The Saint in nieuwe gedaante Amusant eigenwijsje i oriio Liz en Burton in Camera Baby op pad Travellers Algemene Bank Nederland Live and let die TATUM O'NEAL IN PAPER MOON: Nederlandse films naar Frankrijk en Italië Een vermaard Amsterdams café-restaurant nu óók in winkelcentrum Leidsenhage te Leidschendam ,Is het echt waar, ABN, dat ik bij u kan kiezen uit elf verschillende spaar vormen, met 14 DECEMBER 1973 FILM PAGINA 13 ADVERTENTIE ,Sterker nog, niet elf maar twaalf!" De ABN schenkt voor de Nationale Puzzelactie 1973/74 iedere week 5 spaarboekjes met een eerste inleg van f500,- en 25 spaarboekjes met een inleg van f 100,-. Film: Live and let die In de hoofdrollen: Roger Moore, Jane Sey mour en Yaphet Kotto Reg'ie: Guy Hamilton Theater: Lido. Roger Moore, die zich met crea ties als Ivanhoe, The Saint en één der Versierders onsterfelijk heeft gemaakt voor meer dan één genera tie, is opnieuw in volle glorie te zien in „Live and let die," <Je langver wachte Jannes Band-film. Mèt al zijn superieur Engelse maniertjes, zijn onder alle omstandigheden ge handhaafde en verregaande beleefd heid, zijn hoofsheid, zijn originele ideeën waar het gaat om een moord, kortom: alles wat Roger Moore zo haarscherp kenmerkt. Waar al dat 'm nou in zit? Ik weet het waarachtig niet. Je kunt Roger Moore toch geen knappe Jongen noemen noemen en zijn twintigste verjaardag zal hij zich waarschijn lijk nauwelijks meer kunnen herin neren. (men zegt dat hij tijdens de opnamen van deze film een paar keer stijf van de rheumatiek moest wor den weggedragen) Op het uiterlijk afgaand zou ik hem ook geen overdreven hoge intel ligentie toe duïven dichten, terwijl zijn spierballen waarachtig niet de grootste zijn die ooit op het witte doek werden vastgeleged. Dan blijft er eigenlijk maar één dong over: zijn ongelooflijke charme met nét dat beetje ironie, dat nodig is om het wèl geloofwaardig te maken. Met die allesoverheersende charme maakt hij van deze nieuwe (werke lijk nieuwe) James Bond-film een oergenoeglijke, beetje„old-fashioned" aandoende film, die voor iedereen geschikt lijkt te zijn. Want dat is weer het leuke van Roger Moore: Je kunt zijn spel (en dus deze film) precies zo interprete ren als Je zelf maar wilt. Oma zal zich stiekem verkneukelen over de „politesse" waarmee Bond te werk gaat. Opa, hand in hand met zoon en/of kleinzoon, zal verlekkerd toezien hoe Bond zelfs de meest on bereikbare mooie vrouwen door de Roger Moore en Jane Seymour in de nieuwe James Bond-filmLive and let die fijne knietjes krijgt en terwijl het Jonge meisje zwijmelend haar vriendje vergelijkt met de held op het witte doek (uiteraard in het nadeel van de eerste), zucht datzelfde mend je van verlichting wan neer Bond weer met een of ander raadselachtig trucje uit een penibele situatie weet vrij te komen. Eén van die mooie vrouwen wordt overigens op zeer verdienstljke wijze gevonden in de figuur van Ja ne Seymour, die in deze film een hogepriesteres speelt met de „tarot kaarten (een heel oude manier om feilloos de toekomst te voorspellen) en door James Bond eerst wordt ontmaagd en vervolgens bevrijd van duistere belagers. „Live and let die" is gewoon een fijne film die met een beetje goede wil nog een steentje bij zal kunnen dragen tot het overbruggen (al was het maar voor één avond) van de ge neratiekloof ELISABETH TOLENAAR. „Paper Moon" met Ryan O'Neal en zijn dochtertje Tatum in de hoofdrollen, is het verhaal van twee mensen die elkaar exploiteren en (mis)bruiken en tenslotte toch niet zonder