MYSTERIE BOSKOV ie rer AjAX VERWIJT STOOP INSINUATIES o Nu kan met ik de eldtop aan meten Hordijk schakelt te voorzichtige Theo Gorter uit veneta tapijt ONSOR VOOR ROTON-TEAM VAN CONSTRUCTEUR TON O AI,EM AN 22 MAART 1974 AMSTERDAM Het bestuur werd verricht met een soort pin- Ajax eist dat Dé Stoop, voorzitter eet-constructie via de slokdarm. SÉÉW'qÉ Na de operatie heeft Bettega de kaarten uit chirurg cadeau ge- Ettmayer FC Amsterdam en bestuurs lid van de sectie betaald voetbal munt \an de KNVB, enkele uitlatingen daan. een deze week in een Neder lands sportblad verschenen in- munt in toen hij terview herroept. Voorzitter Jaap Praag van Ajax deelde gister- spelen. Hij zei dat hij de munt in UEFA-cuptoernooi deelde scheids rechter Jones woensdag gele in de Westduitsers Ohlicher. Althans, dat verklaarde de aribiter na af- De 24-jarige voetballer slikte de loop. Ohlicher houdt bij hoog en goede diensten. Twee het bedrijfsleven bereid zijn de het volgende tele- zijn mond stopte toen hij zich de KNVB te hebben moest bukken om zijn Jas op te rapen. Maar op dat moment rem de chauffeur plotseling en de Bette- avond gram na gestuurd "Het bestuur van de AFC Ajax verzoekt u met klem te be- halve dollar verdween verkstelligen dat de door de heer ga's keelgat. Stoop gedane insinuatie Nederlandse pers als zou het geld had Bettega weinig last, het KNVB-paspoort groten- omdat de munt in zijn deels ten goede komen van Ajax klem zat besloot openbaar herroepen worden". zondag in de bij laag vol, dat Jones hem geen het stadion mee zat te gele kaart heeft voorgehouden. "Hij wees alleen op zijn vestzak je", aldus Ohlicher. Het bestuur van VFB Stuuttgart is van plan dezer dagen een protestbrief naar de UEFA te zenden. Volgens de artsen van Juventus Nienhuis Tijdens de gisteravond Breda gehouden buitengewoni gemene ledenvergadering heeft de eredivisieclub NAC een nieuw be- tief ingrijpen. Bettega wordt fit stuur gekregen. Zonder tegenkan- Munt spelen. Sterspeler Roberto Bettega Vestzak Juventus is woensdag door artsen verlost van een halve "Kenney" dollar die hij per on geluk had ingeslikt. De operatie de kwartfinales didaten werden gekozen: F. Nien huis (voorzitter), dr. W. J. M. Harkx (vice-voorzitter), E. Lem- mens (secretaris), F. Ruemkens (penningmeester) en A. van der Meer (lid). Deze kandidaten wa ren voorgedragen door een spe- het ciaal daarvoor ingestelde commis- maanden geleden was het voltal lige bestuur van NAC tijdens een algemene ledenvergadering afge treden. De heer Nienhuis is ook voorzit ter van het Leidse UVS. Subsidie De gemeente Den Bosch zal een bedrag van 400.000 gulden be schikbaar stellen om de stichting FC Den Bosch een financiële in jectie te geven en van een drei gend faillisement te redden. Uit gangspunt daarbij is wel dat de :lub zodanige maatregelen dient nemen dat men in de toekomst sondere verdere subsidie kan blij ven draaien. Als voorwaarde is gesteld dait FC Den Bosch het financiële beleid in handen geeft van het gemeen tebestuur van Den Bosch, dat nauwkeurige inzage moet krijgen van alle boeken en bescheiden van de stichting. Bovendien moet eerder gegeven leningen kwijt 1 schelden en opnieuw geld aan de stichting voor te schieten. Voorts zou het gemeentebestuur graag zien dat de stichting in de regio gemeenten tracht geldbronnen aan te boren. Geen boycot De Oostenrijkse eerste divi sieclubs hebben besloten hun voorgenomen boycot van de in terlandwedstrijd tegen Nederland, volgende week woensdag in Rot terdam, niet door te zetten. De clubs hadden laten weten geen spelers aan het nationale elftal te