iterk Feyenoord erdient de xtra premie: 2-2 Leeds United is kampioen want Liverpool struikelt „Zon elftal is droom voor elke trainer... SCOREBORD ypernerveus Stuttgart raakt door vroege treffer van de kook DERDAG 25 APRIL 1974 UTTGART "We gaan naar Londen", zong Lex Schoenmaker opgetogen in de kleedka- nadat Feyenoord in het stampvolle Neckar-stadion, in die geweldige heksenketel, had aan- md dat er tussen de Nederlandse top en de Duitse middenmoot nog vele klassen verschil Inderdaad, Londen. Op 22 mei trekt de Coerver-formatie naar de Spurs; op 29 mei volgt de ■n in de Kuip. Op data dus die de in naam van Oranje in Stuttgart aanwezige Rinus Mi- uiterst ongelegen zullen vallen. De finalewedstrijden om de UEFA Cup zorgen er immers dat de supervisor nu praktisch geen enkele behoorlijke voorbereiding meer op "München" Ireffen. Vente kan m tfop het ogenblik ederlands elftal schelen", was untane reactie van Wiel Coer- >at viel te begrijpen. De tral- »nkt momenteel alleen aan de n die voor het oprapen lij- liggen. „Maar toch moeten ipassen dat we ons niet op iham Hotspur verkijken", oor- Wim van Hanegem. „Het ïn erg goed eltal. Voor ons tend lastig om tegen te voet- maand vooruit blikte, had Wiel Coerver gisteren voor de wedstrijd enkele moeilijke uurtje bezorgd: „Ik heb er al een tijdje last van een blessure onder mijn knieholte. Het loopt tot even boven mijn enkel door Het was zo erg geworden dat ik Coer ver woensdagochtend heb gezegd: zou het wel verstandig zijn als ik- vanavond speel? Ik weet niet of ik het de hele wedstrijd volhoud." Wiel Coerver Ik heb Willem toen geantwoord: probeer vanmiddag om vijf uur of het gaat. Ben Je 80% fit dan moet je het in vredesnaam maar proberen Voel Je Je minder dan 80% dan blijf Je in de dug-out. Want ik voel niets voor weer dat gedonder van er in en er uit." 'reugde bij Feyenoord nadat Ressel fop de rug gezien) het \erste doelpunt op zijn naam heeft gebracht. Rechts de Leidse 'eyenoorder Wirn Rijsbergen. Van Hanegem testte zichzelf en meldde daarna dat hij "60%" was De nummer tien„Maar ik deed toch aan de warming-up mee, om dat de mogelijkheid bleef bestaan dat ik in zou moeten vallen". Stuttgart zag nu Dick Schneider opdraven, waardoor Wim Rijsbergen naar het middenveld verhuisde. Coerver: „Ik had ook Jan Boskamp op het middenveld kunnen zetten. Maar het leek me beter om Rijs bergen op Ettmayer te zetten. De praktijk gaf me gelijk: Ettmayer heeft bijna geen bal kunnen aanra ken. Alleen was Rijsbergen op het laatst, toen Ettmayer helemaal uit gespeeld was, weinig sterk bij onze counters. Maar Ja, dat weet Je van hem. Als we achter waren gekomen had ik hem er dan ook uitgehaald "oor Jan Boskamp. Die is aanval- md sterker". Tan Boskamp: „Wat Coerver ook -egt, ik zie het helemaal niet meer in die man zitten. Dat mag van mij in de krant. Graag zelfs." Kreeg ,3uffie" Ettmaier geen voet aan de grond bij Rijsbergen, de an dere spelmaker van Stuttgart, Handschuh, werd aan banden ge legd door de zeer sterk spelende Wim Jansen. En doordat de „smaakmakers" van de Duitse „Mannschaft" tot figuranten werden gedegradeerd, zat er totaal geen lijn in de offensieve acties waarmee VFB Stuttgart vertrok. De thuis club, toch al hypernerveus, raakte zelfs volledig van de kook toen Pe ter Ressel in de veertiende minuut na een pass van Wim Jansen doel man Heine met een diagonaal schot verschalkte: 01. Ressel: „Toen ik zag dat Heinze bij de eerste paal stond, schoot ik met een in, in de verste hoek, die hele maal vrij lag." Het geïnspireerde Feyenoord drukte meteen door. Kon dit ook doen om dat VFB Stuttgart volledig aange slagen was. Vijf minuten later trof Theo de Jong van ver met een flit sende schuiver de paal. Na een half uur was de opgerukte Wim Rijsbergen die toen al geen kind meer aan Ettmayer had, heel dicht bij 20. Op een voorzet van Schoenmaker kopte hij vallende ra kelings naast. ADVERTENTIE Peter Ressel in duel met de Duitse verdediger Entenmann vlak voordat hij zou gaan scoren. DEN HAAG Uitslag sporttoto 0. 