5 MILJOEN EXTRA 11 O-LIMBI KG KRIJGT vergroot door prijsverhoging Wij kunnen gulden niet voor twintig doorgaan Kombineren blijft de mode.En de benen mogen weer gezien worden. -)or herstructureringsgebied: Reserves olie LEZERS SCHRIJVEN Kritiek op regering in spreidingsbeleid DAG 14 MAART 1974 VARIA PAGINA 11 £N (ANP) De regering is bereid 45 miljoen jxtra te stekken in het herstructureringsgebied Zuid- l Dit heeft minister Lubbers van Economische Za- eren meegedeeld aan het provinciaal bestuur van en de commisie-Hellemans die het sluitingsproces 'uidlimburgse mijnen begeleidt. overplaatsing van de rijksdiensten, zal volgens plan kunnen geschieden, zei hij, voor ernstige bezwaren bij de over te plaatsen ambtenaren naar Zuid-Limburg hoeft niet gevreesd te «conferentie gisteravond zei minister Lubbers: e laatste fase van 't mijn- oces een gat gevallen", is de bewindsman, te wei- in de sociaal-economische Zuid-Lim'ourg. Boet op korte termijn iets Met de 45 miljoen extra, de minister op ad hoc- ^■Ict kunnen worden. Hij >ij onder meer aan een ho- eringspremieregeling voor rijven in Zuid-Limburg en st voor bestaande in- un een betere bedrijfsvoe- iderzoek naar nieuwe pro- gelijk te maken, ir het nodig is zal de staat uwe industrieën in Lim- «nen, maar het is, aldus nbbers, zeker niet de be- laast DSM een tweede brengen aan Lubbers over de twee laatste mijnsluitingen, de Oranje- Nassaumijn-l te Heerlen en de mijn Julia. De commissie deelde dit de minister onlangs mee naar aanlei ding van het spreidingsprogram rijksdiensten, dat voor de Zuid-Lim burgse werkgelegenheid volgens de begeleidingscommissie te weinig soelaas zou bieden. De vice-voorzitter van de industrie bond NKV de heer J. Bosch noemde het spreidingsplan voor Zuid-Lim burg "bij de beesten af". Volgens dat er in kader van overleg altijd nog minister Lubbers berust die kritiek op een aantal misverstanden. De DEN HAAG (ANP) „De recen- gemaakt. Dit opent, aldus de hoogle- te schoksgewijze verhoging van de raar, wijde perspectieven, indien olieprijzen heeft een verheugende men bedenkt, dat de totale hoeveel- groei van de oliereserves teweegge- heid in teerzanden aanwezige olie Jaar heeft minister Lubbers nog bracht". De nieuwbenoemde buitenge- naar schatting even groot is als alle niet genomen. Hij zal dit eerst ne- woon hoogleraar in de petroleum win- olievelden van het Midden-Oosten te Een definitief besluit over het al of niet sluiten van Oranje Nassau-1 en de mijn Julia aan het eind van dit worden. De overplaatsing van de PTT men na advies van de begeleidings- nln8 aan de Technische Hogeschool samen. Deze verdubbeling Is echter naar het noorden is een veel zwaar- commissie Hellemans die op 22 in Delft, ir. D. N. Dietz, heeft giste- Slechts een dieel vain die „verheugen- dere opgave, aldus minister Lubbers, maart bijeenkomt om zich hierover ren Mer°P de aandacht gevestigd in de" vergroting van de oliereserves Op de kritiek over de kwaliteit van te beraden aan de hand van de maat- de inaugurale rede. die hij b« de aan- door de hogere olieprijzen. Een hoge- de rijksdiensten zei de bewindsman regelen die Lubbers gisteren heeft vaard™.