)rietal mishandelt hele nacht om geld te komen iian an Leidse Rudolf Steinerschool S§1 bestaat 25jaar Flatbewoner beroofd van 30.000gulden Onderwijswinkel in Leiden-Noord morgen open oor 1500 gulden atersporters wel of en milieubedervers? Veel bos verbrand KUNST HANS VINK NIEUWE UITGAYEN Verkeersopleiding TON VAN DEN BOS Van Vont Schoenmagazijnen B.V. HULPVFRKOOPSTER HULPMONTEUR g pERD' ;N HAAG De Haagse politie heeft drie mannen aange- en die ervan worden verdacht in de nacht van 3 op 4 april i pension aan het Weteringsplein in Den Haag een 42- mede-pensionbewoner een hele nacht gemarteld te heb- Dmdat hij hun geen f 1500 kon geven. Bdden de maai naar zijn zeg- De man lag in de nacht van 3 op tgekleed. koud en heet water 4 april in zijn pensionkamer met de sai heengegooid en hem om deur op slot te slapen, toen de drie een stok geslagen. De de deur forceerden en een bedrag »p over zijn hele lichaam ern- van f 1500 van hem eisten Hij zei bed uitstortingen op en is daar dat niet te hebben en toen de drie rie dagen in een ziekenhuis dreigden hem dan wel te zullen mds- gd. Van de drie mannen (resp. handelen vroeg hij een half uur res- 19 jaar) heeft de laatst- pijt om het geld te halen. Na een een bekentenis afgelegd. IAAG De voorzitter van de milieu opzoeken dit milieu schade ndse Vereniging voor Handel iustrie op het gebied van toe. en Watersport (Hiswa), De voorzitter heeft zich afgevraagd of •reporters, die motorboten ge- gemaakt tijdens wel de "aantasters" van zijn, zoals wel wordt gesug- committee (imec) Zouden Juist uister voelt 1 ts voor de grond iden DC-10 •AG 18 APRIL 1974 voegde hij aan zijn toespraak half uur kwamen de drie terug en toen zij hoorden dat het geld er nog niet was rukten zij de man de kle ren vaai het lijf, draaiden die kranen open en overgoten de man afwisse lend met koud en heet water. Om beurten ranselden zij hem met een stok af. Enkele malen moest de man zich aankleden en met de drie in hun auto mee om te proberen bij een van zijn kennissen alsnog aan de geëiste i 1500 te komen. Maar geen daarvan deed in het holst van de nacht open. Terug dn het pension hervatten de drie hun martelpartij. Tenslotte ver trokken zij om tien uur 's morgens, negen uur nadat zij de f 1500 waren komen opeisen, met medeneming van het horloge en de ring van hun slachtoffer. Deze liet zich daarna naar een ziekenhuis vervoeren en liet vandaaruit de politie bellen. De 42-Jarige man, die volgens de politie geestelijk niet geheel vol waardig is, is uit angst voor repre sailles ondergedoken. Bang voor te genmaatregelen is ook een 31-jarige man uit Zaandam, die gisteren in Den Haag door drie mannen ge schopt en geslagen werd omdat hij de politie belde toen hij zag dat de drie een achterlicht van een autc af- de Hiswa heeft de- sel in een ziekenhuis opgenomen. Van twee (beiden 18 jaar) aangehouden. LEIDEN Morgen wordt er in Leiden-Noord (Sophiastraat) een onderwijswinkel geopend. Het voormalige melkwinkeltje op de hoek met de Waldeck Pyrmont- straat, dat lange tijd heeft leegge- staan, biedt vanaf vrijdag alle ruimte aan ieder die problemen heeft met school, d.w.z. van kleu terschool tot "allerhoogste" school. Een groep van onderwijswinke- liers (vrijwilligers) staat klaar om die mensen op te vangen. Samen willen ze proberen problemen op te lossen die zich kunnen voor doen op 't gebied van de beroeps keuze, het vormingswerk, studie kosten etc. En.... de hulp is gratis. De nieuwe onderwijswinkel biedt overigens nog meer. Er is een kof fieshop waar men elke dag voor een paar dubbeltjes een kop koffie kan krijgen. En er worden kinder boeken en speelgoed uitgestald om de bezoeker een idee te geven wat goede boeken en goed speelgoed kunnen inhouden. Wat dat be treft kan men er ook "inkopen doen". Morgenochtend willen de