Amateurs groep in ongeslagen ong Oranje e mist in Nu nog grotere winsten metde6NMB- Spaarwinst- biljetten. TRIEST SLOT VAN Koersen USHOCKEYSEIZOEN Nootdorp Orlane t andaag Echte knokkers nieuw duel Merite van 7XA tot 9% tPAG 14 MAART 1974 SPORT PAGINA 19 een miljoen gulden aan prijzen Elke week te winnen voor f 1,- OOGMAKE-UP COFFRET ORLANE, het beroemde Franse cosmetische huis, stelde voor de Puzzel Aktie Natuur, elke zaterdag in deze krant, fraaie oogmake-up coffrets ter beschikking. Voor elk type vrouw, bij elke garderobe. Een fijne prijs voor een gelukkige winna res! U hebt keuze uit 6 mogelijkheden: U stort Looptijd Rente U ontvangt f 865,33 2 jaar 7Vz ƒ1.000,- ƒ4.326.66 2 jaar 7Vz 5.000,- 699,96 41/2 jaar 8 '/4 ƒ1.000,- 3.499,81 4</2 jaar 8'/4 5.000,- 596,27 6 jaar 9 ƒ1.000,- ƒ2.981,34 6 jaar 9 5.000,- Vraag eens Inlichtingen over deze spaar- mogelijkheden. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK PENTER Het plezier dat men aan Oranje's toekomst lie was slechts van korte duur. Na vijfentwintig minuten, toen tegen Jong Hongarije opnieuw een voorsprong (21) yeroverd, hield scheidsrechter Robert Matthewson het in lookachtige Go Ahead-stadion voor gezien. Hij spurtte Je laatste maal naar de middencirkel om na enkele hoofd- Jngen de eerste ontmoeting in de kwartfinale van het ees kampioenschap vanwege de steeds dikker wordende brupt te beëindigen. terder spelen onmogelijk", rde de Brit, terwijl hij moeite de tribune aan de overzijde ren. Dezelfde woorden sprak twintig minuten later, toen Lteuw de weersgesteldheid Becteren. "Morgen doen we \iuidde zijn daarna snel ge- plissing. por het optreden van Jong bor de duurste rang op veer- per minuut kwam te staan. Ig had nog aanzienlijk ho- BD zijn, omdat na een kwar tets meer was te ontwaren, pdstrainer Cor van der Hart, Lout het dichtst bij zijn pu blic mistroostig: "Ik zag al- L wat voor mijn neus ge ldag dus de nieuwe con- die volgens de reglemen- idig moet worden overge- Gelukkige bijkomstigheid der Hart is, dat zijn bui werknemer Ruud Geels van de partij kan zijn. De ooit drie Jaar lang in Deven- bejubeld: "Toevallig heb- MJ club Brugge donderdag dag. En ik wil graag deze |d spelen". Deels scoorde ook de "win- treffer Een moment dat Èig van de vierduizend toe hebben kunnen aan- Voordien had Oranje al sprong genomen vla voor- mon van Vliet, die ver op- i kopbal van Peter Arntz Zeven minuten voor het ndsignaal trok Laszlo Csor- en kopstoot alles weer in l Een simpele treffer, om- ly Spijkerman, die in het seerde Leen Barth verving, totaal niets zag. Robert Matthewson begreep dat later en maakte er snel een eind aan. Zich niet storend aan de vijftig mokkende Deventernaren, die nog langdurig bleven wachten of er misschien nog een paar gulden van hun kaartje werd terugbetaald. Van daag mochten die protestanten ove rigens voor niets terugkomen, doel de aan zijn kniebanden geblcs- Ruud Geels onderneemt ditmaal nog een vergeefse poging om Jong Oranje aan een treffer te helpen. Even later zou hij toel scoren. nr\l 11 f ii..1 j iiii. a ,4..,^nnnn DEN HAAG De uitslag van to to 35 is: le, 2e, 3e prijs en de premie elk f 105.895.94. le prijs: 7 winnaars, die elk bru to f 15.127.90 ontvangen. 2e prijs: 115 winnaar, die elk per kolom f 920.80 ontvangen. 