jttscim Begroting sluitend, financiële positie niet gezond sax m Warmond neemt afscheid van secretaris Baas agenda Kroon behandelt plan Landelijk Gebied-zuid WASSENAAR „De begroting voor 1974 is wel sluitend, zonder dat belastingen behoeven te worden ver hoogd, maar toch zeggen B. en W. haar niiet te willen karakteriseren als de begroting van de meevallers". „Het resultaat van het sluiten van de be groting is volgens het college in de memorie van antwoord uitsluitend liet gevolg van twee verstrekkende maatregelen: ten eerste de doorlich ting van het gemeentelijk apparaat en de daaruit voortvloeiende bezuini gingen, ten tweede de degelijke wijze van dekking van de onvoorziene uit gaven in 1973, welke doorwerkt in 1974". Het is onjuist, menen B. en W. aan de hand van meevallers, die zich de laatste jaren hebben voorgedaan zonder meer te concluderen, dat Was senaar in een gezondie financiële po sitie verkeert. Er is slechts sprake van een verbeterde positie van de saldi- ressrve. Die reserve zal vermoedelijk nog wel toenemen, maar van een structurele verandering in de finan ciële positie is nog nauwelijks sprake. Het voornaamste dat tot nu toe be reikt werd is kostenbewustmaking, maar een ingreep of wijziging in de organisatiestructuur heeft nog niet plaats gevonden, aldus burgemeester en wethouders in antwoord op een opmerking als zou de financiële posi tie van de gemeente ten opzichte van vorige jaren gunstiger zijn voorge steld dan met de realiteit stemming is, met name t van de personeelsbezetting. Uit een door het college gegeven overzicht van de jaren 1970 tot en met 1974 blijkt, dat de personeelsvermindering een realiteit is. Het personeelsbe stand is teruggelopen, met name bij dé dienst gemeentewerken. Handschoenen Op vragen uit de raad over gevon den voorwerpen antwoorden B. en W. dat fietsen en bromfietsen na een termijn van ongeveer 1 jaar aan een opkoper worden verkocht. De toe stand waarin de vervoersmiddelen zich dan bevinden is zodanig, dat zij als „oud roest" kunnen worden aan gemerkt. Lederen handschoenen worden na een ruime bewaarperiode ter beschik king gesteld van de plantsoenen dienst, om te worden gebruikt bij het snoeien van rozen e.d. De overige kledingstukken worden ter beschik king gesteld van sociale instellingen. Gevonden gelden worden afgedragen aan de kassier der gemeente. Gouden en zilveren voorwerpen blijven in be waring op het politiebureau. Polanenpark Het terrein van ongeveer 1700 m2 ten noordoosten van de Van Cranen- burchlaan, grenzend aan het Van Polanenpark is indertijd zo ant woorden B. en W. verkocht aan het Algemeeen Burgerlijk Pensioen fonds voor het bouwen van een win kelcentrum. Omdat het aanvankelijk geprojec teerde aantal winkels te groot werd geacht is door het ABP een nieuw plan ontworpen met 800 m2 winkel bebouwing en verder een 100-tal ter raswoningen in vier bouwlagen. De commissie voor ruimtelijke ordening vond dat plan echter te zwaar van opzet. Aanvaardbaar werd geacht een plan met enige winkelruimte, enige kantoor- en praktijkruimte en even tueel enige woningen (geen hoog bouw) met een ruime groenvoorzie ning. Het ABP gaat op het ogenblik na of bebouwing mogelijk is met een beperkt aantal winkels en een aantal patio-bungalows. Voor het bouwen van kantoor- en praktijkruimten is naar het oordeel van het Pensioen fonds geen markt. De commissie Mid den- en Kleinbedrijf heeft als haar oordeel uitgesprokenliever