3x5=15 De benzine is vandebon. Maar we moeten wel uitkomen met 15% minder. We kunnen weer vrijuit tanken. Maar als we dan ook meteen maar voluit gaan rijden, gaat het zeker mis. Er is namelijk nog wel degelijk een benzinetekort in Nederland. Een tekort van 15%. Wat neerkomt op zo'n 60 miljoen liter te wei nig per maand. Behalve als we ons allemaal een beetje inhouden. Dat zal namelijk zóveel 'kunnen schelen,, dat we gewoon kunnen blij ven rijden. Zónder distributie. Zónder autoloze zondagen. Hoe kunnen we nou die 15% besparen? Heel eenvoudig. 1 Minder hard rijden bespaart 5 Nu we op snelwegen en auto wegen niet harder dan 100 en op de overige wegen niet harder dan 80 mogen rijden, scheelt dat zeker 5%. 2"Beterzijden bespaart ook 5%. Met„beter" rijden bedoelen we de rijstijl die het minste benzine kost. Dus niet de motor warm laten draaien. Dus tijdig de choke afzetten. Dus niet proberen om als eerste weg te zijn bij het stoplicht. Dus zo konstant mogelijk rijden, zo min mogelijk remmen en weer optrekken. Dus de motor afzetten als u moet wachten voor een overweg, een brug of in een file. Dus uw motor goed laten afstellen en uw banden goed op spanning- houden. Over een paar dagen komt er een speciaal vouwblad met aanwijzingen van de ANWB over zuinig rijden en brand stofbesparen. U kunt het dan krijgen bij alle benzinestations, garagebedrijven, ANWB- kantoren en technostations, alle VVV-kanto- ren en Horeca-bedrijven. 3Ook eens niet rijden bespaart weer 5%. 0 Laat uw auto eens 'n keertje staan. Loop of fiets 's over korte afstanden; Kombineer een aantal kortere ritjes tot één echte rit. Als u al tot enige vorm van samen rijden gekomen was, kunt u daar toch eigenlijk best mee doorgaan. En gebruik - zeker voor langere afstanden - het openbaar vervoer. 't Kan. 't Zal gauw 5% schelen. Alle beetjes helpen. Samen wel 15%. De benzineschaarste is écht nog niet voorbij. Daarom moeten we met.z'n allen zuiniger aan doen. 't Is toch eigenlijk wel verstan dig om niet zo hard te rijden? 't Is voor uw motor toch eigen lijk ook beter als-ie goed is afgesteld? 't Is toch eigenlijk best méége nomen als u minder uitgeeft aan benzine? Daarom doen wij dit beroep op uw medewerking. Zodat we kunnen blijven rijden, zonder bon en ook op zondag. Dit is een publikatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, in samenwerking met ANWB,Bedrijfschap HORECA, BOVAG, CBR,Nationaal Bureauvoor Toerisme en R.A.I. Heus/tkan

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 18