Rita en Joop Walvis: "Dit is Voorschoten" agendi Programma bezoek Vrolijk LP KOMT VOLGENDE WEEK IN DE HANDEL Modeshow voor en door bejaarden LEZERS SCHRIJVEN "Laat middenstand Profronde in Zoeterwoude prijzen aanpassen Parochie-avond STAD EN RAND Door Joop Peeters Enige uitingen van Voorscho- tense amateuristische muziek kunst zijn geperst op een lang speelplaat, welke volgende week officieel onder produktie van Ri ta en Joop Walvis uitgegeven zal worden. De LP bevat het carillon van de dorpstoren, de 14-jarige hammondorganist Peter Tukker, de harpiste Truus Moon, het Lau- rentiuskoor, Benvenuto-new for mation, de Laurentiusharmonie en het meisjeskoor "De Mascot tes". In totaliteit een momentop- meisjes en jongens, die plezier hebben in het zelf beoefenen van de muziekkunst. Vier jaar geleden kwam het echtpaar Walvis naar Voorscho ten. Het bereiken van zijn 65ste jaar was voor de bekende pianist en organist Joop Walvis (hij be geleidde zelfs nog de stomme film in het Rotterdamse Scala-thea ter) de kans om het wat rustiger aan te gaan doen in Voorschoten. De opzet was eigenlijk om hele maal niets meer te doen en zo dat niet haalbaar was toch de bezig heid niet laten ontaarden in wer ken. Koor Maar Rita en Joop Walvis za ten niet lang stil in de Rem- brandtlaan 200. Heel spoedig kwa men er wekelijks 28 meisjes o.l.v. Riita repeteren in de woonka mer en met Joop achter de pia no was er het meisjeskoor "De Mascottes", dat snel succes oogst te. Rita, die met het liedje "Van Hollands klimaat" in 1956 een zil veren plaats verwierf als compo niste, tekstdichteres en zangeres, pakte haar saxofoon op en speelt zowel in Laurentius als in Benve- nuto als tenor-saxofoniste. Joop begon in Voorschoten als begelei der van een gymnastiekclubje en speelt thans "Pro Deo" voor di verse verenigingen en hoewel bui ten-kerkelijk was hij tijdens de laatste Kerstmis de organist in de nachtmis op Huize Beresteyn. Wakker Omdat Rita en Joop al snel be kend geraakten bij het vereni gingsleven, ontdekten ze zelf dat er in Voorschoten vreselijk veel gedaan werd om het gebied van de muziek door allerlei kleinere en grotere clubjes. "Wij willen met deze langspeelplaat de slapers wakker maken", vertellen ze. "Ve le Voorschotenaren zien het dorp als een ideale slaapplaats en we ten verder maar heel weinig van het dorpse leven af. Voorschoten heeft van nature alles om een fijn dorp te zijn. Om het fijn te hou den moeten er meer mensen be reid zijn iets meer te doen dan alleen te komen slapen. Deze plaat lijkt ons een goede kennis making met een stukje vrijwel verborgen leven". Met hun relaties was het hele maal geen moeite om een studio te vinden voor realisatie van de plaat. Studio Tony Dirne uit Bre da zou de plaat verzorgen. De plaat op een juiste wijze vol te krijgen, was een moeilijker zaak. De beide harmoniegezel schappen Laurentius en Benvenu- to waren direkt bereid, ook de so listen maakten geen moeilijkhe den evenals de gemeente voor de opname van- het carillon. Anders lag het bij de zangkoren. "De Mascottes" stonden al als een van de eersten op de plaat, maar er zou ook een groot koor op moeten en dat ging niet zo snel, totdat het Laurentiuskoor o.l.v. Wim Sohrama gevonden werd. Dit koor had tevens een ideale opnamemo gelijkheid en pastoor De Munck stelde zijn kerk en pastorie een hele dag ter beschikking van de mensen met de opname belast. Financieel is "Dit is Voorscho ten" rond, wanneer de 500 platen ad f 13,90 verkocht zijn, omdat alle medewerkers afgezien hebben van financiële voordelen. "Dit is Voorschoten" wil aller minst een muzikaal hoogtepunt zijn maar gewoon een weergave van de hedendaagse zang- en mu ziekkunst door Amateurs in Voor schoten. -De plaat komt in een hoes met aan de voorzijde (hoe kan het anders) de eeuwenoude Voorstraat. De