^redely Haayen: 'Dit wordt iet sterkste Grand Gala9 Financiële steun Leidse artotheek vandaag I ...e/7 gisteren l NOS en KNVB praten over nieuw contract Hildegard Knef bij Willem Duys DUITSE TV Rutger en Rijk in buitenlandse film Griep te pakken? Aspro Bruis lost bruisend op werkt daardoor sneller en is beter voor de maag. TV morgén] Haayen (33), de man rhet „Grand Gala du Disque laire 1974" en directeur van atenmaatschappij „Polydor" nHaag lijkt een harde glad den. Je zou het niet zeggen hem hoort praten. Vrien- bescheiden intonatie, hof- als de verkoper in een dure jt goed aan hem en is met in overeenstmming. De brede ing, de suède stappers, het Jjatiekostuum, de public-rela- fü en zelfs het ringetje in gehteroor. Dat ringetje begint te maken in de Vaderlandse usiness. Joost de Draaier zag ook al mee lopen tijdens een igheidje" in Amsterdam, ft nou eens naar de foto. Pro- Freddy ziet er niet bij alsof controversieel amusements- röor de deur staat. Toch weet emotionele en niet van L;ies ontblote geharrewar ook ar het Grand Gala zal be- d. Het ligt nu eenmaal in de ran het feest zelf en de men ie in dit circus zoeken naar ing, populariteit en geldelijk Het Gala is geen ideëel, met Iflifce maatstaven overgoten s tenis, maar een hardzakelijk 'n Dent ten faveure van de jn die handelen in elpees en De buitenwereld hoeft er wakker te liggen, want de bij wie door dit alles de pjïan een maagzweer wordt be vinden het maar wat leuk iedere keer opnieuw de Iers onder te zetten, ontkent Freddy Haayen met [dat- het Grand Gala 1974 nu chaos zou zijn zoals wordt ereerdl. „Veertien maanden Maar dat is volgens Freddy nog niet het grootste karwei. De moei lijkheden ontstaan pas als de volg orde van het programma wordt vast gesteld. „De struikelblokken zijn: waar begint het programma mee en wie zorgt voor het sluitstuk voor de pauze. Wie vervolgt direct na de pauze en aan wie wordt de finale, het klap stuk opgedragen? De plaats in het programma is ook van commercieel belang voor de onderscheidene maatschappijen. Een artiest die het spits afbijt, heeft mii'nder plaibenver- koop te verwachten dan iemand die het programma voor de pauze mag afsluiten. Het is altijd leuk om ere plaatsen aan te bieden, maar met wat er overblijft krijg je altijd moeilijkheden. Een andere zorg is dat je ook vaderlandse artiesten van niveau in je programma op neemt. Dat betekent weer dat er op de tijdsduur van het optreden van de andere artiesten moet worden ingekort. En dat geeft weer nieuwe spanningen. Spanningen ook bij diegenen die het programma pre senteren. Ook zij worden aan tijd gebonden". Tot nu toe zijn er nog geen protes ten binnengekomen. Die waren ook niet te verwachten, want in de con tracten van de artiesten staat de volgorde van de optredenden niet vermeld. „Straks", zegt Freddy, „als ze in hun hotel zitten en met de repeti ties beginnen dan krijg Je het ge krakeel. Daar ben ik van overtuigd. Dan komen de managers met hun eisen. Managers zijn niet de gemak- kelijksten en ook niet de redelijk- sten in de showbusiness. Dat is ook wel begrijpelijk. Hun bestaan ze ker financieel is afhankelijk van heit succes dat hun artiest heeft. Als ben ik met de voorbereidin- Enfconnen in samenwerking met nwoordigers van alle andere !n' naatschappijen in Neder ig Het programma dat wij aan- is het sterkste van alle die er tot nu toe zijn ge let is een unicum dat wij ar- uit drie verschillende landen gecontracteerd die in hun land aan de top van de hit- aan. Dat zijn de „Three