«fttsT/fk Olie (2000 ltr.) stroomt in riool agenda Groenoord-festival IN WASSENAAR PAGINA 2 STAD EN RANDT MAANDAG 24 DECEMBER 197; LEIDEN De vrije dagen rond het nieuwe Jaar hoeven niet te worden doorgebracht met het verzinnen van leuike dingen om te gaan doen: de Leiidse Groenoordhal heeft al lang zitten denken en kan een groots fes tival aanbieden, dat voor jong en oud gratis toegankelijk zal zijn. Enkele primeurs moeten er zorg voor dragen dat het een begin is van een Jaarlijks terugkerend evenement. Een heleboel exploitanten van at tractieve stands zijn baj el'kaar. ge zocht. Zo staat er een swing-mill, een vliegtuigmolen, een draaimolen, een autoscooterbaan met modellen van antieke auto's, een schiettent met de gebroeders Lubbers (de bok sers), een twister, en als grootste at tractie een reuzenrad. De gebeurtenissen vinden in de hal zelf plaats. Aanvankelijk was men bevreesd dat het reuzenrad niet naar binnen kon, maar veel passen en meten heeft geleerd dat het precies ging. Ook zal er een waarzegster zijn en een dierenshow, die wordt als "Klein Artis". In totaal zijn er 25 stands. Daarnaast zijn er ook de no- idige kraampjes waar oliebollen (vooral met oudjaar), appelflappen, suikerspin e.d. kunnen worden ge nuttigd. Het Groenoordfestlval is uniek in Nederland, omdat het de allereerste keer is dat zo'n gebeurtenis overdekt zal worden gehouden. In verband met de energiecrisis zal er aan de buitenkant van de hal geen feestverlichting branden, maar toch probeert men een kerstboom te laten branden. Tijdens de dagen zal het restau rant van de Groenoordhal continu zijn geopend. De openingstijden: za terdag 29 december van 11 uur 's morgens tot 11 uur 's avonds. Zondag 30 december, dinsdag 1 Januari en woensdag 2 Januari zijn de ope ningstijden van 1 uur tot elf uur. Op oudjaar is het Groenoordfestival van 1 tot 5 uur te bezoeken. v -fcelejoon 25260 Weer terua Héh, Jawel, daar zijn we weer. En zowaar zelfs op maandag. Maar dat ls een uitzondering. Omdat we u de gehele vorige week niet konden vertellen wat er alle maal aan de hand was en omdat *t morgen kerstmis is en u iets te le zen moet hebben (natuurlijk als de kerstbijlage is uitgeplozen) hebben we na ampel overleg besloten deze forse en grote Allegaar door te ge- In elk geval hopen we dat de diver se bouten, vleugels, poten, ruggen en flessen u goed zullen smaken. Proost dus maar. met andere woorden. Kiosk Toen ik van de week in de sta tionskiosk aan het rondneuzen was, zag ik tot grote vreugde en verba zing dat het roemruchte blad "The Saturday Evening Post" de weg naar Leiden had weten te vinden Fluks vijf en-een-halve-gulden (Ja wel) uit de beurs getrokken en het dikke blad mee naar huis genomen. En wat lazen we? Dit: ('t Is Jam mer, maar het valt niet te verta len). "China, the place where between 1368 and 1644, everyone did his own Ming". Tussen haakjes: ik nam het laatste exemplaar mee. Vlam januari een gezellige nieuwjaarsin- stuif. In de recreatiezaal van de brandweerkazerne. Er mag voor deze keer gerookt wer den. Raadsvrouwe De sociale raadsvrouw van 't Dien stencentrum heeft haar spreekuren een beetje gewijzigd. Voor de duide lijkheid geven we ze even aan u door. Maand.: van hall elf tot half twaalf in de Van Hogendorpstraat; dinsdag van half elf tot half