Starten Muratov n Inzeil is ïoogst onzeker Benauwde zege voor Oranje hockeyploeg Oosterhof wordt voetbalmakelaar van Heerenveen Tennisorganisaties zijn het eens IS ATJE VOOR VUIST WEG KAN SCHAATSEN IS ZE BUNA NIET TE STOPPEN' LKV Spartaan-Herkules een gewichtige' topper Russen evenaren wereldrecord op de 60 meter „Is het echt waar, ABN, dat ik bij u kan kiezen uit elf verschillende spaar vormen, met tot (J% rente?" Algemene Bank Nederland Maleisië met 1-0 verslagen BIJDAG 15 FEBRUARI 1974 SPORT PAGINA 17 ISBRUCK Het is niet waarschijnlijk dat Valerie Muratov het komende weekeinde nnsbrück zijn wereldtitel sprint zal kunnen verdedigen. De Rus, die met 38,4 en 118,1 leste seizoenprestaties op de 500 en 1000 meter op zijn naam heeft, verklaarde giste- itegen Leen Pfrommer dat hij niet zal star ten. Muratov is weken ziek geweest, kreeg rendien last van een blessure en voelt zich niet in staat een representatief optreden te zorgen. Russische coach Vladimir Orlov wenst de mogelijkheid dat Muratov toch rijdt, open te 'i |n. Via een tolk laat hij weten: „We beslissen pas vrijdag kort voor de loting. Tot die valt er niets met zekerheid te zeggen". rvanger van Valerie Muratov zal eventueel zijn Jori Koelikov van wie geen seizoen- len bekend zijn. Noren, die vorig Jaar als topper naar (yen, hebben tot vorige week ge- reel deining veroorzaakte) moest lange baan geschoolde Nederlanders, jn, Maar Bjoerang is inmiddels zoals Schenk, de verschillen goed- baald door de jonge Arnulf Sun- maakten. Vanuit die gezichtshoek is ADVERTENTIE Lasse de klasse van een Linkovesi, Boerjes ven. Brutale Bleeker kan zich daarom voren of Keiler. wellicht als enige Nederlander Wat „Oranje" aan sprint-eer met de strijd om het goud bemoeien nd op Per Bjoerang, die als op- oogstte, kwam in het verleden (de en slechts als de weers- en ijsom- de eind vorig seizoen met kampioenschappen zijn overigens pas standigheden ten nadele van de pure jaar „oud") altijd tot stand sprinters werken (een „zware" piste doordat op die 1000 meter de op de op de 500 meter) kunnen zich ook mannen als Van Helden en bij voorbeeld Goeran Claeson top komen melden. de de top kan overigens behoorlijke 500 meter, die weieens het Noor- naar de goede kant zou kunnen uit- ns dubbel schieten en een uitstekende 1000 me ter in de benen. Voor de meeste „ech- meter de Spanningen rederopstanding' thaatsenrijden wel rstreept worden op de olympi- Innsbruck dat te" sprinters komt deze wedstrijden al e( [draait voor de spelen enigszins vernieuwde baan. ochten zijn wat verlegd en. zegt luitse trainer Herbert Hoefl, "als ;er mee zit. dan kunnen zeer tijden worden verwacht. Twee jaar geleden, in Eskilstuna, schoot bij de dames ook Atje Keu len-Deelstra toe als favoriete. Zij bezweek toen op de tweede dag aan beetje klap. Bleeker kan dan nog doorgaan, de spanningen, die werden veroor- In mindere mate geldt dat ook voor zaakt door haar uitstekende start op Jan Bazen. Voor Piet de Boer staan zaterdag. Vorig jaar namen de on- 1 1C LEIDEN De topper in de ge wichthefcompetitie is morgen 't duel tussen LKV de Spartaan en het Dordtse Herkules. Zowel de Leidse gewichtheffers van De Spartaan als him Herkules-collega's zijn dit sei zoen nog ongeslagen. Morgen valt in de Leidse Kaarsenmakerstraat (aan vang 15.00 uur) dan ook de beslissing in de strijd om de afdelingstitel. De uitslag van het duel De Spartaan Herkules kan tevens worden gezien als een goede richtlijn voor de strijd om het kampioenschap van Neder land, aangezien de opponenten van morgen de twee sterkste ploegen, van Nederland zijn. Voor de Spartaan zal de strijd in ieder geval in alle opzichten een zwaar karwei worden. De Dordtse tegenstander, getraind door Piet v. d. Kruk heeft als beste prestatie al 862 kg laten noteren ter wijl de Leidenaars tot nog toe niet verder kwamen dan 801 kg. Trainer coach Brandt heeft zijn pupillen dan ook terdege op het topduel voorbe reid. Die pupillen zijn: Arie Swagers, Mat Anneeze, Theo Sanders, Her man Fillipo, Dick van 't Riet «n Nico Faas. de zaken er op dat punt minder goed genaakbare Sheila Young en de op- Haar openingen zijn