Eerhart weer kampioen in zaal aasraces als opening iitorensportseizoen J)\YS geeft in Lisse opnieuw 2-0 voorsprong uit handen: 4-5 Koersen Duindigt ara Liiwe in Leningrad: Eisen van Fischer ;ijn onvervulbaar Varkevisser: me eigenlijk "Ik moet schamen" Klasse van Tivoli om niet meer dan 1.55 te vragen. KPERDAG 11 APRIL 1974 jg£ Het Noordwijkse Verhart heeft gisteravond, via een 54 overwinning in het lissingsduel met LDWS verdiend het zaal voetbalkampioenschap van de Afdeling Lei- veroverd. Verdiend; niet omdat Verhart nu zoveel sterker was dan de Lead'enaars ïloegen wogen goed tegen elkaar opniet omdat de tactiek van Verhart-coach Rob Lu- indong nu zoveel beter was dan die van Theo Pet dit duel werd niet op tactiek be- maar simpelweg omdat LDWS de titel niet verdiende. itjan Êt zoals LDWS in de twee laatste trijden deed, een 2-0 voorsprong piekerig verdedigt en dan niet racht heeft om z'n tegenstander nog naar een nederlaag te spe- nag gewoon geen aanspraak ma- ip de titel "Kampioen"; hoe goed pel op zich ook is lies neemt niet weg dat de hon- Onvlee LENINGRAD "De eisen die jbeirt Fischer stelt voor zijn lelneming aan de schaakolym- ade, die in juni te Nioe wordt houden, zijn onvervulbaar" rielde dr Max Euwe, gisteren in intngrad. De voorzitter van de ternationale schaaikfederatie, rtelde in een interview met vjetski Sport, dat de organisa- ,n de 21e olympiade niet voldoen aan de verlan- i de wereldkampioen. Fis- ar wilde wel met de ploeg van Verenigde Staten naar Nice ko lar dan zouden zijn par- een aparte zaal moeten rden gehouden. Euwe is op dit moment in de pjet Unie. In Leningrad zou iwe de opening van de twee derden in de Gemeente Sporthal te 2 voorgaande duels de strijd al snel Lisse een knappe op hoog niveau definitief te hebben "beslist". Na een staande zaalvoetbal wedstrijd hebben enerverende opening, waarin beide gezien. Het bij vlagen flitsende spel ploegen dicht bij een treffer waren - van LDWS, de knappe, uiterst gevaar Leo Holl (hij speelde wel) voor Ver- lijke counters van Verhart en vooral hart en Cock Slingeland raakten met dé weer grootse acties van RCL-doel- felle inzetten het houtwerk - was het man in Verhart-"dienst" Bram de Leidse acht die in de tiende minut Brandt. Kortom: Als er ooit een plei- de leiding nam. Cees de Roode - veel- dooi is gegeven voor een regionale al als golfbreker dinest doend bij de hoofdklasse, dan gebeurde dat gister- snelle Noordwykse uitvallen goo- avond wel in Lisse. chelde wat en knalde vanuit 'n on- Het opnieuw zonder Ger de Roode uit mogelijke hoek raak, via 'n Verhart- komende LDWS leek evenals in de been raak- Nog geen min. later voerde LDWS de score naar 2-0 op. Bram de Roode zag in eerste instantie een schot afgestuit en Pim v. d. Meer benutte de de- bound. Het was de 3e maal in deze drie ontmoetingen dat LDWS een 2-0 voorsprong had opgebouwd. De eerste wedstrijd werd deze knap geconsoli deerd - het bleef 2-0 - in het tweede treffen zag Verhart kans sterk terug te komen (5-3 winst) en ook nu wist LDWS die winnende stand niet vast te houden. Ted Lumoindong werkte in diezelfde 11e minuut een pas van Jan van Schooten doeltreffend af en na 'n kwartier spelen was 't opnieuw "Dong-Dong" die als een duveltje uit een doosje opdook, de bal na een fou tieve pass van Cok Slingeland oppik te en Wim Visser passeerde: 2-2. De klap kwam hard aan, maar LDWS herstelde zich. Toen echter bleek weer de grote - beslist niet stille - kracht van het Noordwijkse team: doelman Bram Brandt. Groeiend naar een grootse vorm wist hij de meest vreem de ballen te stoppen. Zo ook in de 19de min. Pim v. d. Meer en Siem van der Linden waren samen op zoek naar 3-2. Tot drie maal toe stopte Brandt de bal. De treffer viel aan de andere kant. Vijf minuten voordat beide ploegen onder applaus naar de kleedkamers afreisden voor 'n korte rust sloot Leo Holl een combinatie van Bas Eder- veen