twaalf in de Driftstraat 49a; Woensd. van tien tot elf in de Dijk- straat 2a en van half vijf tot zes uur op het Gerecht 10; donderdag van half zes tot acht uui in het Stadhuis: vrijdag van half elf tot half twaalf in de Herenstraat 45. Deze mededeling kunt u uitknippen voor alle zekerheid, maar het is niet noodzakelijk. We maken er name lijk Iedere dag melding van in de rubriek "Agenda", rechts op deze pagina. Judo I De Judoka's van de overkoepelende judo-groepering „Samurai" (waarin opgenomen Sportschool De Vries. Sportschool Barends en Judover. Noordwijkerhout) hebben een succes vol week-end achter de rug. Van de 5 judoka's die waren in geschreven voor een Zuidhollands toernooi voor 12-13 Jarigen gehouden ln Sporthal Overbosch in Den Haag, WASSENAAR Bij een garagebedrijf aan de Rijksstraatweg in Wassenaar is tweedui zend liter gasolie op straat terecht gekomen en weggestroomd in de riolering. In de tuin achter het garagebedrijf ontdekten politiemannen een gat in de grond, dat werd gebruikt om afgewerkte olie en vervuilde benzine weg te gooien. De eigenaresse van het garage bedrijf wordt ervan verdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan ernstige vervuiling van het milieu. Er is proces-verbaal opgemaakt. Omwonenden waarschuwden de po litie Ze roken zo'n sterke benzine lucht. dat ze explosiegevaar vrees den. In de tuin ontdekten de politie mannen een afvalput. Inmiddels zijn er op vrschillende plaatsen en op verschillende diepten grondmonsters genomen, die voor onderzoek zijn overgebracht naar het gerechtelijk laboratorium. Spekglad Nauwelijks terug op het bureau, moesten de politiemannen weer te rug naar hetzelfde garagebedrijf aan Den Deyl. Een tankauto stond gas olie over te pompen in een onder grondse tank, maar er was een kop peling losgeschoten en ongeveei tweeduizend liter gasolie had de Rijksstraatweg in minder dan geen tijd veranderd in een spekgladde rutschbaan. De politie stooide zand op het weg dek, waarschuwde omwonenden be slist geen open vuur te maken en legde het verkeer op de Rijksstraat weg tijdelijk stil. De waterleidingbe drijven werden gewaarschuwd voor de hoeveelheid gasolie in het riole ringssysteem. Een meute van tenminste driehonderd man wachtte zaterdagochtend tegen elf uur ongeduldig trappelend op het startschot voor de eerste kerst-prestatieloop in de Leidse Hout. Dit sportieve evenement werd op touw gezet door de Leidse Politie Sportvereniging in samenwerking met de trimclub ZOS. Politiesportinstructeur Joop Westbroek had een parcours van 1750 meter uitgezet, dat al naar gelang de inschrijving C3*, 5 en 10 kilometer) resp. twee-, drie- gil zesmaal in loop pas moest worden afgelegd. Er waren geen uitvallers, zodat alle deelnemrs een herinnerings vaantje in ontvangst mochten nemen. Voor deze kerstprestatieloop, die zeker voor herhaling vat baar is. had opmerkelijk veel jeugd ingeschreven. Het aantal vrouwelijke deelnemers ivas jam mer genoeg vrij gering. Al met al ivas het een geslaagd initiatief en een goede propaganda voor het trimmen. (Foto Jan Holvast) ben prijzen in de wacht weten te sle pen. Rudi Hoogeboom (werd derde bij de tienjarigen) Mare Kortenoever, 8 Jaar, werd kampioen bij de lichtgewichten en Laurens van As, eveneen 8 Jaar, werd kampioen bij de middengewich ten. Harald Langereis werd kampioen b(j de elfjarigen. Jeroen van West- renen werd tweede en Mike Vis der de Tjeerd Okkes werd tweede bij de twaalfjarigen en Huib-Jan van Ar den derde. Bij de dertien Jarigen werd Dick Anesz kampioen en Rudi van Evert derde. Deze Jongens durven duidelijk in een donker steegje te lopen. Gefeliciteerd met de overwinnin gen. Welkom R.K.