[nobel: 'AZ'67 5 'n ploeg van e toekomst...' Gok van Feyenoord mislukt falikant Bk EVENWICHT HERVONDEN BIJ PSV Weïzekgiên luider schiet Ajax pas in verlenging naar winst FC Utrecht verdiend bij de laatste vier Parijs-Nice: festival voor de sprinters Basketbalbeker Ajax-PSV en Utrecht-NAC Peter Osgood heeft nieuwe werkgever Kwalificatie Coerver na 2-0 nederlaag bij PSV: „Mij moet je niets vragen; vraag het de dokter I LEIOSE SPAARBANK IERPAG 14 MAART 1974 [ERDAM De derde keer dat AZ 67 in de bekercompetitie moest overwerken [r was dat tegen Haarlem en Telstar het geval) bleek de energie volledig ver- Ajax kreeg in die extra speeltijd van de kwartfinalewedstrijd dan ook nog alle ge leid om de Alkmaarders alsnog onder een ijskoude douche te zetten, maar volstond de uitgebluste formatie van trainer Joop Brand met de winnende treffer van Jan ir: 2-1. Zelfs kreeg invaller Wolfgang Frank nog een ideale kans de grootmeester ineren, maar vijf minuten voor het einde van de verlenging kopte hij de bal juist Ajax bleef daardoor een confrontatie van elf meter met doelman Ger Vooys, tij en eerdere cup-aflevering de bedwinger van Telstar, bespaard. i de avond had de Ka-t in ieder geval, ook al zorgde voor een geweldige moei- [actor. "De bal ging daar- feite sneller. Pas op het laat- nent zag Je die op je afvlie- le: verbroederingsfeest in de pWildbret (boeking) en een •werpende supporter, voor inderdaad nevelig voor de net zijn geworden, leverde geen penalty's op. spanning voor de verdediging. Hoo- gesteger verscheen na een solo van Suurendonk nog vrij voor Stuy, maar miste de koelbloedigheid om zijn ploeg te promoveren tot stuntteam van de bekercompetitie. Een krach- tenslopende verlenging was er het gevolg van, waarin Jan Mulder ten slotte na een pass van Haan via de hand van Vooys raak knalde, nadat Rep het had gepresteerd voor een volkomen verlaten doel te missen. Ajax bekert hierdoor verder tegen PSV. AZ'67 bleef achter mat wat troostprijzen, zoals deze van Kno bel: "AZ is een ploeg van de toe komst". Voor Eddie Schaafstra stond ech ter vast dat zijn ploeg de belofte gis teravond al had ingelost: "Wij heb ben de wedstrijd gemaakt. Het pu bliek zat toch met open mond te kij ken?" Feit is in ieder geval dat AZ '67 niet de mist is ingegaan. Al ble ven veel acties van de Alkmaarders in nevelen gehuld. AZ mocht bij Ajax dan niet de mist ingaan waar het de krachtsverhouding betrof, voor doel man Ger Vooys verdwenen collega's en tegenstanders wèl vaak in de grauwe massa. Dit was het uitzicht van de Katwijker Di Stefano: 'reenen U vlagen spectaculair voetbal, AZ'67 geen herinneringen, Dp te roepen aan de histori- jgering van Alkmaar, maar Baar uit was op victo- jd: "Velen dachten dat we een nulletje of tien zouden lezen. Maar onze jongens eetje af van het angst-com- jjjken niet meer zo erg op IK. We waren wel bang dat inonstratie van scheidsrech- sag zouden krijgen, maar Eggen dat Corver een we- heeft gefloten". Bt Ajax ook niet het initia- l, profiteerde van het vorm- an de Amsterdammers en in het begin het 433- als speelde het tegen een Fioter. Zo brutaal, zo enthou- zelfverzekerd acteerde de t zelfs verdediger Ruud Suu- geregeld in de voorste linies Daarin was de hoofdrol weg- oor Eddie Schaafstra. Uitge- de man, die door zijn studie pedagogische academie nmaal per week kan trai- I draaf verder wat met mijn met mijn vrouw". Het talent Dk alle gelegenheid om in te komen omdat zijn