Sluwe Duyndam zegeviert in 'thuiswedstrijd' Teams van Roomburg op schot REGELRECHTE AFGANG ONTREDDERD BS LEIDEN Sanocel Scylla laat twee kansen en Ans Dekker turnkampioene, maai er is een duidelijke terugval... Profronde van Zuid Holland MAANDAG 18 MAAS] Absoluut dieptepunt in wedstrijd tegen Levi's Flamingo's Door Ad van den Kommer LEIDEN Zaterdagavond was de reeds lang verwachte instor ting van BS/Leiden een feit. Le vi's Flamingo's, dat ook nog speel de zonder Hank Smith hoefde niet eenmaal in de sterkste opstelling in het veld te komen (zo werd Bary Leibowitz zeer lang aan de kant gehouden) om het ontred derde BS Leiden een regelrechte afgaing te bezorgen. Ondanks het grote aantal Haarlemse fouten won de ploeg zoals het wilde met 104-68, voor BS Leiden het klein ste aantal punten dit seizoen in een wedstrijd gescoord. BS Leiden wordt dite seizoen door een onbehoorlijk groot aantal te genslagen geteisterd, maar kon de ploeg de laatste weken het ge brek aan kwaliteit door het uit vallen van Butch Webster en Reg gie Royals die wel speelt, maar op minder dan halve kracht, nog op vangen door ontzettend hard te knokken, zaterdagavond was ook dat er niet meer bij en dat le verde een troosteloze wedstrijd op, met ontzettend veel balverlies, slecht schieten en nog slechtere passes, zodat de uitspraak van een Levi-supporter na de afloop dan ook voor de hand lag: „Ik begrijp niet dat deze ploeg ooit in de fimalepoule is gekomen". Een verklaring voor het totale gebrek aan inspiratie moet gezocht worden bij twee gebeurtenissen. Ten eerste de schorsing van Coach Rob de Wit die vier wed strijden heeft gekregen met in gang van dinsdag a.s. maar gis teravond door het BS Leiden-be- stuur al ver van de spelersbank werd gehouden als reactie op de 'ridicule omstandigheden van ver leden week toen De Wit ook al ge schorst was, maar wel op de spe lersbank zat. alleen aiu aan de andere kamt van Ben van Cleef. Zaterdagavond hooiden de Leid- se spelers precies een kwartier van te voren dat De Wit niet op de bank zou zitten, en dat zal niet (bepaald bevorderlijk zijn geweest voor de concentratie van het team. Een tweede gebeurte nis is het geharrewar rond de beide Amerikanen: Butch Web ster is natuurlijk niet an staat om ook maar een bal te spelen, maar daarbij heeft hij geen enkele be langstelling voor het team meer. Hij laat zijn gezicht dan ook niet op de trainingen zien. Reg gie Royals kan volgens hem wèl spelen, maar hij traint niet van wege zijn blessure. Ook tijdens de wedstrijd toonde hij geen en kele inzet en degradeerde daar door tot een wat zielige randfi guur die terecht door Van Cleef in de tweede helft naar de kant werd gehaald. Al in de eerste minuten was t duidelijk dat er weinig inter essants zou worden geboden. BS Leiden speelde afgrijselijk slecht en Levi's kon daardoor ook veel fouten maken zonder dat het daardoor in moeilijkheden kwam. En triest genoeg moet alweer ge zegd worden dat de leiding ook niet bepaald uitblonk door goede beslissingen, zodat datgene wat aan het verwachtingsvolle publiek werd vertoond een zeer slap af treksel was van dat wat eredivisie basketbal zou moeten zijn. Bij Leiden was alleen Bob Heuts een voldoende waard, de rest was huilen met de pet op. Zelfs de altijd zo enthousiaste Cheer Girls gingen in de rust, die inging met de stand 51-30, wat verlept naar de 'kleedkamers om de tactiek voor de tweede helft te bepalen. Even leek het dn de tweede speel periode wat beter te gaan, maar dat bleken de laatste stuiptrekkin gen van een stervende te zijn. Naast Heuts kon alleen Petrici zich nog een beetje waarmaken, Wallaart en De