-diensten rond Kerstmis in het dekenaat Leiden HAAGSE SCHOUW 24 uur 9.30 11. 30 U. 9.30, 11.30 l HARTEBRUG 22.30 uur 9, 10.45. 12 uur 9, 10.45, 12 LEONARDUS 21.30 24 uur 9, 10.45, 12 uur 9, 10.45 uur (Haagweg) LODE WIJK 21 uur gezinsmis 9.30,11,12.15 uur 11 uur 23 uur STUDENTEN EKKLESIA (Hoogl. Kerk) 23 uur 11.45 uur OEGSTGEEST BONAVENTURA KAPEL Mariënpoeistraait) 21 23 uur 21.30 uur latyn 24 uur 10.30, 12 uur 8,10, 11 uur 9, 10.30 12 uur 8, 10 uur MENSWORDING (Leiderdorp) 20 uur Soheppingskerk 24 uur Soheppingskerk 9 EO, 11 uur 9.30, 11 uur MEERBURG (Zoeterwoude HE.) 20.30, 23 uur 10.30 uur 8,45, 10.30 uur gezinsmis LAURENTTUS (Voorschoten) 22, 24 uur 7 u. kinderdiensl 10.30, 16 uur kindjewiegen 10,30, 12 uur NOORD-HOFLAND 22 u. Jongeren 11.30 u. kinderk. MOEDER GODS (Voorschoten) 22 u. Jongeren 24 uur 10, 11.30 uur 8, 10 uur GOEDE HERDER (Stoeplaan) Wassenaar 24 uur 10 uur gezinsmis 10 uur 11.30 uur vele nationaliteiten JOSEF (Parklaan W'naar) 24 uur 8, 9.30, 11 uur 9.30, 10.30 uur 20 uur gezinsmis 9.30, 11 uur 9.30, 11 uur 23 uur zeer vele, mogelijkheden in, die u kunnen verleiden er eens een paar dagen tussen uit te trekken. Gewoon even naar het Stations plein nummer drie en dat leuke ro de boekje vragen. Goed Lieve lezers I Wij hopen dat deze Kerstmis voor u een goede en hele gezellige is. In het gebouwtje van de speeltuin Morskwartier aan de Lage Morsweg heeft de postduivenvereniging De Reisduif gisteren een tentoonstelling gehouden waarvoor redelijke belangstelling bestond. Hoe voorzichtig overigens de postduiven door de eige naars worden gekoesterd, is op deze foto (van Jan Holvast) toch wel erg duidelijk te zien. De visclub "De dronken bobber" laat zich door niets uit het veld slaan. Autoloze zondag? Toch naar de waterkant, dacht men. Men besloot daarom per paard en wagen te gaan. Helaas, ook daarvan kwam niets terecht. Het mocht de pret niet drukken, want de visclub kon nog altijd een deel van haar naam waarmaken. De foto van Jan Holvast toont aan, hoe men de autoloze visloze zondag doorbracht. Kerstmis met Lord's Folks LEIDEN De Jongerengroep The Lord's Folks verzorgt vanavond om 20.00 uur een kerstviering voor en door de Jeugd in het pand Heren singel 3. Als thema is gekozen: Op naar het licht. Celebrant is pater C. Fischer met assistentie van kapelaan F. Verlaan. Om 22.00 uur is de tweede kerst viering. Het thema van deze viering is Al-licht. .Celebrant is kapelaan F. Verlaan met assistentie van pater C. Fischer. Redactie Paul Wolfswinkel kwamen er maar liefst 3 met een medaille thuis, (lx zilver 2 x brons). BIJ de groep t/m 35 kg, zag Tjeerd Bruinsma (Barends-Rijns- burg) net geen kans een medaille te .grijpen". Hij werd uiteimdeiyk 4 in zijn gewichtsklasse. In de groep t/m 38 kg haalde Mairio Rietberg (De Vries-Oegstgeest) met 2 andere Judoka's het hoogste aanta' wedstrijdpunten. Omdat deze andere Judoka's een beter gemiddelde had den, zat er