direc- Btander Ruud Krol volstond, ntedekking. Schaafstra was r op de rechtervleugel steeds Ibaar, kon vandaar uit op r gaan en werd tijdens zijn I nauwelijks gehinderd, astendheid was echter bene- al kon Pim van Dord een- lar ternauwernood Vreden- stoppen toen die Blanken- TOorbij was geraasd, echnisch bepaald niet behoef- 5*67, dat Ajax aanvankelijk van afstand gevaarlijk liet nam in de 8ste minuut niet iverdiend de leiding. Uit een van Adri Hoogesteger kopte Mühren de bal voor de voeten Kist, die zijn ploeg met een ere schuiver precies twee mi- li de halve eindstrijd zou la- ttoeven. Mühren corrigeerde it namelijk razendsnel door ter uit een hoge voorzet van HHHI WÊfBÊÊ opgekomen Suurbier 1-1 in te EINDHOVEN De bekertopper PSV-Feyenoord was nog niet zo lang aan de gang of Adrie van Kraay kreeg last van een „enkeltje". Hij beet zich evenwel door de pijn heen lettering en speelde de partij uit. Een glunderende Kees Rijvers na de 2-0 triomf: „Nee, ik heb er «elieontnuchtering leek AZ'67 &een moment aan gedacht om hem te vervangen. Bij zo'n bekerwedstrijd moet je immers op te breken. De ploeg werd rekening houden met twee uur voetbal. Dus dien je zuinig te zijn met wisselspelers. Op *Tupiast^weSk dat punt moet je zo weinig mogelijk risico nemen". moeilijkheden heen Die pro- Feyenoord ging gisteren van een totaal ander standpunt uit. Het speelde vóór bet duel al een^waruernij voor met vuur- Feyenoord besloot te starten met de amper herstelde Wim Jansen (spierbles- itrd 'gezet'. Vijf meter voor sure) en Wim van Hanegem, bij wie het tege nwoordig een zeldzaamheid is als bij een wed- Utrecht In de mist is een verre schutter goud waard. In Utrecht denkt men er tenminste zo over. Of Hans van der Pluym in het doel van Den Bosch nu eigenlijk niet .gewoon' te laat j-eageerde zal wel altijd de vraag blijven, maar in de Gaige- waard hield men het er maar op, dat de goalie het schot van veertig meter, dat Marco Cabo vijf minuten voor rust van veertig meter afvuur de, door de mist niet zag aankomen. Utrecht nam er in ieder geval - ver diend - de leiding door en Jacobs' ploeg finishte tenslotte met een dui delijke 3-1. FC Den Bosch stond in de eerste helft al heel lang met de rug tegen de muur toen de Cabo-treffer viel. Utrecht voetbalde beter en toonde vooral veel meer verband tussen de linies. Van der Pluym redde veel en ook dat gaf aanleiding om te ver onderstellen. dat de mist zijn groot ste tegenstander was. Na de pauze duurde het twintig minuten voordat Utrecht het op nieuw opgebouwde overwicht in een treffer uitdrukte: Van Maurik 2-0. Den Bosch repliceerde onmiddellijk een afstandsschot van Donkers, dat Henriksen ook nauwelijks moet heb ben gezien en daarmee werd 'n drei gende debacle afgewend. Maar Utrecht raakte geen moment in paniek en tien minuten voor tijd kon Hildebrand uit een hoekschop van Bansink de 3-1 tot stand bren gen. Van der Pluym had die treffer wellicht kunnen voorkomen, als niet Leo van Veen met het hoofd het schot enigszins van richting had ver anderd. Tienduizend kijkers vonden De Bruin een goed leidsman. ORANGE Een festival voor de sprinters: de vierde etappe van de wedstrijd Parijs-Nice. Winnaatr werd de Belg Eric Leman. De enige, die er iets mee opschoot was zijn landge noot Rik van Linden, die als tweede eindigde en dankzij de daaraan ver bonden drie seconden bonificatie de achterstand op Eddy Merokx in de algemene rangschikking tot 5 secon den verkleinde. Achter