"Teveel lokalen in Voorschoten" jffc-T/rk "NU OF NOOIT" Wat Leidse raad gaat behandelen agenck Conclusie nota scholenbouw: PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 15 FEBRUAI VOORSCHOTEN Met uitzondering in de wijk Noord- Hofland zal er binnen enige jaren een teveel aan schoollo kalen voor basis- en kleuteronderwijs zijn in Voorschoten. Met deze gegevens is het noodzakelijk een „Stuurgroep scholenbouw en -beheer" te vormen ter bestudering van en advisering omtrent de problematiek van de huisvesting van het onderwijs in algemene en bijzondere zin. Tot deze conclusie komt rde nota Scholenbouw en -beheer, welke op verzoek van de raadsleden is uitgebracht en vol gende week vrijdag ter discussie staat in de raadsvergade ring. verdeling naar denominatie d.w.z.: openbaar, r.k., prot. christ. of bij zonder openbaar. Bij het kleuteron derwijs valt in toenemende mate te constateren, dat de ouders zich bij de schoolkeuze kennelijk vaak laten lei den door andere motieven dan die, welke op basis van godsdienstige of levensbeschouwelijke overtuiging, op het eerste gezicht worden ver wacht. De afstand tot de school, 't imago en de reputatie van de school daarnaast de schoolkeuze van het vriendje of vriendinnetje, spelen een duidelijke rol bij de schoolkeuze. Bij het basisonderwijs is deze ont- wikeling minder sterk, alhoewel naar het de nota voorkomt, niet geheel te verwaarlozen. Een overzicht over de jaren 1967 tot en met 1973 geeft een percentage-groei aan voor 't open baar kleuteronderwijs met ruim: 11,5%, het bij zonder-neutraal kleu- derwijs had een teruggang van ruim 12%, het prot. .christ. kleuteronder wijs ging terug met 3%. Het open baar basisonderwijs is met ruim 4% toegenomen: het r.k. basisonder wijs is constant; het prot. christ. ba sisonderwijs vertoont een teruggang van 4% en in totaliteit nam het open baar en bijzonder-neutraal onder wijs met ruim 6% toe, het confessio neel onderwijs verloor dienovereen komstig leerlingen. De "Scholenbouw en -beheernota", komt tot de conclusie dat de vor ming van een Stuurgroep, waarin al le onderwijsrichtingen vertegen woordigd zijn, een dringende wens is. De gemeenteraad krijgt volgende week vrijdagavond de gelegenheid, zich uit te spreken over deze nota. een dergelijke tiota. De wethouder van onderwijs werd enige maanden terug onder zware druk gezet door de mededeling van diverse politieke groeperingen dat tegen ieder onder- wijsvoorstel gestemd zou worden in dien de gemeenteraad niet over exacte cijfers zou beschikken. De onderwijsnota is niet optimis tisch. De noodzaak van deze nota blijkt al direct doordat de gemeente raad verzocht wordt om de genomen besluiten tot overplaatsing van twee scholen in het centrum (.Parkschool en Gevers Deynootschool) ongedaan te maken. Deze scholen zouden ver plaatst worden naar de wijk Bosch- Bliksemonderzoek De onderwijsnota geeft een schat van gegevens en cijfermateriaal, menig ambtenaar over- moeten hebben. De conclusies van de nota zijn niet verrassend. Een bliksemonder- zoek had reeds uitgewezen dat alleen in de wijk Noord-Hofland uitbrei ding nodig was van lokalen en in 't bijzonder op het gebied van het kleu teronderwijs. Vele jonge gezinnen starten hun huwelijk in de zoge naamde gietbouwflats, na enkele ja ren verlaten zij deze flats voor een betere huisvesting. Negatief bezien zijn deze woningen er alleen als start voor een gezinsleven. Ongeveer 20 pet. van de bewoners van deze flats verlaten jaarlijks de wijk Noord- Hofland en vertrekken naar elders. woningen worden snel bezet door Jonggehuwden, die voor aanwas van de kleuterscholen zorgen. De nota vraag om speciale nood- lokaliteiten voor het kleuteronder wijs. De bouw van kleuter- en basis lokaliteiten is mogelijk op het ter rein bij het scholencomplex en op een terrein bij de Abraham van der Hulstlaan, waar nu de noodwinkels