Samengaan lijst ARP, CHU en K VP IN ZEER HUURACTIE MERENWIJK TE BILLIJKEN Toeristische avond werd groot succes agenda^ Festival concert Leidse koren Ongelukkige wedstrijd LEIDEN In de laatste vergade ring van de "Contactgroep Leidse koren" hebben zeven koren hum goed keuring gehecht aan het plan om op zaterdag 22 juni as. tijdens een Fes tivalconcert in de Hooglandse Kerk gezamenlijk op te treden. Deze manifestatie is dit jaar de directe voortzetting van de vorig jaar al beoogde samenwerking, die niet gerealiseerd bon worden omdat de Pieterskerk onverwacht werd geslo ten. Het Festivalconcert 1974 belooft hoewel eenvoudiger opgezet dan vorig jaar een cultureel belang rijke gebeurtenis te worden. Voorzitter Tryselaar introduceerde de heren Mulder van reisbureau MET en v. d. Polder van het bu reau HIT (Holland-Ierland-Tours) Mevrouw Pronk gaf een toelichting op de films over Oostenrijk, Joego slavië en Mallorca. O.A. bood in de pauze koffie aan waarna de aan dacht gevraagd werd voor Ierland, 'n gebied, aldus HIT dat niet de be langstelling krijgt dat het verd; nt. Na een uitvoerige uiteenzetting over dit land werd een reeks dia's ver toond van een kwaliteit die men zel den ziet. Hier moet een groot vak man aan het werk zijn geweest. Alle aanwezigen werden ruim voorzien van reislectuur. Tot slot stelde wethou der Thora zich beschikbaar om de namen te trekken van vier per sonen, die een super-fruitmand kre gen van OA Dorpshoofd gedood Terroristen hebben in een acht km buiten Sai gon gelegen café een bomaanslag gepleegd, waardoor vijf Vietnamezen cm het leven kwamen en zes gewond werden, zo meldt het Zuidvietnanese opperbevel. Tot de doden behoren een dorpshoofd en zijn plaatsvervan- t NOORDWIJKERHOUT De bouio van het zwembad aan de Van Iersellaan in Noordwijkerhout verloopt voorspoedig. Eén augustus hoopt men het bad in gebruik te kunnen stellen. Er zal dan een jaar aan het bad zijn gebouwd. Het wordt een instructiebad, wat betekent dat de maximale diepte slechts twee meter zal bedragen. een electriclteitszaak aan de Nieu- ry we Rijn zijn in de nacht van vrijdag FiVOUWCT QGGTl od zaterdag onder meer drie casset- CD kandidaat voor nieuwe raad op zaterdag onder meer drie casset terecorders en vier draagbare radio's met een gezamenlijke waarde van drieduizend gulden geroofd. De daders, die tot nog toe onbe kend zijn gebleven, konden zich al dezeappairaituur toeëlgenen door eerst de etalageruit te vernielen. LEIDEN Het straatbeeld aan het einde van de Potgieterlaan heeft een belangrijke wijziging ondergaan Op de plaats waar vroeger een grote kolenopslagplaats heeft gestaan is sinds kort het autobedrijf van Van Haasteren verrezen. Met de totstandkoming van de door veel glas omgeven showroom heeft het bedrijf zaterdag zijn deuren wagenwijd opengezet. Velen hebben aan de uitno- diaing om er eens een kijkje te nemen gevolg gegeven en temidden van al het glanzende metaal een dronk uitgebracht op het welslagen van de nieuwe onderneming. De familie Van Haasteren die als grossiers in kolen bekendheid geniet is zich met het oog op de toekomst via de vrije benzine op de autohandel gaan toeleggen. Met name de neven G. A. M. van Haasteren en P. J. van Haas teren die sinds januari vorig jaar het Japanse merk Honda in Leiden vertegenwoordigen en se dert 'december de Russische merken Lada en Scaldia evenals