Jong konden geen bal goed behandelen, Stol speelde helemaal geen rol in het veld, Pe ter Kop schoot slecht, wat ook ge zegd moet worden van Hans van Rooden. Levi's bleef uitlopen, ondanks dat er naar hartelust werd gewisséld en ondanks dat Barry Leibowitz weigerde zelf te scoren, al stond hij geheel alleen voor de basket. Deze speler met zijn grandioze passes gaf dan medespelers alle kans te scoren, maar deze ver wachtten dat dan niet zodat daar door vele kansen nog om zeep wer den geholpen. Dat liep zelfs uit op een klein drama, want Jaap Sluik die zichzelf hardwerkend probeerde te bewijzen, kreeg zodoende vier opgelegde kan sen om van dichtbij te scoren, maar hij faalde evenzovele ma len, zodat hij als een zielig hoop je mens de 'kleedkamer moest op zoeken. Na de wedstrijd een redelijke mineurstemming in de kantine. Of BS Leiden zich dit seizoen nog uit de put weet te werken is de grote vraag, maar gelukkig zaten de spelers niet al te veel bij de pakken neer en toonden toch hum goede mentaliteit door 'n sfeertje van: „Dit seizoen moet als verlo ren worden beschouwd, maar we zullen toch nog proberen er voor 't publiek van te maken wat er van te maken valt, en volgend Jaar beginnen we gewoon op nieuw". Scores: Rob Heuts 36 (16- 20)Reggie Royals 14 (5-9)Wim Petrici 6 (4-2) Peter de Jong 4 (4-0); Peter Kop 4 (0-4); Hans van Rooden 3 (1-2); Rob Wal laart 1 (0-1). Topscorers Levi's: Kees Aker boom 29; Walter Ombre 21; Har ry Kip 20; Hugo Harrewijn 14. DEN HAAG De beslissing in de eerste profronde van Zuid-Holland moest zaterdag vallen in het Westland. Leo Duyndam, sterk triomfator van een boeiende ronde, woont in het Westland. Niet echter door bijzondere kennis van het gevechtsterrein, maar dank zij zijn kennis van het wielervak werd Duyndam gehuldigd. De 26-jarige renner uit Honselersdijk ver sloeg in de eindsprint de ploeggenoten Jos van Beers en Tino Tabak en Gerard Vianen. Duyndam was misschien niet de snelste van de vier koplopers, die waren overgebleven na een afvalslag in soms hinderlijke regen en voort durend striemende wind. Hij was wèl de slimste. In de laatste bocht voor de finish dook hij binnendoor langs Vianen en Van Beers, sloeg een gat van tien meter en was daarna niet meer te pakken. De rijder uit de ploeg van Frisol trok in de Zuidhollandse omloop zijn voor deel uit zijn conditionele macht, over gehouden aan een winter vol zes daagsen, versierd met overwinningen in Bremen, Londen, München, Zu rich en Rotterdam. Hij reed in de voorste waaier op de momenten dat de groep in stukken viel en versplin terde tot steeds kleinere eenheden. Alleen tussen Schipluiden en Maas land. met nog een goede veertig ki lometer te rijden, leek hij te worden verrast door een demarrage van de met krachten smijtende Tino Tabak. Gerard Vianen haakte onmiddellijk aan, Jos van Beers was er op tijd bij. Leo Duyndam zag het gevaar laat. Net niet te laat. In een furieuze Jacht met Knetemann en Balk cor rigeerde hij zijn foutje. Met de macht van 'n winterbaanrenner die 'n ronde kan pakken, stormde hij achter de vluchters aan. Een kilometer lang bleef de nieuwe prof Knetemann als eerste van de achtervolgers op een paar meter van Duyndam hangen. „Toen ging de lamp uit", vertelde de Amsterdammer later. Duyndam ge stimuleerd door zijn machtsvertoon putte er de kracht uit voor een suc cesvolle laatste sprong. Bij de drie ontsnapten sloot de latere winnaar zich aan. De voorlaatste slag had Duyndam gewonnen, in de laatste triomfeerde hij een uur later. Na zijn zege dankzij vakkennis in de „thuiswedstrijd", kon Dunydam lachen, het tandengeknars was voor de Raleigh-renners