voor Marlo geen finale ronde in Hans v. Emmerik (De Vries-Leiden) deed het beter. Hij haalde in de groep t/m 47 kg een bronzen me daille. Een zilveren medaille was er zelfs, en wel voor Egbert de Goede (Barends-Warmond) in de gewichts klasse t/m 52 kg. De laatste medaille, een bronzen, ging naar Jan Willem van Rhenen (De Vries-Oegstgeest) in het zwaar gewicht (boven 57 kg.) Tot slot plaatsten Jacky Manu- putty (De Vries-Oegstgeest) en Leo van der Zon (Judover. Nwh.) zich op deze dag voor de Nationale Kam pioenschappen voor 14 en 15 Jr, die op 5 januari a.s. gehouden zullen worden in De Bilt. Al met al een prestatie waar de Judogroep Samurai en ook de trai ners Leo de Vries en Jan Barends trots op kunnen zijn. "Ons pandje aan het Havenplein wordt veel te klein. Vetrder is het erg vies en vochtig. Daarom zijn we blij dat we nu een andere ruimte hebben gevonden. Ons nieuwe adres wordt Noordeinde 2a, telefoon 21139". Dat schrijft de beweging voor wer kende jongeren KWJ. Het nieuwe pand is de voormalige behuizing van de sociaal medische dienst van de marine. De KWJ is "open" van tien uur in de morgen tot half zes in de late na middag. Daaróór en daarna, maar uiter lijk tot half acht 's avonds kan men Ellis Blom bellen (46121) Tussen Kerst en Nieuwjaar treft men waarschijnlijk niemand'aan: men is met vakantie. Nou ja, mogen ze ook eens een keer tje? We zijn verheugd binnenkort weer overburen te hebben. Weest welkom, vrienden. Het nieuws kan voortaan worden gebracht in plaats van ge stuurd. Voedsel Nu de winter weer voor de deur staat, gaat een groot aantal mensen zich weer zorgen maken over de voe dering van de dieren. Voor mij 'n re den om er een paar regeltjes over te schrijven. Wanneer het voor de vogels moei lijk wordt om, door slechte weersom standigheden zoals vorst en sneeuw, aan voldoende voedsel te komen, zal de mens een beetje moeten helpen. Maarbegin niet te gauw met voe ren. In veel gevallen krijgen de vogels heus wel genoeg te eten. Een te grote hoeveelheid voedsel is voor de dieren beslist niet gezond, evenmin als een te grote hoeveelheid voedsel voor de mens gezond is. Daar naast is er een andere factor, die voor weinig voeren pleit. Vaak blijft, voor al bij het tegen de avond voeren, veei voedsel liggen. Ratten en ander ong3- dierte doen zich er dan te goed aan. Tot slot nog een aantal tips: Geef de dieren geen al te voohtig- houdend voedsel, daar dit bij flinke vorst toch bevriest; Voer niet te veel en dan liefst op een rustige plaats. Vlalk langs een weg voeren eist onherroepelijk slacht offers. Voer ook op een plaats waar geen katten kunnen komen. Een hon gerende vogel is een makkelijke prooi. Indien u water neerzet, dek het dan een beetje af met gaas, want als de vogels er in gaan baden is de el lende niet te overzien: als voedsel kunt u vetbollen, za den, brood, vruchten en pinda's ge bruiken. Diensten Morgenochtend om tien uur vindt er een kerstmorgendienst plaats in de Hooglandse Kerk. Dominee Zwa german gaat voor en de Leidse Can- torij verleent medewerking. En vanavond houdt het experimen tele kerkewerk van de Nederlands Hervormde Gemeente een kerst- nachtdienst. De voorganger is domi nee Steenstra en Ex Animo ver leent uitstekende medewerking. Het begint om elf uur. Judo II Judo-mannetjes van Sportschool