en SJoerd Teske met een doel punt af. kamp tussen Anatoli Karpov èn Boris Spasski bijwonen. De ope ning, die gisteren zou plaats vin den, is uitgesteld wegens ziekte van Karpov. De Nederlandse voorzitter van de FIDE vertrekt uit Leningrad naar Odessa waar Tigran Petrosjan en Viktor Kortsjnoi de andere haJlve fina le uit de kandidaten-tweekam pen spelen. Een van de vier grootmeesters uit de Sovjet Unie zal hét recht verwerven volgend jaar Robert Fischer uit te da gen. Euwe noemde het bestaande systeem van kwalificatie voor de strijd om de wereldtitel niet ideaal. "Maar het systeem lijkt ons aanvaardbaar", voegde hij er aan toe, "hoewel de FIDE er alles aan zal doen om de te vol gen procedure te vervolmaken". p circuit van Zandvoort eden van de nieuwe speciale en demonstratie in vlammen reddingsbrigade van het Zandvoortse circuitstorten zich tijdens en rook om een pop uit een brandende wagen te halen. Het team van Verhart, dat gisteravond in Lisse het zaalvoetbalkampioenschap van de Afdeling Leiden veroverde: staandv.l.n.r.: Bert Jansen, Koos Hanevéldt, grensrechter Piet van 't Wuyt, coach Rob Lumoindong, Ted Lumoindong en de heer Verhart. Knielend: Jan van Schooten, Bram Brandt, Bas Ederveen, Leo Holl en Sjoerd Teske. (Foto Jan Holvast) Verdedigend Verhart trok na de hervatting het ver dedigende jasje nog iets strakker om het lijf. Met een driemans-defensie voor Bram Brandt's heiligdom werd LDWS'opgevangen en vrijwel alleen maar loerend op uitvallen hield de Lumoindong-acht de 3-2 intact. Het (geijkte) Verhart-spelletje had ook nu succes. In de tiende minuut hakte Leo Holl de bal naar de vrijstaande Bas Ederveen, die koelbloedig de ver ste hoek zocht. Een één-twee tussen dezelfde spelers betekende tien minu ten voor tijd, nu via de voet van Holl zelfs 5-2 en de strijd leek gestreden. Tot een nu feller aandringend, maar veel overtredingen makend LDWS - de tot dan toe correct fluitende Nico van Rij toonde zich in de slotfase te lankmoedig - toch nog op 5-3 kwam veroverd, via Bram de Roode en Pim van der Meer in de voorlaatste minuut het wankelende Verhart een vierde tref fer toediende. Het betekende even wel niet meer dan een paar extra- spannende slotseconden. De Noord- WASSENAAR De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen te Duindigt luiden: Wittenburgprijs afstand 2040 m. (autostart)1. Mila G (E. Lee man) 2.51.- 1.23.8, 2. L'Oberon, 3. Lo- ki Hagheweyde. Toto. Winn. 1.60 pl. 1,60 4,60, 17,60 koppel 4,10, trio 74.30. Stoephoutprys Afstand 2140 m. Ymuiden (J. Blom) 3.00.1 1.25.8. 2. Michel Nimble, 3. Leitha. Toto winn 2,80, pl. 2,70 2,70, 3,10, koppel 9.30. Rust en Vreugdprijs. Afstand 2040 m. (autostart): 1. Kid Aster (S. van Barke, 3. Kei Buitenzorg. Toto Winn. 3,10 pl. 1,90, 2,60, 2.3o. koppel 4,80, trio 68,70. Corral Riverprijs. Afstand 2000 m. (Ren)1. Flying Dancer. (A. Trea- nor) 2.11.5, 2. Woodfeet's Omega, 3. Gwyniad. Toto. Winn. 45,80, pl. 5,-, 2,60 1,30, koppel 24,40. Raaphorstprijs. Afstand 2040 m. (autostart1. Impala (T. Kooyman) 2.45.1 1.20.9, 2. Janco v. d. Lente, 3. Lady. Toto. Winn. 2,80, pl. 1.30. 2.60 1,30, koppel 6,50 trio 201,60. Dizieprijs. Afstand 1800 m. (ren) 1. Feuerglut (D. Weiss) 1.54.3, 2. Gaily, 3. Dark Horse. Toto. Winn. 3,80, pl. 2,30 4,20, koppel 17,90. Kerkehoutprijs. Afstand 2140 m: 1. Francisco (R. Heynen) 2.53.2 1.21.7 2. Interest, 3. Enterprise Hollandia. Toto. Winn. 6,30, pl. 2,30, 3,50, 1,70, koppel 8,80, trio 416,90. Groot Haesebroekprijs. Afstand 2140 m: 1. Lolo Buitenzorg (P. Kop- pejan) 2.57.