de Poolse amateur Rijszard Szurkowski werd Gerben Karstens vierde, Hennie Kuiper werd vijftien de. In het algemeen klassement is Joop Zoetemelk de beste Nederlan der. Hij bezet de zevende plaats. Kui pers is achttiende. Karstens staat als 23ste genoteerd. "Cruijff kan nog niet met mij worden vergeleken MADRID In een interview met het Madrileense dagblad "Nueovo Diario" heeft Alfredo di Stefano gis teren gezegd dat Barcelona-spits Jo- han Cruijff nog niet met hem ver geleken kan worden. "Cruijff is een goede speler met een grote toekomst, maar ik vind. dat het nog te vroeg is om hem met mij te vergelijken", zo verklaarde Di Stefano, de vroegere middenvoor van het Real Madrid, dat in de jaren '50 vijf keer achter elkaar de Euro pa Cup won. De ster van toen is nu coach van de eerste divisieclub Va lencia. Cruijff, die eind vorig Jaar van Ajax overging naar FC Barcelona is thans de Spaanse topscorer met 16 doelpunten. Barcelona heeft na afge lopen zondag nog steeds een com fortabele voorsprong van zeven pun ten op nummer twee Atletico Ma drid. DEN HAAG Gisteravond zijn de eerste wedstrijden van de halve finales van het toernooi om de na tionale basketbalbeker voor heren gespeeld. De uitslagen zijn Gerard de Lange BC—Raak/ Punch 97—110, Transol/RZ—Levis Flamingo's 78—68. EINDHOVEN Alsof de KNVB- beker al was binnengehaald, zó werd PSV bejubeld na de glorieuze triomf op toch wel onfortuinlijk Feyenoord. Alsof ze de beker nü reeds mochten omklemmen, zó uitten de Eindhove naren zich. nog onwetend van de lo ting, die Ajax zou aanwijzen. Waar door voetbal op EC-niveau voor. PSV ook volgend seizoen hoogst waarschijnlijk mag heten. Immers, bij eliminatie van PSV voor de KNVB-beker, zal de finalist Door Piet Ocks zich in het EC-II gebeuren mogen mengen, terwijl Feyenoord en FC Twente (respectievelijk tweede en derde in de competitie) op EC-HI niveau zullen uitkomen. Maar daarover had Kees Rijvers na de feestelijke tweekamp nog niet na gedacht. Hij prees slechts zijn elftal dat, zo sprak hij wat wrang „wel eens bekritiseerd wordt als een ploeg die slechts kan hardlopen, maar die niet kan voetballen. Ik geloof dat PSV vanavond 't tegendeel heeft bewe zen". Rijvers bevestigde dan ook het evenwicht te hebben hervonden, na een periode waarin PSV stevig uit balans hing". Maar beide vleugelver dedigers gingen toch nog te vaak naar voren, waardoor de middenvelders achter moesten blijven hangen". Wat slechts gedeeltelijk voor rechtervleu gelverdediger Wim van den Dungen opging. Voortdurende penetreerde hij tot diep in de Feyenoord-afweer, waarloor Willy van der Kerkhof veelal een uiterst verdedigende stel ling moest betrekken. Kees Rijvers: „Niet zo vreemd. Van den Dungen was in zijn element. Hij kon gaan wanneer hij dat wilde, Kristensen ver dedigt toch nooit mee". Uit zo'n aanvalsactie van Van den Dungen ontsproot zijn 2—0. „Omdat lk precies op tijd door Lubse werd aangespeeld", glunderde de schutter naderhand. Willy van der Kuylen lachte niet. Opnieuw miste hij even als ruim een maand geleden voor de competitie, een strafschop tegen Feyenoord. Lachte Kees Rijvers: „Maar nu hadden we die penalty niet eens nodig". Lachen deed ook supervisor Rinus Michels, maar praten nauwelijks. „Ik maak zo snel mogelijk een se lectie voor de interland tegen Oos tenrijk bekend", was alles wat hij kwijt wilde, waarna hij met het „WK-bureau" het inmiddels verduis terde Philipssportpark achter zich