42: le prijs: 2 winnaars, die elk bru- fl. 49.319,60 ontvangen, 2e prijs: winnaars, die elk bruto fl. 2.348 50 itvangen, 3e prijs: 633 winnaars, ;e elk fl. 155,80 ontvangen. De premie ten bedrage van 1. 98.639 wordt na het verstrijken an de reclametermijn op woensdag 5 mei a s. bij loting toegewezen aan m van de 1ste prijswinnaars. Vmateurelftal OPATIA Het Nederlands ama- jurelftal zal het in de eind- onde van het toernooi om het Eu ropees kampioenschap zonder de vas te spitsspeler Ad van den Broek moe ten doen. De achtentwintigjarige RKC-er sukkelt al enige tijd met ^en knieblessure. Trainer Arie de Voet koos voor de ïalve finalewedstrijd tegen West- "Hiitsland, die vrijdagmiddag om wee uur in de Zuidslavische haven- 'laats Rijeka begint Rudi Jansen Heer) als spitsspeler. De Amster- 'ammer Richard Schemmekes maakt jn debuut als rechtsbuiten. De opstelling van het Nederlands -nateurelftal is: doel: Hoogenboom De Spartaan), achter: Van Dulle- \en (RVC), Boiten (Munt°ndam), lartens (DRL) en Van Buuren Hermes DVS), midden: Koppe- raaijer (DWV), Karstens (Noord- /ijk) en Meertens (Emmen, aanvoer der), voor Schemmekes (SDW), Jan sen (Heer) en Hansen (Veritas). Maar onmiddellijk na de aanvang van het tweede bedrijf lukte het Feyenoord wel om verder afstand van zijn matige tegenstander te ne men. Na een corner van Peter Res sel belandde de bal via Jansen en Kristensen bij Lex Schoenmaker, die zijn negende treffer in dit UEFA Cuptoernooi maakte: 02. Nog voor er weer was afgetrapt, maakte Jiirgen Kristensen daarop het bekende „wisselgebaar" naar de Rotterdamse dug-out. De Deen: „Ik dacht: we zitten toch met veer tien man, laat er nu maar een an der voor mij in komen. De wed strijd is afgelopen." Wiel Coerver voldeed echter nog niet aan het verzoek van zijn links buiten. En bovendien bleek daarna erg rap dat de wedstrijd nog hele maal niet afgelopen was. Want de Suttgarter elf had in de 55ste mi nuut tot zijn eigen verbazing succes toen Brenninger na een chaotische aanval (buitenspel?) via het been van Dick Schneider doel trof: 1—2. Schneider: „Toen Brenninger in schoot, stond ik net op mijn ver keerde been. Via mij ging hij erin, omdat ik niet meer zo snel van houding kon veranderen." Nog leek er voor de professioneel Ingrijpende Feyenoord-defensie geen vuiltje aan de lucht, totdat de ove rigens goed fluitende Schot Patter son ineens besloot streng op te tre den toen Rami jak in het straf schopgebied Stickel van de bal af zette: penalty. Brenninger scoorde Opeens was er onraad voor Feyen oord. verdween de zelfverzekerde houding. Prompt greep Wiel Coer ver in. Hij haalde Kristensen er uit voor Wery. De trainer: „Wery ver dedigt beter". Even later een nieu we wissel: Rinus Israel voor Lex Schoenmaker. Wiel Coerver: „Die Entenmann, kon- elke keer ongehinderd opkomen. Schoenmaker stopte hem niet af. Ik schreeuwde me half dood om Lex er op attent te maken. Maar hij hoorde me maar niet. Nou, toen heb ik hem er uit gehaald en Van Daele op Entenmann gezet en Is rael ausputzer laten spelen". Schoenmaker: „Het was een mis verstand. Ik had al een paar keer tegen Wim Rijsbergen geroepen: neem die nummer vijf als hij op komt. Want Ettmayer zie je toch niet meer. Maar ja, Rijsbergen be greep me niet." Coerver: „Onbegrij pelijk dat er in een team dat aan de Europese top wil meedraaien nog zulke organisatorische fouten kun nen worden gemaakt." Al bleef Stuttgart in het offensief, werkelijk moeilijk werk had de sterk spelende Eddy Trteytel nog maar öwee keer op te knappen. Eerst bij een kopbal van Stickel, daarna bij een actie van Enten-' mann. Aan de andere kant kreeg Feyenoord volop de gelegenheid om bij uitvallen opnieuw afstand van Stuttgart te semen. Coerver: „Er deden zich telkens situaties voor wel een stuk of vijf waarbij wij met drie aanvallers