Tabak en Van Beers de verliezers in de strijd van twee tegen een. Tabak: „Op het laat ste stuk heb ik alles moeten geven. Als ik niet was gaan rijden, waren wij nog ingehaald. Dat heb ik vooral voor Van Beers gedaan, die de sprint zou kunnen winnen. Toen ik Leo zag komen vlak voor die laatste bocht, heb ik geschreeuwd naar Van Beers, die aan het wiel van Vianen zat". Van Beers: „Ik heb niets van Tabak gehoord. Ik was helemaal verrast door die laatste sprong van Duyn dam. Ineens was er een gat van tien meter en die heb ik niet meer kun nen goed maken. Met Tino aan het wiel van Duyndam had dit nooit mo gen gebeuren". Ploegleider Peter Post: „Met twee te gen een in de kopgroep mag Je na tuurlijk nooit verliezen. Zij hebben het niet goed gedaan". Leo Duyndam, napratend over een overwinning, die normaal gesproken nooit de zijne had kunnen zijn: „Het is natuurlijk niet alleen de domheid van die twee, ik heb er ook wat aan gedaan. Voor die laatste bocht dacht ik dat Tabak en Van Beers iets zou den doen om mij in de boot te nemen. Mijn taak was dus him een slag voor te zijn en dat is gelukt. Ik heb de anderen verrast". De Ronde van Zuid Holland kreeg er in ieder geval een mooi slot door. Een einde dat paste in dat beeld van een strijd die bepaald werd door renners met naam en faam, want de nieuwe generatie van Jonge profs kwam pas over de streep nadat de vette prijzen waren verdeeld. Lucien Zelck, ge schoold in België en Gerrie Knet- mann, beloftevolle aanvulling voor de ploeg van Zoetemelk, hielden de strijd het langst vol. Bas Hordijk, Wil de Vlam, Henk Prinsen en Albert Hul sebosch moesten zich al eerder ge wonnen geven. Fedor den Hertog bleek meer aan gepast dan bij zijn debuut in de Om loop van het Volk. In Zuid Holland, waar de concurrentie kwalitatief een klasse minder was dan veertien dagen ruim drie minuten van het leidende viertal, van wie Tabak het tempo hoog hield ten behoeve v. Van Beers. In de laatste 400 meter lieten de Ra- leigh-coureurs zich verrassen door Leo Duyndam. UITSLAG: 1. Leo Duyndam (Poeldijk), 169 ki lometer in 4 uur 1 minuut en 30 se conden, 2. Jos van Beers (Vosselaar- België)3. Tino Tabak (Egmond aan Zee), 4. Gerard Vianen (Kockengen), op 1 minuut en 29 seconden: 5. Harm (Valkenburg), 8. Gerrie Knetemann (Amsterdam), op 3.21: 9. Klaas Balk Badhoevedorp), 10. Bas Hordijk (Rotterdam) Duyndam is ontsnapt en juicht over zijn triomf. Achter hem kan Jos van Beers zijn teleurstelling maar moeilijk verwerken. LEIDEN Het eerste team van Sa nocel Scylla moest in de tafeltennis- competitie dit weekeinde een neder laag incasseren van het Schiedamse Bruynzeel Keukens. Bij des tand 34 in het voordeel van de Leidse tafel tennissers leken er voor hen nog perspectieven door overwinningen van Stencel en Bakker op Van der Broek en Van Zoelen en door winst in het dubbelspel, maar in de negen de partij kon Van Zoelen het tegen Van der Broek niet redden en Gerard Bakker verspeelde de laatste kans op een winstpunt door van Liwgen te verliezen: 64. Sanocel Scylla 2 heeft er tegen PSV een spannend duel van gemaakt. Na een 23 en 34 stand werd uit eindelijk de volle winst binnen ge haald: 64. Van Schie, Theo Bakker en Van Gennip lieten tegen het trio Vaessen, Suiskens en Vroenhoven elk twee winstpartijen noteren. Het eer ste team van de Treffers moest uit spelen tegen Scylla 3. Hoewel de Ve- ners een 24 voorsprong opbouwden konden ze toch niet tot winst komen. Jac van Ruiten en Hans van der Zwet wormen beiden tweemaal, ter wijl Kees Vesseur op nul bleef staan. Hein Chrispijn en Hans de Roode wonnen voor Scylla twee keer. Karei van Schie liet het