j.EIDSCH DAGBLAD ACHT TREI NEN PER UUR V oetbalramp in stadion van Cairo AKTIE NATUUR PUZZELKRANT vakantiegangers, voorzichtig met medicijnen... vandaag lerkeers- aos in oofdstad oor actie ^an taxi- ïauffeurs i r LEIDSCH DAGBLAD Man brengt ex-vrouw met mes om het leven CEBUTO liANDAö 18 FEBRUARI 1974 OPGERICHT I MAART I860 34250 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DEN HAAG Vakantiegan gers kunnen hun leven riskeren als zij in bepaalde landen on schuldig lijkende middeltjes tegen I verkoudheid of griep kopen. Een vijfendertig-jarige toeriste werd verkouden in Spanje, kocht daar middeltje in een apotheek, en j twee maanden later stierf ze door i een ernstige aantasting van haar I beenmerg. In dat middeltje zat stof chloramphenicol. Consu- mentenorganisaties in verschei dene landen zijn thans een waar- Medicijnen met chlorampheni col zijn in Nederland en in onze buurlanden slechts op recept ver krijgbaar. Maar in vakantielan den als Griekenland, Spanje, Turkije en Israël zijn ze vrij te koop, evenals voorts o.m. in Egypte, Mexico en Thailand. volgende waarschuwingen van de Westduitse Stiftung Waren- test door: "Alleen in gevallen als tyfus en hersenvliesontsteking is de ge nezende werking van chlo ramphenicol belangrijker dan de kans op gevaarlijke bijverschijn selen. De geleerden gaan name lijk steeds meer het verband con stateren tussen chloramphenicol en het plotseling optreden van meestal dodelijke aandoeningen van het beenmerg bij patiënten die dit middel gebruiken". De Belgische Verbruikersunie luidt de alarmbei in het nieuwste nummer van zijn blad Test-Aan koop. Volgens de Belgische orga nisatie krijgen vier op elke hon derdduizend gebruikers van chlo ramphenicol beendermergletsel dat een bloedkwaal tengevolge heeft. sinds 1949 in de handel gebracht door de Amerikaanse firma Parke Davis, als goedkoop middel tegen verkoudheid griep, oor- keel- of holte-ontstekingen. Sindsdien zouden na gebruik van het mid del tientallen dodelijke gevallen van bloedarmoede zijn gesigna leerd. In 1962 zou Parke Davis al een 200.000 dollar smartegeld heb ben moeten betalen na de dood van een meisje in Amerika. In België zijn vier dodelijke geval len gerapporteerd. STERDAM Een actie van taxichauffeurs heeft vanmor- i Amsterdam tot een verkeers beleid. De taxichauffeurs, on- len over het negatieve antwoord burgemeester Samkaldetn naar ding van hun eis om van alle trambanen gebruik te mogen trokken tussen acht en uur in lange stoeten naar het m. Zij verzamelden zich op ik, Dam en Rokin zonder ge- te maken van de vrije tram- We wilden de wet niet over aldus een woordvoerder van iiecomité. ontstonden er grote opstop- doordat de taxi's op de iten het tramverkeer ver- Vele Amsterdammers en fo- kwamen hierdoor te laat op ierk. ispannen sfeer drukkerij Nijmegen MEGEN De situatie bij de egse drukkerij Le Grand en ers was vanmorgen gespan- Zoals bekend kreeg het 50 man ie personeel vrijdag plotseling ren dat het faillissement van edrijf was aangevraagd en de ieiten moesten worden ge- Het personeel was vanmor- ag dat men een deel van de laris aan het faillissement wil lekken. Vandaag wordt de he- bij het bedrijf gepost door personeel. Een van de oerso- eden vertelde: ie auto die hier met machi- n de deur uitgaat, wordt ieurig door ons gevolgd. Wij precies weten waar de spullen Tussen Leiden en Den Haag Johan Cruijff verlaat met zijn rivaal Günther Netzer het veld van Real. Op het scorebord 05 voor Barcelona 18 PAGINA'S Scheidsrechter Leo van der Kroft is de belangrijkste man geweest bij de voetbaltopper Feyenoord Ajax. Dat bleek gisteravond over duidelijk op de televisiebeelden, die van dit treffen werden ge toond. Het doelpunt van Wim van Hanegem werd ten onrechte we gens buitenspel afgekeurd. Ajax kreeg alweer ten onrechte een strafschop, want Vos greep Rep ver buiten het strafschopgebied aan zyn shirtje. Van der Kroft kan wel blijven ontkennen, maar hij heeft de Rotterdammers vrij wel zeker de overwinning onthou- Overigens, al