal). Theater Carré: 26, 27 en 28 april, 20.15 uur, „Dag, dag heerlijke dag". Ned. Revue. ROTTERDAM Piccolo Theater: t/m 28 april, 13.00 en 15.15 uur, „Wiedus. niet alle vogels vliegen", Kindertheater Wiedus. Groote Schouwburg: 26 april, 20.15 uur, „De Hollandse ronselaar Publiekstheater; 27 april. 20.15 uur, „Die Csardasfürstin", Ope ragezelschap. Rotterdamse Schouwburg: 26 april. 20.15 uur. Int. Folkloristisch Danstheater: 27 april. 20.15 uur. 'De cirkel', toneelgroep Podium. De Doelen: 26 april, 20.30 uur "Brood en spelen", slotconcert van het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart: 29 april, 20.15 uur, Turkse avond; 30 april, „Feestelijk concert op Koninginnedag", Arie Keijzer. orgel, mm'v het Rotterdams Philharmonisch koperensemble: 2 en 3 mei, 20.15 uur, Rotter dams Philharmonisch Orkest, o.l.v. Edo de Waart. Hofpleintheater: 26, 27 en 28 april. 20.15 uur, Gerard Cox en Frans Halsema: 30 april 20.15 uur. „Nina". toneelgroep Theater DEN HAAG HOT Theater: 27 en 28 april, 20.30 uur, „2x Brecht", Nieuwe Ko medie; 28 april, 14.00 uur, .Piccolo en Padoedepoppelos", Kin dertheater Psssüt. Ned. Congresgebouw: 26 april, 20.15 uur, Seth Gaaikema; 27 april. 20 30 uur Residentie Orkest. Theater Pepijn: 26 en 27 april, 20.30 uur. ,De bastaard", m.m.v. Simone Ettkoven en Eric Beekes; 28 april, 15.00, Jazz. ADVERTENTIE nu extra voordelig Pledge en Citro-Pledge NOS mocht niet interviewen minister Westerterp van Verkeer Waterstaat betekent het omstreden ministerie in herstel van de landingsbaan van het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven niet automatisch een uitbreiding :estaties na ietpartij idmolukkers ELO (ANP) De politie ünds een nachtelijke schiet- ln Almelo waarbij huizen van Sukkers, die ijveren voor een tepubliek Zuid-Molukken wer- sschoten, twintig arrestaties l. Veertien aangehouden Zuid ers worden in voorarrest ge- voorts zijn zeven vuurwa- les steekwapens, een alarm en een hoeveelheid munitie in genomen, aldus heeft de po- segedeeld. ingehouden Molukkers (tussen a 23 Jaar oud) komen voorna- uit Nistelrode en Helmond, f de rest uit Deventer, Zeve- peldoorn en Rijssen. Het zijn sleden en leden van de Mo rgan isatie APU, die door een ■O-Indonesische gezindheid in inningsverhouding waren ge- met de R.M.S.-ers, die op- voor een Republiek Zuid-Mo- Boerderij was amfetamine- laboratorium DALEN (DR) (ANP) In Dalen heeft de rijkspolitie in samenwerking met de districtsrecherche in de wo ning Eldijk 20 een klandestien labo ratorium ontdekt waar amfetamine werd gefabriceerd. Sinds dinsdag avond werd de boerderij in de gaten gehouden. Toen gistermiddag de 45- Jarige koopman W.B., uit Utrecht uit de woning kwam en wegreed in zijn auto, heeft de politie hem aangehou den. In de auto bevonden zich twee emmers met plm. 6 kg amfetamine, waarvan de waarde op f 200.000 wordt geschat. Direct daarop volgde een in val in de boerderij waar een com pleet laboratorium werd aangetrof fen. In de woning werden gearresteerd de 34-jarige Hongaar Mikos F., to neeltechnicus in Amsterdam en de 35-jarige actrice Petronelle D., even eens uit Amsterdam De direobeur van het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk dr. Witte is vandaag naar Dalen gekomen om een onderzoek in te stellen. De poli tie denkt dat in de woning nog meer amfetamine is en verwacht meer i terp zei dit gistermiddag op zijn gesprek