EIDSCH DAGBLAD SCHOLIEREN "REMBRANDT" STAKEN Zes miljoen gulden aan valse bank biljetten a Jegin aankoop :ronden voor e Schiphollijn vandaag alles Vlieland massief eiken n meubelfabriek Oisterwijk^ Verbetering van oude stadswijken mislukt JDAG 29 MAART 1974 OPGERICHT I MAART I860 No. 34284 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Protest tegen leiding en ontslag van zes leraren LEIDEN Een groot aantal leerlingen van de Rem brandt Scholengemeenschap aan de Burggravenlaan is in staking gegaan uit protest tegen het beleid van de schoolleiding. Volgens de stakende leerlingen voert de leiding tot nu toe een eigenmachtig beleid en lapt zij de wensen van alle leerlingen en leraren aan haar laars. (Foto Jan Holvast) Aanleiding tot de staking vormt het inmiddels aangezegde ontslag van vier onbevoegde leerkrachten in het gebouw aan de Bruggra- venlaan en een bevoegde (eerste graads) leraar in een dependan ce van de school. In het geval van de vier onbevoegde leerkrachten heeft de schoolleiding besloten dat zij op grond van hun pedago- gisch-didactische kwaliteiten het volgend cursusjaar niet kunnen worden gehandhaafd. Voor de be voegde leerkracht, zo verklaarde de rectrix mevrouw J. L. de Bopr vanmorgen, is het aantal beschik bare uren onvoldoende. Vorige week werd er een door ongeveer dertig leraren onderte kende motie ingediend, waarin van de schoolleiding werd geëist dat zij op haar beslissing zou te rugkomen. Mevrouw De Boer wil de deze motie in een eerstvolgen de vergadering van de leraren- raad ter sprake brengen, maar 'n aantal leraren drong er bij de rec trix op aan de motie eerder te be spreken. Mevrouw De Boer: "We hebben er toen een zeer open ge sprek over gehad. En na afloop van dat gesprek heb ik gezegd: u hebt mij niet kunnen overtuigen". We hebben dus niet tot overeen stemming kunnen komen". Volgens mevrouw De Boer is de ontevredenheid over haar beleid terug te vinden in een bepaalde groepering van leraren en een groep leerlingen, die niet de meer derheid uitmaken op school. De rectrix beroept zich verder op haar wettelijke verantwoordelijk heid waar het gaat om de gang van zaken in de Rembrandt Scho lengemeenschap. De stakende leerlingen, die spontaan hun actie zijn begonnen, vertolkten vanmorgen hun grieven over het beleid van de schoollei ding door middel van pamfletten en een spandoek ("Leiding laat leep leraren lesgevende loodje leg gen") dat zij voor het schoolge bouw hadden neergezet. In het pamflet wordt o.a. gesteld dat de schoolleiding massaal leraren ont slaat die Juist door de leerlingen goed kunnen worden gevonden. "Ze creëert hiermee een dus danig onplezierige sfeer, dat les geven en lesvolgen onmogelijk wordt gemaakt", aldus het pam flet, waarin verder wordt gezegd dat "de motivatie voor dit mas sale ontslag is dat zij een gede gen lerarencorps wil hebben. Wat houdt dit in? Dat ze leraren onder zich wil hebben die haar eigenmachtige beslissingen zonder meer aanvaarden. In feite dus 'n stiekeme aanzet om de touwtjes strak aan te trekken". Gisteren heeft de rectrix een gesprek gehad met de klassen- vertegenwoordigers waarin zij hun kenbaar heeft gemaakt dat het ontslag leerkrachten betreft, die niet in de eindexamenklassen les geven. Inmiddels zijn het college van B. en W., de oudercommissies en de onderwijsinspectie van de sta king op de hoogte gebracht. Voor lopig ziet het er niet naar uit dat de rectrix op de eisen van de sta kende leerlingen (1. een gesprek, 2. een redelijke argumentering voor het ontslag van de leraren en 3. leraren en leerlingen bij 't nemen van beslissingen niet lan ger passeren) zal ingaan. "We zullen het maar laten doodbloe den", aldus mevrouw De Boer. ontactavond in Hoofddorp UILEMMERMEER 'LEIDEN 3 april zal officieel een begin i gemaakt met de aankoop ronden voor de Schiphollijn, de e spoorwegverbinding, tussen irdam en Leiden via Schiphol, de Nederlandse Spoorwegen is grootste aankoop na de ie Wereldoorlog, gelegenheid van deze start op diezelfde avond een con- ond gehouden voor inwoners le Haarlemmermeerpolder in andweer en ciale Dienst Pedologisch itituut? DEN Wanneer het Pedolo- Instituut (Langebrug 62» leeg- het wellicht mogelijk de en de gemeentelijke So- Dienst (de buren dus) ten dele gebouw te huisvesten. Wethou- vertelde dat momenteel in ichting wordt gedacht, meer het zover kan