burgemeester krijgt de eerste plaat en daarna zullen 499 Voorschotenaren moe ten volgen. Die zullen er wel zijn, want ongeveer 150 Voorschote naren kunnen zichzelf al beluis teren. Rita en Joop: "Het was toch nog een moeilijk stukje werk, maar we hadden er plezier in zodat deze bezigheid niet ontaardde in echt werken, want het plezier voerde steeds de boventoon." Redaktie Paul Wolfswinkel ReUden en A. C. J. A. Sebel; Omar J.. - W. C. Swaak; René Owen; Marc D„ Moedig Het is een gezellige boel, Je de commissievergaderingen de bedrijven bezoekt. Voorzitter is de heer wethouder Jan Lijten. Voor dat er daadwerkelijk werd begon nen, moest het geachte lid Wessels (VVD) even z'n ei kwijt over de (slechte) mededelingen in verband met de distributie van en de voorlich ting over de plastic huisvuilzakken. Reeds eerder maakten we daar in deze rubriek melding van. Wessels was "verdrietig", ontstemd en een beetje boos op het bureau voorlichting van het Stadhuis. De kolonel b.d. sprak zelfs over "Leiden stikt van de zakken" en: "die rotzakken hebben gehamsterd". Volgens hem was de voorlichting 'n grote leugen. "De mensen zijn ge woon geflest. Ik ben boos en Lijten, jij moet met mij boos zijn". Waarop de wethouder zei: "Me neer Wessels, u heeft moedige vra gen gesteld, maar ik ken ze niet Waarna de vergadering werd ge opend en een verse sigaar in het hoofd werd gestoken. motto: "Hoe meer zielen, hoe meer vreugd" geheel en al waar te doen worden. Speciaal Speeltuin We kregen een mooi kaartje, dat gericht was aan de „redactie specia liteiten". We wisten niet dat we zulk een afdeling bezaten, maar vanaf heden is die dan in het leven geroe pen. Dank. En dan het bericht. „Afgelo pen weekeinde, op vrijdag en zater dag namelijk, hebben vier Leidse stu denten, leden van de vereniging Ca tena, een nieuw wereldrecord geves tigd en wel in het hartenjagen, een vrij vervelend kaartspelletje, zo dat het feit dat Mieke Hoeffnagel, Hanneke Groenendijk, Jaap Kraaij- enga en Huib Veenis dit 30 uren hebben weten vol te houden, te be ginnen op vrijdag om tien uur in de morgen en eindigend zaterdag om vier in de middag, opmerkelijk mag worden genoemd. De recordpoging had plaats op sociëteit Horus en er waren constant getuigen aanwezig om de geldigheid van het record te be vestigen van de werksters tot be stuursleden van de vereniging. Tevens kan worden vermeld dat dit waarschijnlijk de eerste gemengde recordpoging kaarten is in Neder land. De beide meisjes hielden het ook uitstekend vol. Reeds worden plannen gemaakt voor het verbre ken en scherper stellen van het re cord. Het sociëteitsbestuur van Ca tena, Wilmy Boeters, de Theehuis commissie en het Catena-ei worden bedankt voor de levering van de noodzakelijke eet- en drinkwaar. Ook de medische verzorging was in uit stekende handen". En dat allemaal via de kolommen van dit edele dagblad. Dooren; Menno. E. H. Gans en C. M. Jaspers. OVERLEDEN: der Meer (78) Vacature T. Brands (77) J. H. C. de Vos (90) De vacature die was ontstaan door het vertrek van ds. Irik uit Oegstgeest naar Utrecht loopt ten einde nu ds. Sasse, die het op hem uitgebrachte beroep heeft aangeno men op 31 maart a.s. zal worden bevestigd en zijn intrede zal doen. Als bevestiger zal optreden ds. Ver donk. In welk kerkgebouw en op wel ke tijd de diensten zullen plaats vin den is nog niet bekend. Daaromtrent wordt overleg gepleegd met de nieuwe predikant, die in de loop van deze maand met zijn ge zin hier komt wonen. Bijdrage Jan Holvast De speeltuinvereniging „Prinses Beatrix" houdt donderdag aanstaan de om kwart over acht de algemene ledenvergadering in de Rijnlandflat aan de Bachstraat. Mevrouw Van Oord wordt voorge dragen als kandidaat tweede pen ningmeester. Mevrouw Quist treedt voorzitter van het damescomité. Maar mevrouw Van der Reyden is bereid haar plaats in te nemen. De overige bestuursleden stellen zich herkiesbaar. Om het nuttige met het aangena me te verenigingen, is het bestuur voornemens de vergadering zo kort mogelijk te houden, om daarna via het bingospel nog enige uren ont spanning te brengen. De opbrengst komt ten goede voor de aanschaf van het spelmateriaal. Contactavond De Bond van Nederlandse militai re oorlogsslachtoffers, die door de minister van defensie is erkend, komt op zaterdag 23 maart bijeen om in de O.O.