liet. Overigens pas nadat hij van een journalist had vernomen dat Wiel Coerver niet op zijn verzoek inging om „even bij hem langs te komen". Loting KNVB-beker UTRECHT Na afloop van de wedstrijd FC UtrechtFC Den Bosch is gisteravond in Utrecht de loting verricht voor de halve fina les van de strijd om de KNVB-be ker. Ajax speelt tegen PSV en FC Utrecht moet uitkomen tegen NAC. De wedstrijden worden op 3 april gespeeld op neutraal terrein. Waar AjaxPSV gespeeld zal wor den is nog niet bekend. Voorzitter Van Praag van Ajax: "We moeten er met PSV over onderhandelen. Ik zou natuurlijk graag in het Olym pisch Stadion in Amsterdam spelen maar kan me voorstellen dat PSV daar bezwaar tegen zal maken. In dat geval hoop ik dat we besluiten in het Feyenoordstadion te spelen want hoe groter het stadion is, hoe meer er financieel te verdelen is tussen PSV en Ajax. Daarbij heb ik goede hoop dat er veel Rotterdammers zullen komen in de hoop dat Ajax zal worden uitgeschakeld door de ploeg die eerst Feyenoord uitscha kelde. En dat brengt dan lekker r LONDEN Peter Osgood, de aan valler, die 2 maanden geleden door Chelsea op de transferlijst werd ge zet, heeft een nieuwe werkgever. Hij tekende gisteren voor Southampton, dat daarvoor f 1.650.000 most beta len. Osgood, die 143 doelpunten scoorde in de 369 wedstrijden, die hij voor Chelsea speelde, verklaa'rde ver leden week dat hij liever zou stop pen met voetballen dan nog één wedstrijd voor Chelsea te spelen. Door de transfer is Osgood de op een na duurste Britse speler gewor den. Hij passeert hiermee zijn mede rebel in de Ohelsea-gelederen Alan Hudson, die voor f 1.440.000 eerder dit jaar naar Stoke City overging. De duurste speler van Groot-Brittannië nog steeds Bob Latchford, die voor f 2.100.000 van Birmingham naar E verton ging. Dit bedrag werd ech ter nooit in zijn geheel uitbetaald omdat het deel uitmaakte van een spelersruil. Hudson en Osgood werden beiden door Chelsea op de transferlijst gezet, toen zij na een ruzie met manage? Dave Sexton weigerden met de ove rige spelers van het eerste elftal te trainen. ROTTERDAM Gisteravond is de indeling gemaakt voor de kwali ficatie van het W.C.T.-toernooi, dat in de vierde week van maart in Rot terdam wordt gehouden. Daar zijn vier plaatsen beschikbaar voor Ne derlandse spelers. Heit kwalificatie toernooi dat op 20 en 21 maart a.s. plaatsvindt brengt de volgende spe lers tegenover elkaar: Hordijk Gorter; Hemmes Fok; Sanders Laudin en Fleury Thung. In de dubbels komen tegen elkaar uit: Hordijk/Fleury Gorter/Pok en S anders/Th ung Laudm/Hemmes. Voetbal Voor de eerste davisfe van de Engelse voetbalcompetitie zijn gisteren twee wedstrijden gespeeld. Chelsea won op eigen terrein met 3—0 van Burnley en Manchester City en Manchester United speelden 00. staande, tikte de middenvel- ia! naast. Ajax-trainer Kno- vorige keer maakte AZ het lakkelijk door fouten te ma- i keer maakten we het ons ieilijk door veel kansen te la- en". Die kritiek was vooral aan het adres van Johnnie voor Keizer ingevallen Arno iagen en Jan Mulder, die o Vooys verschenen en ten een hoekschop kon worden strijd uitspeelt. Bovendien was het weer de bedoeling precies zoals tegen Ruch Chor- zow om de ook niet volledig fitte Henk Wery net zo lang te laten voetballen tot hij ,,op" zou zijn, om hem daarna te vervangen. Door Rob Vente Het gerucht gaat dat Feyenoord ko- handicapte Feyenoord bleek niet in mende maandag - na het duel