zullen afstaan, omdat zij zich so lidair hadden verklaard met Ad- mira Wacker, dat door de Neder- oostenrijkse afdeling van de bond met schorsing was bedreigd. We gens de weigering contributie te betalen. De afdeling heeft nu be kendgemaakt, dat men voorlopig afziet van maatregelen. ADVERTENTIE Denk je aan een makkelijk tapijt, een mooi dessin, rijk van kleur? [STERDAM De eenzame strijd van Ton Daleman is De Leidse motor-constructeur heeft dan eindelijk een sponsor voor zijn Roton-groep. Piek Motors BV uit irbeek zal in samenwerking met de importeur van de er State olie en het motorkledingbedrijf Lookwell Lea- voorlopig voor één seizoen als geldschieter optreden. Vlak het "motorweekend '74" in de Amsterdamse Rai en de van het motorseizoen presenteerden die bedrijven het ïjf coureurs bestaande Roton Team en presenteerde het Team die bedrijven. Rotterdam Het ontluikende ta- zicht moeten winnen. Hij had ech- lent Theo Gorter heeft zich niet ter beter zijn tempospel kunnen kunnen plaatsen bij de vier landge- spelen, waarmee hij tijdens de in- noten die worden toegelaten tot het doortitelstrijd Laudin had versla Ten. Ton Daleman bij een van zijn machientjes„Nico kan Roton populair maken". de Tombe AMSTERDAM Naast Nico Po- lane telt het Roton-team nog vijf r a,y6 .es coureurs. Dat zijn de Zoeterwoude- naar Joop Zwetsloot (21), in 1973 nationaal kampioen 50 cc, en de 25- Voetbal Newcastle United heeft zich na bijna vijf uur voetbal tegen Nottingham Forest geplaatst voor de FA-cup. Newcastle won de derde ontmoeting met 1-0. Newcastle United zal in de halve Reserves LSG kampioen LSB proftennistoernooi volgende week Ahoy. Hij moest dan ook een voor wedstrijd spelen tegen kampioen Jan Hordijk. En hoewel deze de laatste tijd niet bijster op dreef is. had hij toch niet al te veel moeite om de 17-jarige Amsterdammer van zich af te schudden met tweemaal 63. Maar Gorter speelde danook in de immense lege hal onbegrijpelijk voorzichtig. Met zijn ingehouden spel had hij uiteindelijk bij routiné Hordijk geen schijn van kans. al kwam hij in de tweede set dan nog even voor met 23. Voorts had hij veel te veel missers, vooral aan het net en Hordijk zette vooral zijn backhand zwaar onder druk. Gorter zal nog heel wat aan wedstrijdin- Joke v.Beusekom in halve finale LONDEN De Nederlandse kam pioene Joke van Beusekom is in het toernooi om de all-Englandkam- pioenschappen (de officieuse wereld kampioenschappen) doorgedrongen tot de halve finales. Joke van Beuse kom versloeg in de derde ronde de Britse Nora Gardner in drie sets: 10 i met 82 deel van de cfroom van Ton Jar*ge Leidenaar Rein Geisman die finales aantreden tegen Burnley. in vervulling gegaan. i eenjarig contract op zak 1 dat kan natuurlijk worden kan de 27-jarige hobbyist iten al rondjes snellen tij kand Prix wedstrijden. Nu de i daar zijn, is het de bedoe- t Nico Polane als kopman op Afgekoelde Roton de nieuw ian-creatie deel gaat ne- minimaal zes GP's. Dat olane zelfs, zoals in het spon- is neergekrst. i rijd; hij ze alle tien", blikt o vooruit n "Zeker als zijn kansen, a goede klassering in de strijd t wereldkampioenschap daar- Jden stijgen". Daleman. Vooral voor hem is rast van de samenwerken- in de internationale klasse zullen starten. In de nationale klasse staan Joop Stap uit Maurik, Bart Rem merswaal uit Voorschoten en Wim van Beek klaar om Roton te verte genwoordigen. kunst kan worden geplukt. We had den 16 pk aan de kruk-as, we gaan naar 18 en ik wil 19 bereiken". Wat Daleman in dat ene laatste 'En als zinnetje snel verteld, zal hem ruw geschat 200 uren arbeid kosten ("Ik