elkaar kunnen. Moses Pray, een oplichter op klei ne schaal, laat zich op de begrafenis van een vrouw, met wie hij vroeger waarschijnlijk hechtere dan louter zakelijke banden heeft gehad, over halen haar dochtertje Addie naar 'n tante te brengen die het kind verder moet zien op te voeden. Pray pro beert zich daar met een Jantje van Leidein van af te maken, maar dan had hij niet op de vindingrijkheid van Addie gerekend. Waarschijnlijk toch een aardje naar haar vaartje? Door midden in een restaurant te gillen dat zij toch wel erg veel ge lijkenis vertoont met de vriend van haar overleden moeder en bovendien een haar rechtmatig toekomend geld bedrag op te eisen, dat Pray groten deels al verbrast heeft, schept ze voor zichzelf de mogelijkheid langere tijd met hem door te brengen en avon turen te beleven dan hem in eerste instantie lief is. Ze chanteert hem op haar eigen manier en Pray trapt er nog in ook. Als ze met haar ne gen Jaren dan ook nog doortrapter in oplichJtersprafctijken blijkt te zijn dan hijzelf is de situatie hele maal duidelijk: hij moet met haar optrekken, of hij het nu leuk vindt of niet. Het verhaaltje is amusant genoeg om er een avondje mee vol te maken. Een pretentieloos stuk zwart-wit celluloid, een stukje Jeugdsentiment bijna in deze tijd, waarin elke film een boodschap schijnt te moeten hebben. Tatum O'Neal vertolkt het vroeg wijze verschoppelingetje op een wijze die Shirley Temple In haar tijd zou hebben doen watertanden. Het is nu al een persoonlijkheidje op het wit te doek, waarmee een ster als Rvan O'Neal tot aardige spelprestaties komt. Een vermakelijk en soms aan doenlijk duo, dat hoe kan het ook anders? aan het eind van de film langs een schier eindeloze weg de horizon van het gelukkige einde te gemoet rijdt. ANNEMIEK RUIJGROK. j-. Krankzinnige satire op Amerikaanse samenleving Titel: "Porno Baby" Regie: Wolfgang Frank Voornaamste rollenRenate Larsen, Michael Maien TheaterRex. "Porno Baby" is weer zo'n sex- film die alleen maar bestaat bij gra tie van het feit, dat er tussen de blo te dames en heren af en toe een aan geklede, ernstig kijkende psychiater opduikt. Dat is de enige schakel die de reeks van steeds dezelfde tafereel tjes in verschillende décors met el kaar verbindt. "Porno Baby" is de naam van een getrouwd vrouwtje dat ondanks de aanwezigheid van een toch waarlijk niet zo snel uit het sexuele veld ge slagen echtgenoot aan een toestand van voortdurende oververhitting lijdt. Als manlief 's avonds aan het werk is, snelt zij dan ook naar bioscopen of nachtclubs om er mannen of vrouwen van haar gading op te doen. Ze sleept steeds meer veroverin gen naar huis, en met de hulp van haar echtgenoot weet ze een clubje op te bouwen dat niets anders te doen schijnt te hebben dan voortdu rend in en uit de kleren, tussen de lakens en weer op het matje naast het bed te duiken. Tijdens een orgie echter grijpt het wettelijk gezag in, dat haar vefoordeelt om zich onder psychiatrische behandeling te stel len. Aan de psychiater vertelt zij haar verhaaü, dat de kijker in lang uitgesponnen terugblikken te zien krijgt. Al met al een wat hijgerig, weinig origineel werkstuk, dat echter voldoende bloot toont om de liefheb ber tevreden te stellen. BERT VAN DOMMELEN Titel: Hammersmith is out! Met: Elisabeth Taylor, Richard Burton en Peter Ustinov; Regie: Peter Ustinov; Theater: Camera. Elisabeth Taylor en Richard Bur ton zijn vooral bekend van hun ru moerig huwelijksleven en de kleur rijke verhoudingen die altijd uitvoe rig worden