zijn. De bouw van de definitieve Rudolf Steinerkleuterschool kan 'n welkome aanvulling zijn voor de wijk Noord-Hofland. Tegen de bouw van deze school met een streekfunc- tie zijn nogal wat bezwaren geuit in de raadsvergaderingen. Op aandrang ondermeer van het wijkcomité Boschgeest besloot de ge meenteraad enige jaren terug de twee centrumscholen (openbare Parkschool en p.c. Gevers Deynoot school) te verplaatsen naar Bosch- geest en te besluiten tot de bouw van vier definitieve lokalen in die wijk als aanloop van de realisering van de verplaatsing. De bouw is nog niet tot stand gekomen omdat enige bewoners bezwaren hebben inge diend tegen de situering van die lo kalen. Volgens de prognose heeft de wijk Boschgeest binnen enige Jaren een teveel aan lokaliteiten en zal voor de permanente r.k. Willibror- dusschool een andere bestemming gezocht moeten worden. Denominatie Er zijn factoren, die het moeilijk maken om onderwijsprognoses te maken. Een van die factoren is de LEIDEN De agenda van verga dering van de gemeenteraad van Lei den a.s. maandag om half acht luidt: Benoeming van leden van de Raad van Beheer van de Sportstich ting. Benoeming van een conrector aan de Louise de Coligny-scholen- gemeenschap voor atheneum, havo en mavo. Benoeming van een hoofdleid ster aan de openbare kleuterschool aan het Valkenpad. Beschikbaar stellen van gelden voor het vernieuwen van de rijwiel- loods en de verplaatsing van een hek werk bij het schoolgebouw Sumatra- straat. Verdere behandeling van het voorstel inzake het vaststellen van Algemene bepalingen voor de uit gifte in erfpacht door de gemeente Leiden van gronden, welke voor an dere doeleinden zijn bestemd dan voor woningwetbouw. Rechtsgevolgen van het zich onthouden van deelneming aan mon delinge stemmingen door raadsleden in vergaderingen van de gemeente raad. Beschikbaar stellen van gelden voor het slopen van aan de gemeente in eigendom toebehorende panden, gelegen in de aangewezen sanerings- -fce|ekx>n 25260 Redaktie Paul Wolfswinkel Mensen van Nu Sinds een paar jaar is het maand blad „Spreekuur Thuis" verdwenen. Ervoor in de plaats kwam het blad „Mensen van Nu," dat zich helemaal ging toeleggen op leven en welzijn. Omdat bleek dat de lezers van het blad steeds meer gingen vragen over gezondheid en seksualiteit, heeft de redactie besloten de opzet van het blad in die vorm te veranderen. Met veel belangstelling hebben we het „nieuwe" Mensen van Nu doorgebladerd en zitten lezen. Onze conclusie is heel positief. Grappige bijkomstigheid overigens is de prijs. Met ingang van het februarinummer kost een los exemplaar f 2,- (was f 2,25). Dat komt doordat er iets minder hoogwaardig papier is ge bruikt en het uiterlijk van het blad ook iets minder sjiek is gehouden. Geen nood: de lettertjes staan dui delijk achter elkaar en daar gaat het toch om nietwaar? Op drie plaatsen in Leiden hebben we geprobeerd het blad te kopen en tot drie keer kregen we „uitverkocht" te horen. Opvallend. Maar er zijn toch veel mensen, die niet weten dat het blad bestaat. Vandaar dat we het even aanstippen. Koop het eens en lees veel infor matieve stukken over seksualiteit en gezondheid die op een manier zijn geschreven die voor iedereen prettig leesbaar is. Enkele onderwerpen in het februa rinummer: trimmen, kalmeringsmid delen, fouten die mannen maken in bed en (let op) een rubriek die het gezondheidsrecht onder de loep neemt. 