on- derwijswinkeliers de mensen uit de buurt op de koffie ontvangen, 's- middags kunnen de kinderen er zowel binnens- als buitenshuls creatief bezig zijn en 's avonds hoopt men de actieve mensen uit de buurt te mogen begroeten om met hen te praten over de plannen van de onderwijswinkel. Plannen, zo redeneert de groep van onder- wijswinkeliers. die nog op geen en kele ervaring in Leiden-Noord kunnen stoelen. En daarom ook nog maar voorlopige plannen zijn. De onderwijswinkel (precieze adres: Sophiastraat 36) is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, behalve op donder dagavond, zaterdagavond en zon- presentatiedag het "Icomia marine environment d^s zijn 1 HAAG Minister Wester- èrkcer en Waterstaat) voelt alle Nederlandse vlieg- ran het type DC10 aan de houden. Alle toestellen van op drie na zijn inmid- raen van een extra vergren- ih de achterste vrachtdeur. die andere drie toestellen, beveiliging nog deze maand aangebracht", zo antwoordt indsman od schriftelijke vra- de Eerste Kamer, aanleiding van de ramp met kse DC10 die enige tijd ge- labij Parijs neerstortte, had- de overkoepelen- i, die het de organisatie van de watersportin dustrie in de wereld. Aangesloten zijn bijna alle nationale overkoepelende organisaties van de watersportin dustrie, zoals de Hiswa en nog 22 or ganisaties in Amerika. Canada en West-Europa. Tijdens lezingen op deze dag kwam naar voren, dat onderzoekingen in Amerika hebben aangetoond dat nor maal gebruik van plezierboten geen schade aan het watermilieu toebrengt, zelfs niet bij zeer intensieve plezier- vaart. Het geluid van de bootmoto ren, zo bleek verder, voegt maar een zeer klein deel toe aan het algemeen lawaainiveau, waaraan men in de watersport toch al worden blootge- Twee glazenwassers hebben in Chigaco twintig minuten hun platform gehangen voor de brandweer kans zag ze te redden. Veertien verdiepingen hoog brak de kabel waar hun platform aan hing. De brandweer kon hen redden via een raam op de dertiende verdieping. nn p.p. t.p. steld. Door pseudo PTT-ambtenaar LEIDEN De Rudolf Sterner School best aait 25 jaar. Volgende week worden festiviteiten gehouden. Vrijdag 26 april recipiëren bestuur, lerarencollege en ouders in het schoolgebouw aan de Cesar Franck- straat. Het feest begint zaterdag met een boottocht voor de kinderen. Maan dag treedt een clown op en is er een plantdag in de tuintjes. Die tuin wordt dinsdag geopend. Op school is een maaltijd. Woensdag zijn er toneel en rmiziek in de Waag. 's Avonds is er een reü nie voor oud-leerlingen in het schoolgebouw. Donderdag wo.-den openbare lessen gehouden. Op de receptiedag ls er gewoon school. Voor ouders en belangstellen den is er een Jubileumavond Zaterdag wordt het feest besloten met de opvoering van een wagenspel door klas 5 op de hoek van de Ha r- lemmerstraat en de Mare bij de Hairtebrugkerk. flat aan op het knopje van de fam. bij het gelaat. Hij ging tenslotte door Imperium met 'Keer omme Van O, die op de 7e etage woonte. Diemen de vele buren niets bemerk- Via de intercom vroeg de i Toneelgroep „Imperium" zal zaterdagavond 20 april a.s. de pre mière geven van een nieuw toneel stuk, getiteld „Keer omme". Na de première zal het stuk vrijdag- en za terdagavond t/m 31 mei te zien zijn ten, hebben twee onbekend gebleven mannen de familie Van O. onder be dreiging met vuurwapens in de slaap kamer opgesloten om vervolgens de flat overhoop te halen en met f 30.000 te verdwijnen. was. Een der geven", zo deelde Van O. de politie later mede. Toen ze waren toegelaten tot de ze- Professor uit VS: Grieken erger dan de nazi's LONDEN (Reuter) De Ameri kaanse hoogleraar Mary Kaufman heeft na een reis van een week door Griekenland gezegd dat het huidige Griekse „terreurbewind" in sommi ge opzichten nog erger is dan de ex- Pas na geruime