3e prijs: 1.510 winnaars, die elk per kolom f 70.10 ontvangen. De pre mie wordt na het verstrijken van de 'reclametermijn woensdag 3 april a.s. bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinaars. Schaatsen West-Duitsland krijgt na Inzeil een tweede 400 meter kunstijsbaan. De baan komt in het Olympische ruiterstadion van Mün- chen/Riem. Al tijdens de Spelen bleek dat d? organisatoren veel te grote in vesteringen hadden gedaan om de accommodatie als ruiterstadion enigs zins rendabel te maken. Nu is het be sluit gevallen er een speedway en 400 meter kunstijsbaan in aan te leggen. Een andere manier van sparen, met een leuke spaarwinst na 2, 41/2 of 6 jaar. De NMB Spaarwinstbiljetten zijn aan toonder en verkrijgbaar aan de kas van elk NMB kantoor. DEN HAAG Het werd een uiter mate triest slot van het vaderlandse ijshockevgebeuren, gisteravond in Den Haag. Met een spoorloze Super cup, slechts één periode goed ijs hockey en twee van de baan gestuur de Raak-spelers. Een deel van de 1500 toeschouwers reageerden hun onvrede met de ondubbelzinnige 4 0 nederlaag van Raak af met het werpen van tientallen bierblikjes in de richting van de Tilburgse spelers en scheidsrechter Piet Burger, en dat maakte het allemaal extra triest. Ten onrechte, want Burger floot wederom voortreffelijk; hij ging slechts één keer in de fout. Toen hij een forse cross-checking van Til- burger Huub van Dun niet bestrafte en de reactie van Dick Decloe wel. De stampij, die de Raak-topscorer hierover maakte, was echter rijke- AC Milan: riant uitzicht op halve finale Europa Cup II MILAAN AC Milan heeft gister avond in het San Siro stadion in Milaan de eerste wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup 2 (bekerwinnaars) te gen het Griekse Paok Saloniki met 30 gewonnen. Bij de rust was de stand 20. AC Milan heeft weinig moeite ge had zich een riant uitzicht op de hal ve finales van het Europa Cuptoer nooi voor bekerwinnaars te bieden. Bigon gaf zijn ploeg in de 19e min. een voorsprong, die zes minuten voor rust door Benetti werd vergroot. Na de pauze bracht Chiarugi de eind stand op 30. Er waren 45.000 toe schouwers. Van Beusekom vijfde geplaatst DEN HAAG De Nederlandse badmintonkampioene Joke van Beu sekom is gedeelde vijfde geplaatst, voor de all Englandkampioenschap- pen. Deze officieuze wereldkam pioenschappen vinden van 20 t.e.m. 23 maart a.s. in Londen plaats. De Britse meisjes Gilian Gilks en Mar garet Beck zijn eerste en tweede ge plaatst, gevolgd door Eva Stuart en Lena Koeppen. Joke van Beusekom deelt de vijfde plaats met de West- duitse kampioene Irmgard Gerlatzka. Bij de heren staan de Indonesi sche titelhouder Rudy Hartono en de Deense kampioen Svend Pri een en twee. De enige Nederlandse deelnemer, die direct tot het hoofd toernooi is toegelaten, namelijk Rob Ridder, heeft in de eerste ronde ge loot tegen de Deen Torben Nielsen. Voetbal Het Oostduitse voetbal elftal heeft gisteravond in het Jahn- stadion van Oost-Berüjn een zege van l0 behaald op België. Het doel punt kwam op naam van Streich. lijk overdreven en de game-mis- conduct-penalty (uitsluiting) daar om volkomen terecht. Dat gebeurde bij een 10 achterstand na een dub- belblanke, razendsnelle eerste periode, waarin de strafminuten (ieder 16) keurig werden verdeeld en Decloe drie fraaie kansen miste. Produktieve Larry Hutchinson, die alle treffers voor zijn rekening nam, sloeg in het tweede bedrijf meedogenloos toe. Met 40 was de zaak natuurlijk wel be keken en er volgde slechts een uiterst tamme laatste periode, waarin Bir- ney Gould