KUST IS VRIJWEL VOL Rembrandt is opnieuw Scholengemeenscha| de grote winnaar Geen paniek: bloemencorso gaat gewoon door. Met Pasen meer dan 900.000 buitenlanders in ons land verwacht; kust-en bollen streek in trek lip nrrnlp winnnnr PAGINA 4 STREEK DONDERDAG 11 APRIL] KUST- EN BOLLENSTREEK Nog een goede vierentwin tig uur. Dan, dan barst de paas-toeristenstroom naar ons land los. Er wordt, voornamelijk in de Kust- en Bollenstreek, een geweldige drukte verwacht. Vooral nu het warme voorjaars weer zich (nog) niet laat verschalken door depressies. Waar is het dan beter toeven dan aan de kust. Bovendien heeft men het voordeel, dat Keukenhof en de bollenvelden volop in bloei staan en dus een onvergetelijk mooi kleurenpalet vormen. Het Nationaal Bureau voor Toerisme verwacht, dat het in 1971 ge vestigde record met 900.000 toeristen glansrijk zal worden ge broken. De mogelijkheid, dat het miljoen wordt gehaald, zit er met dit prachtige, haast zomerse weer bepaald wel in. zeggen, dat er helemaal niets meer te krijgen is. Er zijn altijd nog wel gaat jes. maar die zullen zaterdag heel snel gevuld zijn. Van daar dat beroep om nog beschikbare kamers snel aan V.V.V.-kantoren door te geven. Ook in de duurdere hotels en in de bunga low- en appartementensector was gisteren nog wel een en ander vrij. Een feit is echter, dat door het aan houdend mooie weer van de laatste 't Zal als het weer zo gunstig blijft dagen ook deze langzaam voï raken. Door Cees Combee Foto Jaap van Duijn heel erg moeilijk zijn gedurende de paasdagen nog een plaatsje te be machtigen in de badplaatsen Kat- Hoewel de kust begrijpelijk het r rendeel van die paastoeristen opeist 8en- De kantoren zullen kan nu al worden gesteld, dat e Noordwijk, in Leiden, in de grote steden Amsterdam, Den Haag Bollenstreek en in het plassengebied. Vooral voor hen. die op goed geluk naar de kust komen zal dat aller minst eenvoudig zijn. Daarom doen Rotterdam praktisch geen meer in de hotels te bemachtigen is en dat op de Veluwe, in de Achterhoek en in Brabant en Limburg Wanneer het warme voorjaarsweer blijft aanhouden wordt in de kust- en hollenstreek een zeer grote drukte verwacht. Reeds nu al zijn in de had-plaatsen Katwijk en Noordwijk nagenoeg alle bedden bezet. Er zijn nog wel gaatjes, doch die zijn gauw gevuld als het mooie weer doorzet. contacten onderhouden met zijn col- hulp van de burgerij in de regio's lega's en met het N.B.T. en de Pro- Leiden en Alphen en in de Kust- vrijdag vinciale V.V.V. en Bollenstreek om zo snel mogelijk nog beschikbare bedden door te ge- Is de voorraad bedden uitgeput dan ven aan de V.V.V.-kantoren. Men zullen ze als „verwijsadres" gaan bewijst er hen en de gasten een gro- „Leiden," waar directeur Roel Dek- fungeren. Zonder uitzondering reke- te dienst mee. ker de scepter zwaait. Voorts zal hij nen de toeristische promotors op de tot maandag van 's morgens vroeg avonds laat geopend zijn. Dat ook het geval met de V.V.V. Huizen en kinderkantine in Merenwijk LEIDEN Dinsdagochtend na Pa sen om elf u. begint in de Merenwijk de bouw van 306 huizen, uitgevoerd door Van Wijnen NV. De eerste offi ciële paal wordt geslagen door de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en bouwnijverheid in Zuid-Holland, ir H. de Kiewit. Op diezelfde dag wordt ten behoe- van de Merenwijkbewoners een nieu we kinderkantine geopend, die wordt gevestigd in de aula van het scholen complex aan het Valkenpad. De ope ning is tussen half elf en half twaalf. De naam van de kantine is "Meren wijk". Kandidaten van Progressieve Herv. Partij LEIDEN Blijkens een briefje van de Progressieve Hervorming Partij (aangeduid als P.H.V.P.) ziet de kan didatenlijst van deze partij voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen in Leiden er als volgt uit: 1. H. H. Langerak. 