Raad heeft toch wel vertrouwen in beleid van college B. en W. Liefdesverklaringen lossen niets op agenda Alleen Voorsehotense D'66-fractie stelt zich genuanceerd op Bejaardenflats Buitenlust officieel geopend WINKELS LANGER OPEN caTERDAG 15 DECEMBER a De Voorsehotense gemeente raad heeft met grote meerder heid verklaard geen moeite te hebben om uit te spreken dat er geen sprake is van een ver minderd vertrouwen in de wet houders. Alleen de fractie van D'66 vond het onnodig op een "willekeurig" moment dit uit te spreken en deed het daarom ook niet. De overvolle publieke tribu ne kon de liefdesverklaringen over en weer aanhoren. Alle dames en heren van de raad waren blij: de bestuurscrisis was voorbij. De vraag is echter of het uitspreken van het ver trouwen nu echt de hindernis sen van de laatste begrotings behandeling heeft weggeno- Er is nog altijd de motie over de brandweerkazerne, door de gehele raad aangeno men (met uitzondering van de ivethouderswaarover wethou der Koetser (VVD) gezegd heeft dat deze voor hem on aanvaardbaar is. Zo is er ook nog de dwingende motie van de KVP tegen de eigen wet houder Esselaar over de schooladviesdienst, wélke mo tie door de wethouder naast zich neergelegd werd. Mr. Begeer had namens de VVD de meeste woorden nodig om te verklaren dat zijn frac tie, hoewel diverse moties mede door zijn fractie aangenomen loerden, toch niets tegen de loethouders had en zelfs het afstemmen van de begroting niet gezien mocht worden als het missen van vertrouwen in B. en W. Dat afstemmen wilde alleen tot uitdrukking brengen het ongeloof in de haalbaar heid van de begroting. Mooi gezegd, maar deze uitlating staat lijnrecht tegenover de visie van B. en W. Mr. Goossens van D'66 was misschien het meest nuchter. Hij constateerde dat het ver zoek tot het geven van ver trouwen door B. en W. inge diend was en dat is inderdaad een novum. Indien de raad het vertrouwen niet gegeven had, zou ook de burgemeester vol gens het voorstel hébben moe ten opstappen. Zover is Neder land en zeker Voorschoten nog lang niet. JOOP PEETERS Begeer (VVD) verklaarde dat de 2 gemeenteraad met wisselende meer derheden wijzigingen gesuggereerd heeft in het prioriteitenschema en juist over dit schema ligt de discus sie voor de hand bij de behandeling van de begroting. "De VVD-fractie heeft de bedoe ling voorgezeten ruimte te herwin nen in de post voor onvoorzien, die er volgens mededelingen van het college van B. en W. zorgwekkend bijstond en staat. B. en W. hebben dit streven niet noodzakelijk geacht en toen bovendien nog een amende ment werd aangenomen met de stem van de VVD tegen (schooladvies dienst) dat zeer ernstige financiële consequenties zou hebben voor de financiële positie in 1974 en de daar op volgende jaren, heeft de VVD 't ongeloof in de haalbaarheid van de begroting tot uitdrukking willen brengen door het afstemmen van de begroting voor de algemene dienst. Het standpunt van de VVD hield geen afwijzing in van het beleid van het totale college van B. en W. maar dat van enige individuele wethouders en de VVD heeft dan ook geen enkele le moeite om te verklaren dat er geen sprake is van verminderd vertrou wen in de huidige wethouders, aldus Begeer. De overige fractie-voorzit ters hadden nog minder woorden no dig om hun blijvende liefde ten op- ichte van B. en W. te verklaren. Genuanceerd Goosens (D'66) sprak dat van een fractie, die niet in het college van B. en W. vertegenwoordigd is en overi gens tegen het optreden van 3 van de 5 leden van het dagelijks bestuur heeft gestemd, bezwaarlijk kan wor den verwacht dat deze fractie op 'n willekeurig moment vertrouwen in alle wethouders uitspreekt. Overi gens voeren niet de wethouders 'n beleid maar de gemeenteraad als hoogste gezagsorgaan. Een door een geheel college gevraagd vertrouwens votum is een staatsrechtelijk novum, dat ongekende perspectieven opent als vindingrijke oplossing van het vraagstuk van de al of niet gekozen