W e liepen meer egen onszelf e spelen dan jegen Stuttgart" MOEST ERUIT ileltic jrd mair - Atletico: gevecht Droom Bayern kan realiteit worden AC MILAN WINT MET GELUK ihoenmaker met twee treffers redder van Feyenoord JAN BOSKAMP - PNDERDAG 11 APRIL 1974 TERDAM „Als we daar niet eens van kunnen winnen, dan stop ik met voet- dan hang ik meteen mijn voetbalschoenen aan de wilgenJörgen Kristensen riep ol bravoure uit, nadat hij afgelopen zaterdag hoogst persoonlijk Stuttgart tegen Bo- Monchengladbach had zien stuntelen, ravond verscheen er evenwel een volkomen ander Stuttgart in het veld en kwam ptde voorspelling van Wim van Hanegem dat het „zonde van het reisgeld is als je rs van tevoren een tegenstander laat bespioneren omdat ze dan tóch een verkeerde ik krijgenakelig precies uit. Feyenoord, een krampachtig voetballend Feyenoord, naar ternauwernood langs het ditmaal wilskrachtige, intens taaie en zich fanatiek digende Stuttgart glippen. ROTTERDAM Aan het aantal ruzietjes tussen Feyenoord-trai- ner Wiel Coerver en middenvelder Jan Boskamp is er gisteren weer een toegevoegd. Door Ger Stolk Brenninger juicht, Treytél is door hem verslagen. later fluisterend kritiek geuit over de wijze waarop Wiel Coerver de equi pe van Stuttgart, tevoren zou heb ben afgespiegeld. Coerver zou net Duitse elftal hebben vergeleken met Roda JC. Zó zwak. Coerver zou dus die ^zel/^abominab'el ziin eigen formatie verkeerd hebben ant als de v<x>reellcht met volgens die sp"- at vond Jörgen Kristensen m Moeizame 21 zege van? Jör- ROTTERDAM De eredivisie wedstrijd FeyenoordFC Amster dam. oorspronkelijk vastgesteld voor zondag 21 april, is vervroegd. De wedstrijd zal op zaterdagavond 20 april worden gespeeld. erk had geleverd, cht speelt, speelt hij ook ont slecht. Wel, Jörgen riep dat t hem inderdaad had Iers alle kwalijke gevolgen diei Wim van Hanegem ergerde hebben toch gewon- evenwel gruwelijk aan de kritiek op hoef mijn schoenen dus niet de trainer van enkele van zijn mede- van zou hangen als er werd verloren? Wie had er ook weer zo'n grote mond? zich heb hem vanavond niet gezien" Jörgen Kristensen: "Ik heb inder daad heel slecht gespeeld. Maar ja. wilgen te hangen. Sterker, ik spelers. De nummer tien: "Er zijn ik kreeg de ruimte ook niet. En dan de return. Dan spelers die teveel kletsen. Ze moeten andere Kristensen zien. die 21 zal voldoende le zijn. Trouwens, we gaan Jörgen Kristensen zich te- pers groot, uit de spe- Feyenoord werd even al die ballen hoog voo r de pot, ee, dat is niets voor mij". Overigens startte Feyenoord niet trainer* Er geen afschuifsysteem op slecht. In de eerste twintig minuten nahouden. Trouwens, de spelers zelf vielen enkele zeer reële mogelijkhe- hebben beweerd dat Stuttgart zwak zou zijn. En waar was nou de die zijn schoenen aan de wilgen den te noteren, maar de uitstekende Duitse doelman Heinze had talent en "keepersgeluk" en daardoor kwim Stuttgart de openingsfase onge schonden door. Wiel Coerver: "En hadden we er snel eentje gemaakt, dan waren we er geweest. Dan was Stuttgart door de knieën gegaan. Maar nu zat alles tegen. De eerste de beste uitval van die lui was nota bene raak". Die bewuste uitval was in de 24ste minuut. Op rechts kwam verdedi ger Weidmann op en passte op Stic- kel, die de volkomen vrijstaande Brenninger bereikte. Tegen het schot van de blonde Duitser kon Treytel niet op: 01. Joop van Daele: Op rechts werd de fout gemaakt dat twee man van ons op één tegenstander afgingen. Daardoor moest Ik mijn man losiu- ten. En daardoor kwam ook Bren ninger uiteindelijk vrij te staan". Verwoed ging Feyenoord na de Duitse victorie in de aanval. Maar zonder succes. In het strafschopge bied van Stuttgart ontstond een op