bij één winstpartij. Het dubbelspel bracht de volle winst bij Sanocel Scylla 3. Het Noordwijkse TOV boekte een 37 zege bij Bruynzeel Keukens 3, veroorzaakt door overwinningen van Van der Ploeg (3 x), van Alkemade LEIDEN De hockeyteams van Roomburg deden het dit weekeinde uitstekend. De dames wonnen met 3- 0 van Cartouche, de heren behielden ook bij het lastige Phoenix hun on geslagen status: 1-2. De heren van de LMHC boekten een prima zege op Eechtrop terwijl de teams van Noordwijk weinig schotvaardig ble ken. Dit in tegenstelling tot de teams van Forescate die stevig uithaalden. Roomburg - Cartouche 3-0 Aan vankelijk ging de strijd gelijk op maar geleidelijk nam Roomburg het initiatief. Jos Lijftocht opende de score, zij rondde een fraaie so lo doeltreffend af. Na rust reageer de Els Reijnders tweemaal attent op goede voorzitten wat de eindstand op 3-0 bracht. Dames Noordwijk - Hurley 0-0 De dames van Noordwijk snoepten het sterke Hurley een puntje af waarmee zij een kleine kans behouden op prolon gatie van het derde klasse-schap. De geringe schotvaardigheid van de Noordwijkse dames was mede oor zaak van het feit dat de thuisclub de zege niet voor zich kon opeisen. Forescate - Alphen 6-1 De thuis club maakte in dit duel de kam pioenspretenties volledig waar. Met goed open aanvalsspel werd Alphen onder druk gezet. Janneke Groen vertolkte met vijf treffers een hoofd rol. Heren LMHC - Eechtrop 2-1 LMHC be schikte duidelijk over de beste tech niek. Dit resulteerde in een groot veldoverwicht en doelpunten van Wagener, uit een strafbal, en Van der Berg. In een rommelige tweede helft verkleinde Eechtrop de achter stand. Noordwijk - Fletiomare 1-0 Te gen een in degradatienood verkerend Fletiomare behaalde Noordwijk 'n be nauwde, maar verdiende zege. De thuisclub dankte de winst aan één van de Jeugdige aanwinsten, links buiten Wisbrun. Beide teams misten een strafbal. Phoenix - Roomburg 1-2 Room burg, lijstaanvoerder in de derde klas, nam, na het openingsoffensief van Phoenix goed te hebben door staan, een voorsprong dankzij Mon- tanus. Kort na de hervatting scoorde de thuisclub uit een dieptepass die de Leidse defensie verraste. Een slotof- fensief leverde een schitterende tref fer van Reijns op. AMHC - Forescate 1-4 Forescate nam via Petri uit een strafcorner een snelle voorsprong. Kort daarop vond ook Kimman de weg naar het doql. De thuisclub kwam nog wel met een knap doelpunt terug maar door goals van Dekker en Italiener liep Fo rescate onbedreigd naar 1-4. Maarssen - Alecto 1-6 Möckel en Hartgers bezorgden Alecto, dat een vooraanstaande rol in de vierde klas se speelt voor rust een 3-0 voor sprong. Toen was het de beurt aan Maarssen maar Schüller en Enger bepaalden de eindstand op 1-6. STEF LINTHORST (2 x) van der Holst (1 x) in heit dubbelspel. Oegstgeest recht op. het kampioenschap 2 winst op Rapidity. Polak bleet slagen terwijl Mickey en Feu Thung slechts één tegenstanda den te feliciteren. Docos 1 fe uit tegen Avanti 1 niet redden, door de Boys uit Hazerswoude fluweel zitten. Van Veen woa Docos tweemaal, Van der Brakkée ieder eenmaal, scoorde voor Avanti eenmaal, Van Wetten en T. Louwen tweemaal wonnen. De merkm ste partij was Van Wet» Veen: 31—29, 30—28. De Treffers 2 kwam in Roelofsi veen weer een gelijkspel met Lloyd 3 overeen. Koos Jos van der Veer scoorden iedi punten en Piet Warmerdam éj nocel Scylla 4 versloeg het a Noad 2 met dubbele cijfers. B ste team van NSSS haalde b ty One Up 2 een 46 zege w ker bleef ongeslagen. Van 1 won twee partijen en Nulkes eenmaal tot winst. Het vijfde van Scylla moest met 2—8 de a Salamanders 3 laten. Alleen