Aanleg volkstuintjes de Grunerie kan beginnen oneens Boschgeest met onder wijs-nota jfls^rriv m PPR-aktiecentrum in Zoeterwoude Plan Haaswijk verdaagd tot 15 juni Reugebrink agendü ging naar huis VRIJDAG 22 FEBRUARI OEGSTGEEST De aanleg van volkstuintjes ten westen van de Grunerie is gisteravond in de raadsvergadering bespro ken. Er zijn heel wat gegadigden voor deze 22 tuinen, waarvoor de huurprijs f 40,- p.j. zal bedragen. In verband met die belang stelling informeerde VVD-er Briët of uitbreiding mogelijk is. Wethouder Van der Voet deelde mee dat dit zeker het geval is. Hij zei ook dat er een windscherm geplaatst kan worden. Hij wees er op, dat deze tuinen niet in de eerste plaats bedoeld zijn voor sierteelt. Daarvoor is de grond minder geschikt, ook het bouwen van huisjes kan niet worden toegestaan, daar de grond later een andere bestemming krijgt. Mevrouw Gouver neur zei dat oudverpleegden van de Jelgersmakliniek zo'n tuin tje in gebruik wilden nemen (arbeidstherapie) onder leiding van sociale werkster. Hiertegen had niemand bezwaar. Zij die een ander tuintje (b.v. in de Morselbelpolder) in gebruik heb ben kunnen ruilen en hebben voorrang. De raad ging akkoord met de ver daging van de beslissing over het be stemmingsplan Haaswijk. Deze geldt tot uiterlijk 15 juni a.s. Bij het voor stel tot huurverhoging van de ge meentewoningen informeerde D'66-er Olivier naar een eventuele verkoop van de panden in de Laan van Aren- stein. B. en W. zullen hier aandacht aan schenken. De brandweerbeveiligingsverorde- ning gaf aanleiding tot opmer kingen en vragen o.a. de schrifte lijke vragen ingediend door mevrouw Gouverneur <KVP>. De voorzitter wees erop, dat alvorens overtreders voor de rechter komen allereerst ge tracht wordt door overleg en voor lichting van de zijde van de brand weercommandant de zaken te regelen hetgeen doorgaans succes heeft. Uit gesproken werd dat tuinvuilverbran- ding door volwassenen is toegestaan als het niemand hindert en geen ge vaar oplevert. Voor de oudere grote gebouwen zijn overgangsmaatregelen getroffen en er is een zg. aanvals plan gereed voor alle grote gebou wen. Dit. is geheel en al bestudeerd. De verordening werd aanvaard en is voor belanghebbenden ter inzage op het gemeentehuis. Nadat met ver schillende personen besprekingen zijn gevoerd en overleg is gepleegd met de beheerscommissie werd besloten de exploitatie van het zwembadrestau rant in handen te geven van H. L. Versluis. Mevrouw Gouverneur drong erop aan dat streng de hand gehou den zal worden aan de bepaling dat de exploitant geen kauwgom en on gepelde pinda's mag verkopen en dat patates-frites uitsluitend in on verpakte vorm zullen worden ver kocht. Medegedeeld werd dat ontwerp- bestemmingsplan Haaswijk van 15 november '73 een maand lang voor een ieder ter visie heeft gelegen. Te gen het plan zijn enige bezwaren in gebracht. die aan de commissie open bare werken worden voorgelegd. Van Veen (Pr. Chr.) wenst dat in die op 11 maart te houden vergadering de stedebouwkundige aanwezig zal zijn. Wethouder Van der Voet zal hier over contact opnemen. Sport Onderwijs Een aantal onderwij svoorstellen werd aanvaard. Er moest een aanvul lend krediet worden verleend voor de reconstructie van de Laan van Oud Poelgeest en Abtspoelweg. Tegen stemden de fractieleden van D'66 en de fractievoorzitter van de VVD om- Briët (VVD) vroeg aandacht voor de aanvraag van de beoefenaars van .tafeltennissen. Is in behandeling, al dus wethouder Thorn. Op een vraag van Groenendijk (KVP) inzake klachten over de sociëteit aan de Geversstraat deelde de voorzitter mede, dat deze inrichting door B. en W. is gesloten. Er wordt met nieu we bestuurders binnenkort overleg gepleegd over heropening. Er moet dan wel aan bepaalde voorwaarden worden voldaan. Mevrouw