De- Kiki Dee en Barry White ereiken van dit resultaat is lijk geen eenvoudige zaak ge- maar net heeft beslist niet een ohaos". ■reddy verstaat onder „geen dige zaak" krijgen we niet te horen. „Er zijn zoveel 10jn die allemaal hun zin willen En dan vallen er wel eens s over kwesties die geen le- ichouwelijk uitgangspunt heb- tr geval heeft Freddy er geen aan overgehouden. Inte- hij wist zich geruggesteund ;1 wat helpende handen uit tenindustri e en dè televisie- i de AVRO. die het Grand de buis zet eet van tevoren dat Je wordt HILVERSUM ANP) Delegaties van NOS en KNVB zijn besprekin gen begonnen over een nieuw con tract voor de uitzending van recht streekse radio-reportageflitsen en sa menvattende televisiereportages van vaderlandse competitiewedstrijden. Het nu nog van kracht zijnde con- ;d door mensen met ervaring tract loopt in augustus af. Carel ,nt voor je klaar staan. Enkelaar, hoofd van de dienst tele visieprogramma's van de NOS, zei gisteren op 'n persconferentie in Hil- m heb ik ook een andere for- toegepast dan mijn voorgan- heb altijd alle maatschap- versum, dat aan NOS-zijde geen be- j hoefte bestaat aan herziening van de huidige regeling. De KNVB zou en- Wd" kele wijzigingen echter wel wensen, maatschappij wil op zon Tijdens de eerste besprekingen je hele leven daar van afhangt wil je wel eens dwars door alles heen gaan Ze zijn dan ook nooit tevre den". De grootste moeilijkheid was ie mand te vinden die als eerste wilde optreden. John Vis, de organisator van vroegere Gala's vond een ge deeltelijke oplossing in het principe zit 'm ook in de enorme investerin- dat je als gastheer nooit een bui- gen die een artiest moet doen in tenlander kunt laten beginnen. Het kleding en apparatuur om in de bereid en mogelijk heeft hem dat twee Jaar nieuwe apparatuur van ton door tien maatschappijen bijeen- extra pegulanten opgeleverd. Freddy: „Het Grand Gala heeft in moet er heel wat geld binnenko- hele wereld een uitstekende men. Sommige artiesten zeggen: anjdehafljve ton moet aanschaffen, dan gebracht zal zijn geld in elk geval wel opbrengen. Een orkest van vijfenveertig man onder leiding naam. De artiesten komen graag, „Voor dat geld kom ik niet. Dan van Harry Van Hoof zal het hele maar je moet ze wel dik betalen, proberen we nog een zaal optreden spektakel muzikaal begeleiden. Na of ieits voor de televisie, na het afloop gaan de musici waarschijn- Gala, te versieren zodat ze toch nog lijk het eerste naar huis. Op dat aan hun trekken komen". ACHT TON moest dus een Nederlandse artiest running zijn. Men vond Cornells Vreeswijk te blijven. Als je om de Het Grand Gala 1974 kosten acht moment zullen zij tweëenzeventig liedjes hebben gespeeld, waarvan negenendertig speciaal voor orkest waren gearrangeerd. DEN HAAG Het dagelijks bestuur van de provincie wil financiële steun verlenen om "artotheken" (uitleencentra voor beeldende hierbij de praktijk heeft dat uit gewezen dat voor een goede gang van zaken inschakeling van beroepsmensen nodig is. kunst) te stichten in Rotterdam, De Culturele Raad van Zuid-Hol- aan haar trekken komen, i Haayen heeft juist dat as- Tan zijn werk veel hoofdbre- ekost. Delft, Dordrecht, Gouda en Lei den. Deze startsubsidie zou het eerste Jaar verleend moeten wor den, waarna nog twee Jaar de nu al geldende "abonnementensubsi die" gegeven zou kunnen worden, die inhoudt dat de provincie inte kent voor een aantal abonnemen ten. land heeft GS geadviseerd de vijf op te richten arthotheken drie jaar lang de helft