eenhoping van spelers, waarin geen gat te ontdekken viel. Joop van Dae le: "Ook werd de fout gemaakt, dat sommigen teveel vóór bleven han gen. Soms liepen er vijf man in de spits. Daardoor vielen er gaten op middenveld. Meestal liep alleen Wim Jansen daar nog". Wim van Hanegem"Het was Juist de opzet om veel mensen vóór te hebben. En dan hoge ballen voor het doel en proberen met een kopbal een medespeler te bereiken. Het was alleen zo. dat als de Duitsers een voorzet wegkopten er niemand van ons de bal opving. Er werd vanach ter miet goed aangesloten". Lex Schoenmaker, die het eerste bedrijf vanuit de dug out volgde: "Inderdaad, er werd slecht aangeslo ten. Daardoor kon Stuttgart steeds te gemakkelijk uitverdedigen". Eigen verzoek t Schoenmaker haalt uit naar 1—1. Drie Stuttgart-verdedigers zijn verbijsterd Na de 45 minuten krampachtig voetbal bleef Wim van Hanegem in de kleedkamer achter. Wegens een enkelblessure haakte hij af. Overigens tegen de wens van enkele van zijn medespelers, die dat niet on der stoelen of banken staken, z oals dat heet.. Van Hanegem: "Ik wil er niet veel over zeggen, maar alleen dat niet iedereen bij ons het er mee eens as dat ik er uit ging. Maar ik ging er vanwege een blessure uit. En nergens Lex Schoenmaker draafcle voor Wim van Hanegem op. Lex Schoen maker die het dinsdagavond im het Badhotel van Rockanje even moeilijk had gehad, toen hij vernam dat hij niet in de basisopstelling stond. Schoenmaker: „Ja. dinsdagavond had ik er even flink de pest in. Nou Ja, niet lang. Ergens viel 't ook te be grijpen dat Coerver de voorhoede, die het tegen Roda zo goed had gedaan niet wilde wijzigen". Wim van Hanegem: "Er is dins- nogal over de opstelling ge- gezien. werd de redder van Feye noord. De voormalige Hagenaar speelde wellicht beter dan hij ooit voor Feyenoord heeft gedaan. Hij toonde ditmaal temperament, was sterk in de combinatie en dorst bo vendien te schieten. Twee maal had uitblinker Schoen maker succes. De eerste keer in de zestiende minuut. Nadat een schot van de ijverige Ressel, die evenwel op het "kleine speelveld" slecht uit de voeten kwam, tegen doelman Heinze was afgesprongen, haalde Schoenma ker flitsend uit: 1-1. Zes minuten later was het opnieuw raak. Wim Jansen zette scherp voor, Theo de Jong kon niet inschieten, Lex Schoenmaker wél. Opnieuw vreugde dansen in de Kuip: 2-1. Schoenmaker later over zijn presta tie: "Het is erg belangrijk voor mij dat het nu zo fijn ging. Vergeet niet dat mijn contract afloopt". Verder dan 2-1 kwam het constant aanvallende Feyenoord niet, al moest doelman Heinze nog vele benarde si tuaties meemaken. Wiel Coerver: Met een beetje geluk, hadden we er nog een stuk of twee meer gemaakt". Wim van Hanegem: "Ik heb nou gehoord van "dit was niet goed" en "dat was niet goed", maar als we er gewoon 6 in hadden geschopt, had Je niemand gehoord. En daar hébben we de kansen voor gehad. Dus moet er niet worden gezeurd". Nog eenmaal Joop van Daele: "We liepen soms meer tegen onszelf te voetballen dan tegen Stuttgart. Het vlotte domweg niet". En daarna over zijn eigen mogelijkheden in de top-elf van Feyenoord: "Zondag zal Rinus Israel dus wel Ausputzer staan. Nou, dan mag ik waarschijnlijk weer tegen FC Amsterdam voetballen en dan zal Rinus er wel weer in Stuttgart in staan- Zo gaat het toch? Om en om, hè". De woorden van Van Daele klon ken nogal sarcastisch. De eerste moeilijkheden deden zich al in januari voor, toen Coerver Boskamp voor de uitwedstrijd tegen Haarlem uit de basisopstelling hield omdat deze zich 's avonds te vaak aan het Zesdagen-circus in Ahoy' zou hebben vergaapt. Gisteravond tegen het bikkelharde Vfb Stuttgart draafde Boskamp met het basisteam op, maar