beschreven op de society pagina's van boulevard-bladen. Ri chard Burton is verder echter ook een bijzonder akteur, niet alleen voor camera's, maar ook op het toneel. Zijn Shakespeare vertolkingen zijn beroemd en hü had ook veel succes met zijn rol in Dylan Thomas' Under Milkwood. Elisabeth Taylor is een ander geval. Zij lijkt zich de laatste tijd te spe cialiseren in rollen van schreeuwerige, boosaardige vrouwen en zij doet dat wel overtuigend, maar Je weet als toeschouwer nooit of ze nu acteert of hoofdzakelijk zichzelf blijft. Sinds hun ontmoeting tijdens de opnamen voor de laatste dure spek takelfilm "Cleopatra", heeft het echt paar Burton samen een groot aantal films gemaakt, waarvan vooral „Who Is afraid of Virginia Woolf" en „The taming of the shrew" (van Franoc Zeferelli) terecht veel aandacht ge trokken Zo tussen neus en lippen door ma ken zy echter ook in hoog tempo films waar minder over geschreven wordt. Dat is vaak terecht, want het zijn nog al eens produkties die weinig om het lijf hebben en voor het echtpaar Bur ton vermoedelijk alleen aantrekkelijk waren omdat zij gedraaid werden op een of andere locatie in een plezierig land waar zij dat moment toch wilden zijn. „Hammersmith is out!" is een zeer gunstige uitzondering op dit pa troon. Het is niet alleen een zeer geestige film, maar ook een erg goed gemaakte film met eeen aardig ver haal dat slim gebruikt is om een ve nijnige kritiek op de westerse (lees: Amerikaanse) samenleving te leveren. Hammersmith is een man die al dan niet terecht in een inrichting zit opgesloten en daar als zo gevaarlijk wordt beschouwd, dat niemand met hem mag praten. De broeder die dat. toch doet raakt onder de ban van zijn persoonlijkheid en gelooft de beloften van rijdkom en macht en laat Ham mersmith (Richard Burton) uit zijn dwangbuis. Samen met het vriendin netje van de broeder Elisabeth Tay lor) uit een broodjeswinkel beginnen ze nu een misdadige carrière in de Amerikaanse samenleving waarbij ze zo veel geld verdienen dat de moei lijkheden niet meer van de lucht zijn. JAN VAN WIERINGEN DEN HAAG Nederland dingt met een aantal korte films mee naar de Italiaanse en Franse staatsprijzen voor de film 1974. "Brainwash" van Ronald Bijls- ma, "Het vlot" van Geor ge Slulzer en "Die kleine wereld" van Huguenot van der Linden. Voor de Franse staats prijs dingen mee "Piet Mon driaan" van Nico Crama, "De geboorte van een berg" van Einan Cohen, "Die kleine we reld" en "A glowing tribute" van Pum Rote. „Die kleine wereld verwierf reeds een Oscar. De commissie die de films voor mededinging selecteerde bestond uit de he ren Ch. H. J. Boost, O. B. W. Douwes Dekker en J. Nassen- stein, aangevuld met adviseurs van de Italiaanse en Franse ambassades en van t ministerie van Buitenlandse Zaken. ADVERTENTIE De 3 Travellers Grills in Amsterdam genieten een grote bekendheid om hun ambiance, om het gezellige, informele eten (zowel van een vlugge snack als van een uitvoerige maaltijd) of alleen maar om er in een prettige sfeer een kopje koffie te drinken. Nu kunt u dat ook in Leidsenhane! cafe-restauranï nd iedere dag, ook zondag, ^oour'smorgens tct'savoodsH^ punter dan nog wanten) Travellers Grill - Winkelcentrum Leidsefihage te Leidschendam - tel. 01761 - 6910 ION Marco Ferreri's om- film 'La graude bouffe" het van een enorme schranspar- voor de tweede week in Lei film waarbij de kijker zelf oet uitmaken of het gaat, uitwassen van onze con- naatschappij, of dat het er iDeen om te doen is geweest oeschouwer te schokken, e«i :es te behalen. R Het Chiniese geweld uort in Luxor, dait "De sta- handhaaft. De grote held tmaal maar één arm, maar ijkt de film in niets af van e laatste maanden aan oos- eld op de markt is gebracht, voor wie er van houdt. pertierstraat Den Haag; Metro Wol- phaertsbocht R'dam; Camera Oude gracht Utrecht; Hallen Jan v Galen- straat A'dam. Godard-week, met "Une femme est une femme"; "Les Oanabiniers", "Vivre sa vie", "Pierot le fou" "La Chinoise" "Made in USA" 'Le Weekend"; Cinetol, Tolstraat, A'dam. CAMERA Het aloude verhaal "Kuifje en de zonnetempel" is uiteraard al geruime tijd geleden verfilmd. De Leidse Jeugd kan de ze week in het theater aan de Hoge- woerd gaan zien hoe het verhaal rond Kuifje. Fido en kaitpein Had dock er "bewegend" uitziet. 'Illl'lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim - De film "Borsalino", ues Deray heeft eigenlijk t succes gehad dat verwacht e toch echt wel knappe gang die zich enige tientallen ja- len afspeelt, draait nu in de rstellingen van Camera, 'n gelegenheid om de Franse Jelmondo en Delon eens sa- het werk te zien. - Meisjes met geopende lip- verbaasd of niet zo snugger, enken. De film die de Rex ek 's nachts draait maakt lidelijk dat die geopende lip- kunnen betekenen dat de in kwestie uiterst erotisch De taferelen die zich e meiskes afspelen zijn ge le te voorspellen, r de Italiaanse en Franst niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii films in steden Haagse mi,( bioscopen (Pakula)Cineac, Buitenhof g. iduate (Nichols)Alhambra «estraat A'dam. 7's Baby (Polanski)Al- Reg. Breestraat A'dam. (Altman)Du Midi, De Car- "Blauwbaard", 18 Jr., dag. iPP'A' 7'°°' 9-30 uur; zat- en zo- ook 4.45 uur £?TA:,„"Pat Garrett and Billy the ?on ,AAJrr;,^aB- 2 30- 7 00- 9-30 uur; zo 1.30, 4.00, 7.00, 9.30 uur BIJOU: "Les Noces Rouges", 18 Ir.. dag. 2.00, 7.30, 9.30 uur; zo. ook 4.15 CAMERA: "Everything you always wanted to know about sex but were afraid to ask", 18 Jr., dag. 2.15, 7.15, uur; zo. ook 4.30 uur CINEAC: "Een snoeple van een hond", a l-, dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30 uur. zo. vanaf 11.30 uur. Elke avond 7.15, 9.30 uur: "Liefde is slechts een woord". 18 Jr. CORSO: "Live and let die", 14 Jr., dag. 2.00. 7.00, 9.30 uur; zat. en zo. 1.30, 4.15 7.00, 9.30 uur DU MIDI: "Mash", 14 Jr.. dag. 8.15 uur; zat. en zo. 7.00, 9.30 uur EURO-Cinema: "The sound of music", a.l., dag. 1.45, 7.45 uur; zat., zo. en woe 3.45. 7.45 uur FLORA: "De onverzadigbaren", 18 Jr., dag. 2.00. 7.00, 9.15 uur; zo. ook 4.30 u. KRITERION"Hitler; de laatste tien dagen". 14 Jr. dag. 3.00, 7.00, 9.30 METROPOLE-Tuschinskl"Jesus Christ superstar", a.l., dag. 2.00, 7.00, 9.30 uur; zo. ook 4.15 uur ODEON: "The wild bunch", 18 Jr., dag 2.00. 8.00 uur OLYMPIA"The getaway", 18 Jr., dag 2.00, 8.00 uur PASSAGE: "Live and let die", 14 Jr.. dag. 2.30, 7.00, 9.30 uur; zat. en zo. 1.30 4 00. 7.00. 9.30 uur REX: "Geen hallelujah voor drie dui vels". 18 jr.. dag. 9.15. 11.30, 1.45, 4.00. 7.15, 9.30 uur; zo. vanaf 1.45 uur. ROYAL'70: "De duivelse madame Sin", 18 jr., dag. 2.30. 8.00 uur; vrij. en zo. 2.30. 7.00, 9.30 uur; zat. 2.00. 9.30 uur. STUDIO de Luxe: "Vrolijke ontucht In Tirol". 18 Ir., dag. 2.15, 7.15, 9.30 uur; zo. 1 30, 4.00. 7.15, 9.30 uur STUDIO 2000: "Once upon a time in the west", 14 jr., dag. 8.00, zo. ook 1.00 uur; dl.-avond besloten voorst. DE UITKIJK: "Met Jouw tanden ln mijn nek". 18 Jr., dag. 2.30, 7.15, 9.30 uur; zo. 1.45. 4.00. 7.15. 9.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13