ZOETERWOUDE HEEFT GEEN GELD VOOR VERVOERSPLAN f !s?ir rK agenda Vijfendertig jaar Jopie Hoera, voor het nieuwe jeugdhuis Veel belangstelling voor 'Excelsior' In Leiderdorp LEIDERDORP De eerste paal voor 't eerste splinternieuwe gebouw van de "Stichting Jeugdwerk Leiderdorp" is gistermiddag onder zeer grote belangstelling, in de Leiderdorpse klei geheid door wethouder mevr. Tich- ler met medewerking van het jongst clublid van de "Stichting Jeugdwerk", Edwin Donker (5). Het gebouw komt in de Gaarmeesterstraat te staan en zal rn vloeroppervlakte krijgen van plm. 850 m2. Architect is Hans Hesse uit Enschede. En aannemer Te Pas uit Enschede. Het huidige club gebouw "Hocus-Pocus", Lindelaan 12a, zal aangehouden worden en momen teel kunnen de kinderen ook op woensdagmiddag terecht in die school "The Habbit" op het Van Alphenplein. De heren Huurman en Dorlandt en de vele medewerkers van de "Stichting Jeugdwerk" zijn "baaien" enthousiast en houden zich bezig met de volgen de activiteiten: hobbyclubs, soosavonden, instuif en vakantiebezigheden. De bedoeling van de Stichting Jeugdwerk is het bevorderen en het ver richten van de dienstverlening bij de maatschappelijke en sociaal-culturele vorming en bij de vrijetijdsbesteding van Jeugdigen èn volwassenen en wel speciaal in de gemeente Leiderdorp (artikel 2 van de statuten). By de ingebruikneming van het gebouw, rond 1 oktober 1974, kosten rium f 700.000,- zal de naam "Stichting JEUGDWERK Leiderdorp" wel veranderd moeten worden. Men gokt dan n.l. ook op jeugdigen tot 25 jaar maar ook tot 100, zoals mevr. Tichler tydens de borrel in de directiekeet meedeelde. Het gebouw zal dan ook de functie van wykcentrum in gaan nemen. Er is weinig vertier in Leiderdorp, dit gebouw zal kunnen bydragen tot het "samen fyn wonen" in Leiderdorp. De Stichting Jeugdwerk verdient alle lof. (Foto Jan Holvast) Vierduizend gulden Nieuwjaarsrede ZOETERWOUDE Het jaar 1973 is voor de gemeente Zoe- terwoude geen statische periode geweest. Het aantal inwoners nam toe met 277 en kwam daar door van 6774 op 7051 per 1 ja nuari van dit jaar. Vorig Jaar hebben zich 613 personen ge vestigd in Zoeterwoude, terwijl er 425 uit de gemeente vertrok ken. Er werden 119 geboorten geregistreerd terwijl 30 personen kwamen te overlijden. De uit breiding van het inwonertal is voor een aanzienlijk deel toe te schryven aan de verruiming van de woningvoorraad, die per 1 januari van dit Jaar een aan tal bereikte van 1793. De mees te woningbouw vond plaats in 't bestemmingsplan "Westeinde I" (109 stuks). In aanbouw zijn in dit plan- een 42-tweekamer- flat, 14 bejaardenwoningen ach ter huize "Emmaus" en vijf wo ningen aan 't Watertje, terwijl van de 45 in aanbouw zijnde wo ningen in "Zonnegaarde" er 16 in de woningwetsector gebouwd worden. De nieuwjaarsrede, van de burgemeester werd voorgele zen door loco-burgemeester A. Duindam. FELICITATIES VOOR LEIDEN aan klein geld buit gemaakt LEIDEN Eeii bedrag van bijna vierduizend gulden is in de nacht van woensdag op donderdag buitgemaakt bij een inbraak in het kantoor van de Leidse Stationsrestauratie. De da ders zyn de wachtruimte op het 1ste perron binnengedrongen door vernie ling van 'n ruit. Het gestolen geldbe drag bestond uit een hoeveelheid, rijksdaalders, guldens, kwartjes en dubbeltjes. Maand voor waardelijk voor Warmonder WARMOND De 59-jarige War monder die brand stichtte in de woonboot van zijn werkgever (de werkgever van de man verklaarde de houtbewerker niet ontslagen te hebben in tegenstelling tot verdach te die in verband met het ontslag de brand stichtte) kreeg van de Haag se rechtbank een maand voorwaar delijke gevangenisstraf en een proef tijd van een jaar. VRIJDAG 1 FEBRUARI 1974 Vrijdag Herenstraat 95 ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse gemeenteraad is niet bereid financiële bijdragen te verstrekken voor höt