GEMEENTEBELEID „MIDDELEEUWS" aaenda'1 HANS GOBEE MET PENSIOEN LISSE EERSTE IN EHBO-WEDSTRUD BHW Voorschoten in open brief Boy Edgar in Leiden ZATERDAG 2 VOORSCHOTEN De Voorschotense afdeling van jje de Bond van Huurders en Woningzoekenden (B.H.W.) heeft een open brief geschreven aan het College van B. en W. en de gemeenteraad. In die brief staat dat de over grote meerderheid van de bewoners van de Voorschoten se gemeentewoningen zich heeft uitgesproken tegen de de Rembrandtlaan wordt. Men betaalt per huurder f 10.- Qstadehof is doorgevoerd. ES* be- per maand. In de Langehorststraat moet iedere bewoner f 120,- betalen administra- aan de gemeente voor een tuinaf- 2, 3. 4 of 5 paal- Een eigen af staat. aldus de B.H.W. rechtvaardige incasso tiekostenregeling. Wanneer de huur scheiding of daar maar één dag te laat betaald wordit, tjes voor nodig staat dat pas drie dagen stookkostenverhoging, voor afschaffing is van het boete- systeem kosten.H 1.50 in rekening gebracht mag - w verantwoording Wil van de tuin onder houds- den. Indien deze boetes niet betaald lang niet alle gemeentewoningen zijn worden, zijn dreigementen met af- 'afgelopen', aldus de contactpersonen sluiting van licht, gas en water geen van de B.H.W. De contactadressen De brief van de B.H.W. begint met speciaal tegenover de bewoners van te stellen dat van alles mankeert aan de gemeenitewoningen. het beleid dat de gemeente Voorscho- De B-H.W. tekent protest aan tegen ten tegenover zyn bewoners voert, de stookkostenverhoging zoals die by wat er voor geboden Zwart, Maduroweg 3. ZATERDAG L Hooglandse Kerkgracht 48. du rstraat 65. Oegstgeest. soclfg kamerbewoners en alleensti den. 8-12 uur nam. Morsweg 114. Leidse Jeu gevorderden van plm. 10 tot 18 j Potglèterlaan 32. Open drijf Van Haasteren "De antichrist", 10 i ZONDAG Antoolus Clubhuis, dansen 8-11 I Middelweg 19 c. Leids Poppenthd Geverstraat 65. Oegstgeest. voor kamerbewoners en alleen; Maandag Charlotte de Bourbonhof 1 hoek t lem de Zwijgerlaan. "Honk", spreell relsverentglng "De Wijde Vlucht",! VOORSCHOTEN De Voorschotense vestiging van de Nederlandse Middenstandsbank heeft ter ge legenheid van de opening van het bankgebouio in de Schoolstraat enige wéken een hoeveelheid bal letjes in de etalage laten zien. De juiste hoeveelheid was 282 stuks, dat had niemand geraden. Wel waren er enige "neuzenplatdrukkers" tot het aantal van 286 gekomen. Omdat er ook een slagzin gemaakt moest worden, had een ijverige jury bestaande uit heren van het hoofdkantoor te Amsterdam, dagen werk om de 1230 inzendingen zo te rangschikken dat de vijf prijzen uitgegeven konden worden. Onder de vijf hoofdwinnaars waren maar liefst twee Hagenaars. De hoofdprijs een reis voor 2 per sonen naar Mallorca of f 1000,- ging naar de heer j. A. Maan (met bloemen) Obrechtstraat 71 te Den Haag. De voorzitter van de jury, de heer W. J. Perquin (links) reikte de prijs uit. De vier andere prij zen bestonden uit geldbedragen van f 200,- tot f 50,-. Randstad Sport kent de spel regels goed LEIDEN Het team van Rand stad Sport heeft gisteravond de eer ste plaats veroverd in de door de COVS-Leiden georganiseerde spelre gelwedstrijden. De Voorschotense jeugd besloot de finale, gehouden in de Lugdunum-kantine. met 847 punten. Daarmee Lisse (813), UDO (758), DOCOS (749) en de kam pioen van verleden jaar Woubrugge (689) duidelijk van zich afhoudend. Het achttal van Randstad Sport, be staande uit 2 pupillen, C, B en A-ju- nioren zal de Afdeling Leiden op 19 april as. gaan vertegenwoordigen tij dens de halve finales van de provin cie Zuid-Holland. LEIDEN Om half negen mor genavond geeft pianist- bandleider arts Boy Edgar in het kader van een aantal concerten (in kleine be zetting) ter ere van Duke Ellington, die dit jaar 75 jaar wordt, een con cert in de Twee Spieghels. Boy Edgar geeft reeds twee Jaar een serie van