burgemeester, aldus Mr. Goosens. die doelde,op het ingediende voorstel tot vertrouwen, ondertekend door de burgemeester namens het gehele col lege. De burgemeester dankte in enige zinnen de gemeenteraad voor het geven van het vertrouwen en de overvolle publieke tribune had een tam einde meegemaakt van een on gewilde bestuurscrisis. De mededeling van het college van B. en W. dat dit college het door de nestor van de raad toegestane inter view de grenzen van het betamelijke j .J Dr. P. Roest tot gewoon hoogle- iV ele geschenken voor recreatiezaal "an0 be' LEIDERDORP De Christelijke Onderwijsgemeenschap "Samen Onderweg" nam gistermiddag op het Van Alphenplein 1 een "juweel" van een nieuw schoolgebouw in gebruik, zoals de scheidende voorzitter van de scholengemeenschap, de heer T. v. Ingen Schenau (links) aan zijn opvolger, de heer dr. A. P. Morgenstern (rechts) en vele genodigden meedeelde. Ook het college van B. en W. woonde de opening, vervuld door de vice- voorzitster mevrouw J. F. Pels-De Moed bij. Op de foto boven: De jeugd klaar voor een feestelijk lied. (Foto Jan Holvast) Aan de universiteit in Leiden zijn benoemd dr. F. Kieviet tot gewoon hoogleraar in de toegepaste pedago giek, in het bijzonder de didactiek. OEGSTGEET Tijdens een druk ke maar feestelijke en gezellige mid dag is het flatgebouw van 69 bejaar denwoningen, door „Buitenlust" ge bouwd aan de Narcissenlaan offi cieel in gebruik genomen. Alle flats zijn al bewoond, maar aan de re creatiezaal was pas de laatste hand gelegd. Daar waren bewoners en ve le genodigden bijeengekomen o.a. 't voltallige college van B. en W., di recteur en ambtenaren van Gemeen tewerken, ir. H. de Kiewit, hoofdin genieur- directeur van Volkshuis vesting en Bownijverheid, maat schappelijk werksters, huisartsen, geestelijken, raadsleden, vertegen woordigers van de Vrouwenadviescom missie, leden van de Nationale Wo ningraad en vertegenwoordigers van commissies, die betrokken zijn bij be jaarden werk, en bestuursleden van het Dienstverleningscentrum. Voor zitter Massink van „Buitenlust", die de samenkomst leidde, was in den beginne niet overtuigd van de nood zaak van zo'n bejaardenflat. Hij was van mening dat dit geen haalbare zaak was. Oorspronkelijk was de op zet 48 flats te bouwen, doch toen bleek dat dit niet kon gezien de cur- veprijs, was de enige oplossing er nog twee verdiepingen op te zet ten. Het werden 69 woningen en nu blijkt dat er nog wel behoefte is aan twee van dergelijke flats. Hij prees de goede samenwerking tussen architect Posnov, bouwer, gemeente en bestuur. Het streven is nu een goede woongemeenschap op te bou wen en in stand te houden. Hij zei te hopen dat er nog bouwgelegenheid voor Buitenlust zou komen in de Kamphuizerpolder, want anders wordt het wachten op „Haaswijk" Burgemeester van Eysinga, aan wezig met zijn echtgenote, kreeg op een kussen van de oudste bewoon ster mevrouw Basseleur- v. d. Wal ,zie foto Jan Wolfslag) een sleutel aangeboden waarmee de burgervader een kast opende waarin een schake laar waarmee de t.l. buizen van de ze recreatiezaal werden ontstoken Hij prees het prettig en doelmatig ingericht gebouw. Daarmede was de officiële opening verricht, doch voor zitter Massink had voor de burge meester twee geschenken nl. een vo gelhuisje voor zijn tuin en een hydrometer voor binnen. Ir. de Jong voorzitter v. d. Dienstverlening- centrum sprak over goede contacten met het bestuur en hoopte dat de bewoners van deze flat de weg naar het Dienst-verleningscentrum zou den vinden. Er moet contact zijn met de gemeenschap. Voorzitter van „Oegstgeest Actief", de heer Trijse- laar kon het tijdstip voor het aan bieden van zijn cadeau niet af wachten en had wethouder Thorn gevraagd dit te doen. Het was een Ring-spel voor de recreatiezaal. Me vrouw v. d. Zwan sprak haar grote dankbaarheid uit voor het feit dat er in deze flat woningen waren voor gehandicapten. Zij had nu een rol stoelwoning en was daar bijzonder blij