-mess van de Doelenkazerne haar jaarvergadering te houden, 't Betreft de afdeling Zuid-Holland noord van de bond. De vergadering begint om 3 uur, de contactavond neemt om half acht een aanvang, 's Avonds zijn de vol wassen kinderen van de congresse- rende heren van harte welkom om 't VOORSCHOTEN De Voorscho- tense U.V.V. organiseerde in samen werking met modehuis Vosmeer en Bentley Optiek in „De Werf" een modeshow voor bejaarden door be jaarden. De zes gelegenheidsmanne quins toonden heel vrij en charmant de vele japonnen, jasjes, broek- pakken, deux-pieces, rokken, blouses en overgooiers, die het komende voor jaar en zomer gedragen kunnen wor den. Een show voor bejaarden stelt bij zondere eisen aan de kleding o.a. tus- senmaten voor brede heupen. Tevens zijn japonnen met revers en knoop- sluiting gemakkelijk aan te trekken. Een geheel doorgeknoopte overgooi- er, gecombineerd met blouse of jum per is een ideale dracht. De show bood vele mogelijkheden in dit op zicht. Een greep uit de uitgebreide collectie, die varieerde van maat 40 t/m 48, modellen in fijne moderne tinten zoals groen, kobaltblauw, grijs met zacht rose, in effen-ruit-bloem of streepmotieven. Een fijne creatie om te dragen bij de eerste lentezon was een mooie dwarsgeweven yersey-japon, (foto Jan Holvast) grijs met grote bloem motieven. Een prachtig voorjaars pakje met glad rokje-schuingestreept jasje met korte mouw en ceintuur even onder de taille, bracht de aan wezigen enthousiast tot applaus. Evenals voor de bejaarde, die op de hippe toer ging (en waarom ook niet?) een vlotte geruite rok, groene spencer en roze blouse. Zo nu en dan werd er ook een vlotte coat (ivoor-wit, kobalt of mandarijn) gedragen. Ook in suède kan men in de grotere maten zeer charmant gekleed gaan. De prijzen lagen prettig in het ge hoor. De geshowde kleding is betaal baar en dat is belangrijk zeker voor een bejaarde. NEL PEETERS. Donderdag Zijlsingel, Rijnkade Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen straat, Waardstraat, Hermanstraat Trompstraat, de Ruyterstraat Evertsenstraat, Heemskerkstraat. Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- renaerstraat, Tasmanstraat, Over- rijn. Galgewater, Noordeinde en plein Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazengracht Rijn- en Schiekade. Witte Singel Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Careinuis, Jan van Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vree wijkstraat, Hugo de Grootstraat. Bilderdijkstraat. BOSKOOP Leerlingen van de Ichtusschool gaan morgen actie voe ren tegen het schoolbestuur. Z'ij vin den het niet terecht dat "hun mees ter" zou kunnen worden ontslagen. "Als hij in de raad wil", zeggen zij, "dan moet-ie dat zelf weten". Om twee uur zullen de leerlingen in demonstratie naar het gemeente huis wandelen, met spandoeken en onder politiebegeleiding. Rectificatie Progressief Zoeterwoude Dinsdag iring a legenheden, 8~uur nam. Unl 10 Bevrijdingskerk Lelden Ledeni-. hi gaderlng Ned. Chr. neldspersoneel, 7.45 Kreatlef uur nam. werkgroepe; le Breestraat 19, sociëteit v capten, 2-5 uur nam. Rljnsburgerweg 163, spreekuu Bureau voor Levens- en Gezla ,i, 7.30-8.30 uur nam. J' Hooigracht 38, spreekuur stj hulsvesting werkende Jongewu 'n Steenschuur 4-6, spelenavond, g WOENSDAG Stadhuis Leiden