met een zware Rotterdamse delegatie, die onder leiding van burgemeester Tho massen was komen te praten over de recente ontwikkelingen rond Zes tienhoven. In dat gesprek heeft de minister het gemeentebestuur een aantal suggesties aan de hand ge daan om, zoals hij zei, het wantrou wen weg te nemen dat bij de meer derheid van de Rotterdamse ge meenteraad leeft rond het herstel de landingsbaan. Die suggesties Helft omwoners wil vliegveld Leeuwarden weg MOSKOU (ANP) Tekenend, voor de sfeer, waarin het bezoek van minister Van der Stoel aan de Sow- Jet-Unie plaatsvindt, is de wijze, waarop de Russische minister van Buitenlandse Zaken Andrei Gromiko heeft geweigerd, de Nederlandse te levisie te woord te staan. De NOS had, in langdurig contact met de Russische ambassadeur in Den Haag Romanov, de indruk ge kregen dat minister Gromiko bereid geen telervisie-interview wensen. Ook toen minister Gromiko, nog geen twee Jaar geleden, een officieel bezoek aan Nederland bracht, wei gerde hij een persconferentie te ge ven. De oorzaak is wellicht dat de Russen Nederland, dat krachtiger dan andere westelijke landen aan dringt op het opnemen van "beginse- len voor intensievere contacten" ir een slotverklaring van de veilig heidsconferentie, beschouwen een van de laatste bolwerken wat zij "de koude-oorlogsmentalitelt' wensen aan te merken. als LEEUWARDEN (ANP) Bijna de helft (47 pet) van de in een en quête ondervraagde omwonenden zou zijn de Nederlandse televisie van de vliegbasis Leeuwarden vindt, vraaggesprek toe te staan. Minister zal het college uitwerken in een nota dat de basis moet verdwijnen. Er be- Van der Stoel had, tijdens zijn ver over het vliegveld, dat de gemeen- staat grote behoefte aan georgani- blijf in Moskou, deze kwestie her- teraad naar mag worden verwacht, seerd optreden tegen de geluidshin- haaldelijk ter sprake gebracht, en volgende week zal bereiken. der bij de basis. Een en ander blijkt evenals de NOS de indruk gekregen In zijn gesprek met de Rotterdam- uit een onderzoek door de sectie ge- dat de Russische minister bereid was se delegatie heeft Westerterp nog luidshinder van de afdeling klini- tot een interview, voorafgaande aan eens herhaald dat het herstel van 6che psychologie van de rijksuniver- de lunch die mr. Van der Stoel zijn de baan van Zestienhoven niet tot siteit te Groningen in samenwerking gevolg zal hebben dat zwaarde- met de commissie geluidshinder. zullen vliegbasis Leeuwarden. De onderzoekers komen in een rap port tot de conclusie, dat de bewe gingsvrijheid van de bewoners rond de basis ernstig wordt beknot. De ge- re vliegtuigen op Rotterdam gaan vliegen De Rotterdamse delegatie vervoeg de zich gistermiddag bij de minis ter met in hun zakken de motie van de Rotterdamse gemeenteraad, die vorige week leidde tot het aftreden van wethouder Plak. Die motie had betrekking op het krediet van fl. 5.3 min dat het college van B en W van de raad had gevraagd voor herstel van de in slechte staat ver kerende baan van Zestienhoven Via de motie bereikte de meerder heid van de raad dat in eerste in stantie slechts de helft van het ge vraagde krediet beschikbaar werd gesteld en dat de tweede helft pas door de raad zou worden gegeven als de minister de garantie kan ge ven dat herstel van de baan niet zal leiden tot het vermeerderen van het aantal vliegbewegingen. wens van de meerderheid van de Rotterdamse raad