'Leids' trio in Wie van de drie agenda voor spandoek MtWiUWii Concert en toneel in Warmond KVP-ers krijgen allemaal n brief STAD EN RAND ZATERDAG 30 MAART 19 ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48, /anaf 8 uur nam. De Vink, dansen van 9-2 uu Burchtplein Antiekmarkt, 9.30 v® Geverstraat 65. Oegstgeest. >ocl elt voor kamerbewoners en Mor6weg 114. Leldse Jeugdschuak* lëtett. schaaklessen voor beginnei 3n gevorderden van plm. lO tot aar, 3.30-5.30 uur nam. Café Chantant Scarabee, PIji kerkchoorsteeg 24, optreden van nlco, Surinaamse muziek. Clubhuls, dansen 8-11 Middelweg 19c, Lelds Poppentheati kamerbewoners Cuipers. luisterliedjes. Oegstgeest, socl MAANDAG Charlotte de Bourbonhof 1/ ho Willen de Zwljgenaan, „Honk", spre« relsverenlglng „De Wijde Vlucht „Inleiding in de Vlaanderen Artsen Leiden Wijk I: Marswegkwa tier, binnenstad tot Cltyring: H. M. Aelbers Noordeindsplein 2a, 22268. Wijk II: Groenoord, Kooi Meretnwijk: R. M G. Tayteihaui Hogewoerd 138, tel. 20266. Wijk n Waard, Professorenwijk, Tuinstad wijk: G. E. J. Piet-erse. Zoeterwou sesingel 109, tel. 24403. Wijk IV: Zt West. HaagwegkwartierH. Wegman, Pagan inistraat 8, 26509. Leiderdorp Van 't Woud, 30070. Oegstgeest E. W. F. van Wnc ren. Oranjelaan 29, tel. 52130. Voorschoten F. Koopmans. Wa nerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag). S d. Kooy, v. d. Oyelaan 13, tel. 69 (zondag). Warmond A. de Gijzél, Sweuai straat 16, tel. 2866 (zaterdag) Walenkamp, Dorpstraat 45, tel 22 (zondag). Apotheken De avond- nacht der apotheken in de regio Leidi wordt waargenomen door: Doeza A thaek, Doezastraat 31 .Leiden 21313. Apotheek v. Breest Smauef burg. Loevestein 7, Leiderdorp, tt 99211. Tevens zaterdag tot 1 uur ni Voorschotense Apotheek, Leid sew 66. tel. 01717-2525 en Oegstgeest l Apotheek, Wilhelminapark 8, telei 53274. i Wijkverpleging 0 Leiden Zr. E. W. v. d. Be* Mariënpoelstraat 17a, tel. 54954. 4 E. C. M. v. d. Zijden, Berkenp|- 2. Rijnsburg. tel. 01718-73096. Leiderdorp Zr. Th. Bakker, 1 01710—34112. Oegstgeest Zr. M. J. Warmej hoven, M. H. Tromplaan 162, 53448. b.g«. 54500 Voorschoten Gezondlheidscenti Van der Waalslaan 25, tel. 4641. Warmond Zr. H. TielGroenesM ge, Friezenhorst 27, tel. 11643. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor -~i weduwnaars, tel. Lelds 1 K leer, i tormef, 3. tek ntrU; lest# bureau: 61112 SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 0171< Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Lelden. Vi gewonde honden, katten, vogels 1 Dag sfi nacht bereikbaar, tel 34687 Dierenambulance. Tel. 01710-34616 Release Hulpverleningsdienst Release: N< i( Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m vrij. 8 10 uur. nam bovendien dl. t./m zat' Gemeenschap Zuidwest erlenlr ichap 1 61944 (Coordstudio Centrum voor Intermenselijk trekkingen ontmoetingsruimte v< ca. 25 tot 60-Jarlgen Oude RÏJn Leiden, tel 44000 Voor advies lnfi matles etc. Werkdagen van 1523 u Ontmoetingsruimten: Werkdagen avonds tot 23 uur Zaterdag geslot* zondag van 15 tot ca. 18 uur. Tev« aangepast voor lichamelijk gehan r Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatschappel Werk Leiden, Oude Rijn 44c, n'' —20931. Spreekuur dagelijks 3 uur. maandagavond van 7 woensdagochtend van 9.3010.30 uu f LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad B v Witte Singel 1 - Lelden Postbus 64 - Giro 57055 Maandabonnement t 10,25 H Kwartaalabonnement f 30.25 e Per Post f 32.65: Jaarabonnement f 110,« Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 a Telefoon 01710-30500, Marjolein, Nettie en Annet LEIDEN Drie vrouwen uit Leiden en naaste omgeving sa men in één televisieprogramma, dat komt niet dikwijls voor. Door Pieter C. Rosier Maar wie op zaterdagavond 20 april voor de AVRO-uitzending kiest kan het drietal de „hoofd rol" zien spelen in een program ma, dat al geruime tijd erg po pulair is en nog steeds een hoge kijkdichtheid heeft. Het zijn de Leidse balletpedagoge Marjolein Briër, de in Oegstgeest wonende schouwburgsecretaresse Nettie Pi ket en de Zoeterwoudse journa listenvrouw Annet Pieters. ZIJ namelijk vormen het „lijdend" omderwerp