Leiderdorp heeft veel interesse GEEN VOOR OP TOP UITKIJKTOREN HET PUBLIEK VAN MEYENDEL Als Leiden nieuwe raad had gekozen Overval Huize Bijdorp met moeite opgelost agenda Verkiezingsavonden in Leiderdorp en Oegstgeest PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 28 MAART 197, Regionale oefening van reserve politie Donderdag VOORSCHOTEN In Voorscho ten kwam de reserve-politie uit de regio bijeen voor hel oplossen van een overval op Huize Bijdorp en zag zich geplaatst voor de moeilijkheid het voormalige M.O.C.-terrein af te sluiten, de veiligheid van de bewoners van Huize Bijdorp te waarborgen, de honderden jongelui in "De Linde- hoeve" te controleren en boven dien een waakzaam oog te houden op de vele auto's, die af en aan reden naar de sporthal "De Vliet- hort". Ga drr maar aanstaan met een man of dertig tot veer tig. Het lijkt een hele club agen teen, maar zodra er uitgezwermd wordt over het gehele terrein blij ven er maar net twee man over om de ingang van het M.O.C.- terrein te controleren. Iedere auo moest stoppen en op vriendelijke wijze vroegen de agenten of de auto even doorzocht mocht wor den. Geen bezwaar bij de automo bilisten, want het werd vriende lijk gevraagd en bovendien moet de misdaad bestraft worden. Het duurde maar een half uur tot die ene vriendelijke man met zijn vrouw in sportkleding erge haast had en vriendelijk als de politie en zeker de reserve-politie is, mocht die man doorrijden. Ach teraf werd uitgelegd dat dat nooit had gemogen. Want laat vriendelijke man een rasechte ge legenheidsboef zijn, die in de Haagse binnenstad het klappen van de zweep geleerd had. Binnen enkele minuten was de reserve- poltiie de eerst gevangen boef bijna kwijt en rolden de reserve agenten over het veld. Alleen de burgers vonden het eng en be grepen maar niet waarom de "ho ge omes" van de politie niet in grepen. Om een lang verhaal kor ter te maken: Do misdaad loon de niet tijdens de oefening. De boeven werden gevangen. Ze ble ven slechts kort boef en waren snel weer opsporingsambtenaren en dat was nodig, want echte boeven probeerden inmiddels in de wijk Adegeest hun slag te slaan en daar had de "echte" politie weer handen vol werk aan. Doel van de oefening was het in praktijk brengen van de theorie en natuurlijk een beetje plezier, want helaas komt een reserve po litieman zelden verder dan het mogen afzetten van een straat bij festiviteiten. Hoe belangrijk dit is, het vangen van een boef lijkt idealer. Maar wanneer de be roepscollega's boefje verlos gaan spelen, dan zie Je het als eenvou dige reservist ook niet altijd meer zitten. LEIDERDORP Schrille tegenstellingen hebben de ver kiezingen in Leiderdorp teweeggebracht. Eerst in het Dorpshuis, waar voorzitter burgemeester v. d. Have om halftien de uitslagen van Leiderdorp door kon laten bellen, later in het sfeervolle café van Wik v. d. Wijngaard, zaten de politieke tegenstanders broederlijk vermengd met ge mengde gevoelens de uitslagen aan te zien op de tévé. De VVD-ers liepen bijna juichend' niet heeft kunnen halen gaan deze door het etablissement. 35% van de stemmen hoogstwaarschijnlijk naar Leiderdorpse kiezers hebben op hen de KVP. 't Is meegenomen, denk gestemd. Meer dan eenderde van de Joop Tieken op foto Holvast, maar bevolking. Omgerekend in raadsze- hij had liever echte stemmen ge- Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Olwen S.. dr. van L. B. D. Hai I. M. Dun; Nicolas A., zn. van van Brussel en C. M. M. Cornet; 1 Verhoogt en M. M. N. Ines C., dr. van N. J. A. H. J. van de Hel; Malkel, geha'n Breestraat Apotheken De avond- nacht- der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door: Apotheefc Leiden "Zuid West", Brahmslaan 2d tel. 63134, Apotheek "Beker", Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 55482, tevens za. terdag tot 1 uur nam. Apotheek Vow, schoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525, T wentwel Sociëteit Twente wel. Breestraat 