geen winkels en als het toch moet alleen winkels in de verzorgende sector. Weekmarkt Op een vraag van de Open Appel- fractie of burgemeester en wethou ders willen nagaan of het mogelijk is ook een weekmarkt te houden in Wassenaar-noord antwoordt het col lege dat uit niets gebleken is, dat er behoef te zou bestaan aan een tweede weekmarkt. LEIDERDORP De blonde spitsspeelster van het Voorschotense Randstad Lady's, Ciska Hooger- vorst zette gistermiddag haar handtekening onder een contract voor het leven. Tot deze stap wist Chris van Egmond, wachtmeester bij de rijkspolitie haar te bewegen. Na de huwelijksvol trekking in het Leiderdorpse gemeentehuis werd het bruidspaar opgewacht door de medespeelsters van de bruid. (Foto Jan Holvast) VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt woensdag 19 december opge haald aan het Burg. Vernèdepark, Badhuisstraat, Parkstraat, Noorthey- straat. Stadwijkstraat, Sophiakade, Nieuw Voordorpstraat, Prof. Zeraiike- laan, Prof. Einsteinlaan, Prof. Lo- rentzlaan, Prof. Eykmanhof, Prof. Einthovenlaan, Prof. Debeijelaan, Anifchoni van Leeuwenhoekkade, Lord Baden Powellweg, Kameriingh On- nesplantsoen, Raadhuislaan, (het ge deelte ten oosten van Vlietzicht), Prof. Van der Waalslaan, Prof. Van 't Hofflaan, Curielaan, Molenlaan, (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan)Prof. Zeemanplantsoen, Gerard Douplantscen, Carel Fabri- tiuslaan, ArnDhonie van Dycklaan, Jo hannes Vermeerplantsoen, Govert Flinckplantsoen, Rembrandtlaan, Al- bert SchweitzerplaaDtsoen, Jan van Goyenplanitsoen, Ferdinand Bollaan, Jan Steenlaan, Ruijsdaelhof, Van Ostadehof, Paulus Potterdreef, Frans Halsplantsoen en Nicolaas Maeskade. Op donderdag 20 december in de Nassauwijk, KLM-wyk, aan de Pape laan (van het station tot de grens mat de gemeente Wassenaar), Dobbe- weg, Donklaan, Industrieweg, Wijn- gaarüenlaan (noordzijde), Elstlaan, Oude Adegeesterlaan, (het gedeelte tussen de Prins Barnhardlaan en Nassaukade)Erasmusstraat, Bakker- steeg, Schoolstraat, Kon. Marinelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerkplein, Treubstraat, Willibrordusstraat, Leid- seweg (tussen Schoolstraat en Raad huislaan), Oranjeboomstraat, Molen laan (het gedeelte tussen Prof. As serlaan en Kerkplein) Chr. Huygens- straat, Van Heuven-Goedhartstraat Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (het gedeelte tussen Leidse weg en Prof. Asserlaan), Vredenlhoeffstraat, Lan- gen'horststraat, Bethlehemstraat, Vlietzichit en Tolstraat. WARMOND „We kunnen terug zieai op een bijzonder prettige tijd waarbij de samenwerking in goede harmonie is verlopen". Dit zei War- monds burgemeester De Vreeze gis teravond tijdens het afscheid van gemeentesecretaris Baas, die War mond gaat verruilen voor de gemeen te Wormer. Hij noemde Baas een ka meraad en prees zijn goede organi satorische eigenschappen. Voor het officiële afscheid waarop ook War- monds oud-burgemeester drs. F. K. Lamgemeyer nu burgemeester in Wateringen verscheen had het gemeentepe'rsoneei al informeel van secretaris Baas afscheid genomen. Namens de gemeenteraad sprak raadslid Bakker. Hij dankte Baas voor de voortreffelijke samenwerking die er altijd tussen de raad en de secretaris had bestaan. De stichting eigen woningbezit werd vertegen woordigd door raadlid Tulp, die waarderende woorden sprak over het snelle tot stand komen van het be stemmingsplan Endepoel III. Hierna sprak de heer Spaans