van de zoveelste „Wie van de drie"-uitzending, waarvoor de opnamen onlangs in „De Speeldoos" in Zaandam zijn ge maakt. In dit spelprogramma, dat door Herman Emmink wordt ge presenteerd. moet zoals bekend een panel er achter zien te ko men wie van de drie het tevoren opgegeven beroep uitoefent. Gaat het er in deze aflevering van „Wie van de drie" om wie van het „Leidse" trio het beroep van balletlerares uitoefent of dat van secretaresse of misschien dat van m odemedewerkster van een plaatselijke krant? Het zou flauw zfjn om dat nu al te verraden maar wel staat vast, dat de pa nelleden, Sonja Barend, Martine Bijl, Albert Mol en WiUem Duys, de drie dames in grote verlegen heid hebben gebracht. Marjolein Briër, die nog deze zomer met haar dansgroep n. Indonesië hoopt te gaan, Nettie Piket, die na een tijdlang ziek te zijn geweest weer op uiterst nauwgezette wijze de publiciteit rand de Leidse schouwburg verzorgt, en Annet Pieters, die behalve aan mode- verslaggeverij ook aan amateur toneel doet, kregen het wel heel zwaar te verduren met al die las tige vragen. Niet dat de uit liet Leidse afkomstige dames zich er met een Jantje van Leiden van hebben afgemaakt, maar de le den van het panel bleken zich in elk geval óók goed in de mate rie te hebben verdiept. Heel wat Leldenaars zullen straks op die voorstellen van de Leidse drie meteen al in de gaten hebben om wie het. in dit geval gaat. De anderen zullen moeten wachten tot het moment waarop Herman Emmink zal vragen of de echte nee we noemen die ene naam toch maar niet ,wil opstaan. Mar jolein Briër, Nettie Piket en An net Pieters, ze hebben, toen de opnamen eenmaal afgelopen wa ren, wat af gelachen. U kimt dat tijdens de uitzending van dit vraag- en antwoordspel ongetwij feld ook doen I Maandag Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof, Dia mantlaan, Onyxhof. Amethisthof. Smaragdlaan, Robijnstraat, Parel- straat, Topaaslaan, Aquamarijn- straat, Bothastraat, H. Costerstraat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- laan, Saffierstraat, Turkooislaan Berylstraat, Carneoolstraat, Barn steenpad, Kristalstraat, Opaalstraat, Toermalijnstraat. Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan, van Baerlestraat, Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat Coornhertstraat. C. Huygenslaan, Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat, Tesselschadestraat. Leeghwaterstraat, St. Buysingh- straat, Calandstraat, Leemanstraat. Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- straat, Sluisstraat, Duikerstraat. Damlaan, Haagsestraatweg, Muider- kring, Cruqiuslaan. Dinsdag Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station). Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal lotstraat, Hugo de Vrlesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat, Bakhui? Roozeboomstraat. Woensdag M. Treublaan, Stieltjesstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat. Kanaalweg (van v. Vollenhovenpleln tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan Beyerincklaan, Temminck- laan, Suringarstraat, Burggravenlaan, Asserstraat, Scholtenstraat, Modder manstraat, Oppenheimstraat. Donderdag Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, Dullebakkereteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstraat Koestraat, Lege Werf straat. Bouwe- louwensteeg, Duizenddraadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof Druckerstraat, Maredorpsedwars- straat, Grevenstraat, Voldersgracht Noord- en Zuid Rundersteeg, Jan- vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht, Oostdwarsgracht. Koolstraat, Emmastraat. Baatstraat Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg Prinssessekade, Turfmarkt. Steen straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten markt, Kort Galgewager, Mors- straat, Smidsteeg, Narmstraat Kruisstraat, le en 2e Binnenvest- gracht, St. Aagtenstraat, Lammer markt, Marksteeg, Lange Schei straat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug) Fokkestraat, Oude Vest (van Turf markt tot Mare), Lange Mare Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietensttaat, Spijkerboor- steeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vrede hof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hen drikstraat. Vrijdag Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat. Huizinga- straat, Uhlenbeckkade. Colenbran- derstraat, Meyerskade, Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot van Vollenhovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat, Rijnstroom straat. Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpaa (beide van Wilhelminabrug tot Rhjjnvreugd), Rhijnvreugd, Brugge- straat. Besjeslaan, Park „Die Ley- the", Roomburgerweg, Aarstraat Meerburgerkade en straat. Gouwe straat, Amstelstraat, Leedestraat Wierickestraat, IJsselkade, Kasteel hof, Vliststraat, Zaanstraat, Maas straat, Merwedestraat. Drechtstraat. Lingestraat, Spaarnestraat, Lek straat, Castellumweg. LEIDEN Vannacht om streeks half één werden de be woners van het „zuster"-huis „Nieuweroord" aan de RUns- burgerweg opgeschrikt door 'n gasexplosie op de zesde etage. Er was een lekkage ontstaan in één van de leidingen. In aller ijl werden de bewoners geëvacu eerd en de gewonden afgevoerd. En omstreeks twee uur was de zaak gered. Dat wil zeggen: was de oefening afgelopen. Want het betrof hier een oefening van de Bedrijfshulpverleningsdienst van het Academisch Ziekenhuis in Leiden (brandweer, EHBO en reddingsdienst) die in samen werking met de colonne Leiden e.o. van het Rode Kruis de proef op de som nam en naging in hoeverre de veiligheids, en an dere instructies in „Nieuwer oord" worden opgevolgd en hoe de evacuatie van bewoners ver loopt. Voor de oefening werden acht voertuigen ingezet en de gewonden danig geschmikt. Of de bewoners het leuk gevonden hebben is niet bekend. In elk geval waren ze goeddeels niet met de oefening op de hoogte. En als je dan midden in de nacht uit bed wordt getrommeld. Dan kan dat natuurlijk wel eens moeilijkheden opleveren (Foto Jan Holvast). Muziek van Filmploeg ZOl'fft hoge kivahteit 1 O O LEIDEN Onder leiding van Henk Briër speelde gisteravond in een volle Zuidericerk het Jeugdka- merorkest Leiden zijn jaarlijks do- mateiirsconcert, dat deze keer geheel bestond uit composities va/n Italiaan se meesters uit de 18e eeuw. Behalve het scheppen van een pro- gramatische eenheid had deze keuze bovendien het voordeel, dat er ant- spanningsmuziek kon worden ge maakt die van hoge kwaliteit was, zonder direct highbrow te wezen. Dat hierbij wel eens te hoge eisen aan de technische vaardigheid van de Jonge lui werden gesteld was onvermijde lijk, maar tevens een uitdaging voor de musici. Begonnen werd met een concert voor strijkorkest van Pergolesi, dat nog wat aarzelend klonk. De kamer sonate voor twee violen en continuo dwong echter alle respect af voor de violistes Esther van Stralen en Mar- jolijn Oonk, de celliste Joy Oonk en de onopvallend maar doeltreffend lei dende Henk Briër op klavecimbel. In het concert voor twee fluiten en orkest van Cimarosa so'üeërden Je roen Duifjes en Els Oltheten, de eerste meer durf-achtig en met meer élan. de laatste lyrischer en met 'n prach tige embouchure, onmiskenbaar het stempel van haar leraar Koos Ver heul! Ondanks het onderling ver scheiden spelkarakter, was beider sa menwerking meer dan voortreffelijk. Na de pauze het leuke concert voor twee hobo's, twee kjirinetten en or kest van Vivaldi, gespeeld door Albert de Graaf f, Evert-Jan Weidner, Wim Kasteleyn en Jan Willem van Dor- molen. Ook hier werd de concertante aard van deze muziek goed tot uiting gebracht. Het orkest, dat by deze scho- conoerten wat op de achtergrond was geraakt, besloot met een levendig en knap vertolkte symfonie in D van Clemeciti, die gelukkig langzamer hand wordt verlost uit het isolement van zijn piano-etudes, de schrik van el'ke aankomende pianist. RON HARMS WARMOND De Warmonders zullen de komende week weer volop in de gelegenheid gesteld worden om hun vertier buitenshuis te zoeken. Nadat vorige week St. Mathlas mu ziek twee volle zalen had met een concert zal aa. maandag in de Her vormde kerk het Delphi Consort met het Amsterdams Vocaal Ensemble optreden. Op het eind van de volgende week 5 en 6 april) komt