® van amM Ean re Seldopbrengst van de ruwe olie aangekondigd. Na afloop van de persconferentie in Heerlen zei de heer J. Bosch, vice- voorzitter industriebond NKV, ver heugd te zijn over het pakket van Daar er een instantie is die ons op kamer en een grote keuken met twee ♦f in Zuid-Limburg te ves- een of andere manier een hak koelkasten en een geyser. Tevens ster Lubbers zei dat nieu- probeert te zetten, omdat wij pro- een douohecel en toilet met fontein, onderhoud van het pand. Mogen wij ieën in Zuid-Limburg hard beren gulden per persoon meer te Ook hier wonen drie Marokannen. voor al deze kosten een 'redelijk bs- Ondanks de weinig flo- ontvangen, omdat alle kosten en las- Op de tweede verdieping zijn twee drag vragen van f 25,— per week. economische ustrie tot een schaars ar- gemaakt is er voor Zuid situatie die ten zoveel hoger zijn geworden, wil len wij u het een en ander uiteen zetten over het bedoelde hoekpand grote slaapkamers, bewoond door drie Dat is heus niet teveel. Wij willen Lubbert. vnd. Werfstraat 29/Bouwelouwenateeg „n eer, beDerkt aantal 50 Genoemd pand wordt met be- °P. woond door twaalf Marokkanen, mits er een gecoórdi- juisitie in Zuid-Limburg ierd. Welke kandidaten dit minister Lubbers voorals maar door negen. De huur bedraagt dus geen f 240,per week, maar f 180,waarvan de anonieme schrij ver getuige was. Wat de geringe woonruimte aangaat het volgende: Benedenverdieping: één grote kamer, één slaapkamer, een grote conver satiekamer en een keuken met gei ser. Het geheel gemeubileerd en ge- van de minister aan stoffeerd en voorzien van gaskachel, urg houdt verband met 't Hier wonen drie Marokkanen. De eerste verdieping bevat: één grote slaapkamer, één grote conversatie- Marokkanen. De eerste en tweede verdieping zijn ook gemeubileerd en gestoffeerd. De onkosten zijn als volgt: de werkster die zomaar eens eenmaal per week langs komt. zoals het ano nieme schrijven vermeldt moet twee- er geen winstobject van maken, maar de kosten moeten toch sluitend ge maakt worden. Als de mensen, die zich met deze zaak bezighouden, niet willen, wat in de Janvossensteeg en Groenesteeg is gepasseerd, dan moe ten zij begrijpen dat wij voor f 20, voorbeeld van de vergroting van de maakt namelijk, dat er uit de be- dllereserves (ander reserves verstaat staande olievelden in het Midden- men de economisch winbare hoeveel- Oosten, maar ook in het Westen veel heden delfstoffen) is het binnen be- meer olie zal kunnen worden gewon- reik komen van de olie in de teer- nen dan tot nu toe werd becijferd, zanden als gevolg van de hogere olie- met andere woorden dat ook deze maatregelen, vooral ook omdat het Tot voor kort konden de oliereserves groter zijn geworen. bedrag van f 45 miljoen hoger ligt, meeste teerzanden niet als reserve Er wa,ren oi methoden uiteevonden dan het berekende bedrag van ca. wordpn herbouwd omdat het te L waren ai mennoaen uitgevonden 40 miljoetl dat voor langer opa hou- iTw^e on1«ln^ nu SS "m' den van de twee mijnen nodig zou zi]n er plannen tot exploitatle bekend Sn SS U rekten ma2 het niveau van de olieprijzen maakte het niet lonend deze methoden toe te passen. Zij zullen nu echter op grote schaal economisch kunnen worden toegepast en dit zal beteke nen, dat de opbrengst van de op brengst van de enigszins zware olie velden hierdoor zal kunnen worden verdubbeld. Over de ontwikkelings kansen van prouktieverhogende me thoden voor de lichte olievelden (dit zijn de vélden im het Mididen-Oosteai) is prof. Dietz redelijk optimistisch. Ook hier lijkt een verdubbeling van de reserves in vele gevallen tot de mogelijkheden te behoren. De re search zal geld kosten en zeer veel met het aantrekken van Irijven. zag minister Lub- elangrijke taak weggelegd Khistriebank in Limburg. I begeleidingscommissie om geen advies uit te maal per