Van Loo- keren Campagne wilde dat van ge meentewege aandacht zal worden be steed aan de Wereldmilieudag. Thorn heeft daarvoor geen plan dat een gehele bevolking zal aanspreken. Wel wordt aandacht besteed aan deze dag op scholen en in de Jeugdnatuur- wacht. Olivier zou graag wat spoed zien bij de aanvraag die destijds door Grunerie-bewoners is gedaan over verbouwingen aan hun huizen. Wet houder Van der Voet zal bij de be trokken instanties op spoed aan dringen. Mevrouw Van Belle (PvdA) zou graag zien dat van gemeente wege propaganda wordt gemaakt om de opkomst bij de verkiezingen te bevorderen. Alleen kiesgerechtigden, die voor de eerste keer stemmen krij gen een boekje met informatie. Het ligt niet op de weg van B. en W. om meer te doen, aldus de voorzitter. Voor een dergelijke opwekking moe ten de kiesverenigingen en de poli tieke partijen zelf zorgen. VOORSCHOTEN De wijkraad Boschgeest is het niet eens met de uitgebrachte nota „Scholenbouw en deze nota is dat het raadbesluit tot scholen optimaal zouden zijn gesitu- overplaatsing van de Parkschool eerd, hetgeen naar het oordeel van (centrum) naar de wijk Boschgeest de wijkraad niet het geval is. dit de Parkschool moet worden ingetrokken. de conclusies Voor wat de Parkschool betreft -te|e(oon 25260 Redaktie Paul Wolfswinkel Het overlegde cijfermateriaal leidt merkt de wijkraad op dat een van inderdaad tot de conclusie dat het de motieven, destijds voor de over- aantal voorzieningen in de andere plaatsing aangevoerd, te weten de wijken dan Noord-Hofland voldoende ongunstige ligging aan een drukke de opvang in de komende verkeersweg (bocht bij Raadhuis) .n de leerlingen voor het nog onverkort geldt. Afgezien van basisonderwijs. De wijk- het gevaar dat dit drukke ver ander keer met zich mede brengt, worden de leerlingen in ernstige mate door het langsrazende verkeer afgeleid. In Prijsvandeweek III men binnen. We zijn dolgelukkig, gebruiken. Zij werkt bij een kennel. een rood kruisje en van die wazige r ruitjes. De ambulance rijdt in het JlStrUCtieDOOl district Leiden. Een van de drie opleidingsvaartui Mevrouw Frommer is op het idee gen voor de Rijn- en binnenvaart, gekomen om de dierenambulance te van het Koninklijk Onderwijsfonds, en hopen dat u door blijft Het geld voor de wagen i dere benodigdheden krijgen 2 mevrouw eigenaar van het dier 1 de Scheepvaart, het m.s. "Prin- de an- ses Beatrix" zal op donderdag 28 de februari 1974 Leiden aandoen en lig- die plaats nemen in de haven nabij de jaren vi kleuter- raad betwijfelt echter of tot de conclusie moet leiden alles bij het bestaande te laten en met name dat moet worden afgezien van de overplaatsing van de Parkschool naar de wijk Boschgeest. Dit zou alleen gemotiveerd zijn, indien de Burgerlijke stand van Leiden LEIDERDORP 't Was min der druk dan de eerste keer; in het politieke café te Leiderdorp. Maar toch nog druk genoeg om 'n gezellige babbel te houden met de diverse raadsleden, wet houders en andere politieke vo gels van diverse pluimage. Of schoon, 't was eigenlijk nog 'n beetje elkaar aankijken en af wachten. Dat wachten was te vergeefs op kandidaat voor de Provinciale Staten Goudzwaard. De man was ziek gewor den. Jammer, maar niemand vroeg naar hem en Structuur- commissielid Stetner kon om ongeveer 10 uur mevrouw Gar deniers, tweede kamerlid voor de KVP en CRM-specialiste aan kondigen. Wie haar wat vragen wilde kon dat bij dez doen. Wet houder Drenth riep Raadslid Reugenbrink (AR) toe: „Je hebt pas wat getorpedeerd, nu mag Je wat vragen". Dat sloeg op het feit dat Reugebrink volgens de KVPers in Leiderdorp de CDA-gedachte om zeep geholpen had. „Had je gedacht," zei Reu gebrink, ik ga naar huis. Hij was dat al van plan en voegde de daad bij 't woord. Maar tevo ren had hij aan mij meegedeeld