2. H. H. Langerak jr., 3. M. J. van Goosen. 4. mevrouw J. W. van Ravensbergen-Van Dam. 5 me vrouw E. J. Swagers en 6. T. L. Frie- Team hockeyclub Engels toernot ALPHEN AAN DEN RIJ\ Een veteranenteam y hockeyclub Alphen gaat weekeinde in Engeland dccln men aan een internationaal j bileumtoernooi. Alphen heeft deze uitnodig ontvangen van de verenlji - Bishop Stortsord. Deze Fn»e| club viert met de Past jarig bestaan. Ilet is overip al het derde contact tussen phen en Bishop Stortsord. Andere deelnemers aan toernooi zijn afkomstig daal. De Alphense hockeyt Duitsland. Londen en Bloemt J' vertrekken vanavond en kom Ui ijo J 6 Na afloop van het schools balitoemooi kon behalve de p tieve balans ook het negatieve deelte opgemaakt worden. Tl - tallen (gietijzeren) haken aan muur voor het ophangen de kleren waren van de den afgerukt, waarschijnlijk reactie op een onverwachte n«j y, laag (Opnieuw) Ruud Groot; "De leraren zijn en tussen de wedstrijden in r« s( matig in de kleedkamers. Misschien moeten we de I wezigheid na afloop van hett nooi maar eens verplicht stellen Dan heb je nergens van. Nu kost het de sportstich weer handen met geld". maar die toch nog één of meer ka mers vrij hebben om dat zo spoedig mogelijk op te geven. In geval van nood kan men dan zaterdag terug vallen op deze adressen, zodat Pasen voor de toeristische industrie zijn bijzonder gunstig. Vorig Jaar kwamen er tijdens de paasdagen zo'n 875.000 buitenlanders naar ons land en in 1972 600 000. maar toen waren mand van de buitenlandse gasten de de weersomstandigheden bepaald niet Sterkste bij junioren en seniorenChr. LTS en Prinses Margrietschool andere winnaa Armada Informatie-centrale N.B.T.-directeur Jo Strijkers: "Het ziet er wel naar uit, dat dit Jaar het nu toeristische paasrecord van 1971 zal weer worden aangevoerd door de sneuvelen. Het Nationaal Bureau voor Westduitsers. Dait is al jaren het Toerisme in Den Haag heeft, evenals geval. Het percentage zal schomme- andere jaren, een centrale informa- len tussen de tachtig en de vijfen- tiepost ingericht. Dit om de V.V.V.'j tachtig procent, meer. Voor het overgrote deel zijn die Misschien zelfs die het bordje "vol" moeten uithan gen te helpen, zodat ze degenen, die gestrand zijn. kunnen door verwijzen bloemen minnende Duitsers af- naar andere plaatsen. Driemaal per komstig uit Rijnland-Westfalen dag wordt contact onderhouden met bovendien veel Fransen en Belgen dicht bij de Kust- verwacht. Een prettige gewaarwor- Met als doel eei ding, omdat daardoor de teruggang zicht te krijgen van de Engelse toeristen tengevolge bedden in hotels van de economische crisis in i de beschikbare pensions en bij particulieren. Aan de grensposten en land kon worden gecompenseerd. Er bijvoorbeeld via de Duitse radio f komen ook veel Zweden. Een pro bleem was gisteren, dat door staking de veerdiensten naar vaste land zijn gestremd. Hoelang die orden de gasten al ingelicht een mogelijkheden, die er in ons land nog het zijn. Vast staat wel. dat buitenlan ders. die op goed geluk naar de kust LEIDEN Evenals verleden jaar is de Rembrandt Scholen gemeenschap, afdeling Burggravenlaan, duidelijk als de meest succesvolle voetbalschool uit de bus gekomen. Zowel bij de senioren als bij de junioren prolongeerde het "Rembrandt" de titel en in de Adspiranten-afdeling veroverde dezelfde school een derde plaats. De Christelijke LTS èn de ploeg van Visser 't Hooft bleken in deze klasse te sterk. Bij de lagere scholen trok de Prinses Margrietschool aan 't langste eind. In de finale werd de Gunningschool na vijf reeksen strafschoppen verslagen. De senioren van het (nog altijd Gunningschool