Weeber kwam tweemaal tot w Bij de dames wist het Wam Steeds vooruit in de wedstrijd Tempo Team 1 slechts winnen. Nora Bakker redde 1 tegen Connie van Moorst. Het damesteam van Avanti moest 46 de meerdere erkennen ii I. DICK DE K ADVERTENTIE Koop'noccm dm toch ookb 'n VW-dea,ter! <S zekerheden: i l%ara.Titte - ANW&taa ROTTERDAM De strijd om de nationale turntitel bij de dames, die gisteren in de Rotterdamse Energiehal werd gehou den, is zoals na de halve finales viel te verwachten, een succes geworden voor Klimop. De vereniging uit Heiloo behaalde door Ans Dekker niet alleen de eerste plaats, maar kreeg via Joke Kos en Astrid Ranzijn ook nog de zilveren en bronzen medaille in handen. Rotterdam in actie kwamen. C het peil van het zondag gei* 1 de verwachtingen dan grote probleem is echter de plaat singsmogelijkheid op scholen in Arn hem. De komende weken hoopt men bij het KNGV deze problemen op te al te hoog stellen. Er lossen. In dat internaat zal dan de door de hoogst geklasseerden - ploeg moeten worden opgeleid die wijls onzeker gewerkt en dat i' in Montreal bij de spelen van 1976 de jurywaardering dan tenminste hetzelfde niveau moet ha- tot uitdrukking. Ans Dekker. e- Het i Ans Dekker, vorig jaar in Eindho ven nog tweede, volgde Ans Smulders opnieuw toe te passen, op, die vier jaar lang het Neder landse damesturnen heeft beheerst. Met Ans Smulders, die nadat zij voor de vierde maal kampioene was ge worden stopte, viel ook de "prima scheidene malen per week donna" weg. Ans Dekker was in Rot- centrale training nai terdam inderdaad de beste turnster halen. Het vele heen maar zij heeft toch niet de allure drukt de prestaties op school van haar voorgangster. Het Nederlandse dames turnen, door het reizen ontstaat, blessures bonden dat bij de Olympische Spelen van in de hand. In de sectie topsport, n van het KNGV is daarom ook uit- len als de formatie van München. naast het algemene kampioen München werd voorbereid, Als eerste test zullen de wereld- ook nog de toestel-titels paard Het Ko- kampioenschappen van Varna, vrije oefening behaalde, k leen bij het paardspringen op de balk (9,05) boven 1" overigens nog de vraag of de Een internationale waarderW door zullen gaan. De Bulgaarse re- Papendal te gering weigert namelijk inreisvisa reizen te verlenen aan de Zuidafrikaanse in bo- ploeg en de internationale gymnas- vendien werkt de vermoeidheid, die tiek federatie heeft de aangesloten punt bereikte, lijkt terug te vallen. hoogte- voerig gesproken schriftelijk gevraagd wat men nu moet doen: vasthouden de reglementen die voorschrijven dat de invoering elk bij de FIG aangesloten land mag Ans Dekker Voor die terugval zijn factoren aan te vi plaats is de ploeg een gevallen maa het niet mogelijk om dezelfde 1 internaatstraining. Het is de deelnemen of de titelstrijd ergens s aantal bedoeling dat de geselecteerden op ders organiseren. Voor 31 maart r waarop de In de eerste Papendal waar de trainingen München uit- den gehouden, zullen worden gehuis- bovendien blijkt vest en in Arnhem hun schooloplei ding zullen volgen. Financieel is het ten de bonden hun besluit kenbaar maken. Bij de voorbereiding op de strijd om de wereldtitel zal het KNGV moeten De uitslag luidt: 1. Ans 'Klimop) 89,40, 2. Joke Kos fl op) 87,85, 3. Astrid Ranzijn 85,25, 4. Els Dijkstra (DOS) Franka v. d. Vorst (Avanti) Betty Dam (FIT) 82,8 Morsch (Klimop) 81,60, 8. Am* d. Voort (Pancratius) 81,50, J Nobbe (Pancratius) 80,25, 10-' ke Roosenburg 'Quick) 79 R de spe- idee voor het KNGV haalbaar. Het putten uit de turnsters, die zondag in

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 14