0,'T V SiJMA Ai '3 'LÏCHT ë'f NX SüT iin. h f ■Ko.at„ZUnfc i i J 4,, 4CM} 4 Werving En een café-eigenaar uit Amster dam verklaart middels een raambil jet waarom het bier bij hem zo "duur" is. Zo gaat dat. Dicht Een berichtje dat we gistermiddag per telefoon ontvingen: het Jeugd huis aan de Breestraat zal tot nader order zijn gesloten. Meer informatie kon men nog niet geven, maar die komt zonder enige twijfel zeer bin nenkort en dan hoort u het vanzelf wel weer van ons. Carnaval De stichting Jeugd- en Jongeren werk organiseert op zondagmiddag 24 februari het jaarlijkse kindercar naval in de grote zaal van het Pa tronaatsgebouw. Gezorgd wordt voor een versierde zaal. Er is een grote verkleedpartij aan het festijn ver bonden, waarvoor zowel individuele als groepsprijzen beschikbaar zijn. Iedereen tot en met twaalf Jaar mag meedoen. In Oegstgeest, wel te verstaan. Dat varen we bijna vergeten. Vader gaat op stap De firma Coster („voor vader en zoon") gaat weer met het gehele per soneel op vakantie. Na succesvolle en schitterende reizen naar Parijs, Bel gië, Luxemburg, Denemarken, Zwe den, Israël, Amerika en Tunesië zal dit jaar de reis naar Rhodos gaan. Vanaf 17 februari tot en met 24 maart zullen 500 mensen van het bedrijf een week doorbrengen op het zonvolle eiland. Het reisprogramma liegt er niet om. Wijnfeesten, tochten naar de vlin dervallei, danspartijen, boottochten, bezichtigingen van grotten en medi cinale bronnen alsmede het aan schouwen van de edele kunst van het pottenbakken. In het reisprogramma is (erg ver standig overigens) een kort lijstje op genomen met de meest voorkomen de Griekse uitdrukkingen. En zoals de goede Hollander be taamt is ook het zinnetje "dat is te duur" opgenomen. Oftewel: Afto ine poli akrivo. Het Roode Kruis in Zoeterwoude, zal binnenkort een ledenwerfactie beginnen. De actie is erop gericht, om de afdeling (nu nog behorend bij de afdeling Leidschendam) in de toe komst een enigszins zelfstandige po sitie te geven. De activiteiten van 't Roode Kruis in Zoeterwoude liggen op velerlei gebied: zo konden bij voorbeeld vorig jaar vier chronische zieken en minder valide mensen van een vijfdaagse vakantie genieten dankzij de hulp van het Roode Kruis. Dertig mensen hadden een onver getelijke dag toen ze op de boot za ten en een rondvaart maakten. Verder zijn er welfare-werksters die voor de nodige afleiding zorgen voor zieken en minder validen. Hamsteren Tot slot van de week en van van daag een paar stellingen. U weet wel "die dingen" die Je brouwen moet wanneer Je op de academische ladder een schier onbereikbare sport gaat bezetten. Bij het proefschrift van mevrouw Van der Vis uit Amsterdam, geti teld "De orale toepassing van syn thetisch thyrotropin releasing hor mone" wordt het volgende opge merkt. "Ook het hamsteren van kennis is een vorm van egoïsme". gebieden, het tijdelijk bestraten van ter plaatse vrijkomende grond, het treffen van voorzieningen aan aan grenzende panden en het maken van afscheidingen langs vrijkomende ter- Beschikbaar stellen van gelden voor het verrichten van werkzaam heden door derden in het kader van het opstellen van het verkeers- en vervoersplan voor de Leidse agglo meratie. Verzoek van het bestuur van de Eerste Leidse Schoolvereniging om medewerking voor de aanschaffing van een stencilapparaat ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onderwijs Noordeinde 1. Beschikbaar stellen van gelden voor de vervanging van schoolbor den in en het aanschaffen van ver rijdbare schoolborden ten behoeve van enige openbare scholen. Vaststellen van de vergoeding van de kosten wegens beloning van vakonderwijzers, waarop de besturen van de bijzondere scholen voor ge woon lager- en buitengewoon onder wijs over het Jaar 1969 aanspraak hebben, alsmede nadere vaststelling van de vergoeding ten aanzien van het bestuur van de Stichting Katho liek Onderwijs Leiden over het jaar 1967. Vaststellen van de bedragen per leerling, bedoeld in artikel 189, lid 5, van het Besluit buitengewoon onder wijs 1967, over het Jaar 1974. Bepalen van de bedragen, die voor het jaar 1974 voor de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs en buitengewoon onderwijs per leer ling beschikbaar worden gesteld ter bestrijding van de exploitatiekosten. Toekennen van voorschotten op de