dat de KVPers 'n beetje in de war waren. De drie confessionele partijen hadden een commissie samengesteld van 6 personen, van de AR, CHU en KVP elk twee man, waaronder Blans van de KVP. Deze commissie was tot de conclusie gekomen om met twee lijsten, één programma en periodiek fractieberaad de gun sten van de kiezers te winnen. Ook de heer Blans was daar voor, aldus AR-man Reugebrink. De AR en CHU hebben zich aan dit advies gehouden, neen, is zelf twee stappen verder naar de KVP toegegaan en heeft het periodieke fractieberaad la ten vallen. Men moet de kans hebben aan elkaar te wennen. Reugebrink vindt dat de KVP- Leiderdorp teveel „Alles of Niks" doet. Wij hebben twee stappen, zei de heer Reuge brink tussen twee slokken bier, naar hen toegedaan, nu had de KVP iets moeten doen. De AR komt begin maart met hun kan didatenlijst voor de a.s. verkie zingen. Want de verkiezingstijd staat wel voor de deur en daar om is iedereen misschien wat feller dan anders. Maar het sfeervolle café van Wik van den Wijngaard geeft alles 'n toch wat mildere dimensie. Wet houders en raadsleden en ande re bezoekers noemden elkaar bij de voornaam en tutoyeerden elkaar gezellig. Moet Je eens in de Raadszaal horen, dan barst h van de deftigheid. De VVD was zeer actief geweest deze reis. Er hing een verkiezingsbiljet en ook op de bierviltjes op Wik's lange bar stond met grote oranje let ters VVD vermeld. 14 Maart is er wéér politiek café bij Wik in de Hoofdstraat, dan komt me vrouw wethouder De Haan uit Leiden ook een borrel drinken. PVDA-ers, Confessionelen en andersdenkenden zullen ook gaarne met u van gedachten wisselen. RONALD VEEREN. Vrijdag Herenstraat 95, (ingang 3 Octoh. straat), Jeugdsociëteit „Time £45 Bevrijdingskerk. ruilclub Boshuis, Lljtweg 7, Oegstgeest, Soc. Ned Ar Bureau voor ouderen, 2-4 uur nam Geverstraat 65, Oegstgeest socléu ïexT 8ka^e^bewoners en alleenstaa Kreatief^ Sentrum, Breestraat Cin Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48, dan» vanaf 8 uur nam. a De Vink, dansen van 92 uur nam Burchtplein, Antiekmarkt, 9.30 v.m. 65. Oegstgeest. sociëfc kamerbewoners 3.30—5.30 uur nam. Kreatief Sentrum, Breestraat c swingen, 92 uur nam., "Die Wo lands", 10 uur nam Grote Burcht. ha'i, lljk< Ai valsbal De Hutspótten, 8.30 t Zondag Antoniusclubhuis, dansen, 811 ui Middelweg 19c. Lelds Poppenthei ter. kindervoorstellingen, 2.30 uur nan Hooglandse Kerkgracht 48. danst Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëte! kamerbewoners en alleenstaande Maandag Rapenburg 10, gebouw Rehobotl Fotografen Vereni ging. aanvang 3 1 reisvereniging "De Wijde Vlucht", ij van de dierenriem", 8 t Artsen Leiden Wijk I; Morswegkwartlq binnenstad, tot Cityring: H. Meyei Gerard Brandtstraat 29, tel. 60941 Wijk II; Groenoord, Kooi en M& renwijk: A. van Luyk, Thorbeck» straat 5, tel. 22522. Wijk III; Waari Professorenwijk, Tuinstadwijk: J van Gent, Zoeterwoudse Singel 21 tel. 22358. Wijk IV; Zuidwest, Haag] wegkwartier: W. Schellekens, Kenne, dylaan 46, tel. 64035. Leiderdorp Van 't Woud, tel. 3001 Oegstgeest D. Held, Marelaan 31 tel. 52255. Voorschoten F. Swen, Veursew 20. tel. 2356 (zaterdag). J. Vrijei hoek, v.d. Oyelaan 38, tel. 6421 (zoi dag). Warmond L. Lempers. Chia chilllaan 13, Voorhout, tel 10140. Apotheken SASSENHEIM De Sassenheim- kruisverenigingen hebben het voornemen om voor ouders van kin- De avond-, nacht- en zondagsdien der apotheken in de regio Leide wordt waargenomen door: Apothi "Tot hulp der piensheid", Hooigrad 48, tel. 21060. Apotheek "Beker", LI) weg 4, Oegstgeest, tel. 55482. Teva zaterdag tot 1 uur nam. Apotha Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 0171 2525. Wijkverpleging Leiden Zr. E. v.d. Kooij-Kempe man, Welterdreef 93, Voorschoten, 64072. Zr. Korteweg, Lammenschan weg 46, tel. 