hielden elkaar (doel puntloos) in evenwicht. De vijfde se rie strafschoppen leverde de Mar grietschool uiteindelijk de zo begeer- fPM roemruchte) Rembrandt Lyceum, bil de laatste vier gekomen door een overwinning op de Oranje Nassau MAVO (4-0) en een gelijkspel tegen de zege op. staking zou duren kon niemand nog rijden en daar geen plaats r zeggen, doch gehoopt werd tot van- nen vinden, zullen moeten woraen daag of uiterlijk morgen. terugverwezen naar de Veluwe en Katwijks VW-directeur Chris misschien zelfs de Achterhoek. Niet Verplancke. die veel zaken doet met erg prettig. Er zit echter niets anders het Zweedse reisbureau Reso-Tours, °P" kreeg gisteren een alarmerend te- In de Kust- en Bollenstreek wordt J lexbericht. dat men met vijftien °P de wegen een bijzonder grote stander1,"het tweede bussen voor het veer stond en dat er geen mogelijkheid was om de over steek te maken. Verplancke nam direct contact op met de Tör-Line, waarmee hij even eens veel zaken doet. en slaagde erin coba ruimte voor deze bussen te reserveren king als de nood werkelijk aan de man komt. Het enige verschil voor de Zweedse "tulpengangers" is, dat ze dan de hele reis van Stockholm naar Amsterdam over zee zullen moeten over de Paden moeten gaan i de MTS in de poule, delijke 3-0 op het Jisser 'z Hooft in de tweede ronde, bleken in de eind ronden zonder mee" over de meest begaafde ploeg te beschikken. Met bekende namen als Ronald van der Pot en Rob Onderwater .(U VS-regio- nalen) en LFC-speler Hans van Rij gen in het team was de eerste tegen- het Agnes, Na afloop werden op het veld, een unicum voor het Leidse school - voetbal de diverse "eremetalen" uitgereikt door de heer Goedhart, voorzitter van de school voetbalcom missie. Uitslagen drukte verwacht nu de bollenvelden bloei staan en de Keukenhof zich moe~ worden'aangetrêde'n W haar mooiste gewaad heeft gesto- gen öe' Noordeinde SG. Opnie al bij voorbaat kansloos: 4-0. In üe poule A Leidse Houtschool Marnix Blessing-Zuma-c-lf van de Aldegondeschooi 0- Het senioren-team van de Rembrandt Scholengemeenschap Burggravenlaanprolongeerde teren het kampioenschap. Op de foto van Jan Holvast het "sterren"-elftal compleet met lerax coach en verzorger. brandt SG (Burggr. Het zal daar in de „hof van Ja- Beieren," om een uitdruk- directeur Willem Lee te gebruiken, een ware hek senketel worden. Wanneer tenminste het zonnige voorjaarsweer blijft aan houden. Dan zal men schuifelend iets Marnix van St. Aid. Don Boseo 0-0. Don BOSCO het rood gestoken scniiders de Leidse Hout 1-0. Winnaar: Marnix tt t-, van St. Aldegondeschooi. (na straf schoppen) Poule B: betere ploeg. Harrie van Dorp ook der verleden jaar de matchwinuaar van drukte hat v?ldoverwicht beheerst doelpunt ook in prot. Chr. SchoolOppenheimschooi Winnaar: Hofdyckschool. Aloysiusschooi 2-0. Winnaar: Gun- school 0-0. Winnaar: Prinses Mar- JUNIOREN ningschool. Poule E: St. Josephschool—Hofdyckschool 0-2 Hofdyckschool Teldersschool 2-0, Teldersschool St. Josephschool 2-0. Weinig plaats i de kleurenpracht te kunnen zien. In Keukenhof heeft men in de af gelopen vijfentwintig Jaar hiermee te U-0) veilig stellend. Oök by de junioren e tussen de NoordeinJe oC brandt, ook hier winst de zege q-4, Oppenheimschooi Pacellisch. Poule F: 0-1, Pacellisch. Prot Chr. School St. Barbaraschool Engelendael- Pacellischool n eindstrijd 2-1. Winnaar: Pacellischool. en 't Rem. Poule C: grietschool. Poule Y Gunningschool Hofdyckschool 2-0, Hofdyckschool Barbaraschool 2-1, Noordeinde SG Barbaraschool Gunningschool 1-2. (Burggr. WinnaarGunningschool. Om de derde plaats: Hofdyckschool 2-3. Finale-poule: Rembrandt SG (Burggr.) 2-0, Noordeinde SG RK IVO Rembrand 2 N de Burg- Prinses Margrietschool gravenlaan: 3-1. 