na amper twaalf minuten verdween hij met 'n hevig bloedende neus weer van het tapijt. Tijdens een duel met Hand- schuh liep hij, zoals later bleek ,'n scheurtje op in het neusbeen. Niettemin hield de blondé midden velder na afloop bij hoog en laag vol dat het niet de blessure was geweest die hem had genoodzaakt vroegtij dig het veld te verlaten. Boskamp: "Ik moest er van de trainer uit. In het belang van het elftal, zoals hij zei". Wiel Coerver ontkende dat laatste trouwens niet. "Toen ik zag dat Jantje bloedde als een rund heb ik geoordeeld dat het voor hem zelf beter zou zijn hem eruit te halen. Bovendien had ik in die paar minu ten al bekeken dat het qua tactiek beter uitkwam Rami jak in te zetten. Dit in verband met die Duitse zwer vende rechtsbuiten". Ter informatie: tot het moment waarop Boskamp afhaakte namen Wie Spanje kent. kent Osborne sherry Harry Vos en Wim Jansen Stickel van elkaar over. Dit al naar gelang waar Stickel zich ophield. Mladen Ramljak volgde Stickel permanent. Jan Boskamp heeft overigens de wens te kennen gegeven van werkge ver te veranderen. Zijn gedachten gaan in het bijzonder uit naar een Belgische club. Via voetbalmake laar Bekeffi is hij in contact geko men met RWD Molenbeek, dat hem in verband met de op til zijnde prof- liga, waarin liefst 38 wedstrijden staan geprogrammeerd, maar wat graag zou willen inlijven. Represen tanten van RWD Molenbeek hebben echter tot nu toe tevergeefs gepoogd met Feyenoord te onderhandelen. Feyenoord stelt zich namelijk op het standpunt dat er pas na 1 mei over een eventuele verkoop van Boskamp kan worden gepraat. Hen andere club die interesse heeft ge toond is het Zwitserse Lausanne, de club waar Kurt Linder de scepter zwaait. Wanneer Boskamp naar het buitenland gaat, geldt overigens het nieuwe plan Tripels niet. Buiten landse clubs dienen voor Nederland se spelers nog steeds een transfer som op tafel te brengen. Sherry Calldad Superior Tsjechen zorgen voor sensatie op WK ijshockey HELSINKI Het toernooi om 't wereldkampioenschap a -groep) in Helsinki heeft zijn eerste sensatie: Tsjechoslowakaje speelde gisteren de Sowjet Unie, de titelhouder, naar cén van de grootste nederlagen uit de geschiedenis van het Russische ijshockey. Tsjechoslowakije won voor 9300 toeschouwers met 7—2 via de periodestanden 30, 30, 12, en voert, de ranglijst aan met acht punten, voor de Sowjet Unie met Zweden speelde later met 33 ge lijk tegen Finland, dat nu derde is met vier punten voor Zweden met "Een stadion voor Happel Ot TJTr .or 't eerst na zijn vertrek uit de Kuip zag Ernst Happel giscr- ivond Feyenoord weer spelen. Ernst Happel, dae overige: nog steeds niet heeft geteker. voor Club Brugge. De Oostem 1- ker: "Maar ik ben financie-1 wel rond gekomen met Bruggi.. Ik heb dinsdagmiddag nog een gesprek met voorzitter Lecie-k gehad. Alles is in orde. Al wild:- Club Brugge overigens dat voor twee jaar zou 1 ijtekenen. V doe het maar voor ^én seizoe Méér niet". Om aan de (hoge) financie e eisen van Happel "e kunnen vol doen moest Club Brugge het sta ddon verkopen. Happel: "De grond is aan een Amerikaanse firma verkocht. De gemeente Brugge gaat nu voor Club Brug ge een nieuw stadion bouwen" Nu Ernst Happel bij Brugge blijft, zal Ausputzer Vanden- daele de Club wel verlaten. Hap pel: "Hij wil niet meer onder mij trainen, heb ik gehoord. Nou, voor mij mag hij gaan". Bij Club Brugge zal ook trai ner Jacques de Wit vertrekken. Hij is in onderhandeling met enkele Belgische verenigingen. Thieu Bollen is ook komend sei zoen bij Brugge de rechteruand van Happel. Happel in de rust van Feye- noord-Stuttgart: "Onbegrijpe lijk, Feyenoord moet met 20 voorstaan, maar staat met 10 achter. Maar toch