formidabel. En met Dr. En Van Helden is als altijd vallende Canadese Sylvia Burka ovoon pp groot vraagteken. De kilometer aantastbaar de posities in, maai goed, maar de sprint? „Een gok," Jaar is dat toch weer anders. Herbert t de winnende sprint dan on- .geeft de Fries zelf toe, „en het hangt Hoefl, die Monika Pflug ook al 39 seconden zit". natuurlijk voor een groot gedeelte eens naar een sprinttitel leidde (Es- vanaf in hoeverre Je geïnspireerd kilstuna) constateerde in het Inzeller bent". trainingskamp een achteruitgang bij Die inspiratie put de een juist uit Sheila Young, tgeen vooral voor de Nederland- de druk der omstandigheden (zo- "Het is", zegt hij, "niet meer de als Keiler dat altijd koeltjes deed) en koele, geconcentreerde Young vatn de ander gaat aan het belang van een seizoen eerder. Zij blijkt boven- een titelstrijd ten onder. Juist bij dien nog met een fikse griep te heb- sprintkampioenschappen wegen zulke ben gekampt en de werking van de zaken zwaar, niet alleen omdat er geneesmiddelen rijdt een sprintster met minieme verschillen gewonnen er niet zomaar uit". Woorden, ilijkheden ifvaardiging moeilijkheden, zal opleveren. Immers, zo goed rorig jaar Valentijn en Bleeker tweede kilometer die werd ver een geslaagde greep naar zil- brons deden, i r iedereen moeite heeft op de 1000 meter met 20 seconden bij de eer ste doorgang te komen, daar rijdt At je 19.5. En die halve seconde gen zo'n schaatswonder niet goed te maken. Nee, Atje is, mits MOSKOU Tijdens internationale indoor atletiekwedstrijden in Moskou hebben Valeri Borzov en Joeri Silov (beiden Rusland) het officieuze we reldrecord op de 60 meter geëvenaard met een tijd van 6.4 seconden. De wedstrijd werd gewonnen door de HEERENVEEN De ijshockey- Olympische kampioen op de 100 en vereniging Thialf zal om met haar 200 meter, Valeri Borzov. activiteiten door te kunnen gaan 'n sponsor moeten zien aan te trekken, paald nog niet "versleten" is, be- b. en w. van Heerenveen geven blijk indoorrecord hoogspringen dat met hij overigens woensdagavond, Van deze opvatting in een voorstel 2.25 meter op de naam vam zijn :en tijd van 39.2. Zo snel was aan de raad, waarin het tekort seizoen op de baan van Inzeil Tekort Thialf 60.000 gulden de ijshockeyclub (voor dit ^e" schaatsen gestaan. Maar ik ben wel En als ik dit seizoen nog de gelegenheid krijg, ontspannen genoeg blijft, de da,n kan ik ook nog onder de 39 ko- meter moeten beslissen over de of verloren wordt, maar vooral ook werden onderstreept door verlies van medailles voor het Pfrom- omdat nimmer de techniek uit het Voung dinsdagavond tegen landge- oog mag worden verloren: een mis- note Poulos op de 1000 meter. In niet stapje kan een heel toernooi beder- al te scherpe tijden. "En daarom". vervolgt Hoefl, die in Alma Ata bij grootste favoriete in het dames-toer nooi. De Russinnen zullen haar wel op de hielen zitten en wellicht zorgt ook Monika Pflug nog voor een uit schieter. Dat wordt zo langzamer hand wel eens tijd. Niet alleen voor haarzelf maar ook voor de Duitse die schaatssport, want die is tenslotte op begroot op bijna 60.000 gulden) de orde komt. Het college vindt dat opleggen, door de sponsoring van het Neder- drie maal. landse ijshockey door het bedrijfs leven in richting nauwelijks nog plaats meentelijke subsidiëring. landgenoot Valeri Brumel staat verbeteren. Abramov liet, nadat hij over 2.22 m was gesprongen, 2.26 m miste deze hoogte _u__ meter bij de dames werd in zodanige commerciële 7-2 seconden gewonnen door de West- ontwikkeld dat daarin duitse Annegret Richter. Nadesja 11- jlina-Kolesnikova (Rus) zegevierde op de 400 meter in 54-1 sec. ADVERTENTIE het sprinten geënt". Dat laatste bleek woensdagavond nog weer eens. Aan onderlinge wed strijden op de baan van Inzeil nam. Erhard Keiler deel. De prof, die de de Europese titelstrijd Atje Keulen WISO de rug heeft toegekeerd ("ik nauwlettend observeerde, „daarom rijd als men betaalt, anders niet". r„Sterker nog, niet elf maar twaalf!" De ABN schenkt voor de Nationale Puzzelactie 1973/74 iedere week 5 spaarboekjes met een eerste inleg van f500,- en 25 spaarboekjes met een