wekelijkse concerten in het Amsterdamse Shaffytheater, waar hij een unieke sfeer heeft opgebouwd door een keur van Nederlandse Jazz musici informeel te laten spelen, met veel respect voor elkaar creatieviteit. Steve Austen, directeur van het Shaffytheater zegt over Edgar: „De vitaliteit van het culturele hangt al tijd af van een stel idioten en daar is Boy Edgar er een van". De bezetting die Edgar volgt is als volgt: Tenorsax: Hans Duif er en Toon van Vliet; drums: Martin van Duynhoven; bas: Arnold Dooye- weerdt; zang: Gerrie van der Klei, die met haar zuster Dorine het overbekende duo ,JDe Sissies" vormt. Arme Martin, arme Elsje... LEIDEN Arme Martin Brozius. arme Elsje de Wijn. Twee mensen die via de buis een alleraardigste in druk achterlaten, maar die gister avond op het podium van het Rijn lands Lyceum een pover stekje amateurisme voor het voetlicht wier pen. Was het omdat Martin Brozius nog niet geheel was hersteld van de ziekte die hem eergisteravond noopte de hele voorstelling af te zeggen? Als Martin en Elsje, zoals stond aangekondigd in het programma, al hebben gekozen voor „vrijblijvend amusement", dan hadden ze mis schien beter de term amusement weg kunnen laten Na de pauze volgde een optreden van Frits Lambrechts, die binnen lut tele ogenblikken de hele zaal aan de lippen had hangen. Lippen, die overigens niet schroomden harde en soms zelfs als „vies" aangemerkte woorden uit te srpeken. Dat alles deed Frits met een grote overtui gingskracht. veel charme en een bij zonder goed stemgeluid. Het verschil tussen vóór en nó. de pauze? Vermoedelijk zéér groot, en in ieder geval groot. ELISABETH TOLENAAR. LEIDERDORP Het Van Alphenplein is genoemd naar Hiero- nymus van Alphen. De dichter die ongeveer 200 jaar geleden leefde en o.a. de Klepperman en het bekende gedichtje: "Jantje zag eens pruimen hangen, Oh, als eieren zo groot", dichtte. De openbare kleuter- en basisschool heet „De Hobbit" en dat is weer een kabouter achtig wezen en verzinsel van een andere schrijver. Die Hobbitschool op het Van Alphenplein in Leiderdorp werd gisteren op een originele en feestelijke manier door de kinderen en leerkrachten geopend. Jan Holvast maakte in de beginfase de foto maar het ceremonieel duurde heel ivat langer. Men had de medewerking van een in Neder land unieke Stichting Spel uit Rotterdam. Deze stichting gaat van het standpunt uit de kinderen zelf bezig te laten zijn met door kunst aangedragen middelen. Dat resulteerde gisteren in de schit terend versierde aula van de school met een toneelstukachtig op treden van allemaal, inclusief mevr. wethouder Tichler van Onder- ivijszaken en, in een bescheidener rol, burgemeester Van der Have. De speciale Hóbbitvlag werd gehesen door de voorzitter van hei oudercomité Van der Heyde en een moeder (de hele openingscere monie was een aangelegenheid van kinderen met hun ouders) deelde aan de vier leden van de Stichting Spel een cadeau uit voor hun vruchtbaar werk. Oofc ^erfcroc^en kregen een presentje. Doordat door de bouw stukje natuurschoon v;as opgeofferd, gaven Apotheken de school om weer nieuwe natuur te Artsen Leiden Wijk I: Morsweg] tier, binnenstad tot Cityring Schaeffer. Rijnsburgerweg 11, 50481. Wijk II: Groenoord, K" Merenwijk: A. R. Tegelaar. gravenlaan 14. tel. 34092. Wijk Waard, Professorenwljk, Tui: wijk: G. D. de Jong. Hoge Ri, 15. tel. 32877. Wijk IV HaagwegkwartierJ. D. den. Boshuizerkade 28, tel. 30791 Leiderdorp Hennink, Mauif1 singel 166, tel. 33686. f, Oegstgeest J. B. Hugenholtz. t helminapark 2, tel. 51390. j Voorschoten S. V. d. Kooy, v[a Oyelaan 13, tel. 6951 (zaterdag). Koopmans .Wagnerlaan 69. tel. r zondag). Warmond Bots. Prof. Aalbej laan 2 .tel. 02522—11393 (zaterdi F. Walenkamp, Dorpstraat 45, 01711—2220 (zondag). deze school ook de ouders een kweekbak "kweken". Laat carnaval AR-delegatie LEIDEN De badmintonclub „BC Leiden", speeldagen vrijdagavond en zaterdag in de 5 Meihal. houdt van avond een verlaat carnaval in de zaal Augustinus op Rapenburg 24 te Lei den. Alle leden met hun introducees worden onherkenbaar verkleed ver wacht om ca. half negen. Na het de masqué om 12 uur worden de feest neuzen geteld en de prijzen uitgereikt voor „de origineelste". Dit carnavals feest van ..B.C. Leiden" heeft inmid dels een faam opgebouwd waar velen zuiderlingen jaloers op zullen zijn. The Lord's Folks LEIDEN De Jongerengroep The Lords Folks verzorgt morgen een eucharistieviering in de kerk van de paters Montfortanen aan de Haag- sche Schouw. Aanvang: half twaalf. Thema: Laten wij ons (verHei den? kwam op bezoek LEIDEN Enkele AR-kamerle- den hebben gisteren in de omgeving van Leiden een werkbezoek gebracht, ir. het kader van de in 1971 begonnen actie „Wij komen terug". In Alphen aan den Rijn onderhield het gezelschap zich met huisvrouwen en plaatselijke middenstanders. Ge sproken weird ondermeer over de machtigingswet en de prijsverhogin gen. Ook Katwijk, Lisse. Sassenheim en Hilelegom werden door de parlemen- Vogelasiel tariërs bezocht. De avond-, nacht- en zondagdii der apotheken in de regio LeU wordt waargenomen door: Apotb Centraal. Breestraat 74, tel Apotheek Voorschoten, Leidsewej tel. 01717—2525. Apotheek Beker 11 weg 4, Oegstgeest, tel. 55482. Wijkverpleging Leiden Zr. A. E. Köhlenb Lammenschansweg 339, tel. Tiboel Siegenbeekstraat 6. tetef 40280. Leiderdorp Zr. C. W. Prins, 01710—92023. Oegstgeest Zr. M. J. Warmen ven, M. H. Tromplaan 162, tel. 52 b.g.g. 54500. Voorschoten Gezondheidscel Van der Waalslaan 25, tel. 4641 Warmond Zr. A. Vriend, F! zenhorst 23, tel. 02522—12022. Vooral in Katwijk toonde men zich verbaasd over de grote affiniteit van de CHU met de SGP. Met een moge lijke CDA in gedachten had men zo iets niet verwacht. De heer Schakel zei: ,jn veel delen van het land is juist die affiniteit met de ARP veel groter". 84687 Dierenambulance. Tel. 01710344 Maandag LEIDEN De vele bezoekers gistermidag op de afscheidsbijeen komst van mejuffrouw Hans Gobée in het Academisch Ziekenhuis hadden meestal niet veel woorden nodig om hun grote dankbaarheid te betuigen voor het goede werk dat zij verzet heeft. Dertig jaar heeft zij in de kinderkliniek gewerkt, en gaf ze vorm aan de taak van observatrice, die kinderen in het ziekenhuis opvangt en begeleidt. Nu zij met pensioen ging waren er velen om uiting te geven aan hun dankbaarheid en bewondering. Burgemeester Vis dankte haar voor de diensten die zij bewezen had aan de gemeen schap als observatrice en als docente van 55 observatrices. Hij deelde mee dat hij namens Hare Majesteit een ere-medaille in goud, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, mocht uitreiken (zie foto). De kinderarts dr. De Koning haalde herinneringen op uit de be gintijd, evenals dr. Schouten die vertelde hoe ze een operatiekamer in speelgoedformaat hadden gemaakt om de kinderen er een beetje vertrouwd mee te maken. Hij zette uiteen hoe het invoelend hande len van Hans Globée langzamerhand gemaakt moest worden tot kennis, tot een methode om aan anderen over te dragen. ,£>at gaf zowel vreugde als pijn, omdat de persoonlijke gevoelens ontleed moesten worden". Als laatste sprak prof. Veeneklaas over de meningsverschilen die steeds opgelost moesten worden. Hij wilde de kinderkliniek "glad laten functioneren"maar Hans Gobée moest steeds zorgen dat het kind niet in het gedrang kwam. „Het was een goede oefening in wederzijdse tolerantie, en jij was leermeester van ons allen". Onder veel hilariteit bood hij haar een certificaat aan: Je hebt je beroep altijd illegaal uitgeoefend". En namens de medewerkers en veel dankbare patiënten en ouders bood hij symbolisch een kleurentele visie aan. Met een kort woord dankte Hans Gobée voor de kans die zij gekregen hadl om