van de op ongeveer f20.000 geschatte per soneelskosten te vergoeden en sldie rekenen volgens het voorstel van GS. De provinciale advies commissie voor culturele zaken is het met deze opvattingen eens zo dat een voorstel ln deze zin aan Provinciale Staten verwacht kan worden. durende die tijd de subsidiëring Baati <XfS®v™WTd mee volgens de heer Enkelaar nog niet ProvinciaIe staten ^sloten over bedragen gesproken. De bsprekingen, die van KNVB- zijde ditmaal niet worden gevoerd «t moment dat Je aan dit door een bestuursdelegatie, maar te werken zijn er schit- door vertegenwoordigers van de sec tie betaald voetbal, zullen in april worden voortgezet. Ie ideeën en worden er prach- imen genoemd. Maar al gauw Je - vooral met betrekking merika dat er overal ver- nde managementssystemen be- Het werkschema van een ikaans artiest is al zo lang gepland dat zelfs veertien tijd niet voldoende garan- y eden om hem te contracteren r Je mee begint is een aantal Willem Duys heeft Hildegard j Btieve ]>rogramma's in elkaar Knef weten te strikken voor zijn op Hoi. Je moet daarbij uitgaan 28 maart uit te zenden aflevering „Duys op donderdag". Hildegard, die al geruime tijd op het verlanglijstje van Willem stond maar door ziekte telkens was verhin derd, ontvangt Willem Duys in We- Engeïse ook Duitse, Franse en nen. Volgende week dinsdag reist de wk Spaanse artiesten in Je presentator naar de Oostenrijkse torna moet opnemen" hoofdstad. wetenschap dat Nederland R platenmarkt een unieke posi- »eemt. Het publiek hier is ge- voor veeltalige teksten, meer enig ander land zodat je be- 1973 om drie jaar lang f 18.750 be schikbaar te stellen om jaarlijks bij artotheken in Zuid-Holland 75 jaarabonnementen met kooptegoed te nemen. De verwachting was toen, dat naast de Haagse arto theek die in 1972 haar werk be gon ook zulke instellingen zou den komen ln de vijf bovenge noemde gemeenten. Gebleken is echter dat het oprichten van artotheken om financiële re den niet zo vlot verloopt als werd verwacht. Naast de aanloopkosten zijn vooral de personeelslasten zo hoog, dat men aarzelt de eerste stap te zetten. Te bedenken valt vla abonnementen op te schorten. Alleen voor de Haagse artotheek zou die bestaande regeling ge handhaafd moeten worden, terwijl na drie jaar te bezien zou zijn, of zij verder voor alle artotheken kan gelden. GS geven echter de voorkeur aan 'n startsubsidie van f 10.000 gedu rende één jaar, maar zonder de bepaling, dat daaruit de perso neelskosten bestreden moeten wor den. Om de start ook na 't eerste plannen nog in een voor co re idiend. stadium verkeren en over de uitwerking ervan niets concreets kan worden gemeld. DUITSLAND 1 (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesam - strasse. 18.00 Vraagprogr. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau- Magazine. 19.26 TV-serie. 19.59 Progr. overz. WDR: 8.20-9.15 TV-kursussen. 9.30-10.00 Sesamstrasse. 10.30-12.15 jaar nog wat te vergemakkelijken TV-cursussen. 18.00 Reg. nws. is!: willen GS ln het tweede en derde rT,TT jaar de abonnementensubsidie ge ven tot een bedrag van f3.000 per jaar per artotheek. De al bestaan de Haagse Instelling kan drie Jaar lang op f'3.000 abonnementensub- TV-serle. 18.40 Akt. rubr. 19.20 TV- serie. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Lohn und Liebe. 22.55 Journaal, ADVERTENTIE 18.25 Follyfoot Farm. 19.00 Journaal. 19.30 Der schwarze Abt. 21.00 Jour naal. 21.15 Inf. uit Oost- en West- Duitsl. 22.00 Korte films. 