inleg van f 100,-. is Atje voor mij de grootste kans hebster. Ten eerste pakt zij de?» kampioenschappen zo maar eventjes mee. Ze is veel feller geconcen treerd op de wereldkampioenschap pen in Heerenveen, waar ze als ti- telhoudster afscheid wil nemen, dan op de wedstrijden in Innsbruck. Dat scheelt vooral in haar mentaliteit. Als Atje voor de vuist weg kan schaat sen is ze bijna niet te stoppen. Ook al vanwege haar onwaarschijnlij ke krachten. Ze pakte in Alma Ata de Russinnen, zoals Averina, onver vaard aan. Er is niemand, die een buitenbocht zo hard kan schaatsen, als zij. En wat ze door haar gebrek kige techniek in een binnenbocht ver legde hij zijn absentie uit) startte temidden van B-rijders en junioren. Iets dergelijks zou in Ne derland volmaakt onmogelijk zijn. maar de Duitsers, die nu ook al op de laatste wereldkampioenschappen een tekort boekten, zullen zich waar schijnlijk in allerlei bochten gaan wringen om Keiler weer bij de "ama teurs" te kunnen inlijven. Dat de olympische kampioen be- Voetbal De Jeugdploeg van FC Amsterdam heeft gisteren in het Ita liaanse Signa in het internationale toernooi van Viareggio met 11 ge lijkgespeeld tegen Internazionale. ASSEN Het betaalde voetbal fin het noorden van ons land krijgt een voetbalmakelaar in de figuur van de Assense Juwelier Klaas Oosterhof. Hij zal zich belasten met de aan- en ver koop van sp-\ers bij de Friese eerste- divisieclub Heer en veen. Dit is het re sultaat van een gesprek dat Ooster hof heeft gehad met Heerenveen- trainer Zalai. Oosterhofs functie bij Heerenveen is te vergelijken met die van Cor Coster de man die onder meer de belangen behartigt van zijn schoonzoon Johan Cruyff. In eerste instantie krijgt hij tot taak nieuwe spelers aan te trek ken voor Heerenveen. Tijdens het ge sprek met Za?ai is onder meer de naam van Gritter (FC Groningen) gevallen. Gritters contract bij Gro ningen loopt dit jaar af. Het ziet er niet naar uit dat hij de overeen komst zal verlengen. In overleg met Zalai heeft Oosterhof inmiddels con tacten gelegd met een aantal semi- profvoetballers in het land. Namen wil hij, dit met het oog op de compe titie, liever nog niet prijsgeven. LONDEN De internatio nale Lawntenoiis Federatie (ILTF); en de proforganisatie World Team Tennis (WTT) zijn het gisteren in Londen eens ge worden over coördinatie van hun wedstrij dprogramma's. Het feit dat de twee organisa ties tot elkaar zijn gekomen werd door een official van de ILTF bekend gemaakt. De WTT, een organisatie die 'n competitie tus sen stedenteams in de Verenigd* Staten organiseert, heeft zich verplicht geen wedstrijden vast te stellen jipens een aantal interna tionale kampioenschappen die on der auspiciën van de ILTF staan. Die toernooien zijn: Wimbledon, Forest Hills, Zuid-Afri'ka, Zuid- Amerika, Australië, Azië en Scan dinavië. Daarentegen zal de WTT wel wedstrijden mogen organise ren tijd-sns de open kampioen schappen van Frankrijk en Italië. De WTT heeft zich tevens ver plicht alle spelers en speelsters vrij te geven voor deelneming aan de nationale kampioenschappen van het land van herkomst, als mede voor het spelen in de toer nooien om de Davis resp. Fede ration Cup Bovendien zullen alle WTT-wedstrjj den gespeeld wor den onder de regels van de ILTF. De WTT betaalt de internationa le organisatie daarvoor een bedrag van ruim honderdduizend gulden per Jaar. Spelers, die onder contract staan bij de WTT kunnen als zij dat willen, toch spelen in Parijs en Rome. Dit echter op voorwaar den, <jie rog door de organisato ren van op open Franse en Ita liaanse kampioenschappen moeten worden besproken. Zij kunnen daarbij kiezen uit twee alternatie ven. Het eerste is: de WTT ga randeert t ike speler, die in Rome of Parijs wil spelen dat zijn ver diensten niet minder zullen zijn dam wanneer hij in WTT wedstrij den was uitgekomen. Een speler mag al het prijzengeld dat hij in Rome of parijs wint, behouden. Ook al zox dat meer bedragen dan zijn inkomsten bij de WTT. Het tweede alternatief is dat de WTT zich verplicht in de periode van 27 mei tot 16 juni niet de spelers op te stellen tenzij die op 1 mei ouder