19 openingstijden: elke dag behalve nj' Moeders voor moeders Irogt; Actie ..Moeders voor Moeders" Od». el en Ven by zuster E. anssen—NlemefcT J- Hofdijk 32. Oegstgeest. cel 0171&J Schouwstra i. Lucas (76) Architecten J. Thompson; H. Ver- Oegst geest gisteravond in Oegstgeest i tels gaat de VVD de grootste partij in Leiderdorp worden: van 4 naar 6 zetels. DS'70 zal, omgerekend ir raadszetels, geheel verdwijnen, van 2 naar 0. De KVP gaat dan van 2 naar 1. D'66 gaat of verdwijnen of krijgt, in samenwerking met de PPR 2 zetels. De PvdA is in Leiderdorp de tweede winnaar. Omgerekend in raadszetels gaan zij van 2 naar 4 zetels en worden daarmee de twee- c'3 partij in orde van grootte. De AR en CHU krijgen 3 zetels, een achter uitgang gezien het feit dat de Lei derdorpse gemeenteraad van 15 naar 17 zetels gaat. VVD-wethouder me vrouw D. (Dirtha) Tichler-Moerman toonde zich zeer verheugd met de grote overwinning van haar partij in Leiderdorp. Marietje v. d. Mo len, kersvers provinciaal statenlid voor de PvdA, liet zich glunderend een bos vuurrode tulpen in de armen drukken. Ook zij heeft reden om ver heugd te zijn. KVP-er Joop Tieken, raadslid, was wat sombertjes ge stemd. Doordat DS'70 de kiesdeler teleurstelling In het hoofdstembureau waren Vergeleken met de Tweede Kamer verkiezing '72 verloor de ARP in Oegstgeest bijna 400 stemmen. Vol- De burgerij kan 14 mei praten over bestem mingsplan Centrum De burgerij van Wassenaar krijgt op 14 mei tijdens een algemene in formatie- en discussieavond gelegen heid om zich op het raadhuis uit te spreken over het nieuwe bestem mingsplan voor het centrum van Wassenaar. Het ontwerp is toegezonden aan ver scheidene organisaties, met heit ver zoek om commentaar te leveren. Voor andere geïnteresseerden is het ontwerp bestemmingsplan, het kom plan op het gemeentehüis krijgbaar voor f 2,50. Architecten-informatie centrun Rijnland. Op werkdagen tel. bereik, baar onder 26385 Zitting op wo, avond van 7.309.30 uur op het adres I delweg 4 (by Hooglandse kerk.) Wetswinkeltje by stand Adres Lelfa Volkshuls. Apothekersdyk 33 O», ningstyden dlnsd woensd dond 10-j uur, do. 79 uur nam Dlenstencea trum Hogendorpstraat 3C vrij 7-i uur nam Morskwaxtler clubhuls Mie renneöt, Morsweg 59 tel 60f Koordstudio Intermenselijk moetlngsruimte 60-Jarlgen Oude Rlln Lelden, tel 44000 Voor advies tn.„ Werkdagen van 15—23 ui aangepast voor lichamelijk gehand! capten Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatschappen Werk Lelden. Oude Rlln 44c, Spreekuur dagelijks 3 uur. maandagavond i woensdagochtend van e' Gespreksavonden wei- gens enkelen op de Juiste plaats. Voorschoten nig nieuwsgierigen naar de uitslag. De fractievoorzitters in de raad heb ben al druk gerekend hoe in mei de gemeenteraad er zal uitzien. Door de grote WD winst (nu 3510 stemmen) kan misschien op 8 raadszetels wor den gerekend, een ongekend groot WD, goede winst voor PvdA, terug aantal. Door de optater die D'66 moest incasseren zullen de beide ze tels verloren gaan. Daar reeds vast staat dat PvdA samen zal gaan met de PPR wordt voor die combinatie vier zetels verwacht. Er was een proef genomen met het afhuren van de grote zaal door enke le partijen in het Witte Huis. Hoewel het er niet overvol was, moet gezegd vorden dat de opkomst niet tegen- gang van de confessionele partijen en het sterke verlies van D'66 en DS'70. Indien de cijfers van de provin- ciale-verkiezingen gebruikt worden, dan zou de gemeenteraad er als volgt uitzien WD 8 zetels (thans 6), winst 2, Progess. Voorschoten (PvdA, D'66, PPR, PSP) 6 zetels (thans 3 PvdA en 2 D'66), CDA 5 zetels (thans 4 PCG en 4 KVP), verlies 3 zetels. 