zullen ze wei winnen". Waarna Happel Jan Boskamp, die net de koffieka mer binnenkwam een schouder klop gaf en grinnikte: "Je wordt kinderachtig. Ga je er nu al uit als je je neusbeen breekt?" Na 1-1 bij Ujpest Dosza 0W Opnieuw is 'n Europa einde aan dezelfde speler en werd profiteren van de numerieke meer- ot een aanfluiting wat be- ook heengezonden. Arbiter Babacan derheid. Er kwamen nauwelijks sportiviteit geworden. De boekte verder nog de Atleticospelers kansen in deze erbarmelijke Cup- zeurd. Maar de trainer stelt het elftal Cup I wedstrijd Celtic—At- Benegas, Irureta, Melo. Alberto en strijd die eindigde in een totale t"'<1 J A ordinair doelman Reina, terwijl ook de rstrijd die eindigde in een totale Schotten Jim Brogan en Dixie chaos waarbij verscheidene spelers Dat is zijn zaak. Hij is de baas en daarmee uit. Ik was het overigens met zijn opstelling eens. Maar dat doet er in feite op zich natuurlijk niet toe". Lex Schoenmaker de man die velen al gaarne in de basisopstelling hadden lit het veld werden gestuurd Deans werden opgeschreven omdat slaags raakten en ook de beide rkse arbiter Dogan Baba- zij voor eigen rechter gingen spelen, nagers Juan Carlos Lorenzo van liefst negen gele kaarten Hoewel dus na rust het elftal van Atletico en Celticboss Jock Stein Aangezien de drie spelers Atletico in mankracht sterk achter- met elkaar op de vuist gingen toen len heengezonden Avala, Quique in de returnwed- i Madrid zeker niet zullen zal Atletico die wedstrijd de nul-nulscore in Glasgow Ten tegemoet zien. ih begon al direct chaotisch eerste minuten deden zien Tij vingen voor. Ayala en (gen de gele kaart na een Ing tegen Dalglish en aan- (ti op de leiding. De beste waren in de eerste helft Schotten maar de afwer- k nergens naar. Het treffen landeweg steeds minder met uit te staan. Het aantal togen reikte naar een re gie cn strijd riep herin- op naar de zogenaamde Montevideo in 1967 toen het duel om de wereldbeker -eltic en Racing Club Bue- pes vier spelers het veld verlaten. uitliep, konden de Schotten niet zij richting kleedkamer gingen. Boedapest Het is Bayern Mün- chen die Jaar ernst. De Westduitse kampioensploeg, die al Jaren haakt naar Europese faam, schiep zich gisteren in Boedapest een aantrek kelijke uitgangspositie voor het be reiken van de finale in het Europa- cuptoernooi der landskampioenen. De eerste, met enige zorg tegemoet geziene wedstrijd tegen Ujpest Dos za leverde voor een uitverkocht NEP-stadion (82.000) toeschouwers een voor de Duitsers bevredigend gelijkspel op van 1—1. Bayern nam 19 minuten na rust de leiding door toedoen van de Zweed Conny Tor- stensson. Negen minuten voor het einde zorgde Fazekas voor de ge lijkmaker, uit een voorzet van Kell- ner, die de bal tussen de benen van Libero Beckenbauer door schoot. Een verbitterd Cupgevecht is het in het zomerse Boedapest overigens goej ajs foutloos, w niet geworden, hoewel de belangen rende lange tijd a voor beide partijen toch groot - Goede uitgangspositie Magdeburg en Tottenham Hotspur MILAAN AC Milan en FC Magdeburg hebben zich rede lijke uitgangsstellingen verworven door 't bereiken van de fina le van 't toernooi om de Europa Cup II. Milan won verrassend ^den van Borussia MG, Magdeburg speelde gelijk bij Sporting Lis sabon. Tottenham Hotspur staat na 1—2 winst bij Lokomotive 'Jfditie datDuitse teams ln Leipzig al met één been in de finale van het toernooi om de UEFA Cup. grote letters had een Italiaan se sportkrant het 's morgens nog aangekondigd: "Dit in groocste zijn zijde had. Van de drie kansen door verdediger Bastos van richting werd veranderd en de bal in iit Sporting-doel verdween. Pas dertien minuten voor tijd se naca de gelijkmaker uit een vrü" 