na mens Stad en Land en hij zei dat hij secretaris Baas had leren kennen als een bijzonder prettig mens. Als laatste sprak de heer Vergeer die dit op eigen wijze bracht namelijk in de door hem veel gebruikte rijmvorm. Hij bedankte ook mevr. Baas voor liet -vele werk dat zij voor de Zonnebloem heeft gedaan en dacht even terug aan de oprichting van het bejaar denkoor „de Zonnepitten". Hierna sprak de scheidende se cretaris een dankwoord. Hij zed bij zonder blij te aijn in het mooie War mond gewerkt te mogen hebben en dankte voor het vertrouwen dat zijn collega's in hem hadden gesteld. Na dat hij vele cadeaux in ontvangst had genomen o.a. een stoel, vulpen, boe kenbom en enveloppe met inhoud, kreeg hij een muzikale hulde van muziekvereniging Matthias, waar hij verschillende ja'ren voorzitter van is geweest. De twee jongsten van d? vereniging boden mevrouw Baas een prachtig bloemstuk aan. De afde ling toneel bracht later een recente foto van Matthias, samen met siga rettenkoker en aansteker. Hierna kTeeg de bevolking van Warmond ge legenheid persoonlijk afscheid te ne men van de secretaris en zijn echt- Go-Go Voor ons ligt een berichtje dat msiding maakt van de snel-go-kam- piosnschappen, die morgen in de Leidse Sterrenwacht zullen worden gehouden. Het go-spel is een het westen wei- n.g bekende denksport. Men speelt het spel (twee personen) op een bord van 19 bij 19 lijnen en de bedoeling is. naarmate de partij vordert, ter rein te veroveren. Voor leken is het niet in een vloek en een zucht uit te leggen. Zodat we belangstellenden aanraden zich morgen maar naai* de Sterrenwacht te begeven. Misschien wordt u wel Nederlands kampioen. Komt samen Op 21 december zal er in het Dien stencentrum Binnenstad, Gerecht 10, een kerstviering worden gehouden. Hei begint om tien uur. Het koor van het Dienstencentrum uit Tuin- stadwijk zaH aan het programma meewerken. Weest welkom en komt tezamen. Huismuziek Hans Otjes Vanavond treedt het cabaret van Hans Otjes op in het Kreatief Sen trum. Het is een avondvullend program ma waarin o.a. zyn opgenomen: één grimas, één droef gezicht, één scha terlach en één gevoelige snaar. Jawel, dat belooft inderdaad ple zant te worden. Aanvang 9 uur; toegang f 3.50 Kerstmiddag De Wasenaarse afdeling van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen organiseert maandagmiddag om 2 uur in Kasteel Oud Wassenaar de jaarlijkse kerstmiddag. Aan het pro gramma wordt meegewerkt door me vrouw Ro van Hessen met grammo- foonmuziek en dia's, door een koor onder leiding van mevrouw H. G. van Zahten-Damman en door mevrouw H. S. Wegerif-v. d. Zwart, die een kerstverhaal zal lezen. Verder staat er samenzang van kerstliederen op het programma. Redactie Paul Wolfswinkel avond te hebben met veel zingen, de clamatie en een kerstspel. Op 19 december wordt zoals ieder jaar door oud-leerlingen van Jo Vin cent een kerstconcert gegeven in de hal van het bejaardencentrum "Hof- wijck". Cglorie BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Zondagmiddag, 16 december, rond kwart over drie. wordt in de Koord Studio. Oude Rijn 88, voor de tweede maal een huismuziekmiddag gegeven. Deze keer treedt een ensemble op, dat wordt gevormd door enthousiaste amateurs, die clavecimbel, blokfluit, hobo, viool, altviool en cello spelen. Onder andere worden werken van J. Ch. Bach, L 'illet en Scarlatti ten gehore gebracht.. Iedereen is van harte welkom. De toegang is