mee. W. Kouwen, adj. dir. Woningbouw B.V. v. d. Vorm bood namens het bouwbedrijf een groot formaat koel kast aan die met veel applaus door de bewoners werd geaccepteerd. Er is reeds een comité uit de bewoners ge vormd. Namens dit comité bood de heer l'Ecluse een fraaie bloembak aan. Overigens hebben deze bewoners voor de aankleding van de recrea tiezaal allerlei geschenken aangebo den. Het comité houdt zich aanbevo len voor oud-papier, dat graag aan de flat in ontvangst wordt geno men. De laatste spreker was G. Hee- ren namens de ledenraad van Bui tenlust. Zodra Gerrit Heeren, waar dan ook achter een spreekgestoelte gaat staan, zit iedereen recht, want geestiger spreker is moeilijk te vin den. Ook gisteren was dit zo. Het was zoals gewoonlijk de klap op de vuurpijl. Het dankwoord was aan de voorzitter, die zei bijzonder verheugd te zijn dat Buitenlust dit werk heeft kunnen opleveren. De bouwsom heeft 2,7 miljoen be dragen en de huren van de flats va riëren van f 260,- tot f 270,- per maand. Pauselijke diplomatie President Bourguiba van Tunesië heeft drie kwartier met de paus gesproken. Een belangrijk onderwerp van gesprek was de status van Jeruzalem, dat volgens pers en radio van het Vati- caan wordt verjoodst ten koste van de mohammedaanse en christelijke inwoners. Het Vaticaan staat een bijzondere internationale status voor de stad voor. Op heterdaad betrapt WASSENAAR Twee inbrekers zijn op heterdaad betrapt toen zij bezLg waren met hun nachtelijk werk bij de „Familiemarkt" aan dé Rijksstraatweg in Wassenaar. Omwonenden belden de politie die een 29-jairige en een 23-jarige Rot terdammer buiten de supermarkt aantrof met twee raidio-pick-up in stallaties ,vier geluidsboxen en een aantal cassette recorders. De daders bekenden meteen. Zalerdag Antonius Clubhuis, feestavond neelver. Tot Ieders Genoegen, Hooglandse Kerkgracht 48. inaf 8 uur Morsweg sociëteit, 2 De Vink, dansen vanaf t ua| Molen De Valk, postzegelmarkt ""Antiekmarkt, Burchtplein Leid VOORSCHOTEN De gemeenteraad van Voorschoten heeft de bestuurscrisis niet de mantel der liefde bedekt. Vier van de vijf fracties verklaarden geen moeite te hebben met het uitspreken van het vertrouwen in het gevoerde en te voeren beleid van B. en W., al leen D'66 stelde zich iets genuanceerder op. overschreden heeft en het verzoek aan de raad om zich hiervan te dis- tanciëren, werd stilzwijgend voor kennisgeving door de raad aangeno- De verdere agenda van de gemeen teraad werd snel afgehandeld en we derzijds werden "Liefdesverklarin gen" afgelegd. Deze laatste uitdruk king werd gebezigd door de burge meester bij de benoeming van een hoofd van de openbaar lagere Vliet- school. De heer Ji Oprei uit Hekelin gen werd met 15 stemmen vóór de raad benoemd. Bij het voorstel tot het beschik baar stellen van een krediet van bij na f 3 miljoen voor de aanleg van de verbindingsweg tussen Adegeest en Noord-Hofland sprak raadslid Zan- dee (PCG) nogmaals zijn teleurstel ling uit over het feit dat de dienst openbare werken geen kans ziet de ze weg in eigen beheer aan te leg gen. Daarnaast zag de heer Zandee een financiële besparing in het niet apart aanleggen van de fietspaden maar deze bij de autoweg te trekken. De breedte van de weg zou dan van V/2 meter naar 9 meter moeten. Wethouder Koetser (WD) was we' bereid om alsnog te bezien via com- missieriaal overleg of er mogelijkhe den zouden zijn. Zondag Antonius Clubhuis, dansen vaw "^Middelweg 19c, Leids poppenthei kindervoorstelling. Doktersdienst Leiden Tot zaterdagmorgen 1 uur raadplege men de eigen huis* daarna tot zondagnacht 24.00 uitsluitend vo dokterstelefoon 22222. Leiderdorp Dokter Kemme 44844. Voorschoten Za. dokter Vrij hoek, v. d. Oyelaan 38, tel. 6421; dokter Swen, Veurseweg 20, tel.J Warmond Vrij. 18.00 uur dokter Bots, Prof. Aalbersel 2, Voorhout, tel. 2522-11393. Apotheken LOI Leiden De avond-, nacht, zondagsdienst van de apotheke de Leidse regio wordt waargena door apotheek Reyst, Steenstras! 