W ittebroods- v eken vol net ontrouw rr RENAULT Rösti, t een nieuwe basis voor lekker etej Film over Mohammed Proces rond film over paus uitgesteld Y olksmy sterie van walgelijke mensen [The Heartbreak Kid" Seks zonder normen' Elam b.v. „Is het echt waar, ABN, dat ik bij u kan kiezen uit elf verschillende spaarvormen, met tot (J% rente?" Algemene Bank Nederland DE BEUKEHHOE FILM VOL STERREN [JDAG 1 FEBRUARI 1974 FILM PAGINA 13 ROME Het lang verwachte proces tegen de Italiaanse film: "Rappresaglia" (Vergelding) is kort na de opening in Rome uit gesteld tot 12 februari. De verde diging had hierom gevraagd om dat belangrijke documenten niet tijdig uit de VS waren aangeko- Het proces is aanhangig ge maakt door gravin Elisabetta Rossigniani, een nicht van wijlen paus Pius de Twaalfde, die de Romeinse rechtbank heeft ver zocht de rolprent te verbieden, omdat daarin wordt gesteld dat genoemde paus niets zou hebben gedaan om te voorkomen dat de Duitsers op 23 maart 1944 335 Italianen doodschoten. Dit was 'n represaille voor de dood van 33 Duitse militairen die bij een aan slag om het leven waren geko- De film, met Richard Burton en Marcello Mastroianni (foto links) in de hoofdrollen, is gebaseerd op het boek "Bloedbad in Ro me" van de 40-jarige schrijver Robert Katz. De aanklacht is be halve tegen Burton, Mastroianni, en Katz ook gericht tegen produ cent Carlo Ponti (foto rechts) en regisseur Cosmatos. Hun wordt laster ten laste gelegd. Katz, heeft laten weten dat hij enkele schriftelijke bewijsstukken zal overleggen die nog niet openbaar zijn gemaakt. Volgens berichten in de Ro meinse pers wil de officier van justitie de voormalige Duitse po litiechef in Rome, Herbert Kapp- ler dagvaarden die destijds in op dracht van Hitier de executies liet uitvoeren. Hij zit in een ge vangenis bij Rome een levenslan ge gevangenisstraf uit. Ook zou de toenmalige SS-commandant van Rome, Eugen Dollmann, worden gedagvaard. Deze is nooit wegens oorlogsmisdaden veroordeeld. Hij woont in München. Volgens Dollmann wist de paus niet dat er mensen zouden worden terecht gesteld. Daarom had hij niets daartegen kunnen ondernemen. ADVERTENTIE __jitel: "The Heartbreak Kid"; voor- fmste rollen: Charles Grodin, Cy- Sheperd en Jeannie Berling. Re- Elaine May. Theater: Studio (14) theater Studio aan de Steenstraat Bit deze en misschien ook wel vol- |de we(e)k(en) een Amerikaanse mendal die deels uitermate slaap wekkend is en deels onstellend gekkend. et nadeel van dit soort films is je een regisseur aan het werk die zich met kop en schouders uitwerken boven collega's die het de volle honderd procent al in vingers hebben Dat de regisseur The Heartbreak Kid af en toe zeker in het begin) nogal eens het trapje is geduveld is dan ook imer, maar met vallen en op- Sin moeten we het leren en het van de film is dan ook groots en nadenkertje waard voor sommi- pnny Cantrow, een Jonge verte- iwoordiger in sportartikelen uit v York, die zijn zaakjes goed doet, akt ergens kennis met Lila Kolod- I(Jeanne Berlin). Ze worden ver- |d op elkaar en trouwen heel spoe dig. Op het witte doek is alles binnen de tien minuten geschied. Wanneer ze onderweg zijn naar Miami Beach, op huwelijksreis, gaat het wat minder met de verhouding. Als ze alletwee goed en wel onder de lakens van de wittebroodstijd liggen, moet Lenny constant roepen dat het "wonderful" is en dat verdomt-ie op een gegeven moment; het staat hem tegen als hij ziet hoe Lila als ontbijt een sandwich naar binnen werkt, op een manier die de argeloze kijker on passelijk doet worden; het staat hem tégen dat zijn echtgenote bedillerig in de weer is en eigenlijk ook ontzet tend dom op veel dingen reageert. Op het strand van het luxueuze ho tel ontmoet Lenny de droom van zijn leven: een prachtig mooi, blond en kattig meisje, waar hij meteen ver liefd op wordt. Zijn vrouw beduvelt- ie telkens weer met smoesjes om Kel ly (Cybill