Vergadering jaardensociëteit Humanltas, jJ/U ■er: e' Zulderkerk. Bachconcert Toont, koor Leiden, 8.15 uur nam Den Burcht, 7.30 u. r KVP-Lelden. DONDERDAG Doelenkazerne Leiden Bijee: Ned. vereniging van expolitielr. vangenen, spr. A. P. de Jong oi bergen en identificex-en van i oorlog neergeschoten vliegtuij r Lakenhal Leiden Vergadering o Stadhuis Lelden, commissie Pü ZOETERWOUDE In ons bericht over De Dagmarkt aan de Keerweer verkiezingsbijeenkomst PvdA. wordt steeds gesproken over Politiek Zoeterwoude; hoewel heel politiek Zoeterwoude zich natuurlijk met de ze zaak bezighoudt, wordt in het ar- VRIJDAG tikel duidelijk Progressief Zoeter woude bedoeld. Onze excuses voor deze vergissing. St. Antonius Clubhuis, 8 i Archief Lelden (Bolsotkade) V< archiefdienst, Burgerlijke stand GEBOREN: Paul G. M„ zn. van E. M. Noordijk en M. A. Brom; Petrus J., zn. van L. A. Koek en M. A. Verduin; Vincent, zn. van F. P. de Fuijk en C. J. - - H. M. Donkersloot; Wouter G„ M. Plug; Nancy, n Es en W. P. J. Heijligers; Arthur Leids Volkshuis Voorlichtingsavo T bouwwerk, 8 uur nam. 1 Groenoordhal Leiden Show vai bruikte auto's, 7-9 uur nam. Leidse Volkshuis, Apothekersdl 6 formatieavond over 1"J* bouw, 8 uur nam. Herenstraat 95, jeugdsooiëtelt Oude Singel 140, open hul Leidse werkgroep homofllle/CT Konlngskerk, ruilclub 7.30-10 Geverstraat 65 Oegstgeest, voor kamerbewoners en all 1' dering van gelovigen, Bljbellej e Apotheken De avond-, nacht- en zondags j der apotheken in de regio I J wordt waargenomen door: Ap Kok, Rapenburg 9, tel. 24807,1 Apotheek Voorschoten, Leidsei 1 tel. 01717-2525. Apotheek Smallenburg, Loevestein 7, tel Leiderdorp. Kinderopvang informatiebureau werkgemeen Kindercentra Leiden. Welzi)! Stationsweg 28, tel. 46861 Geopr Voor weduwen en weduwnaars weduwnaars tel Leids i C. J. Schaddé Warmond Gebonen: Bianca A. M. l.v. W. L. Vergeer en M. P. Angevaa- Getrouwd: J. H. Tijsen en C. M. ZOETERWOUDE De renners die deelnemen aan de profronde van Zuid-Holland zullen ook door Zoe- terwoude-dorp rijden. Zaterdagmor gen (16 maart) komt de karavaan vanuit de richting Stompwijk het dorp binnen. Vervolgens trekt het peloton, met o.m. ploegen van Fri- sol (Fedor den Hertog), BIC. Roka- do, Raleigh (van Peter Post) en Ro bot (geleid door Ton Vissers) via de dr. Kortmannstraat, de Dorpsstraat, de Noordbuurtseweg en de Miening naar de Europaweg om via de Vrou- wenweg naar Leiden te trekken. De politie verzoekt zaterdagmor gen geen auto's te parkeren in de genoemde Zoeterwoudse straten. Hoera, een concurrerende Dag- markt aan de Keerweer. Dat was de eerste reactie van het merendeel Eindelijk zouden de mensen zon der auto, zonder al te veel moeite hun boodschappen wat goedkoper kunnen gaan halen. Maar nee, zover is het nog lang niet. De Zoeterwoud se middenstanders, allen lijdend aan de ziekte broodnijd, komen hier in alle hevigheid tegen op. "Dit gaat koppen kosten", is de grote kreet. Weet de Zoeterwoudse midden stand dat de consument liever een middenstands kop ziet vallen dan vele consumentenkoppen? De con sument in Zoeterwoude, die niet over een eigen auto beschikt was tot nu toe verplicht om bij de peperdure ge vestigde middenstand te kopen. De middenstanders echter, die allen over een of meer auto's beschikken zijn wel vrij om te kopen waar ze maar willen (Makro). Het plan op 't Watertje ligt nog vers in het geheugen, kreten werden toen gehoord als was het een schan de dat een zo oude boerderij moest verdwijnen voor een winkelcentrum. Nu er echter vijf koophuizen ge bouwd worden, zwijgt alles stil. Laat de Zoeterwoudse midden stand zieh niet al te erg in de kaart kijken? Zouden de middenstanders er niet goed aan doen minder t,e schreeuwen en hun prijzen maar aan te passen. Dan zouden ze niet bang hoeven zyn weggeconcurreerd te