ver- keers- en vervoersplan voor de Leidse agglomeratie. De stuurgroep voor het verkeers- en vervoersplan heeft in no vember vorig jaar een brief met bijlagen gezonden aan de Zoeterwoudse raad, waarin naast eni'ge resultaten ook het dringende verzoek bijgevoegd was dm weer deel te nemen, Loco-burgemeester A. Duindam, die de door griep gevelde burgemees ter Detmers verving, vermeldde nog eens nadrukkelijk dat Zoeterwoude in 1969 wel aan het onderzoek had wil len deelnemen omdat toen de kosten zeer gering bleken. Daarna heeft Zoeterwoude een rekening van 21.000 gulden gepresenteerd gekregen, welk bedrag in 3 jaar is betaald. Gezien Jiet onderzoek valt Zoeterwoude WASSENAAR Wassenaar's Ex celsior verkiest de kroonprinsessedag voor de jaaruitvoering. Dat valt in goede aarde. Ook de Messiaskerk wordt straks te klein voor het groei end getal belangstellenden. Excelsior, geklasseerd in de vaandelafdeling harmonieën, is het topkorps van de kust- en bollenstreek en van het Rijngebied, waar dit blad verschijnt en waar we het overzicht over be zitten. Dat eigen leden soliëren komt al om voor. Dat er een concertpianist wordt geëngageerd, precies zoals bij het Residentie Orkest, is niet alle daags. Hier in Wassenaar was de ver rassing een Concertino van Meindert Boekei voor piano en harmonie-or kest, dat meteen wel Boekel's beste worp is geworden. Als solist trad Paul Niessing op, een markante echt pittige figuur, en het leek erop dat het concert (ino) voor en met in spraak van Niessing is ontstaan. Van atonaliteiten heeft men zich vrij ge- hoüden, er is meer een doordrin ging nagestreefd van de Liszt-Rach- maninof-periode met de beschaafde concertjazz. Kleur verscheidenheid was er te over, het orkest begeleid de fameus, de pianopartijen zijn voor het type klavierleeuw ontworpen, - Niessing, oud nieuws, is er tegen op gewassen galant kreeg de pianist doorgaans zijn lichtruimte om zich heen, maar het zou on-sportief ge bleven zijn als het orkest en de so list niet ook eens samen spectaculair de mast opklauterden. Voor het overige maaktén, inge klemd tussen marsen, ook welbeken de blazers-componisten de dienst uit: Boedijn, Eric Ball (2de negro- rap sodie), Miller, Malando, Beck, Wal ters, Webber (J. Chr. Superstar). Boedijn's ouverture Caesar en Cleo patra volgt klassieke voorbeelden met stoere kontoeren. Met de moeilijk heden ervan. Enige overgangen en aansluitingen klonken wat stroef en minieme weerstandjes zaten er ook nog in de negro-rapsodie. Verder verliep alles stijl super. Vonkend in de exotiek van Malando's zuidame- rikaanse rivieren-cyclus en van Beck's Mexico Trumpets. KEES VERHOEF. vrijwel buiten de gehele materie en is danook alleen nog maar bereid jom ambtelijke medewerking te ver lenen. Het gemeentebestuur van Leiden "kan een feitoitaitiebrdef of -kaart verwachten van het gemeentebestuur van Zoeterwoude met de woorden: „gefeliciteerd met de veemarkt". Loco-burgemeester Duindam kon verheugd mededelen dat de Leidse veemarkt de Rotterdamse markt vol ledig is gaan vervangen, waardoor het agrarische deel van Zoeterwoude dicht bij huis een grote markt gekre gen heeft. „De tegenstemmers in de Leidse raad hebben ongelijk gekre gen en de voorstemmers het gelijk en geluk aan hun zijde, dat is alle maal een felicitatie waard", aldus de loco. De faad huppelde op plezierige wijze door de agenda heen.. De vele onderwijsvoorstellen en de voorstel len tot wijziging van de rechtspo sitieregelingen voor het personeel werden met hamerslag aangeno men. De derde weg in het Industrie terrein krijgt de naam „Produktie- weg" en vormt met de „Industrie weg" en „Energieweg" een aanwij zing naar het „industriële gebeuren". De jongerensociëfceit en de hobby clubs van Zoeterwoude- Rijndijk krijgen twee lokalen van de voor malige kleuterschool „De Krake- piit" in huur voor een bedrag van f 400,- per lokaal