32098. Leiderdorp Zr. Th. Bakker, 01710-34112. Oegstgeest Zr. F. Laman, Lijtw 1. tel. 55033, b.g.g. 54500. Voorschoten Gezondheidscentra Van der Waalslaan 25. tel 4641 Warmond Zr. N. Portengen, K tel. 11463 (Tel. berd baar tussen 12.30 en 13.30 uur) dit verband is voorts veelbetekenend deren in de leeftijd van V/2 tot 4 jaar dat de speelplaats veelal het „ben- zinesniufplaatsje" wordt genoemd. Het komt de wijkraad voor dat de bewoners gaarne zouden willen we ten, welke motieven bij het college van B. en W. hebben voorgezeten om van de overplaatsing van de Park school af te zien, nu de nota „Scho lenbouw en beheer" hierover onvol doende informatie verschaft. Vogelasiel E. de Beer-Lindhout, Drechtstraat niet vinden hebben ze pech gehad. Grote Havenbrug. 12 uit Leiden. Een eervolle vermel ding voor-haar. «e zegt: Bei de Stadhuisbrand De ene week moeten ze drie keer leidingsscholen voor de Rijn- 'Tk was 17 jaar, toen mijn vriend drukken en dan weer drie woken binnenvaart. Geïnteresseerden bij terugkwam uit Amerika. Natuurlijk 2e doen wel "goed werk want de vakopleiding voor deze bedrijfs- met veel verhalen over van allerlei, g yan jq djeren kunnen ze redden, tak kunnen dit speciaal gebouwde Ook over drank, o.a. over Tom j^eestai ^eten de mensen niet wie vaartuig bezichtigen 's avonds van Collins". ze moeten waarschuwen als er een 7 tot 9 uur. (zie foto). Wel, ik wilde dat wel eens proeven hond of kat is aangereden. Dan bei en toen we naar de Bonte Koe op de Kaag gingen, moest hij dat maar eens voor me bestellen. "Twee Tom Collins". De barman keek vreemd, en zei aarzelend: "Wablief?" Nog maals werd de bestelling gedaan en toen zei de man stralend: "Kom kommers, dan moet u op het land zijn". Dierenambulance GEBOREN: Miranda A. H.. dr. van J. M. Durieux en M. C. Leemans: Christel P.. dr. van van pP11® Cn J' MontanJe; MirJam, dr. Op deze vaartuigen wordt instructie kenhu'ijzen; MaikeL zn. vanSi.^rlei^en gegeven aan leerlingen van de op- ®u5?n?e_M.._dr. van C. W. Tot drie- of viertal praatavonden te houden, waarbij de ontwikkeling, van het kind (en de ouders) centraal Gewonde staan. De serie avonden start op don- derdag 21 maart en aanmelding voor de avonden dient voor 6 maart te geschieden. De wijkverpleegsters N. Portengen (Kagerplein 308, telefoon 11463) en R. van Velzen (Hortuslaan 25, tel. 12485) noteren gaarne de Kinderopvang Informatiebureau werkgei Kindercentra Lelden. wl_„ Stationsweg 28. tel. 46861. Geopend de wijkraad boschgeest schrijvingen en geven desgewenst n Tienen OVERLEDEN Larrewijn (83). man; J. M. Elfering. die de bezwaren via een brief 1 fractievoorzitters ter kennis gebracht heeft en verzoekt de brief te betrek ken in de besprekingen tijdens de raadsvergadering. ook alle informatie (telefonisch tus sen 1 en 2 uur) over deze avon den, waarop naast de onderlinge dis cussie ook deskundigen het nodige zullen vertellen. A. H. Stau- "Toen we toevallig in de stad lie pen, zagen we de dierenambulance. We dachten: daar weet niemand wat van. Dus hebben we ernaar geïn formeerd. Dit v len ze de politie dierenambulance Polygoon heeft voor het bioscoop- Het is onhandig dat de dierenam- nieuws van deze week (o.a. in Lu- bulance alleen in de gouden gids xor) eens krachtig gegrasduind in de r, staat, want daar denk je in dat ge- archieven. Philip Bloemendaal en z'n val niet aan. Het lijkt ons wel goed makkers zijn daarbij gestrand in 't dat iedereen 't telefoonnummer even Jaar 1929, toen het woord winter nog» noteert: 0171034616. Dan weet ten- echt iets te betekenen had. Het eer ste onderwerp van die terugblik is. de brand van het Leidse stadhuis. Korte, indringende beelden van de ravage en de geweldige vorst. Acht tien graden onder nul. Kom daar nu eens om. Leidenaars-op-jaren zullen zich van de