Matthias toneel op de planken. Na „Zachtjes met de deuren", „Anne Frank" en „Ons Stadje" is deze keer de keus gevallen op een blijspel van Somerset Mau- ghan, genaamd „Een man van Adel". Het stuk speelt zich op het vaste land van Europa af in 1850. Hoofd rolspelers: een Engelse familie op vakantie in Frankrijk, en een Spaan se edelman met veel liefdesvuur. Het stuk dat erg „mooi" is, alleen al wat betreft de kleding, neemt de toe schouwers twee uur lang mee in al lerlei wilde misverstanden en zoals het behoort komt er toch nog een ge lukkig eind maar eerst zijn er de no dige bloemen en degens over het to neel gegaan. LEIDEN Maandag vindt de openstelling plaats van het Molen museum „De Valk" dat zoals te doen gebruikelijk in het afgelopen winter seizoen gesloten is geweest. Het mu seum is tot 15 september te bezichti gen van dinsdag tot en met zaterdag van 10—17 uur, op zon- en feest dagen van 13—17 uur. 's Maandags is het museum gesloten. Iedere vierde donderdag van de maand zijn er rondleidingen om 14 uur en om 15.30 uur. VOORSCHOTEN De Voorscho tense gemeenetraad zal een levend element zijn in de Teleac-cursus voor Burgerschapvorming en daarvoor was een filmploeg aanwezig. Dat was aanleiding voor de nimmer versagen de Bond van Huurders en Woningzoe kenden (BHW) met een groot span doek op de tribune te gaan zitten. Door het filmen werd het vergade ren er niet eenvoudiger op. maar tot eer van burgemeester Van der Haar kan gezegd worden dat hij de raads vergadering in goede banen wist te leiden. Oosterbaan (WD) stelde al direct de orde ter discussie en verzocht om het weghalen van het spandoek met de tekst: „Middeleeuws bestuur is ons te dor. Versterk de BHW". De burge meester zag echter geen aanleiding om de spandoek weg te laten halen, hoewel hij eenmaal verzocht aan een BHW-supporter om wel „z'n mond te houden". Bij het voorstel tot wijziging van de wethoudersbezoldiging vroeg de heer De Klerk Wolters (PCG) naar de financiële conseauenties. Dat gaat de gemeente in 1973 f 27.039.18 extra bosten per wethouder. De heer Men- nema (PvdA) verzocht wel om deze verhoging geen aanleiding te 'aten zijn om in september terug te gaan van vier naar drie wethouders Bij de behandeling van het verzoek van de heer Van Wijk PvdA) om de brief van de BHW te behandelen, verzocht Franken (KVP) evenals Goosens (D'66) en Van Wijk (PvdA) om een betere voorlichting aan de be woners, terwijl Oosterbaan met het voorstel kwam om alle gemeentewo ningen over te dragen aan de wo ningbouwverenigingen omdat een gemeente niet tevens huisbaasje moe» willen spelen. De raad stelde f 25.000 beschikbaar als voorbereidingskrediet voor de res tauratie van het Ambachts- en Bal juwhuis. Bezwaren waren er om bil de commissie ad hoe tevens de archi tect als adviseur te laten optreden. Wethouder Esselaar (KVP) deelde mede dat met de wens van de raad rekening gehouden zal worden. De verhoging van subsidie aan de Voorschotense koren, harmoniever enigingen en Kunstkring tot een to taalbedrag van f 3.450 zorgde voor 'n schorsing. In eerste instantie wilden PCG en KVP de verhoging pas later ingaan per 1 Januari 1975 omdat er geen financiën zouden zijn. Na een „hartstochtelijk" betoog van wethou der Esselaar ging uiteindelijk de raad akkoord. Voorschoten is niet bereid om alsnog bijna f 120.000 te betalen voor het verkeers- en vervoersplan voor de Leidse agglomeratie. Voorschoten heeft reeds betaald en recht od een teruggave van f 172, omdat btj de aan vaarding van de samenwerking „partiële deelname" is afgemaakt in verband met een eigen Voorschoten* onderzoek. LEIDEN Aan Bernhardt Kruy sen is gister en, een dag na zijn eenenveertigste verjaardag, in de Holli- day-Inn de -plaat met liederen van Gabriel Fauré overhandigd, waarvoor de Nederlandse zanger on langs is onderscheiden met de Grand Prix du Disque. De zingende diepzeeduikerdie de concertzalen nog steeds elke zomer verruilt voor een avontuurlijk bestaan op de rotsachtige kust van Ibiza, kon in ver band met contractuele verplichtingen niet naar Parijs om de prijs daar in ontvangst te nemen. De in Leiden gevestigde platenmaatschappij