23.00 Jour- NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Voor achten: KRO's Praatuur (KRO) Hans van Willigenburg ontvangt o.a. de jazz-violist Stephan Grapelli. 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Prijswijzer: alles over prijzen (KRO) 20.28 Allergie een raadsel? (KRO) In dit programma wordt aandacht besteed aan ver schillende methoden om het allergeen (de stof die ln een bepaald geval de allergie veroorzaakt) op te sporen, aan de medicamenteuze behandeling van allergie, aan het luchtsporenonderzoek en aan de behandeling van astmatische kinderen in het astmacentrum Heideheu- vel en in therapeutische-kampen. 21.17 Oorlog en Vrede, feuilleton, deel 19 (KRO) 22.00 Waar gebeurd (KRO) 22.30 Den Haag vandaag (NOS) 22.45 Journaal (NOS) 22.50 Bijstandswet, herhaling les 6 (TELEAC) NEDERLAND II 18.45 18.55 19.05 19.30 20.00 20.20 Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) Pipo in Marobia, kinderserie (VARA) Volgende patiënt, tv-serie (VARA) Journaal (NOS) Merüntje Gijzens Jeugd, tv-serie deel 7 (VARA) De pastoor wordt ziek. Op zijn sterfbed worden de twij fels van de altijd aan het priesterschap trouw gebleven pastoor duidelijk. Hij voelt het gemis dat hij geen kin deren heeft Zijn relatie tot Meryntje gaat dan ook verder dan die van priester en biechtvader. Door Me- rijntje is hij tot vertrouwensman gemaakt, met wie de jongen zijn problemen ontstaan door diens voort durende gevecht tussen goed en kwaad bespreekt. 21.10 Prijswijzer: alles over prijzen (VARA) 21.20 2 voor 12: kwis (VARA) 22.05 Achter het nieuws (VARA) 22.55 Journaal (NOS) 23.00 Voorlichting schooltelevisie: De Reformatietijd (NOS) Vorige keer heb ik, langs deze ook voor mij onaangename weg, een klacht ingediend over de kennis van de middelbare scholieren in „Tweekamp" van de letterkunde en de poëzie in het bijzender. Gelukkig kon Vestdijk gisteren in tweede in stantie nog geïdentificeerd worden, maar wonderlijk ge noeg wisten de vier kenners van kunst en literatuur niet dat de 80-jarige literator die de „Spiegel van de Nederlandse poëzie" had samengesteld Victor van Vriesland was. Later kon ,3ulletje en Bone- abaak" niet worden thuisge bracht als een werk van A.M. de Jong. Gelukkig stond er tegenover dat acht van de tien sportvra- gen goed beantwoord werden. Sport is kennelijk een vak dat op de middelbare scholen beter gedoceerd wordt dan literatuur. Ik heb gisteren even nagegaan hoeveel van de 20 deelnemers geen enkele vraag goed beant woordden en er dus eigenlijk voor Piet Snot bij zaten. Dat waren vier Middelburgse meis jes, drie Coevordense Jongens en een Coevordens meisje. Wat een verdriet, wat een ellende, wat een afgang. Waar kan je Je eigenlijk opgeven als grote trooster van Middelburgse meisjes? Van Cannon (de troost die de AVRO ons schenkt voor het verlies van Peter Knegjens) kon ik het slot nog net even meepikken. „En dat was geluk kig weer een goede afloop", zei de AVRO-omroepster opge lucht, blijkbaar bevreesd dat Cannon nog eens aan een hart infarct zall bezwijken. De NCRV-omroepster had na afloop van „Hier en nu" het zelfde kunnen zeggen. In dit programma had Henk van den Berg een interview met twee van de nieuwe bezetters van het bestuursgebouw van de Willem Arntzstichting. Nu eens geen verdachte baarddragers. maar een lieve Jongen en een geschikt meisje, die het alle maal „spuugzat" waren en nu him eisen op tafel hadden ge legd. Met Dennendal hadden ze niets te maken, wel met een nevenbedrijf, en met de vrees dat het bestuur op een gegeven ogenblik