11. Oegstgeest. vr. 8.15 uur nam., T Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp. Vormingscentrum Troef Troef, Hogew dag, zelf koken. nam., sociale kreatlvitelt vai nam. en toneel, van 8—10 Dinsdag, eigen kleding ontwerpen. »i spreksgroep. van i filmen, van 810 dag, samenspelen. recht/onrecht Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenscb p Kindercentra Lelden. Welzljnsrai Stationsweg 28. tel. 46861 Geopend e 9.30—12 uur. wo cn do 2—4 viel. Wellicht kan het aantrekken Indien de combinaties niiet tot stand van vooraanstaande politici in de toekomst zo'n samenkomst wat le- WASSENAAR Het plan voor drachten voor een schetsontwerp te publiek uitkijkpunt op een van geven. Unaniem besloot de commis- de Meyendelse Berg is sie, daar geen gevolg aan te geven. i, het Bij stemming bleek, dat de wethou- vendiger maken. Opmerkelijk 1 de toppen van de baan. De bedoeling komen en iedere partij apart uitkomt terrein ter viering van het eeuwfeest der onder de*inzendèrs dan wordt de zetel verdeling WD 9 van de Duinwaterleiding voor het pu- destander had. bliek open te stellen. De gemeente lijke commissie voor beeldende kun sten bestudeerde dertig inzendingen van kunstenaars voor een artistieke vormgeving van het uitzichtpunt. Toen 's middags de vergadering be gon, om drie ontwerpen te kiezen zetels, PvdA 4 zetels, PCG 3 zetels, yKVP 2 zetels en PPR 1 zetel. ding wees erop. dat dit in elk ge val te laat zal zijn voor het Jubileum. Namens de Bond van Beeldende Kunst Arbeiders werd er opgewezen, dat eens te meer duidelijk is gewor den dat zo'n overleg het best kan wor Eveneens besloot de commissie met den gepleegd door een projektgroep instemming van de aanwezige, be- dinsdagochtend langhebbende kunstenaars, aan B. en W. voor te stellen, het voor schgts- ontworpen beschikbare bedrag van f 6.000 onder de inzenders te verde len. Op deze wijze kunnen zij een ihadeloosstelling van f 200 per in- nadere uitwerking, las de heer zending (ongeacht het aantal S. de Vries van het bureau Kunst zaken echter een brief van de wet houder voor, waaruit bleek dat open stelling van dit duingebied nog al lerminst zeker is. De wethouder stelde in die brief voor, niettemin drie te honoreren op werpen dat deze omvat) ontvangen. Op voorstel van commissielid Van der Walle werd besloten, met de Duinwaterleiding overleg te plegen over een nieuw jpbileumprojekt. Ir. J. J. M. Otten van de Duinwaterlei- lopig bij de van deskundige en gebruikers, plaats van door de Commissie. De heer E. Develing herinnerde er aan, dat dit voorstel Voor een nieuwe procedure, bij een vorige ge legenheid al door de Bond geopperd, in studie is. De heer De Vries kon digde aan dat half april weer een openbare vergadering aan de proce dure zal worden gewijd. Voorzover de inzenders ermee ac- coord gaan, blijven de ingediende ideeënschetsen voor Meyendel voor- Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging wen en weduwnaars tel. Lelds advh bureau: 61112 SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 017194 2 25202. Voor allen die 1: den verkeren dag en na ken. Dierenhulpdienst. "iïï berusten. Dag en nacht bereikbaar tel I Dierenambulance. Tel. 01710-34616 Release Hulpverleningsdienst Release: NjL' Rijn 20a. tel. 24555 Ma t/m vrij 8fe 10 uur, nam. bovendien dl. t/m z 5 uur nam. met uitzondering Gemeenschap Zuidwest Met de gemeenteraadsverkiezingen eind mei voor de deur is het interes sant om na te gaan, hoe op ba sis van de gisteren in Leiden uitge brachte stemmen een nieuwe Leidse gemeenteraad samengesteld had moeten worden. Maar een zuivere prognose is die berekening natuurlijk niet. In de eerste plaats omdat het bij statenverkiezingen nu eenmaal om andere zaken gaat dan bij raads verkiezingen, en in de tweede plaats omdat er andere partijen of concen traties van partijen optreden. Niette min hebben wij het als indicatie voor mei aangedurfd, deze berekening te maken. Bij een en ander moet in aanmer king worden genomen, dat "te Leidse raad thans 39 zetels telt, maar dat, in mei slechts 37 zetels te verdelen zijn, omdat het inwoneraantal bene den de 100.000 is gedaald. Vandaar dat wij in bijgaande staat naast de opgave van de huidige zetelsverde ling een tweede kolom hebben inge last met een "herleide" zetelverde ling tot een totaal van 37 op basis van de in 1970 bij de raadsverkiezin gen uitgebrachte stemmen. Slechts op deze wijze is een "winst- en ver liesrekening" op te maken. In 1970 kwam voor de raadsverkie zingen in Leiden de Prot. Chr. groep met een Ujst uit als combinatie van CHU. ARP en SGP. Ditmaal zal in mei de Chr. concentratie bestaan uit KVP, CHU en AR onder de naam CDA. Vandaar dat wij KVP, Prot.