tijd slaagde Van is gisteren door brand verloren ge- cessen in nazi-Duitsland. Prof. Kauf- de knieen en lichtte hen in. Met een bedrag van f 30.000 verlieten ze de flat nadat ze de familie in de slaap- in 't slot met een schaar te for- gaan, ceren. De telefoondraad in de huis kamer bleek te zijn doorgesneden. Hij repte zich naar 't buren en belde daar 30 tot 40 hectare dennenbos af. Het uniform, terwijl de ander een nylon de politie. Deze tastte ook woensdag- vuur ontstond aan de Duitse kant een van de Amerikaanse Langs de Nederlands-Duitse grens aanklagers bij de na-oorlogse proces bij Winterswijk brandde ongeveer 5611 in Neurenberg tegen Duitse Ze heeft met nog twee vrouw *;n iele senatoren gevraagd of de ln het Micro-theater aan de Veste- nog wel veilig was. Direct straat 40 te Leiden. De voorstellingen vangen aan om 20.30 uur en de pre mière wordt voorafgegaan door een „Jutten pesten is het beste" Ingssysteem aan de vracht- De „try-out" is gepland, op morgen taling van één gulden toegang heeft. De „tryout" is gepland op morgen avond 19 april. Het stuk is geba seerd op teksten van Ezechiël ngebracht. extra veiligheidsmaatregel minister Westerterp wel het al lucht- en ruimtevaartla- ium gevraagd een onderzoek DEN HAAG De Haagse politie heeft heel wat te stellen gehad met twee meisjes van vijftien en zestien, uit een tehuis in Den Haag, die hun mening over agenten niet onder handelt over de wegvoering van het wensken te steken, lellen of verdere maatregelen volk Israël naar Babel. Naast dit ge- Ddig zijn. Ter geruststelling geven heeft de regisseur Bert Dron- hij tenslotte nog mee dat ook strenge instructies dit zijn Twee surveillerende agenten consta- wvx„ w ._r.y»i- teerc*en de eerste belediging van het kert, bijgestaan door Kees Visser, die openbaar gezag door het tweetal op hotbezoek m Haïti lat door HAAG Minister Vredeling ie is niet bereid het offi- r Roek af te gelasten dat de Jansen ebootjager "Drenthe" op 22 de Haïtiaanse hoofdstad i-Prince zal brengen. Hij ant- fit op vragen van de tweede Wen Beekmans (D'66) en Spek (PSP). Volgens de man draagt het bezoek een outinekarakter. "Er zullen tvangsten worden gehouden" minister, "Wel zal de be is de gelegenheid krijgen om Sieren". ftindsman zegt verder in vragen van de ©erleden Wisselink en Schol- o strak scenario te hebben otbezoeken van Nederlandse diepen aan buitenlandse ha- beoordelen. k'P omstandigheden kun- Mend zijn voor het antwoord waag of een bezoek al dan iet doorgaan", aldus Vrede- 'der had hij de Tweede Ka ft weten dat hij bij de voor- vlootbezoeken per- de Koninginnegracht, waar zij ston den met een spandoek met de tekst "Jutten pesten is het beste". De "Jutten" meenden dat iets an ders "het beste" was en namen meis jes en spandoeken mee voor een be zoek aan het bureau. Na een verma nend woord werden de meisjes heen gezonden, maar een uur later werden zij opnieuw opgebracht. Zij hadden zich alweer overgegeven aan de ex pressie van hun anti-juttengevoe- lens en omdat zij dat met groen krijt hadden gedaan en nog wel tegen de voorgevel van het politiebureau, bleef hun werk niet lang onopge- Jannëke HUarius. Het'stük mertrt- Binnen ondervonden zij wei- nig waardering voor hun krijtwerk. De politie, die geen dieperliggende motieven in deze zaak vermeldt, Chm'rüët'gèhêS vreamd'is. U kunt heeft de meisjes op het bureau ge- zorg draagt voor de aankleding, ge- het sluiten van gevens uit de roman van Louis Paul Boon „De meisjes van Jesses" in het stuk verwerkt. Het is een stuk, waar ernst gekoppeld wordt aan humor, zodat men zeer zeker niet moet den ken geconfronteerd te worden met een louter op een bijbels gegeven be rustend stuk. Het is een flexibel stuk, gespeeld door een flexibel theater. Tevens wordt in het stuk gebruik ge maakt van een vierkante