ook hen de wet zou voorschrijven, de laan uit zou sturen, of wat dan ook. Gedachteloos, denk ik, of ge woon uit gewoonte, of mis schien ook omdat hij het ge voel had dat er in deze men sen geen cent kwaad stak, zei Henk van den Berg ten af scheid werktuigelijk: „Ik wens u succes met de goede actie". IJ begrijpt.paniek in de fa briek, dus aan het slot van Hier en Nu moest hij er nog even op terugkomen. Hij had daarmee willen zeggen, zei hij, dat hij hoopte dat de actie goed zou verlopen en het ge heel ten goede zou komen, of zoiets. Dat was dus ook weer een goe de afloop, zullen we maar den ken. Hier en Nu besteedde ver der weer aandacht aan de hongersnood in Ethiopië, met de al vertrouwde schrijnende beelden en het evenzeer ver trouwde en onmisbare giro nummer: „Terre des hommes", giro 100900. Helpt dat wat? Ongetwijfeld. Toch krijg Je wel eens het moedeloze gevoel dat je men sen wat langer in leven houdt ln een gebied waar niet te le ven valt. Alle andere dingen waar wij ons druk over maken (dijkversteviging. de stress-si tuatie waarin we leven, Den nendal. zelfs de energiecrisis en de stichting het vermiste kind) vallen daarnaast toch in het niet. Maar ja. het leven hier gaat ook door, of beter gezegd: wel door. dus is het logisch dat we ons ook met zulke akkefietjes bezighouden. Het feit dat de helft van onze bevolking, vol gens een onderzoek van dr. C. Aakster, onder grote spannin gen leeft, onder meer door ons Jachtige bestaan en de flatbe huizing, zou via zo'n filmpje misschien eens aan die mensen in Ethiopië moeten worden voorgedraaid. Het besef dat men het elders in de wereld ook moeilijk heeft in al die flats, zou hen misschien doen inzien hoe betrekkelijk hun ei gen lijden is. Ik bedoel dit uiteraard iro nisch, zoals u begrijpt, je kan niet voorzichtig genoeg zijn in die dingen. Hoe goed het is de betrekkelijkheid van al je doen en laten in te zien. werd weer eens bewezen in „Een mens van goede wil". Nonkel Dolf trachtte Let te verkrachten en verminkte ver volgens Thijs zijn oog, en Let pleegde zelfmoord. „Ge waart altijd van goede wil, wat heeft het u gebracht?" zegt Rosa terecht tegen Thijs. Maar het was niet zijn goede wil, maar zijn absolutisme dat hem in het ongeluk stortte. AMSTERDAM De Nederlandse acteurs Rijk de Gooyer en Rutger Hauer zijn vandaag, via Londen, voor tien weken naar Kenia, om mee te werken aan de opnamen voor de nieuwe speelfilm van regisseur Ralph Nelson "The Wilbie Conspi racy" (de hoofdrollen: Michael Cai- ne en Sidney Poitiers). Rutger Hau er speelt de rol van een piloot, Rijk de Gooyer treedt op als Zuid-Afri kaanse politieman. De film handelt over een kleur ling die in Zuid-Afrika in moeilijk heden is geraakt en die langs illega le weg door een aantal mensen over de grens van Zuid-Afrika wordt ge smokkeld. De regisseur, Ralph Nel son, bekend o.m. door "Requiem for a heavy-weight" met Anthony Quinn in de hoofdrol, kwam met de Nederlandse acteurs in contact via Actors Enterprice in Amsterdam. Paul Brandenburg, directeur van Actors Enterprice staat sinds kort in contact met agenten van buiten landse filmproducenten. Hij consta- DINSDAG 12 FEBR. NA 18 UUR HILVERSUM AVRO 18.00 u. Nws. 18.11 Radiojour naal. 18.21 Technocratiee en- of demo cratie (4). 18.40 (S) Johan Willem Friso Kap.: concoursmu. 19.05 (S) Y'all come: Country en Westernprogr. 19.30 (S) Vanavond: gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Licht ensemble. 23.05 (S) Er floot een vogel in de wei. 23.5524.00 Nws. Hans Hamburger en Wetensch. 