exploitatievergoeding over het jaar 1974 aan de besturen van de bijzondere kleuterscholen. Vaststellen van een verorde ning, tot herziening van het Regie- Sfeerloze modeshoiv Ideetjes opdoen bij Boussac LEIDEN Een vleugje Frank, rijk waaide gisteravond over naar de Leidse Stadsgehoorzaal waar hetr Franse stoffenhuis Boussac toonc.e wait voor moge lijkheden er zijn met de nieuwe dessins van deze zomer. Een vleugle want veel creaties droe gen onmiskenbaar het accent van Yves Saint Laurent de verbrede schouderlijn, grote re- vèrkragen en jasjes met cein tuur. Jammergenoeg was men vergeten naast de Franse mode ook iets van die typisch Franse sfeer in de Stadsgehoorzaal te scheppen. De aankleding van het plankier was armoedig, de belichting bijzonder slecht en de speaker een vervelende man, die de vrouwen maar steeds mooi wilde laten zijn voor hun echt genoot. Hij moet wel een pover vrouwenkenner zijn, want de meeste yrouwen vinden het veel leuker om door een andere man bewonderd te worden dan door die waarmee ze zijn getrouwd. Het was een kille vertoning en dat was beslist niet nodig ge weest, de Libelle-show van af gelopen maandag bewees dat. Maar afgezien van de sfeerloos heid hebben de zelf maaksters heel wat nieuwe ideetjes kun nen opdoen voor de komende zomer en dat was per slot van rekening de bedoeling van de firma Gronheid. die de Boussac show naar Leiden haalde. De lange jurken spraken het pu bliek natuurlijk het meeste aan. Vooral de romantische Balkan- look. Wijde rokken met vaak onderaan drie stroken en met elastiek ingerimpelde boothal.- zen, jurken een beetje in de stijl zoals keizerin Elisabeth (Sissi) van Oostenrijk die droeg. De rock and roll-stijl, ook een greep in het verleden, met wijde klokkende rokken veel door- knoopjurken in overhemd-stijl en de China-look. Deze laatste categorie vormde eigenlijk het aardigste stuk van de hele show. Japonnen met wijde tot op de grond reikende mouwen van ve derlichte stoffen bedrukt met waaiers, bamboe en gestileerde Chinese motieven. De opdruk van sommige stof fen was zo fijn dat het er als met een fijn penseel getekend uitzag. Hoe charmant de boe- renstijl van Esterel kan zijn, werd getoond in twee modellen, waarbij (en ook bij andere mo dellen werd er veelvuldig gebruik van gemaakt) het overrok-, tu niek- en schorteffect opviel. Erg orgineel was het 'boerenbruidje', in een blauw geappliceerd schort met daar onder een jurk van witte broderie. HENRIETTE v. d. HOEVEN ment van Orde voor de vergaderin gen van de raad der gemeente Lei den. Aankopen van enige percelen wei- en tuinland in de Stevenhofjes- polder. Tussentijdse pachtontbinding van enige percelen tuin- en weiland, gelegen in de Stevenhofjespolder. Voorstel om deel te nemen in het voor de gemeente Voorschoten eventueel voortvloeiend verlies uit een door die gemeente te verstrekken garantie ten behoeve van de bouw Voor bouw katholieke kerk in Leiderdorp zegt enthousiaste pastoor Hammerstein: LEIDERDORP Het enthousias me van pastoor A. Hammerstein gaf gisteravond toch wel de doorslag in de propvolle aula van de Meygaard- school aan de Vronkenlaan. Vele parochianen van „de Menswor ding" hadden aan de uitnodiging ge volg gegeven om te komen praten over de plannen een eigen katho lieke kerk te bouwen benoorden de Engelendaal (Voorhof) in Leider dorp. Bij handopsteking gaf de overgrote meerderheid te kennen het wel te zien: een nieuwe, eigen kerk gebouw in Leiderdorp. Maar eer het zover was! We hebben zelden zo'n hearing meegemaakt waarbij iedere aanwezige zich zo betrokken voelde bij het onderwerp. Handen „vlogen omhoog" om aan te geven ook wat te willen vragen of zeggen. Waar het om ging, legde de heer Beck, lid van de werkgroep „Aftrap 74, thuis 75" via dia's uit aan de parochianen. De katholieken in Leiderdorp ker ken momenteel in een noodkerk en huren ruimte in de gereformeerde