en een startsub sidie voor de hobbyclubs van f 1.000. Tijdens de rondvraag werden tal van kleine verkeersproblemen aan gesneden, waaronder het negeren van het „links-af-slaan-verbod" bij 't Watertje vooral door- de bewoners van 't Watertje. Loco Duindam gaf als antwoord: ,,'t Vlees is zo zwak vooral van de Watertjesmensen". Van Leeuwen (Vrije Lijst) ver zuchtte hardop: „Die man heeft ge lijk". Redactie: Paul Wolfswinkel LEIDEN Eigenlijk zou Jopie Schoon Jopie Walenkamp moeten heten. Jopie is vandaag namelijk precies 35 Jaar huishoudster bij de roemruchte familie Walenkamp, die op de Rijnsburgerweg woont. 35 Jaar geleden was ze 16 jaar, waarschijn lijk een schuchter meisje, (uit het verre Zwolle); nu is Jopie niet meer weg te denken uit het leven van de elf kinderen Walenkamp, inclusief pa en moe. Truus, die in Australië woont en Bert, die een uitvoerige vakantietrip door de wereld maakt, zullen er niet zijn, maar Har, Pim, Klaas, Kees (uit Denemarken), Tom, Kluuk, Pa trick en Marcel (die uit Zitserland komt en haar petekind is) zullen haar vandaag verwennen en toejui chen. Een oranje Volkswagen (haar lievelingskleur én ze is koningsge zind) zal het grote cadeau zijn. Har Walenkamp sr. vertelde van de week: "Als onze hulp (er klinkt eerbied bij dit woord) dadelijk plot seling binnenkomt, gaan we maar over het schaatsen praten. Ze mag er nog niks van weten." Even la ter komt ze binnen en zégt dat ze boodschappen gaat doen. En op het moment dat ik vertrek, na vele uren praten, komt Jopie terug. Volgens mij heeft ze het wel degelijk in de gaten, Uit de verhalen en anecdotes te oordelen heeft ze alles in de smie- Jopie is de tweede moeder geweest voor alle elf kinderen en wordt mis schien een tweede oma voor de elf kleinkinderen Dat het niet altijd koek en ei was tussen "baas en personeel" is natuur lijk duidelijk. Walenkamp: "Vroeger had ik twee apen; gekregen van Kees. Op een gegeven moment, het was op een zondag, had ik ruzie met Joop. Ik vertel haar dat ik een week lang niets tegen haar zou zeggen en dat ik haar niet zou aankijken. Ik ga die apen voeren, bijt er plotseling eentje in mijn arm. Mijn slagader was geraakt, het bloed spoot eruit. Ik zeg: "Jopie in de auto, rij me naar het ziekenhuis!" En toen was alles meteen weer goed natuurlijk." - "Vroeger vertelde ik de Jongens dat er rondom Zwolle, waar ze van daan kwam, een groot hek stond. Ik noemde dat de apenstad. Tot op hun tiende jaar hebben m'n Jongens dat geloofd. Mooi hoor. En wist je dat als er vroeger een van de kinderen zoek was, dat we dan eerst in het bed van Jopie gin gen kijken? Tien tegen een dat je ze daar vond. Alle jongens hebben vroe ger met Jopie in bed geslapen, haha. In en na de oorlog fietste ze naar Noordwyk toe. Achter de fi'ets was een karretje gemaakt en daar zaten dan drie jongens in. De hele dag ble ven ze dan weg. Een hele trip hoor. En dan die drie kinderen..." Walenkamp gaat koffie halen, loopt vier keer op en neer: voor de melk, de suiker, de asbak, de lepeltjes. Jo pie zou het waarschijnlijk in één keer hebben neergezet. Ze is onmis baar, dat blijkt. "Ze heeft hier altijd intern gewoon maar nu heb ik een étage boven de werkplaats aan de Apothekersdijk la ten opknappen voor haar. Als ze daar twee keer per maand slaapt, is het veel. Ze woont hier nog hele maal". Wat Jopie ooit ziek? "Ja, maar dan deden wij net zoals zij het met de jongens deed: er niet naar omkijken, dan zijn ze het vlug ste weer beter en beneden. Dan ver- ;n ze van de honger. Dat hielp heel goed". Dat Jopie goed kan koken, staat na tuurlijk als een paal boven water. De liefde van een man en zeker van opgroeiende jongens gaat door de maag. Jopies' specialiteiten: gebra den kippen en pannekoeken. Daar is ze beroemd om. Toen ze naar de Apothekers- dijk "verhuisde", vertelde ze Walen kamp sr. dat er op de Rijnsburger weg een paar schilderijen hingen, die aan haar muur veel beter zouden passen; ze vond ze erg mooi. "Maar ik ook", zei Walenkamp. 