trouwens de Joegoslavische Zas- tava. Op de foto van Jan Holvast een buitentuin zicht van de showroom. OEGSTGEEST De grote ver rassing van de vergadering van de ARP-kiesvereniging op 28 febr. in 't Gemeentecentrum was de aan het bestuur gerichte mededeling dat de heer J. P. Brouwer, thans voorzitter van de Pr. Chr. raadsfractie heeft laten weten niet meer beschikbaar te zijn als kandidaat voor de komen de raadsverkiezing. Brouwer die als een gezaghebbend raadslid bekend staat heeft zijn be sluit wel overwogen genomen want nader overleg tijdens het afgelopen weekeinde heeft niet tot resultaat gehad dat hij op zijn besluit terug kwam. Brouwer zal in september a.s. bij zijn aftreden 16 Jaar raadslid zijn geweest. De vergadering heeft de volgende personen als kandidaat gesteld. Zij zullen een plaats krijgen op de CDA- lijst. 1. drs. P. van Veen, 2. J. A. Vonk, 3. A. T. Kraan, 4. Mevr. H. S. Lever, 5. G- v.d. Horst. 6. mevr. D. H. Lam- mers en 7. S. v.d. Ven. MAANDAG 4 MA Maandag relsverenigüïg "De Wijde Vluch -8 30 uur nam. Praethuys, Vrouwenkerkkoorst "Inleiding in de beeldentaal dierenriem". 8 uur nam. Antonlus Clubhuls, Lelden, techn. clubs. 8 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondag der apotheken in de regio wordt waargenomen door: Centraal, Breestraat 74, tel. Apotheek Voorschoten, Leids< tel. 01717—2525, Apotheek Beker l weg 4, Oegstgeest, tel. 55482. Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, Gewonde en uitgeputte vogels i SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. Olf Kinderopvang informatiebureau Dienstencentrum Noordelnpieln 2b, tel. 40483. algf aa ne informatie, dag. van 9—10 Lj feroc Sociale raadsvrouw Maandag: 10.80—11 SO uur, Van i gendorpstsraat 36; dinsdag: 10.30lt" uur Driftstraat 49a; woensdag: lO.dj t 11.00 uur DIJkstraat 2a en 16.30— flÖ r uur. Gerecht 10; donderdag: 18.4 20.00 uur. Stadhulsppleln 1; vrljf 10.30—11.80 uur Herenstraat 45 T|^c Vormingscentrum Troef Vormingscentrum Troef, Hogew 57. maandag, zelf koken, van 6—8, nam., sociale kreativitelt van 8—lj to< Dinsdag, eigen kleding ontwerpen.] recht'onrecht a&ëfSS IKoM? dag, samenspelen, van 810 uur Moeders voor moeders Actie .Moeders voor Moeders' Oiisch ven by zuster E. anssen—Nleme Hofdyk 32 Oegstgeest. tel 0171 53652 Koordstudio Centrum voor Intermenselijk trekkingen ontmoetingsruimte ca. 25 tot 60-Jarigen Oude Ryr Leidf.1, Ml 44000 Voor advle» U matles etc. Werkdagen van 1623 Ontmoetingsruimten: Werkdagen avonds tot 23 uur Zaterdag geslol Te is aangepast voor lichamelijk gehai tte capten. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Leaf Aanvragen hulp bejaarden en lang en rig zieken en gezinsverzorging, 5 en vcx>rmj 49441 <ma" t/m VrlJ' Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor rechtskundige bijstand. Adres Volkshuis, Apothekersdijk 33. ningstijden. dinsd woened. dond. uur. do. 7—0 uxxi nam Diensten» trum Hogendorpstraat 36. vrij 7-112 uur nam Morskwartier. clubhuis M 5 l renneet. Morsweg 59. tel 60580 7—9 uur nam Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatschap peT" Werk Lelden. Oude Ri|n 44c. tel. 01' Ie —20931. Spreekuur dagehlks 3 uur. maandagavond van 7 woensdagochtend van 9.3010.30 uup* Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging bureau: 61112. Pionnen- diploma's in Leiderdorp LEIDERDORP Met groot sa ces zijn zaterdag in de