komen, is ens nog een grote vraag, om- Pedologisch Instituut nog richt heeft op een nieuw ge- Het huidige is te oud en te 'oor de zestig leerlingen, die 't lut dagelijks bezoeken. Boven- leeft men last van geluidsover- m. door brandweer en po- ordt veroorzaakt. ngertoppen esneden DEN Een 30-Jarige Leidse ouder verloor enkele vingertop toen hij gistermiddag in het rsiteitsgebouw aan het Sta- lein bezig was met een hand- ichine geboortekaartjes af te Hij sneed zichzelf bij deze leid in de vingers. Overbren- naar het Academisch Zieken- leek noodzakelijk. "De Schutse" in Hoofddorp. Op de ze avond zal onder meer een toelich ting worden gegeven op de plannen door ir. J. W. Kruithof, adjunct-di recteur van Spoorwegopbouw. Voor zover nu kan worden bekeken behoeft er in het gebied voor de Schiphollijn weinig te worden ge sloopt. Ook in Leiden zal het Schip- holtracé vrij eenvoudig op de be staande baan kunnen worden aan gesloten. Wel zullen de taxateurs met vreemde zaken als bijvoorbeeld een eendekooirecht te maken krijgen. Bij Warmond doemen enkele pro blemen op die waarschijnlijk niet eenvoudig op te lossen zijn. De spoor lijn gaat hier onder andere een Jachthaven "raken". Schilder zet Shell-Pernis zonder stroom ROTTERDAM Een schilder heeft vanochtend kortsluiting veroor zaakt in een schakelstation in Hoog vliet, waardoor de stroom bij Shell- Pernis enkele uren uitviel. De man kreeg een steekvlam in het gezicht en werd met ernstige verwondingen naar het Dijkzigtziekenhuis in Rot terdam gebracht. Hij had zijn lad der tegen een onder spanning staan de geleider geplaatst. Een deel van de raffinaderij van Shell kwam stil te liggen. Tegen de middag meldde men dat het bedrijf waarschijnlijk vanavond weer op nor male capaciteit zal kunnen werken. Wel vreest de milieudienst van Rijn mond dat het „opstarten" nogal wat hinder voor de omgeving zal veroor zaken, omdat het gepaard gaat met veel lawaai en roet. Vrouw Solzjenitsin in Ziirich ZURICH (AP) Mevrouw Solzjenitsin, haar vier zonen en haar moeder zijn vanmorgen in Ziirich aangekomen. De schrijver, diens Zwitserse advocaat en mevrouw Heeb, waren ter begroeting op het vliegveld aanwezig. De machine was naar een afgelegen plek van het vliegveld gereden en daar geparkeerd. Eerst gingen de andere passagiers van boord en toen begroette Solzjenitsin in het vliegtuig de zijnen. Hij had een klein boeket rode en witte anjers meegenomen. Onge veer 200 journalisten cn fotografen waren naar het vliegveld geko men, maar een stuk of 25 politiemannen beletten hen naar het vliegtuig van de Swissair te gaan. Een kivartier na de landing is Solzjenitsin met zijn gezin in enige auto's met onbekende bestemming vertrokken. De foto is gemaakt op het vliegveld van Moskou, waar mevrouw Solzjenitsin wuift naar vrienden die haar wegbrachten. aasei^ren an~ dam nig verandering meeste plaatsen droog weer i ongeveer 5 gra. orgen circa 15 graden, Hans van Bellen adviseert: De winterse dagen lijken er eindelijk op te zitten. De zon wordt weer gul voor uw huid. Maar daarvan kunt u pas echt profiteren als de vochtigheids graad van uw huid weer op peil is gebracht. Daartoe be velen w(j een biomasque van Jeanne Gatineau aan. Een vocht-in brengend masker met een voortreffelijke uitwerking. Opent de weg naar 'n gezonde bruine zomerse huid. Kan al leen in onze schoonheidssalon, dus afspraak is noodzakelijk. stationsweg 38 <ea wan ia «siftunt aa «nwtit* AQUARIUM GEZIEN OP T.Y. Misschien gaf dat wel de doorslag voor U en wilt U ook zo'n „LEVEND SCHILDERIJ". Steek Uw licht eens op en laat U voorlichten door vakkundige mede werkers in onze aquariumafdeling. Uiteraard vrijblijvend. Een paar prijzen-ideetjes: aquarium met lichtkap en bodem vulling en volledige techn. inrichting in de maat: 60x30x30 130, 90x30x30 162,70 Op wens gratis ingericht WEEK AANBIEDING buitenfilter met extra grote capaciteit 8,75; - DEZE WEEK 6,45 Van der Velde Citroen Zie pagina Leiden. Nieuwe Run S0 Tin 2Q824 (01710) Katwijk houdt voet bij stuk: „op zondag niet dansen" KATWIJK Op zondag mag niet worden gedanst in openbare gelegen heden in Katwijk. Daartoe heeft gis teravond de Katwijkse gemeenteraad met zestien voor en negen tegen be sloten. Het „probleem" kwam aan de orde doordat bar-discotheek-eige- naar Otto Hornkamp, aan wie een dansvergunning voor de zondagen was geweigerd voor