gratis. De Koord Studio is volledig aangepast voor lichamelijk gehandicapten. Mochten er meer amateur-muziek beoefenaars zyn, die in een plezierige, informele sfeer anderen hun muziek willen laten horen, dan worden zij uitgenodigd dit te laten weten aan de Koord Studio, tel. 44000. Vacature Opening Vandaag opende de firma Lens en Co een nieuw filiaal aan de Nieuwe Ryn. In het bedrijf dat van oudsher kinderartikelen verkocht, hebben de eigenaars het aacent verlegd naar de woninginrichting. De afdeling huis houdelijke apparaten moet nog wor den ingericht. De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk in Warmond heeft J. L. B. Gottmer bereid gevonden de vaca ture die was ontstaan door het ver trek van ouderling-kerkvoogd Velle- koop te vervullen. Kerstsamenzang Zolang de oecumene bestaat, be staat ook de kerstsamenzang. Deze door zeer velen gewaardeerde ge woonte zal ook dit jaar worden voort gezet. Op zondag 23 december a s zal er om 20.15 uur in de RK Kerk St. Willibrord door de Raad van Kerken (en haar speciaal aangestelde com missie) een kerstsamenzang worden gehouden waar allen uit Oegstgeest van harte welkom zyn. Het program ma bevat vele oude en vertrouwde kerstliederen, zang door koren en solozang. A.s. maandagavond (17/12) hopen de Geref. Vrouwenvereniging en de Ned. Chr. Vrouwenbond gezamenlijk een kerstvergadering te houden in "Xabema". Het doel is een fijne Vooruit dan maar weer: hier ko men ze weer: de stellingen. "De calorie moet blijven" (C. de Visser, VU Amsterdam). "Het verdient aanbeveling dat sla gers en kruideniers vóór het snijden van het boterhambeleg de onverteer bare verpakking verwijderen." (J. de Graaf f, VU Amsterdam). "Medisch specialistische hulp aan de Derde Wereld wordt pas doelmatig door nationalisatie van de ontwikke lingshulp en vast dienstverband voor de medewerkers." (J. Landsman). "Het woord saneringskaart zoals omschreven in Van Dale dekt dit begrip (helaas) beter dan de beteke nis die door de patiënten aan het bezit van deze kaart wordt toege kend." (M. Kloprogge) Jengelende bellen De kerstman nadert met rasse schreden en ook onder de redacteuren van dit dagblad is zulks niet onop gemerkt voorbij gegaan. Velen dro men van een witte kerst en laten dat geregeld via de keel en met fraai op gepoetste zangstem aan elkaar ho ren. (Doch er zyn dissidenten, na tuurlijk.) Dat vindt veel bijval, zodat bin nenkort het LDK (Leidsch Dagblad Koor) een uitvoering zal geven op de hoek van de Witte Singel en het Noordeindsplein om de aanschaf- fingskosten van de partituur van "Jingle Bells" eruit te krijgen. Uitnodigingen worden zeer binnen kort op de daartoe aangewezen plek ken in de Leidse binnenstad aange bracht. De politie heeft alle medewerking reeds toegezegd om de drukke toe loop in de hand te houden Kwaak; Joha A. J. Ritchi en C. Beunderman; Jan, Vrijdag De Burcht, Leiden, jaarvergadi district Leiden (PvdA) (kleine za Bevrijdingskerk. Ruilclub Boshu Lijtweg 7, Oegstgeest. ouderen. 