'ran tv meest opvallende speler bij FC Mag deburg was doelman Schulze, die in de 60ste minuut een strafschop van Denis «topte. het San Siro-stadion met minsten twee treffers verschil de kous op de kop krijgen, gehandhaafd. Gelijkspel FC Magdeburg, dat mogelijkheden biedt op het bereiken ronde van het toernooi Oppermachtig stekende Borussia zal vandaag de van de Europcap Cup II finale van pese beker bekerwinnaars mei Diaz bleef het niet puinhoop van AC Milan de genade- ?ele kaart. Ayala verdween slag geven". Maar het liep gister- het met 80.000. toeschou- gevulde San Siro-stadion an- nigte kansen, i gemene 2ste minuut na |og tegen Hay 0 later volgde Diaz die John- Itrapte. Invaller Quique ders. De als verliezers gedoodverfde nut. Italianen wonnen met 20. Een uit- De voormalige houder i Rotterdam, maar die geheel enige moeite het Bredase NAC uit was. De aanval van Bo- schakelde, heeft zich door een ge lijk- schiep zich namelijk een me- spel (11) in Lissabon tegen Spor- liet ze alle onbe- ting Lissabon een goede uitgang positie geschapen om tot de finale door te dringen. Voor 55.000 toe- Ich negen minuten voor het gangsstelling, die Borussia Mönchen reldcup uit Milaan vertrouwde op schouwers namen de Oostduitsers in scoorde (15de min.). In de eerste helft van het UEFA- rap duel heeft Lokomotive het u:. moeilijk gehad tegen Tottenham Hotspur. De Londenaren beheersten de ontmoeting volkomen ningstreffer van Peters, die met een afstandsschot juist onder de :at dan ook volkomen verdiend. Vooral bij kop duels bleken de Spurs on1*'">ch- tig Lokomotive, dat eerder onder meer ~mpton Wanderers er Ipswich Town uitschakelde, wankel de toen in de 27e minuut Coates de stand op 20 bracht. Het had er allf schijn van dat de ploeg al in deze ontmoeting voor de halve eindstrij den vrijwel zou worden uitgescha keld. Met de steun van een geestdriftig publiek herstelden de Oostduitsers zich echter. Löwe verkleinde de ach terstand met een gerichte kopbal: —2. Een furieus slotoffensief volgde Tot grote teleurstelling van de 70.000 op de tribunes' bleef de eeliikmaker echter uit. Wel trof een schot van Altmann tien minuten voor tijd de paal. ren. Ujpest had weliswaar vrijwel steeds het voor e thuisclub gestelde overwicht, maar als de Hongaarse ploeg in totaal vier kansen heeft gehad is het veel. De Duitse voor stopper Schwarzenbeck nam de 67- voudige international Bene voor zijn rekening en dat zo afdoende, dat de Hongaren het aanvalsritme niet te pakken konden krijgen. Doelman Sepp Maier en laatste verdediger Beckenbauer speelden zo de gedu- Duitse zijde gehandhaafde „nul" wel is ver klaard. Bayern nam in de tweede heft zelfs de leiding. Torstensson scoorde in de 64ste minuut met een droog schot. De Zweed, door zijn ploegge noten bijgenaamd .Mister Europa cup" heeft de voor hem gestorte 600.000 gulden inmiddels wel waar gemaakt. In de kwartfinales tegen CSKA Sofia maakte hij ook al twee doelpunten. De ploeg van Udo Lattek de oe- fenmeester had vooraf aangekon digd zonder meer op remise te spe len verliet het stadion echter toch niet met de volle winst. In de 81ste minuut passeerde Fazekas met een harde volley Sepp Maier: 11. Kort na rust keurde de Italiaanse scheidsrechter Gonella een treffer van Zobel af wegens buitenspel. Over het algemeen heeft Bayern München. lijstaanvoerder in de Bundesliga. in deze ontmoeting de beste kansen gehad. Zowel Höness als ""orcfansson lieten in de perste helft riante mogelijkheden liggen) Tn het Duitse kamp werd echter na afloop niet getreurd. Men dacht slechts aan 24 april, wanneer in het Olympisch stadion van München een droom tot werkelijkheid moet worden gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 21