tegen staat om een achterstand ongedaan Sparta dus - met Willy Kreuz gaat De gok mislukte echter falikant. te maken. Niet verwonderlijk overi- onderhandelen over een transfer fhet wegvallen van Keizer op rvleugel duidelijk verzwakt, Al in de rust haakten Wim Jansen en Wim van Hanegem af. Henk We ry werd daardoor gedwongen om zo goed en zo kwaad als 't ging de negentig minuten vol te maken. Daarvoor zorgen Schaafstra Tot overmaat van ramp raakte in ngesteger te vaak voor ont- de tweede helft Jörgen Kristensen ADVERTENTIE naar de Kuip. Commentaar van ma- Op het gezicht van Wiel Coerver viel nager Guus Brox: „Dat is niet zo. We na de nederlaag de ontgoocheling duidelijk waar te nemen. "Maar mij moet Je niets vragen", brieste hij. "Vraag het de dokter. Die zei voor de wedstrijd dat Wim Jansen fit was". De woorden klonken beschul digend. Dokter Abarbanel: "Jansen had voor de wedstrijd geen last. Zo' ballen, was er geen vuiltje aan de lucht geweest". In de tweede helft evenwel Dick Schneider, die ook bepaald nog niet de "oude" is. en Jan Boskamp, heel kwartier voor de rust ging het weer wa^ binder in vorm dan een paar Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres ook voor mis. In de rust heb ik het bekeken. Op mijn advies is hij gestopt. Ik vond het risico te groot om hem er mee door te laten spelen". maanden terug, in het veld. Feye noord werd er veel zwakker door, al leek het in de zevende minuut toch de leiding te nemen, toen Theo de aai Wim van den Dungen zet PSV op 20. De Feyenoorders Van Daele en Treytel hébben het "nakijken". De clubarts over Wim van Hane- Jon8 vriJ op doelman van Gerven slaaf hard raak. Arbiter Keizer ver- gem: "Dat is een ander geval". En daarna, kortaf: "Ik hoorde dat hij niet verder kon voetballen". Wim van Hanegem: "Het was mijn enkel. Of liever: er vlak boven". In het eerste bedrijf speelde Feye noord overigens nog zéér verdienste lijk: hield het koeltjes het nerveu ze PSV in zijn greep. Wiel Coerver: "En als we in dezelfde afstevende. De Jong, na de rust uit stekend op dreef, schoot evenwel ra kelings naast. Toen kwam PSV opzetten. Met succes. In de veertiende minuut werkte Lubse een voorzet van Nord- qvist achter Treytel: 1-0. Maar Feyenoord leek aanvankelijk sterk terug te komen. En toen stoorde het Rotterdamse feest ech te. Hij had geconstateerd dat De Jong zijn ellebogen had gebruikt en keurde de treffer af. Theo de Jong: verrichte hij een „kogel" van Peter Ressel een magnifieke redding. Vier minuten voor tijd kreeg Feye- "onbegrijpelijk. Ik deed niets. Als er oord de genadeklap. Lubse bereikte één een overtreding maakte, was het Van Kraay. Die sprong me bij die bal in de rug". Feyenoord kreeg nóg enkele moge- Van den Dungen, die Treytel - ook gisteravond héél sterk - kansloos maakte: 2-0. Op de valreep mocht PSV zelfs nog Jong met een achterwaartse kopbal lijkheden. Maar Theo de Jong had een penalty nemen. Een cadeautje opstelling dóór hadden kunnen voet- Ramljak bereikte, schoot de Joego- geen geluk met zijn (goede) schoten, voor PSV van Jan Keizer, die een meedogenloos bestrafte. Vanaf elf meter kanjerde Willy van der Kuy len echter onbesuisd over. Kees Rüvers treurde er echter niet om. En Wiel Coerver kon het niet op beuren. Trouwens, Coerver is nu eenmaal geen man als Ernst Happel, die het na een dergelijke deceptie kon opbrengen om te mompelen: "Zó, weer een zorg minder".

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17