zonniger zoek nog een vent die wat wil leren en die me wil helpen"). Hij weet: "Ik zal er dit Jaar nog harder voor moe ten werken dan anders. Ik ga nu al leen aan cilinders werken om pk's te winnen. Met die sponsors zijn er ook meer mogelijkheden om naar die erg welkom. Jarenlang negentien pk toe te experimenteren, al maakte hij als "bezeten Maar het is nog maar een eerste vele onkosten i te verbeteren. Experimenteer uren in het achterkamer - teneinde als bezield amateur mogelijk de ongelijke strijd houden tegen fabrieksteams twerpers. Opmerkingen als: maar korte avonden" uit prikkelden de instrumenetn- mogelijk nog intensie- Met steeds dat ene zijn aanloop. Ja. kijk. als Nico in de eer ste GP in Clermont Ferrand bijvoor beeld tweede zou worden (dat wordt hij niet. maar stel) dan zit je er he lemaal bij. En dat ziet zo'n sponsor natuurlijk ook graag". Populair "Nico kan Roton populair maken", droomt hij weg in een intermezzo. „„f "R°ton Wa»t a' arisen "rv" die zeggen dat ik niet alles zelf maak, het blijft een Roton. Natuurlijk koop ik onderdelen, maar ik koop geen 19 pk. Als Roton populair zou worden kunnen ook de andere renners pro fiteren. Nu is die sponsor er eigen lijk in de eerste plaats voor Polane, Meur ooit nog eens zou kun sten met de "wereldtop" 'Een loet altijd idealen hebben, i zijn hobby", doet Daleman vrijwillige overuren af. Nu (psmanager Alfons Siemerink gekomen met die sponsors ka Leidse Biljartbond UVS bedwingt Oude Herberg LEIDEN Het biljart viertal van UVS heeft een einde gemaakt aan de zege-reeks van De Oude Herberg 1. Jn eigen huis slaagden de spelers van UVS er in het naa'r het kampio schap "freewheelende" De Oude Her berg een 44 gelijkspel af te dwin gen. Uitslagen eerste klasse: TOG 1 TOP 1 44; Zuid 1Carambole 1 6-2; UVS 1—De Oude Herberg 1 4 stuur van FC Den HaaS bereikte gisteren een principieel akkoord over een 2-jarige verbintenis met Zijlpoort' de voormalige bondscoach van het Waaï 1 4—4; DVS l-Landzicht 2 4 nationale elftal van Joego-Slavië, -4; Carambole 2-Spoortje 1 4-4; d.eK°rt voor de beslisslngswed- TOP 2Gouden Leeuw 1 6-2; Cleyn ste«d tegen Spanje in Frankfurt Duin 1—Scheepje 2 6-2 als zodanig bedankte. Het con- Derde klasse: Vriendsch. 2-Cleyn tract gaat in per 1 juli a.s FC Duin 2 2-6; De waag 3-Gouden Den HaaSs sectievooraitter Her- Leeuw 2 6-2; Landzicht 3-TOG 2 6 "ia? Choufoer: "Boskov komt in VOP 1—De Waag 2 8—0- UVS de tweede helft van mei naar Den Haag. We spelen dan nog wat kleine wedstrijdjes, opdat hij be- vc ire. ter spelerspotentieel kan be- •CDOS oor"delen. Hij zal overigens ook het -De wereldkahipioenschap gaan bij wonen". LEIDEN Nadat het leiderschap maar de positie van LSG 2 in de eerste klasse van de speeld LSG 2 is Leidse schaakbond door een verras- worden. LSG w< zeer terecht gelijkspel te- derdorp. gen Katwijk 1 in gevaar dreigde te komen, heeft dit tiental tenslotte In mei mag LSG 2 nu gaan probe- meedogenloos toegeslagen tegen Lei- ren om via de promotiewedstrijden in derdorp 1 en daarmee de titel veilig de 2e klasse KNSB te komen. Overi- gesteld. De concurrentie heeft welis- ge uitslagen: Katwijk 1—LSG 3 4—6 waar nog één ronde voor de boeg, LSG 4Noordwijk 64. —12. 