diaprojectie, terwijl er ook liedjes, gemaakt door Kees Visser, in ten gehore worden ge bracht. Van de spelers noemen we: Jaap van Ek, Ans Alting, Gijsbert dwongen ze de hele familie (man, vrouw en twee kinderen van 3 en 6 jaar) in bed te gaan liggen. Vervol gens begon een der mannen aan een speurtocht door de flat, terwijl de ander met zijn wapen de familie in de slaapkamer in bedwang hield. Kenne lijk waren ze er van op de hoogte dat Van O., een 41-Jarige koopman, veel contant geld in huis placht te heb ben. Toen het echter ondanks naarstig zoeken niet werd gevonden, sommeer den ze hem te vertellen, waar het was verborgen en daarbij hield de grens. Door de gezamenlijke 0611 studiereis naar Griekenland ge- brandweren werd extra materiaal maakT on<*er auspiciën van de liga hen hem de loop van een pistool vlak eenkomst bijeenkomen. Koerden In een uitzending van in reserve gehouden ter beveiliging vaor De*n°cratie in Griekenland. Ze de Radio der Koerden, die in Tehe- van het nabij gelegen "aardgas ex- raai werd opgevaaigen is gezegd dat port station". Na enkele uren haa op het ogenblik in geheel Noord-frak men de brand onder controle, felle gevechten worden geleverd, In het natuurreservaat "Meinweg" tussen de Koerden en de Iraakse bij het Limburgse Herkenbosch is in strijdkrachten. Dinsdag zouden aan drie dagen tijd tachtig hectare dos beide zijden zware verliezen zijn ge- en heide verbrand. Maandag brand- leden, aldus de uitzending. de 15 hectare af, dinsdag 8 en giste- EG-vergadering Op uitnodiging ren niet minder dan 57 hectare, van de Westduitse minister van Bui- Al drie keer dacht men de brand tenlandse Zaken Walter Scheel zul- meester te zijn, maar telkens laai- len de ministers van Buitenlandse den de vlammen opnieuw op. Zaken van de EG zaterdag en zoo- JRoermflOdse brandweercomman- dag in Bonn voor een formele bfj- dant is er haast zeker van dat de bran an moedwillig zijn aangestoken. betrouwbare bewijzen zijn dat politieke gevangenen worden gefol terd, zelfs studenten van 17 Jaar. „Er wordt van officiële zijde to taal geen inlichtingen verstrekt over de verblijfplaats van mensen die door het regime zijn gearresteerd". Ze vertelde dat een 17-jarig schoolmeisje haar had verteld dat zij, met nog een ander meisje, naar een militair ondervragingscentrum waren ge- De bracht in Athene waar ze verkracht an en het slachtoffer waren van orgie, die door zowel mannen als werd bedreven. is gesitueerd in een stadion, waarbij volgens Dronkert de gedachte aan de gevangenhouding in het stadion WU zoeken voor onze zaak in stoffen en kunstnijver- heidsartikelen een ASSISTENTE voor 2 halve dagen in de week. Leeftijd van 20 tot 45 jaar. BREESTR. 119, LEIDEN TELEFOON 22839. telefonisch reserveren onder num mer: 41035. A.CK. houden tot zij daar door de leiding van hert meisjestehuis werden afge haald. iiiiiiHitniiiH Davids jonge dagen, door L. P. Boon. Uitgeverij De Arbeiderspers, Amsterdam, f 14,50. Lont, door F. J. Degenhardt. De Arbeiderspers, f 19,90. Ja vader, nee vader. Over de af braak van het patriarchaal gezag en over wat er voor in de plaats kwam, door Annie Romein-Ver schoor. De Arbeiderspers, f 19,90. Mediteren, waarom en hoe. In geleid en vertaald uit het Pali door Tony Kurpershoek- Scherft. Roel van Duyn. Uitgeverij Meulen- hoff, Amsterdam, f 6,90. De maaneter, door H. Meinkema. Uitgeverij Elsevier, A'dam. f 11,50. Een mooie tijd, door Godfried Bo- vier. f 9,90. De platwormen vervelen zich. Men selijke deugden en ondeugden, ver klaard vanuit het dierlijk verleden door Joost de Klerk. Uitgeverij Agon Elsevier, Amsterdam/ Brussel. f 17,50. De Speers blijven. Politieke Gevraagd voor direct enige jeugdige medewerkers voor diverse werkzaamheden in dag- of avonddienst, tevens gevraagd een jongeman voor de verkoop van broodjes in bars gedurende circa 2 uur per avond. Aanmelden tussen 10 en 18 uur of telefonisch 01719-2110. LEEN'S EETHUIS, Palaceplein 4, Noordwijk aan Zee. ASSISTENT BEDRIJFSLEIDER plm. 18 jaar in onze Spar Supermarkt. 