alsnog verandering bracht. In de laatste minuten van zijn Ne derlandse ijshockeycarriëre hij komt volgend seizoen zeker niet te rug ging de lastige Raak-veteraan (35) nog eenmaal fors over de schreef. Na een straf voor tripping, ging hij Burger te lijf. Met een ga- me-misconduct mocht hij helemaal niet mopperen, want een match-pe nalty zou hem zeker op een schor sing van een jaar zijn komen te staan. Wie dacht, dat na afloop de super- Beneluxcup aan Tilburg zou worden uitgereikt, kwam bedrogen uit. De grootste beker voor het kleinste toer nooi was niet aangekomen, evenmin als de heren Henré en Swegerijnen van Luik. „Die beker kan ons ge stolen worden, maar die beloofde 10.000 gulden kunnen we best ge bruiken, riep Tilburgs bestuurslid Verwijs. „We zaten dit seizoen keurig op onze begroting, totdat de Cup Inter national niet doorging en nu zitten we toch weer in de rode cijfers. Vorig jaar ging het zo aardig, maar nu is het toch weer een waardeloos en mis lukt ijshockeyseizoen geworden". Jim Mc.Crea. de succesvolle coach, die Raak naar het kampioenschap voerde, schudde ook slechts triest het hoofd en ook hij keert vandaag met vijf Raak-spelers ongetwijfeld toch met een onvoldaan gevoel terug naar Canada. Aadrorp-prijs 2000 m: 1. Louis Ha- die (C. Imming) 2.57.7 1.28 9, 2. Mas- selt T, 3. Lady Royal, winn. 5.10, pl. 2,00, 2.10, 1,80, kopp. 10.80, trio. 234.10. Aalden-prijs 2000 m. le afd.: Lan- dina (A. v. d. Blonk) 3.02.9 1.315, 2. Leitha, 3. Lion Victory. Winn. 13,10 pl. 1,40, 1,70, 1,10 kopp. 30,10 trio 77,80. en Aalstprijs 2000 m: 1. La- rens Roem (J. van Dooyeweerd) 2.56. 5 1.28.3. 2. Kimon Heather, 3. Ko meet Olivier, winn. 2,10 pl. 1.60. 1,50, 2,60. kopp. 5,40. Aalten-prijs 2400 m: 1. Isis du Coq d'Or 'P. de Haan) 3.34.4 1.29.3, 2. Kind Buitenzorg. 3. Kathe Vic toria, winn. 4.50. pl. 2,20, 2,20, 2.70 kopp. 12,90. trio 384,70. Achterveldprijs 2000 m. 1. Icarus (W. Duivenvoorden) 2.51.6 1.25.6 2. Iwan Mac H., 3. Impereur, winn. 2.30, pl. 1,40, 1,60. 1,30 kopp. 8.70. Abcoude-prijs 2000 m: 1. Indra Shadow (mej. M. Verhoeve) 2.49.3 1.24.7, 2. Isidore, 3. H. Bond. winn 3,30 pl 2.50 1.70 2.00 koop 7,90 trio 64.00. Aerdenhout-prijs 2400 m: 1. Kit ty H 3.29.9 (P. Zandt) 3.29.9 1.27.5, 2. Hans Hollandia, 3. Lelie Bloem - lust. Winn 3,50 pl 2.30 7.40 kopp 25 40. Abbekerk- prijs 1680 m: 1. Klaus Olivier (W. Duivenvoorden) 2.219 1.24.5, 2 Joris Hagheweyde, 3. Iwan, winn 1.50 pl 1.20 1.80 2.10 kopp 4.50 trio 149.20. Aalden-prijs ''tweede afdeling) 2000 m: 1. Lord Hollandia (H. van Ooyen) 2.55.3 1.27.7, 2. Le Moulin, 3. Karei de Groote. Winn 2.40. pl. 1.30 90 1.30 kopp 6.00. Totalisatoromzet 165.631,00. Voetbal Twee spelers van het nationale elftal van Zaire, dat zich geplaatst heeft voor de eindronden van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal, zijn gisteren in Serajevo geopereerd. De aanvallers It urn ba Kalala en Deningama Di- ninga werden door de chirug Alexan der Doder aan de meniscus geholpen. RIJSWIJK Het kwam uit wat Arie de Vroet vorige week al had aangekondigd: de amateur-inter land tussen Nederland en Frank rijk werd inderdaad die nuttige oefenwedstrijd die de bondsoefen- meester verwachtte. Nuttig, want niet meer belangrijk omdat de Oranje-amateurs zich reeds in een eerder stadium voor de finale ronde van de Europa Cup voor landenteams hadden geplaatst. Niettemin wensten zij ook de vier de en laatste wedstrijd in hun groep wel