11—7, 11—5. Alleen de eerste Timman set leverde de tegenwoordig in Dene- seweg li- marken verblijvende Nederlandse het reeds uitge- enige moeilijkheden op. In de kwart- onaantastbaar ge- finales ontmoette zij de als vijfde ge plaatste Zweedse Eve Stuart-Twed- berg, die reeds in 1968 en 1971 de enkelspeltitel op haar naam bracht De Zweedse was nu echter niet te gen onze landgenote opgewassen. Zij verloor met 1210, 119. Het was de eerste overwinning van Joke v. Beu sekom in dit toernooi in twee sets. Naast Hordijk, Sanders werd Rolf Thung de vierde man In een taaie, niet al te beste wedstrijd tegen Niek Fleury zegevierde hij erg gelukkig met 5—7 7—6 6—3, na in de tweede set op de rand van de afgrond te hebben gestaan in de tie-break: 52 achter. In het dubbelspel plaatsten zich ra Fleury - Hordijk ook Thung en Sanders, die Hemmes - Laudin wei nig kans gaven: 6—2 64. De vi«r uitgeschakelde spelers in het enkel spel zullen vandaag nog spelen vo-ir een vijfde plaats in het hoofdtoer- Jein Timman met v. Dop op kop LEEUWARDEN Jan Timman heeft zich gisteren door een overwin ning in de vierde ronde van het schaaktoernooi om het Nederlands kampioenschap tegen Enklaar met drie punten bij leider Van Dop ge voegd. Van Dop kwam remise over een met Hans Ree. De uitslagen van de in Leeuwar den gespeelde partijen voor de vierde ronde zijn Enklaar 1-0, Vogel - Lan- 2, Bal jon - Ligterink Ib-lb Ree - Van Dop Vz-Vz, Sosonko - Har- toch Donner - Scholl afgebro- Afgebroken partij uit de derde ron de: Scholl - Sosonko 0-1. Stand na vier ronden 1. Timman. Van Dop 3 punten. 3. Sosonko. Vogel 2.5, 5. Hartoch. Ree 2, 7. Donner. Scholl 1,5 en een afge broken partij. 9. Ligterink. Langeweg en Enklaar 1.5, 12. Baljon 0.5. Ex-bondscoaeh Joegoslavië vrijwel zeker trainer DEN HAAG De nieuwe trai ner van FC Den Haag heet vrij wel zeker Vujadin Boskov. Het be- Rijnegom 1—Landzicht 1 26 Groene Valck 1Vriendschap 1 62. Tweede klasse Ml in vervulling gaan. "We straks kmmen mlsschien 00k de gaan meten de deren het maximale profijt ken". De tegenwoordig in Nieuw Vennep [jgjj wonende Nico Polane (30) is ook de enige die een aparte overeenkomst ergelijking met de sponsors heeft, verder heeft Want je Daleman, als "de man die de beslis- zoveel tegen hebben op het singen neemt" niet voor namen ge- - het blijft voortdurend een tekend, maar voor de Roton-groep als geheel. Wat betekent dat Dale man kan regelen wie er rijdt of niet, aankomt. In de racespart zonder interventie van de sponsors. 2—Wachtje 1 Vierde klasse: Rijnegom 2Zuid 2 8—0: De Oude Herberg 2—Witte Hen 8—0; Scheepje 3—TOG 3 4— 1—TOP 3 6—2: Carambole Waag 4 6—2. Vijfde klasse: Landzicht4—De Oude Herberg 3 0—8: TOP 4—Witte Hen 2 08: Scheepje 4Zijlpoort 2 8—0; DOS 2—Cleyn Duin 3 4—4: Caram- trek- bole 4Vriendschap 362. Zesde klasse: UVS 3—VOP 2 4—4; Zuid 3—DOS 3 2—6; Groene Valck 2 Landzicht 5 44. Zevende klasse: De Waag 5TOG 5 62; Rijnegom 3De Waag 6 62. Door Wim Schild plaats voor brallende alleen met de mond hard mannen vallen onmiddel- ■aak letterlijk pijnlijk hard k mand tijdens De Spartaan in titelstrijd Daleman moet van het hart: "Ik vind het een aanfluiting voor Leiden dat ik een sponsor uit Oosterbeek moet halen. Dat er in Leiden geen mens is die er geld in de groep wil niets of niémand de ware steken. Wat een verschil met die 'an rijder en machine kan dorpjes, waarin de bevolking een jon- gen op de fiets houdt. En daar zijn Theo"sanders, kampioen *an beseft dait als hy zich echte dorpjes bij die maar 1500 inwo- de weg die moet leiden 'idling van nog meer idealen, "fkt voorzichtige woorden in ivan: "Ik wil bereiken dat straks over zulke goede ma il beschikken dat het re^ niet 5 hebben. En dan: "Ik geloof wel dat op een punt zijn waarop w nen we "groter" worden, me verder kunnen kijken. Misschien kun houder reiken. Maar voorlopig zou ik zelf de heeft in LEIDEN De Spartaan uit Lei den heeft met twee man ingeschre ven voor de nationale kampioen schappen gewichtheffen eerste klasse, die a.s. zondag in Dordrecht worden gehouden. 