worden. MEVR. V.D. HOEVEN- V. LEEUWEN, Watertje 14, Zoeterwoude. ZOETERWOUDE Aangezien op de parochie-avond van de St. Jans onthoofding in Zoeterwoude op 31 januari j.l. alleen het financiële ge deelte kon worden behandeld, is be sloten aan de pastoraal een aparte avond te wijden. De bijeenkomst zal worden gehouden op donderdag 14 maart in het Don Boscohuis (aan vang 20.00 uur) Nederlandse Vereniging wen en weduwe - - bureau: 61112 SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. i 25202. Voor allen die ln mi den verkeren dag en nacht Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leides gewonde honden, katten, vogi Dag en nacht bereikbaar, tel 346 Dierenambulance. Tel. 01710-341 Dienstencentrum Noordelnpleln 2b, tel. 40483, ne Informatie, dag. van 9—: Sociale raadsvrouw Maandag: 10.30—11.30 uur, Vi gendorpsfcraat 36; dinsdag: 10.8( uur Driftstraat 49a; woensdag; Architecten baar onder 26385. Zltt-ing op v Vormingscentrum Trot Vormingscentrum Troef, Hop Koordstudio Centrum voor lntermensell] ti-ekkingen ontmoetingsrulml -Jarigen Oude R j 1000 Voor advies Maandag in Voorschoten Bewoners van de rustige Boerhaavelaan hebben laatst opgelucht uit het raam gekeken. Mannen van de gemeente kwamen betonnen paaltjes zetten in de zogeheten "tussenstukjes". Er werd daar te pas en te onpas door bezoekers en medewerkers van het Academisch Ziekenhuis geparkeerd. Dat is gelukkig niet meer mogelijk. Het allereerste stukje echter blijft open. Zij het dan dat het drastisch is ingekort. Toen de ploeg gemeente mensen afgelopen vrijdag kwam "inkorten", stond er uiteraard een auto op verboden gebied. Geen nood, er werd vrolijk begonnen met het opbre ken van de weg. Toen de eigenaar maar niet kwam opdagen, trokken de heren in de werkkeet en wachtten af. Echter voor de voorwielen was een paadje gemaakt. Als afrit. VOORSCHOTEN Voorschoten krijgt maandag 18 maart bezoek van de commissaris der koningin in Zuid- Holland, mr. M. Vrolijk en echtge note. Om 14 uur is de aankomst van mr. M. Vrolijk en mevrouw G. Vro- lijk-Teerink en de griffier van de Staten, Mr. P. Zegwaard op het ge meentehuis. Na de begroeting door B. en W. volgt een besloten verga dering van dit college met de com missaris. Tijdens deze vergadering gaat mevrouw Vrolijk met mevrouw Van der Haar naar het Cultureel Centrum voor een gesprek met de dames van de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Dit be zoek is niet openbaar. Om 15.15 uur vertrekt het gezel schap naar „De Zilverfabriek" voor een excursie. Om 17 uur komt het gezelschap bij de sporthal „De Vliet- horst, alwaar op dat tijdstip tennis wedstrijden plaats vinden. Om 17.20 uur vertrekt het gezelschap naar „De Knip" voor een aperitief en een war me maaltijd. Op 20 uur begint een buitengewo ne openbare raadsvergadering. Daarbij zullen de volgende onder werpen ter sprake komen 1. onderwijs en cultuur door me vrouw Mr. M. E. Bloembergen- Munters (VVD); 2. welzijnszorg door L. L. Marselis (KVP) 3. Modern bestuur en inspraak van de burgerij door Mr. J. Goosens (D'66)4. Natuur en milieubeheer door Drs. J. Mennema (PvdA); 5. Voorschoten vroeger, nu en straks door de nestor van de gemeenteraad, M. de Klerk Wolters (PCG) .Om 23 uur vertrekt de commissaris der ko ningin en zijn echtgenote. LEIDSCH DAGBU DAGBLAD VOOR LE1DÖ EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad Witte Singel 1 - Leid Postbus 54 - Giro 570SI Telefoon directie en adminld tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-2150 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement Losse nummers Abonnementsgelden bij voofl I betaling te voldoen Bij autoi tiscne overschrijving geeD minlstratle- en tncassokosM Naoezorging van 18.0020.« Zaterdag van 16 00—18.00 0 Telefoon 01710—30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2