Sheperd) te kunnen ont moeten. Kelly is de dochter van een rijk bankier, die Lenny helemaal niet mag. Lenny besluit zijn huwelijk meteen maar te laten ophouden, probeert dat aan zijn wettige echtgenote dui delijk te maken in een restaurant en doet dat op een manier die typisch Amerikaans is te noemen: handig, maar erg bot. Hij laat al zijn bezittingen achter, vertrekt naar Minnesota, waar Kel ly op school zit en door zijn charmes en welbespraaktheid weet hij haar zo gek te krijgen dat ze met hem wil trouwen. Natuurlijk is vader fel te gen, maar moeder weet Lenny erg te waarderen. Pa gaat zelfs zover dat hij de minnaar van zijn steeds mooier wor dende dochter een fors pakket dol lars aanbiedt, als hij maar vertrekt. Daar komt natuurlijk niets van in en eindelijk gaat de versierder eens krachtige taal uitslaan. Slot van het liedje: ze trouwen. Iedereen gelukkig en blij. Maar op de receptie van het huwelijk zit Lenny al duidelijk spijt te hebben van wat er gebeurd is. Een Jongetje van tien jaar laat hem dat zeer goed merken. Best een aardige film, maar door het begin dient krachtig te worden heengebeten. PAUL WOLFSWINKEL De erg mooie Kelly (Cyhille Sheperd) en de handige verleider Lenny (Charles Grodin) zijn de 2 hoofdrolspelers in The Heart- hraek Kid", een komische film die vertelt over een man die tijdens zijn huwelijksreis verliefd wordt op een ander vrouw. ADVERTENTIE titel: „Seks zonder normen". Re tt twee onbekwame onbeken- q. Hoofdrollen: geen. Theater: >e almacht vaal de seksuele liefde (nergens zo sterk als in haar af- king, moet Freud eens gezegd oben. De verleiding om aan de tsuele afwijking zo veel mogelijk jd te verdienen is nergens zo groot in de filmindustrie zou men met fiant op deze wijsgerige uitspraak Jhet algemeen kunnen stellen. Het B filmpje over vreemdsoortige lief- Savontuurtjes is nog niet uit of t andere van seks doortrokken pi werk je wordt alweer in elkaar knutseld. Dat zou op zichzelf nog |t eens zo heel erg zijn de vraag Eilt ook in dit geval vaak het od wanneer er over dit soort geen kwasi-wetenschappelijk sausje wordt gegoten. Onze oosterbu ren zijn er met hun „Report"-films nogal sterk in. Ze hebben nu bij voorbeeld weer een film gemaakt die heet te brengen en deze week als „Seks zonder normen" in de Haar lemmerstraat-bioscoop is te zien. De film hangt zoals te doen gebruike lijk bij deze „rapporten" als los zand aan elkaar, waarbij de diverse onderdelen door een of andere des kundige dominee (Ja, Ja) nader wor den verklaard. Wat er door de filmmakers onder perversiteiten wordt verstaan? Masochisme, sadis me, vo eurisme, fetisjisme, gerontifi- lie, lesbische liefde, masturbatie, en groepsseks bijvoorbeeld. Al deze za ken worden hier op één grote hoop gegooid en daarom is „Seks zonder normen" gewoon een slechte film. PIETER ROSIER. ADVERTENTIE Haarlemmerweg 2—4 01710—33141 Leiden Blijvers LIDO De achtste week be strijdt James Bond 't kwaad. On der het motto „Leven en laten sterven" bestrijdt hij de misdaad, krokodillen, slangen, haaien en meer van dat engs. Ds mooie Jane Seymour helpt hem in deze moei lijke acties. TRIANON Voor wie hem nog steeds niet gezien heeft nogmaals MASH. De doldwaze avonturen in de zwaze wereld van oorlogsgeweld Veel leuker dan de gezapige tv-se- rie met dezelfde titel, die we gere geld voorgeschoteld krijgen. Haagse bioscopen Apollo: „The legend of hellhouse" dag. 12.15, 2.30, 7.00 en 9.15 uur, za. en zo. ook 4.45 uur, 18 Jasr. Asta: „O, lucky man", dag. 2 en 8 uur. 18 jaar. Bijou: ,,'n Moordspel", dag. 2.00, 7.00 en 9.30 uur, zo. 1.45, 4.15, 7.00 en 9.30 uur. 18 Jaar. Camera: „The Canterbury tales"* dag. 2.15 en 7.30 uur, 18 Jaar. Cineac: „101 Dalmatiërs", dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30 uur, zo. vanaf 11.30 uur. A.L. „Naakt over de schutting", uag. 5.30, 7.30 en 9.30 uur, 14 Jaar. Corso: „Live and let die", dag. 2.00, 7.00 en 9.30 uur, za. en zo. 1.30, 4.15, 7.00 en 9.30 uur. 14 jaar. Du Midi: „The Poseidon adven ture", dag. 8.15 uur, za. en zo 7.00 en 9.30 uur. 14 Jaar. Euro: ,,'t Is een gekke rare, dolle, dwaze wereld", dag. 1.45 en 7.45 uur, za. zo. en woe. 3.45 en «.45 uur. Al. Flora: „Justine", dag. 2.00, 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.30 uur. 18 jr. Kriterion: „La nuit Americainc", dag. 3.00, 7.00 en 9.30 uur. 14 Jr. Metropole: „Jesus Christ Super star", dag. 2.00, 7.00 en 9.30 u. zo. ook 4.15 uur. Al. Odeon: „De avonturen van „rab- 'bi" Jacob", dag. 2.00, 6.45 en 9.15 uur, zo. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Al. Qlympia: „Onze upon a time in the West", dag. 2 en 8 uur. 14 Jaar. Passage: „Live and let die", dag. 2.30, 7.00 en 9.30 uur, za. en zo. 1.30, 4.00, 7.00 en 9.30 uur. 14 Jaar. Rex: „De avonturen van „rabbi"! Jacob", dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur, zo. vanaf 1.30 uur. AL Royal '70: „Karate Chen", dag. 2.30 en 8.00 uur, vr. en zo. 2.30, 7.00 en 9.30 uur, za. 2.00 en 9.30 urn-. 18 Jaar. Studio: „Vrolijke ontucht in Ti- rol", dag. 2.15, 7.15 en 9.30 uur, zo. 1.30, 4.00, 7.15 en 9.30 uur. 18 jaar. Studio 2000:: „Drijfjacht", dag. 7.00 en 9.30 uur, zo. 1.00, 7.00 en 9.30 uur. 18 jaar. De Uitkijk: „L'amour l'apres-ml- di", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo. 1.45, 4.00, 7.00 en 9.15 uur. 18 jaar. I Ki ndermatinee REX Pipi Langkous zet voor de laatste week de boel op stelten. Zoals gewoonlijk doet ze haar eigen zin, hetgeen tot voor de jeugd althans vermakelijke si tuaties leidt. -t- CAMERA Nishxo, de zoon van 't Indianenopperhoofd. De span nende avonturen van 'n jonge In diaan. Nachtvoorstellijigen Camera Het bekende werk stuk van de even bekende Fran se meester Claude Chabrol. "Juste avant la nuit" met Step- hane Audran en Michel Bou quet, wederom in het theater aan de Hogewoerd. Rex Vijf gevaarlijke kerels beleven in Rex adembenemen de avonturen. Een film, waarbij Je handenwringend toekijkt, 'n aardig slaapmutsje om nacht- te krijgen. Goede films in andere steden Scareerou (Gene Hackman, Al Capino), Calypso, naast Rijn hotel, Rotterdam. Mein Kampf, Kriterion, Roe- terstraat Amsterdam. Heavy Traffic (opvolger Fritz the Cat), Leidseplein Theater Amsterdam. Jesus Christ Superstar, Me tropole Den Haag. The Canterbury Tales, Came ra Den Haag. „Sterker nog, niet elf maar twaalf!" De ABN schenkt voor de Nationale Puzzelactie 1973/74 iedere week 5 spaarboekjes met een eerste inleg van f500,- en 25 spaarboekjes met een inleg van f 100,-. Titel: The Chase; regisseur Sam Spiegel; hoofdrollen: Marlon Bran do en Jane Fonda: Theater Camera. Wat gebeurt er als twee mannen uit de gevangenis ontsnappen, de een een gevaarlijke moordenaar en de ander een beter soort; kruimeldief die- weliswaar een aantal misdaden op zijn naam heeft staan, maar toch nooit een moordenaar zal wordtn? En als de moordenaar tijdens him vlucht een man neerslaat en er van- öoo'r gaat, de ander achterlatend? Dat kunt u zien in deze film met in de hoofdrol Marlon Brando als de sheriff die eigenlijk veel liever boer had willen blijven. In het begin lijkt het allemaal nog zo aardig. Een kleine gemeende in Texas vol parvenuen en een bank directeur die zijn eig*n vriendjes politiek bedrijft. Daartussendoor lo pen allerlei mensen rond ais met geld alles denken te kunnen kopen: geluk, liefde en de vrijlating van 'n zoon die uit de gevangenis is ont snapt, en van een moord wordt ver dacht, die hij niet begaan heeft. De sheriff die de ontsnapte op zijn eigen manier zal aanpakken, omdat hij de Jongen nog een kans wil geven. De vrouw van de ontsnapte, die een \erhouding heeft met de zoon van de bankdirecteur. Een eenzame vice- president van de bank, die de ont snapte Bubber Reeves vroeger voor een diefstal heeft laten op draaien en nu revanche vreest. De vrouw van diezelfde vice-president die een oogje heeft op de andere vi