17.3 HILVERSUM III AVRO: 7.02 Steevast. (8.02-8.05 Ra- dioiournaal). 9.03 (S-M) Arbeidsvita minen. 11.03 Knipperlicht: muz progr. met verkeerstips. 12.03 Radio- Journaal. 12.06 (S> Zet 'm op. 14.03 15,02 cees van Zijtveld. i 17.06 Postbus WOENSDAG 13 FEBR. VOOR 18 UUR 70ÖVve^ekplprogr HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgvmn. 7.20 (S) Akt. show (7.45 VPRO: Deze dag. 8.00 Nws.) 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio 10.00 (S) Radioweekblad 11.00 Nws. 11.03 V. d. kleuters. 11.15 (S) Melodie6nboeketlicht muz. progr. 12.00 Nijmegen Centraal: reg. progr. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v. d. dag. 13.25 (S) Een middagje uit de 16e Stoomradio: progr. vol goede Jeugd- »- (S) eeuw' (S).' 18.19 uit», 'v.d. B.P. 18.JÜ herinneringen. 16.00 Nws. 16.1 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr. voor- besch. 19.00 (S) Zin ln muz.: ama teurs geven de toon aan. 19.30 Kam- pioenswedstr. v.d. R.K. Federatie van Muz. bonden. NOS: 19.50 Den Haag Vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweg. 20.15 Radiophilh. ork.: klass. muz. 21.00 Bartiton en piano: soos"'met"7 Holland moet weer blank0 worden. 16.50 (S) Dansork. met solis ten. 17.20 (S) Met de muz. mee. 17.55 Med. HILVERSUM II voor de opnamen van de Ameri- teerde hierbij "een verheugende be- kaanse speelfilm "The hidding pla- langstelling" voor Nederlandse film- ce". In de loop van maart vinden acteurs. Het bureau verzorgt onder hiervoor opnamen plaats in Neder- meer een deel van de voorbereiding land. mod. liederen 21.15 Twee Afrikaanse hoorspelen: 1. Kinderen v.d. reke ning; 2. Slaafje spelen. 22.30 (S) Viool en cello mod. muz. 23.00 (S) Howl, rebeUettristles progr. 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Popreconstr. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) (P)opdonder. 22.55 uur Med. (S) wachten op middernacht. TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt- met 7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua, Nws en 8.358.45 Gymn Nederland I VARA: 17.00 De film van Ome Wil lem. 17.3517.45 (K) Hier komt de beer. NOS: 18.45 (K) Ti-ta-tove- - „.VTA £laar- 18-55 (K) Journ. 19.05 (K) Van Gewest tot gewest. 19.50 Socutera: de Groesbeekse Tehuizen. 20.00 (K) Jour naal. 20.20 (K) Voetbal: samenvat ting le helft SpanjeJoegoslavië. 20.30 (K) 2e helft SpanjeJoegoslavië. Po litieke Partijen: 21.15 De Communis tische Partij Nederland. NOS: 21.15 (K) A Kiss is Just a kiss, speelfilm. 22.20 (K) Panoramiek. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 (K) Trekking Nws. 10.33 (S) Aktüa. KRO: 11.45 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot Nederland II twee met 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo; 13.00-13.05 Raden maar. 14.00 Huisbe zoek. NOS: 14.10 Onder de groene Nederpopzien. NOS: 20.00 (K) Joiirn. 0.02 (S) In se kleine uren. 2.02 (S) Kees van Maasdam. 3.02 (S) Willem mlnderh. 17. van Beusekom. 4.02 (S) Alfred Lagar- linde: oude liedjes en balladen. 14.31 (S) Aspekten v.d.d kamermuz. 15.30 Nws. 15.33 Spiegel van Duitsland: inf. en muz. uit de BRD. 16.00 Meer over minder: de stem v. d. sprekende VARA: 20.20 (K) Accordeola. 21.05 (K) Van Onderen: Wat gebeurt er als Ie ziek bent. 21.30 (K) Panorama Woensdag Show IKOR KRO RKK: 22.05 (K) Kenmerk. NOS: 23.20 (K) Overheidsvoorl.: Tekst Journ. TELEAC: 22.3523.30 IK) en uitleg, driekewel., rubr. v. d. min. Computerkunde les 6.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 5