tegenover twee verdedigers stonden. Hadden we het daarbij volgens het boekje gespeeld, dan waren er nog minstens drie goals bij Stuttgart ingevlogen. Er gens hopeloos, dat het niet gebeur de. We gebruikten ons hoofd niet Vooral Ressel niet." Die vond: „Het was natuurlijk oo een kwestie van vermoeidheid" Doordat Feyenoord niet meer toe hapte, bleef het 22 en ontvingen de spelers een extra premie. „En n1- de laatste etappe naar Londen nog", glunderde wie anders dair wielerexpert Wim Jansen. Hermann Eppenhoff: Halve finales: Europa Cup 1 Atletico Madrid Celtic Glasgow 20 (eerste ontmoeting 00) Bayern München Ujpest Dosza 30 (eerste wedstrijd 11). Fina le: 15 mei: Brussel: Bayern München Atletico Madrid. Europa Cup 2: FC Magdeburg Sporting Lissabon 2—1 (eerste wedstrijd 0—0); Borussia Mönchengladbach AC Milan 10 (eerste wedstrijd met 2—0 gewonnen door AC Milan). Finale: 8 mei: Rotterdam: AC Milan FC Magdeburg. UEFA Cup: VfB Stuttgart Feyenoord 2—2 (eerste wedstrijd met 2—1 gewon nen door Feyenoord); Tottenham Hotspur Lokomotive Leipzig 2—0 (eerste wedstrijd met 2—1 gewonnen door Tottenham). Finale: twee wedstrijden tussen Feyenoord en Tottenham Hotspur, waarbij Feyenoord eerst uit speelt. STUTTGART Hermann Eppenhof) roemde Wiel Coerver. „Slim". preer hij. „Erg uitgekookt om die Van Hanegem niet te lat enspelen", riej hij bewonderend uit. Tenslotte wist hij ook wel dat Martin Van Hanegem zou uitschakelen. Ik heb het persoon lijk als een groot nadeel ervaren dat Coerver de stunt uithaalde om het middenveld JansenRijsbergenDe Jong te laten opdraven." In de lawaaierige perskamer van 7FB Stuttgart wilde Eppenhoff vooralsnog niet geloven dat Feyen- oords befaamde nummer tien wel iegelijk geblesseerd was. Hoofd schuddend wierp hij tegen: „Onzin Die Coerver heeft Vah Hanegem doelbewust gepasseerd. Taktisch een erg sterke zet van mijn tegenstan der. Ik zeg ook eerlijk dat ik Rijs bergen niet als bewaker van Ett- nayer had verwacht. Ik rekende zelf op Jansen. En dat heeft Hand schuh op zijn beurt weer ondervon den". Lof voor Coerver, weinig goedt voorden voor Wim van Hanegen uit de mond van Eppenhoff. Zelfs toen iemand opmerkte dat Feyen oord met Van Hanegem als man van de counter-pass wel eens win nend zou hebben kunnen finishen, bleef de Duitser met de air van ie mand die het allemaal al lang weet, het hoofd schudden. Eppenhoff: „Ik geef toe dat. Je moeilijk kunt oorde len op twee wedstrijden. Ik heb Van Hanegem, waar ik persoonlijk wereldwonderen van verwachtte, ge zien tegen Telstar en tegen Stutt gart in Rotterdam. Toen viel hij me ronduit tegen. Verder lees ik nu al maanden niets anders dan dat Van Hanegem uitvalt, dat hij wordt Ingewisseld of dat het niet zeker is of hij wel zal spelen. Dan weet ik. als iemand die al een aantal jaren meeloopt, wel hoe ver het is. Tegen ons in Rotterdam won Feyenoord de wedstrijd pas toen Van Hane gem er uit was. Hij is in mijn ogen niet dynamisch genoeg. Hij sjokt ;ok. Geef m(j Theo de Jong in nijn elftal en we kunnen weer een )eel stuk vooruit met VFR "futt- Tart". )at kan Hermann Eppen o vol- ;ens eigen zeggen, niet. Hij: „Een elftal als Feyenoord is een droom voor elke trainer. Het elftal is flexi bel, vitaal en heeft klasse. Het feit dat Feyenoord in zo'n gekkenhuis als het Neckar-stadion vanavond was, ijskoud op balbezit durft te spelen, maakte me sprakeloos. Nor maal zouden we nooit meer op 22 zijn gekomen. Je hebt geluk wan neer je zegt dat Handschuh mis schien wel buitenspel heeft gestaan bij ons eerste doelpunt. En het is ook zo dat ik mijn eigen ogen niet wilde geloven toen ik zag dat die scheidsrechter ons een strafschop jaf voor een overtreding, die er he- 'emaal niet was. Toen was het ech ter al te laat voor ons. In feite was 1e zaak al verloren toen Feyenoord ip 02 kwam". Titblinkers noemen was voor Ep- oenhoff dan ook al te moeilijk. Hij: Er waren er zoveel bij Feyenoord. Rijsbergen. De