Van Houdt uit Leiderdorp waren ook aanwezig en de volgende baasjes heb- Stap 'ns op "Er op uit in eigen land". Dat is een brochure die u kunt krijgen bij de VVV. Er staan vele, wat heet: Donderdag Breestraat 19. sociëteit voor gehai capten, 25 uur nam. Kreatlef Sentrum, defenslevoorllchl Vrijdag Herenstraat^ 45. Jeugdsoclëteit „TV Bevrijdingskerk, rullclub Boshule v LIJtweg 7 Oegstgeest, sociëteit me. disch adviesbureau voor ouderen, 2--( Zaterdag Dansen: Hooglandse Kerkgracht y De Vink. vanaf 9 uur nam. Antiekmarkt, Burchtplein 9.30 uuj Postzegelmarkt Molen De Valk 2- Zondag Dansen: Antonlusclubhuls vanaf Lelds Poppentheater. Middelweg l| 2.30 uur nam. kindervoorstelling 1 Dansen: Hooglandse Kerkgracht vanaf 8 uur nam. Kerstdagen Kreatlef Sentrum, Midwinterfea Museum voor Volkenkunde: Kerstdag geopend van 105 uui. kerstdag van 1-5 uur; 27, 28 en 29 de. van 10-5 uur. 30 dec van 1-5 uur e 3(1 dec van 10-4 uur.. Eerste Kerstdagkerstfeest door stichting Johan Maasbach Wereldwa ding, 3 uur nam. in het Evangell centrum, Zijlsüngel 2. Kerst-lnn in de Scheppingsleer Leiderdorp, lste en 2de kerstdag M Sociale raadsvrouw Maandag: 10.3011.30 uur, Hogendorpstraat 36; dinsdag: —11.30 uur Driftstraat 49a; woen dag: 10.00—11.00 uur Dijkstraat en 16.30—18.00 uur, Gerecht 10; da derdag: 17.30—20.00 uur, Stadhui plein 1; vrydag: 10.3011.30 Herenstraat 45 Vogelasiel Anna Paulov Gewonde- en u 34687 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenscl Kindercentra Lelden Haarlemm straat 73b (telefoon 30360) Geow Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor ra rechtskundige bijstand. Adres It Volkshuls Apothekersdljk 33 Openln tilden dl., wo.. do., vry.: 10I uur 79 uur nam. Dienstencentrum gendorpstr. 36. vrij. 79 uur Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging voor Wedui en weduwnaars. Telefoon Leldi viesbureau: 61112. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en lnformatledlt gemeenschap Zuidwest Tel 641 83921 en 61944 Moeders voor moeders Actie 'Moedera vooi moed* gaven zuster E. Janssen-Nieuw Hofdljck 32 Oegstgeest. tel 0111 63652 Koordstudio Werkdagen van 15-23 uur Ontn tingsrulmte: Werkdagen 's avondi 23 uur Zaterdag gesloten, zondag SOS-dienst SOS-telefonische hulpdienst. (01710) 25202. Voor allen die In i lijkheden verkeren dag en nacht te Humanitas Dienstverlening Humanitas. Ho gracht 84 Spreekuur maandag 2— nam. woensdag 9.3010.30 voorin Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Ut Aanvragen hulp bejaarden en durlg zieken sn gezinsverzorging Aanvragen voor nalve dagen; Ui kerkelijke opleidingsschool voor zinsverzorging Rllnsburgerweg 88. 53336 Gespreksa vonden 27. Lelden, wo. 8 uur nam. Kenn# laan 11, Oegstgeest, vrij. 8.15 uur m r Pred. Hendrikplantsoeh 25. Lelderdi J LE1DSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.' Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-2150? Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 10^ Kwartaalabonnement f30J Per Post f 32,6 '-1 Jaarabonnement f 110, Losse nummers f 0.4! Abonnementsgelden by vooruit* a betaling te voldoen By automa* tische overschryving geen f minlstratie- en Incassokosten Nabezorglmg van 18.0020.00 I Zaterdag van 16.00—18.00 u. Telefoon 01710—30500.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2