1973, komt uit in het middengewicht, Nico Faas. 'vorig jaar tweede van e nu Nederland, zal proberen de titel in weer het lichtzwaargewicht naar zich toe ba- te trekken. Dirk van 't Riet. titel de zwaargewichtklasse. rerband met werkzaamhe- Nu nog zijn we teveel af- jfc van zijn stuurkwaliteiten, '/Jr moet zo snel worden dat rendement van zijn stuur- die machine racerij nog niet full-time inwillen. Je den niet ingeschreven. sport is zo jachtig dat ik niet weet of Siem Brandt. ik daar wel tegen zou kunnen. ner/coach van De Spartaan. De besprekingen met Boskov wer den gevoerd in een sfeer van ge heimzinnigheid. Eerder deze week had de Joegodaaf tegenover ons la ten weten, met een aanbod van FC Den Haag totaal onbekend te zijn. Hij ontkende pertinent deze don derdag naar Nederland te reizen. Boskov verscheen omstreeks het list. Tien minuten voo middaguur evenwel toch op Schip- hij. hol. Ook gisteravond in het Zuider- Herman Choufoer, die park werd zeer mysterieus gedaan. De nieuwe trainer van FC Den Haag. toeschouwer bij de vriend schappelijke wedstrijd FC Den HaagAtvidaberg (20. doelpunten van Jol en Lochtenbergh) wenste op eigen verzoek „anoniem" ergens op een der tribunes te verblijven. Een onbegonnen zaak, want na kort maar bondig speurwerk werd Bos kov temidden van de weinige toe schouwers in het kille stadion uiter aard tóch herkend. Hij weigerde evenwel ieder com mentaar te geven, onderhield zich slechts met de hem vergezellende UEFA-makelaar Friedrich Doncn- fcld, de Joegoslavische Feyenoorder Ramljac en een landgenoot-journa- gekomen, zullen met Boskov „rond" beurtelings met manager Eddy Hartmann en secretaris-penning meester Henk Burgwal van de KNVB erby aanwezig, lichtte toe: „De heer Boskov wil zich niet eer der openbaren, dan wanneer hij de Joegoslavische voetbalbond en het bestuur van zijn huidige club Novi Sad heeft ingelicht. Hij moet bo vendien nog een aantal zaken af wikkelen ter verkrijging van een aantal papieren. Vandaar." Overigens meende Den Haags voor zitter als zijn mening te kunnen spreken dat de verbintenis alleen „formeel" nog in orde moet worden gemaakt. „Er moeten nog handteke ningen worden gezet, we moeten tijd vertrok een woning in Den Haag of omstre ken regelen, er moet een werkver- i de middag gunning komen en vanzelfspreked nader verstaan met de Vereniging van Oefenmeestei Ten aanzien van het besproxene tussen FC Den Haag en Boskov zelf „bestaan geen moeilijkheden meer", aldus Choufoer. Overeenstemming „We hebben de mogelijkheden door genomen, die hem door ons zijn ge boden en die hij ambieert. Daarover hebben we volledige overeenstem ming bereikt, en ook over de finan ciële aspecten. Alleen moet hij nu nog stijn superieuren ervan overtui gen, dat 't allemaal echt is. Maar nogmaals, dat is een formele zaak", aldus Choufoer. Zouden er wat dat- betreft toch nog belemmeringen opduiken, dan kan FC Den Haag desgewenst een be roep doen op KNVB's s.p. Henk Burgwal. Hij: „Ik ken Boskov bij zonder goed. Hij is een paar .raai bij mij thuis geweest, ik bij hem. Drie weken geleden heeft FC Den Haag mij gevraagd of ik wilde be middelen bij het tot stand komen van het contact. Toen ik daarop van hem vernam, dat hij wel inte resse had, kon ik tegen hem zeg gen: okee, dan neemt FC Den Haag contact met je op. Als er alsnog moeilijkheden zouden rijzen? Ja, als dat nodig is, ben ik zeker bereid mijn bemiddelende diensten op nieuw te verlenen. Ik heb goede contacten in Joegoslavië", aldus Henk Burgwal.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 21