'Jog duidelijker be- Doormanschool 3-0, Karei Doormail- school 0-0, Apol lose hooi Agaath- Finale: laan 3-0, Agaathlaan St. Branera Prinses Margrietschool Gunning- 0-3, Engelendaelsch. Apolloschooi school 0-0. Margrietschool wint na „hete vuren" gestaan. Daarom zal de christelijke LTS het adspi- school Willem de Zwygerl. 2 5-0, de te verwach- ranten-toernooi als winnaar. In de Willem de Zwygerl. 2 Prinses Mar- Er is in de Kust- en Bollenstreek ten toeristenstroom in goede banen finale-poule werd heft knappe doel- nauwelyks meer 'n bed te vinden het moede hoofd ter ruste te leggen. Enorm veel "bedden" zijn weten te leiden. De directeuren van de twee grote kust-V.V.V.'s Chris Verplancke (Kat- saldo 6 voor, 0 tegen bereikt. Bij de weer overenthousiaste lagere Poule D: scholiertjes moesten strafschoppen de Aloysiusschooi (Z'woude) Harte- voren gereserveerd. Eind december wijk) en Wim Rovers (Noordwijk) beslissing brengen. De 22 spelertjes brugschooj 0-2, Hartebrugschool 1-0, St. Barberaschool Apollosch. 1-0, Agaathlaan Engelendaelsch. 0-3. Winnaar St. Barbaraschool na strafschoppen. Halve finales: Poule X: Marnix van St. Aldegondeschooi Pacellischool i_3, Pacellischool Pr. Margrietschool 0-2, Prinses Margriet strafschoppen. ADSPIRANTEN Finale-poule: Chr. LTS Rembrandt SG (Burg.) 2-0, Visser 't Hooft Rembrandt SG Finale: Eindstand: 1 Rembrandt SG 'Burgr.) einde SG, 3 RK IVO. SENIOREN Halve finales: Noordeinde SG MTS 0-0. N einde w.ns., Rembrandt SG Agnes SG 2 4-0. Om de derde plaats: MSG Agnes 2 1-0. januari al. Dat wil bepaald niet hebben alles tot in de puntjes gere- van de Prinses Margrietschool en de Gunningschool 1-1, Gunningschool— school Marnix vain St. Aldegonde- Burggr.) 3-0, Visser 't Hooft Chr. LTS 0-4. Eindstand: 1 Chr. LTS, 2 Visser 't Hooft, 3 Rem- Noordein de SG Rembrandt i Eindstand 1 Rembrandt SG (Burggr.) einde SG, 3 MTS, 4 Agnes SG! BOLLENSTREEK "Geen paniek. Het Bollenstreekcorso rijdt zaterdag 27 april onder het motto "Grenzeloos" beslist van Haarlem naar Sassenheim. Berichten over afgelasting zijn uit de lucht gegrepen. Bloemen zijn er altijd. Kunnen we niet over voldoende hyacinten beschikken dan gaan we late tulpen als compensatie erbij gebruiken. Die komen altijd later in kleur dan de hyacintennagels. Enge jaren geleden, toen er door de koude ook niet voldoende hyacinten waren, hebben we narcis sen gebruikt. Iedereen vond dat mooi. Waarom zou dat met tulpen niet het geval zijn?" Dat zegt Sjaak Bonkenburg, voor zitter van de stichting "Bloemencorso voor de Bollenstreek" met wie we gisteravond een gesprek hadden over de proble men, die het zo vroeg in bloei komen van de bolbloemen heeft voor het in binnen- en buitenland zo bekende Bollenstreek Door Cees Combee altijd wel problemen. Zo is het bijvoo beeld ieder jaar weer een hele toer de financiële eindjes aan elkaar te kno pen. De in Heemstede wonende Bonken burg, die daar mede-directeur is N.V. v.h J. Bonkenburg en Co aan de Glip- perweg, is de rust zelve. Hij heeft wel geleerd niet in paniek te raken. Daar is in het. bollenvak overigens vaak wel eens aanleiding voor. Als de oogst niet is zoals men verwacht had en als de prijzen voor dit exportartikel zo laag liggen, dat 't moeilyk wordt uit- de kosten te komen. Eén van Bonke- burgs Liefhebberijen is bezig zijn voor het Bollenstreekcarso. Bepaald geen eenvoudige zaak voorzitter te zijn van de stichting, die dit toeristische evenement jaarlijks organiseert. Er gaat zeer veel tijd in zitten en er zijn Geen paniek Bonkenburg lachend: "Nu beieven we 't bloemenvraagstuk eens anders om. Vroeger hebben we het corso wel eens moeten uitstellen, omdat er nog geen bloemen waren en nu zoudeu we het eigenlijk een week vroeger