51 Jaar, waarvan er 35 als een echte Walenkamp. Voor de kinderen zeker. Als Jopie Schoon 65 is, zal ze er bijna 50 Jaar zijn. Die tijd zal ze wel volmaken. Voor Jan Holvast poseerde het hele stel. Met Jopie. Ze eten kip vanavond. PAUL WOLFSWINKEL straat), Koningskerk, Geverstraat 65, Oegstgeest. den, 8-Ï2 ~i Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48, danser vanaf 8 uur nam. De Vink, dansen van 9-2 uur nam. Burchtplein, Antiekmarkt, 9.30 vm Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëtell voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8-12 uur nam. Morsweg 114, Leidse Jeugd Schaak- Zondag Antonlus Clubhuis, dansen 8-11 uur! Middelweg 19c, Leids Poppentheater kindervoorstellingen, 2.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 48, dansen Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit Artsen Leiden t- W«k I (Ryn, Witte Sin gel, Zoeterwoudse Singel, Cityring] Haarlemmertrekvaart, Spoorlijn): Fj B. Kruis, Paganinistraat 17, telef.i 42504. Wijk II (Spoorlijn, Haarlem-| mertrekvaart, Cityring, Oude VestJ Haven, Oude Ryn, Persant Snoep-! weg)S. Smit, Cobetstraat 43. tel. 30177. Wijk III: (Vliet, Trekvlietl Vliet, Zoeterwoudse Singel, City-ring* Oude Vest, Haven, Oude Rijn, Per% sant Snoepweg): G. D. de Jong, Ho-i ge Ryndyk 15, telef. 32877. Wük| IV (Rijn, Witte Singel, Vliet, TrekJ vliet, Vliet): F. Brand, Zocherstraat 1, tel. 26946. Leiderdorp L. Moerman, Me relstraat 184a, tel. 91000 (12.30 uuri spreekuur). Oegstgeest J. B. Hugenholtz, Wilhelminapark 2, tel. 51390. Voorschoten F. Koopmans, Wag-j nerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag). S.j v. d. Kooy, v. d. Oyelaan 13, telefJ 6951 (zondag). Warmond L. Lempers, Chur- chilllaan 13, Voorhout, tel. 02522- 10140 (vrijdag van 18 uur tot za terdag 10 uur). A. de Gijzel, Swei-| landstraat 16, tel. 2866 (zaterdag 10 uur tot zondag 9 uur). F. Walen-j kamp, Dorpsstraat 45, tel. 2220 (zon-j dag 9 uur tot maandag 8 uur). Apotheken De avond-, nacht- en zondags-j dienst der apotheken in de regio Lei-j den, wordt waargenomen door: Apo-j theek Reyst, Steenstraat 35, Leiden] tel. 20136. Apotheek Voorschoten^ Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-1, 2525. Tevens zaterdag tot 13 uur na middag Oegstgeestse Apotheek, Wil-i helminapark 8, tel. 53274. W ijkverplegirng Leiden Zr. H. Vodegel, Valdez- straat 5, tel. 30864. Zr. Ammerlaanj Schubertlaan 166, tel. 62835. Leiderdorp Zr. M. v. d. Kley, tel. 33773. Oegstgeest L. de Bruyne- FonJ tein, van Effendreef 27, Leiderdorp] tel. 91228, b.g.g. 54500. Voorschoten Gezondheidscen-J trum, v. d. Waalslaan 25, tel. 4641] Warmond Zr. S. Posthuma, Ka-! gerplein 308, tele. 11463 (tel. bereikJ baar tussen 12.30 en 13.30 uur) Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, Leiden] Gewonde en uitgeputte vogels e.d., telJ 34687. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Leiden. WelzijnsraadJ Stationsweg 28, tel. 46861. Geopend di, 9.30—12 uur, wo. en do 24 uur en vr. 9.80—12 uur. Dienstencentrum Noordelnplein 2b, tel. 40483, algeme] ne informatie, dag. van 910 uui Actie "Moeders voor moeders". Op! geven bij zuster E. Janssen-Niemeyer Hof dij ck 32. Oegstgeest. tel. 01710-4 63652. Sociale raadsvrouw Actueel Luisteren we regelmatig naar de Nederlandstalige toptien vrienden? Met andere woorden: luisteren we wel eens naar de TROS? Nee, da's dan jammer. Gisteravond mocht een Leidse me vrouw vertellen wie er dit jaar voor Nederland naar het songfestival zou den gaan. Mevrouw kon er een mooie platenspeler met asseswaarus mee verdienen. Mevrouw denkt even na en zegt dan dat Mouth en McNeal naar Brighton gaan. Applaus, gejuich en gejubel: het is goed. De presentator, een man met een vermoeide en vermoeiende stem, vraagt hoe