met al was deze wedstrijd een pure reclame voor het voetbal. Een machtige show. PAGINA 9 Er was echter in het weekeinde nog veel meer sport. Zoals de bij na verpletterende nederlaag, die Real Madrid nog wel op eigen ter rein leed tegen Barcelona, de ploeg van Cruüff en Michels. En natuurlijk het schaatsen in Innsbruck met zilver voor Atje Keulen en brons voor Eppie Blee- ker. Maar Atje had dat glanzend metaal waarschijnlijk niet ver overd als de favoriete Sheila Young uit Amerika en Tatjana Averina uit Rusland niet waren uitgeschakeld. Temidden van an dere sportieve gebeurtenissen. PAGINA 10-15 Weekeinde vol geweld. PAGINA 5 In 1 1 tus- bewolking Zeker 48 mensen clood 2 graden rond 5 graden. (Opgemaakt matige Maxinjiimtempe- CAIRO (AP) gisteren 48 voetbalsupporters Zamalek stadion om het leven geko men toen een gedeelte van een ijze- In Cairo zijn door de enorme menigte die pro- T| i1" "et beerde weg te vluchten in de rtch- ting van het veld. Volgens ooggetuigen bevond zich 1 hek tussen het veld en de tribu- op het moment ne door de grote drukte in het sta dion omviel. 47 personen zijn hierbij gewond geraakt. Een aantal slachtoffers kwam om onder het neergevallen hek en an deren werden onder de voet gelopen de ramp Ier kennismaking 4 weken voor de halve prijs. Ik word abonnee per 5 maart 1974 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mjj 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. adres: plaats: 19'ronummer: Hokje zwart maken, bon invullen in open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, 'antwoordnummer 214, Lelden. menigte van 60.000 tot 90.000 sen in het stadion van de sportclub Zamalek, terwijl er slechts voor 40.000 mensen plaats is. Een vooronderzoek van de open bare aanklager en officier van Jus titie heeft uitgewezen dat het hek is omgevallen omdat het gedrang gToot was. Met het hek brak zelfs 'n de de tribune af. De voetbalwedstrijd die in het Za- malek-stadion zou worden gespeeld Boer Koekoek wilde 'prinses' niet kussen De Haagse carnavals vereniging De Mopshappers heeft boer Koekoek dit week einde de huisorde van de Dolle Mina uitgereikt. Het verliep echter niet helemaal volgens het protocol. Te elf der ure gaf tweede-kamerlid Koekoek geen toestemming voor de uitreiking bij hem thuis. Dat moest in een hotel gebeuren. Bovendien weiger de hij de druivenprinses Nel van de Watering van de Jo lige Mina's de drie kussen te laten geven die bij de onder scheiding behoren. Hij hield het kistje met druiven dat hij kreeg op zo'n manier voor de borst dat de prinses onmoge lijk haar taak kon vervullen. Ook weigerde Koekoek zich met de schone te laten ver eeuwigen. „Zo'n foto wordt in de verkiezingsstrijd toch weer tegen je gébruikt", was het lakoniéke commentaar van Koekoek. 1974 zullen ei sen Leiden en Den Haag acht trei nen gaan rijden. Het gaat hier zowel om stop-, snel- als interci- tytreinen. Dit heeft minister Wes terterp (Verkeer en Waterstaat) ge antwoord op vragen van het commu nistische tweede-kamerlid Dragstra. De bewindsman wijst erop dat sinds de start van het experimen teerproject rond het openbaar ver voer tussen beide plaatsen het vol gende reeds is bereikt: Sinds mei 1973 is het aantal trein diensten al sterk uitgebreid. Datzelfde is gebeurd met de snel- Naam* busdiensten. Met name op trajec ten Noordwijk- Katwijk- Wassenaar -Den Haag (april '73) en Sassen- heim- Oegstgeest— Den Haag (no vember '73). In oktober 1973 is een enquete gehouden over het gebruik van het openbaar vervoer. Op dit moment is een uitgebreid onderzoek naar de knelpunten van het openbaar busvervoer tussen Lei den en Den Haag gaande. Aan de hand hiervan zullen binnenkort voorstelling tot verbetering worden Begin februari is er een puzzelkrant verschenen, waarin de eerste 20 puzzels van de AKTIE NATUUR stonden afgedrukt. Voor belangstellenden hebben we nog een aantal van deze puzzelkranten voorradig. Deze krant kost f Ien zal per post worden toege zonden. Abonnees die deze krant willen bestellen, kunnen