om Zestienhoven zo spoedig mogelijk te sluiten. De minister vindt dat de Rotter- Russische ambtgenoot woensdag op de Nederlandse ambassade aanbood Teon minister Van der Stoel zijn Russische gast attent maakte op de voorbereidingen die de NOS had ge troffen, wandelde minister Gromiko met de opmerking 'Tk wil ze niet luidshinder heeft sterke negatieve, ontmoeten" voorbij de kamer en storende invloed op het dagelijks de camera's, lichten etc. stonden leven. De bewoners hebben meer opgesteld. maagklachten dan normaal, kunnen slecht in slaap komen en hebben angsten. Het onderzoek strekte zich uit, de dorpen Marssum, Jelsum, Over de redenen van het gedrag van minister Gromiko kan men slechts gissen. Men zou kunnen ver onderstellen dat de Russen, door het welbewust creëren van een kille at- restaties te kunnen verrichten. Het damse luchthaven een belangrijke wordt niet uitgesloten geacht dat 1 poeder naar het buitenland is voerd. rol soeelt ln het nationale lucht- havenbeleid, o.a. als uitwykhaven voor Schiphol. Cornjum, Britsum, Beetgum, Beet- mosfeer, het Westen in het alge- gumermolen, Engelum, Steins, Wijns, meen een signaal willen geven dat Lekkum en de wijk Bilgaard in zij niet in het minst bereid zijn om Leeuwarden. concessies te doen op het punt wat Bijna 86 procent van de onder- vroeger werd genoemd "het vrije vraagde dorpsbewoners vindt, dat verkeer van personen, ideeën en in- men de nodige druk moet uitoefe- formatie", maar wat minister Var nen ter verbetering van de situatie der Stoel thans aanduidt als "begin- rond de geluidshinder. 70 Procent is selen voor intensievere contacten" van mening, dat de politieke partijen Een andere mogelijkheid is, dat am bassadeur Romanov aanvankelijk een televisie-interview zag als een Volgens het rapport heeft de vlieg- mogelijkheid, de Russische ideeën basis ook een slechte invloed op het over ontspanning en samenwerking onderwijs. Minstens 1500 leerlingen in Europa meer bekendheid te ge- op 13 scholen ondervinden zware ven in Nederland, maar dat het ver hinder. De kinderen scoorden bij loop van de gesprekken met minis- lntelligentietesten minder dan nor- ter Van der Stoel de Russische auto- maal. Ook de concentratie heeft te riteiten hebben doen besluiten de- lijden, aldus het rapport. monstratief te laten blijken dat zij ADVERTENTIE 29e internationale 19 t/m 28 april 1971 Rai Amsterdam Grootser dan ooit. Gonzend van vertieren plezier. Noviteiten, shows, demonstraties, ledereen, jong en oud wordt er overrompeld door de veelheid aan dingen van zijn gading. Ga ook. Geniet ervan. De Huishoudbeurs, een topfestijn van gezelligheid en kijkplezier. Kom óók naar de grootste en gezelligste show ooit gebracht. Geopend van 10 tot 5 uur en van 7 tot 10.30 uur. Zondags van 10 tot 5 uur. Niet verhoogde entreeprijs! 4,- per persoon. Reduktie voor kinderen tot 14 jaar, en voor groepen van meer dan 25 personen. Kleuterspeelplaats gratis. Gereduceerde reis/entree biljetten aan alle NS-stations. Ruime parkeerterreinen vlakbij. De Amsterdamse Banketbakkersschool bestaat 50 jaar en dat is voor de leerlingen natuurlijk een gerede aanleiding de bloemen buiten te zetten. Zo werd niet alleen een reuzetaart vervaardigd, maar ook een "Abraham" van respectabele afme tingen -die op in het oog vallende wijze iedereen op het jubi leum attent maakte.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 7