Siem i Stoelschool de examens v< piomnemdiploma's afgenomen. De examens die een eerste graad vo de speelsterkte van Jeugdschakej aangeven zijn reeds eerder afgem men in Katwijk, Noordwijk en Voorschoten. Ook het aantal Jeugd ge deelnemers in Leiderdorp loog niet om; maar liefst zeventig ai bitieuze schakertjes hadden zich de Siem v. d. Stoelschool verzame Dit grote aantal is voornamelijk danken aan het vele werk op het bied van het Leiderdoipae Jeugd- schoolschaak in de laatste jaren gi leverd door Leiderdorps Jeugdleidi T. Rijnsburger en wat het school schaak betreft het werk van de he< Folkeda, leraar aan de zo su volle Siem v. d. Stoelschool. De mens werden een groot su iedereen slaagde. Zeventien Jeugd ge spelertjes wisten zelfs alle opgl ven foutloos te beantwoorden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 64 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-2504L Teleloon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Hara Mulder Maandabonnement f 10,25 Kwartaalabonnement f 30.25 Per Post f 32.65 Jaarabonnement 1110.- Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen By automa- wscne overschryving geen ad ministratie- en incassokosten Na bezorging van 18.0020.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 a Telefoon 01710-30500. Ook PAK in Voorschoten In Voorschoten hebben ARP, CHU en KVP bet voornemen om met de komende verkiezingen voor de gemeenteraad gezamenlijk deel te nemen onder de naam Christen Demo cratisch Appel (CDA). De drie confessionele partijen hebben een CDA-voorbereidings- commissie ingesteld onder voorzit terschap van de heer W. J. Perquin, die thans met een kandidatenlijst in een vergevorderd stadium is. Het CDA-programma en de CDA-kandi- datenlijst zullen half maart bekend worden gemaakt. Tot zover een mededeling van de heer W. J. Perquin, die nog niet be reid was verdere mededelingen te doen over de kandidaten. Inmiddels is wel bekend dat de fractievoorzit ter van de Prot. Christelijke Groep, de heer M. de Klerk Wolters, niet op de nieuwe kandidatenlijst zal voor komen. Na zijn uitlatingen over de persoon van de burgemeester bleek hij voor zijn politieke volgelingen Grunningerland LEIDEN De Leidse Groningers kwamen vrijdagavond weer eens bijeen in de foyer van „Den Burcht". Ditmaal werd de avond deels gevuld door de heer Rein Brouwers uit Oegstgeest, de schrijver van de triologie .Dauw over dorstig Land", „Maar de zon overwon" en „Groot werd het leven". Uit deze boeken vertelde hij en be sprak hij ook hoe dit tot stand was gekomen. Verder vertelde Brouwers nog enige anecdotes. De avond werd ook gevuld met bingo-spel. Ook dit keer werden er mooie prijzen ge wonnen. niet meer acceptabel te zijn en heeft hij zich vrijwillig teruggetrokken. De overige thans zittende raadsle den van de PCG en de KVP hebben zich bereid verklaard een eventuele herbenoeming te aanvaarden. PAK Er wordt in Voorschoten ook hard gewerkt om te komen tot een Pro gressief Akkoord (PAK) tussen PvdA, D'66, PRR en PSP. Een basisper- gramma is naar de betrokken par tijen gestuurd. Er zijn thans nog moeilijkheden over de personeelsbe zetting. PPR en PSP zijn niet in de gemeenteraad vertegenwoordigd, van de drie PvdA-raadsleden hebben de heren Pels (wethouder) en Van Wijk zich bereid verklaard nog maals een termijn van vier Jaren te willen beginnen. Omtrent D'66 is nog