- Chr. en CDA in één 'blok" hebben samengebracht. Maar de SGP is aan deze concentratie ontvallen en komt in mei uit samen met het GPV, die u dan ook tezamen elders in dit staatje ziet vermeld. In de huidige raad bezet de SGP één zetel, die ver worven werd op grond van een af spraak over de zetelverdeling voor de verkiezingen van 1970. Het was Partijen en Zetels 1970 Zetels 1970 concentraties officieel herleid PvdA 13 12 16 KVP 6 6 Prot Chr. 7 6 CDA 8 WD 6 6 8 D'66 2 2 0 PSP 1 1 1 PPR 0 - 0 2 SGP/GPV 0 CPN 2 2 1 DS'70 1 1 1 RKPN 0 Boeren 0 0 0 Overige 1 1 Totaal 39 37 37 daardoor niet mogelijk de SGP-stem- men van 1970 uit te splitsen om te zien of deze partij ook zelfstandig een zetel zou hebben verworven. Voorts hebben wij een "blok" inge voerd van D'66, PSP en PPR omdat de kans bestaat, dat deze partijen bij de komende raadsverkiezingen met één Ujst (Progressief Leiden) zullen uitkomen. De beslissing daarover wacht (vermoedelijk) op de resul taten van gisteren. Onder de naam 'overige" staat één zetel vermeld voor -,970. Dat was tic zetel van de "Kabouters", die dit maal niet aan de raadsverkiezingen zullen deelnemen. Honden niet meer los WASSENAAR Het los laten lopen van honden is met ingang van maandag 1 april verboden in de bui tenplaatsen De Pauw en Ruys in Wassenaar in verband met het broedseizoen. In de gemeentelijke buitenplaatsen Hartenkamp, Wiltzanck en Witten- burg geldt deze bepaling al Jaren. Voor het park De Pauw en het aan grenzende bospark Ruys gold deze bepaling nog niet omdat deze terrei nen niet van zo grote betekenis wer den geacht voor de vogelstand. Men vroeg zich echter af of daar geen ver andering in is gekomen. Daa'rom heeft het gemeentebe stuur aan de Vereniging voor Vogel bescherming De Haag en omstre ken verzocht in de komende broed tijd de vogelstand te onderzoeken. De gemeentelijke boswachters zul len toezicht houden. Kees Straver lijsttrekker Progressief Zoeterwoude ZOETERWOUDE Vijfenveertig van de tweeentachtig leden van de nieuwe Zoeterwoudse politieke par tij "Progressief Zoeterwoude" heb ben gisteravond de kandidatenlijst gen opgesteld. Lijsttrekker is raads lid Kees Straver. Hij wordt gevolgd door Frits de Winter, Frans de Graaff Andre de Jong, Jos Jakops Erik de Lange, Jan Schouten, Mie- ke Idema, Wim v. d. Post en Ludo Knegtel. 1:: De Haagse ontwerper Gerard Brussé toonde gisteren zijn nieuwe collectie. Op de foto een ontwerp in blauwe mousseline de soie, dat hij de naam Mirage gaf. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad BV Witte Singel 1 - LeideD Telefoon directie en adminlstra- n tie 01710-25041 Hoofdredacteur Hap Mulder Telefoon redactie 01710-21507. Postbus 6< Giro 67055 Maandabonnement f 10,25 Kwartaalabonnement f30,25 Per Post f 32,6 Jaarabonnement f 110, Losse nummers f 0,4! Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen BU automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoop 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie: Benthuizen Leiden. Leiderdorp Oegstgeest Voorschoten War mond Wassenaar en Zoeterwoud* Correspondenten Oegstgeest; N van Weizen H»- zenboslaan 2 tel 01710-51402 Leiderdorp: R. ker. Dorpsstraat 20. tel. 01711— 2370 en Selma Schavemaker, Jan Steenlaan 12. tel. 017112395 Wassenaart Zonneveld Dut ven voordelaan 414 tel 01761 3387 Zoeterwoode: R Kaiser Oranje- laan 20 Hoge Rllndllk tel 01710- 33694 Zoeterwoode. O M J de rum» Mensink Burg Brandtstraat 10 Tel 01715- 1P~.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2