moe ten houden in verband met de snelle groei van de hyacinten. Dat is onmo gelijk. De datum staat definitief vast. Buitenlandse toeroperators hebben Juist op die laatste zaterdag van april hun reizen gepland. Nogmaals: geen paniek, want er zijn altijd bloemen. Het corso zal met die tulpen wel een volmaakt ander aanzicht krjjgtin. Dat Ook de vos zal aanwezig zijn in het Bollenstreek corso, dat 27 april van Haarlem naar Sassenheim rijdt. Hij is "Grenzeloos Slim". kan ook aantrekkelijk zijn. Trouwens er zijn over 14 dagen beslist nog wel late soorten hyacinten. Misschien komen we wat met de kleuren in de knel. Daar is ook wel weer een oplos sing voor te vinden. De arrangeurs zijn vindingrijk. Jammer is. dat het corso nu niet midden in het seizoen maar tegen het einde komt te liggen als dit weer tenminste blijft aanhou den. Er zijn echter tekenen, dat er koeler weer op komt is. Dat zou ons goed van pas komen. De groei van de bolgewassen gaat ditmaal door het mooie weer te snel. In vergelijking met voorgaande Ja ren zijn we op onze kwekerij veer tien dagen vroeger. Die bloeiperioden hou ik altijd bij". Wel wil men trachten tegen eind volgende week hyacintennagels op te slaan in de koelhuizen. Langer dan een week kunnen ze er niet in bewaard blijven, want dan slaan ze bij het bewerken op de wagens snel in elkaar. Die eenentwintig praalwa gens voor het 27ste Bollenstreekcorco praktisch in het stro. Een werk ;n vele weken nodig heeft gehad. Het corso-bestuur ver gadert in deze dagen veel. Uiteinde lijk moet ér volgende week een be slissing vallen wat men met de bloemversieringen gaat doen. Er moeten, wanneer men naast hyacin ten in grote hoeveelheden late tul pen gaat gebruiken, bepaalde maat regelen worden getroffen. De arran gementen worden anders en boven dien geeft het meer werk. Geluk Een geluk is, dat de corso-ontwer pers vader Jos en zoon Cees van Driel de eerste woont in Amstel veen en de laatste in Engeland meer met tulpen voor het versieren van corsowagens hebben gewerkt. In het Engelse Spalding gebruiken de Van Driels ieder jaar veel tulpen om het corso, dat mede georganiseerd wordt door de daar woonachtige Ne derlandse kwekers John en Lenn van Geest, gestalte geven. Proble men zal de omschakeling dus nauwelijks opleveren. Alleen zullen er meer werkuren in gaan zitten. Aan de andere kant heeft men nu het voordeel, dat men voor het maken van de grote toeven nu eens goedko pe buitenbloemen kan gebruiken en niet meer is aangewezen op de dure uit de kassen. In financieel opzicht biedt dat bepaald wel voordeel. Wanneer men door de Bollenstreek rijdt ziet men duidelijk hoe snel de gewassen in bloei komen. Dat in, dat de kwekers met ma: macht aan het koppen zijn. al in de streek ziet men op d< den grote bergen bloemen f narcissen, hyacinten en zelfs 1 daar al vroege tulpen. Het hce paald geen zin, die nu geplukt* cissennagels nu al te bewaren cellen. Tegelijk kan men consti dat er nog hele velden late hj ten moeten komen. De bloei daarvan heeft zich nog lang helemaal ontwikkeld. Op die h! ten hopen nu de organisatorfl het Bollenstreekcorso. Bonkenburg tot slot„Met I ganisatie van de bloemens toe! we helemaal rond. staan nagenoeg klaar, we hebbf van de medewerking van de gen van de tuinbouwscholen te verzekeren onder andere d lagere tuinbouwschool in RIJ: voor 't aanbrengen var men. de arrangeurs staan l om aan het werk te gaan tumes voor de figuranten zijn reed- Daarnaast zijn alle ziekkorpsen gecontracteerd de leiding van de Haarlemse en van de Rijkspolitie gesprotó de verkeersvoorzieningen als 't op weg is van Haarlem naar heim. Geen paniek dus. Alles orde. Daarvan ben ik overtu M

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 4