Joegoslaaf, die Ramljak. Een Theo de Jong. Maar ook Van Daele. Hoe die onze opko mende verdedigers opving, toen Is rael ausputzer ging spelen, was van absolute klasse. Daarom kan ik moeilijk ontevreden zijn. Stuttgart als halve finalist was het hoogst bereikbare voor ons. Feyenoord ver slaan, is gezien onze mogelijkheden te hoog gegrepen. Ik zou in ieder geval zo een paar spelers van Feyenoord kunnen opnoemen die ik graag in mijn elftal zou willen heb ben". En de Oostenrijkse international Buffy Ettmayer? Herman Eppen hoff: „Ook over hem ben ik tevre den. Hij heeft voor zijn doen erg bard gewerkt. Jammer voor mij en voor hem had Coerver echter Wim Rijsbergen tot zijn beschikking'. Op fluistertoon: „Onder ons, schakelde Rijsbergen Ettmayer helemaal uit". LONDEN Leeds United is gisteravond voetbalkampioen van Engeland geworden, omdat de enige concurrent, Liverpool, met 01 verloor van Arsenal. Leeds is hierdoor voor Liverpool onbereik baar geworden. Liverpool heeft op Highbury wanhopig geprobeerd de in de 55ste minuut opgelopen achter stand weg te werken, maar de verdediging van de Lon denaren hield stand. Het doelpunt van Ar senal werd gemaakt door Ray Kennedy. De laatste keer, dat Leeds het kampioenschap ver overde was in 1969. Een van de beste voetbal scheidsrechters ter wereld. de Italiaan Concetto lo Bello staat voor zijn afscheid als fluitist. Nog twee grote evenementen zuller onder zijn leiding plaatsvinden, waarna hij zijn scheidsrechters- fiuit voorgoed zal opbergen. Zon dag a.s\ leidt hij de grote wedstrijd in de Italiaanse eerste divisie tus sen Internationale en Juventus en op 29 mei neemt hij afscheid op internationaal niveau met de tweede finalewedstrijd in 't toer nooi om de UEFA-Cup. De Italiaan, die 50 Jaar oud is, heeft meer dan 30 jaar het scheidsrech- bersambt uitgeoefend. Lo Bello leidde in totaal 70 in ternationale wedstrijden, waarbij inbegrepen de wedstrijden om het toernooi voor het wereldkam pioenschap in 1966 in Engeland. De UEFA heeft met veront waardiging de beschuldiging die door het Britse blad Sunday Ti mes was geuit tegen de Portugese scheidsrechter Lobo, van de hand gewezen. Lobo was beschuldigd van omkoping voor de wedstrijd tussen Derby County tegen Ju ventus in de halve finales van het toernooi om de Europa Cup I in 't vorig seizoen. Er zou hem door een in Tirrijn verblijvende Hon gaar een reis naar Italië. 5000 gul den en een auto zijn aangeboden indien hij zou meewerken aan een zege van Juventus. Een onderzoek heeft geen enkel bewijs kunnen opleveren en de portugese arbiter van eventuele blaam gezuiverd. Het voortbestaan van de Arn hemse voetbalclub Vitesse als se- mi-profclub lijkt verzekerd. Bur gemeester en wethouders van Arnhem hebben de raad voorge steld flink uit de gemeentekas te putten. In Arnhem en directe om geving hebben de financiële peri kelen van de eerste divisieclub de gemoederen danig in beweging gezet. De dreigende amateursta- tus van de club heeft zaterdag nog tal van supporters op de been ge bracht, die in Arnhem demon streerden. B. en W. stellen nu voor Vitesse een extra subsidie te verlenen van f 123.000. de schuld aan de gemeente incl. de rente van in to taal f 370.000 kwijt te schelden en bovendien nog een nieuwe finan ciële regeling te ontwerpen, die voor Vitesse voordeliger zal uit komen. George Best verliet gisteren als vrij man het gerechtsgebouw nadat de aanklacht - inbraak en diefstal - tegen hem was ingetrok ken. De 27-jarige Best was twee maanden geleden in staat van be schuldiging gesteld voor inbraak en diefstal bij de voormalige miss wereld, Marjorie Wallace. Best zou haar paspoort en Juwelen hebben gestolen. De kroongetui ge in 't proces, Majorie Wallace verscheen echter niet op de recht zitting. De kantonrechter mr. Ken neth Harington zei met nadruk dat Best het gerechtsgebouw ver liet zonder enige smet.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13