niets bekend, de twee raadsleden van deze partij nemen een afwach tende houding aan. In Voorschoten is in tegenstelling tot andere ge meenten nimmer een duidelijke sa menwerking geweest tussen PvdA en D'66. Uiterst links en rechts hebben zich in Voorschoten ook nog niet uitgesproken. Bij de vorige gemeen teraadsverkiezingen nam ook de CPN deel evenals de SGP, beide partijen behaalden toen geen raads- zetel. De enige partij in Voorschoten, die reeds gereed is voor de komende ge meenteraadsverkiezingen is de VVD, die met wethouder Koetser als lijstaanvoerder, de nieuwe verkie zingen tegemoet ziet. Raadslid Amptmeijer: LEIDEN Het raadslid Amptmeijer (PSP) vindt de huur- staking in de Merenwijk (een aantal bewoners houdt 75 gulden van het totale maandelijkse huurbedrag af) „zeer te billijken", zo blijkt uit vragen, die hij heeft gesteld aan het college van B. en W. Hij vraagt of het college bereid is zich als "bondgenoot" in de huur dersactie op te stellen, gezien het feit dat het vraagstuk van betaalbare nieuwbouw weliswaar slechts ten de le op plaatselijk niveau kan worden opgelost maar wel degelijk een zeer groot plaatselijk belang treft. Ampt meijer wil voorts van het college ge gevens hebben over de huurschul den en huurachterstanden, die er in de Merenwijk zijn. Sociale Dienst Hetzelfde raadslid vraagt B. en W. in hoeverre het college bereid is het personeel van de Gemeentelijke Sociale Dienst inspraak te geven bij de benoeming van de nieuwe di recteur van de GSD (de vorige mr. J. W. ten Napel, heeft een betrek king aanvaard bij het ministerie van CRM). De PSP-er wil voorts weten welke houding het college denkt aan te nemen tegenover de sociale processen, die zich thans bin nen de GSD ontwikkelen. Hij wijst daarbij op de onrust die er volgens hem reeds geruime tijd onder het personeel van de dienst heerst, het geen ten dele tot uiting is gekomen in binnen de Sociale Dienst circule rende discussiestukken en ook in pu blicaties. Amptmeijer schrijft het college: "Deze onrust heeft zowel betrekking op het intern functioneren van de GSD (accommodatie, personeelsfor matie) als op het extern functione ren (niet in staat zijn structurele op lossingen te bieden) In deze situatie zijn de persoon lijkheid en opvattingen van een nisuwe directeur van groot belang, met name gerelateerd aan de wen sen en opvattingen van het perso neel. Deswege is het mijns inziens belangrijk hierover de mening van het voltallige personeel te peilen dit in het selectieproces te betrekken, dit tevens als aanzet tot een beleids plan om in samenwerking met de dienst zelve de structurele moei lijkheden op te lossen". LEIDERDORP De Ruiterver- eniging "Liethorp" heeft voor een bedrag van f600,- de povere be huizing aan het Engelendaal uit gebreid. Een oude keet is tegen het bestaande "pand" aangeplakt. Zaterdagmiddag is het allemaal officieel geschied. Een overdekte rijbaan, een toe komstdroom, werd zaterdag weer eens driftig gewenst: het goot van de regen namelijk. (Foto Jan Holvast) Swift blijft ongeslagen LEIDEN Onder ideale weersom standigheden reed de LRTV Swift haar eerste oefenwedstrijd tegen het Amsterdamse Victorie. Swift was in de jongste leeftijdsgroep ver uit het sterkste, maar moest bij de oudere jeugd wat gas terugnemen. In het totaalklassement handhaafde Swift zijn inmiddels anderhalf Jaar oude ongeslagen record. De uitslagen. C-Jeugd 1. Paul Al- bers (Sw.), 2. Jaap Vlotman (V), 3. Enrico Robijn (Sw.)