stadhuisbrand ongetwij feld nog herinneren de enorme ijspe- het gebouw én aan de snor de brandweerlieden. Ach Ja, die goeie ouwe tijd. M. Lamboo; N. - -Ham; M H. A. M. J. Smittenaar. Polderman en J. C. Ham; M. Weeda e ONDERTROUWD: J. G. de Haan 1 den Berg en M. Graafland: Dienstencentrum Hofdijck 32. Oegstgeest, tel. 0171Ö Sociale raadsvrouw Driftstraat 49a; woensdag: ÏO.W- f 11.00 uur Dljkstraat 2a en 16.30—1« uur. Gerecht 10; donderdag: 18.00 20.00 uur. Stadhulsppleln 1; vrijdi 10.3011.30 uiur. Herenstraat 45. Gezinsverzorging minste iedereen wie je kunt bellen, als je een hond of kat ziet aanrij den". Dit stukje is geschreven door de le den van de club D.V. (Dierenvrien den) die vandaag twee jaar bestaat. W. M. Bots J. Wallaart; Smit; H. W. Peterzen gezinsverzorging, tel. 49441 (ma. t/m vrij. 910 Steen; G. Planting J. de Roode; G. J. H. J. Bakker; 1 M. M. Lugten- Leden: Paul Olden, Wouter Furth, Pieter va Derksen en Edwin P. J. Witvliet ucouaau Stichting Gezinsverzorging, Lelc Partij van de Arbeid zijn in Zoeter- uit: Arnold Aerts, voorzitter en Nico A^ztefen woude opgericht. Beide afdelingen van den Akker, secretaris (secreta- 45, tel. hebben te kennen gegeven dat zij ze- riaat, Nassaustraat 13, Zoeterwoude voonn>- ker op gemeentelijk niveau geheel Rijndijk). Het definitieve bestuur het Politiek Sa- van de Partij van de Arbeid bestaat Progressief uit: Frans BoöiJ (voorzitter), L. A. de Knegtel(secretaris), F. Felkers (pen de ningmeester). Het secretariaat is en gevestigd in de Jan Albert de Grave- Rees, Maarten 8e]_s 1 der Hout. Dafbusje met gina) vermelden. Bijdrage: Ronald Veeren en Ruud Paauw Yoghurt over het wegdek Monfils en c. J. van der zullen opgaan c. •LKu.i'pel: menwerkingsverband Zoeterwoude, dat bestaat uit Zoeterwoudse afdelingen PVDA en de PPR, leden v de PSP en sympathisanten van die laan progressieve politieke partijen. Bij het Centraal Stembureau van de gemeente is overigens deze week het m verzoek gedeponeerd tot registratie van de naam Progressief Zoeterwou de. Het programma '74-78 op 27 maart, de dag van de Staten verkiezingen aan de algemene le denvergadering ter amendering en vaststelling worden aangeboden. Te vens zal dan de volgorde van de defi nitieve kandidatenlijst worden vast gesteld. Progressief Zoeterwoude heeft positief gereageerd op een uitnodi ging van het bestuur va de CDA Zoe terwoude, om deel te nemen aan een openbaar forum. De progressieve groepering zal worden vertegenwoor- VOORSCHOTENEen vracht wagen van Van Grieken verloor gis termiddag omstreeks half een in Voorschoten, ter hoogte van het ge meentehuis de lading. Vijfentwintig kratten met potjes yoghurt kwamen op het wegdek terecht door het bre ken van de sluiting van de laadklep. De brandweer en de reinigingsdienst door leden van de vier werk- hebben de rommel opgeruimd. groepen. De Commissaris der koningin Zuid-Holland, Mr. M. Vrolijk, PZ zal Zal maanda9 18 maart met zijn echtgenote een werkbezoek brengen aan de gemeente Voorschoten. De commissaris zal de middag en de avond in Voorschoten doorbrengen. Een programma is nog niet vastge steld. As. zaterdagavond wordt er in de grote zaal van het Parochiehuis in Oegstgeest een carnavalsfeest ge vierd door de thans 10-Jarige band van de Wilbert-drumme'rs. Het be stuur heeft vooral oud-leden van de band opgewekt dit feest mee te vie- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave; Leldech Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement f 10,25 Kwartaalabonnement f Per Post f Jaarabonnement f 110,- Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen By automa tische overschrijving geen ad ministratie- eo incassokosten Na bezorging van 18.00—20.00 0 Zaterdag van 16.00—18.00 a Telefoon 01710—30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2