Scheppingskerk. De Noodkerk aan de Gaarmeesterstraat staat op instorten en het is wettelijk niet meer toege staan daar in de toekomst te kerken. Het nadeel van het gebruik van de Scheppingskerk is: men is tot onge veer half 1 geblokkeerd om daar Eucharistievieringen te houden, daar de protestanten de ochtenduren zelf houden. „De Menswording" hoopt de ze kerkruimte wel te blijven gebruiken op zaterdagavond en zon dag om 12 uur. „Maar," zegt pastoor Alex Hammerstein, „zonder eigen Vrijdag De Burcht. Vergadering dlatfli straat 9, Lelden./ BAVO-medewerk Herenstraat 95 (Ingang 3 c straat), jeugdsociëteit "Time". Koningskerk. rullclub 7.301| Geverstraat 65, Oegstgeest, so kamerbewoners en alleen néclub Leiden 1 Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48. Geverstraat 65. Oegstgeest, so 'oor kamerbewoners en alleensta 1—12 uur nam. Morsweg 114, Leidse Jeugdsc ociëteit, schaaklessen voor beg i gevorderden van plm. 10 tot 3.30—5.30 i Kreatief Sentrum, Breestraat swingen, 9-2 uur nam. "Die Wolli 10 uur nam. Bloedbank Academisch Ziekei Rapenburg 10. receptie "De rig bestaan,6; Zondag Clubhuis, dansen. 8-1] Middelweg 19c. Lelds Poppenth kindervoorstellingen. 2.30 uur nan Hooglandse Kerkgracht 48. dansen Geverstraat 65. Oegstgeest, scx voor kamerbewoners en alleenstaa bluesmuziek. 8-12 i van een verzorgingshuis annex be jaardenwoningen in de wijk Noord Hofland te Voorschoten. Garanderen van rente en aflos sing van een aan het college van regenten van het „Oudeliedenhuis" te verstrekken geldlening voor de financiering van de bouw van een verzorgingstehuis voor bejaarden aan de Nieuwe Rijn. Interpellatie van het raadslid C. J. D. Waal, over het clandestiene autokerkhof annex autosloperij aan de Rooseveltstraat. Maandag reisvereniging "De Wijde Vlucht", 8.30 uur nam. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstrai Cursus "inleiding in de beeldentai de dierenriem", 8 uur nam. Zaal "Irene", Hoofdstraat 82, derdorp. forumdiscussieavond ovei delijk Afrika. 8.15 uur nam. Artsen Leiden Wijk I: Morswegkwa Binnenstad tot Cityring: H. G Aelbers, Noordelindseplein 2a, 22268. Wijk II: Groenoord, Ko; Merenwijk: F. F. W. Kehrer, I gravenlaan 1, tel. 25820. Wijk Waard Professoren wijk en 1 stadswijk: G. E. J. Pieterse, Zo woudse Singel 109, tel. 24403. IV: Zuidwest en Haagwegkwaï H. C. Wegman, Paganinistraat I 26509. De weekenddienst geldt zaterdag 10.00 tot zondag 24.00 Leiderdorp F. Kemme, A! straat 184a, tel. 91000. Oegstgeest H. A. Reterink, weeweg 152, tel. 50394. Voorschoten A. Tromp, Baroi Ghentlaan 5, tel. 62159 (zaïter A. M. Kostense, Voorstraat 23 2493 (zondag). Warmond A. de Gijzel, Sweii straat 16, tel. 2866 (zaterdag). F. lenkamp, Dorpsstraat 45, tel. (zondag). Apotheken ruimte lopen we wel vast. Alle vie ringen in de week zoals dopen, rouw- en trouwdiensten, jubileums zouden grote moeilijkheden meebren gen. We blijven tenslotte altijd af hankelijk van derden". Dat men opeens haast heeft met het bouwen van een eigen kerk komt door twee onverwachte feiten: Het Bisdom biedt „De Menswording" op korte termijn de mogelijkheid van J. Wichers werd officier O.N. WASSENAAR De J. J. Wi- chers gepensioneerd kapitein-lui tenant ter zee van de Koninklijke Marine is op zijn 80-ste verjaar dag benoemd tot Officier in de Or de van Oranje Nassau. In zijn wo ning aan de Lange Kerkdam ln Wassenaar kwamen vele vrienden de heer Wichers gelukwensen, waar onder Wassenaars loco-burgemees ter dit hem het goede nieuws mee deelde. De heer Wichers is bekend gewor den door zijn uitvinding van de "snorkel", een onderwater diesel-sy steem voor duikboten, dat sinds de tweede wereldoorlog algemeen wordt toegepast. De heer Brink memoreerde in zijn toespraak de grote verdiensten van de heer Wichers op sociaal gebied. Tijdens de oorlog heeft hij in het voormalige Nederlands—Indië en in de concentratiekampen