week hard werken om alles per week niet door kunnen blijven schoon te houden, zoals wij dat wen sen. De verdere kosten heeft deze anonieme schrijver zeker vergeten als alleen elektriciteit, gas en water. Daarbij komen het vernieuwen en wassen van lakens, slopen, dekens en handdoeken. Voldoende schoon maakmateriaal, vuilniszakken en DEN HAAG CNV-voorzit ter J. Lanser heeft gisteravond In Den Haag kritiek geleverd op het rege ringsbeleid teti aanzien van de sprei ding van rijksdiensten. Jarenlang Ijvert de vakbeweging heer Lanser geen sprake. "Het ne- voor inspraak en medezeggenschap, men van zulke ingrijpende besluiten Juist ook bij beslissingen over zulke zonder voorafgaand overleg is zon- ingrijpende zaken als verplaatsing der meer fout en niet acceptabel", zei van een bedrijf, zei hij op een rayon- hiij. vergadering van het CNV. „Wij heb ben altijd begrepen dat dit kabinet, te hebben overlegd. Het CNV is voor de spreiding van werkgelegenheid over het hele land. Maar van een werkelijk goed sprei- T" ET"" veta TSE-K toepassing van de reeds gevonden op- brengstverhogende methoden voor de zware olievelden zullen tijd en veel geld gemoeid zijn en de nieuwe hoog leraar noemde het dan ook van es sentieel belang, dat van de prijsstij ging voloende aan de produktie- „Mensen die de overheid als werk gever hebben, behoren ook als vol- B. DOOL, Maasstraat 31, Leiden. Naschrift redactie: het bewuste ar tikel (Leidsch Dagblad van afgelo- closetpapier. Dat is de service die pen maandag) was geen anoniem, w\J bieden voor f 20,por week. Ook doch redactioneel schrijven. I een betere verdeling van macht waardige bedrijfsgenoten te worden maatschappijen ten goede komt om H. SLIJKHUIS en voorstaat, daa'r ook voorstander van behandeld. Dat is niet gebeurd. Dat de „nieuwe" duurder winbare reser- Hij noemde het dan onbegrijpelijk, dat juist dit kabinet tot overplaatsing betreur i'k". De heer Lanser noemde ves te kunnen exploiteren en dat deze het de taak van de vakbeweging zo- stijging niet geheel wordt onttrok- wel als van het parlement, er op toe ken door hogere belastingen „uit mis pan de hoofddirectie en enkele diens- te zien dat de betrokken werkne- plaatste vrees, dat de directie en com- ten van de PTT besluit, zonder voor- mens alsnog reële inspraak krijgen missarissen van de maatschappijen m - -J- J- j voordat er definitieve besluiten wor- van dit gield in gouden Cadillacs zui den genomen. len gaan rondrijden". De benen zijn terug van verstopt geweest, de rok wordt weer als een verloren zoon verwelkomd. Zo wil de mode het en zo zal 't ook gaan. In het nog steeds zeer populaire kombinatiespel krijgt de rok dan ook gelijk een hoofdrol. Speciaal voor de modebewuste vrouw selekteerde Lampe een stijlvolle kollektie van veelal elfen rokken en spencers met bloem rijke blouses. Waarbij haast alles met alles kan: de kleuren, de dessins, de stoffen, stuk voor stuk houden ze prachtig rekening met. elkaar. En met de vrouw. Die weer helemaal vrouw is bij Lampe. Set van Dralon/jersey: banenrok, spencer en bloemblouse. In kobalt, rood en groen. Mt. 36 t/m 44.109.- Set met streep-spencer plus effen blouse en effen rok. Dralon. In kobalt en cerise. Mt. 36 t/m 44.99t- Gerende rok met steekzakken. Mt. 36 t/m 42.49- Klassieke tricelon bloemblouse. Mt. 38 t/m 44-39.- Linnen plooirok. 49.- Acrilic tanktop. 26.- Tricelon blouse. 35.- Alle drie in diverse harmoniërende tinten. Mt. 38 t/m 44.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11