met een overwinning af te sluiten. Dat gebeurde ook: op het RVC-terrein in Rijswijk, met meer notabelen en officials dan "normale" toeschouwers, ze gevierde het Nederlandse team met 20 over Frankrijk. Door Wim Schild Een dik verdiende zege overigens, in deze door Arie de Vroet als „een oefenwedstrijd" aangeduide twee kamp. Hij: „Ik heb dan ook bewust niet het sterkste team opgesteld, ik wilde ook eens de spelers uittestendie meestal op de bank zitten. Al zou het trouwens alleen maar zijn om ze er óók bij te betrekken, ook de sfeer te laten ruiken. Ze horen er immers ook bij. Bovendien meldde Schemmekes «SDW zich ziek. Nee, het elftal kan beslist sterker. Dat is een leuke gedachte". Nochtans toonde de oefenmeester Th. J. M. V. van Vroonhoven, die in de periode 1959-1968 in totaal 87 keer in het Nederlands hockeyteam uitkwam, promoveerde gisteren in Rotterdam tot doctor in de geneeskunde. Hij ont ving de hul uit handen van zijn promotor prof. dr. H. Muller. zich beslist niet ontevreden. Het Nederlands elftal Het Immers ook gisteravond blijken niet ten onrechte boven Frankrijk (en Schotland, de derde in deze groep) te zijn geëindigd. Het vormt een vrij hech te eenheid, zit „achter" stug in elkaar (aanvallende middenvelder Gerrie Splinter, van De Spartaan, en linksbuiten Theo Hansen van Veri- Strafschop Vóór alles echter blaakt het van strijdlust, weet het zelden van op houden. „Echte knokkers", stelde De Vroet nog weer eens goedkeurend vast. Nederland was, mede op basis daarvan, in de eerste helft zelfs overwegend sterker. Hetgeen ook weer mogelijk was doordat de Fransen in die fase een zeer behou dend concept prefereerden. Toch was het op enigszins gelukkige wij ze dat De Vroets leeuwtjes zich naar een voorsprong klauwden. Las tige spits Van der Broek (RKC) werd net binnen het strafschopge bied, naar men dacht op correcte manier, van de bal ontzet door de verrukkelijk spelende Franse Aus- putzer Lavocat. De Zwitserse scheidsrechter Jean Dubach consta teerde evenwel een overtreding en legde de bal op de stip. Van daaraf schoot Hansen in de 23e minuut 1—0 in. Waarna een kwartier later Van der Broek eerst nog eens de kruising trof. alvorens Oranje met volledige zekerheid mocht gaan rusten. Want zo omstreeks het moment dat de thee alvast werd ingeschonken, was het RVC's eigen Koos van Dulle- De eindstand in groep I is: Nederland 4 4 0 0 8 9—1 Frankrijk 4 112 3 4—5 Schotland 4 0 13 1 2—9 men die weer eens een voorzet afle verde. De bal werd in eerste instan tie verwijderd, maar plofte voor de schietgrage voet van Splinter: 20. Terugval Terugval in de tweede helft, in ie der geval van de Nederlanders. Frankrijk, met niets meer te verlie zen, gooide wat meer mankracht in de aanval. Het bleef echter te prie gelig spelen om het de kordaat in grijpende vaderlandse defensie erg moeilijk te kunnen maken. Nun- speet-doelman Michelsen behoefde daardoor nauwelijks in actie te ko men. De Vroet: „Die tweede helft was aanmerkelijk minder, er was bij ons veel minder beweging toen. Maar ik weet dat het beter kan." De opstelling van het Nederlandse team was: Michelsen (Nunspeet); achter: Van Dullemen (RVC), Van der Leek (Xerxes), Boiten Mun tendam) en Van Buuren (Hermes DVS); midden: Koppendraaijer <DWV), Meertens (Emmen) en Splinter (De Spartaan): voor: Jan sen (Heer), Van der Broek (RKC) en Hansen (Veritas).

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 19