ce-president, wiens vrouw best wel in de gaten heeft dat hij haar niet nodig heeft. Allemaal stof voor een derderangs film, waarbij de toe schouwer len. slaap kunnen val-» Maar dan heeft men zich toch vergist. Want dit zielige, meewarige volkje in dit kleine Amerikaanse stadje denkt tot grote daden tfe kunnen komen. Vooral als het geest rijk vocht een woordje meespeelt. Dan word Bubber plotseling echt de moordenaar, die met axle mogelijke middelen moet worden uitgeroeid en ae sheriff is de vuilak die moorde naar beschermt. Hij wordt dan ook in elkaar geslagen door de gefrusteerde parvenus. Bubber wordt door een hele volksmenigte in het nauw ge dreven en tot slot voor de ogen van de sheriff afgemaakt, nadat de dronken massa, de lieve Jeugd niet uitgeslotens de man in een lynchpartij al bijna heeft neergeknald. Een walgelijk staaltje volkshysterie van walgelijke, dronken, zielige mensen. Wat een wereld, wat een wereld, zo als Bubber het uitdrukt. ANNEMIEK RUIJGROK LONDEN (AP) De Britse film- produktiemij. EMT heeft donderdag bekendgemaakt een thriller te gaan maken van het boek „Murder on the Orient Express", van Agatha Chris tie. De regisseur wordt de Amerikaan Sidney Lumet. Tal van sterren zullen in de film meespelen, zoals Lauren Bacall, In- grid Bergman, Jacqueline Bisset, Va nessa Redgrave, Sir Ralph Ri chardson, Richard Widmark en Mi chael York. Voor elk van die sterren zal inder daad een belangrijke rol weggelegd zijn, aldus is verklaard. Het wordt dus geen film waarin die beroemd heden alleen maar zo nu en dan eens te zien zullen zijn. Nieuw voor Nederland echte Rösti. Een traditioneel zwitsers aardappelgerecht, voorgebakken en ingevroren. Rösti gaat zo uit de koelkast de koekepan in. Frituren? Is er niet meer bij. Meng Rösti met stukjes ham of kaas en uitjes en li heeft een komplete maaltijd in een wip. Makkelijk te maken- en lékker I Gewoon 'ns proberen. Vraag het aan Uw diepvrieswinkelier. O) ROME (AP) In april zal wor den begonnen met een film over het leven van de profeet Mohammed. Na Jesus Christ Superstar en een televisieserie over Mozes is dus thans de Islam aan de beurt. De film gaat heten Mohammed, boodschapper van Allah en zal 7 miljoen dollar kosten. Een aantal Arabische landen zoals Marokko, Li bië, Koeweit en Bachrein dragen hiertoe bij. Het draaiboek is geschreven door de 52-Jarige Ier Harry Craig, die ook dat voor de film Waterloo op zijn naam heeft staan. Hij heeft er ruim een Jaar aan ge werkt. 'Elke pagina die ik afhad moest worden gelezen en goedgekeurd door Islamititsche autoriteiten," aldus Craig. Dit gebeurde op de Al Azhar- bië. Mohammed, boodschapper van Al lah zal worden gemaakt in de buurt van Marrakesj in Marokko, waar 'n miniatuur-Mekka zal verrijzen. In tegenstelling tot Jezus en Mo zes zal, aldus Craig, Mohammed ner gens te zien zijn in de film en ook zijn stem zal niet worden gehoord, zulks in overeenstemming met de leer van de Islam die dit verbiedt. „Maar", aldus Craig, „zijn aanwezig heid zal merkbaar zijn". Het verhaal gaat over het leven van de profeet en speelt zich af, in de zevende eeuw der Christelijke jaar telling, in Mekka en Medina. Ge toond worden beelden van de strijd en de vervolging van Mohammed en de zijnen. Er zal in het verhaal geen aan dacht worden besteed aan de vrou wen van de profeet. Dit wordt dan de eerste film over Mohammed, iets waarover eigenlijk allang gepraat was. Men heeft de sprong genomen nu is gebleken dat enige Islamitische landen erachter staan. De film zal worden geproduceerd en geregisseerd door Moestafa Ak- kad, die de Amerikaanse nationali teit heeft en in Beiroet woont. Ak- kad heeft al een aantal document- taires over de Levant gemaakt. Het plan is tegelijkertijd twee ver sies van de film te maken in de Arabische en de Engelse taal. Daar toe zullen er twee groepen acteurs worden ingeschakeld.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13