de verwarring en eenzaamheid van het kind te behandelen. Zij dankte voor de attenties die zij gekregen had. ifoio Jan Holvast) SASSENHEIM Het EHBO- team van de afdeling Lisse is gister avond als winnaar naar voren ge komen in de jaarlijkse wedstrijd van de EHBO-kring Leiden. De Lisse- naren, die in de voorronde in hun poule voor Noordwijkerhout en Sas senheim als eersten waren geëindigd, bleven daarna in de finale de win naar van de andere poule, Oegst geest, met gering verschil de baas. De kringwedstrijd in het volle KSA- gebouw was de eerste „manifestatie" naar buiten uit van de dit Jaar veer tig jaar bestaande Sassenheimse af deling van de EHBO. Een geslaagde „manifestatie" ook, niet in de laat ste plaats omdat de tien deelnemen de ploegen kregen te maken met de zogenaamde Lotusslachtoffers. Deze speciaal voor het simuleren van on gevalsslachtoffers opgeleide mensen gaven direct een grotere bindeling met de realiteit van de ongevals- praktljk en boden ook de mogelijk heid de opgaven zo werkelijk mo gelijk te doen zijn. Bij het eerste, door alle teams te behandelen ongeval (verdeeld over twee boxen kwamen de teams van Hillegom, Lisse. Noord wijkerhout, Sassenheim, Valkenburg, Oegstgeest, Leiden. Leiderdorp. Voor schoten en Katwijk alle afzonderlijk in actie) trachtte de veel misbaar makende „dochter" (met haar vader had zij een bromfietsongeluk gekre gen) met haar vleeswonden en ge broken pols de aandacht af te lei den van haar „rochelende" vader die er met een shock ernstiger aan toe was en (valstrik voor veel teams), zijn gebit achter in de keel had gekre gen. Pas bij het verwijderen hiervan kon hij „normaal" spreken en de EHBO'ers op het spoor van zijn letsels zetten. Voorzitter B. Lambooy van de Jubilerende en organiseren de Afdeling Sassenheim: .zoiets kun je met poppen natuurlijk niet spe len. Met deze mensen (het was de Lotusgroep uit Den Haag) is dat wél mogelijk. Het kost alleen wat extra geld en dat is normaal vaak niet be schikbaar. Omdat wij deze organisa tie mede in het kader van ons 40- Jarige jubileum (11 mei is er het grote feest, voorafgegaan door een receptie ln Motel Sassenheim en ge combineerd met de uitreiking van de diploma's aan de geslaagden van de cursus van dit jaar) verzorgden, konden we dit keer deze mensen naar Sassenheim halen". Lisse en Oegstgeest toonden zich in hun vijf ploegen sterke groep de besten in het behandelen van dit ongeval en in de eindstrijd kwamen zij voor een „bedrijfsongeval" te staan, waarbij een arbeider met zijn hand tussen een draaiend machine onderdeel was gekomen en met zijn hoofd tegen de band was gevallen en zijn te hulp toegesnelde collega in de haast struikelde, met zijn pols op de rand van de lopende band viel en met zijn (andere) hand op de Jampotten, die breken. Lisse behan delde dit ongeval het best en kon te gen half twaalf de beker voor de eerste prijs in ontvangst nemen, met Oegstgeest als goede tweede. Hoge Morsweg. Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof, Dia mantlaan, Onyxhof, Amethisthof. Smaragdlaan, Robijnstraat. Parel straat, Topaaslaan. Aquamarijn straat, Bothastraat, H. Cos terstraat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- laan, Saffierstraat, Turkooislaan, Berylstraat, Carneoolstraat. Barn steenpad, Kristalstraat, Opaalstraat, Toermalijnstraat. Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan, van Baerlestraat, Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat Coornhertstraat, C. Huygenslaan, Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat, Tesselschadestraat. Leeghwaterstraat, St. Buysingh- straat, Calandstraat, Leemanstraat. Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- straat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Muider- kring, Cruqiuslaan. Dinsdag Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station). Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat. Woensdag M. Treublaan, Stieltjesstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat, Kanaalweg van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan Beyerincklaan, Temminck- laan, Suringarstraat. Burggravenlaan, Asserstraat, Scholtenstraat, Modder manstraat, Oppemheimstraat. Donderdag Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, DullebakkersteegHoog- landsekerksteeg, Pelikaanstraat Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwe- louwensteeg, Duizenddraadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof. Druckerstraat, Maredorpsedwars- straat, Grevenstraat, Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Jan- vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg. Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare). Oude Vest (van Havenplein tot Mare). Lange Zandstraat, Vol molengracht. Oostdwarsgracht, Koolstraat. Emmastraat, Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk. Schapensteeg, Goegerritsteeg. Prinssessekade, Turfmarkt. Steen straat, Beestenmarkt. Nwe Beesten markt, Kort Galgewager, Mors- straat, Smidsteeg, Narmstraaf, Kruisstraat, le en 2e Binnenvest gracht, St. Aagtenstraat. Lammer markt, Marksteeg, Lange Schei straat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turf markt tot Mare), Lange Mare. Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg. Dolhuissteeg. Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat. Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietensttaat. Spijkerboor- steeg, Vestwal. 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vrede hof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hen drikstraat. Vrijdag Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat, Huizinga- straat, Uhlenbeckkade, Colenbran- derstraat, Meyerskade, Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot van Vollenhovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstraat. Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van ütr. brug tot Wilhelminabrug), ütr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat, Rijnstroom straat. Hoge Rijndijk en ütr. Jaagpad (beide van Wilhelminabrug tot Rhljnvreugd), Rhljnvreugd. Brugge- straat. Besjeslaan. Park „Die Ley- the", Roomburgerweg. Aarstraat Meerburgerkade en straat, Gouwe straat, Amstelstraat. Leedestraat. Wierickestraat, IJsselkade, Kasteel hof, Vliststraat, Zaanstraat, Maas straat, Merwedestraat. Drechtstraat. Lingestraat. Spaarnestraat, Lek straat, Casteilumweg. SOS-dienst den verkeren dag ken. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenscl Kindercentra Lelden. Welzynsri Stationsweg 28. tel. 46861 Geopend Dienstencentrum Noordelnpiein 2b. tel. 40483. alge) voormf°nnatle' daB VaD ®~~10 Sociale raadsvrouw Maandag: 10.30-11.30 uur. Van gendorpstraat 36; dinsdag: 10.30—1: uur Driftstraat 49a; woensdag: 10.0 Dijkstraat 2a en 16.30—18 donderdag: 18 iulsppleln 1; vry< Herenstraat 45 Vormingscentrum Troef Troef. Hogewo recht/onrecht dag, samenspelen, van 810 uur nam Moeders voor moeders L Actie .Moeders voor Moeders" OoJ ven by zuster E. anssen—Nlemeljï Hofdijk 32. Oegstgeest. tel. 0171(j Koordstudio intermenselijk moetlngsrulmte 60-Jarigen. Oude Ryn avonds 1 zondag van aangepast Voor advies infd Zaterdag gesloti ot ca. 18 uur. Tevi lichamelijk geham LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singe] 1 - Lelden i Postbus 54 - Giro 67055 L Telefoon directie en administra- tie 01710-25041. I Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Had Mulder Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement Losse I 10,2 f 30.2 f 32.6 1110.— f 0.501 Abonnementsgelden by vooruit-) betaling te voldoen BH automa-J tiscne «verschrijving geen ad-| mlnlstratle- en incassokosten Nabezorging van 18.0b—20.00 Zaterdag van 16 00—18.00 Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2