*. B-Jeugd: 1. Ron Boeff (Sw), 2. John Schreyer (Sw). 3. Las van Lil (V): A-jeugd: 1. Henk Rippens (V), 2. Ko Balvers (V), 3. Rudi v. d. Smissen (Sw); nieuwelingen: 1. Aart de Jong (Sw), 2. John de Nijs (V), 3. Leon van Velzen (Sw); junioren: 1. Hen van Duuren (Sw), 2. Paul Balvers (V); amateurs: 1. Piet van Leeuwen (Sw), 2. Teun van Duuren (Sw), 3. Hennöie van Gerat (Sw.). OEGSTGEEST Met een indruk wekkende hoeveelheid aan beeld- en geluidsapparatuur waren de beide Oegstgeester reisbureaus in het Ge meentecentrum aangetreden op een door „Oegstgeest Actief" georga niseerde toeristische avond, waarbij een aantal mensen moest worden teleurgesteld, daar er meer aanvraag was dan plaats. Voor hen komt er evenwel een tweede avond n.l. na 15 april die wel zo belangrijk is omdat dan de openbare trekking wordt ge houden in het kader van de zegel actie van de O.A. waarbij heel wat buitenlandse reizen te winnen zijn. In het bad komt een beweegbare vloer van 11 meter lang en 11 meter breed. Het beweegbare gedeelte van de basisvloer is verstelbaar van 0 tot 1,40 meter. De rest van het 25 meter lange bad heeft een vaste diepte van twee meter. Het gehele zwembad zal 1miljoen gulden moeten gaan kosten. (Foto Jan Holvast) LEIDEN LZ '86 heeft gisteren echter onbestraft. Jan de Graaf in Deventer één punt aan de IJs- sel moeten afstaan, de Leidenaren, die in het derde part een 2-5 voor sprong hadden opgebouwd, zagen De IJssel in het laatste part tot 5-5 te rugkomen. Door dit resultaat be- j houdt LZ '86 de koppositie van de ranglijst van klasse 2A, met één punt voorsprong op De IJssel, maar met een wedstrijd meer gespeeld. Het is voor LZ '86 een ongeluk kige wedstrijd geworden. Al snel moesten de Leidenaren ontdekken, dat er in de Deventer Overdekte nauwelijks goed te poloën voel. Het bad is aan één kamt daar maar 1.50 m diep, en de Deventernaren sprongen daar rond, alsof het een handbalwedstrijd betrof. LZ '86 kwam vrij gemakkelijk aan een 0-2 voorsprong door goals van Wim van Zijl (man meer) en Joop Siera. Door Van der Waerden kwam De «Jssel op 1-2, toen LZ '86 met twee man minder speelde. Erenberg bracht in het tweede part de beide ploegen uit een strafworp al snel weer in evenwicht. Even hierna zorgde een grove char ge van de Deventer verdediging voor. dat midvoor Jan de Graaf LZ '86 met een oorblessure het veld moest verlaten. Scheidsrechter Van der Kammen, die de vreemdste be slissingen nam liet deze overtreding /erd vervangen door de verdienste lijk debuterende Aad van Mil. LZ '86 was geprikkeld geraakt, en liep uit tot 2-5 door goals van Joop Siera (2x) en Fried Elzenga (alle bij nu merieke meerderheid gescoord).Nog voor het einde van het derde spel- deel kwam De IJssel terug door een goal van Van der Linden: 3-5. In het laatste kwart deed het gemis van Jan de Graaf zich duidelijk voelen, want de Leidse aanval miste stoot kracht. De Deventenaren. die geen normaal velddoelpunit hebben kunnen scoren, konden nog terugkomen tot 5-5 door twee maal van een nume rieke meerderheid te profiteren. Burgerlijke stand van Leiden .de Moov; Sandra, dr. iG.P. C. Blonk en T. J. M. Duur- - land: Eveline J.. dr. van L. E. Ouwe- n hand en C. Landheer. H. de Goede en C. Pet.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2