CNR wilde de toewijzing van deze Grand Prix niet helemaal onopgemerkt voorbij laten gaan en nodigde de zanger daarom uit om naar de Sleutelstad te komen. De in Montreux géboren en in Frankrijk opgevoede bas-bariton, die al met vele muzikale onderscheidingen is begiftigd, schetste bij het in ontvangst nemen van de langspeelplaat de moeilijkheden, waarmee een Nederlandse vertolker van de Franse en Duitse liedkunst te kampen heeft. „Pas je je als Nederlander in muzikaal opzicht in Frankrijk of Duitsland niet aan, dan tel je niet mee. werp je je met alle mid delen, waarover je als kunstenaar beschikt, op dat repertoire, dan ben je al gauw een imitator". Voor Bernhard Kruy sen, die al meer dan tien jaar de Christus-partij in de Mattheus en Johannes Passie vertolkt, is de doorbraak in eigen land als liedzanger erg moeilijk geweest. Vandaar ook zijn blijdschap met het verschijnen van deze zo eervol onderscheiden plaat. CNR's Paul Simonis van zijn kant vond het verheugend dat een zanger van het formaat van Bernhard Kruysen deel uitmaakt van zijn "artiestenstal". (Foto Jan Holvast) Lord's Folks Morgen verzorgt de Jongerengroep The Lord's Folks een eucharistievie ring in de Leonarduskerk aan de Haagweg. Celebrant: Pater T. Woldendorp. Thema: Lijden? Aanvang: 10.45 uur. LEIDEN De heer C. D. Rietman, stafmedewerker van de Neder- landsche Electrolasch Maatschappij b.v. is gisteren een afscheids receptie aangeboden. De heer Rietman is bijna 42 jaar in dienst van de firma geweest, de laatste jaren als hoofd van de tekenkamer pijpleidingen. Bij zijn afscheid, gistermiddag werd hij door tal van medewerkers naar voren gehaald, zoals dat heet. Een uiterst geanimeerde af scheidsreceptie viel hem te beurt. Maar ja, als je met pensioen gaat en een hele lange tijd voor een goede zaak hebt gewerkt mag dat wel. (Foto Jan Holvast) WARMOND Op de vrijdagavond gehouden algemene vergadering van de KVP afd. Warmond, is niet bereikt wat het bestuur voor ogen had. Het bestuur vond dat pnder de hui dige omstandigheden een groslijst- stemming niet op zijn plaats was en had al haar leden dit via een brief laten weten. Het voorstel was om via een advies commissie een lijst met kandidaten te vormen. Daar de opkomst zeer klein was, ging het bestuur er van uit dat haar leden het met deze procedure eens waren. Verschillende aanwezige leden, waaronder wethouder Groe nendijk, vonden dat de inspraak was verdwenen en konden dan ook met het voorstel van het KVP-bestuur niet akkoord gaan. Na een uitgebrei de discussie over wel of niet groslijst stemming heeft men besloten alle le den opnieuw een brief toe te sturen met daarop de kandidaten op alfa betische volgorde. De leden kunnen dan zelf een lijst van goede volgorde maken en eventueel andere kandida ten naar voren brengen. Deze formu lieren zullen bij de leden ook weer opgehaald worden. Dit om te voorko men dat er toch weinig kandidaten lijsten ingeleverd zullen worden. Het bestuur vond het bijzonder vervelend dat haar leden de belang rijkheid van deze vergadering niet hadden ingezien. Na de laatste ver kiezingen van de provinciale staten bleek namelijk, op grond van de uit slag dat de CDA-fractie de grootste zou worden in de Warmondse raad, en dit houdt in dat er een wethouder uit deze fractie gaat komen. In ieder geval wordt het nu kort dag voor de CDA om hun kandidatenlijst in te leveren, vóór 16 april moet alles rond zijn. Benoemd en gepromoveerd LEIDEN Tot bijzonder hoog leraar in de voedingsleer is benoemd aan de Leidse universiteit dr. J. F. de Wijn. Prof. De Wijn was sinds 1958 als privaatdocent in de sociale voedingsleer verbonden aan de uni versiteit. De bijzondere leerstoel in de voe dingsleer is aan de Leidse universi teit ingesteld door de stichting tot wetenschappelijke voorlichting op voedingsgebied. Op woensdag 27 maart is aan de universiteit in Leiden gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen (cum laude) de heer J. Lupker. De titel van zijn proef schrift was: „Selection and characte rization of escherichie coli mutants altered in protein synthesis".

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2