5 daagse werkweek. Hoog loon. DE SPAR, Brahmslaan 12, Leiden tel. 01710—63210. Na 6 u. 01715—2271 betrokken wil worden om Oriënt-serie. Uitgeverij Ankh- Her- ditaties door Gerard Rothuizen. Uit- mes, Deventer, f 14,-. Zomaar een glimlach. Chinese Zenmeditatie, door Ernst Verwaal/ Robert The TJong TJioe. Ankh-Her- Kampen, f 7,50. mes. f 14.-. Financiële studiegids 1974, door zoon van een meubelfabri- drs. R. Gilijamse. Wat kost studeren Milaan, is in Milaan vrijge- in het wetenschappelijk en het ho- ^°or de vrijlating van de ger beroepsonderwijs., en wie zal dat geverij J. H. Kok, Kampen, f 17.90. Het belooft een mooie dag te wor den. Door Hans Bouma. J. H. Kok, Calabrië door de advo- betalen? Uitgeverij zijn vader een losgeld van Arnhem, f 6.90. ijk vierhonderd miljoen li- I. ruim anderhalf miljoen rij Teleboek, Amsterdam. Schaduwen' door prof. dr. Kok, f 12,90. Pulp 5. Zwarte Beertjes. Uitgeve rij A. W. Bruna en Zoons, Utrecht. Gouda Quist, f 3.75. Waarom Reformvoeding. Een mo- World Press Photo 1974. Uitgeve- derne voedingsleer van J. Wolff. Uit- Het wonder van Amsterdam, door f 4,9 geverij De Driehoek, Amsterdam. GEMEENTE LEIDEN RECTIFICATIE: In de krant van 17 april j.l. is abusievelijk vermeld dat degenen die bezwaarschriften hebben ingediend tegen het ontwerp-bestemmingsplan HerengrachtZijlsingel op 23 april om 14.00 uur hun bezwaren mondeling kun nen toelichten in de gecombineerde vergadering van de commissie stadsontwikkeling en de commissie voor de volkshuisvesting en de openbare werken. Deze mededeling is onjuist, de hierboven bedoelde hoorzitting heeft immers reeds plaatsgevonden. T.V. en radio DAW TV en weekend uur. Tel. 01710-62819. Voor uw eerste klas beeld kleuren TV vanaf met 1 laar garantie levlsle-Centrum, Vro_ 8. Lelden, tel. 01710-26924. Voor reparatie aan uw kleu- wlt TV door ge- KTV avond- 22.00 Vrouwensteeg specialiseerde technici en garantie op reparaties naar Te levisie-Centrum. Vrouwensteeg 8. Lelden, tel. 01710-26924. Douwes TV service voor re paratie van TV of KTV en het plaatsen van antennes. Sle- boldstr. 34 Lelden, tel. 33677- 22725. x Te koop stereolnstallatie, versterker Nlkko TRM-40LA (2x15 Watt) platenspeler Dual 1210: twee luidsprekers Dual CL 30 f 500 telefoon na 7 uur 01710-23454. Radio - TV antennes. WIJ plaatsen complete antenne in stallaties ook voor Duitsland ontvangst. Geven u gaarne hierover advies. Langezaal en Zn. B.V.. Stille Rijn 1-9. Tel. Lessen en clubs geheel compleet f 40 i sus. tel 070-461307 of 652405. Meubilair en antiek Complete slaapkamers. wandmeubelen, bureaus, keu kens. kasten. Niet duur. Enor- hoek Nieuwstraat. Tel. 01710- 33078. x Meubelinruil. Fabrikant geeft veel geld voor oude meu belen bil aankoop van nieuwe vraag ongefrankeerd gra tis prospectus "Meubellnrull" antwoordnummer 1253, Den Haag. x (waarin opgenomen Autorijschool Vlasveld) TELEFOON 31722 Een lente een nieuw gezicht: door PROEFEXAMENS met t.v. opnamen. Vernieuwing in het lessysteem. De school die meer doet dan rondrijden. ANDERSBETER dus voordeliger. HAARLEMMERSTR. 173, LEIDEN, TEL. (01710)20053 heeft piaats voor een voor de donderdagavond en de zaterdag. Wfj bieden een goed basissalaris en een uitstekende provisieregeling. Aanmelden dagelijks aan bovenstaand adres (de heer Donk). opleiding LTS en enige erva- Een goede loonregeling i wordt U aangeboden bij een prettige werkkring LEIDEN Melden tussen 8.30 en 9.30 uur of na telefonische afspraak GERRIT v. d. VEENSTRAAT 59—61 - LEIDEN-Zïuid TELEFOON 01710-23516, b.g.g. 53533.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11