- 1.21.9, 2. Lex Areta, 3. Javillo du Bois. Toto. Winn. 4.30. pl. 1,70 1,50 1,90, koppel 7,20. Lady Lindellaprijs. Afstand 1900 m. (ren): 1. Big Boss (MeJ. M. Pel- linkhof) 2.05.0, 2. Cleeve Hill, 3. Ton ka. Toto. Winn. 50,10, pl. 10,90 6,90, 3,40, koppel 19,80, trio 10.508,40. Kievit prijs. Afstand 2040 m. (autostart)1. Jacques (J. Hoejen- bos) /2.48.5 1.22.6, 2. Klosivier B., 3. Lyrana. Toto. Winn. 5,50, pl. 3,70, 5,80, 8,80, koppel 18,40. Totalisatoromzet: 299.349,-. Persoonlijk damkampioenschap Volleybal Nederland heeft giste ren in de tweede wedstrijd van het Westeuropees volleybalkampioen schap in Ankara met 30 verloren van Frankrijk. De setstanden waren 157, 158, 155. Door deze neder laag is Nederland uitgeschakeld, voor een hoge eindklassering. APELDOORN Harm Wiersma heeft zijn voorsprong in het persoon lijk damkampioenschap van Neder - ADVERTENTIE tourwagenwedstrijd starten onder meer Han Akersloot (Ford Capri 2600 rs>. Huub Vermeulen (Chevro let Camaro z28) en Rob Janssen (Datsun 240 z). k Voor het eerst zullen de nieuwe zes reddingwagens uitgerust met poeder en schuimblussers waarover de or ganisatie de beschikking heeft langs de baan worden gestationeerd. Een aantal leden van de officials club autosport heeft op de vliegbasis Deelen een veertiendaagse cursus in het bestrijden van branden ge volgd. Tijdens een demonstratie op het circuit van Zandvoort lieten zij gistermiddag zien, dat het mogelijk is binnen een halve minuut doeltref fend op te treden. In die tijd za gen zij kans een pop te verwijderen uit een in brandgestoken wagen. De eeerste fase van de verbetering van de baan zal op Tweede Paasdag nog niet geheel zijn voltooid. Mede door de energiecrisis, die maakte dat de werkzaamheden tijdelijk vrijwel werden stilgelegd, is een achterstand ontstaan. Daardoor zal het nog eni- ge tijd duren voordat aaa 4» Win tering van de toeschouwersaccomo- datie kan worden begonnen. land vergroot. Zelf won de Friese grootmeester van De Jong terwijl Varkevisser niet verder kwam dan een puntenverdeling. Voor Wiersma was het gisteren hard werken in zijn partij tegen de Groninger De Jong. Hij kreeg in een onregelmatige partij wel wat voor deel maar dat was nu niet direct be slissend voor de volle winst. Dat hy toch beide punten in de wachts leepte was te danken aan het feit dat De Jong het in een overmachtseindspel moest laten af weten. Overigens hadden beide spe lers ruim zes uur achter het bord gezeten. „Ik moest me eigenlijk schamen", verklaarde Varkevisser na afloop van zijn partij tegen Drost. „In de opening win ik een schijf zonder dat Frank enige compensatie reeft. En toch laat ik de partij nog remi se lopen." Terecht zoch Varkevisser de fout bij zichzelf en gaf tevens nog aan dat hij het afspel veel te noncha lant behandeld heeft. Zowel de Rui ter als Goudt leed de eerste neer laag en dat heeft tot gevolg dat het kampioenschap vrijwel zek in handen komt van Wiersma. Aieen Varkevisser kan hem dat nog belet ten maar met twee punten achter stand lijkt dat niet haalbaar. gAchtste ronde: De Jong Wiers ma 02; Varkevisser Drost l1; Bronstring De Ruiter 20: Van der Sluis Hermelink 02: Van Westerloo Visser 11; Goudt Bergsma 02; Stand: 1. Wiersma 13 pnt.; 2. Varkevisser 11 pn' 3 t/m 5. Bergsma, Goudt, Herimiink 9 pnt; 6. De Ruiter 8 pnt. 7 t/m 9. Bronstring, De Jong en Van Ves- terloo 7 pnt. 10 en 11. Drost en Van der Sluis 6 pnt.; 12. Visser 4 pnt. Voetbal De sitrafcommissie van de afdeling Gelderland van de KNVB hepft de Rodaspeler P. Ti- misela voor de duur van tien aar geschorst. Diens clubgenoot P Hu- wae werd tot een november van dit jaar geschorst. Zij speelden in net elfde team van Roda en molesteer-' den na afloop van een wedstrijd te gen UD5 arbiter B. Veneklaas. Voetbal Polen heeft zich ge plaatst voor de halve finales van het voetbaltoernooi voor landen oioe gen van spelers onder de 23 jaar. In de tweede wedstrijd tegen Bul garije werd niet. gescoord maar de Polen hadden de eerste match met 21 gewonnen. KJO WE/?lMMEG> IK ME EP IETS OJER TE HESe»E^J <5EZ.EZÊ/0 JGUMPUCK HEEFT NIER VRoeoÊP RUGBY- SPBL R©SEI_ soepjes oir vueeroiea^j coim STRootëM om oe stam men! madëf? ToT BL- kaaet "te srenjöêaj..

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 23