zijn twee zaken Ma- ribel en Casa Cara, tegen die beslis sing bij de Katwijkse gemeenteraad in beroep ging. De raad verklaarde bet beroep ongegrond. AMSTERDAM De Amsterdam se recherche heeft vanmorgen in sa menwerking met andere korpsen 'n internationaal opererende bende een zware slag toegebracht: men heeft voorkomen dat voor zes miljoen gul den aan valse dollarbiljetten in om loop zijn gebracht. Naast een onbekend aantal vijftig dollarbiljetten zijn er in ieder geval duizend biljetten van honderd dollar wél in de omloop. De falsificaties, zijn zo goed, dat ze zelfs bij een bank in Wemeldinge zijn geaccep teerd en weer uitgegeven aan een bejaarde, die al zijn spaargeld in vesteerde in een reis naar zijn doch ter in de Verenigde Staten. Hij werd in Houston aangehouden. De bank biljetten zijn vervaardigd bij een drukkerij in het Brabantse Waalre. De eigenaar had 700.000 biljetten be graven, nadat hij had gehoord, dat enkele van de bendeleden waren ge arresteerd. In zijn auto werden ech ter filmnegatieven aangetroffen voor het vervaardigen van de biljetten. De eigenaar werkte in opdracht van fabrikant J. A. de K. (34) uit Terneuzen, die vermoedelijk het ge hele project heeft gefinancierd. De K. werd vorige week in Gent aange houden terwijl hij met een schilde rij van Rubens op straat liep. Het was een jaar geleden in Zelzathem gestolen. Men vermoedt dat de ben de zich naast valsemunterij en kunstdiefstallen ook met andere misdrijven heeft beziggehouden. Eén van de andere belangrijke mannen in de bende is de 47-jarige hulppredikant Jannis J. uit Gor- kum. Tegen hem rees verdenking, toen bekend werd dat hij het gesto len schilderij enige tijd in zijn bezit heeft gehad. Jannis J. heeft regel matig valse biljetten in omloop ge bracht. De hulppredikant had nog 'n voor raadje van 800.000 dollar onderge bracht bij een weduwe in Ussel- stein. De politie ontrafelde de bende me de door een controle bij een Amster damse papierhandel, die als enige de papiersoort verhandelt waaruit de biljetten zijn gemaakt. De computer leverde één "onregelmatige" afne mer op: een drukker in Goes. Die bestelde het voor fabrikant J. A. de K., waarna het naar de dollar- drukkerij in Waalre bing. Zoals bekend werd vorig jaar een drukkerij van valse dollar-biljetten opgerold in Oegstgeest. Van enig verband tussen de beide drukkerijen is in dit stadium van het onderzoek nog niets vastgesteld. 30 PAGINA'S 6 „De wereld zal er tot 27 maart wat rooskleuriger uitzien, daarna wordt het wat minder". Een uit spraak van CHU-fractieleider Kruisinga van enkele maanden geleden die door de CH-fractie opnieuw op tafel is gebracht nu met goedvinden van het ministe rie van Economische Zaken de prijzen van brood, beschuit, melk en sigaren worden verhoogd. De CH vindt het onjuist dat het ka binet deze beslissing pas bekend heeft gemaakt na de statenverkie zingen PAGINA 7 De AVRO komt met een sterke serie op de televisie: „De stille kracht" naar een boek van Cou perus PAGINA 5 WANDKASTEN H BANKSTELLEN«TAFELS iSlj STOELEN«TV KASTEN DEKENKISTEN Toonzaal: •- BERKEL RODENRIJS Noordeindseweg 116 (langs het water) cel. 01891-4670 Maandag t/m zaterdag 9-18 uur, vrijdagavond tot 21 uur. Vrije toegang DEN HAAG Verbetering van negentiende eeuwse stadswijken door grootscheepse „vernieuwbouw" (het door staatssecretaris Schaefer uitge- KOELKASTEN DIEPVRIEZERS SHOW 230 modellen. PANORAMA 2000 Elke dag geopend. Ook 2e PAASDAG van 11.0015.00 uur. le etage. Telefoon 01710—14541 vonden woord voor woningverbe tering) is tot mislukken gedoemd. Tot die conclusie leidt een experiment in Den Haag om een woningcomplex te verbeteren. De kosten liepen zo hoog op, dat afbraak gevolgd door nieuwbouw aanzienlijk voordeliger zou zijn. Het Haagse experiment begon een Jaar geleden. Het was een proef om te komen tot verbetering van par ticulier woningbezit met gebruik making van de door de regering ge troffen regeling „Beschikking gel delijke steun" voor rehabilitatie van woningen en hun omgeving. Het verbeteren van zes woningen kostte drie ton. Om van twee kleine woningen één (goede) ruime woning te maken moest t 70.000 worden ge ïnvesteerd. De verwaarloosde eeveJ was toen nog niet opgeknapt en ge schilderd. De woning gaat een huur opbrengen van f 193,80 zonder cen trale verwarming.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 1