zijn dan 35 Jaar —die op een lijst voorkomen. Voor Parijs teli die lijst tachtig namen voor Rome zestig. De organisato ren van Rome en Parijs zal ge vraagd worden om de spelers, die op de lijsten voorkomen vrij te stellen van het spelen van kwali ficatie-wedstrij den. CHRISTCHURCH De doelpun ten waren schaars gisteren in het landenhockey toernooi in Christ- church, waarvan alle drie wedstrij den werden gespeeld op het in de schaduw van het stadion liggende tweede veld, dat aanzienlijk minder effen is dan het hoofdveld. De tech nische ploegen waren hierdoor in het nadeel en daarom kon Australië slechts één doelpunt scoren te gen Canada kwam Pakistan met de hakken over de sloot tegen Polen (21) en moest ook Nederland zich tegen Maleisië, evenals vorige week in Auckland met een zeer beschei den winst tevreden stellen: 1—0, door een doelpunt uit een strafpush van Ties Kruize in de tiende minuut van de tweede helft. De drie laag geklasseerde ploegen hebben er allen hard voor gevochten om tot een eer vol resultaat te komen. In deze op zet zijn zij geslaagd, maar enige winst zat er toch voor geen van hen in. Cees Tania, wiens grootste pro bleem op dit moment bestaat uit de bezetting van de linksbuitenplaats Le Gras noch Van Geel voldeed er had ditmaal gekozen voor een drie-mansvoorhoede met Frans Spits, Wouter Leefers en Ties Kruize, ter wijl op het middenveld het drietal Van Nes Pierik Steens opereer de. In de verdediging bezette weder om Jaap Kooreman de plaats op de rechter flank en evenals tegen de Canadezen deed hij het ook nu uit stekend. De zwaardere bezetting op het middenveld leidde er in de eer ste helft wel toe, dat onze landge noten oppermachtig waren, maar ook dat de aanval onvoldoende „power" kon ontwikkelen om de vurig strij dende Maleisiërs weg te spelen. De Nederlanders speelden ongetwijfeld een knap partijtje hockey, maar tot een doorbraak kwamen zij nauwe lijks, mede doordat Leefers veel uit- zwalkte, waardoor er in het centrum een gat viel, dat onvoldoende werd opgevuld. Ook niet direct kón wor den opgevuud, door een gebrek aan mankracht in de voorste lijn. Het overwicht resulteerde wel in vier strafcorners, die alle werden afgesla gen en een enkel kansje, dat echter moeilijk te verzilveren was. De aanvallen van de Maleisiërs waren aanzienlijk minder talrijk en zouden pas in de tweede helft ge vaarlijk worden, toen zij, nadat Ne derland in de tiende minuut uit een strafbal door Kruize de leiding had genomen. Bij een inzet van Steens uit een lange corner had Yan Wai Pin op de doellijn de bal met de voet ge stopt. Ze gingen nu nog meer energie in hun spel leggen. Nederland moest te- Ties Kruize eel 't accent naar de verdediging, waar enkele malen zelfs een SOS moest worden uitge zonden. De Maleisiërs. die in dit toernooi nog geen enkel doelpunt hebben kunnen scoren, faalden ook nu in de afwerking, hetgeen vooral tot uit drukking kwam bij de strafcorners, waaruit zelfs nauwelijks een schot kwam. Een hoge inzet van Mahen- dran hield kort voor het einde pers pectieven in, maar Doyer reageerde goed en daarmee was ook de enige reële scoringskans vervlogen. Pakistan kwam in de wedstrijd tegen Polen, dat zich in 't geheel niet liet imponeren door de grote repu tatie van zijn tegenstander en voor treffelijk partij bood, na 28 minu ten zelfs op een achterstand, toen Otulakowskl een strafcomér feilloos inschoot: Ó—i Nog voor de rust kwamen de Pakistanen door Rashid uit een voorzet van Islah op 11 en in de negende minuut van de tweede helft besliste Zahid uit Pa- kistans vijfde straf corner de strijd definitief: 21. Wel was Pakistan hierna toon aangevend en gaf de ploeg bij tijd en wijle een demonstratie van zijn kunnen: tot doelpunten kwam het niet meer. Canada, dat reeds enkele grote nederlagen moest incasseren, kon zich tegen een onmachtig Australië goed staande houden en moest slechts één doelpunt toestaan. Het betekende echter wel de ue- 0—1. 0 8 17— 3 0 8 10— 3 1 6 15— 3 1 6 12— 6 4 2 6—13 4 0 0—12 5 0 3—23 Stand: Pakistan Nw.-Zeeland Australië Nederland Polen Maleisië Canada

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17