ze dat allemaal weet. "Nou", zegt de mevrouw "uit het Leidsch Dagblad". "Dan loopt het Leidsch Dagblad flink achter, mevrouw". "Nee hoor, want als het om de ac tualiteit gaat, loopt het Leidsch Dag blad voorop". Dank u wel mevrouw. De TROS is op die manier weer eens aardig op haar nummer gezet. Weer eens. Voor ons bent u de persoonlijkheid van de maand. En het is pas 1 fe bruari. Iris Morsen opent Rob van Puifelen in de Haarlemmerstraat zijn optiek- winkel Iris. 2 bloemenmeisjes hebben vanmid dag echte irissen staan uitdelen op straat tijdens de openingsreceptie. Gewone brillen, modebrillen, goed kope brillen en minder goedkope brillen met als laatste nieuwtje een video-toestel. Mensen met slechte ogen kunnen dan een montuur "pas sen" en later met de eigen bril kij ken of het goed staat. Afijn, ga maar eens kijken. Van Puffelen ontvangt u. Hartenjagen Vandaag, morgen, en zondag zal gepoogd worden in Leiden het we reldrecord Hartenjagen te verbete ren. Wakkere Catenisten zullen in so ciëteit Horus aan de Kolfmakersteeg aen eens komen kijken hoe op geïn dividualiseerde wijze die jeugd van nu wordt voorbereid op de maat schappij van morgen. Zo heet dat te genwoordig. Je kunt het natuurlijk ook iets anders zeggen, maar als we even nadenken weten we wat de be doeling is. Besnoeien NelHeke Koster, Bamneke Groenen- diyk, Jaap Kra&ijenga en Huib Vee nis zijn de mensen die deze schier onmenselijke taak op zich zullen ne men. Jan Holvast zal er vanavond een kijkje gaan nemen. Morgen leest men er meer over in deze krant. Geïndividualiseerd Op 7 en 8 februari is er een expo sitie, een demonstratie, een stelletje "doe"-stands in de dependance van de bedrijfstechnische school aan de Timorstraat. Belangstellenden kua-. En tot slot van de week een paar stellingen, waar we ook even over kunnen denken. "Dat de aloude zegswijze "Wiens bnood men eet, diens woord men spreekt" hedén ten dage wordt ver taald in "Wiens olie men nodig heeft, diens politiek men steunt" is een il lustratie van de wet van Engel" (W. R. Meijer uit Nijmegen). En: "Gezien het feit dat de door Neder land verleende "ontwikkelingshulp" in belangrijke mate bedoeld is om de exportpositie van het vaderlandse bedrijfsleven te versterken is het merkwaardig dat juist de VVD de ze begrotingspost het sterkst wil be snoeien". (J. Van Rens. Nijmegen). BijdrageWim Wiirtz ZOETERWOUDE De oud- papierploeg van de Zoeterwoudse ta feltennisvereniging PIT '54 gaat morgen weer op pad. De ploeg start om 9.30 uur en neemt pakjes mee die voor de huisdeur zijn gedepo neerd. Brand door kortsluiting LEIDERDORP Kortsluiting was gistermiddag rond half drie de oorzaak van "brand in een pand aan de Frederik Hendriklaan 9 in Leiderdorp. De bovenverdie ping van de woning brandde ge heel uit. Persoonlijke ongelukken deden zich bij deze brand niet voor. Om vijf uur kon de brand weer naar huis gaan. Op de foto (links) van Jan Holvast de brand die heel wat nieuwsgierigen naar de Frederik Hendriklaan lokte. Maandag: 10.30—11.30 uurVanHoJ gendorpstraat 36; dinsdag: 10.30—11.30 uur Driftstraat 49a; woensdag: 10.00— 11.00 uur Dijkstraat 2a en 16.30—18.00 uur Gerecht 10; donderdag: 18.00-4 20.00 uur. Stadhuispplein 1; vrijdag! 10.3011.30 uur. Herenstraat 45. j Twentwel Sociëteit Twentewel, Breestraat 19] openingstijden: elke dag behalve op ma., do. v.a. 21.00 uur. Toegang vooi mensen v.a. 20 jaar. Architecten Architecten-Informatie centrun Rijnland. Op werkdagen tel. bereikj baar onder 26385. Zitting op do. avond LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 10.25 Kwartaalabonnement f 30.25 Per Post f 32.65 Jaarabonnement f 110,— Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschryving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.0020.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 u. Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2