24 Zaterdag Clubhuis, feestavond neelver. Tot Ieders Genoegen, van Hooglandse Kerkgracht 48. d» Morsweg 114. Leidse jeugdsch Molen De Valk, postzegelmarkt Antiekmarkt. Burchtplein Ld Zondag Noordwijkerhout Op donder dag 20 december 's avonds om acht uur wordt in de St. Jozefkerk aan de Herenweg een Volkskerstzang gehou den, waarvoor alle Noordwij- kerhouters worden uitgenodigd. Aan deze „kerstzang voor allen" zal ver der medewerking verlenen de ge- mengte zangvereniging Rokazano en de muziekvereniging De Harpe Davids Middelweg 19c, Leids poppenth( 2.30 uur kindervoorstelling. Hooglandse Kerkgracht 48. da vanaf 8 uur nam. Dokters dienst Leiden Tot zaterdagmorgen uur raadplege men de eigen huisi daarna tot zondagnacht 24.00 uitsluitend voor spoedgevallen dokterstelefoon 22222. Leiderdorp Dokter Kemme 44844. Oegstgeest Dokter Rete Terweeweg 152, tel. 50394. Voorschoten Za. dokter Vr hoek, v. d. Oyelaan 38, tel. 6421 dokter Swen, Veurseweg 20, tel, Warmond Vrij. 18.00 - uur dokter Bots, Prof. Aalberse 2. Voorhout, tel. 2522-11393. Apotheken Leiden De avond-, nacht zondagsdienst van de apotheke de Leidse regio wordt waargeno door apotheek Reyst, Steenstras Leiden, tel. 01710-20136. Apotl Voorschoten, Leidseweg 66. tel. 0 2525. Oegstgeest Za. tot 18.00 i theek Oegstgeest, Wilhelminapai tel. 53274. W ij kverplegimg Leiden Zuster Van der Zi Berkeiupad 2, Rijneburg, tel. 0 73096 en zuster v. d. Kooi, Wi dreef 93. Voorschoten, tel. 64072 Leiderdorp Zuster Bakker 34112. Oegstgeest Zuster Hofland H. Tromplaan 72, tel. 54162 bgg. j Voorschoten Gezondheidi trum, v. d. Waalslaan 25, tel. 4( Warmond Zuster Cramer, Heinlaan 5, Oegstgeest tel. 54603. Vogelasiel Anna Paulownastraat 16, Le Gewond-a- en uitgeputte voi 34687 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeeni Kindercentra Leiden Haarlem straat 73b (telefoon 30360) Geo Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw U KW J-Leiden werkende jongen formatiecentrum voor wer: ren. Dagelijks en ook w donderdagavond geopend Wetswinkeltje Volkshuis Apothekersdljfc 33 Opeo tijden dl. wo.. do. vrij.: 10— 1 C. Loomans; Catherina E.. dr. iderman; J i J. Kromhout en H. Lepelaar; l J. Stehouwer i Rheenen; B. K. de Vries; J. D. Nieuwenhuijsen der Kaaij; W. Azier en B. M. Beijnders; H. Duiker en S. Eradus; B. Vleer en O. Peter; G. Meijers en C. Collé; H. J. Fakkel en J. Kramer. OVERLEDEN: Dressuurproef WARMOND In de manege „De Leede" werd een dressuurproef ver reden. Er waren 22 inschrijvingen en 6 prijzen. Over het algemeen genomen werd er erg netjes gereden met hier en daar een uitschieter. Die uitschieters werden ook beloond met een 1ste en 2de prijs. De jury werd gevormd door P. Smits en Mej. C. v. Rijn. Uitslagen luiden: 1. Hella Larsen met Wilma 142 pun ten, 2. Karin Western met Eliza 139, 3. Lemnike v. d. Oord met Cheetah 137, 4. Renée van Leijden met Philos 136, 5. Irvij van Gestel met Angie 135, 6. Lies Timmer met Miguel 134 It- De laatste was ook de jongste ama zone van de deelnemers. Nog een beroep voor ds Post Bijdragen: Wim Wirtz en Henriëtte van der Hoeven LEIDEN Z Ds. G. C. Post. her vormd predikant, die reeds een be roep ontvangen heeft van de her vormde gemeente te Woerden, is nu ook beroepen in Baarn. ZOETERWOUDE Het door Ge deputeerde Staten vastgestelde ont- werp-bestemmingsplan landelijk ge bied voor Zoeterwoude wordt dezer dagen door de Kroon behandeld. Dit bestemmingsplan geldt voor het deel van de gemeente ten zuiden van de bebouwde kom. De Kroon heeft al eerder aan een dergelijk plan goed keuring onthouden. Krachtens de wet op de Ruimtelijke Ordening moest de gemeenteraad van Zoeter woude een nieuw plan vaststellen. De raad heeft aan deze verplichting niet voldaan. Hierdoor was deze bevoegd heid aan G.S. gekomen. Drie particu lieren hebben bij de Kroon bezwaar schriften ingediend. Bezwaarschrif ten kwamen eveneens van de ge meente