1 Leiden, tel. 01710-20136. Apoti r Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. Oegstgeest Za. tot 18.00 1 theek Oegstgeest, Wilhelminapai tel. 53274. Wijkverpleging Leiden Zuster Van der Zij Berkenipad 2, Rijneburg, tel. 73096 en zuster v. d. Kooi, We dreef 93, Voorschoten, tel. 64072 Ji Leiderdorp Zuster Bakker, Oegstgeest Zuster Hofland H. Tromplaan 72, tel. 54162 fc Voorschoten Gezondheidi 11 trum, v. d. Waalslaan 25, tel. Warmond Zuster Cramer, Heinlaan 5, Oegstgeest tel. 54603. Anna Paulownastraat 16, U Gewonde- en uitgeputte vogels e 34687 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenJIJ Leiden Haarlem Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw L KWJ-Leiden werkende lonj Havenplein 3, tel. 21139 formatiecentrum voor wen ren. Dagelijks en ook wi donderdagavond geopend Wetswinkeltje :>nge! 4612: LEIDEN In verband met Kerst mis zijn de winkels a.s. woensdag, donderdag en vrijdag geopend van 9 uur v.m. tot 9 uur n.m. Zaterdag gaan de winkels om 6 uur dicht. Maandag vóór Kerstmis zijn de win kels open van 9 tot 5 uur en op 1 1 tot 5 uur. rechtskundige bllst Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging Gemeenschap Zuidwest Hulp ver lenings- en informat gemeenschap Zuidwest Tel 33921 en 61944 Moeders voor moeders OEGSTGEEST De gemeente raadsleden van Oegstgeest staat een -Moeders druk weekje te wachten. Dinsdag- gaven zuster I middag om twee uur begint men Hofdijck 32 oef met de behandeling van de begro- f?652 ting, die 's avonds zal worden voort- Koordstudio gezet. Mocht het nodig zijn zal ook 19 december nog worden vergaderd. De 20ste wacht de raadsleden dan weer een gewone Raadsvergadering. Centrum voor intermenselijke I DEN HAAG De landelijke tech nische commissie langebaan van de KNSB heeft de ploeg samengesteld voor de wedstrijd tegen Noorwegen, die op 22 en 23 december wordt ge houden op de kunstijsbaan Thialf in Heerenveen. Het zijn de sprinters Eppie Bleeker, Jan Bazen, Johnny Olof en Piet de Boer en de allroun- ders Hans Van Helden, Hann Kui pers, Piet Kleine, Karei te Winkel, Jan Palsma en Ron Nooitgedacht. Parafering van akkoord Van 1014 december zijn in Den Haag besprekingen gevoerd tussen een Nederlandse delegatie en een dele gatie van Oost-Duitsland. Deze be sprekingen hebben geleid tot de parafering van een akkoord inzake economische, industriële en techni sche samenwerking met een looptijd van 10 jaar. Griekse gevangenen De militaire autoriteiten in Griekenland zijn be gonnen met de vrijlating van per sonen die waren aangehouden in verband met een mislukte opstand tegen ex-president Georgios Papa- dopoelos. Onder de eersten, die vrij gelaten werden, waren Nikos Patsa- tingsruimte: Werkdagen 's 23 uur. Zaterdag gesloten, s SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst f (01710)-! lijkheden maandag acht 1 die het Duitse Televisienet ARD werkt, de actrice Jenny Karezi en acteur Cos- tas Kazakos. LEIDEN Dat er in Leiden en omgeving veel koop j es jaag ster s zijn, bleek gisteravond tijdens de mo deshow die de Haagse boetiek "Second Hand Rose" rond het zwembad van Holiday Inn hield. Anca Steffy en Hank hebben dus duidelijk eer van hun vele voorbereidende werk gehad en alle amateur mannequins hebben bij hun optreden het verdiende applaus gekregen. Op de foto die Jan Holvast gisteravond maakte, een van de "gedragen" modellen. Maandag zal de boetiek aan de Hoogwerflaan in Den Haag de gehele dag geopend zijn. LEIDSCH DAGBL DAGBLAD VOOR LEB EN OMSTREKEN j Uitgave: Leidsch Dagbla Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro 57l| Telefoon directie en 1 tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21^ Hoofdredacteur Han Mul Per Post LEI Jaarabonnement Losse nummers Abonnementsgelden bij voo del betaling te voldoen. Bij au« test tische overschrijving geen ministratie- en Nabezorging van 18.00201 Zaterdag van 16.00—18.00 Telefoon 01710—30500 lemt

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2