veel gedaan cm het Marine-personeel morele steun te geven. Sinds 1962 is de heer Wichers ac tief in de Stichting "Menso" waarin Nederlanders verenigd zijn met een bijzonder hoge intelligentie. LEIDEN Op de wegkruising Lage Morsweg-Vondellaan had gisteren een botsing plaats tussen een brom fiets en een auto. De bestuurder van de bromfiets, een 23-jarige Leide- naar, brak als gevolg van de aanrij ding vermoedelijk zijn rechterenkel. De bromfiets werd totaal vernield, de auto flink beschadigd. een renteloze lening van f 200.000,-. Ten tweede is er het feit dat de rijkssubsidie betreffende de kerken bouw per 1 maart 1975 definitief af loopt. Dat betekent voor „de Mens wording" f 115.000,-. „Nu of nooit," riep pastoor Hammerstein uit," als voor 1 maart 1975 geen paal de grond ingaat dan zie ik de bouw van een eigen kerkruimte nooit meer zit ten". De geplande kosten voor een kerk-centrum van ca. 300 plaatsen zijn f 580.000,- inclusief de grond prijs. Men spreekt van kerk-centrum omdat men buiten de liturgische vie ringen deze ruime betekenis moet hebben voor crèches hobby-clubs, kinder- en jongerenkoor, recepties, vergaderruimtes, gespreksgroepen etc. Door vouwwanden is de kerk in drie ruimten te verdelen. Het zal een be trekkelijke sobere kerk moeten wor den naar voorbeeld van een door ar chitect Van Vliet gebouwd kerkje, de Paus Jan-centrum in Leidschendam. Er is ook een mogelijkheid een be scheiden klokje te laten luiden. Werkgroep Beck van de werk groep hanteert het motto: Het Moet er inzitten, mits.En dat mits be helsde dan het feit dat in eerste in stantie de hulp van Mensen werd ge vraagd voor de duizend en één werk jes en commissies. Dat is heel be langrijk, de bereidheid van mensen om het plan te realiseren. Elke parochiaan moet ook bereid zijn vijf gulden per maand méér bij te dragen voor dit „eigen home". Pas toor en „motor" van het kerkplan Hammerstein, had nooit gedacht een kerk te moeten bouwen in Leider dorp „Ik ben er weg van". Wat is U een eigen kerkelijk cen trum waard? Kunnen wij dit op brengen? De vragen van de aan dachtige toehoorders waren pittig en niet mals. Voorzitter Hustinx van de werkgroep vroeg op het eind„Wil len we dat er een nieuw kerkgebouw komt?" De meeste parochianen sta ken hun hand op. Pastoor Ham merstein had gewonnen, zijn enthou- ■'^sme verdient alle medewerking en lof. RONALD VEEREN. De avond- nacht- der apotheken in de regio Le wordt waargenomen door: H Apotheek, Haven 18, Leiden, I 20085, Apotheek Voorschoten, Lel weg 66, tel. 01717-2525. Tevens dag tot 1 uur nam. OegstgeestseJ theek, Wilhelminapark 8. tel. 5 W ijkverpleging Leiden Zr. A. v. d. Zeeuw, S tjasstraat 52, tel. 21669. Zr. M. Pi Snuverink, Maredijk 161, tel. 2! Leiderdorp Zr. M. Neggers, 01720-93006. Oegstgeest Zr. M. L. Hoflaal H. Tromplaan 72, tel. 54662, l 54500. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor ffl wen en weduwnaars, tel. Leids adi bureau: 61112. Moeders voor moeders Informatiebureau werkgemeensd Kindercentra Leiden. WelziinsraadJ tionsweg 28. tel. 0171046861. Geot 9.30—12 1 Actie „Moeders voor Moeders". 0! ven bij zuster E. anssenNleo Hofdijk 32. Oegstgeest, tel. 01 53652. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, L( Aanvragen hulp beiaarden en lï"1 gezinsverzorging, SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 01 25202. Voor allen die in moeil den verkeren dag en nacht LEIDSCH DAGBLAI DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B Telefoon redactie 01710-215( Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement f Kwartaalabonnement t Per Post f Jaarabonnement f lM Losse nummers Abonnementsgelden by betaling te voldoen BU autontf use he overschrijving geen mlnistratie- en incassokosten Nabezorging van 18.0020.00 Zaterdag van 16 00—18.00 a Telefoon 01710—30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2