Zoeterwoude en de gemeente Voorschoten. De meeste reclamanten klaagden over de aantasting van ei gendommen in verband met de aan leg van rijksweg 11. Voor vele agra riërs en veehouders betekent dilt ver lies van grond, ook met het oog op de aanleg van secundaire weg 17. Er werd dan ook aangedrongen op wijzi ging van deze traces of het verwer pen van het gehele plan. G.S. hebben rijksweg 11, niet oen zuiden maar ten noorden van het buurtschap Zuid-buurt laten lopen. De gemeente Zoeterwoude voert nu argumenten aan de weg wel ten zui den van het buurtschap te laten lopen. Bij een nocrdligging zal vol- WASSENAAR De Wassenaarse raad vergadert maandagochtend 's morgens om kwart over negen over de gemeentebegroting voor 1974. De agenda omvat de volgende 2 punten: Gemeentebegroting en begrotin gen der takken van dienst voor het jaar 1974, Bijlage no. 221, Begrotingswijzigingen, Bijlage no. 234. Koordstudio gens de gemeente Zoeterwoude een verminderde verbinding tussen de Zuidbuurt en het dorp ontstaan. Het voordeel van een zuidtlógging is dat dan het eigen centrum in het Noord Aa recreatiegebied sneller van de grond zal komen. Ook uit verkeerstechnisch oogpunt ds de oplossing van het zuidelijk tracé het gunstigst. Ook de doorsnij dingen liggen dan veel beter. Er kan worden volstaan met een bescheiden doorgang onder de rijksweg. De ge meente Voorschoten voerde o.a. als bezwaar aan dat de imtegeriteit van de woongebieden Noord-Hofland en SOS-dienst Adegeest wordt aangetast. Ook het landgoed Berbice loopt gevaar. De Kroon zal na het bestuderen van al deze bezwaren een uitspraak doen. Dienstencentrum Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging voor en weduwnaars. Telefoon Leids viesbureau: 61112 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en informati gemeenschap Zuidwest Tel 33921 en 61944 Moeders voor moeders Hofdljck 32 Oegstgeest tel jarigen. Oude Rijn 88, U Tei. 44000. Voor advies, lnformatli Werkdagen van 16 - 23 uu tingsruimte: Werkdagen "s avond 23 uur Zaterdag gesloten, zondaj SOS- Telefonische Hulpdienst I (01710)-25202 Voor allen die I PAPIER-ACTIE ZOETERWOUDE De „oud-pa- pierploeg" van de Zoeterwoudse tafel tennisvereniging PIT '54 zal zaterdag weer in actie komen. Vanaf 9.30 uur zal Li Zoeterwoude oud papier wor den opgehaald, dat in een zak, of bij eengehouden door een touwtje, voor de huisdeur is gedeponeerd. KERSTBOMEN ZOETERWOUDE Evenals vorig jaar worden by de Zoeterwoudse voetbalvereniging SJZ weer kerstbo men verkocht ten bate van de jeugd. De kerstbomenverkoop, die zaterdag 8 december is gestart, zal op sport park De Haasbroek t/m 22 december plaatsvinden. Op doordeweekse dagen wordt verkocht tussen 14.30 en 16.30 uur; op zaterdag 15 en op zaterdag 22 december tussen 10.00 en 16.00 uur. De kerstbomen worden gratis thuis bezorgd. maandag acht i LEIDSCH DAGBLAI DAGBLAD VOOR LEI DES EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B Witte Singel 1 - Leidei Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en adminisB tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21501 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post f311 Jaarabonnement f 111 Losse nummers Abonnementsgelden by voor) i betaling te voldoen Bij auton j tische overschrijving geen ministratie- en incassokosten Nabezorgirig van 18.00—20.00 Zaterdag van 16.00—18.00 i Telefoon 01710—30500.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2