dit doen via onderstaande bon en overmaking van f I,- op girorekening 57055 t.n.v. Leidsch/Alphens Dagblad. Adres Woonplaats wenst toezending van de puzzelkrant. Hij/zij heeft f 1.overgemaakt op postgiro 57055 t.n.t Alphens Dagblad. Leidsch/ Tegen betaling onze kantoren. Handtekening. f 0 50 zijn de puzzelkranten ook verkrijgbaar aan ROTTERDAM (ANP) De 28-ja- nacht trof de politie de dader aan rige mevrouw V. A. A. M. Huijbers bij kennissen aan de Persoonshaven gisteravond door haar ex-echtge- de 13-jarige kroonprins Reza. De rig jaar bracht. De aangehouden. Hy heeft bekend. De 35-jarige D. A. D., die eind i was het tweede voetbalevenement vijf maakten deel uit sinds de oktoberoorlog. De eerste bende van 10 mannen wedstrijd in het nationale stadion, vrouwen die werden veroordeeld door dat een capaciteit van 100.000 heeft, een militair hooggerechtshof, trok 90.000 toeschouwers. Gisteren zou Zamalek tegen het Tsjechische team Dukla Praag hebben gespeeld. De wedstrijd werd echter afgelast. Volgens de Egyptische pers heeft de wedstrijd, die zou worden ge speeld ten bate van de oorlogs slachtoffers, ruim 90.000 gulden aan toegangskaarten opgebracht. In ver houding met het aantal plaatsen in het stadion waren te veel kaarten verkocht. De regering heeft nu aan gekondigd, dat de verkoop van kaar ten zal worden beperkt. L^triue szijds beerd een prostituee te wurgen. De jongeman, de 18-jarige kistenmaker den. bracht gisteravond een bezoek *°nder geld op 2*k twee aan zyn voormalige echtgenote. Hy ™Q nnminnJulft w- gIjeep de was volaens ziin zïrem vrouw onmiddeUuk bt de hals. Toen haar vlweg^ h« Tt (r on Q jaar) niet meer scliro't °e kistenmaker zo van zijn eenTe daSd- dat h« rechtstreeks naar het Miljoenen voor opruimen van stormschade DEN HAAG Minister Van der Stee van Landbouw en Visserij gaat waar de man zich mogelijk zou kun- kinderen (6 mocht zien. Op een gegeven ogen blik haalde hy een mes te voorschijn en stak de vrouw op diverse plaatsen in het lichaam. De kinderen waarschuwden de bo venburen. Toen dezen beneden kwa men vluchtte de man. In zorgwek kende toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis overgebracht. Anderhalf uur later bezweek de vrouw aan haar verwondingen. De politie ging alle adressen af, BETER UIT MET reisbureau Doezastraot 30, Leiden Tel. 43612-25971 26 miljoen extra besteden opruimen van de stormschade en voor herbebossing van de Nederland- bevinden. In de loop de Japanse satelliet In Japan is zaterdag de vyfde Japanse satelliet n*euwe bouwopdrachten voor zeeva- SCHEPPER DICK BOS OVERLEDEN LONDEN In een Londens zieken, huis is aan de gevolgen van een hartaanval op 59-jarige leeftijd overleden Alfred Mazure, de teke naar van de Dick Bos-strips. Dertig jaar geleden verschenen ze voor het eerst. DEN HAAG De Nederlandse wer ven hebben in het afgelopen jaar Mazure werkte vroeger voor Haagse byna een miljoen ton b.r.t. politiebureau aan de Warmoesstraat rende om zichzelf aan te geven. De prostituee heeft geen nadelige ge volgen gehad van de aanval. Veel meer werk voor de werven u bekend geworden cijfers dat tijdens de stormen i 13 november 1972 en van 2 april een nieuw-ontwikkelde door radio signalen geleide drietraps MU-3C ra- rende handelsschepen ontvangen, te toen enkele films. Daarna ging ket. De lancering werd vrijgekomen extra geld genoemd nadat de 56 kg zware sa- zal bijna 20 miljoen alleen al den gebruikt voor het opruimen sformlWHj >r- telliet zijn eerste baan Hagenaar reizen en was onder enige tijd op Malta en de Ca- .t.) is aan- narische Eilanden gevestigd. De succes zienlyk groter dan dat van 1972 laatste jaren tekende hij in Londen ook veel groter dan onder meer voor de Daily Telegraph maakte daar een aantal teken- blykt uit de jongste cyfers C.B.S. Het volume van deze nieuwe opdrachten (971.600 442.200 b.r twee uur en 40 minuten had nieuwe zeevarende handelsschepen films waarvoor hij een nieuwe tech- werd besteld. niek ontwikkelde.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 1